vurhor

J. S. ml.

Česko
Milovník filmové hudby

• 1.12.2016  18:07

Spojte si styl South Parku s již známým a šíleným humorem dua Seth Rogen = James Franco a vyjde vám Sausage party. Film, který puberťáci budou milovat a zase pro příliš ortodxní inťoše bude noční můrou. A je to celkem prča, obzvlášť ty horrorové scény, kdy "jídlovští" protagonité jsou lidmi masakrováni pro jejich následnou konzumaci. Taktéž fakt, že si film dělá prdel z kultury různých národů je klasicky South parkovský, a funguje to tu dobře. (Bar plný kníratých mexických omáček hrající karty byl senza.) Vcelku skvělý nápad si drží během první půlky filmu slušnou kvalitu, nicméně v druhé půlce se rozjde tak šílená jízda plná absurdit a nadsázky, že to nemusí být každému po gustu. Kdyby se pak tolik netlačilo na pilu se scénami, které působí jen jako: ,,Pojďme ty diváky co nejvíc šokovat, to je přece prča, hehe" jednalo by se o vynikající animák. Trochu škoda. Nejlepší postava: Mr. Gritz - Afro-americké kukuřičné krupky mluvící steretypním černošským přízvukem. P.S. Pokud se chystáte při sledování něco jíst, dobře si to rozmyslete. Jako fakt dobře! Lepší 3*

• 29.11.2016  23:12

Vsadím se, že při úplně prvním záběru na maličkou Dory se z mnoho kinosálů ozvalo hlasité: ,,Awwwww..." (Ehm, taky jsem to trochu udělal.) Rozhodně ale jedna z těch slabších pixarovek, nechci tím říct, že by film byl špatnej, nicméně nějak mi tu chybělo ono kouzlo podmořské cesty a prozkoumávání, které právě první díl měl. Hledá se Dory sází více na poněkud akčnější notu, která je plná nadsázky, ono to teda jako funguje, zábavné to je, ale možná vám při sledování posléze dojde, že tenhle sequel nebyl úplně nutný. Nicméně bavil jsem se, Dory a Hank byli oba kouzelní. Ale víte, který sequel je nutný!!?? Úžasňákovi 2!! Už na to čekám stejně dlouho jak na Half-life 3, což už je teda jako zoufalý! Nejvtipnější moment: Jak mořská hvězdice nahlas zakřičí: ,,Incoming!", když se po ní z povrchu začne sápat dětská ruka. Lepší 3*

• 29.11.2016  09:30

Suicide Squad jsou trochu jako Walking Dead - není to ani tolik o akci, ale spíše o těch postavách. A jelikož mám hroznou slabost pro filmové anti-hrdiny, celkem jsem se na to těšil. Akorát se trochu naplnilo to, čeho jsem se bál, tedy že představitelé sebevražedného oddílu nemají úplně "evil alignments". Je jasný, že aby divák nebyl "hrdiny" až příliš znechucený, nesmí být přespříliš moc zlí, ale stejně si myslím, že s nimi mohli trochu víc přitvrdit. Naštěstí nejblíž tomu byla Harley Quinn, která film totálně ovládla a to "chaotic evil" bych jí přiřadil. (Zbožňuju jí!) A světe div se, dokonce i nesympatický Jay Courtney v roli Boomeranga se mi líbil. (Da fawk? :D ) Bylo to fajn. Žádní druhý Strážci galaxie, ale rozhodně jsem se u toho bavil. Soundtrack btw nadupanej jak kráva! Slabší 4*

• 25.11.2016  22:15

Film Sicario vám ve velice drsné a depresivní podívané předvede, že občas i představitelé zákona musí bojovat ohněm proti ohni. A i když divák fandí sympatické agentce FBI, která s drsnými metodami nesouhlasí, přesto je ale vlastně chápe, protože boj s mexickým kartelem může opravdu být běh na dlouhé, možná nikdy nekončící trati. Villeneuve je opravdu mistr v tvorbě neskutečné atmosféry, která mi zde velice připomínala True Detective, což už je jako pocta! Rychle se z něho stává jeden z mých nejoblíbenějších současných režisérů, na ten jeho Arrival asi fakt půjdu do kina. Vynikající. Opět docela skličující, ale to už je u něho jaksi typické. Lepší 4*

• 25.11.2016  22:14

Dodnes si pamatuju, jak jsme to jednou pouštěli na filmáči na mega plátně, plus s repráky velkými jak Hagridovo máma. To von se potom člověk úplně necejtí nejlíp, fakt ne. Asi úplně nejbrilantnější Aronofskyho počin, který (byť sem tam se vyskytne určitá plot hole) vám jedním z nejdrsněji podaných ukázek předvede, že i film o drogách se může změnit ve znepokojující a depresivní horrůrek, plus že ty drogy celkově asi nebudou úplně nejlepším nápadem. Po včerejšku mám Mansellovo hlavní theme furt v hlavě, asi se ho jen tak nezbavím. Jarred Leto a Jennifer Connely oba skvělí, plus oba mají fakt překrásný oči. Mám strach se přiblížit k ledničce... myslím, že včera večer něco řekla... O__O Průměrných 5*

• 25.11.2016  22:14

Hned jsem si to přidal do žebříčku Top 10 nejoblíbenějších. Zároveň si lámu hlavu nad tím, proč jsem to hrome už neudělal dřív! Jedna z nejlepších komedií všech dob s sebou přináší nádech gangsterky z 50. let, jenž je spojený s muzikální romantikou floridských pláží...a umělých ňader. Marilyn Monroe kouzelná. Celkově má takovej hrozně čarovnej šarm, díky kterému ji člověk prostě musí mít rád, i když o ní slyší, jaká je mimo scény hrozná. Navíc jeden z mála filmů, kde je lepší český dabing, Vlastimil Brodský je prostě talent. A ty fóry tam nezestárnou. P.S. Scénu na jachtě Curtisovi závidím jak kráva. Dokonalých 5*

• 25.10.2016  10:17

Ať si kdo chce co chce říká, ať si trpaslíci řinčí na trombóny, patos do určitých filmů prostě patří. Kristova noho! Vždyť na tom byl taky postaven původní snímek z devadesátek! Strašliví a odporní emzáci, sjednocení hrdinů, aragornovská speech a posléze velkolepé finále. Druhý díl Dne nezávislosti v podstatě pouze pokračuje ve stejném duchu. Vyčítat mu patos je prostě mimo, dyť je to na tom právě založený. Skvělá zábava. Hned z toho dostávám chutě rozehrát Mass Effect (lízatko pro každého, kdo ví vo co gou). A Liam Hemsworth je sympaťák, dodnes nechápu, proč ho ta Katniss odkopla. Pfff... Lepší 3*

• 17.10.2016  20:07
    Moulin Rouge (2001)

Naposledy jsem to viděl tak před 10 lety. A ještě před tím jsem už uměl nazpaměť celej soundtrack. A byť jsem jako malý vůbec nerozuměl slovům, uměl jsem je skvěle napodobit. Po včerejším opětovném zhlédnutí se můj názor nemění... je to vyložená pochoutka jak pro ucho, tak i pro zrak. Nicole Kidman snad nikde nebyla tak vznešeně sexy, plus při poslouchání hlasu Ewana McGregora člověk dumá nad tím, proč se sakra nevydal taky po cestě zpěváka. Je prostě božskej. Rejža Luhrmann je tím svým stylem takovým muzikálovým Tarantinem. Těšim se na ten jeho Bronxovej seriál! Průměrných 5*

• 18.9.2016  15:11

Svět a lore Warcraftu považuju za jeden z nejlepších, jaký kdy žánr fantasy zažil. Zajímavá historie, skvěle napsané postavy, plus v každém díle kvalitní příběh. Navíc asi jediná fantasy série, kde jsem orkům fandil více před lidmi. A když Blizzard povolil jednomu z nejšikovnějších mladších režisérů dnešní doby napsat scénář a zrežírovat film podle jejich první hry Warcraft série, ucítil jsem naději... že by konečně film podle nějaký PC hry, který by byl opravdu dobrý? A vskutku, byť to není žádné veledílo (od kvalit Pána prstenů je to furt na míle daleko), jedná se o zábavný a vcelku pěkně natočený snímek, na který se navíc hezky kouká. Příjemné překvapení. A jestli se to filmové zpracování někdy dopracuje i k dílu Warcraft 3 Reign of Chaos, jsem nesmírně zvědavý na příběhovou linku Prince Arthase. Znalci budou vědět :) Děti! Takhle vypadal pravý Warcraft, ne jako to vaše vohrané MMORPG, které ne a ne skočit! Slabší 4*

• 5.9.2016  22:13

Avengers filmy jsem měl vždycky rád nejen kvůli parádní akci, ale také protože se v nich hrdinové z různých sólovek mlátí mezi sebou, což přináší často nepředvídatelnou a strhující podívanou. Proto jsem se nemohl dočkat, až si vezmu svoje Starkovský tričko s vlkem (get it? ;) ) a budu křičet: ,,Jeď, Tony, jeď!...Nebo leť!" Což jsem také dělal, ale moc dlouho to nebylo... Člověk by si řekl, že ten umolousaný příběh se slabým hl. záporákem bude aspoň zachraňovat šarvátka mezi našimi hrdiny, což je pravda, bitva mezi rozdělenými členy A. byla vyložená slast pro oko, nicméně možná už je na čase, aby Marvel bral svoje filmy trošičku vážněji. Když totiž proti sobě bojující členi Avengers na sebe začnou házet přátelský fórky, z člověka hned to napětí sejde a řekne si, že vlastně o moc nejde. Nevím, možná jsem byl jen moc nesoustředěný kvůli napětí z příběhu třetího Dragon age, který teď pařím... Předešlý vynikající díl rozhodně lepší. Tohle bylo trochu zklamání. Ale furt je to jedna z těch lepších "sólovek". Ale noví dva hráči, Spidey a Black Panther, jsou vyložení sympaťáci! A těšim se na ně v dalším pokračování! Průměrné 3*

• 21.8.2016  15:04

FU**K. YES!! Naspeedovný first-person snímek, který žánr akce přinesl na nový level. Jakožto milovník počítačových her jsem byl vyloženě v sedmém nebi, co na tom, že film občas postrádal logiku, lepší příběh atd., tady šlo především předvést ono umění filmové akce, které se tady povedlo senzačně. Je to surový, brutální, vtipný a neskutečně zábavný. Film mi dost připomínal podobně nadupaný PC hry od studia Valve – Left 4 dead svou nikdy nekončící akčností a brutalitou, a Half-life 2 svou efektní podívanou, prostředím, němým protagonistou a bizarně napsanými postavami. Takže, chlapi, (protože všechny ženský teď už přestaly číst) pokud jste ještě neviděli, tak napravit! Jo, a hlavní záporáci jsou Rusáci. A stříká z nich krev tak červená, jako byl komunistický manifest. Achhh :3 Průměrné 4*

• 18.8.2016  15:53
    Room (2015)

Krásné melodrama s dost skličujícím a depresivním příběhem. Nu jen si to, holky, představte, že vás unese nějakej psychopat, na sedm let vás zavře v kůlně, která je předělaná na pokoj, a do toho všeho ještě porodíte synka, který nezná nic jiného než "kůlní svět". Samotné drama z nedobrovolného držení však není hlavní pointou filmu, je to především o úžasným vztahu 24leté matky s jejím pětiletým synem, který si v kůlně vytvořil alternativní realitu a vlastní pojetí světa. Hl. představitelku Brie Larsonovou odnikud neznám, ale toho Oscara dostala právem. Velice doporučuju! Btw, pětiletého kluka, který odmítá nechat si ostříhat dlouhé vlasy z toho důvodu, že by, po vzoru Samsona, ztratil svou sílu, bych okamžitě adoptoval. Lepší 4*

• 8.8.2016  21:28

Sting nahradil Davida Bowieho! Pokračování jedné z nejlepších komedií přelomu století dorazilo nakonec i do mého BSplayeru. A výsledek? Inu, asi po deseti minutách bude člověku jasné, že vtip a sláva z jedničky se bohužel opakovat nebude. Stiller a Wilson jsou samozřejmě bezvadní, oba se taky zasloužili o to, že jsem se během sledování 2x zasmál, nicméně to bylo tak všechno, co jsem z té huby vydral. Spoousta odkazů na jedničku spoléhá příliš na to, že diváka pobaví znovu, nicméně známe to pořekadlo... "opakovaný vtip..." I ten Mugatu už není co býval. Ve výsledku se jedná o celkem vtipnej film, který stojí za to sledovat především opět kvůli totální Zoolandrovo tuposti a Jeníčkovo roztomilé hlouposti.... a kozám Penelope Cruz (ehm!) Pokud ale budete očekávat kvalitu jedničky, můžete být dost zklamaní. Na sobotní odpoledne k obědu je to ale ideální. Průměrné 3*

• 3.8.2016  23:11

Dostal jsem, co jsem chtěl :) ... Asi tak na deset minut :( Batman je mi ze všech super hrdinů (jak od DC, tak i od Marvelu) nejsympatičtější, a to především díky tomu svému temňaření a nulovým nadpřirozeným schopnostem. A upřímně jsem se velice těšil, až ho uvidím na velkém plátně se bít s tím nagelovaným emzákem. Nicméně film by se měl spíše jmenovat "Batman a Superman vs. nothing´s really fucking happening" Neskutečně dlouhý build up, začne po nějaké době člověka trochu srát, obzvlášť protože je filmu spousta aspektů, který tam byly prostě zbytečný. A Lex Luthor je Joker. Opravdu. Jeho chování i určité situace naprosto poukazují na Ledgerovo Jokera. Musím ale přiznat, že Affleck jako Batman se mi zamlouval. Má jiné charisma a štyl než Bale, nicméně funguje to taktéž dobře. A ano, fandil jsem mu. Ve výsledku jsem se bavil, to ano, ale i tak konstatuji, že Batman vs. Superman je filmem, který může jak komiksový, tak i klasický filmový fanda úplně s klidem minout. Slabší 3*

• 9.7.2016  00:27

Tohle bylo kurva vynikající! Greengrass dokázal, že nepotřebuje Jasona Bourna, aby natočil parádní a extrémně napínavý film. V takovémhle ztuhlém napjatém transu po celé 2 hodiny jsem nebyl už sakra dlouho. Průměrných 5*

• 9.7.2016  00:26
    Chlapectví (2014)

Fanda dlouhých dramat jsem nikdy moc nebyl. Ale když se do toho někdo vrhne s takovým sofistikovaným a výjimečným způsobem, navíc s natolik uvěřitelnými dialogy a scénami, že člověk přestane loupat zrníčka, tak se tím fandou tuze rád stanu. Krásnej film. Lepší 4*

• 9.7.2016  00:25
    Kód Enigmy (2014)

Mírně přeceňovaný. Jak kolem toho byl takovej humbuk, tak jsem to čekal ještě lepší. Ale i tak se mi to líbilo, Cumberbatch samozřejmě skvělej. Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:24
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Vikingové se s tím neserou. Fakt s ničím! Tolik anti-hrdinů pohromadě v seriálu člověk jen tak nevidí. Po první sérii musím konstatovat, že je to po Hře o trůny nejlepší "medieval based" seriál současnosti. Doporučuju. Slabších 5*

• 9.7.2016  00:22
    Anastázie (1997)

Z nostalgie jsem se při sledování celou dobu usmíval. (a zpíval) Však to taky byl jeden z nejoblíbenějších animáků mého dětství. A ne, asi nikdy nevyrostu. :3 Mimochodem, až teď jsem si všiml, že film je protikomunistický - Aby zlý Rasputin zničil rod Romanovců, zaprodá duši ďáblu a za pomocí pekelných sil vyvolá bolševickou revoluci. Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:18

Da fawk?! Tak takhle má skončit velká a slavná terminátorská série? A co mi to proboha provedli s Johnem Connorem? Návrat k původním dílům je sice hezkej, nicméně mi přijde, že se tentokrát do toho tématu cestování v čase tvůrci až moc zamotali. Nějak mi bylo jedno, že jsem to nechápal, prostě jen jsem věděl, kteří jsou zlí a kteří jsou hodní, což mi úplně stačilo. Což není fajn. Aspoň že Arnold nezklamal, může být starý jak chce, v roli T-800 bude furt vypadat dobře. Byla radost ho zas sledovat. A Daenerys je mnohem víc sexy jako bruneta, to teda jako fakt. Průměrné 2*

• 9.7.2016  00:17

Mega hustá pecka... to nebyla. Nechápu, co Abramse a scénáristy vedlo k tomu, aby tolik kopírovali epizodu IV. Nostalgie? Záruka úspěchu? Měli dost času na to, aby přišli s něčím úplně novým, ne? Ale! Supr to bylo, co si budeme lhát. Dva nesmírně sympatičtí hlavní hrdinové, letecké bitvy, the force stuff a hlavně - při pohledu na všechny ty postupně se objevující staré známé jsem se prostě nemohl neusmívat. Nebylo to tedy sice fantastické, ale byl to zatraceně dobrý pocit být zase zpět v té... předaleké galaxii. A užil jsem si to? Aye aye. :3 Jo. A John Williams je bůh. Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:16
    Marťan (2015)

Apollo 13 + Trosečník = Marťan. Asi tak nějak. Tyhlecty one man survival filmy mám velice rád. Navíc Matt Damon je úžasnej. Byť se to v některých pasážích trochu táhlo, především ty na Zemi, Scott přeci jen úspěšně dokázal, že černé bezoké mrchy s druhou vysouvací čelistí nejsou tím jediným, co může z vesmíru vyplodit. A já se bavil, ale kdyby bylo více zápolícího Damona s větší dávkou pocitu naprosté izolace,plus méně scén ze Země, byl bych možná spokojenější. Hudba mi v některých částech příjemně připomínala Mass Effect.(Pokud nevíte, o co jde, tak se jedná o jednu z nejlepších a nejepičtějších sci-fáren všech dob, byť jen herních.) Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:15
    V hlavě (2015)

Byť to podle plakátu asi příliš nevypadá, tak přesto vězte, že tohle si pravděpodobně víc užijou dospělí než děti. Pro fandy psychologie vyložená lahůdka. Velice chytře napsaný, dojemný a doopravdicky vtipný. A to se jako u animáků zas až tolik nesměju, alespoň ne těm z posledních let... Tak si tak říkám, jaká asi je podoba hlavních hrdinů v mé vlastní mysli. Byly by všechny máničky? ... Spolu s Toy Story 2 a Úžasňákovi nejlepší pixarovka. Průměrných 5*

• 9.7.2016  00:11

AACH! Filmovej orgasmus! Bože... To je tak super, když někdo umí natočit film, ve kterým je všechno dobře! Připomínalo mi to dost tvorbu Terrence Malicka smíchanou s filmem Valhala Rising. Celý film se nese v dost subtilním ponurém tónu, kterak hlavní hrdina přežívá v krásném a krutém světě nemilosrdné zimy a cool indiánů. Ińárritu si často ve svých filmech libuje v dlouhých dramatických záběrech bez střihu, je třeba říct, že tady jich je požehnaně. A působí to skvěle... DiCaprio vyrostl v hereckého boha, teď už o tom nepochybuju. SILNĚ, opravdu silně na to doporučuju jít do kina, to musí být zážitek... Jo a mimochodem, je to pro mě nejlepší film za posledních několik let. A to jako fakt. Dokonalých 5*

• 9.7.2016  00:09
    Spectre (2015)

Craigo-Bondovka s nejlepší hudbou (Thomas Newman se od fantastického soundtracku Road to Perdition nijak nezhoršil.), zároveň však paradoxně s nejhorším intro songem. A samotný film? Inu, rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil. Nicméně chybělo tomu mnoho aspektů, který dělaly Skyfall tak parádním filmem. Třeba na Christopha Walze jako záporáka jsem se hrozně těšil, nicméně ve filmu ho moc není. A jeho character developmentu je tam ještě méně. Kam se hrabe na Bardema. A i celkově jakoby film postrádal tu typickou atmosféru, která dělala předešlé moderní Bondy tak jedinečnými. Ale špatné to určitě nebylo. Rozhodně z toho ale taky nejsem kdo ví jak unešený. Nicméně pokud šlo o akci, to si fakt nemůžu stěžovat, jelo to jak blázen. Průměrné 3*

• 9.7.2016  00:08
    Spotlight (2015)

Film o investigativní žurnalistice, která je ve svém nejlepším. Zbytečně to netlačilo na city, bylo to poutavý a herci skvělí. A byl z toho cítit jistý "fincherismus", to asi ten Ruffalo. A vtipný taky je, že to točil ten herec, co hrál v 5. sérii The Wire toho novinářskýho hajzla... Supr, ale stejně bych to raději dal Revenantovi. Průměrné 4*

• 9.7.2016  00:06
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

Magický realismus ve formě seriálu se jen tak nevidí. O to je to lepší, že to dělali Britové. A je to taky prča jak blázen. Jestli máte rádi britský humor (kdo by neměl!) s dávkou určité šílenosti a absurdity, The Mighty Boosh můžu jen doporučit! Slabších 5*

• 9.7.2016  00:05

Komorní "who did it" atmosféra z Gaunerů + náhlé a někdy nepředvídatelné zajebaní z Hanebných panchartů a + Djangovské prostředí rovná se Hateful Eight. Musím přiznat, že jsem tu zápletku očekával trochu jinou, z čehož také pramení menší zklamaní, které jsem během sledování pocítil. Bylo však hrozně hezký vidět Quentinovu starou hereckou smetánku, jak se zas navzájem snaží dialogově předhánět. A posledních 40 minut bylo suprově nadupaných, to jako jo. Supr. Django ale lepší. Jo, a když jsem viděl toho Russela v prostředí mezi lidmi, kterým se nedalo ani za mák věřit, plus ještě ta zima a sníh, tak mi to hodně evokovalo Věc. To nešlo jinak. Lepší 4*

• 9.7.2016  00:04
    Nepřítel (2013)

Symbolický a metaforický filmy moc rád nemám, protože jsem většinou línej nad nimi příliš přemýšlet. Nicméně pokud je nějakej film takhle suprově natočenej, tak mi to fakt nedalo, asi půl hodiny jsem pak přecházel po pokoji sem a tam, přemítajíc jak blázen. Velice temná a pochmurná atmosféra se surrealistickými prvky dodává filmu na bizarnosti, která se projevuje i ve stylu, v jakém je to natočený. Jeden z nejpodivnějších filmů za poslední léta. Ale sakra dobrej. A snad jsem ho i dobře pochopil... (Pokud máte arachnofobii, film vás může dost drsně vyděsit, tak bacha.) Lepší 4*

• 9.7.2016  00:04

Singer to furt umí. Holt filmoví X- meni budou už navždy jeho dětmi. I přes odlišnou časovou linku zde jsou charaktery a schopnosti jednotlivých postav ze starší série skvěle vykresleny, navíc výborně korespondujíc s celkovým filmovým dějem. A konečně má i tato nová série velkolepého záporáka. Plus na ty mutantí bitky se stále skvěle kouká. Byť se jedná zatím asi o nejslabší díl nové série, rozhodně to neznamená, že je to na prd. Kašlete na přemoudřele pozérské komentáře a hodnocení na čsfd, mazejte do kina. Stojí to za to. Nejlepší postavy: Magneto (Fassbender je čím dál lepší), Jean Gray (Kdyby tohle Sansa Stark uměla v GoT, Železný trůn bude navždy její) a Quicksilver (netřeba říkat proč, jedna scéna vám řekne sama) Průměrné 4*