Tosim

Tosim

David Čuřík

okres Blansko
Jeden svět nestačí.

homepage
ICQ: 213-069-374

2286 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98
  • 15.8.2017  10:44

  No jo no, fanoušek Hvězdných válek nejsem a ke zhlédnutí Rogue One jsem se přinutil po doporučení fanouška, který mi řekl o dost fatálním konci filmu. Tohle je opravdu netradiční, leč ten zbytek jede v tak ohraných šablonách, že jsem se víc než dvě hodiny nehorázně nudil. A ano, děj je prostinký, o postavách se toho moc nedozvíme, přesně jak píší ostatní. Hlavní příběh Star Wars dám, ale vedlejší linky jsou mi jedno. No co, moje chyba, jednou a dost.

  • 15.8.2017  10:36
  Whiplash (2014)
  *****

  NÁHRADNÍCI, NECHCETE VYČISTIT BICÍ OD KRVE? Jsa naladěn La La Landem, řekl jsem si, že zkusím Whiplash, na který mám políčeno už déle a líbil se mi více. Ambivalentní vztah a všechno, co k němu patří, v netypickém podání (učitel a žák), s neodhadnutelnými dějovými zvraty a netradiční codou. Snímek je samozřejmě také trochu stylizovaný, takže po první půlhodině ani pak nikdo psychiatra nevolá. Potěšil Paul Reiser. Damiena Chazella se rozhodně vyplatí sledovat, samozřejmě kvůli budoucím i minulým projektům (Grand Piano). 90%!

  • 3.8.2017  09:08
  Westworld (TV seriál) (2016)
  ****

  "Život si vždycky najde cestu." Hutné sci-fi a společenské téma, klasický Crichton. Dlouze přemýšlíte, zda by taková atrakce byla vůbec legální a dostanete se tím k odvěkému tématu ovládání jedné skupiny skupinou jinou. Ed Harris, kterého jsme dlouho nikde neviděli a Anthony Hopkins, často démoničtější, než v Mlčení jehňátek. 90%.

  • 3.8.2017  09:05

  Nepůvodní, leč půvabné. Tlak na city nebyl tak velký, nechyběla komika a dva z nejtalentovanějších herců současnosti. Navíc se do filmu režiséru Havlíkovi nenásilně a dobře dostává společenské téma migrace v osobnější rovině. 70%.

  • 3.8.2017  09:02
  Dunkerk (2017)
  *****

  Nikdy bych si nemyslel, že Nolan si vybere zrovna takové téma, ovšem talentovaným lidem jde vše... Válečné filmy nejsou mé oblíbené, ale tady jsem písek, střely, vodu, radost i bolest z bojů cítil přímo fyzicky. Skvělé! 90%.

  • 3.8.2017  09:00
  Zralé víno (1981)
  ***

  Politiky je pořád stejně, aspoň, že tu kriminální část zastupuje šarmantní Miloš Kopecký a nejkomediálnější rovinu zase Jiří Sovák, ve své (přiznané?) parafrázi cholerického Humla. 50%.

  • 3.8.2017  08:58

  "Upozorňujeme, že megalaser ve skutečnosti nic nezapaluje." Trojky jsem se obzvlášť ke zdejšímu hodnocení bál, ale zbytečně. Nejlepší vtipy byly pro dospělé, různé citace z filmů jsem kolikrát ani nestačil sledovat. Nejvíc mi bylo líto Nemova otce. 70%.

  • 3.8.2017  08:55

  Ano, socialistické Československo mělo mnoho vynikajících vědců, kteří mohli provádět v kapitalistické cizině průmyslovou špionáž a podcházet tam za lepším. A Karel Heřmánek a spol. se pomalu dostávají k nevzrušivému konci. Nuda k uzívání.

  • 3.8.2017  08:52
  La La Land (2016)
  ****

  Muzikály nejsou moje parketa, ale je fakt, že Emma a Ryan jsou extrémně nastupující vynikající hvězdy, plus je v tom příběhu i fakt hodně reality. 70%.

  • 30.6.2017  14:41

  Bouřlivé víno, aneb jak nám v létě 1968 několik jasnozřivých vinařů na jihu Moravy zabránilo kapitalistické kontrarevoluci. Vždyť šlo přece jenom o peníze! Zajímavé je, jak všechny tyhle nařízené snímky byly neskutečně nudné. Měly totiž přesné zadání, od kterého se nešlo odchýlit, i přes tenata všudypřítomné cenzury si mohly jiné typy filmu dovolit o maličko víc. Vzpomněl jsem si při sledování na jakousi anketu, kde srovnávali někteří herci normalizačních zábav dnešní, odpadové počiny, například telenovely. Rudolf Jelínek se nechal slyšet, že tyhle naše výtvory byly vždy o hodně lepší. Jako kdyby doopravdy nevěděl, že je jedno, jestli je nepodarek z Venezuely nebo Československa, jestli obsahuje vypjaté dialogy o lásce nebo bagatelizuje významné historické události určitého státu. Sračka zůstane sračkou. Za civilního Vladmíra Menšíka a širokoúhlé záběry té naší Moravěnky (ha ha) dávám 10%.

  • 30.6.2017  14:32
  Zakladatel (2016)
  ****

  JESTLIŽE NEVYDĚLÁVÁTE O PŘEKOT PENÍZE, JE NĚCO ŠPATNĚ. A je úžasné, jak je Michael Keaton po Birdmanovi opět na koni. Životopisné filmy byly, jsou a budou zajímavé, i když je tu více, tu méně, potřeba přikořenit. Tady je to o jídle, takže se to hodí, původně vynikajícím nápadu a zajímavém stravování, které se v průběhu let změnilo v megalomanský podnik, ve kterém je jídlo až na volitelném místě. 70%.

  • 15.6.2017  16:55
  Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)
  ****

  Tak se mi to po dvou letech rozleželo v hlavě. Mezitím jsem čel jednu z předloh Nejsvětější trojice, Ještě není konec, která se chystá ke zfilmování tento rok a byl jsem naprosto unesen. Hřebejk v Exorcistovi dělá Taušovi se Stíny takový předvoj, je odvázaný, kdežto Tauš se rovnou utrhl ze řetězu. Vše, co zdejší mí oblíbení uživatelé i ti, co jsou nahoře, považují za zápor, já vnímám jako klad - emancipovanou Výrovou, sarkastického a hloupého Vitouše, chlapáka Majera. Nevěděl jsem, že Kyšperský zazářil ještě před Trpaslíkem. Dlouhé záběry zvyšují napětí. Březinova hudba, hozená trošku do folklóru, evokuje Moravu a s ní tradičně spojované veselí a pohodu v kontrastu se všemi těmi sobeckými podezřelými. Co není pro hlavní příběhovou linku důležité, je drze opuštěno (ne, opravdu nepotřebujeme dovysvětlovat, jak dopadne vyšetřování Fořtova zabití). Humor funguje, vymítání ďábla a nadpřirozeno je jen klamání tělem. No a proč ne??

  • 15.6.2017  15:54

  Vítězství komediantství nad detektivkou. Bohdalová už je otravná, záměna dvojčat zbytečně komplikovaná...jistě, jsou téměř stejná, ale, to si fakt nikdo nevšimne, že nemluví s Kalendovou??

  • 15.6.2017  15:32

  Téměř všechny díly byl Kamil vylíčen jako nekňuba, který všechno zkazí a jenž by si bez pomoci babičky skoro ani neškrtl a najednou po tom, co ho vyhodí od policie, díky svým znalostem, zkušenostem, dedukcím a nasazení získá práci u lobbisty, kde může brát pětkrát víc, než u policie.

  • 15.6.2017  15:17

  Téměř v každém díle dostane na frak některý z rozumových faktorů detektivního žánru. Tady je mi například záhadou, jak je možné, že se doktorce Kalendové všichni tak bez okolků svěřují.

  • 15.6.2017  15:10

  Čekal jsem něco aspoň trochu úderného, kromě komunálního tématu nějakou ťafku tehdejším nešvarům, i když cenzurně svázanou a dočkal jsem se nudného, na necelých devadesát minut subjektivně dlouhého snímku o pumpařích, o jejichž aktivitách se nedozvíme téměř nic, kromě toho, že nějak podvádějí, mají příbuzné, ženy a děti, milenky, kterým můžou díky karadačství dopřát luxus a hlavně o tom téměř celou stopáž žvanit. Ale nejen o tom, taky nám dopřávají mnoho svých pravd a frází, někteří z nich si dopřejou i trojky se dvěma blonďatými, lehce blbými děvčaty. Josefu Vinklářovi ten nonšalantní šéf moc nejde, celé je to příliš provinční a navíc hloupé - benziňáci jen čumí, jak kolem nich stále krouží vozy VéBé a nic neudělají, identita postavy, kterou hraje Jiří Bartoška, je taky celkem snadno odhadnutelná. 10%.

  • 1.6.2017  09:33
  Mordparta - Série 1 (série) (2016)
  ***

  Nevím, jestli to bude režiséry, ale Mordparta svým vziuálem připomínala Kriminálku Anděl. Řešení soukromých trablů mi přišlo jako oživení, třetí díl jako hororové žánrové cvičení. Detektivka na jedno zhlédnutí, která občas nudí (Nadvláda) a ve které občas všechno vychází až příliš hladce (Kolumný a jeho dcera). 50%.

  • 25.5.2017  17:51
  Hladová řeka (amatérský film) (2017)
  ***

  Což o to, Nikola Minářová má dobrý v podstatě všechno. :-) Jen ten Tomáš Mann jaksi ztloustl a stoprocentně na mě působila jen hudba a občasný nezbytný humor. Napětí jsem nenašel, pro mě nespočívá v tom, že během plavby na loďce po Priglu jedna postava druhé vypráví o všech těch neštěstích a pak se objeví bubáci. Závěrečná katastrofa je jako pointa relativně fajn, jen je škoda, že z ní nebylo nic vidět (ale chápu, peníze nejsou).

  • 22.5.2017  16:31

  Zdeněk Zelenka se nevyhne nejrůznějším klišé (zobrazení profesora a jeho rodiny, náhled na mládež), ale hlavně díky netlačení na komediální pilu a skutečně reálnému výkonu Viktora Preisse bych tuhle epizodu ohodnotil na 70%.

  • 22.5.2017  16:21
  Mravenci nesou smrt (1985)
  odpad!

  Kdyby to aspoň nebyla taková nuda! Po těch letech ještě horší, než jsme čekali, patetické a zmatené, snaha přesvědčit, že drogový buzinec tu dělali emigranti, řízení západoněmeckými soudruhy, přitom jsme to skutečně zvládli sami.

  • 18.5.2017  16:24
  Nevinné lži - Hra (E13) (epizoda) (2014)
  ****

  Nevinné lži na cestě od dramatu k thrilleru.

  • 4.5.2017  14:36
  Stranger Things (TV seriál) (2016)
  ****

  Osmdesátky jsou mi celkem u zadku, ale tady z nich sálá úplně všechno, od úvodních titulků až po hnusnou elektronickou hudbu. Nevím sice vůbec, kdo jsou bratři Dufferovi, ale jejich nástup je docela razantní. Oslava klučičího přátelství, záhad a sci-fi, s trochou fantazie dětství agenta Muldera. :o) 90%.

  • 4.5.2017  14:31
  Labyrint - Série 2 (série) (2017)
  ***

  Je zvláštní, že druhý scénárista druhé řady, David Ziegelbauer, zde není uveden, kdo za tenhle mišmaš tedy může? :-) Ano, vážení, příliš všeho, smrtí, patetických frází i kožených obličejů výborných herců. Historie jako volitelný doplněk. Můžete si odskočit uvařit kafe a nepotřebujete reklamu, stejně jste pak rádi za rekapitulaci předchozích dílů. Největším kladem druhé řady je JAN HÁJEK, svým charismatem s přehledem převálcoval všechny ostatní. Jiří Strach mysteriózno točit může, ale nesmí evokovat šití horkou jehlou, bohužel bych se nebránil ani označení "brak." Co Krev démona, Jirko? Tohle je za pade. :-(

  • 4.5.2017  14:27
  Labyrint - Série 1 (série) (2015)
  ****

  ACHTUNG - SPOILERS! Občas to vypadá, jako kdyby těch sedm dílů vypadlo z delšího seriálu (dva hlavní detektivové se jen špičkují, zajímalo by mne i to, jak si povede Kotek a dcera), Brzobohatého hudba sice slouží žánru, ale přijde mi taková strojová, bez duše a cca v pátém díle už se člověk ve všech těch jménech a vražedných situacích ztrácel, i když Jana Štěpánková si snad svou první zápornou roli vystřihla dobře. ;-) Připadá mi, že Petr Hudský napsal něco mezi Santiniho jazykem a Vašíčkem, ale není ani pořádně filozofický, ani záhadný. Hlavně se ale bojím, Jirko, aby tě diváci nebrali jen jako režiséra (nejsem si jist, nakolik vnímají výjimky Operace Silver, A, Brainstorm nebo Osmy), mysteriózna a pohádek. 70%.

  • 4.5.2017  14:25

  ŽENSKÁ PRSA A PŘES NĚ NÁPIS: O TOHLE BYS CHTĚL PŘIJÍT? Onehdá jsem Petra Kolečka viděl u Karla Šípa a docela mě překvapilo, jak říkal, že píše čisté komedie a to vážno se z ní vyloupne "jen tak." On to musí vědět líp, ale tohle mi připadne jako hrozná blbost - tenhle nejlepší díl Nevinných lží je o fotbalu pouze v základních souvislostech, i o tom, že si člověk má zachovat svou integritu, ale hlavně, že převlékání jakýchkoliv kabátů je špatné a že je lepší mít rád víc lidi, než věci a postavení. Vážné a velmi srandovní, takové spojení tady od legendárních Pelíšků často nebylo!!

  • 4.5.2017  14:12

  Za ten otevřenej konec, Honzo, megadík.

  • 4.5.2017  14:12

  Takhle bych si přál, aby Alice Nellis znovu režírovala a psala - vztahově, žensky, životně, reálně. 90%.

  • 13.4.2017  18:27

  "Staří" Singerovi X-Men mě bavili méně pro nedostatek většího nadhledu, Rattnerovy jsem už neviděl. Z těch novějších jsem uchcával z První třídy, dost mě zklamala Apokalypsa. Wolverine je tohle můj první a je potřeba dodat, že na pilu reality i přehánění tlačí tvůrci poněkud moc, takže Logan musí být pijan a člověk, který nevěří v budoucnost, ideálně když sem tam schytá nějakou tu ránu, na druhou stranu je to furt statečnej bijec, takže je potřeba předvést pořádná jatka. Špatné to není, ale také to není něco, co by mě zatlačilo do sedačky hlubším přístupem k postavám nebo vyprávění jako takovému (ať už se to týká filmu samotného, nebo celého univerza X-Men). 70%.

  • 7.4.2017  14:33

  Krobotová a Taclík jsou holt roztomilý. Člověka tyhle partnerské trable stejně baví, když se na ně dívá, i když je zná na vlastní kůži. 70%.

  • 7.4.2017  14:04

  Ta vykrádačka hudby Vladimira Cosmy mě dost štvala.

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace