vurhor

J. S. ml.

Česko
Milovník filmové hudby

• 13.9.2017  15:03

Na téhle pirátské filmové sérii vždycky něco bylo. Díky té často šílené nadsázce, efektní podívané a směšnému šarmu Deppovo Sparrowa, což všechno vždycky doplňuje nadupaný soundtrack, si holt zadělala na zábavnou kultovní klasiku. Ale jakoby po oné původní příběhové trilogii něco ztratila... Pátý díl je rozhodně velice zábavný, mimo jiné spousta fórů tam funguje vcelku dobře, plus i Jack je stále ten starý dobrý milovaný chaoticky neutrální syčák (byť jeho charakter je zde víc pro smích než v předchozích dílech), nicméně je to celý už vlastně docela ohraná písnička. Bardem jako záporák dobrý, ale už mě ti "zakletí" piráto-padouchové trochu nudí. Přijde mi, že tahle série pomalu ztrácí své kouzlo, byť je to furt zábavná podívaná, mám strach, že budoucí díl bude už jen pouhým slabým stínem oné slávy předchozích prvních dílů. Uvidíme, bavil jsem se, natočený je to slušně, ale myslím si, že Jack by už měl přeci jenom vysvištět do důchodu. Lepší 3*

• 9.9.2017  19:09

Konečně po dlouhé době zase nějaká kvalitní romanťárna. Však taky vychází podle skutečné události a napsaly si jí i ony dvě hlavní postavy. Během první třetiny jsem se na film sice začal krapet mračit, přičemž jsem si říkal, co teda dělá tenhle film tak dobrým, když to zatím vypadá na standardní klišé. Po ní se však zápletka skutečně rozjede a začíná filmařské blaho. Mimo klasické a dojemné síly lásky se zde člověk dočká i důkladnějšího pohledu na životy rodičů obou hl. protagonistů, který je zde zvládnutý opravdu brilantně. (Chci nějaký spin off s tou pákistánskou rodinkou, to jako fakt!) The Big Sick je velice povedená romantika s milým a skromným humorem, extrémně sympatickým hl. hrdinou a s velice zábavnými a chytrými dialogy. A ani to není moc patetický, což je pro dobré romantické komedie vždycky tuhý úkol. A MNOHO plusových bodů filmu, že krásně a elegantně dává facku všem voličům SPD, DSSS a dalších stran pro píčuse. Průměrné 4*

• 5.8.2018  19:45
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

,,Blessed be the fruit." ,,May the Lord open." Jeden z nejlepších poeticky úchylných pozdravů ever. Příběh služebnice je v podstatě takovým mixem Orwella a Potomků lidí. Mrazivá a znepokojující vidina dysutopické společnosti, ve které gileadské služebnice vykonávají úlohu, která je noční můrou snad každé ženy. Zatím se mi to moc líbí. Hlavní hrdinka je extrémně sympatická, scénář dost kvalitní, plus seriál se skvěle vyhýbá onomu klišé, kdy ze všech představitelů totalitního Gileadu dělá zlomyslná monstra. Ano, spousta jeho příznivců jsou krutí a nesoucitní lidé, kteří zcela zahodili základní morální hodnoty, ale zároveň nám je seriál zdatně ukazuje i z té druhé stránky, kdy pro ně, alespoň tedy v určitých chvílích, máme jisté pochopení. Díky tomu je Příběh služebnice jedním z nejlepších dnešních seriálových dramat. A byť je to docela psycho O__O je to hrozně zábavné psycho.

• 28.7.2018  11:53

Příjemné melodrama, které nemá úplně působivý začátek, ale postupně se převine do zajímavé podívané, kterou však především ocení znalci Medvídka Pú. Jelikož jsem na něm třeba já vyrůstal, tak mám pocit z filmu o něco více pozitivní, ovšem pro neznabohy se snímek může jevit průměrně a možná i utahaně, nicméně vztah mezi spisovatelem Alanem Milnem a jeho synem, podle kterého vznikl Kryštůfek Robin, je ve filmu implementovaný celkem působivě a dalo by se říct, že pro někoho i dojemně. Vliv na to má i Domhnall Gleeson, který se rychle stává jedním z mých nejoblíbenějších irských herců. Asi vás to nerozbrečí, nedostane, neoslní, ale příjemná a hezky natočená podívaná to je určitě. A hlavně dozvědět se "origins" hrdinů, kteří pocházejí z jedné z mých nejoblíbenějších kreslených pohádek mého dětství, bylo fajn. Slabší 4*

• 17.10.2017  14:04

Marvelovka je to bohužel vcelku průměrná, ale samotný Spidy se fakt povedl. Klučina je to sympatický a taktéž, což je teda fakt mega úspěch, překvapivě vtipný. Jsem rád, že tvůrci přeskočili jeho dokola omývanou origins story a vrhli se rovnou na jeho život jako ostražitého a sangvinického ochránce zákona, který zároveň řeší klasické teen drama lapálie. Podívaná je to určitě zábavná, ovšem nejedná se o nic mimořádně výjimečného, takový Doc. Strange je rozhodně lepším filmem, přičemž je dost pravděpodobné, že během pár dnů se vám film zcela ztratí z podvědomí, ovšem je pravda, že když si na něj náhodou vzpomenete, budou převládat spíše ty pozitivní pocity. Je to lepší než Garfieldův Spider-man, ale horší než ten Maguirův... což vlastně není špatný. Lepší 3*

• 12.3.2018  19:54

Nejhorší díl? To rozhodně ne. Nejlepší díl? To bych taky neřekl. Ano, opravdu existují lidi, kteří tenhle (pravděpodobně nejrozporuplnější) díl SW série neblahořečí, ani neposílají do pekel. Jestli se člověku film bude líbit podle mého záleží na tom, jaký druh Star Wars fanouška je. Oceňuji ten fakt, že TLJ, na rozdíl od sedmé epizody, zcela nekopíruje děj "Impéria" a snaží se jít svou vlastní cestou. Je to skvělé především ve faktu, že film je napínavější, originálnější a vlastně i zajímavější, ovšem zároveň to některé extrémně konzervativní SW fanoušky může namíchnout, což se asi stalo, ale u mě ten případ nebyl. Film je totiž brilantně natočený, akční scény mají koule, plus na herecké výkony je radost pohledět. Kylo Ren zde vyloženě září, Rey herecky zraje a návrat Luka přivodí úsměv na tvář. Některé scény jsou trochu utahané, ovšem naprosto hloupá a zbytečná scéna je však to casino. To mi přišlo absolutně mimo. Stejně tak nová postava té asiatky je taková nemastná neslaná, přičemž docela nespravedlivě krade slávu Finnovi, který filmem bohužel jen tak propluje. Prej tam je i silná feministická propaganda, ale jsou to kecy. Ve filmu určitě má několik ženských dost velkých momentů, ale není to nic, co by se divákovi vyloženě cpalo do chřtánu. Ve výsledku je The Last Jedi kvalitní epizodou, která skvěle prohlubuje vztahy mezi jednotlivými charaktery, nabídne opět napínavou a zábavnou akci, plus posune příběh zase něco dál. Nevěřte těm kecům, že TLJ "je sice hezky natočený film, ale špatný Star Wars film". Není to pravda, pouze se vydal více netradiční cestou, která možná nemusí všem vyhovovat, ale ducha předaleké galaxie" neničí ani omylem. Průměrné 4*

• 14.8.2017  14:53

První Strážce Galaxie považuju za nejlepší marvelovský výplod (hned těsně za nimi je druhý Kapitán America). A díl druhý jim úspěšně šlape na paty. Zábavná a originální vizuální podívaná, jenž je protkaná fóry, které jsou OPRAVDU vtipný, nic moc lacinýho tam člověk moc nenajde. A jelikož všichni členové jsou nesmírní a dobře napsaní sympaťáci, Strážci galaxie si úplně na pohodu strkaj i do druhé kapsy samotné Avengers. Sountrack bomba, jak jinak! Škoda té poněkud banálnější zápletky, plus jsem krapet doufal, že se nám ti naši plantážníci kouknou na víc míst. Nejoblíbenější postava? Star lord. Já toho Chrise Pratta mám ze všech těch namakanejch hezounckejch třicátníků nejraději. Nejvtipnější postava? Drax. Ten fakt válel! Průměrné 4*

• 25.8.2018  19:37

Vidět zase starou dobrou chaoticky neutrální feťáckou partu pohromadě bylo rozhodně fajn. A tvůrci to moc dobře vědí, protože ve filmu je jedna nostalgická vzpomínka na heroinské devadesátky za druhou. Ať už v podobě připomínání ikonických scén z prvního dílu, interakce mezi známými postavami, plus samozřejmě také zpomalené verze hlavní hymny Trainspottingu, tedy skladby Born Slippy od Underworldu, na kterou mám i já nostalgickou vzpomínku, protože vždycky hrála tak 1000 hodin tátovi v autě. Ty jednotlivé postavy jsou furt výborně napsaný. Ale už to prostě není ono. Dvojka je sice zábavný filmem, ale příliš teskní po časech mnohem lepší jedničky, v rámci čehož samotná příběhová linie není úplně konzistentní a zajímavá. Danny Boyle se zde ale určitě zase vizuálně vyřádil, díky čemuž je na některé scény opravdu radost koukat. Ve výsledku je nicméně T2 pouze takovou milou připomínkou toho, jak skvělý první díl byl. A to je tak všechno. Lepší 3*

• 18.4.2017  12:51
    Taboo (TV seriál) (2017)

Špinavý a posraný Londýn 19. století, do kterého přijíždí krapet cákly, ale nadmíru inteligentní anti-hrdina, jenž se dostává do sporu mezi tři mocné frakce. No to mě nesmělo minout. Tom Hardy zde hraje klasického Toma Hardyho, tedy zarputilého drsňáka bez skrupulí, nicméně musím uznat, že mu to furt jde fakt skvěle. Jedná se o velice hezky natočenou sérii se skvělou atmosférou, kterou ještě doplňuje vcelku úchvatná a chytlavá základní melodie. Kdyby série trochu více omezila ony mysteriózní aspekty, protože i bez nich se Hardyho charakter skvěle vyvíjel, plus k tomu díky nim se seriál někdy docela táhl, a zaměřil se více na tu politickou dějovou linku s větší dávkou napětí, měli bychom zde opravdu vynikající politický konspirační thriller s menší dávkou bizarního tajemna. Takhle je to jen velmi dobrý thriller, ale i to se počítá. Průměrné 4*

• 29.1.2018  20:09

I DID NOT HIT HER! IT´S NOT TRUE! IT´S BULLSHIT! I DID NOT HIT HER! I DID NAAWT! ... OH HI MARK. The Diseaster Artist pojednává o vzniku asi neslavnějšího filmu, jenž se dá zařadit do kategorie: "Tak příšerný, až je skvělý." Velký palec nahoru Francovi, který excelentně ztělesnil Tommyho Wiseaua, naprostýho mimoně, který má hromadu peněz kdo ví odkud, není známo, kolik mu je let, plus nikdo neví, odkud vlastně pochází. Ten člověk je fakt mimozemšťan. Adaptace Sesterovo knihy však nenabízí pouze synopsi humorných a neuvěřitelných scén z šíleného natáčení a Tommyho bizáru, ale taktéž celkem milou ukázku přátelství mezi dvěma pardály, co prostě chtějí být slavní. Pokud jste původní film neviděli, napravte to. To prostě musí vidět úplně každý alespoň jednou v životě. Super! I když myslím, že film víc ocení lidi, kteří původní "The Room" znají a viděli ho. Průměrné 4*

• 17.6.2018  00:28

Ve své podstatě velice smutný film, jehož žal se ale skrývá pod maskou velmi milé a úsměvné atmosféry, to zejména díky kouzelným scénám s hlavními dětmi, které byly opravdu k sežrání (A někdy teda i na zabití, co si budeme povídat). Prolínání nevinného dětského života plného srandy a radosti s nezáviděníhodným a lehkovážným životem mladé matky je tématem, jehož implementace do filmu není vždy jednoduchá. Floridě se to ale daří báječně. Vynikající scénář a kamera skvěle podtrhávají melancholicky hezkou atmošku, přičemž pár těch utahanějších scén to tolik nekazí. A Dafoe tu byl výbornej, to jako fakt. Docela škoda, že se film nedočkal větší pozornosti, rozhodně by si ji totiž zasloužil. Průměrné 4*

• 2.2.2018  19:01

Nejdřív to moc nadějně nevypadalo. Říkal jsem si: ,,Hmm, dobrý. Jackie Chanovi zabili dceru. Tak to asi teď půjde a všechny zabije." A měl jsem ve své podstatě skoro pravdu, ovšem Foreigner se na diváka vytasí ještě s politickou hrou mezi Brity a Iry, v jejichž středu je ulítlá skupinka IRA teroristů, a přesně v tomhle film září. Ano, sledovat nesmírně schopného Chana může být zábavné, ale neskutečně rychle to omrzí, ovšem ve výsledku ve filmu nebyl tak dlouho, jak by si člověk myslel, přičemž druhá polovina se skvěle rozjede právě díky postavě Pierce Brosnana a jeho neblahém pojítku na IRA, což mě upřímně bavilo více. Dokonce to bylo ke konci i docela dost napínavý, škoda té poněkud únavné první třetině. Docela slušný. Slabší 4*

• 9.7.2018  14:59
    The Ritual (2017)

Argh, taková škoda! The Ritual mi v podstatě připomíná většinu zhlédnutých anime seriálů - ze začátku naprosto výborné, pak někde v půlce se něco zkurví, přičemž od té doby to pak půjde jen z kopce. První polovina filmu je totiž naprosto vynikající. Děsivá atmosféra, jenž je okořeněná dech beroucími panoramaty, dále naprosto úchvatná práce s kamerou, plus hudba se do ucha zařízne taktéž. Celkově jsem měl pocit, že znovu poprvé sleduji Záhadu Blair Witch, tentokrát však nikoliv ve fan footage formátu. Během většiny první poloviny jsem měl opravdu sevřené srdce napětím a strachem. Fakt síla. Ale pak se to bohužel posere. Snímek následně opustí od neviděné mysteriózní hrůzy a rovnou se vrhne na nadpřirozeno s krvavou řezničinou. V rámci toho mě veškeré napětí a strach opustily, na křesle jsem se zcela uvolnil, což se u hororu prostě stát nesmí. Strašná škoda, protože ta první polovina byla opravdu vynikající, celou dobu jsem si při ní ťukal na čelo a podivoval se nad tím, proč to má na čsfd tak málo. Pak jsem bohužel pochopil. I tak se ale jedná slušný horor. I přestože svou největší sílu později rozšlape a hodí do koše. Lepší 3*

• 25.1.2018  20:30

Thor to konečně dokázal. Podobně jako Iron man, tak i on se, po dvou nemastných neslaných dílech, vyškrabal svým třetím pokračováním na super zábavnou podívanou. Řekl bych, že to pramení i z pochopení, že thorovská série nemusí být nijak super vážná, stačí tam šoupnout ten klasický marvelovský recept "vtipné akční žrádlo", plus to musí mít i šikovnou režii, a hned to bude k světu. Ježiš marja, dyť se podívejte, jaký hadry ti Asgarďané nosí, ty přece nemůže brát nikdo vážně. Audiovizuálně je to fakt blaho, navíc je úsměvné vidět v roli partnerů zlou Galadriel a Eoméra (ještě k tomu s bouchačkama). Byl jsem ale trochu nasranej, když jsem zjistil, že Thora ostříhali. Jako kdyby si scénáristé řekli: ,,Dnešní holky už na špinavý, feťácký a zavšivený máničky neletěj, oJacobujteho!" Pff... plantážníci... Třetí Thor byl ale každopádně nadupanou jízdou, jenž byla plná skvělé akce, vtipných dialogů a parádních nápadů. Winter Soldier je furt jako sólovka lepší, ale tohle mu fakt šlape na paty. Průměrné 4* (což je sakra pokrok!)

• 4.8.2017  14:26
    Trestanec (2017)

Jaime Lannister jako člen neo náckovského zločineckého syndikátu. Inu, však blonďáček to je. Shot Caller je v podstatě takový obrácený Kult hákového kříže. Vcelku dobře vyobrazuje, jak se charakter člověka může zcela změnit, pokud se plně, v zájmu vlastního přežití, přizpůsobí tvrdému a nemilosrdnému životu ve věznici s těmi největšími bídáky. Retrospektivní podání mi nepřišlo špatné, ovšem myslím, že by mě možná víc bavilo, kdybych postupnou změnu hl. protagonisty viděl v lineární formě, plus sekvence s věznicí určitě mohly být delší. Nejedná se ani tolik o krutý film, je to spíše smutné drama o jedinci, který ztratil sám sebe, jenže nalézt se už znovu nezkouší, protože ví, že to prostě nemá smysl. Nebýt těch pár hluchých pasáží a příliš krátké (ale dost podstatné) sekvence ve věznici, jednalo by se o vynikající záležitost. Slabší 4*

• 1.3.2018  20:58
    Tvář vody (2017)

Divná, ale ve výsledku vcelku sladká romance mezi němou uklízečkou a tvorem, který je dost pravděpodobně dědeček Abea Sapiena z Hellboye. Del Toro se tenhle rok vytasil s pitoreskním snímkem, který je velice pěkně natočený, výborně zahraný, plus za hudbu by měl Desplatovi spadnout plešoun do rukou. Sám se však podivuji, proč tenhle film v nominacích tolik válí. I když je film moc milý, nejedná se o žádné hluboké či geniální dílo, kvalitou je rovné právě zmíněnému Hellboyovi, tedy odreagovačka s moc hezkým vizuálem a chytlavým příběhem, která toho ale na stůl moc dechberoucího nepřinese. I tak se ale jedná o originální a moc hezky vypadající snímek, sám bych možná ale byl raději za vážnější a sofistikovanější pojetí. Btw, mínusové body za tu kočku. 😡 Slabší 4*

• 14.1.2018  13:00

Po několika minutách od začátku filmu mi přišlo (asi to bude i tou vynikající McDormandovou), že koukám na něco od Coenů. Skromný, jednoduchý, s velice chytrými a vtipnými dialogy. Ostatně, jakby ne, režisér McDonagh si napsal a zrežíroval excelentní komediální drama krimošku "V Bruggách", což byl jeden z mála filmů, který mě dokázal opravdu upřímně rozesmát. A i zde párkrát dobře zaperlil. Tři billboardy se však nesou spíše v smutném duchu, postavy zde však nejsou stereotypicky černobílé, plus film klade velký důraz na poklidnou svébytnou atmosféru s příběhem, který je silný, ale ke konci už trošku nefunkční, což se i potvrzuje na faktu, že některé scény se trochu zbytečně táhly. Jinak to ale bylo pěkný, jestli to vyhraje Oscara, asi by mě to moc nepřekvapilo. Herci vynikající! A hudba jakbysmet. Průměrné 4*

• 25.6.2017  08:47
    Uteč (2017)

Když jsem zjistil, že za scénářem a režií tohohle povedeného horrůrku stojí Jordan Peele, který je známý především z youtube s jeho komediálními skeči, doslova jsem vyvalil oči. Get out je skvěle natočený snímek s děsuplně gradujícím napětím, temnou znepokojující atmosférou, úžasným smyslem pro efekt a detail (zvuk lžíce v šálku čaje) a i sympatickým hlavním hrdinou. O ději moc mluvit nechci, vyzradil bych možná až příliš, každopádně se zabývá určitým pasivním rasismem moderní doby, který je zde ztvárněn v opravdu originálním stylu. Víc netřeba říkat. A byť je film vcelku předvídatelný, plus závěrečná sekvence mi přišla poněkud uspěchaná, nemluvě o jedné zbytečné comic relief postavě, jedná se ještě spolu se "Split out" o nejlepší horror, co jsem za poslední dobu viděl. (No jó, já jich teda jako moc neviděl, ale film je to furt dobrej!) Průměrné 4*

• 13.8.2017  09:36
    Velký dar (2017)

Milé drama o tom, "jak (ne)využít geniální dítě". Velmi prostý a sympatický snímek, o vztahu malé matematické "bohyně" a jejím strýci, jehož hlavní náplní bude klasický souboj hlasů rozumu a srdce. Velice všední režie s nedotaženou chemií mezi geniální holčičkou a jejím strýcem však dělá film vcelku snadno zapomenutelným, i když po dokoukání ve mně převládaly spíše ty pozitivnější pocity. Kdyby film nabídl víc scén mezi kapitánem Americou a jeho neteří (scéna s povídáním o bohu úžasná!!), bylo by to ještě lepší. Lepší 3*

• 24.5.2017  08:32

Po odchodu z kina jsem se cítil spokojený. Jistě, je to vcelku předvídatelné, některé postavy se chovají naprosto iracionálně (zase), plus některých scén nebylo třeba, další se zas táhly. Ale mělo to sakra atmosféru! Obzvlášť v první půlce filmu, kdy člověk s napětím sleduje počínání nové lidské posádky a čeká, kdy se semele nějaké to peklo. A taky že semele. A nebude to vůbec hezké. Byť se film vcelku snaží navázat na Promethea a původního Vetřelce, stejně mi ale stále nad některými věcmi visí otazník (asi si na youtubu najdu nějakou pěknou analýzu.) Scott holt ještě umí dost dobře točit. Celkově vzato se mu docela povedlo zachytit hrůzného ducha původních vetřelců, kvalitou se mezi ně asi nezařadí, ale furt je to mnohem MNOHEM lepší než čtyřka. Asi jakože 1-3 jsou králové, a Covenant je nižší šlechtic. Což taky ujde. Btw, soundtrack je senzační! Slabší 4*

• 31.12.2017  18:31
    Večírek (2017)

Velice komorní, až divadelně působící snímek, odehrávající se pouze v jednom domě, promítající, lehce žoviální formou, různé sociální problémy pouhých sedmi postav, které ve filmu vystupují. Je to hezky napsaný, poutavě natočený a vesměs velice milý, i když samotná zápletka není zas tak veselá. A hraje tam Bruno Ganz z parodie na Hitlera... ehm, teda... z Pádu třetí říše, plus na kokainu závislý Cillian Murphy. No neber to! Na klidný sobotní večer ideální záležitost. Průměrné 4*

• 11.2.2018  17:57

Poirot nikdy nevypadal lépe! A teď nemyslím pouze Branagha, který s tím knírem vypadal jako mnou vytvořený trpaslík v Dragon age: Origins, ale i úchvatné panorama a líbivou barevnost, která je po suchém stylu Sucheta osvěžující. Původní předlohu jsem nečetl, ale zdá se mi, že Brannagh přesně pochopil, v čem spočívá její největší síla, přičemž do filmu se mu jí podařilo implementovat skvěle, což dokazuje samotné zakončení. Už jen ta práce s kamerou v uzavřených a omezených prostorách vlaku je uspokojivá pro oko, nemluvě o sympatické herecké smetánce, kde se sejdou třeba Jack Sparrow, Zelený skřet, M z Bonda, král Claudius, Catwoman nebo Rey ze Star Wars. No kdo by mohl odolat! I přes některé hlušší pasáže pěkná záležitost. Uteklo to jako voda, což mi připomíná, že už chci na Nil. Co nejdřív! Průměrné 4*

• 14.10.2017  17:33

Zakončení sympatické trilogie o inteligentních opicích nakonec není zas až tak velkolepé, jak se mohlo z traileru zdát. Což ale vůbec nevadí, protože zakončení to bylo důstojné. Název je však opravdu krapet zavádějící, neboť kdo čeká velklepé bitvy mezi lidmi a opicemi, bude asi dost zklamaný. Film je spíše dramatem o utlačování a odsuzování sociálně slabých s kapkou existenciální otázky, co je a jakou váhu má "lidství". (Tudíž pro voliče SPD zcela nepochopitelný film) A Andy Serkis jako Ceasar opět vynikající (aspoň ho na toho Oscara jednou nominujte, god damn it!). Krapet uspěchaný konec a několik nudnějších pasáží však rozhodně neovlivní ten fakt, že se jedná o dost kvalitní a zábavný snímek, jenž svým předchůdcům nedělá ani v nejmenším ostudu. Průměrné 4*

• 11.1.2018  21:25

Vtipné? Ani ne. Děsivé? Ani náhodou. Zábavné? No jasně! Happy Death Day je komediální horrovka, která neumí ani pořádně vystrašit, ani pořádně rozesmát, ale svým poutavým a zajímavým námětem (dívku na večer jejích narozenin konstantně zabijí vrah, přičemž po každé své smrti musí prožít onen den znova) člověka v tom křesle udrží. Navíc hlavní hrdinka není žádná klišé intelektuálská cuchta, ale kulturní barbarka, kterou člověk najde v pátek v Pantheonu na hajzlech, jak si tam s podobnými kámoškami pilují nehty a malujou ksichty, zatímco rozebírají, s kým ten "kocour" fotbalista píchal předevčírem. A světe div se, byla mi nadmíru sympatická a během filmu jsem jí fandil. Z celkového hlediska má film z obou žánrů podstatné nedostatky (chybí napětí, neúčinné lekačky, atd.), ale je to fakt hrozně zábavné sledovat. Lepší 3*

• 8.11.2017  08:30
    Wind River (2017)

Takhle silně mi u filmu nebušilo srdce napětím už dlouho. Super! Wind River je v podstatě takovou míchanicí Farga a True Detective, což už samo o sobě musí vypovídat o znamenité kvalitě. Mistrovsky natočené kriminální drama s naprosto dechberoucí atmosférou a vynikajícími hereckými výkony. Jeremy Renner podal asi nejlepší performance, co jsem od něho zatím viděl. Wind River není žádnou super inteligentní krimoškou, kde hl. hrdinové jen slepě jdou za stopami zločinu, je to též drama, jenž se zabývá s následky ztráty milovaných, plus zachycuje celkem nezáviděníhodný a krušný život indiánské komunity v rezervacích. Co možná haprovalo byl někdy scénář, ale v poho. Když jsem si film pouštěl, nevěděl jsem o něm nic. Budu to muset dělat častěji. Slabších 5*

• 21.6.2017  19:41
    Wonder Woman (2017)

Sedím v kině. Se mnou je tam ještě asi 19 diváků. Všechno to jsou ženy. Při úvodní sekvenci na ostrově amazonek jsem se chvíli cítil jako nevítaný host a litoval jsem, že jsem se odmáničkoval. Ale dobrý, uvolnil jsem se, takže... Zupa! A já ji chci za ženu. Nejenže je Wonder Woman pravděpodobně nejkrásnější stvoření v celém vesmíru, ale taktéž představuje úžasný ideál ženské odvahy, hrdosti a půvabu, ze kterého by si všechny ženy na světě měly brát příklad. Její naivní idealismus a laskavá povaha z ní dělají velice sympatickou postavu, ze které musí mít respekt snad i ti největší machové. Plus konečně po dlouhé době snímek, kde jsou zpomalené záběry použity správně. Film skvěle brousí chemii mezi jednotlivými charaktery, plus jakmile dojde na akční scény, člověk se může vyloženě roztéct blahem. Velká škoda, že film ke konci zajde do klasicky komiksového stereotypu, který je už všem známý. Jinak bych tam těch 5 milerád fláknul. Zatím bezpochyby nejlepší novodobý DC film. Lepší 4*

• 12.11.2017  14:22

NIKDO neumí říct slovo "motherfucker" s takovou žoviální grácií jako Samuel L. Jackson. Fakt nikdo. Hitman´s Bodyguard je vcelku standardní akční komedie, ve které člověk příliš originality nenajde, stejně tak má film maličko problém udržet rovnováhu dobré akce a zároveň humoru. Film tak trochu kolébá z jedné strany na druhou, ovšem čím víc o tom přemýšlím, tak mě vlastně napadá, že by se mi asi mnohem víc líbilo, kdyby film byl spíše akčním thrillerem než komedií. Je to ovšem docela dobrá prča, hlavně chemie mezi Raynoldsem a Jacksonem pěkně funguje, což film hodně zachraňuje. A bojová scéna v kutilském obchodě znamenitá! Taky musím dát tvůrcům body navíc, protože v rámci hlavní zápletky hezky poukazují na neveselou situaci v diktátorském Bělorusku, které, zdá se mi, příliš lidí na západě nevěnuje pozornost. Lepší 3*

• 11.11.2018  17:38

Pozérská mudrovina. A to jsem od scénáristy Taxikáře a Posledního pokušení Krista čekal něco lepšího. First Reformed je určitě pečlivě natočený snímek, jehož první třetina zaujme svou melancholickou a vtahující atmosférou, bizarním stylem vyprávění, plus i kvalitní formou dialogů. Schrader se ale evidentně do té své oblíbené pitoresknosti přespříliš zakoukal, výsledkem je pak úmorně nudný film, který na diváka chytračí svým těžkým poselstvím, ale velký efekt to věru nemá. Nebo alespoň na mě ne. Depresivní těžký filmy mi nevaděj. Ale hrome, nemůžu u toho usínat. Ani to poukazování na ekologickou problematiku nepůsobí nejvěrohodněji, to si raději pustím Princeznu Mononoke, kde s tím odvádějí daleko lepší práci. Hawke ale bezvadnej. Plus některé jeho sólo scény měly šťávu. Jinak ale nic moc. Pokud jste snímek viděli a nepochopili onen zvláštní konec, nevěště hlavu. Ne všechny věci, které jsou těžké na pochopení, musí být nutně chytré. Průměrné 3*

• 25.11.2017  10:48

Potter se ztratil v džungli, pako jedno. Holt když nemá za zadkem Grangerovou, spoustu věcí spacká. Jungle je určitě zajímavý snímek, protože pěkně zachycuje hrůznou realitu neprobádaných bolivijských džunglí, přičemž vyobrazení toho, když se v nich někdo ztratí, je opravdu děsivé, ale zároveň pozoruhodné. A film si s tím hraje pěkně (scéna s mravenci, brrr). Velká škoda, že film obsahuje zbytečné retrospektivní scény, které ve výsledku atmosféru onoho ztracení celkem utlumuje. První půlka hezky sviští, ta druhá už bohužel tolik ne. Nicméně i tak to stojí za zhlédnutí, už jen protože je to podle skutečných událostí. Btw, Radcliffe nám pěkně herecky dozrál. Mimo Potterů jsem ho jinak neviděl v žádném jiném filmu, tady mi ukázal, že od dob, co přestal být "chlapcem, který zůstal naživu" udělal značné pokroky. Lepší 3*

• 30.9.2018  20:33
    matka! (2017)

Takové to, když si Aronofsky začne trochu hrát na Lars von Triera. Už jen tahle informace napovídá, že diváka čeká ujetě pitoreskní "what the fuck" podívaná, na kterou někteří jedinci budou čumět asi jako na ohlášení, že Rozner se stal ministrem kultury. matka! je silně alegorický film, který když prokouknete hned v první třetině, zbytek filmu už vůbec nepůsobí moc zmateně nebo šíleně. A právě během té první třetiny, kdy mi hrdě stouplo ego asi o 65454632 levelů, protože jsem onu alegorii pochopil, říkal jsem si: ,,Tyvole, to zatím není vůbec špatný." Ovšem pak se nám Darrének trochu utrhne ze řetězu a začne na člověka valit extrémní klišé, přehnanou brutalitu a ujetost na takovém levelu, že ono bizarní kouzlo ze začátku filmu a jeho přirozené vyprávění, je totálně pohřbeno pod snahou co nejvíce diváka šokovat. Jako já chápu, co tím měl pan režisér na mysli, ale mohl se, hošan jeden, trochu krotit a zůstat spíše u onoho jemnějšího stylu. Takhle bude člověk jen obracet oči v sloup. Ve výsledku je matka! velice nadějně začínající snímek, který spadne do pěknýho bordelu. A je to škoda, protože Aronofsky je dobrý rejža, plus filmy podobného typu umí. Průměrné 3*