Duna: Část druhá (2024)

To, co všechny omračuje, u mě nějak nenastalo. Tuny vzletných frází, epických keců a přeřvané hudby (bez melodie, v podstatě jen hluk). Knížka je rozvláčná, ale tolik osudových žvástů jako ve filmu v ní není. Kromě toho film hlavně v druhé půlce děj knížky naprosto ignoruje a hází ho do hajzlu jenom proto, aby na něj mohl navázat očekávanou třetí částí. Nic naplat, asi nejsem cílovka, z celého universa Duny se mi líbily vlastně jenom první dvě počítačové hry.

Zakázané sny (1982)

Výborná scéna, kdy chce Paolo s puškou v ruce ukrást nové Ritmo a majitel ho prostě pošle do prdele.

Čertova stěna (1973) (TV film)

Ňáký lidi tu furt jenom řvou.

Kastrólman (2011)

Je to blbina, ale záměrná. Je potřeba to tak brát, tohle samozřejmě nikdo nemyslel vážně a není to "špatné až dobré". Viděno na 19. festivalu otrlého diváka s jedinečnou kulinářskou show přímo v sále.

Phenomena (1985)

Hraje tu v každém věku nádherná JENNIFER CONNELLY!!, takže za to automaticky 1up. Další hvězdička za práci se zvířaty, je až neuvěřitelné, jak ten šimpanz hraje (a vlastně třeba i mouchy, jak tohle dokázali bez CGI?). Taky tu je hudba od Iron Maiden, další hvězdička (i když teda hudba obecně je ve filmu absolutně nevhodná). Výborná kamera. Příběh samotný je divný, pochopitelně, točil to Argento. Celé kino na 19. festivalu otrlého diváka se dobře bavilo a já nakonec musím dát 4 mouchovaté hvězdičky.

Hroši v Africe (1979)

Za toho černocha, co mu poradila maminka, nejmíň jedna celá hvězdička!

Dukla 61 (2018) (TV film)

Po prvním dílu k tomu mám dvě věci: 1) chytlo mě to a čekám na druhý díl, 2) někteří herci jsou na předabování, protože pražština havířovských postav trhá uši (sám jsem pražák). Po druhém dílu: dobré, jen ten závěr tak nějak vyšuměl. A dobré je za 3.

Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta (2024) (divadelní záznam)

Opera vůbec není něco, co bych obecně vydržel, ale jednou jsem se zapřel a prostě jsem to dal. V témhle moderní adaptaci to pořád není nic, co bych chtěl vidět podruhé, ale v rámci studie národního kulturního dědictví jsem to sjel až do konce a přitom jsem očima sledoval libreto. Sborové pasáže se mi i celkem líbí, ale ta dějová vata je na mě stále moc. Alici Nellis ale patří můj obdiv za odvahu, jak si vytřela s těmi, co berou Prodanou nevěstu jako nedotknutelnou klasiku, která si vytřela s těmi, co brali jakoukoliv operu jako nedotknutelnou klasiku už před 150 lety.

Měsíc v ohrožení (2006) (TV film)

Kurva, ještě že ty atomovky máme! A vědce hraje dvojče Martina Pouvy z n@vy.