Tosim

Tosim

David Čuřík

okres Blansko
Jeden svět nestačí.

homepage

2253 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 14.6.2011
  Martin Böttcher
  (skladatel)

  Martin Böttcher se narodil v roce 1927 v Berlíně v hudebně zaměřené rodině. V mládí se chtěl stát pilotem, ale po válce začal působit jako kytarista v Severoněmeckém rozhlasovém orchestru. V padesátých letech začíná psát pro film – snímky DER HAUPTMANN UND SEIN HELD nebo DIE HALBSTARKEN se u nás nikdy nepromítaly, ale v… (více)

  • 1.1.2005
  Miroslav Horníček
  (herec)

  Miroslav Horníček byl ochotník a neměl žádné herecké vzdělání. Z tohoto faktu musí člověk vycházet, když někde čte nebo slyší - jak on sám říkával - že ve všech filmech hraje špatně. Diváci to naštěstí tak příkře nebrali a filmy, ve kterých hrál (a že jich moc nebylo) poctili v mnoha případech svou přízní. Role Miroslava… (více)

  • 1.1.2005
  Lex Barker
  (herec)

  Lex Barker je jedním z mála herců, kteří byli v průběhu své herecké kariéry velmi těsně spojováni jen s jedinou postavou. I když jeho život by vydal také na nějaký ten dobrodružný film. Zájem o sport, ale hlavně o divadelní ochotnictví a záhy smlouva s Twentieth Century Fox, vzápětí však nesouhlas rodičů a návrat k těžké práci… (více)

  • 1.1.2005
  Pierre Brice
  (herec)

  Klaus Farin, jeden ze životopisců Karla Maye napsal, že jediným Vinnetouem byl vlastně Pierre Louis le Brice. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. I když je pravda, že Pierre Brice na této větě celým svým životem a filmovými rolemi pracuje.

  Také on, podobně jako… (více)

  • 1.1.2005
  Pierre Richard
  (herec)

  Pierre Richard měl ke svým rolím potrhlých chlapíků, jejichž charaktery propracoval takměř k dokonalosti, velmi dobrý základ. Spolu s nejrůznějšími komiky už v padesátých a šedesátých letech psali humorné skeče a vystupovali s nimi v nejrůznějších pařížských kabaretech i v televizi. Není taky divu, že si začal postupem času… (více)

  • 1.1.2005
  Louis de Funès
  (herec)

  Ačkoli se to může zdát zvláštní, od doby, co se jeden z největších francouzských komiků Louis de Funès rozhodl pro dráhu herce, do doby, kdy mu byla svěřena hlavní role v jeho prvním slavném filmu, uplynulo více než třicet let a více než sto filmů, ve kterých hrál opravdu malé role. Jeho nevšední komický talent byl v podstatě… (více)

  • 1.1.2005
  Alan Alda
  (herec)

  Proč si to nepřiznat, Alan Alda, vlastním jménem Alphonso D´Abruzzo, se ponejvíce proslavil svým účinkováním v legendárním seriálu M.A.S.H. A všichni mohou s klidným svědomím říct, že právem.Měl v herectví velkou průpravu, protože již od raného věku hrál v různých letních divadlech a dostal se až na Broadway. Fanoušci seriálů… (více)

  • 1.1.2005
  Steve Martin
  (herec)

  Steve Martin je považován za prototyp tvůrce inteligentní americké komedie. Tento herec má vše - od charismatického zjevu až po velké nadání pro slovní i mimickou komiku. Nejdříve se živil mnoha zaměstnáními, poté vystudoval filozofii a divadlo na Kalifornské univerzitě a nakonec skončil jako scénárista různých televizních… (více)

  • 1.1.2005
  Jodie Foster
  (herečka)

  Režisér Robert Zemeckis o ní řekl, že je to jedna z mála hollywoodskýh hereček, která umí sama dát dohromady smysluplnou větu a pak ji smysluplně vyřknout. Každopádně Jodie Foster je, vlastně není, typická hollywoodská herečka. Upozorňuje totiž na sebe právě tím, jak pečlivě si chrání své soukromí...

  Filmoví producenti si… (více)

  • 1.1.2005
  Goldie Hawn
  (herečka)

  Goldie Hawn navštěvovala jako malá holčička kurzy baletu a stepu a později vystupovala v televizi v různých show. Na začátku herecké kariéry ji ovšem čekal velký odpich v podobě role ve filmu KAKTUSOVÝ KVĚT (1969), který jí vynesl cenu Americké akademie a Donatelova Davida. Další hereckou příležitost jí poskytl Steven… (více)