vurhor

Česko
Milovník filmové hudby

• 18.1.2018  20:55
    Jigsaw (2017)

Série Saw se se svým novým dílem musela vypořádat s problémem, do kterého se vlastní blbostí dostala - tedy nabídnout konečně skvělou kvalitu známou z jedničky, ale zároveň nenasrat diváky, kteří se těšili na další brutálně groteskní pasti a smrti. Bohužel, moc se s tím problémem nepoprali. Na to, že měli scénáristé celých sedm let vymyslet kvalitní scénář, jak tedy sami říkali, tak zase zabrouzdávají do vohrané písničky typu: ,,Pojďme udělat co nejoriginálnější pasti a nějaký ten "WTF" plot twist na konci, vono se to nějak podá." První díl byl především psychologický thriller. Nebyl složitý, ani zbytečně brutální. Jak je vidno, furt to není nikdo schopný pochopit. Má to klady? Ale jo. Ty pasti byly náhodou zábavný. Pokud vás Saw bavil kvůli té brutalitě, ze které ale "hrdinu" udělaly až ty další a mnohem slabší díly, jste na tu na správné adrese. Pokud doufáte ve znovuzrození jedničky, sněte dál. Lepší 2*

• 11.3.2018  17:09

Překvapivě docela slušná jízda! I když možná to bude primárně tím, že mě neskutečně potěšilo ono videoherní pojetí, což je pro mě, věčného A HRDÉHO(!!) milovníka PC her, vyložené blaho. Navíc jsem velkým fandou původního Jumanji z devadesátek, i když je ale pravda, že na něj zde zas až tolik odkazů člověk nenajde. Herecká čtveřice ale vynikající! Byť má snímek dost průměrnou akci i humor, stejně má určitou ladnost a žoviálnost, díky které divák nezačne usínat v křesle či se koukat na hodinky. Hlavně to na člověka dýchá onou úsměvnou atmoškou dobrodružných bijáků ze začátku minulého desetiletí, která třeba já mám docela rád. Řekl bych, že to je i parádní chemií mezi všemi čtyřmi pardály, obsazení je to fakt skvělé. Obzvlášť Rock a Hart jsou kámoši do deště. Nic převratného, ale na novodobou dobrodružnou komedii je to slušný nadprůměr. Btw, kdyby nad tím někdo přemýšlel, tak toho hlavního klučinu jsem opravdu hrál já. Slabší 4*

• 14.1.2018  21:33

Pokračování nejslabšího filmu, co Matthew Vaughn zatím natočil se povedlo. Zatímco předchozí díl byla extrémně přeceňovaná vykrádačka vlastního "Kick-Ass", Zlatý kruh už zabrouzdává do více originálnější formy. Asi to taky bude tím, že hl. hrdina mě už tolik nesral a nechoval se jak dement, měl konečně nějakej ten styl. Plus na některé bojové scény byla opravdu radost pohledět. Opět se nejedná o žádný nadpozemský zázrak, Kick-Ass, jehož styl je stále inspirací, je stále mnohem lepší. Ale už konečně začínám tuhle sérii oceňovat. Nenechte se na čsfd zmást hodnocením, druhý díl je stoprocentně mnohem lepší než chabá a přeceňovaná jednička. Slabší 4*

• 1.8.2017  17:28

Myslím, že zkoušet překonat Boormanův Excalibur je asi stejný, jako jít za deště ven a zkoušet se vyhýbat kapkám. Pokus snímku King Arthur však vydal celkem obstojný výkon. Kdo zná filmy Guye Ritchieho, moc dobře ví, že to je chlapík, co dost miluje divoký, rychlý a "cool" styl režie. Král Artuš není žádnou výjimkou. Z velké části mu tu ale funguje docela dobře. Efektní podívaná, netradiční střih a vynikající bojové sekvence divákovo oko uspokojivě zabaví. A nejen oko, i uši budou blažené, protože soundtrack je tu naprosto BOŽÍ!! (Už ho mám staženej btw). Škoda, že druhá třetina filmu je tak překvapivě nezáživná a dějově nijak moc neposouvající. Plus Ritchie možná umí supr efektní podívanou, ale s charaktery to fakt moc neumí (Viz Artušovo parťáci a některé dialogy). In the end, díky rodičům, kteří mi představili jedinečné kouzlo Excaliburu, koukám na každé artušovké zpracování přísně. Tohle ale ušlo. Vopravdu jo. Slabší 4*

• 6.6.2017  13:39

Původní disney animák jsem neviděl. ANO, JE TO TAK! ŘEKL JSEM TO! Proto jsem neměl s čím porovnávat. Zprvu se mi honilo hlavou, že předělávky animovaných filmů na hrané jsou vcelku zbytečné, pak jsem si ale vzpomněl na hranýho Asterixe Obelixe a mise Kleopatru, což je jeden z nejlepších filmů co jsem viděl, a hned jsem od té myšlenky opustil. Je to hezký, milý, zpívá se tam pěkně (Alan Menken je bůh) a na efekty je to podívaná. A vlastně se mi strašně líbí motiv toho příběhu - že pravá romantická láska pramení z povahy, nikoliv ze vzhledu. Škoda, že ve skutečném světě to takhle nefunguje :( Oba hl. hrdinové samo sebou sympaťáci, Hermiona umí zpívat, čímž se už pomalu stává příliš dokonalou bytostí, což vlastně nevím, jestli se mi líbí, a Zvíře má hlas Kylo Rena ze Star Wars, což bylo hodně cool. Jinak je to ale vlastně dost průměrná pohádka, na kterou budete s úsměvem vzpomínat, ale po pár dnech vám z hlavy vymizí. Ale bavilo mě to. Nejlepší scéna: Pěvecký manifest Gastona v hospodě. Bomba! P.S. Nejdřív jsem si říkal: ,, FUCK THAT mluvící harmapádí!" Ale jakmile bylo odhaleno, jací herci je hrají, hned jsem se jim omluvil. Lepší 3*

• 3.6.2017  22:23

Ach jo...kdy já už dospěju? Proč si raději nepustím nějakýho Tarkovského nebo Bergmana, abych mohl filmově zesnobnět? Jsem zoufalec. Lepší 4*

• 27.2.2018  21:52
    Lady Bird (2017)

Po letech "teen school" drama, které se konečně trochu vymaňuje z toho klišé formátu, kdy je hlavní hrdina atraktivní "wallflower" bez přátel a pořádného sociálního života. Už bylo načase, protože mi to začínalo lézt seriózně na nervy. Sympaťačka Lady Bird není žádná krasavice, ani není příliš chytrá. COŽ JE SUPER!! Její charakter je sice už maličko vohraný, ale rozhodně patří mezi jedny z nejzajímavějších protagonistek teen dramatu od dob Juna. Což mi připomíná, že Ronanová by toho Oscara klidně dostat mohla. Pravá síla filmu však podle mého tkví v úžasném vztahu mezi hlavní hrdinkou a její matkou, který dodával filmu unikátní šťávu, jenž se v podobných snímcích zas až tolik nevidí. Mimo to však Lady Bird nenabídne zas až tak jedinečnou podívanou, je to milé, je to hezké, ale člověk z toho bude mít takovou povědomou pachuť v puse, která mu rozhodně nebude nepříjemná, ale ani s ním příliš nezamává. Na debut ale dost slušná práce. Btw, jo, taky bych se od ní asi nechal sbalit. Lepší 3*

• 25.2.2018  20:36

Šance na to, že novodobý DC se vyrovná Marvelu, je asi tak stejně velká jako šance, že bych já někdy sbalil holku ze sporťáku - prakticky nulová. Liga spravedlnosti se nemůže chlubit ani zábavnou akcí, ani zajímavým záporákem a už vůbec ne originálním příběhem. Naštěstí největším kladem filmu jsou členové ligy jako takoví. Affleck jako Batman je furt docela fajn, Flash se povedl moc (vtípkuje dobře), plus Gal Gadot jako Wonder Woman je furt to nejkrásnější stvoření v celém vesmíru a furt ji chci za ženu. Chápu, že film sloužil asi jako taková velká expozice, která má vyšlapat cestu pro bitvy patrně mnohem tužší, ale neomlouvá to fakt, že se furt jedná o průměrný a snadno zapomenutelný snímek, který je ale aspoň lepší než nudný a úmorný Batman vs. Superman. WW zůstává zatím nejlepším novodobým DC filmem, přičemž mi něco říká, že to tak asi i zůstane. Průměrné 3*

• 8.6.2017  07:44

Rozloučení s Jackmanovo Wolverinem se povedlo. Snímek je zcela jiný než ostatní X-meni. (Důkazem může být i absence slova "X-men" v názvu.) Je více osobní, více skromný, není v něm tolik velkolepých epic momentů, kde to sviští nejrůznějšími mutantími schopnostmi, jako u ostatních dílů. I když je třeba říct, že Wolverinovo drápy tu dělají opravdu tu nejbrutálnější krvavou podívanou ze všech dílů. Ale i tak to skvěle funguje, zápletka se netočí kolem zastavení podlých plánů nějakého padoucha, ale kolem vztahu dvou starých a unavených mutantů, do jejichž skleslých životů přijde holčička, která toho sice moc nenamluví, ale pokud jí naserete, bude to dost možná poslední věc co uděláte. Film ani není moc veselý. Dalo by se vlastně říct, že se jedná o tragedii. Akce si určitě přijde na své, ovšem ty kecací částí jsou chvíle, kdy film skutečně září. Ve výsledku se jedná o úctyhodné zakončení Jackmanovo charakteru, které si svou jinakostí ono vysoké hodnocení určitě zaslouží. Lepší 4*

• 30.12.2017  13:11

Dannyho parťáky mám rád. A když jsem zjistil, že Soderbergh natočil další vychytralou pytlačinu, tentokrát však pod palcem amerických rednecků s tím legračním přízvukem, nemohl jsem se dočkat, až to vočíhnu. Bohužel, ve výsledku jsem byl dost zklamanej. Celkový nápad toho, že promakanou loupež provedou dva vidláci je pěkný, ale implementován byl dost nudně a nefunkčně. Ano, jsou tam sekvence chytré a promyšlené, ale celkový průběh příběhu moc nedokázal udržet moji pozornost a přistihl jsem se, že spíše často koukám do mobilu a čtu si naštvané reakce od "vlastenců", kteří mi na youtubu píšou, že jsem vlastizrádce, protože nebudu volit Zemana. Naštěstí oba hlavní představitelé jsou sympaťáci (Ano, i Channing Tatum), takže tím se to krapet vyrovnává, plus film umí i pobavit. Ale jinak to byla nuda, sorry jako. Slabší 3*

• 31.7.2017  16:17

Hlavní výhra filmu jsou bez pochyby hlavní tři představitelé, zkušení staří pardálové, kteří umí skvěle hrát, mají charisma jak prase, plus rád je musí mít prostě každý. A když je člověk dosadí do opravdu dost těžce průměrné až podprůměrné komedie, vyjde z toho nakonec docela milý film. Zkuste si ho ale představit bez nich a vyjde vám celkem mdlý a nezajímavý snímek, u kterého se tak maximálně 2x pousmějete. Na nedělní odpoledne ideální, sice na snímek během pár hodin zapomenete, ale člověka to aspoň zabaví a možná mu to i zpříjemní den. Slabší 3*

• 12.9.2017  12:58
    Mumie (2017)

Pamatuji si, že i samotný trailer tak trochu předvídal, že o žádný unikátní zážitek asi nepůjde. No... a měl tak nějak pravdu. Tím nechci říct, že by film nebyl zábavný, vůbec ne, některé sekvence jsou docela cool, nicméně člověk zde vlastně neuvidí nic nového. Je to prostě všední akční tom cruiseovina, kde Tom Cruise "tom cruiseuje". Všichni víme, co to znamená. Neříkejte, že ne! Samotná holčina-Mumie je ale povedená. Byť má snad všechny příznaky hloupého záporáka, který si se vším dává strašně načas, šel z ní docela strach a respekt. Navíc byla i docela hot. Hej, nesuďte mě! I nemrtvé mumifikované ženy mají očividně něco do sebe. Občas hloupé jednání a nelogické dialogy hl. postav jsou také další aspekty, které bohužel kvalitu filmu degradují. Ve výsledku se jedná o dost průměrnou podívanou, kterou si člověk možná užije, ale nijak ho neoslní. Otlučené průměrné 3*

• 29.9.2018  19:49

V podstatě taková britská verze Zkrocené hory, akorát místo majestátního Wyomin-gu tu diváka uvítá chladný a pustý venkov. Film je to setsakramentsky pomalý, ale ti Angláni to prostě umí. Atmosféra surového venkova, kde bych si asi, jakožto rozmazlený měšťáček, konstantně kousal nehty frustrací, je zde vyobrazena citlivou, hrubou, ale zároveň velice realistickou a natolik podmanivou formu, že i přes opravdu malé množství dialogů v téměř dvouhodinové stopáži, dokáže snímek udržet divákovu pozornost. Chemie mezi dvěma hlavními aktéry je také zvládnuta slušně, klobouk dolů za těch pár opravdu odvážných scén, to teda jako fakt. I přestože film postrádá určitý pořádný emoční nakopnutí jako zmíněná Zkrocená hora, svým skromným podáním a působivým audiovizuálem si to však slušně vynahrazuje. Ovšem na Call me by your Name to furt nemá ani náhodou. (Ano, furt z toho filmu mám ještě takovou menší emocionální kocovinu. Ale už fakt jen malou!) Průměrné 4*

• 27.2.2018  14:30

Ach jo. Proč jen my musíme mít za premiéra takovýho zmrda. Mít ve vládě týpka s formátem Churchilla, to by se hned lépe dýchalo. Věřte nebo ne, byť se Darkest hour může zdát jako standardní životopisný film, který nebude moc bavit, pravda je taková, že se jedná o docela napínavý snímek s dobře implementovaným a nepřehnaným patosem, jenž si i může dovolit být párkrát vtipný, aniž by narušoval pochmurnou atmosféru situace, ve které se Británie v té době nacházela. A i když člověk ví, jak to celé dopadne, stejně se mu během sledování trochu svírá žaludek při představě, že by Británie skutečně stáhla ocas a podmanila se Mordoru. (Což evidentně dost hrozilo!) Oldman výbornej. (Jak jinak.) Sem tam suchá a nedoladěná scéna, ale v konečném výsledku se jedná a pěkně natočený snímek. Btw, film se klidně může považovat za prequel Nolanova Dunkirku. Průměrné 4*

• 20.8.2018  19:29
    Nepřátelé (2017)

Jeden z nejlepších westernů za posledních pár let. Hostiles jsou v podstatě takovým mixem snímku 3:10 Vlak do Yumy (opět drsňácký Bale a jeho "escort mission") a audiovizuálním stylem Terrence Malicka - film je pomalý, tichý, nespěchá. V rámci westernů jsou hlavní hrdinové často takovým chodícím klišé, i když Hostiles má taktéž svoje klišé momenty, jeho postavy jsou výtečné. Hlavním hrdinou je indiány opovrhující seržant, který ze zúčastnil masakru u Wounded Knee, ten má za úkol eskortovat na místo posledního odpočinku starého indiánského náčelníka, který byl zase ve svých mladších dnech velkým zabijákem bílých. Film s precizností zkoumá fakt, že ani jedna ze skupin nejsou "ti dobří" či "ti špatní", nicméně zároveň dobře ilustruje realitu, že Amerika opravdu právem náležela indiánům, aniž by nějak přespříliš tlačil na pilu nebo to divákovi cpal do chřtánu. Je to taky protože film je natočený opravdu brilantně, plus emocionální/psychologický výlevy postav jsou zde vyloženě nadpozemské. Škoda, že se jedná o film v podstatě nepovšimnutý. Tohle je totiž fakt žrádlo. Slabších 5*

• 14.5.2017  23:31

Hele... já vím, že když jsem chlap, je docela klišé o tomhle filmu říct, že je to sračka. Ale tak... jako... co naplat, když opravdu je! Na tohle já nehledím, všechny žánry jsou si rovny, důležitý je pro mě způsob provedení. Fifty shades Darker má jednoduchou šablonu: nuda, nuda, kecání vo hovnech, nuda, sex, kecání vo hovnech a sexu, nuda, sex, sex vo hovně, nuda, sex, nuda, sex. Snímek opět rozvijí vztah dvou tragédů, mezi kterými stále není absolutně žádná chemie, zato se na ně hezky kouká. Je v něm zápletka, která je totálně o ničem, scény, které nedávají smysl, scény, které jsou zcela zbytečný. Film mi vlastně připomínal hodiny matiky - tak nějak jsem vlastně poslouchal, ale během 10 sekund jsem zapomněl, co jsem to vlastně slyšel, podobně je to i s tímhle filmem. Je mdlý, nudný, nijaký. Bez jakéhokoliv zvratu. Ani jsem během těch "odvážných" sexuálních scén vůbec nedostal erekci. Docela epic fail. Zachraňuje to opět celkem obstojný soundtrack, plus ty herecký výkony vlastně taky nebyly nejhorší. Ale jinak je to vopravdu bída. Slabší 2*

• 13.9.2017  15:03

Na téhle pirátské filmové sérii vždycky něco bylo. Díky té často šílené nadsázce, efektní podívané a směšnému šarmu Deppovo Sparrowa, což všechno vždycky doplňuje nadupaný soundtrack, si holt zadělala na zábavnou kultovní klasiku. Ale jakoby po oné původní příběhové trilogii něco ztratila... Pátý díl je rozhodně velice zábavný, mimo jiné spousta fórů tam funguje vcelku dobře, plus i Jack je stále ten starý dobrý milovaný chaoticky neutrální syčák (byť jeho charakter je zde víc pro smích než v předchozích dílech), nicméně je to celý už vlastně docela ohraná písnička. Bardem jako záporák dobrý, ale už mě ti "zakletí" piráto-padouchové trochu nudí. Přijde mi, že tahle série pomalu ztrácí své kouzlo, byť je to furt zábavná podívaná, mám strach, že budoucí díl bude už jen pouhým slabým stínem oné slávy předchozích prvních dílů. Uvidíme, bavil jsem se, natočený je to slušně, ale myslím si, že Jack by už měl přeci jenom vysvištět do důchodu. Lepší 3*

• 9.9.2017  19:09

Konečně po dlouhé době zase nějaká kvalitní romanťárna. Však taky vychází podle skutečné události a napsaly si jí i ony dvě hlavní postavy. Během první třetiny jsem se na film sice začal krapet mračit, přičemž jsem si říkal, co teda dělá tenhle film tak dobrým, když to zatím vypadá na standardní klišé. Po ní se však zápletka skutečně rozjede a začíná filmařské blaho. Mimo klasické a dojemné síly lásky se zde člověk dočká i důkladnějšího pohledu na životy rodičů obou hl. protagonistů, který je zde zvládnutý opravdu brilantně. (Chci nějaký spin off s tou pákistánskou rodinkou, to jako fakt!) The Big Sick je velice povedená romantika s milým a skromným humorem, extrémně sympatickým hl. hrdinou a s velice zábavnými a chytrými dialogy. A ani to není moc patetický, což je pro dobré romantické komedie vždycky tuhý úkol. A MNOHO plusových bodů filmu, že krásně a elegantně dává facku všem voličům SPD, DSSS a dalších stran pro píčuse. Průměrné 4*

• 5.8.2018  19:45
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

,,Blessed be the fruit." ,,May the Lord open." Jeden z nejlepších poeticky úchylných pozdravů ever. Příběh služebnice je v podstatě takovým mixem Orwella a Potomků lidí. Mrazivá a znepokojující vidina dysutopické společnosti, ve které gileadské služebnice vykonávají úlohu, která je noční můrou snad každé ženy. Zatím se mi to moc líbí. Hlavní hrdinka je extrémně sympatická, scénář dost kvalitní, plus seriál se skvěle vyhýbá onomu klišé, kdy ze všech představitelů totalitního Gileadu dělá zlomyslná monstra. Ano, spousta jeho příznivců jsou krutí a nesoucitní lidé, kteří zcela zahodili základní morální hodnoty, ale zároveň nám je seriál zdatně ukazuje i z té druhé stránky, kdy pro ně, alespoň tedy v určitých chvílích, máme jisté pochopení. Díky tomu je Příběh služebnice jedním z nejlepších dnešních seriálových dramat. A byť je to docela psycho O__O je to hrozně zábavné psycho.

• 28.7.2018  11:53

Příjemné melodrama, které nemá úplně působivý začátek, ale postupně se převine do zajímavé podívané, kterou však především ocení znalci Medvídka Pú. Jelikož jsem na něm třeba já vyrůstal, tak mám pocit z filmu o něco více pozitivní, ovšem pro neznabohy se snímek může jevit průměrně a možná i utahaně, nicméně vztah mezi spisovatelem Alanem Milnem a jeho synem, podle kterého vznikl Kryštůfek Robin, je ve filmu implementovaný celkem působivě a dalo by se říct, že pro někoho i dojemně. Vliv na to má i Domhnall Gleeson, který se rychle stává jedním z mých nejoblíbenějších irských herců. Asi vás to nerozbrečí, nedostane, neoslní, ale příjemná a hezky natočená podívaná to je určitě. A hlavně dozvědět se "origins" hrdinů, kteří pocházejí z jedné z mých nejoblíbenějších kreslených pohádek mého dětství, bylo fajn. Slabší 4*

• 17.10.2017  14:04

Marvelovka je to bohužel vcelku průměrná, ale samotný Spidy se fakt povedl. Klučina je to sympatický a taktéž, což je teda fakt mega úspěch, překvapivě vtipný. Jsem rád, že tvůrci přeskočili jeho dokola omývanou origins story a vrhli se rovnou na jeho život jako ostražitého a sangvinického ochránce zákona, který zároveň řeší klasické teen drama lapálie. Podívaná je to určitě zábavná, ovšem nejedná se o nic mimořádně výjimečného, takový Doc. Strange je rozhodně lepším filmem, přičemž je dost pravděpodobné, že během pár dnů se vám film zcela ztratí z podvědomí, ovšem je pravda, že když si na něj náhodou vzpomenete, budou převládat spíše ty pozitivní pocity. Je to lepší než Garfieldův Spider-man, ale horší než ten Maguirův... což vlastně není špatný. Lepší 3*

• 12.3.2018  19:54

Nejhorší díl? To rozhodně ne. Nejlepší díl? To bych taky neřekl. Ano, opravdu existují lidi, kteří tenhle (pravděpodobně nejrozporuplnější) díl SW série neblahořečí, ani neposílají do pekel. Jestli se člověku film bude líbit podle mého záleží na tom, jaký druh Star Wars fanouška je. Oceňuji ten fakt, že TLJ, na rozdíl od sedmé epizody, zcela nekopíruje děj "Impéria" a snaží se jít svou vlastní cestou. Je to skvělé především ve faktu, že film je napínavější, originálnější a vlastně i zajímavější, ovšem zároveň to některé extrémně konzervativní SW fanoušky může namíchnout, což se asi stalo, ale u mě ten případ nebyl. Film je totiž brilantně natočený, akční scény mají koule, plus na herecké výkony je radost pohledět. Kylo Ren zde vyloženě září, Rey herecky zraje a návrat Luka přivodí úsměv na tvář. Některé scény jsou trochu utahané, ovšem naprosto hloupá a zbytečná scéna je však to casino. To mi přišlo absolutně mimo. Stejně tak nová postava té asiatky je taková nemastná neslaná, přičemž docela nespravedlivě krade slávu Finnovi, který filmem bohužel jen tak propluje. Prej tam je i silná feministická propaganda, ale jsou to kecy. Ve filmu určitě má několik ženských dost velkých momentů, ale není to nic, co by se divákovi vyloženě cpalo do chřtánu. Ve výsledku je The Last Jedi kvalitní epizodou, která skvěle prohlubuje vztahy mezi jednotlivými charaktery, nabídne opět napínavou a zábavnou akci, plus posune příběh zase něco dál. Nevěřte těm kecům, že TLJ "je sice hezky natočený film, ale špatný Star Wars film". Není to pravda, pouze se vydal více netradiční cestou, která možná nemusí všem vyhovovat, ale ducha předaleké galaxie" neničí ani omylem. Průměrné 4*

• 14.8.2017  14:53

První Strážce Galaxie považuju za nejlepší marvelovský výplod (hned těsně za nimi je druhý Kapitán America). A díl druhý jim úspěšně šlape na paty. Zábavná a originální vizuální podívaná, jenž je protkaná fóry, které jsou OPRAVDU vtipný, nic moc lacinýho tam člověk moc nenajde. A jelikož všichni členové jsou nesmírní a dobře napsaní sympaťáci, Strážci galaxie si úplně na pohodu strkaj i do druhé kapsy samotné Avengers. Sountrack bomba, jak jinak! Škoda té poněkud banálnější zápletky, plus jsem krapet doufal, že se nám ti naši plantážníci kouknou na víc míst. Nejoblíbenější postava? Star lord. Já toho Chrise Pratta mám ze všech těch namakanejch hezounckejch třicátníků nejraději. Nejvtipnější postava? Drax. Ten fakt válel! Průměrné 4*

• 25.8.2018  19:37

Vidět zase starou dobrou chaoticky neutrální feťáckou partu pohromadě bylo rozhodně fajn. A tvůrci to moc dobře vědí, protože ve filmu je jedna nostalgická vzpomínka na heroinské devadesátky za druhou. Ať už v podobě připomínání ikonických scén z prvního dílu, interakce mezi známými postavami, plus samozřejmě také zpomalené verze hlavní hymny Trainspottingu, tedy skladby Born Slippy od Underworldu, na kterou mám i já nostalgickou vzpomínku, protože vždycky hrála tak 1000 hodin tátovi v autě. Ty jednotlivé postavy jsou furt výborně napsaný. Ale už to prostě není ono. Dvojka je sice zábavný filmem, ale příliš teskní po časech mnohem lepší jedničky, v rámci čehož samotná příběhová linie není úplně konzistentní a zajímavá. Danny Boyle se zde ale určitě zase vizuálně vyřádil, díky čemuž je na některé scény opravdu radost koukat. Ve výsledku je nicméně T2 pouze takovou milou připomínkou toho, jak skvělý první díl byl. A to je tak všechno. Lepší 3*

• 18.4.2017  12:51
    Taboo (TV seriál) (2017)

Špinavý a posraný Londýn 19. století, do kterého přijíždí krapet cákly, ale nadmíru inteligentní anti-hrdina, jenž se dostává do sporu mezi tři mocné frakce. No to mě nesmělo minout. Tom Hardy zde hraje klasického Toma Hardyho, tedy zarputilého drsňáka bez skrupulí, nicméně musím uznat, že mu to furt jde fakt skvěle. Jedná se o velice hezky natočenou sérii se skvělou atmosférou, kterou ještě doplňuje vcelku úchvatná a chytlavá základní melodie. Kdyby série trochu více omezila ony mysteriózní aspekty, protože i bez nich se Hardyho charakter skvěle vyvíjel, plus k tomu díky nim se seriál někdy docela táhl, a zaměřil se více na tu politickou dějovou linku s větší dávkou napětí, měli bychom zde opravdu vynikající politický konspirační thriller s menší dávkou bizarního tajemna. Takhle je to jen velmi dobrý thriller, ale i to se počítá. Průměrné 4*

• 29.1.2018  20:09

I DID NOT HIT HER! IT´S NOT TRUE! IT´S BULLSHIT! I DID NOT HIT HER! I DID NAAWT! ... OH HI MARK. The Diseaster Artist pojednává o vzniku asi neslavnějšího filmu, jenž se dá zařadit do kategorie: "Tak příšerný, až je skvělý." Velký palec nahoru Francovi, který excelentně ztělesnil Tommyho Wiseaua, naprostýho mimoně, který má hromadu peněz kdo ví odkud, není známo, kolik mu je let, plus nikdo neví, odkud vlastně pochází. Ten člověk je fakt mimozemšťan. Adaptace Sesterovo knihy však nenabízí pouze synopsi humorných a neuvěřitelných scén z šíleného natáčení a Tommyho bizáru, ale taktéž celkem milou ukázku přátelství mezi dvěma pardály, co prostě chtějí být slavní. Pokud jste původní film neviděli, napravte to. To prostě musí vidět úplně každý alespoň jednou v životě. Super! I když myslím, že film víc ocení lidi, kteří původní "The Room" znají a viděli ho. Průměrné 4*

• 17.6.2018  00:28

Ve své podstatě velice smutný film, jehož žal se ale skrývá pod maskou velmi milé a úsměvné atmosféry, to zejména díky kouzelným scénám s hlavními dětmi, které byly opravdu k sežrání (A někdy teda i na zabití, co si budeme povídat). Prolínání nevinného dětského života plného srandy a radosti s nezáviděníhodným a lehkovážným životem mladé matky je tématem, jehož implementace do filmu není vždy jednoduchá. Floridě se to ale daří báječně. Vynikající scénář a kamera skvěle podtrhávají melancholicky hezkou atmošku, přičemž pár těch utahanějších scén to tolik nekazí. A Dafoe tu byl výbornej, to jako fakt. Docela škoda, že se film nedočkal větší pozornosti, rozhodně by si ji totiž zasloužil. Průměrné 4*

• 2.2.2018  19:01

Nejdřív to moc nadějně nevypadalo. Říkal jsem si: ,,Hmm, dobrý. Jackie Chanovi zabili dceru. Tak to asi teď půjde a všechny zabije." A měl jsem ve své podstatě skoro pravdu, ovšem Foreigner se na diváka vytasí ještě s politickou hrou mezi Brity a Iry, v jejichž středu je ulítlá skupinka IRA teroristů, a přesně v tomhle film září. Ano, sledovat nesmírně schopného Chana může být zábavné, ale neskutečně rychle to omrzí, ovšem ve výsledku ve filmu nebyl tak dlouho, jak by si člověk myslel, přičemž druhá polovina se skvěle rozjede právě díky postavě Pierce Brosnana a jeho neblahém pojítku na IRA, což mě upřímně bavilo více. Dokonce to bylo ke konci i docela dost napínavý, škoda té poněkud únavné první třetině. Docela slušný. Slabší 4*

• 9.7.2018  14:59
    The Ritual (2017)

Argh, taková škoda! The Ritual mi v podstatě připomíná většinu zhlédnutých anime seriálů - ze začátku naprosto výborné, pak někde v půlce se něco zkurví, přičemž od té doby to pak půjde jen z kopce. První polovina filmu je totiž naprosto vynikající. Děsivá atmosféra, jenž je okořeněná dech beroucími panoramaty, dále naprosto úchvatná práce s kamerou, plus hudba se do ucha zařízne taktéž. Celkově jsem měl pocit, že znovu poprvé sleduji Záhadu Blair Witch, tentokrát však nikoliv ve fan footage formátu. Během většiny první poloviny jsem měl opravdu sevřené srdce napětím a strachem. Fakt síla. Ale pak se to bohužel posere. Snímek následně opustí od neviděné mysteriózní hrůzy a rovnou se vrhne na nadpřirozeno s krvavou řezničinou. V rámci toho mě veškeré napětí a strach opustily, na křesle jsem se zcela uvolnil, což se u hororu prostě stát nesmí. Strašná škoda, protože ta první polovina byla opravdu vynikající, celou dobu jsem si při ní ťukal na čelo a podivoval se nad tím, proč to má na čsfd tak málo. Pak jsem bohužel pochopil. I tak se ale jedná slušný horor. I přestože svou největší sílu později rozšlape a hodí do koše. Lepší 3*

• 25.1.2018  20:30

Thor to konečně dokázal. Podobně jako Iron man, tak i on se, po dvou nemastných neslaných dílech, vyškrabal svým třetím pokračováním na super zábavnou podívanou. Řekl bych, že to pramení i z pochopení, že thorovská série nemusí být nijak super vážná, stačí tam šoupnout ten klasický marvelovský recept "vtipné akční žrádlo", plus to musí mít i šikovnou režii, a hned to bude k světu. Ježiš marja, dyť se podívejte, jaký hadry ti Asgarďané nosí, ty přece nemůže brát nikdo vážně. Audiovizuálně je to fakt blaho, navíc je úsměvné vidět v roli partnerů zlou Galadriel a Eoméra (ještě k tomu s bouchačkama). Byl jsem ale trochu nasranej, když jsem zjistil, že Thora ostříhali. Jako kdyby si scénáristé řekli: ,,Dnešní holky už na špinavý, feťácký a zavšivený máničky neletěj, oJacobujteho!" Pff... plantážníci... Třetí Thor byl ale každopádně nadupanou jízdou, jenž byla plná skvělé akce, vtipných dialogů a parádních nápadů. Winter Soldier je furt jako sólovka lepší, ale tohle mu fakt šlape na paty. Průměrné 4* (což je sakra pokrok!)