Tosim

Jeden svět nestačí.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108
    • 25.5.2020  16:29

Téhle francouzské komedii jsem se léta vyhýbal. Nenatočil, nenapsal, ani v ní nehraje nikdo mému srdci blízký, ale je to taková relativně vtipná/dramatická jednohubka na večer či odpoledne u telky. Všichni samozřejmě víme, jak to s muži dopadne, ale stejně nás ten konec docela dojme. 70%.

• 25.5.2020  16:21

Těšil jsem se hrozně, film shledávám natočeným trochu rutinně, ovšem tak důležité společenské téma (jedinec pod palbou médií a státních úřadů), zasáhne mnoho diváků, takže pokud tvůrci nejsou úplný dřeva, snímek se povede. Parádní obsazení, trochu staromilská forma, co s tím mají společného demokraté a republikáni, ví Bůh.

• 25.5.2020  14:29

Vždycky jsem si myslel, že jsem Sněhurku kdysi viděl, ale protože jsem si nebyl ani za mák jistý, dal jsem si opáčko. :o) Překvapilo mě, jak je ten film svěží. Hravý tak akorát, temný, až mě to překvapilo, pro písničky je zde dokonce i oslí můstek (Sněhurce jde se zpěvem všechno lépe), chvílemi je místo i pro ironii a Sněhurčino lehké zesměšnění trpaslíků. A český dabing (ze sedmdesátých let, kdy byl ještě opravdu legendární), afektovaný i tlumený v těch správných chvílích.

• 25.5.2020  14:20

-JÁ JSEM TOTIŽ VAŠE VELKÁ FANYNKA. -TAK TO JSTE VY?! Suchého a Šlitra jsem vždy uznával, než že bych z nich byl odvázán, ale miluju Suchého hravý humor a ocenil jsem jeho reakci na normalizaci (ne všem při ní šlo o život, přitom nepopíral její otřesnost), i to, když mluvil o tom, že i ve skoro devadesáti letech moc nostalgii neprožívá i jeho promluvu o Bohu. Netradiční dokument to není, ale, záleží na tom vlastně? Zábava, moudrost, 90%.

• 11.5.2020  16:32

Viktorín Šulc a Petr Šícha, první ještě dávno předtím, než ho "objevili" v konkurzu ČT o nejlepší detektivní scénář (Muž, který vycházel z hrobu) a druhý roky do doby, než začal natáčet nechutné Magnuskovy výpotky. Tady se ovšem taky nepředvedli - hnusný porevoluční guláš, v němž nefunguje ani "detektivní" zápletka, tím méně motivace postav, vše snímá hnusná nekoncepční kamera a podtrhuje odpudivá, kolovrátková elektronická hudba o několika akordech, která zní celým filmem. Spojení se spartakiádním vrahem je tam jen proto, aby se na film chodilo a příběh z něj vůbec nevychází - tudíž toto spojení nedává smysl. Jinak mi to nedá, abych nereagoval na některé komentáře - snažím se pochopit, že někoho může pobouřit trocha násilí nebo pár odhalených hrudníků - ale termín "umělecká nebo morální cenzura" je nepochopení termínu a souvislostí. Cenzuře, která u nás byla za socialismu, nešlo ani o to, aby byly filmy umělečtější nebo morálnější. Šlo pouze o to, aby filmy obsahovaly to, co prosazovala KSČ. Takže jediné, co bylo skutečně amorální a neumělecké, byla cenzura samotná.

• 11.5.2020  16:19

Čekal jsem hrůzu nejhrůzovatější, dostal jsem snímek, který je sice plný historických hovadin, ale zase v něm nehraje Rudolf Deyl mladší. A ta detektivní zápletka mi opravdu připadla docela povedená a relativně napínavá, holt Eduard Fiker měl i slabší chvilky, ale jinak z jeho pera vychází mnoho vynikajících detektivek. Jen ty soukromé trable vyšetřovatelů jsou zbytečné a evokují spíš, že by měly být více rozvedeny v dalších dílech tohoto filmu. 50%.

• 4.5.2020  14:13
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Technicky se mi to tak slabé nezdálo. Film je pro mě přesnej průměr, ovšem na to, že se jmenuje po anatomii, pořád nevíme, proč se Moravec k náckům přidal. Pro peníze, protože chtěl ochránit rodinu, nebo z nějakého jiného důvodu? 50%.

• 4.5.2020  13:55

Víc Megan radši né, člověk by pak nemyslel na děj filmu už vůbec. Dvojka byla víc vtipná a také víc nechutná (kanec, nosorožec a Krang) a celá ta zápletka s cestování časem vachrlatá jak stoletý žebřík. Ale závěr na bruslích jsem si docela užil a nenudil jsem se.

• 4.5.2020  13:43

Klasika, kterou jsem dřív neviděl, za to o ní hodně slyšel. Člověk už dost filmů zná, takže jsem věděl, že ve filmu něco není v pořádku a čekal jsem, že se z víceméně běžných situací vyvine něco dost dramatického, ale to, co přišlo, byl prostě uragán. Přesné a úderné drama se spousta herců, které známe z dánských krimi (Henriksen, Brygmann) a puristický styl vyprávění. Když si uvědomíme, že Dogma 95 je víceméně vtip, je snímek o to naléhavější. Trochu mi chybí lepší vhled do duše otce rodu, ale to už je zápor, který na celkovém vyznění moc nezmění. 90%.

• 4.5.2020  13:30
    Muž v osidlech (TV film) (1973)

Stačila kratší stopáž, Hubač jako lepší scénárista a tématický odklon od Quentinových klasických témat a hned to víc šlape. Víc amerického buranského venkova, nějaký ten lynč a důmyslný závěr s magnetofonovým páskem. 70%.

• 4.5.2020  13:20
    Konfrontace (TV film) (1971)

Socialistický režisér točí kapitalistického autora a je to utahané a Patrick Quentin se opakuje. Opět vyšší společnost, nevěrné ženy, muži s tajemstvím a záhady k rozpletení. Zajímavější z nich tvoří ta, že detektiv nechá jednu z hlavních postav sám pátrat. Jinak moc nezaujme ani "americká" hudba Zdeňka Lišky.

• 28.4.2020  07:12
    Woody Allen (2012)

ALE NAVZDORY TOMU VŠEMU ŠTĚSTÍ, PROČ NEUSTÁLE CÍTÍM, ŽE JSEM TO NĚJAK ZVORAL? Komplexnější film o Woody Allenovi už asi nikdo nenatočí. A smysl má pouze režisérská verze - první díl nám představí Allenovo mládí, zrání, komediální výstupy, začátek natáčení, úspěch v sedmdesátých letech a první krizi (Vzpomínky na hvězdný prach). Druhý díl je "chaotičtější," ale v tom smyslu, že vybírá jen některé (podle Weidea) zajímavější či něčím se vymykající snímky a hovoří se víc o dalších aspektech filmové tvorby - hercích, střihu, propagaci. Chápu, dokument, který má přes tři hodiny, je spíš pro fanouška, ale proč by se na něj nemohl podívat i člověk neznalý, aby ho k Wodymu přivedl?

• 28.4.2020  07:05
    Past (TV film) (2020)

Příběh o (mimo jiné) době plné klišé a patosu, podaný víceméně podobně. Problémem je, že příběh Jiřiny Štěpničkové je všeobecně znám, takže nás toho moc nepřekvapí, pokud sledujeme, ač nemám rád ten termín, musím ho napsat "veřejnoprávní zívačku." Ze závěrečných scén (Barrandov, taxikář) mě nejvíc zaujal Jiří, který se procházel Divadlem na Vinohradech. Dojemné, ale je to málo.

• 28.4.2020  07:01

Po naprosto dechberoucí trojce jsem nevěděl, co si o čtyřce myslet. Jak už bývá u Pixaru zvykem, překvapil a posunul hračky, ty neživé tvory, kteří se paradoxně chovají jako dospělí, o další odvážná rozhodnutí dál. Rozhodně zásah, o pětce ale stále nejsem přesvědčen (přijde?). Minimálně o třídu lepší, než další pixarovské série, tam je výsledkem víceméně stagnace. 90%.

• 28.4.2020  06:58
    Čistič (2015)

Jak začíná být u Bebjaka zvykem - námět vynikající, ale vyprávění v zásadních chvílích selhává, zejména (opět) v logice. Bohužel nepomůžou ani dva skvělí ústřední herci a nejednoznačný závěr.

• 28.4.2020  06:56

Po skvělém Devátém jménu jsem se rozhodl zhlédnout pár Sequensových filmů, které jsem neviděl a začal jsem tímhle. Bohužel na mě čekal víceméně šablonovitý příběh s klasicky koženými či patetickými herci, jak je to u pana režiséra zvykem. Dobová záležitost, která by si měla to hodnocení s Devátým jménem prohodit. Ani ten Václav Šašek to nezachránil.

• 23.4.2020  08:50
    Křižáček (2017)

Z hlediska výpravy a kamery je film třída, Roden hraje svůj standard, zbytek je klasický pomalý art, se vším, co k tomu patří. Neuchcávám z něj, ale ani bych Kadrnku nepodezíral z jedení exkrementů biblických králů, je to dost pokorný tvůrce.

• 23.4.2020  08:47
    Trhlina (2019)

Až do finále dost napínavý film, který sice bere spoustu vlivů odjinud (bermudský trojúhelník, footage lesní horory), ale Bebjak to svou jistou žánrovou rukou jistí. Finále nabídne víc otázek než odpovědí, takže snímek padne rychle do průměru. Škoda.

• 23.4.2020  08:44
    Tereza (1961)

První film, ve kterém jsem udeklamovanou a patetickou Švorcovou viděl hrát civilně. Zbytek je klasická storka z padesátek o zlých emigrantech, hodných esenbácích a socíku v pohodě. Nebýt toho zločinu, samozřejmě. Trochu to svou přítomností rozsvítil (jako vždy) noblesní Otomar Krejča.

• 23.4.2020  08:41

Petr Pýcha že napsal dost povedený druhý film Omerzuovi? Tady to vypadá, jako kdyby scénář napsalo dítě, dít cokoliv se začne teprv po hodině, do logických děr, jak jsou velké, by se pomalu vlezl dinosaurus. Ten Michálek se asi fakt zbláznil. V devadesátkách a pár let na to jeden z našich nejlepších režisérů a teď tohle??

• 23.4.2020  08:37
    Aladin (2019)

Prefabrikát, který neurazí, ani nenadchne. Původního Aladina jsem neviděl, jen střípky seriálu z devadesátek, takže tomhle jsem na tom líp - nemám s čím srovnávat, v dobrém i ve zlém. Nevím ale, jestli jsem to už někam nepsal, v klasických disneyovkách mi vadí ty písničky - povětšinou nudné, děj opakující, vyprávění nikam neposunující popěvky, bez nichž by se film nejen obešel, ale byl by svižnější a pro dospělého diváka o mnoho snesitelnější. Jo a určité Smithovy exhibice mi připadly už fakt až moc šílené. Méně je někdy více.

• 23.4.2020  08:32
    Zrádci (TV seriál) (2020)

A najednou ta těkavá kamera nevadí? :o) Většinou byla funkční, ale je fakt, že pár manýristických záběrů by se našlo, včetně četných odrazů kamery ve sklech aut a jako stín na oblečení lidí, takže předpokládám, že to Tauš a Chlupáček dělali asi schválně. Nekompromisní thriller, který dobře zobrazil drogovou problematiku, zrcadlící se v rodinách, tam, kde se základně vytváříme. Závěr nečekaný (báli jsme si ho připustit?), jen Davidových promluv do kamery bylo na sklonku už trochu moc a díl v léčebně drhl asi nejvíce, mnoho shod okolností nebylo věrohodných. Jo a taky asi stoupne prodej žlutých bund, tepláků a trik! Trochu nadsazuju, no. 90%.

• 23.4.2020  08:23

Nevím, kdo na CSFD dal ten "oficiální text distributora," často jsou to texty hodně pochybné a ačkoli bych se nechtěl dopustit spoileru, jeho druhá věta je absolutně nepravdivá. I žánr krimi by měl z profilu filmu zmizet. Jde totiž o hutný, psychologický a herecký příběh o vině a trestu, který má sice (jako mnoho filmů té doby) pomalejší tempo vyprávění, ale tady to kvůli prokreslení atmosféry vůbec nevadí. Strhující, ke konci husí kůži nahánějící film, ve kterém se Sequens dost překonal. Žádní stylizovaní hříšní lidé, ani makabrální adorace báječných chlapíků od StB, prostě kvalitní příběh. Že by to fakt bylo tím Körnerem? 90%.

• 15.4.2020  09:18
    Páté oddělení (1960)

Samá špionáž, téměř vše víme už od začátku, mravenčí tempo vyprávění, skoro nulové napětí. Nuda k posrání.

• 14.4.2020  09:31
    Grantchester (TV seriál) (2014)

SPOKOJENOST JE DAR TĚŽKO VYDOBYTÝ. Poctivá krimi, zasazená do zajímavých let, která nevěřícímu neublíží, protože v podstatě každý řeší otázku "zábava versus povinnost." Díly se Sidneym nejlepší, konkrétně pak třetí řada, s novým vikářem to dost připomíná staré zápletky znovu a kvalita výrazně klesá. Vynikající hudba Johna Lunna! 90-60%.

• 14.4.2020  09:27
    Poldové a nemluvně (TV seriál) (2020)

Podle neoriginálního tématu jsem čekal průser, dostal jsem vcelku milý seriál, dostatečně napínavý i humorný. Za Jakuba Špalka po letech dík. Tomáš Baldýnský si vybírá slabší chvilku, ale stejně jsem zvědav, jak mu půjde ten seriál o koronaviru. 50%.

• 14.4.2020  08:54

Jistě, v mnohém klasický film, kterých už jsme viděli mraky, ale točit by se stejně měly, když se v současnosti ještě pořád spousta lidí chová podle stejných rasistických předsudků, jako před padesáti lety. 70%.

• 14.4.2020  08:50
    Kursk (2018)

Rusko na cestě mezi dvěma totalitami, kdy k uvolňování docházelo, ale spousta věcí běžela podle desítky let zajetých mechanismů. Při záběrech z moře slabší, přece jen, Vintenberg není žádný trikový tvůrce, jinak ovšem spokojenost - "dánské Rusko," vynikající Firth a Sydow a marná záchrany snaha. Občas malinko studené, větší emoce to ve mě bohužel nevyvolalo. 90%.

• 14.4.2020  08:41
    Domestik (2018)

Klaustrofobické a fascinující, jen tvůrci nemuseli tak protahovat ten začátek a stereotypy obou postav, připadlo mi pak, že závěrečný rozklad přišel příliš rychle. Jinak ale vynikající psychologická studie různých závislostí a druhů ovlivňování. Semestr byl pro mě jen taková hříčka, tohle už je dost vyspělý film. 90%.

• 1.4.2020  08:40
    Místo zločinu Ostrava (TV seriál) (2020)

Úplně obyčejný detektivní seriál, jakých jsou momentálně mraky, jak u nás, tak v zahraničí. Netuším, z jakého důvodu se divákům tak nadprůměrně líbil díl poslední, když vykazuje podobné chyby, jako ten zbytek. Hynek to všechno stěží může zachránit!

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108