suomifilm

suomifilm

<< předchozí 1 2
    • 7.4.2018  12:56

Ako by vypadala verzia Umučenia Krista bez potokov krvi? Asi takto nejako. Silný príbeh autorského poňatia posledných dní apoštola Pavla z Tarzu. Čo je len autorská invencia, je silno podkuté historickými reáliami a hodnoverným zobrazením Ríma spred 2000 rokov. Kde sa dej dotýka Písma, najmä Skutkov apoštolov, je scenár presný, nič nepridáva, nič neuberá. Faulkner, Caviezel a Martinez boli neskutočne presvedčiví, chvíľami som zabudol, že sú to "len" herci. Skvelý scenár, podtrhnutý citlivou kamerou a hudbou, ktorá nerušila, len "dochucovala" emočný a duchovný zážitok z tohto filmu. Vôbec by mi nevadilo, keby sa títo tvorcovia chytili aj Petra a Jána. Bolo by to veľmi zaujímavé.....

• 7.4.2018  12:44

***Môže obsahovať spoiler**** Veľké očakávania a veľké sklamanie. Nevadia mi filmy s náboženskou tematikou, pohrávajúcou sa s fikciami. Ako asi žila Mária Magdaléna? Zaujímavá otázka. Veľmi mi ale vadí, ak sa dej priamo dotýka Písma a písmo sa nerešpektuje, či ide proti nemu. Militantní apoštoli (piati), Judáš ako sympaťák trápiaci sa stratou rodiny (asi jediná uveriteľná postava), Mária Magdaléna ako jediná správne chápajúca výklad slov Ježiša, tak nudného, necharizmatického s výrazom a neverbálnou komunikáciou Ragnara Lothbrocka zo serálu Vikingovia. Zo vzťahu Ježiša a Márie Magdalény som mal niekedy pocit, že ide o prequell k Da Vinciho kódu... Až keď ukrižovali Ježiša, tak som pochopil, že scéna pred tým bola Posledná večera. Nemusí byť každý náboženský film ako Umučenie Krista, či talianske oduševnené nízkonákladovky. Toto dielo je ale podľa mňa naozaj zbytočné. P.S.: Multikulti forever, ale neurazia sa príslušníci ázijskej rasy (Japonci, Číňania....) Navrhujem, aby do ďalšieho filmu hral Ježiša niekto z rodiny Kim čong una.

• 5.3.2017  12:23

Veľké sklamanie. Zbytočne krvavé, zbytočne veľa odťatých hláv. Ak sa aj občas blysli emócie, tak boli plytké. Miesto 15 minút odtíňania hláv mohli napríklad dať krátku retrospektívu, čo sa stalo a prečo sa postavy dostali do aktuálnej situácie. Charles Xavier mohol viac vstúpiť do deja. Celkovo síce lepšie, ako Wolwerine dvojka, ale omnoho horšie ako jednotka a nová trojséria X-menov.

• 9.11.2016  20:38

veľmi solídne tri hviezdy, čo je na horor veľmi dobré hodnotenie. Po dlhej dobe trojhviezdičkový film od N. Cagea, čo je tak isto prekvapujúce po tých nepodarkoch, ktoré točil doteraz.

• 16.4.2016  12:06
    Tvoja tvár znie povedome (TV pořad) (2016)

ale dá sa, akurát, že to zabíja reklama. Inak ale poľská verzia sa mi vidí omnoho viac. Tam nie je žiadna Čobejová....

• 20.2.2016  14:50
    Silent Night (2012)

Hoci táto verzia príbehu o zrode najväčšej zo všetkých vianočných piesní sa zrejme viac zhoduje so skutočným príbehom, Večná pieseň ma oslovila viac; hereckým podaním i príbehom. Na druhej strane, ani toto viac komorné poňatie, kde Joseph Mohr rieši krízu svojej viery i poslania, je v pohode. Doporučujem pozrieť a spraviť si názor....

• 13.2.2016  06:43
    Šermíř (2015)

Kto videl iné filmy Klausa Häröa, určite rozpozná jeho štýl. Opäť dobre natočený film so zaujímavou témou - atmosféra strachu v Estónsku po pričlenení k Sovietskemu zväzu; tajná polícia prenasleduje mužov, ktorí boli násilím odvedení do Wermachtu. Lenže.. kým povedzme Moja matka alebo Elina mali silný príbeh, počas filmu sa vyvíjala hlavná postava a konflikt s okolím, tu tento prvok chýba. A to uberá na pútavosti filmu. Každopádne doporučujem pozrieť.

• 30.12.2015  21:47
    Divoké historky (2014)

pri pozeraní tohto filmu ma napadol vtip (takej istej kvality, ako samotný film): Na čo sú na svete muchy? Aby včely videli, ako dopadnú, keď zlenivejú. Tento film je ako tá mucha.

• 30.12.2015  11:33
    Pan (2015)

Už začiatok, keď Peter pochádza zo sirotinca z druhej svetovej vojny mi nešiel moc popod nos. Ale úplne ma dorazilo, keď v Krajine Nekrajine spievali Nirvanu. Celé zle. Ani obľúbený Jackman to nevytrhol. Po doznení Nirvany vypnuté.

• 28.12.2015  18:49

Nikdy v živote som nevidel tak komplexný film. Od festivalu v Benátkach som sa nevedel dočkať, kedy si ho opäť pozriem. V tomto filme je dotiahnuté všetko do dokonalosti (trochu nesúhlasím s DjsVorel). Dokonalé dobové kostýmy - už od začiatku naznačujú, že Einar bude zvláštny vďaka štýlu obliekania. Maskéri spravili neskutočnú prácu - aj vďaka nim Eddie vypadá, keď sa Einar odlíči - žensky. Všetka česť za strih - každú scénu nechali doznieť (narozdiel od Teórie všetkého). Scenáristka urobila z trošku zmätočnej knihy (autor si aj dosť domýšľal) úžasný dej, kde všetko do seba zapadalo, zbavila sa historických nepresností z knihy a očistila Einara/Lilli zo schyzofrenického nádychu, ktorý v knihe bol. Tom Hooper odviedol skutočný kus roboty. A Eddie s Aliciou? Obaja stupňujú svoje výkony od filmu k filmu, čo môže byť u držiteľa Oscara problém. Ak Jared Letto dostal za transsexuálnu postavu Oscara, tak Eddie... Aspoň dvoch(aj keď... podľa mňa páprdovia z akadémie asi skôr uprednostnia di Capria - ale dúfam, že sa mýlim)? A Alicii... aspoň nominačku, ak by to náhodou na Oscara ešte nedosiahla . Som skutočne zvedavý, kam to ďalej dotiahnu. Jednoznačne najlepší film, aký som videl.

• 9.12.2015  19:32
    V srdci moře (2015)

Dve hodiny koncentrovanej nudy. Dejová linka plochá ako hrudník vietnamskej gymnastky, herecké výkony prirodzené ako prednosti Lolo Ferrari. Počítačové efekty? Cesta do praveku od Zemana bola realistickejšia. A tie geroické klišé... "Zomrieme ako muži..." No, ako žena zomrel ako prvý chlap Einar Weneger (ale to je iný film, na ktorý sa teším, až ho znovu uvidím). Hlboko nedoporučujem. A keď tak len doma s možnosťou rýchleho vypnutia. Ja som to šťastie v kine nemal.

• 18.9.2015  18:59

Frajer žije nespútaným životom a skončí s AIDS. Potom čáry máry fuk sa začne hrať na spasiteľa všetkých ľudí s AIDS. 117 dlhých minút sa dej stále točí v slučkách. dávno som nebol tak unavený po dopozeraní filmu. To je jediné, čo si pamätám: únava po jeho konci.

• 26.1.2015  18:03
    Hon na lišku (2014)

toto bolo čo? chcete si pozrieť dobrý film s podobnou tématikou? Warior s Tomom Hardym. Toto nikdy viac.

• 26.1.2015  17:53
    Birdman (2014)

Tak som sa odhodlal pozrieť sa na hlavného favorita na tie zlaté sošky. Chyba. Na jednom z udeľovaní Oscarov si H. Jackman robil zo seba srandu, že on ako Austrálčan hrá Austrálčana vo filme Austrália. Rovnako tu skrachovalý predstaviteľ superhrdinu hrá skrachovalého predstaviteľa superhrdinu vo filme s menom superhrdinu v názve. Žiaľ, výkon je skrachovalý. Od začiatku (po zaujímavom detaile na Keatonove spodky) sa na vás vyrúti nekončiaci príval nesúrodých dialógov s minimálnou intonáciou, alebo citovým podfarbením. V pozadí dali ročnému decku do ruky varešku a posadili ho k hrncom... inak sa ten zvuk popísať nedá. Pre ženy by teoreticky mohol byť zaujímavý Norton komplet bez, ale s tou pneumatikou.. neviem neviem. Kamera sa stále točí dookola a čo je horšie jedným smerom, takže v piatej minúte ma napínalo. Plynulý záber, kde strihy sú dokonale maskované je síce zaujímavý, ale v tomto bezpohlavnom produkte to bolo samoúčelné. Ja neviem. Možno bola chyba, že som nesiahol pred spustením po nejakom halucinogéne. Možno by som našiel všetky roviny, intenzie, satiru a iné veci, ktoré tu všetci vidia. Pre mňa čistý vygrc, ktorý som asi po 20 minútach bol nútený vypnúť. P.S.: doteraz nikdy som sa nezhodol s hodnotením užívateľa verbal. Toto je prvýkrát.

• 22.1.2015  22:00
    Stuart: Život pozpátku (TV film) (2007)

Vynikajúci film, ktorý vás vtiahne do deja. Hardy je nekonvenčný, ale neskutočne dobrý herec a tu doslova exceloval. Benedict mu skvele sekundoval. Najsmutnejšie je, že je to natočené podľa skutočnej udalosti. Dokonca je použitá originálna fotka malého Stuarta. Ostáva otázkou, prečo toto nepúšťa STVčka v Eurokine.

• 20.1.2015  21:49
    Čarovný les (2014)

Celé zle. Príbeh nula bodov. Hudba - stále dokola jedna melódia - nula bodov. Herecké výkony... okrem Streepovej nula bodov....

• 23.11.2014  17:37

Konečne po všetkých tých ukričaných Santa Clausoch (česká verzia ukradnutých vianoc - Satanoch Kalousoch :-) ) konečne naozaj vianočný film. Reálne za 4*, ale v boji proti krikľúňom v červených čapiciach dávam jednu navrch.

• 13.11.2014  20:42

Druhá polovica skvelého dvojfilmu. Krásne je vidieť, ako tú istú situáciu vnímajú obe pohlavia odlišne, prípadne ako rôzne si ju zapamätajú. Skvelé herecké výkony, v JEJ pohľade najmä Viola Davis

• 9.11.2014  09:30
    Interstellar (2014)

Po včerajšom zhliadnutí filmu som ostal úplne prázdny. Emočne sa ma film vôbec nedotkol. Iste vizuálu a taktiež hudobnému strihu niet čo vytýkať. Niektoré scény dokázali prikovať k sedačke. Ale musím priznať, že v závere som si skôr všímal chyby, ktorých sa Nolan dopustil a uvažoval, prečo zvolil takýto záver. Mám pocit, že mnohé hodnotenia tu vychádzajú z "mena", ktoré si Nolan za posledné roky urobil. A nie sú až tak objektívne. Zamyslite sa, akú dlhú dobu po premietaní vám film ostal v pamäti?

• 7.6.2014  14:09
    Duel (TV pořad) (2006)

na to, že je to vedomostná súťaž, je tam dosť veľa strihov, opakovania.... Napríklad keď počujete "vaša definitívna odpoveď", znamená, že sa určite strihalo. Navyše robia omnoho viac chýb a nepresností, ako napr. Páli vám to.

• 7.6.2014  14:05
    Páli vám to? (TV pořad) (2004)

Budem posudzovať nie len to, čo vidno na TV, ale aj veci z natáčania. Thomas niekomu sedí, niekomu nie. Mne v celku áno. Otázky sú niekedy krkolomné. Ale ak je tam chyba, súťažiaci sa má právo ozvať. Celé sa to natáča v kuse bez prestávky, potom sa dostriháva podľa dĺžky reklamy. Celá relácia prebieha rovnako dynamicky, ako ju vidno v telke. Mimo záber je Kamenár na jednu stranu celkom profík, na druhej strane vždy pred začiatkom príde za každým, prehodí si s nimi pár slov. A hlavne na tykanie si pýta od každého výslovne súhlas. Celkovo veľmi dobrá súťaž na telke i v zákulisí. Narozdiel od duelu.....

• 1.4.2014  18:30
    Noe (2014)

to bola katastrofa. Dejová linka úplne z cesty. Toľko nezmyslov pokope.... Vypadalo to ako kríženec Hobbita 1 a Terminátora 3, mierne prichutený biblickým príbehom, dej bol zasadený na planétu Mars po jadrovom útoku. Sorry, tak to vypadalo.. Efekty miestami až úbohé (skôr nápad než realizácia). Jediné, čo za niečo stálo bol príbeh stvorenia. Emma Watson tragická. Najviac sa mi páčil prelet holubov. Úplný úchvat. Niektoré zábery na Russela s pozadím západu slnka na vizuálnej úrovni 50. rokov 20. storočia. Kde dali tie peniaze....? :-O Úplne nelogické seky (Pri útoku "Kainovcov" Noe bežal rýchlejšie ako Shem, ten sa stratil za ním, ale keď Noe pribehol k arche, Shem tam už bol...). Ale najviac mi bolo ľúto Hopkinsa. To, čo urobili s jeho postavou bolo nehodné tohto herca. A podľa mňa to, čo našiel, nebola čučoriedka, ale brusnica. Film o arche a potope sveta, ale najdlhšia sekvencia patrila útoku a bitke. Inak kráľova zváracia kukla bola super, viacerí zvárači u nás na firme by takú chceli..... A nevadí mi, že spoilerujem.

• 10.11.2013  16:29

Tento žáner síce moc neobľubujem, ale toto je rozhodne jedna z výnimiek, ktorú si ešte pozriem druhý krát. Nevystupuje tu žiadny superman, ktorý vystrieľa polovicu Ameriky. Je tu len zúfalec, ktorý robí chyby, ale má vytrvalosť a kúsok šťastia. Russell Crowe štandard. Keby tam nebola tá haluz s cestou do ZOO, možno by to bolo aj za 5*. Táto pasáž ale vyhodila dej z rytmu a trošku nabúrala celkový dojem.

• 6.11.2013  21:25
    Na věky věků (TV seriál) (2012)

Tak tento seriál bol Folletovým románom Až na veky vekov veľmi zľahka inšpirovaný. Pozrel som 28 minút a z hnusom som vypol dvd....

• 19.10.2013  18:45
    Rivalové (2013)

naozaj neviem, ako by sa dal tento film spracovať lepšie. Bruhl akoby bol Lauda junior.... Skvelý zážitok. Teším sa na DVD, aby som si to mohol pustiť aj doma... Aj keď... v kine je to asi miliónkrát lepšie...

• 4.10.2013  18:54
    Gravitace (2013)

Dobrá rada: nespoliehajte sa na to, že si to pozriete v TV. To je ako lízať zmrzlinu cez sklo. A to aj v tom prípade, že máte domáce kino a veľmi veľkú plazmu. Proste: kino je kino. Skvelá one woman show. Z banálneho, až klišoidného príbehu kozmonautky, ktorá sa snaží prežiť robí Sandra Bullock, skvelý obraz i zvuk neopakovateľný zážitok. Ale len v kine.

• 14.9.2013  10:22
    Sanitka (TV seriál) (1984)

na svoju dobu a technické možnosti v komunistickom bloku paráda. Ok, niekedy by to z pohľadu človeka poznačeného Pohotovosťou chcelo zvýšiť akciu, ale fajn. A čuduj sa svete, ten seriál nie je (podľa mňa) ideologicky poplatný dobe, v ktorej vznikal. Súdruh riaditeľ večne nadával, ako na nič nie sú peniaze (v socialistickom raji) súdruh doktor v nemocnici kľudne odmietol prijať súdruha pacienta, ktorého doviezli súdruhovia zo záchranky... Mimochodom, pre mňa je asi najlepšia postava práve večne fajčiaci zachmúrený riaditeľ v podaní p. Vinklářa. Keď pucoval Janderu za emigráciu Mádra, tak išiel z neho celkom strach.... :-)

• 14.9.2013  09:46
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

po prvých dvoch častiach s prižmúrením očí aj okuliarov za 3*. Nie je to taký prúser ako Nemocnica po 20 rokoch, ale... Celé je to akosi ploché. Tých pár medicínskych scén je kvalitatívne niekde medzi originálom a a Pohotovosťou - 1. sériou. Režisér a kameraman sú si vedomí, že to nevedia, tak radšej, ako zákrok ukazujú naháňačku cigáňa v lese. Postavy sú buď pokusom o stopercentnú kópiu (M. Dlouhý - J. Bartoška), alebo o nepochopitelný prerod (S. Skopal alias Dr. Karlík - v origináli upätý, nervózne pôsobiaci, teraz akýsi moc vychechtaný). Tak isto škoda, že Elišku (Z. Adamovská) tak isto napchali do "rodinného podniku Janderovcov". Aj keď tam je zmena charakteru celkom zaujímavá. Tá zatrpknutosť, ktorú cítim z jej postavy je asi jediná naozaj uveritelná emócia. Ale najviac mi tam chýba p. Vinklář ako večne fajčiaci, ale akčný riaditeľ. Ten, keď ziapal po Janderovi za Mádrovu emigráciu, tak to bol výkon. V dnešnej verzii síce zvýšia hlas, ale celé je to ... nemastné neslané. Myslím, že československí tvorcovia proste technicky aj mentálne trošku degenerujú pri všetkých tých ordináciách, cestách domov, panelákoch...

• 6.7.2013  08:25

Z počiatku zaujímavé, no od polky filmu predvídatelné a potom aj tá hromada krásnych umeleckých predmetov prestala byť zaujímavá. Herecké výkony povedal by som priemerné (na tri hviezdičky), za predvídateľnosť jedna hviezdička dolu. Na mňa to proste nezafungovalo.

• 29.6.2013  21:00
    Knieža (TV film) (1998)

Trošku lepšie technické vybavenie a možno trošku menej polarizované postavy a vzniklo by z toho dielo súce aj na plátno.... Realisticky natočené, dobré herecké výkony (a to na slovenskú kinematografiu pozerám veľmi prísnym okom)

<< předchozí 1 2