vurhor

Česko
Milovník filmové hudby

1 2 3 4 5 následující >>
    • 9.7.2016  00:18

Da fawk?! Tak takhle má skončit velká a slavná terminátorská série? A co mi to proboha provedli s Johnem Connorem? Návrat k původním dílům je sice hezkej, nicméně mi přijde, že se tentokrát do toho tématu cestování v čase tvůrci až moc zamotali. Nějak mi bylo jedno, že jsem to nechápal, prostě jen jsem věděl, kteří jsou zlí a kteří jsou hodní, což mi úplně stačilo. Což není fajn. Aspoň že Arnold nezklamal, může být starý jak chce, v roli T-800 bude furt vypadat dobře. Byla radost ho zas sledovat. A Daenerys je mnohem víc sexy jako bruneta, to teda jako fakt. Průměrné 2*

• 9.7.2016  00:17

Mega hustá pecka... to nebyla. Nechápu, co Abramse a scénáristy vedlo k tomu, aby tolik kopírovali epizodu IV. Nostalgie? Záruka úspěchu? Měli dost času na to, aby přišli s něčím úplně novým, ne? Ale! Supr to bylo, co si budeme lhát. Dva nesmírně sympatičtí hlavní hrdinové, letecké bitvy, the force stuff a hlavně - při pohledu na všechny ty postupně se objevující staré známé jsem se prostě nemohl neusmívat. Nebylo to tedy sice fantastické, ale byl to zatraceně dobrý pocit být zase zpět v té... předaleké galaxii. A užil jsem si to? Aye aye. :3 Jo. A John Williams je bůh. Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:16
    Marťan (2015)

Apollo 13 + Trosečník = Marťan. Asi tak nějak. Tyhlecty one man survival filmy mám velice rád. Navíc Matt Damon je úžasnej. Byť se to v některých pasážích trochu táhlo, především ty na Zemi, Scott přeci jen úspěšně dokázal, že černé bezoké mrchy s druhou vysouvací čelistí nejsou tím jediným, co může z vesmíru vyplodit. A já se bavil, ale kdyby bylo více zápolícího Damona s větší dávkou pocitu naprosté izolace,plus méně scén ze Země, byl bych možná spokojenější. Hudba mi v některých částech příjemně připomínala Mass Effect.(Pokud nevíte, o co jde, tak se jedná o jednu z nejlepších a nejepičtějších sci-fáren všech dob, byť jen herních.) Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:15
    V hlavě (2015)

Byť to podle plakátu asi příliš nevypadá, tak přesto vězte, že tohle si pravděpodobně víc užijou dospělí než děti. Pro fandy psychologie vyložená lahůdka. Velice chytře napsaný, dojemný a doopravdicky vtipný. A to se jako u animáků zas až tolik nesměju, alespoň ne těm z posledních let... Tak si tak říkám, jaká asi je podoba hlavních hrdinů v mé vlastní mysli. Byly by všechny máničky? ... Spolu s Toy Story 2 a Úžasňákovi nejlepší pixarovka. Průměrných 5*

• 9.7.2016  00:11

AACH! Filmovej orgasmus! Bože... To je tak super, když někdo umí natočit film, ve kterým je všechno dobře! Připomínalo mi to dost tvorbu Terrence Malicka smíchanou s filmem Valhala Rising. Celý film se nese v dost subtilním ponurém tónu, kterak hlavní hrdina přežívá v krásném a krutém světě nemilosrdné zimy a cool indiánů. Ińárritu si často ve svých filmech libuje v dlouhých dramatických záběrech bez střihu, je třeba říct, že tady jich je požehnaně. A působí to skvěle... DiCaprio vyrostl v hereckého boha, teď už o tom nepochybuju. SILNĚ, opravdu silně na to doporučuju jít do kina, to musí být zážitek... Jo a mimochodem, je to pro mě nejlepší film za posledních několik let. A to jako fakt. Dokonalých 5*

• 9.7.2016  00:09
    Spectre (2015)

Craigo-Bondovka s nejlepší hudbou (Thomas Newman se od fantastického soundtracku Road to Perdition nijak nezhoršil.), zároveň však paradoxně s nejhorším intro songem. A samotný film? Inu, rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil. Nicméně chybělo tomu mnoho aspektů, který dělaly Skyfall tak parádním filmem. Třeba na Christopha Walze jako záporáka jsem se hrozně těšil, nicméně ve filmu ho moc není. A jeho character developmentu je tam ještě méně. Kam se hrabe na Bardema. A i celkově jakoby film postrádal tu typickou atmosféru, která dělala předešlé moderní Bondy tak jedinečnými. Ale špatné to určitě nebylo. Rozhodně z toho ale taky nejsem kdo ví jak unešený. Nicméně pokud šlo o akci, to si fakt nemůžu stěžovat, jelo to jak blázen. Průměrné 3*

• 9.7.2016  00:08
    Spotlight (2015)

Film o investigativní žurnalistice, která je ve svém nejlepším. Zbytečně to netlačilo na city, bylo to poutavý a herci skvělí. A byl z toho cítit jistý "fincherismus", to asi ten Ruffalo. A vtipný taky je, že to točil ten herec, co hrál v 5. sérii The Wire toho novinářskýho hajzla... Supr, ale stejně bych to raději dal Revenantovi. Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:06
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

Magický realismus ve formě seriálu se jen tak nevidí. O to je to lepší, že to dělali Britové. A je to taky prča jak blázen. Jestli máte rádi britský humor (kdo by neměl!) s dávkou určité šílenosti a absurdity, The Mighty Boosh můžu jen doporučit! Slabších 5*

• 9.7.2016  00:05

Komorní "who did it" atmosféra z Gaunerů + náhlé a někdy nepředvídatelné zajebaní z Hanebných panchartů a + Djangovské prostředí rovná se Hateful Eight. Musím přiznat, že jsem tu zápletku očekával trochu jinou, z čehož také pramení menší zklamaní, které jsem během sledování pocítil. Bylo však hrozně hezký vidět Quentinovu starou hereckou smetánku, jak se zas navzájem snaží dialogově předhánět. A posledních 40 minut bylo suprově nadupaných, to jako jo. Supr. Django ale lepší. Jo, a když jsem viděl toho Russela v prostředí mezi lidmi, kterým se nedalo ani za mák věřit, plus ještě ta zima a sníh, tak mi to hodně evokovalo Věc. To nešlo jinak. Lepší 4*

• 9.7.2016  00:04
    Nepřítel (2013)

Symbolický a metaforický filmy moc rád nemám, protože jsem většinou línej nad nimi příliš přemýšlet. Nicméně pokud je nějakej film takhle suprově natočenej, tak mi to fakt nedalo, asi půl hodiny jsem pak přecházel po pokoji sem a tam, přemítajíc jak blázen. Velice temná a pochmurná atmosféra se surrealistickými prvky dodává filmu na bizarnosti, která se projevuje i ve stylu, v jakém je to natočený. Jeden z nejpodivnějších filmů za poslední léta. Ale sakra dobrej. A snad jsem ho i dobře pochopil... (Pokud máte arachnofobii, film vás může dost drsně vyděsit, tak bacha.) Lepší 4*

• 9.7.2016  00:04

Singer to furt umí. Holt filmoví X- meni budou už navždy jeho dětmi. I přes odlišnou časovou linku zde jsou charaktery a schopnosti jednotlivých postav ze starší série skvěle vykresleny, navíc výborně korespondujíc s celkovým filmovým dějem. A konečně má i tato nová série velkolepého záporáka. Plus na ty mutantí bitky se stále skvěle kouká. Byť se jedná zatím asi o nejslabší díl nové série, rozhodně to neznamená, že je to na prd. Kašlete na přemoudřele pozérské komentáře a hodnocení na čsfd, mazejte do kina. Stojí to za to. Nejlepší postavy: Magneto (Fassbender je čím dál lepší), Jean Gray (Kdyby tohle Sansa Stark uměla v GoT, Železný trůn bude navždy její) a Quicksilver (netřeba říkat proč, jedna scéna vám řekne sama) Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:03
    The Visit (2015)

Osobně patřím mezi tu menšinu, která Shyamalana stále považuje z dobrého režiséra. A dokazuje to i zde. Po vší té velkoleposti se vrací do poněkud skromnějšího stylu, respektive si vzal na hák found footage style záhady Blair Witch a Paranormal Activity. Výsledkem je docela creepy film o dětech, které poprvé v životě navštíví své prarodiče na venkově. Brzo si však všimnou velice divného a znepokojujícího chování své babičky i dědečka, přičemž jim dojde, že něco tu není v pořádku... Většinou nemám rád dětské herce, protože dost často stojí za hovno, nicméně tady byli oba parádní, obzvlášť ten klučina. Jestli jste se báli u Šestého smyslu, tohle by pro vás mohlo být krapánek horší. Taky to ve vás může vyvolat menší nejistotu, až zas příště pojedete k prarodičům na návštěvu. Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:02

Představte si, že si takhle jednou jedete po silnici, pak máte bouračku a probudíte se v neznámým vybaveným atomovým bunkru, který vede podivný týpek, jenž vám tvrdí, že vám zachránil život, protože právě venku nastal konec civilizace. Spin off na Cloverfield z roku 2008 se bere krapánek jinačí cestou, zaměřuje se klaustrofobní napětí mezi jedinými třemi postavami na scéně, přičemž John Goodman tomu doslova dominuje. A Elizabeth Winsteadovou si chci oficiálně vzít. Už ve Scottu Pilgrimovi jsem o tom uvažoval, teď je mi to jasný. Napínavý, skvěle natočený a chytrý. Kdo ale zná původní Cloverfiled, ať neočekává stejnou podívanou, to hle jde fakt trochu jiným směrem. Slabší 4*

• 9.7.2016  00:01
    Pokoj (2003)

Myslím, že dokonce i naše telenovela byla lépe natočená. A to už je sakra co říct! Když se tak člověk dívá na hlavního představitele a jeho herecký výkon, plus s tím otřesným přízvukem, člověku začne vrtat hlavou, jestli si z toho náhodou nedělá prdel. Obzvlášť, když je zároveň režisérem a scénáristou. Evidentně nedělá. Taky se mu podařilo natočit film, ve kterém téměř nic nefunguje, nicméně ta nefunkčnost a ty hovna, co všechny postavy během filmu řeknou, jsou strašně a příšerně skvělý. Ed Wood má silného konkurenta. Hovado Tommy Wiseau natočil tak příšernej film, až je vlastně neskutečně zábavnej. 5*

• 9.7.2016  00:00

Trošku s prošvihem, ale přece. Naprosto parádní námět film bohužel příliš nezachraňuje od poněkud chaotické dějové linky, která ve své podstatě téměř nikam nevedla. Možná to bude i tím, že Justin Timberlake je pro mě takovej "meh" herec, plus patřím k té menšině mužů, kterým se Amanda Seyfried fakt nelíbí. Třešničku tomu dává asi nejzajímavější postava Cilliana Murphyho, jenž ve filmu jen tak marně běhá a na konci je naprosto promrhaná. Ke konci jsem mu dokonce fandil víc než hl. hrdinům. Ono celkově bylo těm dvoum obtížné fandit, když se snaží nastolit takovej rádoby "komunistickej" ideál společnosti. Totálně jsem chápal hlavní záporáky, že je chtěli zastavit. Nic moc. Průměrné 3*

• 30.8.2012  15:31

I když se už hned po několika vteřinách dovtípíme na průběh celého snímku, stejně nám s mrazivým bodem v břiše roste ono napětí, které nakonec konečně vyústí v uspokojivou spravedlnost (či potrestání). A hudba z Temného Rytíře snad ani nemohla být vybrána líp. Průměrné 4*

• 18.7.2009  18:28
    Kostičky (TV pořad) (1994)

Idioti...

1 2 3 4 5 následující >>