vurhor

Milovník filmové hudby

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.8.2018  19:29
    Nepřátelé (2017)

Jeden z nejlepších westernů za posledních pár let. Hostiles jsou v podstatě takovým mixem snímku 3:10 Vlak do Yumy (opět drsňácký Bale a jeho "escort mission") a audiovizuálním stylem Terrence Malicka - film je pomalý, tichý, nespěchá. V rámci westernů jsou hlavní hrdinové často takovým chodícím klišé, i když Hostiles má taktéž svoje klišé momenty, jeho postavy jsou výtečné. Hlavním hrdinou je indiány opovrhující seržant, který ze zúčastnil masakru u Wounded Knee, ten má za úkol eskortovat na místo posledního odpočinku starého indiánského náčelníka, který byl zase ve svých mladších dnech velkým zabijákem bílých. Film s precizností zkoumá fakt, že ani jedna ze skupin nejsou "ti dobří" či "ti špatní", nicméně zároveň dobře ilustruje realitu, že Amerika opravdu právem náležela indiánům, aniž by nějak přespříliš tlačil na pilu nebo to divákovi cpal do chřtánu. Je to taky protože film je natočený opravdu brilantně, plus emocionální/psychologický výlevy postav jsou zde vyloženě nadpozemské. Škoda, že se jedná o film v podstatě nepovšimnutý. Tohle je totiž fakt žrádlo. Slabších 5*

• 16.8.2018  20:50
    Upgrade (2018)

Parádička. I když se Upgrade může na první pohled zdát jako klasický a vohraný snímek o pomstě, přináší s sebou řadu vychytaných sci-fi faktorů, díky kterým se člověk cítí, jako kdyby poprvé koukal na Minority Report nebo Matrix. Leigh Whannell, autor scénáře prvního a jediného dobrého dílu série Saw, natočil sice ne úplně originální snímek, ale zato setsakramentsky zábavný a podmanivý. I když je příběh dost předvídatelný, plus samotný konec stojí docela za prd, i přesto dokáže udržet divákovu pozornost dobrou atmosférou, plus naprosto senzační kamerou, která vyloženě zářila během bojových scén - holt když se perou kyborgové, ještě za pomoci umělé inteligence, je to blaho pro oči. A musím říct, že kdybych měl stejný upgrade jako hlavní hrdina, hned bych si ho ozkoušel na nějaké demonstraci DSSS. Ach, ta představa... <3 Ve výsledku velmi slušný film, který neoslní nějakou přílišnou nápaditostí v samotném příběhu, ale i tak diváka čeká velice zábavná podívaná, kterou rozhodně stojí za to zčeknout. Průměrné 4*

• 15.8.2018  15:05
    Tully (2018)

Jason Reitman je stejně, ne-li i více, talentovaný režisér jako jeho otec z Komárna. Očividně mu nejdou pouze jen chytré komedie, ale i něžná a příjemná dramata, což mi dokázal právě tímhle snímkem, ve kterém pořád stejně krásná Charlize Theron hraje unavenou matku dvou dětí, přičemž třetí je už za rohem. Teprve až příchod nezvykle mladé a zajímavé chůvy nabije sympatickou matku nezvykle pozitivní energií, která se odrazí i k lidem kolem ní. I přes pár hlušších míst je Tully velice hezkým a příjemným filmem. Skvělý scénář, charaktery, plus práce s hudbou... Reitman prostě umí dělat filmy. Průměrné 4*

• 14.8.2018  19:23
    Máš ji! (2018)

Film s dost dobrým námětem a sympatickými herci, ale bohužel s těžce průměrným provedením. Dívat se na skupinku čtyřicátníků, kteří si hrají na babu do extrémních rovin, je v jistých ohledech zábavná podívaná, o tom nepochybně. Nicméně komediální prvky má na úrovni třetiřadých sranda snímků, které frčely především před deseti lety. Jako je to milej film, plus některé dialogy byly vcelku vtipné, ale ta přílišná afektovanost a nadsázka, která podle mého film dost shazuje, prostě vůbec nefunguje. Nemluvě o zbytečných ženských postavách, které do filmu očividně narvali jen proto, aby to nebyla pouze párková paráda - reportérka, která tam... je, pak žena jednoho z hrdinů, která je uvřískaná a otravná as fuck, a nakonec dětský crush dalších dvou hrdinů, která neposouvá dál jak dějovou linku, tak ani jednotlivé charaktery. Nebýt toho dobrýho nápadu a fakt sympatických herců a jejich výkonů, jednalo by se o dost slabý podprůměr. Takhle je to jen milá podívaná, kterou člověk do zítra zapomene. Průměrné 3*

• 9.8.2018  23:24
    Deadpool 2 (2018)

,,I use a device to slide through time. The longer I travel, the harder it is to control. I got two charges: One to get me here, one to get me home." Deadpool:[looks at the camera] ,,Well, that's just lazy writing." Lepší než jednička. Deadpool je vyloženým avatarem pop kulturních odkazů a narážek, který chrlí jeden povedený fór za druhým. Co na tom, že napětí z akčních scén je více méně minimální, Deadpool vždycky bude především o komedii, ve které vyloženě exceluje. A světe div se, i ten příběh je kvalitní, dokonce i zastiňuje některé X-men snímky, které byly povětšinou vždy na slušné úrovni. A palec nahoru Reynoldsovi za to, že si dokáže udělat prdel sám ze sebe, viz Green Lantern a Wolverin. Odkaz na Bradavice geniální! Průměrné 4*

• 7.8.2018  17:55

14 let. 14 dlouhých let jsem čekal na návrat jedné z mých nejmilovanějších pixarovek. A voni mezitím vydali ne jeden, ale hned dva sequely na podělaný nudný Auta. A jak nakonec slavný návrat dopadl? Inu, Úžasňákovi 2 jsou bezesporu velice zábavným a vtipným filmem, ale zároveň je fakt citelně slabší než jednička. Problém je, že film si až příliš nechává ty nejlepší věci na konec, v rámci čehož dochází k utahanějším a průměrným sekvencím, především ve druhé třetině filmu, které příliš velkým vzrůšem nejsou. Na vině může být i slabý hlavní záporák, jehož motivy jsou jsou takové ... "meh" (čti: laciné). Když se ale akce rozjede, tak je to parádní. Snímek má plno skvělých nápadů, úžasných interakcí mezi členy rodiny, plus z animátorského hlediska je to vyložená slast pro oko, obzvlášť práce se světly je tu nadpozemská. Rovnováha mezi rodinnou komedií a superhrdinskou akcí, byť maličko kolísavá, je stále na slušné úrovni. Všichni členové rodiny tu jsou totiž furt skvělí. V případě jiného pixarového pokračování bych to asi nechal na 3*, ale jelikož mám Úžasňákovi fakt hodně rád, budu hodný strýček Honzíček a smiluji se. Jako dobrý. Ale pokud bude někdy nějaké příště, tak zabrat, mladej, zabrat! Slabší 4*

• 6.8.2018  17:13

Schválně. Zkuste jmenovat jakoukoliv filmovou sérii (kromě Jamese Bonda), ve které je šestý díl dobrý. Je totiž časté, že s každým dalším vydaným dílem kvalita dané série klesá. Mission: Impossible - Fallout však tuhle teorii s přehledem rozdupává pod nohama. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych koukal na něco od Nolana - mistrovská práce s hudbou, zvukovými efekty, plus precizní obratnost s kamerou, která se snad od každého dílu lepší. Fallout se už tolik nesnaží diváka omámit nějakými cool špionskými vychytávkami, ale více se zaměřuje na čistě zábavnou a napínavou akci, která je zde opravdu mega špičková. Z příběhové stránky si navíc film bere vždy něco málo z filmů předchozích, což sérii rozhodně prozpívá. Jen škoda, že to někoho nenapadalo dřív. Občas na vás ale film chrlí přes příliš informací a plot twistů, nad kterými se člověk nemá příliš času zamyslet, což může diváka krapet zmást. A jsem trochu zklamanej, že ve filmu nebyla jedna hustá scéna z traileru, na kterou jsem se dost těšil. Oh well... Nic to ale nemění na tom, že šestý Mission: Impossible je výborně natočená nadupaná akční pecka, která je možná i nejlepší z celé série. A na šestý díl to je kurva velkej úspěch. Slabších 5*

• 5.8.2018  19:45
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

,,Blessed be the fruit." ,,May the Lord open." Jeden z nejlepších poeticky úchylných pozdravů ever. Příběh služebnice je v podstatě takovým mixem Orwella a Potomků lidí. Mrazivá a znepokojující vidina dysutopické společnosti, ve které gileadské služebnice vykonávají úlohu, která je noční můrou snad každé ženy. Zatím se mi to moc líbí. Hlavní hrdinka je extrémně sympatická, scénář dost kvalitní, plus seriál se skvěle vyhýbá onomu klišé, kdy ze všech představitelů totalitního Gileadu dělá zlomyslná monstra. Ano, spousta jeho příznivců jsou krutí a nesoucitní lidé, kteří zcela zahodili základní morální hodnoty, ale zároveň nám je seriál zdatně ukazuje i z té druhé stránky, kdy pro ně, alespoň tedy v určitých chvílích, máme jisté pochopení. Díky tomu je Příběh služebnice jedním z nejlepších dnešních seriálových dramat. A byť je to docela psycho O__O je to hrozně zábavné psycho.

• 28.7.2018  11:53

Příjemné melodrama, které nemá úplně působivý začátek, ale postupně se převine do zajímavé podívané, kterou však především ocení znalci Medvídka Pú. Jelikož jsem na něm třeba já vyrůstal, tak mám pocit z filmu o něco více pozitivní, ovšem pro neznabohy se snímek může jevit průměrně a možná i utahaně, nicméně vztah mezi spisovatelem Alanem Milnem a jeho synem, podle kterého vznikl Kryštůfek Robin, je ve filmu implementovaný celkem působivě a dalo by se říct, že pro někoho i dojemně. Vliv na to má i Domhnall Gleeson, který se rychle stává jedním z mých nejoblíbenějších irských herců. Asi vás to nerozbrečí, nedostane, neoslní, ale příjemná a hezky natočená podívaná to je určitě. A hlavně dozvědět se "origins" hrdinů, kteří pocházejí z jedné z mých nejoblíbenějších kreslených pohádek mého dětství, bylo fajn. Slabší 4*

• 20.7.2018  13:30

Film s duší. A jakou! Amélie není jenom výjimečný film, je to také výjimečná postava. Bezpochyby jeden z nejlepších ženských charakterů ve filmové historii. Její milý a sympatický idealismus a optimismus z ní činí naprosto rozkošnou osobnost, které na kouzle dodává i parádní výkon okaté Audrey Tautou, která se pro tu roli evidentně narodila. Snímek mistrovsky pracuje s atmosférou a jednotlivými postavami, dialogy jsou na špičkové úrovni, plus hudba je kapitolou sama o sobě. Ale to, co na tomto filmu fakt žeru, je jak umí být poetický a líbivý, přičemž ve stejný čas zvládá být skromný a bez patosu. Asi to je holt tím mistrovským scénářem. Nemluvě o humoru, který i po letech skvěle funguje. Amélie je prostě klenot. Laskavá a podmanivá podívaná, která je v podstatě takovou francouzskou Láskou nebeskou, akorát bez tancujícího premiéra. Průměrných 5*

• 17.7.2018  12:18

Nejenom jeden z nejlepších animáků všech dob, ale také jeden z nejlepších biblických filmů v historii kinematografie, konkurovat mu může snad jen Poslední pokušení Krista a Jesus Christ Superstar. Princ Egyptský nenásleduje šablonu infantilnosti Disney, ani vždy pohodovou strukturu pixarovek, jde si vlastní cestou. A že mu to jde skvěle. Udržuje dobrou rovnováhu mezi jemným humorem a vážnými situacemi. Krásné a chytlavé písně, výborně odvyprávěný příběh, plus plno scén, které se člověku fakt dostanou pod kůži - scéna s hořícím keřem je jedna z nejlepších sekvencí ve filmové historii, to jako fakt, vždycky při ní dostanu husinu! Navíc je tu druhý film hned po Pánovi prstenů, který mě dohnal k slzám dojetí. A tu už něco znamená. Průměrných 5*

• 11.7.2018  15:23

Ani tolik ne horor. Spíše post apokalyptický thriller s nádechem dramatu. Ale zuby si u toho člověk bude kousat stejně, to jako fakt. Sympatická rodinka přežívá ve světě ovládaném vraždícími netvory, kteří jsou sice slepí, ale ultra citliví na jakýkoliv zvuk. Tudíž aby mohla rodinka pokojně žít, musí být pořád v absolutní tichosti. Nápad jak hrom! Film dělá dost dobrou práci v rozvíjení vztahů mezi jednotlivými členy rodiny, plus zároveň stíhá být napínavý a hrůzyplný. Téměř naprostá absence dialogů a jakýkoliv hlasitějších zvuků dělá z tohoto filmu docela unikátní podívanou, doporučuju pustit si se sluchátky! A některé scény jsou fakt frustrující jak prase. Například když se mámina dostala do určité zapeklité situace ve sklepě, která se ještě více zkomplikovala jejím těhotenstvím, to jsem se fakt chytal za vlasy. Uf... Škoda jen, že ke konci film zaběhne do krapet většího klišé, během něhož se vytrácí i napětí. Ale i tak dost dobrá podívaná. A velice rád bych viděl i nějaké pokračování. Průměrné 4*

• 10.7.2018  09:38

Přeceňovaný as fuck. Možná je to ale i tím, že dostatečně nerozumím japonské kultuře, plus mimo Miyazakiho tvorby nemám anime tak najetý. Your name je v podstatě tak trochu filmová obdoba hry Life is Strange - melancholicky líbivé, hrozba přírodní katastrofy, cestování v čase, plus pevné pouto mezi dvěma hlavními aktéry. Your name má rozhodně pěkný námět a nápady. Taktéž postavy jsou dobře napsané a většinou sympatické. Celkem obstojně zde funguje i humor, který naštěstí neotravuje nějakým přeháněním a nadsázkou. Plus je to teda naprosto překrásně zanimované. To klobouk dolů, vyložená slast pro oko. Bohužel příběh je až zbytečně složitý a ne příliš poutavý. Z veškerého toho chaosu jsem pak příliš nežral chemii mezi hlavními aktéry, která očividně měla být hlavní sílou filmu. Celkově to ale bylo milé a docela příjemné, nicméně aby tohle byl "nejlepší anime film od dob Cesty do fantasie", jak hodně lidí na filmových webech píše, tomu se teda dost zdráhám uvěřit. Lepší 3*

• 9.7.2018  14:59
    The Ritual (2017)

Argh, taková škoda! The Ritual mi v podstatě připomíná většinu zhlédnutých anime seriálů - ze začátku naprosto výborné, pak někde v půlce se něco zkurví, přičemž od té doby to pak půjde jen z kopce. První polovina filmu je totiž naprosto vynikající. Děsivá atmosféra, jenž je okořeněná dech beroucími panoramaty, dále naprosto úchvatná práce s kamerou, plus hudba se do ucha zařízne taktéž. Celkově jsem měl pocit, že znovu poprvé sleduji Záhadu Blair Witch, tentokrát však nikoliv ve fan footage formátu. Během většiny první poloviny jsem měl opravdu sevřené srdce napětím a strachem. Fakt síla. Ale pak se to bohužel posere. Snímek následně opustí od neviděné mysteriózní hrůzy a rovnou se vrhne na nadpřirozeno s krvavou řezničinou. V rámci toho mě veškeré napětí a strach opustily, na křesle jsem se zcela uvolnil, což se u hororu prostě stát nesmí. Strašná škoda, protože ta první polovina byla opravdu vynikající, celou dobu jsem si při ní ťukal na čelo a podivoval se nad tím, proč to má na čsfd tak málo. Pak jsem bohužel pochopil. I tak se ale jedná slušný horor. I přestože svou největší sílu později rozšlape a hodí do koše. Lepší 3*

• 7.7.2018  20:21
    Noční hra (2018)

Komediální thrillerovka s větším počtem povedených vtipů než vtipů trapných, ovšem opomenout je člověk také nemůže. Vlastně mi přijde škoda, že Game Night nezůstal na poněkud skromnější notě, během které se mohl zaměřit ještě více na dialogy. Plus o pár lokalit to taky mohl zkrátit. Největší síla filmu totiž opravdu tkví v dialozích mezi hlavními hrdiny, které jsou po většinu času fakt docela vtipný. Jakmile se do toho ale přimíchala akce a praktické fóry, začalo to paradoxně ztrácet šťávu. Už jen proto si myslím, že je film tak trochu promrhaný potenciál, protože týpek zodpovědný za scénář očividně psát umí. Škoda ale, že se tak utrhl ze řetězu. Jako komedie zábavné, jako akční thriller podprůměrné, tudíž ve výsledku vlastně prima podívaná. Akorát jsem měl zprvu trochu trable žrát fóry vždy překrásné Rachel McAdamsové, protože tu vypadala úplně stejně jako ve druhé sérii True Detective, kde ale hrála zcela protipólný charakter než zde. Slabší 4*

• 6.7.2018  20:53

Pěkně natočený thajský film ze školního prostředí o geniální studentce, která za nemalé prachy začne pomáhat svým spolužákům s opisováním. I když snímek viditelně pokulhává v logice chování některých postav a poněkud matoucí expozicí, výborně si to vynahrazuje scénami se samotným podváděním při testech, které jsou zcela bezpochyby zlatým hřebem. Podobnou zábavnou sofistikovanost člověk najde třeba u Dannyho parťácích nebo Mission Imossible, ovšem tady nejde o to dostat se do nějakého trezoru nebo banky, tady jde prostě o to napsat těžký test za jedna. A světe div se, tady je to napínavý jak kšandy, obzvlášť během vynikající poslední třetiny, kde si hrdinové vezmou pod palec jeden z nejtěžších mezinárodních testů, jsem si začal trochu i kousat nehty. Mimo tyto skvělé scény se ovšem o žádný zázrak zas až tak nejedná, vztahy mezi jednotlivými charaktery nejsou moc zajímavě rozvinuté, ovšem k hlavní hrdince si člověk najde sympatie, to zase jo. Velice fajn podívaná, navíc je to vůbec první thajský film, co jsem v životě viděl, takže díky! Slabší 4*

• 1.7.2018  20:28
    Detroit (2017)

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem jen nějakou táhlou míchanici různorodých pohledů na městské revolty, ale film chce očividně hlavně gradovat ke své nejdůležitější a nejdelší sekvenci někde uprostřed, ze které se člověku stáhnou obě půlky, přičemž se ani nemůže rozhodnout, jestli má otevřenou držku napětím, možné ještě okořeněné šokem, nebo zhnusením. Teprve až na konci filmu jsem se dozvěděl, že to točila Kathryn Bigelow, takže pak jsem se už vůbec nedivil, že to bylo tak dobrý. Ona pro to má prostě skvělej cit. Výborná práce s kamerou, autentické podání, plus je to holt talent na napětí. Člověku se až zvedne žaludek z toho, že ještě před padesáti lety se někteří poldové k černochům takhle chovali. (Holt asi mokrý sen většiny voličů SPD.) Škoda té zbytečně táhlé první třetiny. Jinak ale dost dobrá podívaná. Průměrné 4*

• 30.6.2018  11:33

The Strangers 2 jsou naprosto zářným důkazem toho, v jaké krizi se nachází většina moderních hororů - jedna laciná lekačka za druhou, minimum napětí a absolutně dementní a nelogický chování hlavních postav: 1) Našli jsme dva brutálně zavražděný lidi v osamoceném tábořišti uprostřed noci, pojďme se rozdělit! 2) ,,Mami, je za tebou maskovaná nána s nožem, nechceš se bránit?" ,,Ne, zlato, nechám se zabít, aby to vypadalo, že jsem ti hrdinsky zachránila život." 3) ,,A hele, dvoumetrový maskovaný týpek s mega velkou požární sekerou. Toho dám! *řekl mladíček s kuchyňským nožem*. 4) ,,Hej, ségra, sice nám možná zabili rodiče a jsme v baráku obklopeném vraždícími psychopaty, ale pamatuješ si tenkrát na tu bžundu z tehdy a tehdy?" ,,Jojo, to byla hrozná sranda, hahaha! Lol!" Na rozdíl od slušného prvního dílu, kde se ta děsivá atmosféra dala často krájet, je dvojka jen velice slabým odvarem, který nevyděsí, nezaujme, nenadchne. K dobru mu můžu přičíst pár pěkných záběrů a herecký výkon hlavní holčiny. Jinak je to ale horor na prd, se kterým bych neztrácel čas. Průměrné 2*

• 23.6.2018  10:24
    Tomb Raider (2018)

V prvé řadě je třeba říct, že bohužel ani Tomb Raider není žádným spasitelem, který by vyzdvihl pověst filmů podle herních předloh z hlubin temnot a posměchu. Ale snaha určitě byla. Jsem rád, že se tvůrci rozhodli vytvořit adaptaci podle hry z roku 2013, kde Lara nemá tělo jako nějaká dobře placená pornoherečka z kategorie "busty teen", jako tomu bylo v předchozích titulech, ale jako normální hezká holčina. A nutno říct, že se film herní předlohy drží vcelku věrohodně, ovšem bohužel selhal ve vytvoření určité jedinečné atmosféry a zasazení, díky čemuž nám film více méně nabídne pouze džungli, kde jsou mocichtiví padouši s bouchačkami. Což je něco, co člověk viděl už stokrát. Film sice postrádá napětí, ale zaujme hlavní dějovou linkou, stejně tak i vcelku slušnými vztahy mezi postavami, plus herní znalci ocení sekvence s letadlem, padákem a šípem (Au!) Vikanderová je ale jako Lara Croft skvělá. I když se na ní pěkně koukalo, hned po zhlédnutí jsem si řekl, že bych měl zase začít cvičit. Hlavně to břicho :( Lepší 3*

• 22.6.2018  12:55

FUCK Yes! Jako co si budeme nalhávat, je to nenáročná a jednoduchá popcornovka, to je jasný, ale pro mě, nerda, co dodnes hrdě miluje video hry, to bylo vyložené blaho, téměř až vyvolávající orgasmus. Film na vás valí jeden popkulturní odkaz za druhým, přičemž se nejedná pouze o video herní svět, ale i komiksový, seriálový, filmový a hudební. Samozřejmě s sebou snímek nese i klasickou zprávu, že lidé by neměli tolik sedět doma v nějaké virtuální realitě, jít taky někdy ven, hledat si nové lásky a kamarády a blá blá blá, však to známe. Postavy sympatické, přičemž hlavní hrdina je nyní asi mým vzorem - hráč, co je idealistický vůči vztahovému světu, má cool avatara s dobrými vlasy, plus má rád Bee Gees. Z výtek musím zmínit ten fakt, že film se do sebe v určitý moment poněkud zamotá a děj začne být krapet matoucí a chaotický. Nic to ale nemění na tom, že Ready Player One pro mě byla extrémně zábavná záležitost. A plusový body za super odkaz na Excalibur!.... A Železný obr! <3 ... A Dračák!! <3 Slabších 5*

• 17.6.2018  00:28

Ve své podstatě velice smutný film, jehož žal se ale skrývá pod maskou velmi milé a úsměvné atmosféry, to zejména díky kouzelným scénám s hlavními dětmi, které byly opravdu k sežrání (A někdy teda i na zabití, co si budeme povídat). Prolínání nevinného dětského života plného srandy a radosti s nezáviděníhodným a lehkovážným životem mladé matky je tématem, jehož implementace do filmu není vždy jednoduchá. Floridě se to ale daří báječně. Vynikající scénář a kamera skvěle podtrhávají melancholicky hezkou atmošku, přičemž pár těch utahanějších scén to tolik nekazí. A Dafoe tu byl výbornej, to jako fakt. Docela škoda, že se film nedočkal větší pozornosti, rozhodně by si ji totiž zasloužil. Průměrné 4*

• 28.5.2018  16:18

Solo je filmem, který měl tu smůlu, že se dostal do dost nezáviděníhodné pozice: nejdřív o něm kolovaly zvěsti, že se dostal do produkčních problémů, poté vyšel trailer, který příliš neoslnil, plus je to v pořadí druhá odbočka od klasických dílů trilogie (ještě k tomu pouze půl roku stará od The Last Jedi), takže hype už byl znatelně nižší. Navíc je to Star Wars film, kde není síla, světelné meče, ani přímo nenavazuje na některý ze starších dílů. Film přímo vybízí k tomu, aby na něj lidi plivali. Ale nenechte se tím zmást. Solo je docela dost parádní a zábavná jízda, která má jedny z nejlepších blasterových sekvencí z celé série (vlaková scéna, fuck YES!). Na rozdíl od Rogue One má film také lépe rozvinuté vedlejší postavy, tudíž člověku na nich i více záleží. Film nemá žádný velký příběh ani pamatovatelného záporáka, ale svou plynulou akcí, sympatickými postavami (Han a Lando výborní) a obecným šarmem SW univerza udrží diváka v křesle. Fóry jsou bohužel často takové "hit or miss", plus poslední třetina ztrácí dech, ale celkově jsem spokojený. Prostě pěkná kapitolka z minulosti jedné z nejpopulárnějších SW postav. Jednoduchá, nenáročná, zábavná. Nemusí to být hned novej Bergman. Nejlepší hláška: ,,Prosím, pusť tomu pánovi ksicht." Průměrné 4*

• 21.5.2018  17:51
    Naruto (TV seriál) (2002)

Nedejte na první dojem! Naruto se sice zprvu může zdát jako čistě infantilní, jednoduchá a směšná zábava pro prcky (což někdy opravdu je), ale když u toho člověk pár epizod vydrží, tak vlastně zjistí, že to je seriál s velkou škálou zajímavých a skvěle napsaných postav, mezi kterými si člověk lehce najde oblíbence, navíc s poutavou příběhovou linkou, které nechybí napětí ani logika, plus s podmanivými souboji, jenž jsou často radostí pro oko. Samotnou narativitu by Narutovi mohl dokonce závidět i leckterý dnešní příběhový seriál. Třeba abych v pozdější fázi příběhu ukazoval fakáče na postavu, které jsem ze začátku strašně fandil (a taky naopak), to se zatím povedlo jen Hře o trůny. Ano, je tam ale i plno extrémně trapných fórů, úděsně utahaných sekvencí, přehnaného afektu a dalších aspektů typických pro standardní anime, plus seriál je to extrémně dlouhý, v jeho poslední třetině navíc opravdu dost kriticky ztratí dech. Ale sakra žůžo dobrodrůžo je to pořádné. Už jen kvůli parádnímu soundtracku. Schválně si zkuste dát prvních 10 dílů, pokud vás to ani poté nechytne, odložte to. Průměrné 4*

• 11.5.2018  15:44

Byla noc. Ve vzduchu mohl člověk cítit sychravost napadlého deště a vůni přeolejovaného salátu. Malé Stehlíče bylo samo doma, hřála ho přítomnost pouze jeho dvou koček, které spokojeně hověly na hadrech na zemi. A tak si řeklo, že si konečně pustí ten opěvovaný horor, který na watch listu hnil už nějakou tu dobu... Nu, bylo mi téměř celou dobu úzko. The Witch má neskutečně depresivní a pochmurnou atmosféru, která je doplněná dost znepokojující hudbou, ze které mi několikrát naběhla husina. Film navíc mistrovsky zvládl něco, co se často jiným hororům nedaří - to místo zla a temnoty působilo reálně. Takže když naskočily závěrečné titulky, zhluboka jsem se nadechnul, jako kdybych se odtud sám dostal živ a zdráv, ale navždy poznamenaný. Pravá děsivost totiž ani tolik netkví v samotném tématu hrůzné čarodějnice v lesích, ale spíše v tom, jaký má efekt na hlavní rodinku. Trochu mi to připomínalo Osvícení (pomalý pohyb kamery, tempo filmu, závěr,..), což je kompliment jak prase. Dost slušný. Ale až někdy budu v lese a uvidím tam zajíce, budu zdrhat jak o život. Průměrné 4*

• 9.5.2018  15:40
    Neutečeš (2014)

Paranoiu vyvolávající horor, ve kterém je jedna z nejlepších a nejděsivějších lekaček, ze které jsem se fakt málem posral (obzvlášť protože není postavená na tom debilním vohraným formátu, kdy za doprovodu hlasitého zvuku něco náhle vyskočí před kameru). It Follows kombinuje prvky hororů z 80. let, především Carpenterovo tvorby, s moderním filmařským řemeslem, přičemž lze tvrdit, že odvádí slušnou práci. První třetina je naprosto mistrovská. Film je to velmi pomalý, udržuje si ale napětí, temnou atmosféru, plus hlavní hrdinka je snesitelná. (A hot, jak jinak). Bohužel jakmile začnou pokusy o zlikvidování strašlivého "něčeho", co terorizuje hlavní holčinu, začínají taktéž problémy s logikou a borcením napětí a atmosféry. Ale celkově vzato lze říct, že se jedná o dost slušný horor, pokaždé, když jsem pak byl venku a někdo šel na ulici za mnou, byl jsem trochu nervózní. A když nad tím tak přemýšlím, film v podstatě symbolizuje, že nechráněný sex s sebou může přinést dost neblahé následky, ze kterých se pak těžko dostává. Tak bacha! Průměrné 4*

• 5.5.2018  09:11

Nevěřte tomu, co píšou na internetu (obvzlášť pokud se jedná o parlamentky nebo Sputnik), Black Panther nepatří mezi nejlepší marvelovky ani zdaleka. Má prvoplánové postavy, které jsou jedno chodící klišé, zápletku, která, obzvlášť v porovnání s ostatními marvel kousky, působí poněkud průměrně, plus divnou hudbu. Vizuálně je to úchvatná podívaná, plus akční sekvence jsou docela nadupané a pro oko zábavné. Marvelovky mají většinou slabého hl. záporáka, zde se jim však povedl. I když je to hajzl, člověk ho dokáže pochopit a krapet se s ním i ztotožnit, ovšem kalibr Thanose to není. Že by ale Panther přinesl na stůl něco nového a lahodného, to se říct nedá, je to opět zábavná a jednoduchá podívaná, která nebude nudit, ale pár takových už z Marvelu vyšlo, takže člověka to může omrzet. Psina (nebo spíš panteřina) to je, ale ničím příliš pamatovatelná. S odřenýma ušima – Lepší 3*

• 2.5.2018  16:42

Poslední díl nejlepší a nejgeniálnější filmové trilogie všech dob a všeho tvorstva je za námi. Otvírejte šampaňské!! Dva tragédi s nulovou chemií se opět vrací, aby se pokusili diváka unudit k smrti absolutně prázdnými dialogy a občas si i zašukali ve scénách, které se strašně snaží hraničit s erotikou v klasickém pornu, ale slibuji vám, že vaše pohlavní orgány vám mnohem spíše ztuhnou nebo zvlhnou ze sledování jakékoliv sex scény ve Hře o trůny, kde se ani tolik nesnaží. To je docela epic fail. Snímek je učiněná lobotomie, během které se absolutně hovno děje, jen sledujete, jak si bohatí lidé užívají a prcají. To je zážitek, co? K dobru přičtu asi 20ti minutovou sekvenci, kdy film konečně zaběhne do krapet napínavějšího stylu, ovšem celkově ho fakt nezachraňuje. Film navíc všem ženám předkládá to, že ideální chlap by měl mít minimálně 182 cm, měl by umět hrát na piáno, mít six-pack, bejt bohatej jak prase a umět ženě natírat zmrzlinu kolem její frndy. Jelikož osobně nesplňuji ani jeden z těchto bodů (zmrzlinu na lžíci totiž většinou sním, nestrkám jí holce do svatyně), mám o důvod víc tímhle filmem opovrhovat. Průměrné 2*

• 2.5.2018  16:41

Avengers: Infinity War jsou bezpochyby největším a nejvelkolepějším crossoverem ve filmové historii. Film vám dá setsakramentsky rychle najevo, že tentokrát však budete mít důvod k obavám o život svých oblíbenců, protože snímek nemilosrdně zabije pár postav, známých z předešlých marvelovek. Díky tomu jsou bitky (a že jsou zde parádní) mnohem více napínavější, protože člověk si zde fakt může hryzat nehty strachem z toho, zda ten jeho oblíbenec ono určité střetnutí přežije. Celkově má film mnohem beznadějnější atmosféru než kterýkoliv jeho předchůdce, ovšem ve stejný čas zvládá být furt výborně vtipný - Strážci Galaxie zde házeli naprosto parádní hlášky, až jsem se v kině párkrát hlasitěji zasmál. Thanos je navíc naprosto boží záporák. Není to žádný klišoidní syčák, co valí jednu stereotypicky padoušskou hlášku za druhou, ale individuum schopné vlídnějších emocí, přičemž se domnívá, že všechny ty jeho zlé činy jsou ve skutečnosti pro dobrý účel celého vesmíru. Ovšem ve stejný čas zvládá být naprosto strašlivým protivníkem, Brolinovi za jeho výkon tleskám! Nejdrsnější hrdina: Thor Nejvtipnější hrdina: Star Lord Nejcharismatičtější hrdina: Doctor Strange Nejodvážnější hrdina: Iron Man Občas se ale najdou určité "WTF" momenty, pramenící z nelogického chování a rozhodování některých postav. Stejně tak některé sekvence byly zbytečně moc utahané a i vcelku nudné, i když pochopím, že sloužily pro expoziční účely. Jízdu jsem čekal o trochu větší, ale i tak jsem si to neskonale užil, pro plnohodnotný zážitek silně doporučuju jít do kina. Lepší 4*

• 24.4.2018  21:09
    REC (2007)

Nebýt toho konce, který byl dost mimo (a který navíc vykradlo to příšerný pokračování na Záhadu Blair Witch), jednalo by se o pětihvězdičkovou záležitost. Takhle se ty "lost footage" snímky mají dělat. Rychlá a jasná expozice postav, postupné budování atmosféry, plus jakmile se to peklo semele, začne v těle pumpovat adrenalin jak o závod. Ještě to téma těch zombie... myslel jsem, že jsem z Walking Dead vytrénovanej, ale očividně mám ještě málo nakoukáno. Španělé umí! Btw, záběr ze schodiště dolů ke konci filmu se mi vyloženě vpálil do hlavy. Dobrou noc, Honzíku :( Lepší 4*

• 18.4.2018  14:52
    Živí mrtví - Série 8 (série) (2017)

Ten seriál fakt pomaličku umírá, ale musí se mu nechat, že si tu svou slušnou kvalitu zuby nehty snaží udržet. A dá se říct, že poměrně úspěšně, ale nevydrží mu to na věky, jestli to tvůrci brzy nezabalí, seroš posviští do hlubin pekelných. Furt to ale miluju, marný platný.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6