vurhor

J. S. ml.

Česko
Milovník filmové hudby

• 6.6.2017  13:39

Původní disney animák jsem neviděl. ANO, JE TO TAK! ŘEKL JSEM TO! Proto jsem neměl s čím porovnávat. Zprvu se mi honilo hlavou, že předělávky animovaných filmů na hrané jsou vcelku zbytečné, pak jsem si ale vzpomněl na hranýho Asterixe Obelixe a mise Kleopatru, což je jeden z nejlepších filmů co jsem viděl, a hned jsem od té myšlenky opustil. Je to hezký, milý, zpívá se tam pěkně (Alan Menken je bůh) a na efekty je to podívaná. A vlastně se mi strašně líbí motiv toho příběhu - že pravá romantická láska pramení z povahy, nikoliv ze vzhledu. Škoda, že ve skutečném světě to takhle nefunguje :( Oba hl. hrdinové samo sebou sympaťáci, Hermiona umí zpívat, čímž se už pomalu stává příliš dokonalou bytostí, což vlastně nevím, jestli se mi líbí, a Zvíře má hlas Kylo Rena ze Star Wars, což bylo hodně cool. Jinak je to ale vlastně dost průměrná pohádka, na kterou budete s úsměvem vzpomínat, ale po pár dnech vám z hlavy vymizí. Ale bavilo mě to. Nejlepší scéna: Pěvecký manifest Gastona v hospodě. Bomba! P.S. Nejdřív jsem si říkal: ,, FUCK THAT mluvící harmapádí!" Ale jakmile bylo odhaleno, jací herci je hrají, hned jsem se jim omluvil. Lepší 3*

• 9.7.2016  00:25
    Kód Enigmy (2014)

Mírně přeceňovaný. Jak kolem toho byl takovej humbuk, tak jsem to čekal ještě lepší. Ale i tak se mi to líbilo, Cumberbatch samozřejmě skvělej. Průměrné 4*

• 3.6.2017  22:23

Ach jo...kdy já už dospěju? Proč si raději nepustím nějakýho Tarkovského nebo Bergmana, abych mohl filmově zesnobnět? Jsem zoufalec. Lepší 4*

• 26.4.2017  17:35
    La La Land (2016)

La La Land je vlastně takovej vychcanej student, který se svého učitele při zkoušení snaží zaujmout svým vystupováním a rádoby inteligentním přednesem, aby mohl zakrýt určité vážnější nedostatky, kterými indisponuje. A chápu tu diváckou adoraci: Hudba je překrásná (stahuju soundtrack), krásně se tam zpívá a tancuje, všude je to samej hezoun nebo fešanda. Ještě k tomu jsou v hlavních rolích dva nesmírně atraktivní herci. Ryan Gosling, po kterém se každá ženská může uslintat, a roztomile okatá Emma Stone. Neberte mě špatně, oba herce mám rád, Gosling je podle mého opravdu šarmantní sympaťák, nicméně film tak trochu spoléhá na onen fakt, že když divákovi naservíruje tunu krásných lidí s líbivou hudbou a efektní "romantickou" podívanou, přehlídne či odpustí mnohem vážnější problémy, které film má. Když totiž nahlédnu přes tuhle barevnou pásku přes oči, zjišťuji, že se jedná vlastně o dost mdlý a ne moc zajímavý film. Ještě k tomu s kýčem, který zde však škodí. První třetina supr, ale pak to jde kvalitou hodně dolů. Nevím, možná to bylo tím, že jsem v době sledování měl na hovno náladu, přičemž kontraproduktivně mě takovéhle filmy ještě víc naserou, nicméně jsem rozhodně rád, že toho Oscara nedostal, to by bylo prostě absurdní. Sorry jako. Průměrné 3*

• 27.2.2018  21:52
    Lady Bird (2017)

Po letech "teen school" drama, které se konečně trochu vymaňuje z toho klišé formátu, kdy je hlavní hrdina atraktivní "wallflower" bez přátel a pořádného sociálního života. Už bylo načase, protože mi to začínalo lézt seriózně na nervy. Sympaťačka Lady Bird není žádná krasavice, ani není příliš chytrá. COŽ JE SUPER!! Její charakter je sice už maličko vohraný, ale rozhodně patří mezi jedny z nejzajímavějších protagonistek teen dramatu od dob Juna. Což mi připomíná, že Ronanová by toho Oscara klidně dostat mohla. Pravá síla filmu však podle mého tkví v úžasném vztahu mezi hlavní hrdinkou a její matkou, který dodával filmu unikátní šťávu, jenž se v podobných snímcích zas až tolik nevidí. Mimo to však Lady Bird nenabídne zas až tak jedinečnou podívanou, je to milé, je to hezké, ale člověk z toho bude mít takovou povědomou pachuť v puse, která mu rozhodně nebude nepříjemná, ale ani s ním příliš nezamává. Na debut ale dost slušná práce. Btw, jo, taky bych se od ní asi nechal sbalit. Lepší 3*

• 20.10.2018  18:54

Zhlédnuto na naléhání mých nových drahých spolužáků (lav jů <3 ), vycházející z faktu, že se podobám jedné z vedlejších postav. (Roztomilý ťuťu ňuňu vtípkař, to sedí. Ale že na konci sakra zabodoval s tou fešandou! Good job, mate!) První takový mind fuck je v samotném názvu: V anglickém originále se snímek nazývá "Step Up 2". Zato oficiální ...ehm... "český" název, je "Let´s Dance 2". O__O Počítám protože jakýkoliv překlad typu "Tančeme." nebo "Pojďme tančit" asi zní moc uhlazeně. Film sleduje osud holčiny, která fakt strašně úplně hrozně nadevše moc ráda ukazuje světu svůj pupík, přičemž v případě, že to zrovna není možné, tak aspoň vyvaluje kozy. Upřímně je film docela složité hodnotit. Má naprosto katastrofální scénář, příšerné dialogy, je tam jedno klišé za druhým, plus je to předvídatelný jak kráva. ALE nebudu vůbec lhát - na ty taneční sekvence se hrozně hezky koukalo. Mělo to švih, energii a náboj. A přesně na tohle se ty filmy soustředí. Nejde jim o budování dramatu, o práci s postavami atd. (teda jestli jo, tak tohle byl fakt epic fail), ale o soustředění se na předvedení oněch tanečních choreografií, které jsou hlavní sílou filmu. A to jim jde dobře. Alespoň v tomhle případě. Můžu říct, že snímek stál z filmového hlediska za hovno a fláknout mu jednu dvě hvězdičky, nicméně byť by to bylo pochopitelné, nemyslím si, že by to bylo úplně spravedlivé. Samozřejmě, že to není žádný Bergman nebo Kubrick. Ten film to ví. Chce se pouze zaměřit na jeden aspekt, který mu jde opravdu dobře. Tudíž to nechám na takovém pěkném průměru. A to jsem sakra hodnej! Průměrné 3*

• 25.2.2018  20:36

Šance na to, že novodobý DC se vyrovná Marvelu, je asi tak stejně velká jako šance, že bych já někdy sbalil holku ze sporťáku - prakticky nulová. Liga spravedlnosti se nemůže chlubit ani zábavnou akcí, ani zajímavým záporákem a už vůbec ne originálním příběhem. Naštěstí největším kladem filmu jsou členové ligy jako takoví. Affleck jako Batman je furt docela fajn, Flash se povedl moc (vtípkuje dobře), plus Gal Gadot jako Wonder Woman je furt to nejkrásnější stvoření v celém vesmíru a furt ji chci za ženu. Chápu, že film sloužil asi jako taková velká expozice, která má vyšlapat cestu pro bitvy patrně mnohem tužší, ale neomlouvá to fakt, že se furt jedná o průměrný a snadno zapomenutelný snímek, který je ale aspoň lepší než nudný a úmorný Batman vs. Superman. WW zůstává zatím nejlepším novodobým DC filmem, přičemž mi něco říká, že to tak asi i zůstane. Průměrné 3*

• 26.8.2018  13:28
    Lion (2016)

Lion je takovým mixem Milionáře z chatrče (možná i protože hlavní postavu v její starší verzi hraje stejný herec) a Lovce draků. Famózní příběh o indickém chlapci, který se nešťastnou náhodou natolik ztratil, až se mu podařilo dostat do samotné Austrálie (Ne, nepřeplaval.) První polovina, kdy sledujeme hlavního chlapce se potácet z jedné bídné situace ke druhé, je skvělá. Film to (zatím) nepřehání s patosem, plus interakce chlapce s dospělým a ne příliš ochotným světem mají svou kvalitu. S druhou polovinou přijdou mnohem zásadnější problémy, především protože se film začne strašně táhnout. Ale jakože fakt strašně. V rámci toho možná pak samotný dojemný závěr není tak působivý jak asi tvůrci původně plánovali. Docela škoda, protože film měl se svou první půlkou opravdu našlápnuto k výjimečné podívané. V rámci toho se ale i tak jedná o kvalitní a hezký film, který si tu tehdejší oscarovou nominaci určitě (částečně) zasloužil. Slabší 4*

• 8.6.2017  07:44

Rozloučení s Jackmanovo Wolverinem se povedlo. Snímek je zcela jiný než ostatní X-meni. (Důkazem může být i absence slova "X-men" v názvu.) Je více osobní, více skromný, není v něm tolik velkolepých epic momentů, kde to sviští nejrůznějšími mutantími schopnostmi, jako u ostatních dílů. I když je třeba říct, že Wolverinovo drápy tu dělají opravdu tu nejbrutálnější krvavou podívanou ze všech dílů. Ale i tak to skvěle funguje, zápletka se netočí kolem zastavení podlých plánů nějakého padoucha, ale kolem vztahu dvou starých a unavených mutantů, do jejichž skleslých životů přijde holčička, která toho sice moc nenamluví, ale pokud jí naserete, bude to dost možná poslední věc co uděláte. Film ani není moc veselý. Dalo by se vlastně říct, že se jedná o tragedii. Akce si určitě přijde na své, ovšem ty kecací částí jsou chvíle, kdy film skutečně září. Ve výsledku se jedná o úctyhodné zakončení Jackmanovo charakteru, které si svou jinakostí ono vysoké hodnocení určitě zaslouží. Lepší 4*

• 30.12.2017  13:11

Dannyho parťáky mám rád. A když jsem zjistil, že Soderbergh natočil další vychytralou pytlačinu, tentokrát však pod palcem amerických rednecků s tím legračním přízvukem, nemohl jsem se dočkat, až to vočíhnu. Bohužel, ve výsledku jsem byl dost zklamanej. Celkový nápad toho, že promakanou loupež provedou dva vidláci je pěkný, ale implementován byl dost nudně a nefunkčně. Ano, jsou tam sekvence chytré a promyšlené, ale celkový průběh příběhu moc nedokázal udržet moji pozornost a přistihl jsem se, že spíše často koukám do mobilu a čtu si naštvané reakce od "vlastenců", kteří mi na youtubu píšou, že jsem vlastizrádce, protože nebudu volit Zemana. Naštěstí oba hlavní představitelé jsou sympaťáci (Ano, i Channing Tatum), takže tím se to krapet vyrovnává, plus film umí i pobavit. Ale jinak to byla nuda, sorry jako. Slabší 3*

• 31.7.2017  16:17

Hlavní výhra filmu jsou bez pochyby hlavní tři představitelé, zkušení staří pardálové, kteří umí skvěle hrát, mají charisma jak prase, plus rád je musí mít prostě každý. A když je člověk dosadí do opravdu dost těžce průměrné až podprůměrné komedie, vyjde z toho nakonec docela milý film. Zkuste si ho ale představit bez nich a vyjde vám celkem mdlý a nezajímavý snímek, u kterého se tak maximálně 2x pousmějete. Na nedělní odpoledne ideální, sice na snímek během pár hodin zapomenete, ale člověka to aspoň zabaví a možná mu to i zpříjemní den. Slabší 3*

• 20.12.2017  22:45

Ten film je bonboniéra. Nechutná ti tenhle kousek? Dej si ten nad ním! A ten vedle je taky hodně skvělej. To, co činí Lásku nebeskou tak unikátním a jedinečným snímkem, který je o tři levely dál před mnoha jinými dobrými romanťárnami, je především ten fakt, že ji vytvořil člověk, který opravdu UMÍ psát. Curtis je prostě borec a jeden z nejlepších britských scénáristů současnosti. Zbytečně nepatetizuje a když už jo, je to vždycky v momentě, kdy se to opravdu hodí. Charaktery (mimochodem skvěle obsazené) mají hloubku, člověk se s nimi dokáže ztotožnit a jsou do jednoho sympatičtí. Nejoblíbenější postavy? Premiér (best dance ever) a spisovatel. Ti jsou prostě boží. Ale asi jsem jen ovlivněnej Bridget Jonesovou. Nejenže je Láska nebeská nejlepší romantickou komedií všech dob, je to film, který prostě musí mít rád každý. Snad jen s výjimkou pozérských hipsterů, kteří se chtějí od ostatních odlišovat, a "mrakomorů", co ten film považují za příliš "sluníčkový". Ten film je překrásný. Co překrásný... je vyloženě nadpozemský. Láskyplných 5*

• 12.10.2018  21:28

Předem upozorňuji, že tohle píšu jak člověk, který je milovník ABBY a prvnímu dílu dal s radostí 4 hvězdičky, to aby si někdo nemyslel, že si zase "nějakej chlap tupě stěžuje na ženský biják." Mamma Mia 2 v podstatě využívá podobnou strategii, kterou použil i La La Land, tedy překrývá divákovi zrak barevnou páskou, obsahující atraktivní a sympatický herce, parádní písničky a choreografie, která má zakrýt vážnější nedostatky filmu. Na rozdíl od La La Landu si ale Mamma Mia alespoň uvědomuje, jakým druhem filmu vlastně chce být. Snímek se navíc rozhodl pro pěkně odvážný krok, tedy že z popředí odstraní svůj nejsilnější článek z prvního dílu, což byla Meryl Streep. Fešanda Lily James však její mladší verzi ztvárnila poměrně dost obstojně. Bohužel to film příliš nezachraňuje od faktu, že až moc nostalgicky přičichuje ke "starým dobrým" časům prvního dílů, přičemž si zapomíná pěstovat vlastní osobnost. V rámci toho je děj takový... nijaký. Ano, krásně zpívají, jsou to sympaťáci, plus je to i docela vtipný, ale jen pár minut po zhlédnutí si člověk začne říkat, že to vlastně možná bylo i zbytečný. Ale musím uznat, že to ani zdaleka nebylo tak hrozné, jak jsem si myslel. (Btw, ta mladší verze Christine Baranski byla sakra kus!) Průměrné (ale víc inklinující k té lepší straně) 3*

• 9.7.2016  00:16
    Marťan (2015)

Apollo 13 + Trosečník = Marťan. Asi tak nějak. Tyhlecty one man survival filmy mám velice rád. Navíc Matt Damon je úžasnej. Byť se to v některých pasážích trochu táhlo, především ty na Zemi, Scott přeci jen úspěšně dokázal, že černé bezoké mrchy s druhou vysouvací čelistí nejsou tím jediným, co může z vesmíru vyplodit. A já se bavil, ale kdyby bylo více zápolícího Damona s větší dávkou pocitu naprosté izolace,plus méně scén ze Země, byl bych možná spokojenější. Hudba mi v některých částech příjemně připomínala Mass Effect.(Pokud nevíte, o co jde, tak se jedná o jednu z nejlepších a nejepičtějších sci-fáren všech dob, byť jen herních.) Průměrné 4*

• 24.8.2017  08:30
    Matrix (1999)

Nejlepší akčňák všech dob. Konkurovat mu může snad jen druhý Terminátor. Matrix je řádnou fackou všem filmo-rasistickým blbečkům, kteří nevěří v rovnost mezi žánry a akční snímky považují za podřadný druh filmu. Výborný námět s naprosto revolučními a fantastickými bojovými scénami, které se mohou chlubit minimální CGI a fakt vynikající soubojovou choreografií, na kterou je radost pohledět. Přidejte k tomu chytrý scénář, sympatické a zajímavé postavy, hrozivé záporáky, plus nářezovej soundtrack a vualá, máte na světě jeden z nejbáječnějších filmů všech dob. Škoda, že v dalších dílech Wachowským trochu ulítly prstíky s propiskou a v té své filozofii se krapánek zamotali. Nejlepší akční scéna? Cywe, vyber si! Neo vs. Morpheus? Přestřelka s policejní jednotkou v hale? Neo vs. Smith? Take your fucking pick! Dokonalých 5*

• 9.7.2016  00:06
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

Magický realismus ve formě seriálu se jen tak nevidí. O to je to lepší, že to dělali Britové. A je to taky prča jak blázen. Jestli máte rádi britský humor (kdo by neměl!) s dávkou určité šílenosti a absurdity, The Mighty Boosh můžu jen doporučit! Slabších 5*

• 6.8.2018  17:13

Schválně. Zkuste jmenovat jakoukoliv filmovou sérii (kromě Jamese Bonda), ve které je šestý díl dobrý. Je totiž časté, že s každým dalším vydaným dílem kvalita dané série klesá. Mission: Impossible - Fallout však tuhle teorii s přehledem rozdupává pod nohama. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych koukal na něco od Nolana - mistrovská práce s hudbou, zvukovými efekty, plus precizní obratnost s kamerou, která se snad od každého dílu lepší. Fallout se už tolik nesnaží diváka omámit nějakými cool špionskými vychytávkami, ale více se zaměřuje na čistě zábavnou a napínavou akci, která je zde opravdu mega špičková. Z příběhové stránky si navíc film bere vždy něco málo z filmů předchozích, což sérii rozhodně prozpívá. Jen škoda, že to někoho nenapadalo dřív. Občas na vás ale film chrlí přes příliš informací a plot twistů, nad kterými se člověk nemá příliš času zamyslet, což může diváka krapet zmást. A jsem trochu zklamanej, že ve filmu nebyla jedna hustá scéna z traileru, na kterou jsem se dost těšil. Oh well... Nic to ale nemění na tom, že šestý Mission: Impossible je výborně natočená nadupaná akční pecka, která je možná i nejlepší z celé série. A na šestý díl to je kurva velkej úspěch. Slabších 5*

• 8.5.2017  20:56
    Moonlight (2016)

Na rovinu - jsem pravdoláskař, gayů a lesbiček jsem se vždy zastával, plus rozhodně nehodnotím lidi na základě barvy jejich kůže. Ale strašně mě sere, že Oscara za nejlepší snímek získal nudný, přes čáru sentimentální a utahaný film patrně jen kvůli tomu, že hlavním hrdinou je homosexuální černoch. Akademie si očividně chtěla vyžehlit "průser" z minulého roku, kdy nenominovala žádného černošského herce. Až na působivou scénu z konce v restauraci většina filmu působila mdle. Ne, nebylo to nijak zvlášť špatně natočený, ale celkově se opravdu nejedná o nic fascinujícího, naopak, jedná se vlastně o dost těžký kolísající průměr. To už i ten La La Land si to zasloužil víc. O to víc mě to sere, že to získala tahle patetická chujovina a ne parádní a fungující Manchaster by the Sea. Svět filmu opravdu dokáže být někdy nespravedlivý. Slabší 3*

• 17.10.2016  20:07
    Moulin Rouge (2001)

Naposledy jsem to viděl tak před 10 lety. A ještě před tím jsem už uměl nazpaměť celej soundtrack. A byť jsem jako malý vůbec nerozuměl slovům, uměl jsem je skvěle napodobit. Po včerejším opětovném zhlédnutí se můj názor nemění... je to vyložená pochoutka jak pro ucho, tak i pro zrak. Nicole Kidman snad nikde nebyla tak vznešeně sexy, plus při poslouchání hlasu Ewana McGregora člověk dumá nad tím, proč se sakra nevydal taky po cestě zpěváka. Je prostě božskej. Rejža Luhrmann je tím svým stylem takovým muzikálovým Tarantinem. Těšim se na ten jeho Bronxovej seriál! Průměrných 5*

• 12.9.2017  12:58
    Mumie (2017)

Pamatuji si, že i samotný trailer tak trochu předvídal, že o žádný unikátní zážitek asi nepůjde. No... a měl tak nějak pravdu. Tím nechci říct, že by film nebyl zábavný, vůbec ne, některé sekvence jsou docela cool, nicméně člověk zde vlastně neuvidí nic nového. Je to prostě všední akční tom cruiseovina, kde Tom Cruise "tom cruiseuje". Všichni víme, co to znamená. Neříkejte, že ne! Samotná holčina-Mumie je ale povedená. Byť má snad všechny příznaky hloupého záporáka, který si se vším dává strašně načas, šel z ní docela strach a respekt. Navíc byla i docela hot. Hej, nesuďte mě! I nemrtvé mumifikované ženy mají očividně něco do sebe. Občas hloupé jednání a nelogické dialogy hl. postav jsou také další aspekty, které bohužel kvalitu filmu degradují. Ve výsledku se jedná o dost průměrnou podívanou, kterou si člověk možná užije, ale nijak ho neoslní. Otlučené průměrné 3*

• 14.8.2018  19:23
    Máš ji! (2018)

Film s dost dobrým námětem a sympatickými herci, ale bohužel s těžce průměrným provedením. Dívat se na skupinku čtyřicátníků, kteří si hrají na babu do extrémních rovin, je v jistých ohledech zábavná podívaná, o tom nepochybně. Nicméně komediální prvky má na úrovni třetiřadých sranda snímků, které frčely především před deseti lety. Jako je to milej film, plus některé dialogy byly vcelku vtipné, ale ta přílišná afektovanost a nadsázka, která podle mého film dost shazuje, prostě vůbec nefunguje. Nemluvě o zbytečných ženských postavách, které do filmu očividně narvali jen proto, aby to nebyla pouze párková paráda - reportérka, která tam... je, pak žena jednoho z hrdinů, která je uvřískaná a otravná as fuck, a nakonec dětský crush dalších dvou hrdinů, která neposouvá dál jak dějovou linku, tak ani jednotlivé charaktery. Nebýt toho dobrýho nápadu a fakt sympatických herců a jejich výkonů, jednalo by se o dost slabý podprůměr. Takhle je to jen milá podívaná, kterou člověk do zítra zapomene. Průměrné 3*

• 29.4.2017  10:05

Překrásnej film. I když je pravda, že asi nebyl úplně nejlepší nápad pouštět si ho v pátek později večer. Naprosto excelentně natočené drama o naprosto zlomeném muži (z totálně pochopitelného důvodu), jenž se po smrti svého bratra stane opatrovníkem jeho syna. Film má úžasnou (byť velmi smutnou) atmosféru, od zhlédnutí Revenanta jsem doposud neviděl tak brilantně promakanou režijní práci. Spousta rychlých a jednoduchých střihů, které jsou doplňovány klidnou melancholickou a hezkou hudbou, skvěle zapadají do celkové celistvosti filmu, jenž není vůbec přehnaně sentimentální nebo patetický. Všechno je prostě na svém místě, stejně tak vynikající scénář a uvěřitelné dialogy veškerých postav. Mladej Affleck je skvělej, ani jsem nevěděl, že umí takhle hezky hrát. Předpokládám, že kdybych byl rodič, film by na mě pravděpodobně zapůsobil ještě víc. Nevím jak vy, ale já osobně už mám opravdu jasno, který film měl toho Oscara získat. Průměrných 5*

• 29.9.2018  19:49

V podstatě taková britská verze Zkrocené hory, akorát místo majestátního Wyomin-gu tu diváka uvítá chladný a pustý venkov. Film je to setsakramentsky pomalý, ale ti Angláni to prostě umí. Atmosféra surového venkova, kde bych si asi, jakožto rozmazlený měšťáček, konstantně kousal nehty frustrací, je zde vyobrazena citlivou, hrubou, ale zároveň velice realistickou a natolik podmanivou formu, že i přes opravdu malé množství dialogů v téměř dvouhodinové stopáži, dokáže snímek udržet divákovu pozornost. Chemie mezi dvěma hlavními aktéry je také zvládnuta slušně, klobouk dolů za těch pár opravdu odvážných scén, to teda jako fakt. I přestože film postrádá určitý pořádný emoční nakopnutí jako zmíněná Zkrocená hora, svým skromným podáním a působivým audiovizuálem si to však slušně vynahrazuje. Ovšem na Call me by your Name to furt nemá ani náhodou. (Ano, furt z toho filmu mám ještě takovou menší emocionální kocovinu. Ale už fakt jen malou!) Průměrné 4*

• 21.5.2018  17:51
    Naruto (TV seriál) (2002)

Nedejte na první dojem! Naruto se sice zprvu může zdát jako čistě infantilní, jednoduchá a směšná zábava pro prcky (což někdy opravdu je), ale když u toho člověk pár epizod vydrží, tak vlastně zjistí, že to je seriál s velkou škálou zajímavých a skvěle napsaných postav, mezi kterými si člověk lehce najde oblíbence, navíc s poutavou příběhovou linkou, které nechybí napětí ani logika, plus s podmanivými souboji, jenž jsou často radostí pro oko. Samotnou narativitu by Narutovi mohl dokonce závidět i leckterý dnešní příběhový seriál. Třeba abych v pozdější fázi příběhu ukazoval fakáče na postavu, které jsem ze začátku strašně fandil (a taky naopak), to se zatím povedlo jen Hře o trůny. Ano, je tam ale i plno extrémně trapných fórů, úděsně utahaných sekvencí, přehnaného afektu a dalších aspektů typických pro standardní anime, plus seriál je to extrémně dlouhý, v jeho poslední třetině navíc opravdu dost kriticky ztratí dech. Ale sakra žůžo dobrodrůžo je to pořádné. Už jen kvůli parádnímu soundtracku. Schválně si zkuste dát prvních 10 dílů, pokud vás to ani poté nechytne, odložte to. Průměrné 4*

• 24.1.2017  08:38

Velice zvláštní a skličující zombie drama. (Já vím, obvykle všechny zombařiny jsou skličující, ale tady to platí dvojnásob.) No uznejte sami, že když je hlavní hrdinka malá zombie holčička (samozřejmě speciální, kdy umí myslet i mluvit), je to poněkud bizarní. Už jen samotné vyprávění klasickýho příběhu o přežívání je pojat poněkud odlišnějším a více netradičním způsobem, než na jaký je člověk zvyklý z jiných Z. filmů. Nečekejte nějakou nadupanou akci, tenhle film více spoléhá na atmosféru. A i když se to občas trochu táhne, jedná se o zajímavý a dobrý kousek. Hudba je zde bizarní jakbysmet. Slabší 4*

• 27.2.2018  14:30

Ach jo. Proč jen my musíme mít za premiéra takovýho zmrda. Mít ve vládě týpka s formátem Churchilla, to by se hned lépe dýchalo. Věřte nebo ne, byť se Darkest hour může zdát jako standardní životopisný film, který nebude moc bavit, pravda je taková, že se jedná o docela napínavý snímek s dobře implementovaným a nepřehnaným patosem, jenž si i může dovolit být párkrát vtipný, aniž by narušoval pochmurnou atmosféru situace, ve které se Británie v té době nacházela. A i když člověk ví, jak to celé dopadne, stejně se mu během sledování trochu svírá žaludek při představě, že by Británie skutečně stáhla ocas a podmanila se Mordoru. (Což evidentně dost hrozilo!) Oldman výbornej. (Jak jinak.) Sem tam suchá a nedoladěná scéna, ale v konečném výsledku se jedná a pěkně natočený snímek. Btw, film se klidně může považovat za prequel Nolanova Dunkirku. Průměrné 4*

• 20.8.2018  19:29
    Nepřátelé (2017)

Jeden z nejlepších westernů za posledních pár let. Hostiles jsou v podstatě takovým mixem snímku 3:10 Vlak do Yumy (opět drsňácký Bale a jeho "escort mission") a audiovizuálním stylem Terrence Malicka - film je pomalý, tichý, nespěchá. V rámci westernů jsou hlavní hrdinové často takovým chodícím klišé, i když Hostiles má taktéž svoje klišé momenty, jeho postavy jsou výtečné. Hlavním hrdinou je indiány opovrhující seržant, který ze zúčastnil masakru u Wounded Knee, ten má za úkol eskortovat na místo posledního odpočinku starého indiánského náčelníka, který byl zase ve svých mladších dnech velkým zabijákem bílých. Film s precizností zkoumá fakt, že ani jedna ze skupin nejsou "ti dobří" či "ti špatní", nicméně zároveň dobře ilustruje realitu, že Amerika opravdu právem náležela indiánům, aniž by nějak přespříliš tlačil na pilu nebo to divákovi cpal do chřtánu. Je to taky protože film je natočený opravdu brilantně, plus emocionální/psychologický výlevy postav jsou zde vyloženě nadpozemské. Škoda, že se jedná o film v podstatě nepovšimnutý. Tohle je totiž fakt žrádlo. Slabších 5*

• 9.7.2016  00:04
    Nepřítel (2013)

Symbolický a metaforický filmy moc rád nemám, protože jsem většinou línej nad nimi příliš přemýšlet. Nicméně pokud je nějakej film takhle suprově natočenej, tak mi to fakt nedalo, asi půl hodiny jsem pak přecházel po pokoji sem a tam, přemítajíc jak blázen. Velice temná a pochmurná atmosféra se surrealistickými prvky dodává filmu na bizarnosti, která se projevuje i ve stylu, v jakém je to natočený. Jeden z nejpodivnějších filmů za poslední léta. Ale sakra dobrej. A snad jsem ho i dobře pochopil... (Pokud máte arachnofobii, film vás může dost drsně vyděsit, tak bacha.) Lepší 4*

• 9.5.2018  15:40
    Neutečeš (2014)

Paranoiu vyvolávající horor, ve kterém je jedna z nejlepších a nejděsivějších lekaček, ze které jsem se fakt málem posral (obzvlášť protože není postavená na tom debilním vohraným formátu, kdy za doprovodu hlasitého zvuku něco náhle vyskočí před kameru). It Follows kombinuje prvky hororů z 80. let, především Carpenterovo tvorby, s moderním filmařským řemeslem, přičemž lze tvrdit, že odvádí slušnou práci. První třetina je naprosto mistrovská. Film je to velmi pomalý, udržuje si ale napětí, temnou atmosféru, plus hlavní hrdinka je snesitelná. (A hot, jak jinak). Bohužel jakmile začnou pokusy o zlikvidování strašlivého "něčeho", co terorizuje hlavní holčinu, začínají taktéž problémy s logikou a borcením napětí a atmosféry. Ale celkově vzato lze říct, že se jedná o dost slušný horor, pokaždé, když jsem pak byl venku a někdo šel na ulici za mnou, byl jsem trochu nervózní. A když nad tím tak přemýšlím, film v podstatě symbolizuje, že nechráněný sex s sebou může přinést dost neblahé následky, ze kterých se pak těžko dostává. Tak bacha! Průměrné 4*

• 7.7.2018  20:21
    Noční hra (2018)

Komediální thrillerovka s větším počtem povedených vtipů než vtipů trapných, ovšem opomenout je člověk také nemůže. Vlastně mi přijde škoda, že Game Night nezůstal na poněkud skromnější notě, během které se mohl zaměřit ještě více na dialogy. Plus o pár lokalit to taky mohl zkrátit. Největší síla filmu totiž opravdu tkví v dialozích mezi hlavními hrdiny, které jsou po většinu času fakt docela vtipný. Jakmile se do toho ale přimíchala akce a praktické fóry, začalo to paradoxně ztrácet šťávu. Už jen proto si myslím, že je film tak trochu promrhaný potenciál, protože týpek zodpovědný za scénář očividně psát umí. Škoda ale, že se tak utrhl ze řetězu. Jako komedie zábavné, jako akční thriller podprůměrné, tudíž ve výsledku vlastně prima podívaná. Akorát jsem měl zprvu trochu trable žrát fóry vždy překrásné Rachel McAdamsové, protože tu vypadala úplně stejně jako ve druhé sérii True Detective, kde ale hrála zcela protipólný charakter než zde. Slabší 4*