vurhor

Česko
Milovník filmové hudby

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.11.2017  11:19

Ta šestka je zvláštní. Má jedny z nejlepších a nejpůsobivějších scén z celé série (Brumbálův projev, Draco Malfoy,...), plus obsahuje opravdu úchvatnou temnou atmosféru, ale zároveň to je nejslabší díl ze všech. To především díky své táhlosti, fillerovým scénám s teen romancí, která je v téhle době už každýmu ukradená, a dost nelogickému a hloupému chování některých postav. Útok na Doupě Smrtijedy je třeba zcela zbytečná scéna postrádající smysl. Je to hrozná škoda, protože film měl opravdu obrovský potenciál být jedním z nejlepších z celé série, zmíněné scény s Malfoyem, Harry a Brumbál řešící Voldemorta, celkově mnohem temněji pojaté Bradavice - to je boží! Ale film to hrozně zazdívá svou mdlostí a některými utahanými nudnými scénami, které navíc onu výjimečnost značně poškozují. Nesmírná škoda. Už jen kvůli tomu, jaký úžasný film to mohl být. Lepší 3*

• 12.11.2017  14:22

NIKDO neumí říct slovo "motherfucker" s takovou žoviální grácií jako Samuel L. Jackson. Fakt nikdo. Hitman´s Bodyguard je vcelku standardní akční komedie, ve které člověk příliš originality nenajde, stejně tak má film maličko problém udržet rovnováhu dobré akce a zároveň humoru. Film tak trochu kolébá z jedné strany na druhou, ovšem čím víc o tom přemýšlím, tak mě vlastně napadá, že by se mi asi mnohem víc líbilo, kdyby film byl spíše akčním thrillerem než komedií. Je to ovšem docela dobrá prča, hlavně chemie mezi Raynoldsem a Jacksonem pěkně funguje, což film hodně zachraňuje. A bojová scéna v kutilském obchodě znamenitá! Taky musím dát tvůrcům body navíc, protože v rámci hlavní zápletky hezky poukazují na neveselou situaci v diktátorském Bělorusku, které, zdá se mi, příliš lidí na západě nevěnuje pozornost. Lepší 3*

• 8.11.2017  08:30
    Wind River (2017)

Takhle silně mi u filmu nebušilo srdce napětím už dlouho. Super! Wind River je v podstatě takovou míchanicí Farga a True Detective, což už samo o sobě musí vypovídat o znamenité kvalitě. Mistrovsky natočené kriminální drama s naprosto dechberoucí atmosférou a vynikajícími hereckými výkony. Jeremy Renner podal asi nejlepší performance, co jsem od něho zatím viděl. Wind River není žádnou super inteligentní krimoškou, kde hl. hrdinové jen slepě jdou za stopami zločinu, je to též drama, jenž se zabývá s následky ztráty milovaných, plus zachycuje celkem nezáviděníhodný a krušný život indiánské komunity v rezervacích. Co možná haprovalo byl někdy scénář, ale v poho. Když jsem si film pouštěl, nevěděl jsem o něm nic. Budu to muset dělat častěji. Slabších 5*

• 29.10.2017  13:01
    Death Note (2017)

Původní manga a anime, podle kterých byl film natočen, byly, alespoň z první půlky (druhá je totiž absolutně příšerná), chytrým krimi thrillerem s oním elementem nadpřirozena v podobě zápisníku schopným zabíjet a jeho démonickým tvůrcem. Americká adaptace je však jen zředěná verze se zbytečnou romancí, která se do celkového děje vůbec nehodí. Na původním Death Noteu jsou zcela excelentní interakce mezi hl. anti-hrdinou a detektivem, který po něm jde. Skrze dialogy spolu svádějí intelektuální a psychologickou bitvu, která je nesmírně napínavá a chytře napsaná. Zde nic takového člověk nenajde. Protagonista Light zde není onen chladný a lišácký zmetek s božským komplexem, ale uřvaný, blbý a snadno zmanipulovatelný blbeček. Ještě k tomu ztvárněný ne příliš sympatickým hercem. Aspoň ten "L" je vcelku povedenej... Musím ale uznat, že film je občas překvapivě napínavej, i přestože hl. sílu původní předlohy nevyužil, plus na sobotní odpoledne je to film víc než ideální. Chápu, že narvat celou mangu do jednoho filmu je vcelku nemožné, ale ony základní aspekty, které příběh tvoří jedinečným, by tam být měly. Ame. Death Note se snaží, ale bohužel ne dost. Slabší 3*

• 28.10.2017  15:49
    Girls Trip (2017)

Tenhle film mě zaujal především tím, že na čsfd má 44%, ale na Rotten tomatoes se pohybuje kolem 85%. Tak jsem si řekl, že si o tom udělám vlastní názor... Nu, je to trapná podprůměrná komedie, jenž spoléhá na uřvanost, chlípné sexuální fóry a nudnou nadsázku. Jinými slovy - peklo. (Ještě k tomu při těch "haha" scénách často hraje hudba jak z porna kategorie "MILF Big tits humping") Ale! V poslední třetině se film krapánek polepšil přidáním zajímavého elementu dramatu mezi hl. protagonistkami, který mě přesvědčil, že to nakonec zas až taková hrůza není. Ale je to furt špatný. Nezasmál jsem se ani jednou. A co se toho vysokého hodnocení na RT týče - buď mají Američané hrozný smysl pro humor, nebo prostě musím být Američanem, abych ten humor ocenil. Lepší 2*

• 22.10.2017  13:11

Po včerejších volbách se mi vybavil tenhle přes 10 let starý snímek, poněvadž vcelku přesně zachycuje vizi toho, co by se mohlo stát, kdyby se do předního vedení země dostaly populistické strany typu SPD. Podobně jako Okamura, tak i padouch Adam Sutler apeluje na strach z cizího a neznámého, v důsledku čehož vyhraje ve volbách a následně změní Anglii v policejní stát, kde všichni nežádoucí (muslimové, gayové, atd.) jsou pronásledováni. V jako Vendeta není žádným dokonalým dílem, spousta věcí tam nefunguje - nelogické chování postav, nezvládnutá expozice, plus chytrou myšlenku komiksové předlohy film sleduje minimálně. Má to ale skvělou atmosféru, je to dobře natočený a má to hlavně hrozně působivé monology, při kterých běhá mráz po zádech. Navíc při sledování charismatického "V", s jakou elegancí likviduje totalitní státní příslušníky, si člověk přeje, aby se někdo takový objevil i tady. (I když by to nemusel tolik přehánět s ničením státních budov.) Byť V jako Vendeta určitě nepatří mezi nejlepší dystopické filmy o diktatuře, přesto je na něm něco podmanivého, díky čemuž na něj nezapomenu. Průměrné 4*

• 17.10.2017  14:04

Marvelovka je to bohužel vcelku průměrná, ale samotný Spidy se fakt povedl. Klučina je to sympatický a taktéž, což je teda fakt mega úspěch, překvapivě vtipný. Jsem rád, že tvůrci přeskočili jeho dokola omývanou origins story a vrhli se rovnou na jeho život jako ostražitého a sangvinického ochránce zákona, který zároveň řeší klasické teen drama lapálie. Podívaná je to určitě zábavná, ovšem nejedná se o nic mimořádně výjimečného, takový Doc. Strange je rozhodně lepším filmem, přičemž je dost pravděpodobné, že během pár dnů se vám film zcela ztratí z podvědomí, ovšem je pravda, že když si na něj náhodou vzpomenete, budou převládat spíše ty pozitivní pocity. Je to lepší než Garfieldův Spider-man, ale horší než ten Maguirův... což vlastně není špatný. Lepší 3*

• 14.10.2017  17:33

Zakončení sympatické trilogie o inteligentních opicích nakonec není zas až tak velkolepé, jak se mohlo z traileru zdát. Což ale vůbec nevadí, protože zakončení to bylo důstojné. Název je však opravdu krapet zavádějící, neboť kdo čeká velklepé bitvy mezi lidmi a opicemi, bude asi dost zklamaný. Film je spíše dramatem o utlačování a odsuzování sociálně slabých s kapkou existenciální otázky, co je a jakou váhu má "lidství". (Tudíž pro voliče SPD zcela nepochopitelný film) A Andy Serkis jako Ceasar opět vynikající (aspoň ho na toho Oscara jednou nominujte, god damn it!). Krapet uspěchaný konec a několik nudnějších pasáží však rozhodně neovlivní ten fakt, že se jedná o dost kvalitní a zábavný snímek, jenž svým předchůdcům nedělá ani v nejmenším ostudu. Průměrné 4*

• 12.10.2017  11:15
    Baby Driver (2017)

Ten kluk se mi nelíbil. Až na určitý výjimky (Andrew Garfield, Zac Efron, Robert Pattison, ...) nemám rád tyhlecty hezouncký "pretty boy" tvářičky, proto jsem se bál, že to i trochu ovlivní konečný dojem z filmu. Ale bylo to v pohodě. Baby Driver je zábavná jízda (doslova), s parádním smyslem pro rytmus, s čímž souvisí i dost pěkný soundtrack. Baby si se svými nadupanými dovednostmi může klidně střihnout honičku s Goslingem z "Drive", nebo i s takovým Jasonem Bournem. Chvilku jsem se bál, že film bude celou dobu jen easy peasy oddychovou pohodičkou, nicméně nějakého toho napětí se tu nakonec dočkáme také. Ke konci se však některé postavy chovaly zcela iracionálně a nelogicky, mnohdy asi kvůli odsýpání zápletky, plus vlastně jsem doufal, že závěrečnou sekvenci bude mít Wright ještě víc okořeněnou a nadupanou, což mě po jeho předchozích snímcích trochu mrzí. Baby Driver je ale i tak zábavná a hezky natočená podívaná, kterou mě tvrce mého zbožňovaného Hot Fuzzu nezklamal. Slabší 4*

• 8.10.2017  13:53

Původního Blade Runnera z osmdesátého druhého jsem viděl pouze jednou. Ovšem líbil se mi tuze. Jak si tedy vedlo pokračování pod okem talentovaného Kanaďana? Villeneuve mi už ze svých předchozích snímků dokázal, že je mistrem ve tvoření fakt parádní atmosféry, nový Blade Runner není žádnou výjimkou. Atmosféra je zde neuvěřitelná a věrohodně analogická původnímu filmu. Dost jí posiluje i vynikající melancholická hudba, dosti podobná sci-fi elektro protáhlému soundtracku Vangelise, který dělal na jedničce. Taktéž natočený to je dost slušně, což zrovna od Villeneuva už není žádné překvapení (Jedna z prvních scén, kdy Gosling přilétá do nočního L.A. je fakt parádní!). Film je nicméně až přespříliš dlouhý, trvá přes dvě a půl hodiny, což vůbec nebylo třeba, některé scény se totiž docela zbytečně táhly. Plus film je jen takovým nostalgickým návratem do světa milované klasiky, nicméně její pointu či poselství příliš nedoplňuje, ani vlastně nepřichází s nějakým vlastním, což spoustu zapřísáhlých fanoušků může pěkně naštvat. Já jsem nicméně spokojený, Villeneuve umí točit furt dost hezky a ducha BR zde vykreslil slušně, byť od dokonalosti to má daleko. Průměrné 4* P.S. Za dabované trailery bych trestal smrtí.

• 26.9.2017  14:34
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Po třetí sérii oficiálně prohlašuji, že Fargo je historicky prvním seriálem, jehož zatím všechny vydané série ode mě dostaly 5 hvězdiček. Tak mistrovsky natočený a napsaný seroš snad momentálně není. (Možná jen Twin Peaks, na který se ale furt bojím podávat.) A ten soundtrack je neuvěřitelnej, tu cenu Emmy si stopro zaslouží. Nemluvě o parádních hereckých výkonech Obi-wana a Elizabeth Winsteadové, kterou teď asi chci za ženu. Kdo má rád herce Lupina v Harry Potterovi, I dare you, zkoukněte třetí sérii, už nikdy se pak na něj nebudete dívat stejně. Jako fakt. Nikdy....

• 13.9.2017  15:03

Na téhle pirátské filmové sérii vždycky něco bylo. Díky té často šílené nadsázce, efektní podívané a směšnému šarmu Deppovo Sparrowa, což všechno vždycky doplňuje nadupaný soundtrack, si holt zadělala na zábavnou kultovní klasiku. Ale jakoby po oné původní příběhové trilogii něco ztratila... Pátý díl je rozhodně velice zábavný, mimo jiné spousta fórů tam funguje vcelku dobře, plus i Jack je stále ten starý dobrý milovaný chaoticky neutrální syčák (byť jeho charakter je zde víc pro smích než v předchozích dílech), nicméně je to celý už vlastně docela ohraná písnička. Bardem jako záporák dobrý, ale už mě ti "zakletí" piráto-padouchové trochu nudí. Přijde mi, že tahle série pomalu ztrácí své kouzlo, byť je to furt zábavná podívaná, mám strach, že budoucí díl bude už jen pouhým slabým stínem oné slávy předchozích prvních dílů. Uvidíme, bavil jsem se, natočený je to slušně, ale myslím si, že Jack by už měl přeci jenom vysvištět do důchodu. Lepší 3*

• 12.9.2017  12:58
    Mumie (2017)

Pamatuji si, že i samotný trailer tak trochu předvídal, že o žádný unikátní zážitek asi nepůjde. No... a měl tak nějak pravdu. Tím nechci říct, že by film nebyl zábavný, vůbec ne, některé sekvence jsou docela cool, nicméně člověk zde vlastně neuvidí nic nového. Je to prostě všední akční tom cruiseovina, kde Tom Cruise "tom cruiseuje". Všichni víme, co to znamená. Neříkejte, že ne! Samotná holčina-Mumie je ale povedená. Byť má snad všechny příznaky hloupého záporáka, který si se vším dává strašně načas, šel z ní docela strach a respekt. Navíc byla i docela hot. Hej, nesuďte mě! I nemrtvé mumifikované ženy mají očividně něco do sebe. Občas hloupé jednání a nelogické dialogy hl. postav jsou také další aspekty, které bohužel kvalitu filmu degradují. Ve výsledku se jedná o dost průměrnou podívanou, kterou si člověk možná užije, ale nijak ho neoslní. Otlučené průměrné 3*

• 9.9.2017  19:09

Konečně po dlouhé době zase nějaká kvalitní romanťárna. Však taky vychází podle skutečné události a napsaly si jí i ony dvě hlavní postavy. Během první třetiny jsem se na film sice začal krapet mračit, přičemž jsem si říkal, co teda dělá tenhle film tak dobrým, když to zatím vypadá na standardní klišé. Po ní se však zápletka skutečně rozjede a začíná filmařské blaho. Mimo klasické a dojemné síly lásky se zde člověk dočká i důkladnějšího pohledu na životy rodičů obou hl. protagonistů, který je zde zvládnutý opravdu brilantně. (Chci nějaký spin off s tou pákistánskou rodinkou, to jako fakt!) The Big Sick je velice povedená romantika s milým a skromným humorem, extrémně sympatickým hl. hrdinou a s velice zábavnými a chytrými dialogy. A ani to není moc patetický, což je pro dobré romantické komedie vždycky tuhý úkol. A MNOHO plusových bodů filmu, že krásně a elegantně dává facku všem voličům SPD, DSSS a dalších stran pro píčuse. Průměrné 4*

• 28.8.2017  18:32
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Sedmá a předposlední série je spíše ještě takový velký Build-up, než nějaký ten toužebný předvoj finálního nářezu, neboť se v ní spíše víc mluví, než jedná. O napínavé a "očikoulící" momenty tu určitě není nouze, přesto celá série spíše připomíná rozestavování šachovnice, což, jak se asi shodneme, není tak vzrušující, jako samotné hraní. Doufejme tedy, že tvůrci si jen šetří síly na poslední řadu, jejichž epizody už posviští rychlostí Varysovo teleportace. Ostatně jak jednou říkal Gandalf: ,,Je to jen hluboký nádech před skokem do vody." A taktéž doufejme, že se seriál dočká úctyhodného, řádného a parádního zakončení (viz Breaking Bad), a ne ubohého, trapného a dehonestujícího zklamání (viz Dexter). Btw, vysral jsem se na to a jel jsem po týdnech. A dobře jsem udělal, protože ty spoily jsou prostě VŠUDE!

• 24.8.2017  08:30
    Matrix (1999)

Nejlepší akčňák všech dob. Konkurovat mu může snad jen druhý Terminátor. Matrix je řádnou fackou všem filmo-rasistickým blbečkům, kteří nevěří v rovnost mezi žánry a akční snímky považují za podřadný druh filmu. Výborný námět s naprosto revolučními a fantastickými bojovými scénami, které se mohou chlubit minimální CGI a fakt vynikající soubojovou choreografií, na kterou je radost pohledět. Přidejte k tomu chytrý scénář, sympatické a zajímavé postavy, hrozivé záporáky, plus nářezovej soundtrack a vualá, máte na světě jeden z nejbáječnějších filmů všech dob. Škoda, že v dalších dílech Wachowským trochu ulítly prstíky s propiskou a v té své filozofii se krapánek zamotali. Nejlepší akční scéna? Cywe, vyber si! Neo vs. Morpheus? Přestřelka s policejní jednotkou v hale? Neo vs. Smith? Take your fucking pick! Dokonalých 5*

• 14.8.2017  14:53

První Strážce Galaxie považuju za nejlepší marvelovský výplod (hned těsně za nimi je druhý Kapitán America). A díl druhý jim úspěšně šlape na paty. Zábavná a originální vizuální podívaná, jenž je protkaná fóry, které jsou OPRAVDU vtipný, nic moc lacinýho tam člověk moc nenajde. A jelikož všichni členové jsou nesmírní a dobře napsaní sympaťáci, Strážci galaxie si úplně na pohodu strkaj i do druhé kapsy samotné Avengers. Sountrack bomba, jak jinak! Škoda té poněkud banálnější zápletky, plus jsem krapet doufal, že se nám ti naši plantážníci kouknou na víc míst. Nejoblíbenější postava? Star lord. Já toho Chrise Pratta mám ze všech těch namakanejch hezounckejch třicátníků nejraději. Nejvtipnější postava? Drax. Ten fakt válel! Průměrné 4*

• 13.8.2017  09:36
    Velký dar (2017)

Milé drama o tom, "jak (ne)využít geniální dítě". Velmi prostý a sympatický snímek, o vztahu malé matematické "bohyně" a jejím strýci, jehož hlavní náplní bude klasický souboj hlasů rozumu a srdce. Velice všední režie s nedotaženou chemií mezi geniální holčičkou a jejím strýcem však dělá film vcelku snadno zapomenutelným, i když po dokoukání ve mně převládaly spíše ty pozitivnější pocity. Kdyby film nabídl víc scén mezi kapitánem Americou a jeho neteří (scéna s povídáním o bohu úžasná!!), bylo by to ještě lepší. Lepší 3*

• 6.8.2017  21:04

Vynikající. Hned první záběr vám dá jasně najevo, že vás čeká něco bizarního. Buď k lepšímu, nebo k horšímu. V případě snímku Nocturnal Animals je to to první. Naprosto úchvatná režie, doplněná skvělými výkony sympaťáků Adamsové a slaďouše Gyllenhalla, dělá z tohoto filmu fakt parádní podívanou. Je to ve své podstatě love story pod působivou maskou thrilleru a dramatu. Ale nějakou "Lásku nebeskou" ať tu člověk raději nečeká. Temnou atmošku navíc doplňoval naprosto parádní soundtrack, který sice asi nepoputuje do mé em pé trojky, ale ocenit ho musím stoprocentně. Vadou na kráse může být chvilková utahanost, ale to je v poho. Za mě druhý nejlepší film roku 2016, hned po Manchester by the Sea. Slabších 5*

• 4.8.2017  14:26
    Trestanec (2017)

Jaime Lannister jako člen neo náckovského zločineckého syndikátu. Inu, však blonďáček to je. Shot Caller je v podstatě takový obrácený Kult hákového kříže. Vcelku dobře vyobrazuje, jak se charakter člověka může zcela změnit, pokud se plně, v zájmu vlastního přežití, přizpůsobí tvrdému a nemilosrdnému životu ve věznici s těmi největšími bídáky. Retrospektivní podání mi nepřišlo špatné, ovšem myslím, že by mě možná víc bavilo, kdybych postupnou změnu hl. protagonisty viděl v lineární formě, plus sekvence s věznicí určitě mohly být delší. Nejedná se ani tolik o krutý film, je to spíše smutné drama o jedinci, který ztratil sám sebe, jenže nalézt se už znovu nezkouší, protože ví, že to prostě nemá smysl. Nebýt těch pár hluchých pasáží a příliš krátké (ale dost podstatné) sekvence ve věznici, jednalo by se o vynikající záležitost. Slabší 4*

• 3.8.2017  14:26
    Dunkerk (2017)

Dunkirk je dost atypický válečný snímek. Vojáci se tu nevykecávají o tom, kdo všechno je čeká doma, důstojníci nevydávají hořečnatě rozkazy, plus jediné bitevní sekvence jsou ty ve vzduchu s pouhými pár letadly. Nolan spoléhá na čistou audiovizuální autentičnost, precizně zvládá strukturu scén, nelineární střih a fakt úchvatnou kameru. Přesněji řečeno, Nolan se zde snaží vykreslit situaci tak, jak skutečně vypadala, nikoliv tak, jak by si jí normálně filmový režiséři "přáli" mít. Zvuky tu jsou neuvěřitelné (kino je povinnost!), plus Hanz Zimmer mi opět dokázal, že společně s Morriconem a Williamsem patří mezi nejlepší žijící skladatele současnosti. Výraznější bumper ale nastává s postavami, ke kterým člověk příliš nepřilehne, díky čemuž mě film emočně moc nezasáhl, byť jsem u něho napjatý určitě byl. Myslím, že je nakonec škoda, že Nolan se na dané charaktery více nesoustředil, v rámci toho postava Cilliana Murphyho je třeba zcela nedotažená. I přesto je však Dunkirk parádní počin, nebýt těch nedotažených smyček s ústředními charaktery, byla by to pětihvězdičková záležitost. Lepší 4*

• 1.8.2017  17:28

Myslím, že zkoušet překonat Boormanův Excalibur je asi stejný, jako jít za deště ven a zkoušet se vyhýbat kapkám. Pokus snímku King Arthur však vydal celkem obstojný výkon. Kdo zná filmy Guye Ritchieho, moc dobře ví, že to je chlapík, co dost miluje divoký, rychlý a "cool" styl režie. Král Artuš není žádnou výjimkou. Z velké části mu tu ale funguje docela dobře. Efektní podívaná, netradiční střih a vynikající bojové sekvence divákovo oko uspokojivě zabaví. A nejen oko, i uši budou blažené, protože soundtrack je tu naprosto BOŽÍ!! (Už ho mám staženej btw). Škoda, že druhá třetina filmu je tak překvapivě nezáživná a dějově nijak moc neposouvající. Plus Ritchie možná umí supr efektní podívanou, ale s charaktery to fakt moc neumí (Viz Artušovo parťáci a některé dialogy). In the end, díky rodičům, kteří mi představili jedinečné kouzlo Excaliburu, koukám na každé artušovké zpracování přísně. Tohle ale ušlo. Vopravdu jo. Slabší 4*

• 31.7.2017  16:17

Hlavní výhra filmu jsou bez pochyby hlavní tři představitelé, zkušení staří pardálové, kteří umí skvěle hrát, mají charisma jak prase, plus rád je musí mít prostě každý. A když je člověk dosadí do opravdu dost těžce průměrné až podprůměrné komedie, vyjde z toho nakonec docela milý film. Zkuste si ho ale představit bez nich a vyjde vám celkem mdlý a nezajímavý snímek, u kterého se tak maximálně 2x pousmějete. Na nedělní odpoledne ideální, sice na snímek během pár hodin zapomenete, ale člověka to aspoň zabaví a možná mu to i zpříjemní den. Slabší 3*

• 27.7.2017  08:43
    Příchozí (2016)

Arrival je určitě nejlepším filmem o "komunikaci s mimozemšťany" od dob Spielbergovo Blízkých setkání třetího druhu. Precizní práce s kamerou a bizarní atmosféra se už stávají takovým Villeneuovo podpisem. A furt se mu to daří. Scény se skvělou Adamsovou a vždy sympatickým Rennerem, kdy komunikují se samotnými mimozemšťany (kteří trochu vypadají jako Reapeři z Mass Effectu, brrr!), byly vyloženou slastí. Tak chytře napsané sekvence jsem už dlouho neviděl. A hudba tu už jinak skvělou atmošku podtrhává opravdu perfektně. Nebýt té poněkud ne příliš působivé hlavní pointy, která mě osobně vlastně celkem zklamala, bylo by to na 5* Takhle ale bohužel musím trochu strhnout. I tak je ale Arrival velice působivým snímkem, kterým mi Villeneuve dokázal, že je na toho novýho Blade Runnera opravdu připravený. Průměrné 4*

• 23.7.2017  21:31

S šokem jsem si uvědomil, že naposledy jsem nějakýho Burtona viděl před 10ti lety, respektive se jednalo o Sweeneyho Todda. Po letech ale koukám, že ten chlapík furt neztratil styl. Furt se umí velice dobře pohybovat na ustálené hranici mezi horrorem a dobrodružnou fantasy, přičemž jeho vypravěčský styl je stále originální a nápaditý. Většinou mě dětský protagonisté ve filmech serou, ale pitoreskní X-meni sirotčince byli do jednoho skvělí. A ta Eva Green je teda neskutečně charismatická. Nebudu říkat krásná nebo sexy, protože tu už by bylo moc klišé, je prostě úžasně charismatická. Trochu mi tam ale chyběla klasická Elfmanova hudba, plus hl. záporáci by zde měli vyhrát cenu za největší dementy ve filmové historii, ale líbilo se mi to. Ale tak, hej, dyť je to Burton! Slabší 4*

• 17.7.2017  15:12

Dobrodružná fantasy? Ani náhodou! Jedná se o vcelku smutné drama, které se, navzdory názvu a prvnímu dojmu, potýká s realitou života a lidských pocitů. Byť se může zdát, že se zde divák dočká nějaké nadpřirozené podívané, ve skutečnosti ho čeká dost realistický snímek, ve kterém ony fantasy prvky slouží pouze jako taková pomocná šablona pro hlavního dětskýho protagonistu, který zde byl btw vynikající. Někomu to může připomínat del Torův Faunův labyrint, přičemž by vlastně nebyl daleko od pravdy. Kdyby se film někdy tolik netáhl a ještě víc by přitlačil s emocemi na pilu (stupeň patosu je zde totiž naštěstí malý), jednalo by se o skvělou podívanou. Pokud nemáte rádi fantasy, za prvé si mě smažte z přátel a za druhé tomu určitě šanci dejte, nedávejte na první pohled. Slabší 4*

• 29.6.2017  18:29

Deník Bridget Jonesové byla vždycky jedna z mých nejoblíbenějších britských komedií. (Ano dámy, i chlap může mít rád film o roztržité mega-sympaťačce, která si po AdrianMoleovským způsobu řeší typicky ženské věci.) A musím říct, že ani po čtyřicítce neztratila Jonesová svoje kouzlo. Pravda, fóry už jí nejdou tak moc dobře jak před lety, ale přesto je hrozně fajn na ní koukat. Kouzelná! Stejně tak věčně sympatický Colin Firth, který mě svým výkonem donutil připravit si na zítřek Lásku nebeskou, kterou jsem neviděl už věčnost. Film je milý a hezký, nicméně stoprocentně nedosahuje kvalit dílu prvního, to především kvůli někdy až moc přestřelené sentimentalitě a málo vtipu. Ne že by mi nic nepřišlo vtipné, ale většinou to z mé strany bylo jen pouze takové uchechtnutí. A líbilo se mi to. Celkem. Charakter Jonesové je stále skvělý, její kamarádi stejní prdlí a Mark Dursley má furt ten připitoměle vtipný výraz. Ale ten Hugh Grant mi tam chyběl. Průměrné 3*

• 25.6.2017  08:47
    Uteč (2017)

Když jsem zjistil, že za scénářem a režií tohohle povedeného horrůrku stojí Jordan Peele, který je známý především z youtube s jeho komediálními skeči, doslova jsem vyvalil oči. Get out je skvěle natočený snímek s děsuplně gradujícím napětím, temnou znepokojující atmosférou, úžasným smyslem pro efekt a detail (zvuk lžíce v šálku čaje) a i sympatickým hlavním hrdinou. O ději moc mluvit nechci, vyzradil bych možná až příliš, každopádně se zabývá určitým pasivním rasismem moderní doby, který je zde ztvárněn v opravdu originálním stylu. Víc netřeba říkat. A byť je film vcelku předvídatelný, plus závěrečná sekvence mi přišla poněkud uspěchaná, nemluvě o jedné zbytečné comic relief postavě, jedná se ještě spolu se "Split out" o nejlepší horror, co jsem za poslední dobu viděl. (No jó, já jich teda jako moc neviděl, ale film je to furt dobrej!) Průměrné 4*

• 21.6.2017  19:41
    Wonder Woman (2017)

Sedím v kině. Se mnou je tam ještě asi 19 diváků. Všechno to jsou ženy. Při úvodní sekvenci na ostrově amazonek jsem se chvíli cítil jako nevítaný host a litoval jsem, že jsem se odmáničkoval. Ale dobrý, uvolnil jsem se, takže... Zupa! A já ji chci za ženu. Nejenže je Wonder Woman pravděpodobně nejkrásnější stvoření v celém vesmíru, ale taktéž představuje úžasný ideál ženské odvahy, hrdosti a půvabu, ze kterého by si všechny ženy na světě měly brát příklad. Její naivní idealismus a laskavá povaha z ní dělají velice sympatickou postavu, ze které musí mít respekt snad i ti největší machové. Plus konečně po dlouhé době snímek, kde jsou zpomalené záběry použity správně. Film skvěle brousí chemii mezi jednotlivými charaktery, plus jakmile dojde na akční scény, člověk se může vyloženě roztéct blahem. Velká škoda, že film ke konci zajde do klasicky komiksového stereotypu, který je už všem známý. Jinak bych tam těch 5 milerád fláknul. Zatím bezpochyby nejlepší novodobý DC film. Lepší 4*

• 15.6.2017  11:14
    Život (2017)

Sci-fi horror na klaustrofobní vesmírné stanici, na které velice nebezpečná a inteligentní mimozemská forma postupně likviduje místní lidské astronauty. Že vám to něco připomíná? No nene! Nenechte se ale odradit, Life je vcelku slušně natočený snímek, jehož první půlka přetéká naprosto parádní atmoškou, mysteriózním duchem a celkem slušným hereckým obsazením. Bohužel od druhé půlky nastává celkem klišé a stereotyp klasických vyvražďovaček, jenž onu atmošku pěkně topí. Velká škoda. Navíc by i mnohem víc fungovalo, kdyby onen zlý emzák ke konci nevypadal tak nestvůrně, představa toho, že mě chce zabít téměř nehmotná směsice buněk je mnohem víc děsivější. Škoda té druhé půlky, jinak by se jednalo o opravdu skvělý horrůrek. Lepší 3*

<< předchozí 1 2 3 4