vurhor

J. S. ml.

Česko
Milovník filmové hudby

• 10.4.2017  18:36
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Abych se u nějakého seriálu psychicky připravoval před každou epizodou, to se mi věru moc často nestává. U Black Mirror ovšem není jiná možnost. Tahle satirická série na dnešní moderní společnost velice chytře, kuriózně a často dost děsivě zachycuje, kam vůbec to naše lidstvo 21. století se svou modernizací může zajít. Snad každý díl je svou bizarní zápletkou a jejím průběhem nesmírně zajímavý, ovšem nelze opomenout ten fakt, že je to téměř pokaždé dost depresivní, temný a znepokojující. Silně NEdoporučuju si pouštět víc než 2,3 epizody za sebou, člověk pak může padnout do menší depky. Takovéhle kouzlo, které má Black Mirror, se opravdu jen tak nevidí - po konci každé epizody se vám uleví, ale zároveň chcete vidět víc. Vynikající. Průměrných 5*

• 4.4.2017  14:57
    Živí mrtví - Série 7 (série) (2016)

Sedmá série The Walking Dead pravděpodobně vejde do mého podvědomí jako jedna z nejdepresivnějších sérii všech dob. Však kdo by se tomu po onom vynikajícím, ale opravdu krutým prvním díle divil, hmm? Osobně celou sérii chápu jako takovou velkou expozici a build up. Objevují se nové postavy a komunity, které nám musí být nejdřív náležitě představeny, přičemž teprve potom (8. série) se s nimi bude důkladněji pracovat. Proto ty stížnosti, že se jedná o pomalou a utahanou sérii, jsou asi pravdivé, nicméně v rámci oné expozice podle mého naprosto pochopitelné. Nedá se však říct, že by to bylo nudné, na scéně je zde totiž nový velký záporák, který má styl a charisma jak blázen. A byť je to strašná zrůda, rozhodně s ním není nuda. Každopádně Walking Dead dodnes zůstávají jedním z nejchytřeji napsaných seriálů současnosti, a byť už se delší dobu obávám o jeho budoucnost, furt si v rámci atmosféry, napětí a chytlavosti drží skvělou lajnu. A vzhledem k poslednímu dílu 7. série očekávám příště pěknou dávku husin!

• 26.3.2017  16:31

Konečně po čase zase nějaká kvalitní marvelovská sólovka. Ještě k tomu se v ní kouzlí a hlavní hrdina je ego maniak. Lahoda! Stejně jako u většiny komiksových předchůdců i zde se nachází dost vohraná a známá dějová linka, která ničím nepřekvapí, ale na to přeci ty marvelovky nesázejí, hlavně to musí být nějak slušně natočený a musí u toho být švanda. Což se tady povedlo. A Cumberbatch má furt charisma jak blázen. I když jsem se ze začátku trochu bál, že budu koukat na dalšího Sherlocka. Marvel má akorát poslední dobou docela slabý a snadno zapomenutelný záporáky. Mikkelsena mám rád, plus xicht na syčáka stopro má, nicméně jeho charakter byl pro mě jako gymplácké učivo matematiky - mega snadno zapomenutelné. Za mě lepší než Ant-man nebo třetí Kápo Americáno. Slabší 4*

• 11.3.2017  09:33

Herní sérii Assassins Creed vděčím především za to, že díky ní dokážu zpaměti vyjmenovat všechny členy rodiny Borgiů, říct v jakém století žil Richard Lví srdce nebo Leonardo Da Vinci, plus až někdy navštívím Florencii, Benátky nebo Řím, přesně budu vědět, jaké památky a místa budu chtít (tentokrát naživo) vidět. Zatímco hry se převážně věnovaly příběhové lince onoho určitého předka v minulosti, přičemž přítomnost v moderním světě zde byla pouze okrajová, film to udělal přesně naopak. A dost narazil. Určitě chápu, že zfilmování takovéhle série bude chtít určité změny, tvůrci to ale nezvládli. Působí to mdle, divně a nezáživně. A přitom je to docela pěkně natočený, plus Fassbender výbornej. A při těch skákacích scénách v Madridu jsem nostalgicky pokyvoval hlavou. Ovšem to je možná tak všechno, co si z toho filmu budu pamatovat. Sakra, serte na tu přítomnost a zaměřte se na ty věci minulé! Zeptejte se každého, kdo ty hry hrál, každý vám řekne, že ty pasáže z přítomnosti byly nuda jak sviň! Slabší 3*

• 9.3.2017  15:43

Svět Harryho Pottera zbožňuju. Byly to vlastně první knížky, u kterých jsem cítil napětí, strach, radost a totální ztotožnění se s charaktery. A na to, že Rowlingová není žádná filmařka, musím říct, že její scénář je zde opravdu vcelku povedený. Navíc hl. hrdinové (včetně samotného Mloka, na člena mrzimorské koleje je nezvykle inteligentní) jsou hrozně sympatický. Ovšem byť je svět HP opravdu vynikající a detailní, nemyslím si, že si může dovolit být rozšiřován až tak daleko, jako na území Spojených států. On ten „lore“ toho světa totiž zas až tak velký není. Fakt bych se příště raději držel víc té Británie a Bradavic. A mimo pátrání po samotných zvířatech mi hlavní dějová linka přišla poněkud… vycucaná z prstu. Ale možná to je část nějakého většího plánu. Bylo to ale hrozně kouzelný, hezký a milý. Nicméně stejně jako Hobbit není Pán prstenů, Fantastická zvířata nejsou Harry Potterem. (Což je docela obvious, ale však chápete…) Slabší 4*.

• 5.3.2017  22:02
    Fargo (TV seriál) (2014)

Je to lahoda, když člověk najde seriál, ve kterém snad každá epizoda je opravdu výtečně a skvěle natočená. A to ani nemluvím o výborně napsaných protagonistech. Bilbo, Bilbo... cos to, ty pako, vyvedl? ... Taktéž jsem si z něho vytáhl asi tři písničky do své Voničky, to už je něco! A ti Coeni z toho jsou cítit jak hrom. 1. série: Průměrných 5*, 2. série: Slabších 5*

• 5.3.2017  22:01

Road movie mám rád. A když v nich ještě k tomu hraje blonďatý hippie Aragorn, tak už tuplem nemůžu říct ne. Ovšem výsledkem je poněkud kýčovitý a předvídatelný snímek, který si na sebe snaží obléct kabát stylu Wese Andersona, ale tak nějak mu nesedí, nebo je poznat, že mu v něm není pohodlně. Viggo a ty děti bezva, je to i taky docela pěkně natočený, ale pokud se nenecháte unést tím nadměrným kýčem, zjistíte, že to vlastně nic extra nebylo. Milej film to ale určitě je, o tom žádná. Jakž takž lepší 3*.

• 7.2.2017  09:17

Tohle teenangerovské komediální drama je trochu takovým Junem 2. A na to, že se jedná o debut, je to celkem slušná práce. Nicméně už mě trochu unavuje onen omšelý koncept : Hlavní hrdina je "sociální vyvrhel", sympatický a zajímavý, nicméně neoblíbený, bez přátel, buď nepochopený intelektuál nebo divný nerd, jenž má svérázný smysl pro humor a "rádoby" stylově nabitý slovník, který si později najde nějaký ten love interest, který je podobně cáklý... Zde tomu nebude jinak. Ovšem tady se stále nemohu rozhodnout, zda mi pěkná hlavní holčina ve filmu vůbec sedla. Na jednu stranu je to sympatická a vtipná rebelka, na druhou stranu to je zase občas nesnesitelný a urážlivý fracek. Holky, které lidi povětšinou označují za "divné", mě vždycky hrozně přitahovaly, zde to je však možná trochu moc. Je to ale pěkně napsaný, plus celkově z toho jde docela příjemná atmosféra. Ale rozhodně to není žádný objev Ameriky. Lepší 3*.

• 24.1.2017  08:38

Velice zvláštní a skličující zombie drama. (Já vím, obvykle všechny zombařiny jsou skličující, ale tady to platí dvojnásob.) No uznejte sami, že když je hlavní hrdinka malá zombie holčička (samozřejmě speciální, kdy umí myslet i mluvit), je to poněkud bizarní. Už jen samotné vyprávění klasickýho příběhu o přežívání je pojat poněkud odlišnějším a více netradičním způsobem, než na jaký je člověk zvyklý z jiných Z. filmů. Nečekejte nějakou nadupanou akci, tenhle film více spoléhá na atmosféru. A i když se to občas trochu táhne, jedná se o zajímavý a dobrý kousek. Hudba je zde bizarní jakbysmet. Slabší 4*

• 20.1.2017  00:06

Eastwood natočil skromný, obyčejný, osobní a velice hezký snímek, pojednávající o "nouzovém přistání" letadla na řece Hudson, událost, která se stala v roce 2009 a já jí v televizi nepostřehl, protože v té době jsem celou dobu čuměl na Naruta. Nečekejte však žádnou nadupanou akci, film je především zaměřený na kontroverze ohledně samotného přistání a zpochybňování, zda kapitán Sully je doopravdy hrdinou. Hanks je tu boží. (ještě aby ne!) A Eastwoodovo styl jakbysmet. Vzhledem ke krátké délce a opravdu poněkud skromnému vyprávění to může být film klidně i k obědu, nicméně bude vám u něho chutnat, to jako fakt. Průměrné 4*

• 4.1.2017  11:38

Sám jsem byl celkem zvědav na snímek, který se proslavil nejnenáviděnějším trailerem v historii filmu. Už dávno vím, že dobrý trailer neznamená automaticky dobrý film, nuže jak to tedy mohlo dopadnout tady? Inu, noví krotitelé duchů (jak správně řekl Jeremy Jahns) nakonec nejsou tak špatný jak člověk předpokládal, ale zase rozhodně nejsou tak dobrý jak by chtěl. Prostě tak nějak jsou. Hlavní ženské představitelky jsou vcelku sympatický holčiny, ale bohužel mezi nimi nefunguje pořádná chemie. Film navíc příliš nestojí na vlastních nohách, hodně se opírá o odkazy na původní filmy (camea původních herců, lokace, hlášky) a samotná hl. dějová linka je hodně okopčená z jedničky. Musím ale uznat, že jsem se párkrát pobavil. Plus některé ty akčnější sekvence byly cool, to uznávám. Ve výsledku jsou Krotitelé duchů filmem, který pobaví a neurazí, ale bohužel nemá duši. A to je smutný. Slabší 3*

• 29.12.2016  22:59

Sequel na původní snímek z 1999. Hm. Dobrý no... V dnešní době, kdy fan footage žánr je díky Paranormal Activity sérii už dost omšelý a opotřebovaný, si člověk musí klást otázku, zda vůbec bylo tohle pokračování nutné. Inu, nebylo. Kouzlo hrůzy jedničky spočívalo především v oné neviděné, neznatelné hrozbě a klidné temné atmosféře. Tenhle snímek ale obojí posere hned v prvních 5 minutách. Asi od půlky začíná hrozná jízda plná křičení, vřeštění, běhání sem a tam atd., přičemž divák nemá vůbec žádný čas si oddechnout. Díky tomu zcela vymizí napětí a začne nuda. A ta zkurvená nadpřirozenost! Dyť to už s tou jedničkou nemá vůbec nic společného! Tvůrci evidentně nedali dopustit na klasické vyvražďovačky teenangerů, tak je s vervou napumpovali i sem. Co však můžu ocenit jsou velice slušné zvukové efekty, ty občas tu otřesnou atmošku ještě tak nějak zachraňují. Jo. Uvidíte tam tu čarodějnici. Je to velký bílý wendigo. Uups, spoiler! A víte vy co? Nemáte zač! Fakt... Slabší 2*

• 21.12.2016  14:27

Korejci natočili zombie horror. Brrr! A byť už jsem ze sedmiletého sledování Walking dead na ty nemrtvý svině vytrénovaný a nerozhodí mě, přesto mi z nich tady několikrát přeběhl mráz po zádech. To asi protože tohle jsou ti "rychlí" zmetci, plus ty asijské zombie jsou jaksi nezvykle hrozivé. Film se většinu času odehrává pouze ve vlaku krátce po vypuknutí Z. apokalypsy. A jak už to tak bývá, jízda to nebude úplně hladká. Oceňuju i rozmanitost jednotlivých pasažérů: je tam statečný drsňák, nesmělý sportovec, čůrák businessman a hl. hrdina, který je zas typ: "z hajzla pašák". Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že tvůrci se hodně inspirovali World War Z, některé části i bohužel vykradli. I tak se ale jedná zábavnou a nadupanou jízdu, především díky těm malým interiérním prostorám vlaku se bude jednat o originální zážitek. Průměrné 4*.

• 21.12.2016  14:26

Těch interquelů by klidně mohlo být v těch známých sérií i víc. Nový Star Wars to pěkně dokazují. Už jen ten atypický fakt, že po úvodním "In a galaxy far, far away..." nezačne hrát základní znělka, ani rolovat expoziční titulky, ale rovnou vás to mrští do chladného vesmíru, slibuje, že tyhle Star Wars budou jiný. A ta jinakost se povedla, už to není o síle, rytířích Jedi atd., ale čistě o drsném boji Aliance proti zlému Impériu. A celkově to šlape dost dobře, obzvlášť ta atmosféra je vynikající. Bohužel část asi někdy v polovině filmu je poněkud únavná a krapet utahaná, navíc někteří z hl. protagonistů jsou do děje mrštěni jen proto, aby tam tak nějak byli. Poslední část je ale nadupaná jízda plná skvělé pozemní a především vesmírné akce, na kterou bylo radost se koukat. Hlavní hrdinka výborná - sympatická, pěkná a šikovná. Ve výsledku se jedná o kvalitní kousek, který by žádný fanda série neměl minout. Navíc Giacchino naprosto fantasticky nahradil mistra Johna Williamse v hudebním doprovodu. A přísahám vám, po zhlédnutí budete mít pekelnou chuť si jít okamžitě pustit Episodu IV - Novou naději, film na ní navazuje opravdu mistrovsky. Průměrné 4*

• 11.12.2016  13:11

Hrome, ty nový Star Trekovský re-maky jsou tak hrozně sympatický a pěkný. A to zejména díky vynikající volbě herců, kteří ztvárnili posádku lodi Enterprise, přičemž mezi charaktery jednotlivých členů těžko najdete někoho, kdo by vám byl protivný. Dokonce i ten "hezounek" Kirk je sympaťák. Film se už nezaměřuje pouze na klasický vztah: Kirk-Spock, ale konečně se dočkáme i více interakcí mezi těmi "méně důležitými" postavami, což sérii pouze přispívá. Film taktéž pokračuje ve vzdávání holdu původnímu seriálu: prozkoumávání mimozemského exteriéru on foot, hudební znělky ze seroše, plus samozřejmě zmínka o Nimoyovi. Není to sice až taková jízda, jako v předešlých dílech, ale i tak to byla vynikající a skvělá podívaná. Slabší 4* A ta základní hudební znělka... nebudu lhát, je to jeden z nejlepších hudbeních themů, jaký jsem kdy v životě slyšel.

• 3.12.2016  10:18
    Jason Bourne (2016)

Snímky s Bournem považuju za jednu z nejlepších filmových trilogií všech dob. Napínavá a nadupaná jízda se skvělou hudbou, chytrým scénářem a vynikajícími "one on one" souboji. To byl vždycky Jason Bourne - jediný muž, který by byl schopný zabít Jamese Bonda. Nyní se vrací v dalším pokračování, které jsem si, upřímně řečeno, docela užil. Byť ten příběh je už trochu příliš vnucený, nemá to úplně tu duši těch předešlých kapitol, plus neuvidíme zde příliš nových věcí, stejně se jednalo o napínavou podívanou s dobrou akcí. Byl film nutný? Ne. Byl film nudný? Už vůbec ne! Po dlouhém váhání nakonec slabší 4*, což je furt slušný. Stejně bych ale mnohem víc dal přednost filmu, kde se proti sobě postaví Jeremy Renner a Damon, to bude souboj titánů povidám! Ta Alicia Vikander je fakt hrozně hezká a sympatická, už se těším na její ztvárnění Lary Croft

• 1.12.2016  18:07

Spojte si styl South Parku s již známým a šíleným humorem dua Seth Rogen = James Franco a vyjde vám Sausage party. Film, který puberťáci budou milovat a zase pro příliš ortodxní inťoše bude noční můrou. A je to celkem prča, obzvlášť ty horrorové scény, kdy "jídlovští" protagonité jsou lidmi masakrováni pro jejich následnou konzumaci. Taktéž fakt, že si film dělá prdel z kultury různých národů je klasicky South parkovský, a funguje to tu dobře. (Bar plný kníratých mexických omáček hrající karty byl senza.) Vcelku skvělý nápad si drží během první půlky filmu slušnou kvalitu, nicméně v druhé půlce se rozjde tak šílená jízda plná absurdit a nadsázky, že to nemusí být každému po gustu. Kdyby se pak tolik netlačilo na pilu se scénami, které působí jen jako: ,,Pojďme ty diváky co nejvíc šokovat, to je přece prča, hehe" jednalo by se o vynikající animák. Trochu škoda. Nejlepší postava: Mr. Gritz - Afro-americké kukuřičné krupky mluvící steretypním černošským přízvukem. P.S. Pokud se chystáte při sledování něco jíst, dobře si to rozmyslete. Jako fakt dobře! Lepší 3*

• 29.11.2016  23:12

Vsadím se, že při úplně prvním záběru na maličkou Dory se z mnoho kinosálů ozvalo hlasité: ,,Awwwww..." (Ehm, taky jsem to trochu udělal.) Rozhodně ale jedna z těch slabších pixarovek, nechci tím říct, že by film byl špatnej, nicméně nějak mi tu chybělo ono kouzlo podmořské cesty a prozkoumávání, které právě první díl měl. Hledá se Dory sází více na poněkud akčnější notu, která je plná nadsázky, ono to teda jako funguje, zábavné to je, ale možná vám při sledování posléze dojde, že tenhle sequel nebyl úplně nutný. Nicméně bavil jsem se, Dory a Hank byli oba kouzelní. Ale víte, který sequel je nutný!!?? Úžasňákovi 2!! Už na to čekám stejně dlouho jak na Half-life 3, což už je teda jako zoufalý! Nejvtipnější moment: Jak mořská hvězdice nahlas zakřičí: ,,Incoming!", když se po ní z povrchu začne sápat dětská ruka. Lepší 3*

• 29.11.2016  09:30

Suicide Squad jsou trochu jako Walking Dead - není to ani tolik o akci, ale spíše o těch postavách. A jelikož mám hroznou slabost pro filmové anti-hrdiny, celkem jsem se na to těšil. Akorát se trochu naplnilo to, čeho jsem se bál, tedy že představitelé sebevražedného oddílu nemají úplně "evil alignments". Je jasný, že aby divák nebyl "hrdiny" až příliš znechucený, nesmí být přespříliš moc zlí, ale stejně si myslím, že s nimi mohli trochu víc přitvrdit. Naštěstí nejblíž tomu byla Harley Quinn, která film totálně ovládla a to "chaotic evil" bych jí přiřadil. (Zbožňuju jí!) A světe div se, dokonce i nesympatický Jay Courtney v roli Boomeranga se mi líbil. (Da fawk? :D ) Bylo to fajn. Žádní druhý Strážci galaxie, ale rozhodně jsem se u toho bavil. Soundtrack btw nadupanej jak kráva! Slabší 4*

• 25.11.2016  22:15

Film Sicario vám ve velice drsné a depresivní podívané předvede, že občas i představitelé zákona musí bojovat ohněm proti ohni. A i když divák fandí sympatické agentce FBI, která s drsnými metodami nesouhlasí, přesto je ale vlastně chápe, protože boj s mexickým kartelem může opravdu být běh na dlouhé, možná nikdy nekončící trati. Villeneuve je opravdu mistr v tvorbě neskutečné atmosféry, která mi zde velice připomínala True Detective, což už je jako pocta! Rychle se z něho stává jeden z mých nejoblíbenějších současných režisérů, na ten jeho Arrival asi fakt půjdu do kina. Vynikající. Opět docela skličující, ale to už je u něho jaksi typické. Lepší 4*

• 25.11.2016  22:14

Dodnes si pamatuju, jak jsme to jednou pouštěli na filmáči na mega plátně, plus s repráky velkými jak Hagridovo máma. To von se potom člověk úplně necejtí nejlíp, fakt ne. Asi úplně nejbrilantnější Aronofskyho počin, který (byť sem tam se vyskytne určitá plot hole) vám jedním z nejdrsněji podaných ukázek předvede, že i film o drogách se může změnit ve znepokojující a depresivní horrůrek, plus že ty drogy celkově asi nebudou úplně nejlepším nápadem. Po včerejšku mám Mansellovo hlavní theme furt v hlavě, asi se ho jen tak nezbavím. Jarred Leto a Jennifer Connely oba skvělí, plus oba mají fakt překrásný oči. Mám strach se přiblížit k ledničce... myslím, že včera večer něco řekla... O__O Průměrných 5*

• 25.11.2016  22:14

Hned jsem si to přidal do žebříčku Top 10 nejoblíbenějších. Zároveň si lámu hlavu nad tím, proč jsem to hrome už neudělal dřív! Jedna z nejlepších komedií všech dob s sebou přináší nádech gangsterky z 50. let, jenž je spojený s muzikální romantikou floridských pláží...a umělých ňader. Marilyn Monroe kouzelná. Celkově má takovej hrozně čarovnej šarm, díky kterému ji člověk prostě musí mít rád, i když o ní slyší, jaká je mimo scény hrozná. Navíc jeden z mála filmů, kde je lepší český dabing, Vlastimil Brodský je prostě talent. A ty fóry tam nezestárnou. P.S. Scénu na jachtě Curtisovi závidím jak kráva. Dokonalých 5*

• 25.10.2016  10:17

Ať si kdo chce co chce říká, ať si trpaslíci řinčí na trombóny, patos do určitých filmů prostě patří. Kristova noho! Vždyť na tom byl taky postaven původní snímek z devadesátek! Strašliví a odporní emzáci, sjednocení hrdinů, aragornovská speech a posléze velkolepé finále. Druhý díl Dne nezávislosti v podstatě pouze pokračuje ve stejném duchu. Vyčítat mu patos je prostě mimo, dyť je to na tom právě založený. Skvělá zábava. Hned z toho dostávám chutě rozehrát Mass Effect (lízatko pro každého, kdo ví vo co gou). A Liam Hemsworth je sympaťák, dodnes nechápu, proč ho ta Katniss odkopla. Pfff... Lepší 3*

• 17.10.2016  20:07
    Moulin Rouge (2001)

Naposledy jsem to viděl tak před 10 lety. A ještě před tím jsem už uměl nazpaměť celej soundtrack. A byť jsem jako malý vůbec nerozuměl slovům, uměl jsem je skvěle napodobit. Po včerejším opětovném zhlédnutí se můj názor nemění... je to vyložená pochoutka jak pro ucho, tak i pro zrak. Nicole Kidman snad nikde nebyla tak vznešeně sexy, plus při poslouchání hlasu Ewana McGregora člověk dumá nad tím, proč se sakra nevydal taky po cestě zpěváka. Je prostě božskej. Rejža Luhrmann je tím svým stylem takovým muzikálovým Tarantinem. Těšim se na ten jeho Bronxovej seriál! Průměrných 5*

• 18.9.2016  15:11

Svět a lore Warcraftu považuju za jeden z nejlepších, jaký kdy žánr fantasy zažil. Zajímavá historie, skvěle napsané postavy, plus v každém díle kvalitní příběh. Navíc asi jediná fantasy série, kde jsem orkům fandil více před lidmi. A když Blizzard povolil jednomu z nejšikovnějších mladších režisérů dnešní doby napsat scénář a zrežírovat film podle jejich první hry Warcraft série, ucítil jsem naději... že by konečně film podle nějaký PC hry, který by byl opravdu dobrý? A vskutku, byť to není žádné veledílo (od kvalit Pána prstenů je to furt na míle daleko), jedná se o zábavný a vcelku pěkně natočený snímek, na který se navíc hezky kouká. Příjemné překvapení. A jestli se to filmové zpracování někdy dopracuje i k dílu Warcraft 3 Reign of Chaos, jsem nesmírně zvědavý na příběhovou linku Prince Arthase. Znalci budou vědět :) Děti! Takhle vypadal pravý Warcraft, ne jako to vaše vohrané MMORPG, které ne a ne skočit! Slabší 4*

• 5.9.2016  22:13

Avengers filmy jsem měl vždycky rád nejen kvůli parádní akci, ale také protože se v nich hrdinové z různých sólovek mlátí mezi sebou, což přináší často nepředvídatelnou a strhující podívanou. Proto jsem se nemohl dočkat, až si vezmu svoje Starkovský tričko s vlkem (get it? ;) ) a budu křičet: ,,Jeď, Tony, jeď!...Nebo leť!" Což jsem také dělal, ale moc dlouho to nebylo... Člověk by si řekl, že ten umolousaný příběh se slabým hl. záporákem bude aspoň zachraňovat šarvátka mezi našimi hrdiny, což je pravda, bitva mezi rozdělenými členy A. byla vyložená slast pro oko, nicméně možná už je na čase, aby Marvel bral svoje filmy trošičku vážněji. Když totiž proti sobě bojující členi Avengers na sebe začnou házet přátelský fórky, z člověka hned to napětí sejde a řekne si, že vlastně o moc nejde. Nevím, možná jsem byl jen moc nesoustředěný kvůli napětí z příběhu třetího Dragon age, který teď pařím... Předešlý vynikající díl rozhodně lepší. Tohle bylo trochu zklamání. Ale furt je to jedna z těch lepších "sólovek". Ale noví dva hráči, Spidey a Black Panther, jsou vyložení sympaťáci! A těšim se na ně v dalším pokračování! Průměrné 3*

• 21.8.2016  15:04

FU**K. YES!! Naspeedovný first-person snímek, který žánr akce přinesl na nový level. Jakožto milovník počítačových her jsem byl vyloženě v sedmém nebi, co na tom, že film občas postrádal logiku, lepší příběh atd., tady šlo především předvést ono umění filmové akce, které se tady povedlo senzačně. Je to surový, brutální, vtipný a neskutečně zábavný. Film mi dost připomínal podobně nadupaný PC hry od studia Valve – Left 4 dead svou nikdy nekončící akčností a brutalitou, a Half-life 2 svou efektní podívanou, prostředím, němým protagonistou a bizarně napsanými postavami. Takže, chlapi, (protože všechny ženský teď už přestaly číst) pokud jste ještě neviděli, tak napravit! Jo, a hlavní záporáci jsou Rusáci. A stříká z nich krev tak červená, jako byl komunistický manifest. Achhh :3 Průměrné 4*

• 18.8.2016  15:53
    Room (2015)

Krásné melodrama s dost skličujícím a depresivním příběhem. Nu jen si to, holky, představte, že vás unese nějakej psychopat, na sedm let vás zavře v kůlně, která je předělaná na pokoj, a do toho všeho ještě porodíte synka, který nezná nic jiného než "kůlní svět". Samotné drama z nedobrovolného držení však není hlavní pointou filmu, je to především o úžasným vztahu 24leté matky s jejím pětiletým synem, který si v kůlně vytvořil alternativní realitu a vlastní pojetí světa. Hl. představitelku Brie Larsonovou odnikud neznám, ale toho Oscara dostala právem. Velice doporučuju! Btw, pětiletého kluka, který odmítá nechat si ostříhat dlouhé vlasy z toho důvodu, že by, po vzoru Samsona, ztratil svou sílu, bych okamžitě adoptoval. Lepší 4*

• 8.8.2016  21:28

Sting nahradil Davida Bowieho! Pokračování jedné z nejlepších komedií přelomu století dorazilo nakonec i do mého BSplayeru. A výsledek? Inu, asi po deseti minutách bude člověku jasné, že vtip a sláva z jedničky se bohužel opakovat nebude. Stiller a Wilson jsou samozřejmě bezvadní, oba se taky zasloužili o to, že jsem se během sledování 2x zasmál, nicméně to bylo tak všechno, co jsem z té huby vydral. Spoousta odkazů na jedničku spoléhá příliš na to, že diváka pobaví znovu, nicméně známe to pořekadlo... "opakovaný vtip..." I ten Mugatu už není co býval. Ve výsledku se jedná o celkem vtipnej film, který stojí za to sledovat především opět kvůli totální Zoolandrovo tuposti a Jeníčkovo roztomilé hlouposti.... a kozám Penelope Cruz (ehm!) Pokud ale budete očekávat kvalitu jedničky, můžete být dost zklamaní. Na sobotní odpoledne k obědu je to ale ideální. Průměrné 3*

• 3.8.2016  23:11

Dostal jsem, co jsem chtěl :) ... Asi tak na deset minut :( Batman je mi ze všech super hrdinů (jak od DC, tak i od Marvelu) nejsympatičtější, a to především díky tomu svému temňaření a nulovým nadpřirozeným schopnostem. A upřímně jsem se velice těšil, až ho uvidím na velkém plátně se bít s tím nagelovaným emzákem. Nicméně film by se měl spíše jmenovat "Batman a Superman vs. nothing´s really fucking happening" Neskutečně dlouhý build up, začne po nějaké době člověka trochu srát, obzvlášť protože je filmu spousta aspektů, který tam byly prostě zbytečný. A Lex Luthor je Joker. Opravdu. Jeho chování i určité situace naprosto poukazují na Ledgerovo Jokera. Musím ale přiznat, že Affleck jako Batman se mi zamlouval. Má jiné charisma a štyl než Bale, nicméně funguje to taktéž dobře. A ano, fandil jsem mu. Ve výsledku jsem se bavil, to ano, ale i tak konstatuji, že Batman vs. Superman je filmem, který může jak komiksový, tak i klasický filmový fanda úplně s klidem minout. Slabší 3*