vurhor

Česko
Milovník filmové hudby

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 12.10.2018  21:28

Předem upozorňuji, že tohle píšu jak člověk, který je milovník ABBY a prvnímu dílu dal s radostí 4 hvězdičky, to aby si někdo nemyslel, že si zase "nějakej chlap tupě stěžuje na ženský biják." Mamma Mia 2 v podstatě využívá podobnou strategii, kterou použil i La La Land, tedy překrývá divákovi zrak barevnou páskou, obsahující atraktivní a sympatický herce, parádní písničky a choreografie, která má zakrýt vážnější nedostatky filmu. Na rozdíl od La La Landu si ale Mamma Mia alespoň uvědomuje, jakým druhem filmu vlastně chce být. Snímek se navíc rozhodl pro pěkně odvážný krok, tedy že z popředí odstraní svůj nejsilnější článek z prvního dílu, což byla Meryl Streep. Fešanda Lily James však její mladší verzi ztvárnila poměrně dost obstojně. Bohužel to film příliš nezachraňuje od faktu, že až moc nostalgicky přičichuje ke "starým dobrým" časům prvního dílů, přičemž si zapomíná pěstovat vlastní osobnost. V rámci toho je děj takový... nijaký. Ano, krásně zpívají, jsou to sympaťáci, plus je to i docela vtipný, ale jen pár minut po zhlédnutí si člověk začne říkat, že to vlastně možná bylo i zbytečný. Ale musím uznat, že to ani zdaleka nebylo tak hrozné, jak jsem si myslel. (Btw, ta mladší verze Christine Baranski byla sakra kus!) Průměrné (ale víc inklinující k té lepší straně) 3*

• 9.10.2018  21:59
    Beze stop (2018)

Jelikož jsem líný a prašivý měšťák, jehož dny na skautském táboře byly vždy ztělesněním očistce (ráno rozcvička, dopoledne ruční práce, odpoledne fotbal, večer noční hlídka -peklo), představa života v lesích, s pouze několika základními věcmi z moderního světa, pro mě věru příliš podmanivá není. Leave No Trace je v podstatě takovou kombinací McCarthyho Cesty a snímku Tohle je náš svět. Film boduje především v milém vztahu mezi zarputilým melancholickým otcem a jeho zvědavou dcerou, která vypadá na dosud neobjevený talent. Bena Fostera mám rád. Je to takový zvláštní, ale zároveň sympatický typ, kterému by měla být věnována větší pozornost. I když pouto mezi hlavními charaktery a celkovou atmošku má film zvládnutý dobře, stejně se nelze příliš zbavit pocitu, že v mnoha částech je poněkud mdlý a utahaný, plus emočně diváka příliš nezasáhne. V podstatě k tomu mám podobný názor jako k tomu filmu s blonďatým Aragornem - nic extra, ale milé a dobře natočené to určitě je. Lepší 3*

• 6.10.2018  21:38

Ach, to je vždycky blaho najít neznámý a nepovšimnutý film, ze kterého se vyklube fakt pěkná podívaná. American Animals se zpočátku může zdát jako další klon Dannyho parťáků, nicméně na rozdíl od nudného Logan´s Lucky nebo Ocean´s 8 na to film jde chytřeji a zajímavěji - jde na to realisticky. Nesledujeme žádné génie, kteří vymyslí super úžasný a nadupaný plán loupeže, sledujeme pár mladých ňoumů, kteří se během akce budou chovat asi tak jako každý z nás, kdyby mu bylo řečeno, že musí ukrást knihy za milion doláčů. V rámci onoho realistického podání je tak celý děj napínavý, plus k samotným, uvěřitelně se chovajícím, postavám si divák najde rychle cestu. I když je film realistický, přesto si dovoluje mít určitý mystický nádech, což naprosto senzačně předvede ve své intro scéně, která fakt sakra zaujme. Netřeba proto říkat, že celý snímek je opravdu dost slušně natočený, zejména když jde o režisérský i scenáristický debut. Od Dannyho parťáků 3 nejlepší film o loupeži. A že to je sakra pochvala! Lepší 4*

• 5.10.2018  12:03

On ten chudák Ant-Man taky nevyšel v úplně nejlepší době - Sotva pár měsíců po třetích nadupaných Avengerech, plus kolikátý to je film v onom univerzu, dvacátý? To už se člověk musí setsakramentsky snažit, aby do něho vložil další neokoukanou originalitu, která bude diváka bavit a nepřinutí ho říkat kámošovi po levici něco jako: ,,Vole, to jsem už někde viděl." Pokračování Ant-Mana byla po audiovizuální stránce rozhodně lahůdka, dovolil bych si říct, že možná i překonávající jedničku. Ovšem nemastný neslaný scénář, s poněkud předvídatelným dějem, mravenčáka neposouvá do hladin oněch "opravdu kvalitních marvelovek", byť se musí uznat, že se dost snaží. Rozhodně ale musím ocenit, že se tvůrci pokusili vymanit ze známé marvel kletby, spočívající v dost bídné kvalitě záporáků. Jak se říká - nejlepší záporáci jsou takoví, kterým dokážeme porozumět, přičemž když místního padoucha porovnám s těmi ostatními, vůbec to není špatný, Marvel se od dob Černého pantera očividně poučil. Jako dobrý. Nejsem z toho kdovíjak odvařenej, ale bavil jsem se. Plus ta silniční honička byla dost cool, to jako jo. Lepší 3*

• 30.9.2018  20:33
    matka! (2017)

Takové to, když si Aronofsky začne trochu hrát na Lars von Triera. Už jen tahle informace napovídá, že diváka čeká ujetě pitoreskní "what the fuck" podívaná, na kterou někteří jedinci budou čumět asi jako na ohlášení, že Rozner se stal ministrem kultury. matka! je silně alegorický film, který když prokouknete hned v první třetině, zbytek filmu už vůbec nepůsobí moc zmateně nebo šíleně. A právě během té první třetiny, kdy mi hrdě stouplo ego asi o 65454632 levelů, protože jsem onu alegorii pochopil, říkal jsem si: ,,Tyvole, to zatím není vůbec špatný." Ovšem pak se nám Darrének trochu utrhne ze řetězu a začne na člověka valit extrémní klišé, přehnanou brutalitu a ujetost na takovém levelu, že ono bizarní kouzlo ze začátku filmu a jeho přirozené vyprávění, je totálně pohřbeno pod snahou co nejvíce diváka šokovat. Jako já chápu, co tím měl pan režisér na mysli, ale mohl se, hošan jeden, trochu krotit a zůstat spíše u onoho jemnějšího stylu. Takhle bude člověk jen obracet oči v sloup. Ve výsledku je matka! velice nadějně začínající snímek, který spadne do pěknýho bordelu. A je to škoda, protože Aronofsky je dobrý rejža, plus filmy podobného typu umí. Průměrné 3*

• 29.9.2018  19:49

V podstatě taková britská verze Zkrocené hory, akorát místo majestátního Wyomin-gu tu diváka uvítá chladný a pustý venkov. Film je to setsakramentsky pomalý, ale ti Angláni to prostě umí. Atmosféra surového venkova, kde bych si asi, jakožto rozmazlený měšťáček, konstantně kousal nehty frustrací, je zde vyobrazena citlivou, hrubou, ale zároveň velice realistickou a natolik podmanivou formu, že i přes opravdu malé množství dialogů v téměř dvouhodinové stopáži, dokáže snímek udržet divákovu pozornost. Chemie mezi dvěma hlavními aktéry je také zvládnuta slušně, klobouk dolů za těch pár opravdu odvážných scén, to teda jako fakt. I přestože film postrádá určitý pořádný emoční nakopnutí jako zmíněná Zkrocená hora, svým skromným podáním a působivým audiovizuálem si to však slušně vynahrazuje. Ovšem na Call me by your Name to furt nemá ani náhodou. (Ano, furt z toho filmu mám ještě takovou menší emocionální kocovinu. Ale už fakt jen malou!) Průměrné 4*

• 20.9.2018  07:52

Dlouho jsem se tomuto komentáři vyhýbal, i když jsem věděl, že k němu jednoho dne dojde. Vyhýbal jsem se mu zejména protože jsem se bál, že oněmi řádky nedokážu pořádně vystihnout, jak strašně moc z celého svého srdce a nejhlubšího nitra své duše ty filmy miluju. Co miluju, adoruju. Velebím. Uctívám. Pán prstenů pro mě není jen trilogie naprosto výborných filmů. Je i jakousi součástí mě samotného. Něco, co mě formovalo, co mi utvářelo osobnost, záliby, charakter. Co mě duševně rozvíjelo. Pán prstenů má totiž absolutně všechno, co vyžaduji od velkolepých hrdinských příběhů, které dodnes naprosto zbožňuji – Podmanivý příběh, zajímavé a rozmanité hrdiny, se kterými se člověk může ztotožnit, velkolepé bitvy, epickou podívanou a fantastickou hudbu. A když říkám fantastickou, tak tím opravdu myslím naprosto nejlepší nejlepší filmový soundtrack, jaký jsem kdy slyšel. Howard Shore je génius. Takovou skvostnou symfonii pro mě osobně ještě nikdo netrumfnul. Ani John Williams, Zimmer, atd. Je prostě nejlepší. Což mi připomíná, že zde budu házet jen samé superlativy, to jen pro upozornění. Pán prstenů má nejlepší hudbu, nejlepší proslovy (Aragornovu řeč u Černé brány znám dodnes komplet nazpaměť), nejlépe odvyprávěný příběh, plus samozřejmě je to dodnes moje nejoblíbenější a dovolil bych si říct, že i nejlepší filmová série. Žádný jiný film mi tak často nenaháněl husinu, žádný mě natolik neoslovil, plus u žádného jsem pořádně nebyl dojatý k slzám. Během konce trojky jsem bulil jak malej. Každý, kdo ty filmy viděl, musí uznat, že to není jen nějaká laciná nerdovská fantasmagorie, ale naprosto okouzlující a poetický příběh o hrdinství, lidství, přátelství, lásce a statečnosti. Stíhá být zároveň vtipný a vážný. Napínavý a odlehčený. Romantický a děsivý. Je to mistrovské dílo, které se mi natolik dostalo pod kůži, že už ho pro mě asi nadosmrti nikdy nic nepřekoná. Nu což, nestěžuji si. A kdykoliv mi nějaká žena řekne, že ho také zbožňuje, hned mi bude tak o 45% sympatičtější a atraktivnější, ať už bude vypadat jakkoliv. (A když mi ještě k tomu třeba řekne, že četla Silmarillion, je zde riziko, že se do ní seriózně zamiluju.) Musím Pánovi prstenů poděkovat (v podstatě tím děkuju Sauronovi O__O). Za to jaký jsem. Jak přemýšlím. Co mám rád. Jak jsem již psal, je svým způsobem mou součástí. A já mu za to budu nadosmrti vděčný. Psal bych asi ještě dlouho, ale to bych byl už asi opravdu přespříliš patetický. Takže... Děkuju. A miluju tě. (Film, ne Saurona.) Dokonalých láskyplných nejúžasnějších a věčných 5*

• 16.9.2018  13:16

Velice příjemný překvapení. První Sicario byl vcelku výjimečný snímek, u kterého by mi jakékoliv pokračování přišlo zbytečné, nemluvě také o tom, že režie se už nezhostil super talentovaný atmosférický Villeneuve, ale někdo jiný. Ale čoveče, ono to furt funguje. Sice už ne tak podmanivě, ale stále dost dobře. Opět je divákovi kvalitně zprostředkován pohled do velice drsného a krutého světa drogových kartelů, kde ochránci zákona bojují ohněm proti ohni, tedy sice účinnými, ale dost hustými a kontroverzními způsoby. Mirkovi Dušínovi by z toho praskla kebule. I když snímek postrádá onen jedinečný Villeneuvův cit pro atmošku, stejně se jedná o velice vtahující podívanou, která na to jde po svém. Brolin a Del Toro skvělí. Kdyby film ještě více zapracoval na jednotlivých charakterech, což bylo něco, co se mi hodně líbilo právě ve filmu předešlém, bylo by to úplně supr. Průměrné 4*

• 15.9.2018  18:30

Dinosauři byli hrdinové mého dětství. To by bylo, abych tohle neviděl! Dvojka Jurského světa je oproti předchozímu dílu o něco slabší jízda, nicméně i tak se furt jedná o slušnou a zábavnou podívanou. Možná to chtělo více exteriérních scén, valná část film se odehrává v uzavřených interiérech, kde to nesedí jak samotným dinosaurům, tak ani samotnému divákovi (to znamená třeba mně). Ovšem hrdinové skvělí. Chris Pratt se velice rychle začíná řadit mezi mé velmi oblíbené herce, je to holt sympaťák každým coulem. Obecně film bohužel nepřichází s příliš zajímavými novinkami, ovšem na ty dinosaury se prostě strašně dobře kouká. Lepší 3*

• 14.9.2018  11:33

Docela suchý, utahaný, ale i celkem dobře natočený krimi thriller, který si hodně bere inspiraci z Mannova Nelítostného souboje. Tedy příběh dvou drsných charismatických protivníků, jeden na straně zákona, druhý na straně zločinu, kteří jsi tak nějak jdou po krku. Butler v roli alfa poldy umí. Nicméně ani on nemůže filmu zažehnout tu výjimečnou jiskru, díky které byl Mannův snímek tak skvělý. Nechci říct, že by to byl špatný film, protože není. Natočený je pěkně, má atmosféru, plus ty postavy tam jsou docela kvalitní, ale je to strašně zbytečně natahované, ne příliš vtahující, plus autoři se pokusili o jeden plot twist, nad kterým jsem jen nadzvedl obočí. Celkově se mi to líbilo, jen mě to zanechalo hodně chladným. Marný platný. Lepší 3*

• 13.9.2018  13:20

Dannyho parťáci v ženské verzi. Úplně takhle jednoduše se děj celého snímku dá popsat. A přesně v oné jednoduchosti tkví ten zásadní problém - ten film jinak nepřichází s ničím novým. Je to v podstatě jen replika předchozích snímků, akorát jen se slabším padouchem, menším napětím a koukatelnější skupinkou hrdinů. Film tak trochu i vykrádá vymoženosti z M:I série, což vůbec nekoresponduje s kouzlem Clooneyho bandy, která se ke svému cíli vždy dostala sice velmi komplikovaným, ale zároveň stále uvěřitelným způsobem. Nenechte se voblbnout obsazením, protože veškeré zlodějky hrají samé skvělé a sympatické herečky (Cate Blanchett, Sandra Bullock, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter), Ocean´s 8 je docela zábavným, ale i ve výsledku dost průměrným "heist" snímkem, ze kterého vám jen těžko spadne čelist na zem. (Možná tak maximálně z Rihanny v červených šatech, fííha..) Sorry dámy, ale bez jakékoliv misogynie či antifeminismu musím říct, že chlapcům se to povedlo lépe. Průměrné 3*

• 13.9.2018  13:19
    Van Helsing (2004)

Slátanina? Docela jo. Scénáristický bordel? Jep. Cool? As fuck! Van Helsing možná nepatří k nejúžasnějším klenotům světové kinematografie, ale ten literární svět 19. století má sakra svoje kouzlo. Už jen ten počáteční záběr na noční Paříž s rozestavěnou Eiffelovkou stačí k tomu, aby film diváka vtáhl do fakt parádní atmošky, které vládne především naprosto senzační hudba Alana Silvestriho, ze který vždycky teču. Možná s tím souvisí i ten fakt, že ve filmu hraje celá řada sympaťáků. Hugh Jackman nikdy nevypadal víc zaklínačsky, Kate Beckinsale si chci vzít... a ten Dracula... Kam se hrabe Bela Lugosi. Ano, film má tunu problémů, ale je tak neskutečně zábavný a stylový, že se velice rychle stal mým velmi oblíbeným "guilty pleasure" snímkem. Btw, Dana Morávková se tam vyspí s Faramirem. To prostě chceš. Průměrné 4*

• 5.9.2018  16:27

Jsem čtyřiadvacetiletý muž. Řekl bych, že jsem viděl většinu slavných hororů, ze kterých jsem nebyl nikdy příliš traumatizován. (Vždy si pouštím ta tmy a sám pro co nejlepší zážitek) Ale nikdy se mi u žádného nestalo, abych po jeho zhlédnutí musel hned volat mamince a trochu se během konverzace uvolnit. Pak přišlo Hereditary. Film, který by se dal považovat za duchovního nástupce Vymítače ďábla a hlavně Osvícení. Je to pomalé, je to nekonečně znepokojující... a je to jako něco z noční můry. Jedná se o opravdu mistrovsky natočený horor, který naprosto výborně pracuje s hudbou, symboly a obecně se vztahy mezi jednotlivými charaktery členů té nejméně záviděníhodné rodiny. Některé vizuální podívané byly tak hrůzostrašný, že se mi vyloženě vpálily do hlavy a doteď je nemůžu dostat pryč. Chjo. Hereditary je prostě horor jak se patří - vůbec žádné lekačky, skvěle gradující napětí, nadpozemská hrůza. Škoda jen té závěrečné nemastné neslané pointy. Tvůrci dokázali vytvořit film s neskutečně zlou atmosféru, v níž jsem se téměř celou dobu cítil napjatý jako struna, přičemž po dojetí závěrečných titulků jsem byl zdeptaný, jako bych právě z onoho místa zla vyšel… živ a zdráv, ale navždy poznamenán. Slabších 5*

• 26.8.2018  13:28
    Lion (2016)

Lion je takovým mixem Milionáře z chatrče (možná i protože hlavní postavu v její starší verzi hraje stejný herec) a Lovce draků. Famózní příběh o indickém chlapci, který se nešťastnou náhodou natolik ztratil, až se mu podařilo dostat do samotné Austrálie (Ne, nepřeplaval.) První polovina, kdy sledujeme hlavního chlapce se potácet z jedné bídné situace ke druhé, je skvělá. Film to (zatím) nepřehání s patosem, plus interakce chlapce s dospělým a ne příliš ochotným světem mají svou kvalitu. S druhou polovinou přijdou mnohem zásadnější problémy, především protože se film začne strašně táhnout. Ale jakože fakt strašně. V rámci toho možná pak samotný dojemný závěr není tak působivý jak asi tvůrci původně plánovali. Docela škoda, protože film měl se svou první půlkou opravdu našlápnuto k výjimečné podívané. V rámci toho se ale i tak jedná o kvalitní a hezký film, který si tu tehdejší oscarovou nominaci určitě (částečně) zasloužil. Slabší 4*

• 25.8.2018  19:37

Vidět zase starou dobrou chaoticky neutrální feťáckou partu pohromadě bylo rozhodně fajn. A tvůrci to moc dobře vědí, protože ve filmu je jedna nostalgická vzpomínka na heroinské devadesátky za druhou. Ať už v podobě připomínání ikonických scén z prvního dílu, interakce mezi známými postavami, plus samozřejmě také zpomalené verze hlavní hymny Trainspottingu, tedy skladby Born Slippy od Underworldu, na kterou mám i já nostalgickou vzpomínku, protože vždycky hrála tak 1000 hodin tátovi v autě. Ty jednotlivé postavy jsou furt výborně napsaný. Ale už to prostě není ono. Dvojka je sice zábavný filmem, ale příliš teskní po časech mnohem lepší jedničky, v rámci čehož samotná příběhová linie není úplně konzistentní a zajímavá. Danny Boyle se zde ale určitě zase vizuálně vyřádil, díky čemuž je na některé scény opravdu radost koukat. Ve výsledku je nicméně T2 pouze takovou milou připomínkou toho, jak skvělý první díl byl. A to je tak všechno. Lepší 3*

• 20.8.2018  19:29
    Nepřátelé (2017)

Jeden z nejlepších westernů za posledních pár let. Hostiles jsou v podstatě takovým mixem snímku 3:10 Vlak do Yumy (opět drsňácký Bale a jeho "escort mission") a audiovizuálním stylem Terrence Malicka - film je pomalý, tichý, nespěchá. V rámci westernů jsou hlavní hrdinové často takovým chodícím klišé, i když Hostiles má taktéž svoje klišé momenty, jeho postavy jsou výtečné. Hlavním hrdinou je indiány opovrhující seržant, který ze zúčastnil masakru u Wounded Knee, ten má za úkol eskortovat na místo posledního odpočinku starého indiánského náčelníka, který byl zase ve svých mladších dnech velkým zabijákem bílých. Film s precizností zkoumá fakt, že ani jedna ze skupin nejsou "ti dobří" či "ti špatní", nicméně zároveň dobře ilustruje realitu, že Amerika opravdu právem náležela indiánům, aniž by nějak přespříliš tlačil na pilu nebo to divákovi cpal do chřtánu. Je to taky protože film je natočený opravdu brilantně, plus emocionální/psychologický výlevy postav jsou zde vyloženě nadpozemské. Škoda, že se jedná o film v podstatě nepovšimnutý. Tohle je totiž fakt žrádlo. Slabších 5*

• 16.8.2018  20:50
    Upgrade (2018)

Parádička. I když se Upgrade může na první pohled zdát jako klasický a vohraný snímek o pomstě, přináší s sebou řadu vychytaných sci-fi faktorů, díky kterým se člověk cítí, jako kdyby poprvé koukal na Minority Report nebo Matrix. Leigh Whannell, autor scénáře prvního a jediného dobrého dílu série Saw, natočil sice ne úplně originální snímek, ale zato setsakramentsky zábavný a podmanivý. I když je příběh dost předvídatelný, plus samotný konec stojí docela za prd, i přesto dokáže udržet divákovu pozornost dobrou atmosférou, plus naprosto senzační kamerou, která vyloženě zářila během bojových scén - holt když se perou kyborgové, ještě za pomoci umělé inteligence, je to blaho pro oči. A musím říct, že kdybych měl stejný upgrade jako hlavní hrdina, hned bych si ho ozkoušel na nějaké demonstraci DSSS. Ach, ta představa... <3 Ve výsledku velmi slušný film, který neoslní nějakou přílišnou nápaditostí v samotném příběhu, ale i tak diváka čeká velice zábavná podívaná, kterou rozhodně stojí za to zčeknout. Průměrné 4*

• 15.8.2018  15:05
    Tully (2018)

Jason Reitman je stejně, ne-li i více, talentovaný režisér jako jeho otec z Komárna. Očividně mu nejdou pouze jen chytré komedie, ale i něžná a příjemná dramata, což mi dokázal právě tímhle snímkem, ve kterém pořád stejně krásná Charlize Theron hraje unavenou matku dvou dětí, přičemž třetí je už za rohem. Teprve až příchod nezvykle mladé a zajímavé chůvy nabije sympatickou matku nezvykle pozitivní energií, která se odrazí i k lidem kolem ní. I přes pár hlušších míst je Tully velice hezkým a příjemným filmem. Skvělý scénář, charaktery, plus práce s hudbou... Reitman prostě umí dělat filmy. Průměrné 4*

• 14.8.2018  19:23
    Máš ji! (2018)

Film s dost dobrým námětem a sympatickými herci, ale bohužel s těžce průměrným provedením. Dívat se na skupinku čtyřicátníků, kteří si hrají na babu do extrémních rovin, je v jistých ohledech zábavná podívaná, o tom nepochybně. Nicméně komediální prvky má na úrovni třetiřadých sranda snímků, které frčely především před deseti lety. Jako je to milej film, plus některé dialogy byly vcelku vtipné, ale ta přílišná afektovanost a nadsázka, která podle mého film dost shazuje, prostě vůbec nefunguje. Nemluvě o zbytečných ženských postavách, které do filmu očividně narvali jen proto, aby to nebyla pouze párková paráda - reportérka, která tam... je, pak žena jednoho z hrdinů, která je uvřískaná a otravná as fuck, a nakonec dětský crush dalších dvou hrdinů, která neposouvá dál jak dějovou linku, tak ani jednotlivé charaktery. Nebýt toho dobrýho nápadu a fakt sympatických herců a jejich výkonů, jednalo by se o dost slabý podprůměr. Takhle je to jen milá podívaná, kterou člověk do zítra zapomene. Průměrné 3*

• 9.8.2018  23:24
    Deadpool 2 (2018)

,,I use a device to slide through time. The longer I travel, the harder it is to control. I got two charges: One to get me here, one to get me home." Deadpool:[looks at the camera] ,,Well, that's just lazy writing." Lepší než jednička. Deadpool je vyloženým avatarem pop kulturních odkazů a narážek, který chrlí jeden povedený fór za druhým. Co na tom, že napětí z akčních scén je více méně minimální, Deadpool vždycky bude především o komedii, ve které vyloženě exceluje. A světe div se, i ten příběh je kvalitní, dokonce i zastiňuje některé X-men snímky, které byly povětšinou vždy na slušné úrovni. A palec nahoru Reynoldsovi za to, že si dokáže udělat prdel sám ze sebe, viz Green Lantern a Wolverin. Odkaz na Bradavice geniální! Průměrné 4*

• 7.8.2018  17:55

14 let. 14 dlouhých let jsem čekal na návrat jedné z mých nejmilovanějších pixarovek. A voni mezitím vydali ne jeden, ale hned dva sequely na podělaný nudný Auta. A jak nakonec slavný návrat dopadl? Inu, Úžasňákovi 2 jsou bezesporu velice zábavným a vtipným filmem, ale zároveň je fakt citelně slabší než jednička. Problém je, že film si až příliš nechává ty nejlepší věci na konec, v rámci čehož dochází k utahanějším a průměrným sekvencím, především ve druhé třetině filmu, které příliš velkým vzrůšem nejsou. Na vině může být i slabý hlavní záporák, jehož motivy jsou jsou takové ... "meh" (čti: laciné). Když se ale akce rozjede, tak je to parádní. Snímek má plno skvělých nápadů, úžasných interakcí mezi členy rodiny, plus z animátorského hlediska je to vyložená slast pro oko, obzvlášť práce se světly je tu nadpozemská. Rovnováha mezi rodinnou komedií a superhrdinskou akcí, byť maličko kolísavá, je stále na slušné úrovni. Všichni členové rodiny tu jsou totiž furt skvělí. V případě jiného pixarového pokračování bych to asi nechal na 3*, ale jelikož mám Úžasňákovi fakt hodně rád, budu hodný strýček Honzíček a smiluji se. Jako dobrý. Ale pokud bude někdy nějaké příště, tak zabrat, mladej, zabrat! Slabší 4*

• 6.8.2018  17:13

Schválně. Zkuste jmenovat jakoukoliv filmovou sérii (kromě Jamese Bonda), ve které je šestý díl dobrý. Je totiž časté, že s každým dalším vydaným dílem kvalita dané série klesá. Mission: Impossible - Fallout však tuhle teorii s přehledem rozdupává pod nohama. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych koukal na něco od Nolana - mistrovská práce s hudbou, zvukovými efekty, plus precizní obratnost s kamerou, která se snad od každého dílu lepší. Fallout se už tolik nesnaží diváka omámit nějakými cool špionskými vychytávkami, ale více se zaměřuje na čistě zábavnou a napínavou akci, která je zde opravdu mega špičková. Z příběhové stránky si navíc film bere vždy něco málo z filmů předchozích, což sérii rozhodně prozpívá. Jen škoda, že to někoho nenapadalo dřív. Občas na vás ale film chrlí přes příliš informací a plot twistů, nad kterými se člověk nemá příliš času zamyslet, což může diváka krapet zmást. A jsem trochu zklamanej, že ve filmu nebyla jedna hustá scéna z traileru, na kterou jsem se dost těšil. Oh well... Nic to ale nemění na tom, že šestý Mission: Impossible je výborně natočená nadupaná akční pecka, která je možná i nejlepší z celé série. A na šestý díl to je kurva velkej úspěch. Slabších 5*

• 5.8.2018  19:45
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

,,Blessed be the fruit." ,,May the Lord open." Jeden z nejlepších poeticky úchylných pozdravů ever. Příběh služebnice je v podstatě takovým mixem Orwella a Potomků lidí. Mrazivá a znepokojující vidina dysutopické společnosti, ve které gileadské služebnice vykonávají úlohu, která je noční můrou snad každé ženy. Zatím se mi to moc líbí. Hlavní hrdinka je extrémně sympatická, scénář dost kvalitní, plus seriál se skvěle vyhýbá onomu klišé, kdy ze všech představitelů totalitního Gileadu dělá zlomyslná monstra. Ano, spousta jeho příznivců jsou krutí a nesoucitní lidé, kteří zcela zahodili základní morální hodnoty, ale zároveň nám je seriál zdatně ukazuje i z té druhé stránky, kdy pro ně, alespoň tedy v určitých chvílích, máme jisté pochopení. Díky tomu je Příběh služebnice jedním z nejlepších dnešních seriálových dramat. A byť je to docela psycho O__O je to hrozně zábavné psycho.

• 28.7.2018  11:53

Příjemné melodrama, které nemá úplně působivý začátek, ale postupně se převine do zajímavé podívané, kterou však především ocení znalci Medvídka Pú. Jelikož jsem na něm třeba já vyrůstal, tak mám pocit z filmu o něco více pozitivní, ovšem pro neznabohy se snímek může jevit průměrně a možná i utahaně, nicméně vztah mezi spisovatelem Alanem Milnem a jeho synem, podle kterého vznikl Kryštůfek Robin, je ve filmu implementovaný celkem působivě a dalo by se říct, že pro někoho i dojemně. Vliv na to má i Domhnall Gleeson, který se rychle stává jedním z mých nejoblíbenějších irských herců. Asi vás to nerozbrečí, nedostane, neoslní, ale příjemná a hezky natočená podívaná to je určitě. A hlavně dozvědět se "origins" hrdinů, kteří pocházejí z jedné z mých nejoblíbenějších kreslených pohádek mého dětství, bylo fajn. Slabší 4*

• 20.7.2018  13:30

Film s duší. A jakou! Amélie není jenom výjimečný film, je to také výjimečná postava. Bezpochyby jeden z nejlepších ženských charakterů ve filmové historii. Její milý a sympatický idealismus a optimismus z ní činí naprosto rozkošnou osobnost, které na kouzle dodává i parádní výkon okaté Audrey Tautou, která se pro tu roli evidentně narodila. Snímek mistrovsky pracuje s atmosférou a jednotlivými postavami, dialogy jsou na špičkové úrovni, plus hudba je kapitolou sama o sobě. Ale to, co na tomto filmu fakt žeru, je jak umí být poetický a líbivý, přičemž ve stejný čas zvládá být skromný a bez patosu. Asi to je holt tím mistrovským scénářem. Nemluvě o humoru, který i po letech skvěle funguje. Amélie je prostě klenot. Laskavá a podmanivá podívaná, která je v podstatě takovou francouzskou Láskou nebeskou, akorát bez tancujícího premiéra. Průměrných 5*

• 17.7.2018  12:18

Nejenom jeden z nejlepších animáků všech dob, ale také jeden z nejlepších biblických filmů v historii kinematografie, konkurovat mu může snad jen Poslední pokušení Krista a Jesus Christ Superstar. Princ Egyptský nenásleduje šablonu infantilnosti Disney, ani vždy pohodovou strukturu pixarovek, jde si vlastní cestou. A že mu to jde skvěle. Udržuje dobrou rovnováhu mezi jemným humorem a vážnými situacemi. Krásné a chytlavé písně, výborně odvyprávěný příběh, plus plno scén, které se člověku fakt dostanou pod kůži - scéna s hořícím keřem je jedna z nejlepších sekvencí ve filmové historii, to jako fakt, vždycky při ní dostanu husinu! Navíc je tu druhý film hned po Pánovi prstenů, který mě dohnal k slzám dojetí. A tu už něco znamená. Průměrných 5*

• 11.7.2018  15:23

Ani tolik ne horor. Spíše post apokalyptický thriller s nádechem dramatu. Ale zuby si u toho člověk bude kousat stejně, to jako fakt. Sympatická rodinka přežívá ve světě ovládaném vraždícími netvory, kteří jsou sice slepí, ale ultra citliví na jakýkoliv zvuk. Tudíž aby mohla rodinka pokojně žít, musí být pořád v absolutní tichosti. Nápad jak hrom! Film dělá dost dobrou práci v rozvíjení vztahů mezi jednotlivými členy rodiny, plus zároveň stíhá být napínavý a hrůzyplný. Téměř naprostá absence dialogů a jakýkoliv hlasitějších zvuků dělá z tohoto filmu docela unikátní podívanou, doporučuju pustit si se sluchátky! A některé scény jsou fakt frustrující jak prase. Například když se mámina dostala do určité zapeklité situace ve sklepě, která se ještě více zkomplikovala jejím těhotenstvím, to jsem se fakt chytal za vlasy. Uf... Škoda jen, že ke konci film zaběhne do krapet většího klišé, během něhož se vytrácí i napětí. Ale i tak dost dobrá podívaná. A velice rád bych viděl i nějaké pokračování. Průměrné 4*

• 10.7.2018  09:38

Přeceňovaný as fuck. Možná je to ale i tím, že dostatečně nerozumím japonské kultuře, plus mimo Miyazakiho tvorby nemám anime tak najetý. Your name je v podstatě tak trochu filmová obdoba hry Life is Strange - melancholicky líbivé, hrozba přírodní katastrofy, cestování v čase, plus pevné pouto mezi dvěma hlavními aktéry. Your name má rozhodně pěkný námět a nápady. Taktéž postavy jsou dobře napsané a většinou sympatické. Celkem obstojně zde funguje i humor, který naštěstí neotravuje nějakým přeháněním a nadsázkou. Plus je to teda naprosto překrásně zanimované. To klobouk dolů, vyložená slast pro oko. Bohužel příběh je až zbytečně složitý a ne příliš poutavý. Z veškerého toho chaosu jsem pak příliš nežral chemii mezi hlavními aktéry, která očividně měla být hlavní sílou filmu. Celkově to ale bylo milé a docela příjemné, nicméně aby tohle byl "nejlepší anime film od dob Cesty do fantasie", jak hodně lidí na filmových webech píše, tomu se teda dost zdráhám uvěřit. Lepší 3*

• 9.7.2018  14:59
    The Ritual (2017)

Argh, taková škoda! The Ritual mi v podstatě připomíná většinu zhlédnutých anime seriálů - ze začátku naprosto výborné, pak někde v půlce se něco zkurví, přičemž od té doby to pak půjde jen z kopce. První polovina filmu je totiž naprosto vynikající. Děsivá atmosféra, jenž je okořeněná dech beroucími panoramaty, dále naprosto úchvatná práce s kamerou, plus hudba se do ucha zařízne taktéž. Celkově jsem měl pocit, že znovu poprvé sleduji Záhadu Blair Witch, tentokrát však nikoliv ve fan footage formátu. Během většiny první poloviny jsem měl opravdu sevřené srdce napětím a strachem. Fakt síla. Ale pak se to bohužel posere. Snímek následně opustí od neviděné mysteriózní hrůzy a rovnou se vrhne na nadpřirozeno s krvavou řezničinou. V rámci toho mě veškeré napětí a strach opustily, na křesle jsem se zcela uvolnil, což se u hororu prostě stát nesmí. Strašná škoda, protože ta první polovina byla opravdu vynikající, celou dobu jsem si při ní ťukal na čelo a podivoval se nad tím, proč to má na čsfd tak málo. Pak jsem bohužel pochopil. I tak se ale jedná slušný horor. I přestože svou největší sílu později rozšlape a hodí do koše. Lepší 3*

• 7.7.2018  20:21
    Noční hra (2018)

Komediální thrillerovka s větším počtem povedených vtipů než vtipů trapných, ovšem opomenout je člověk také nemůže. Vlastně mi přijde škoda, že Game Night nezůstal na poněkud skromnější notě, během které se mohl zaměřit ještě více na dialogy. Plus o pár lokalit to taky mohl zkrátit. Největší síla filmu totiž opravdu tkví v dialozích mezi hlavními hrdiny, které jsou po většinu času fakt docela vtipný. Jakmile se do toho ale přimíchala akce a praktické fóry, začalo to paradoxně ztrácet šťávu. Už jen proto si myslím, že je film tak trochu promrhaný potenciál, protože týpek zodpovědný za scénář očividně psát umí. Škoda ale, že se tak utrhl ze řetězu. Jako komedie zábavné, jako akční thriller podprůměrné, tudíž ve výsledku vlastně prima podívaná. Akorát jsem měl zprvu trochu trable žrát fóry vždy překrásné Rachel McAdamsové, protože tu vypadala úplně stejně jako ve druhé sérii True Detective, kde ale hrála zcela protipólný charakter než zde. Slabší 4*

<< předchozí 1 2 3 4 5 6