Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Horor

Recenze (1 745)

Černá díra (1979)

Strašná kravina. Tohle fakt vzniklo dva roky pro Hvězdných válkách? K neuvěření. Film z 50. let, natočený koncem 70. Ztotožňuju se s tímhle komentářem.

plakát

Poručík Petr (1981) (TV seriál)

Hodně, ale jako fakt hodně nudně natočený seriál. Martin Stropnický nikdy nebyl výrazný herec (ostatně ani výrazný politik) a tohle dílo je právem naprosto zapomenuté.

Velký bazar (1973)

Dneska už to hodně ze svého lesku ztratilo. Viděl jsem to jako dítě a v paměti mně utkvěla scéna s rozpůleným policejním autem. Třicet let jsem pak nevěděl, z jakého to bylo filmu. Bylo to z tohoto. Kdysi to asi musela být dobrá taškařice, kdysi. Teď už se u sledování člověk nejen že nezasměje, ale ani nepousmějě. Dobrý klasický dabing.

Noc hrůzy (1985)

Pěkný osmdesátkový horor s výbornými maskami. Upíry nemám rád, příjdou mi nehygieničtí, ale tohle aspoň je na hony vzdálené modernímu teploušskému pojetí. Zjištění je, že ani zamlada nebyla sousedka Ala Bundy moc hezká. Pokud si chcete Fright Night užít, vyvarujte se příšernému dabingu od Bontonfilmu s Petrem Olivou.

Netherworld (1992)

Utahaný romantický "horor", u kterého umřete nudou. Něco málo se tu začne dít v posledních 10 minutách a jediná zajímavá věc v posledních 15 vteřinách. Herci byli vybraní dobře, hlavní hrdina je charismatický a obě roštěnky hezké, ale jinak je to taková telenovela.

plakát

Když se hraje o čas - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Já si práce záchranných složek nesmírně vážím a mám je v obrovské úctě. Ale dramatizace tohoto pořadu mi tedy silně nevyhovuje.

Lady Terminator (1989)

Nedá mi to, musím sem dát krátký *** SPOILER: Ženská si plave v moři, oblečená v akvalungu. Potopí se pod hladinu a najednou je přivázaná na suché posteli a do kundy jí skrz plavky vleze had. V další scéně vyjde na pláž, kde dvěma ožralům kundou utrhne čuráky a stane se z ní neprůstřelný zabiják, který se zbytek filmu pokouší zavraždit nějakou barovou zpěvačku. Přitom pozabíjí asi 30 dalších lidí (některým taky utrhne čuráky)*** KONEC SPOILERU Tenhle trash se blbě hodnotí - hodně se tu střílí a honí autem, občas se prcá a krom těhle tří činností na moc dalšího nezbývá čas. Náboje mají všichni zúčastnění nekonečné, film se bere celkem vážně a to mu dodává kouzlo. Dobrá je zkopírováná terminátoří scéna, kde si hlavní antihrdinka vypere (nikoliv vysere) voko. Mě krom všeho, co už tu bylo popsáno v ostatních komentářích, ještě potěšila úžasná paleta místních aut značky Codůmdal (jinak známých pod obchodním názvem "Máme barák v nepřehledné zatáčce"), zvlášť falešný mercedes a falešné capri jsou epes. Doporučuji shlédnout pod vlivem a s přáteli, pak se divácký zážitek násobí.

plakát

Gagarin: První ve vesmíru (2013)

Hodně patosu a spousta rozmělňujících flashbacků, ale akceptovatelné množství propagandy a líbilo se mi, jak je zahraný Sergej Koroljov. Nejsem tak starý, abych Gagarinův start zažil, ale věřím, že v SSSR to musela být neuvěřitelná událost, propaganda nepropaganda.