Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

plakát

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Představte si, že si takhle jednou jedete po silnici, pak máte bouračku a probudíte se v neznámým vybaveným atomovým bunkru, který vede podivný týpek, jenž vám tvrdí, že vám zachránil život, protože právě venku nastal konec civilizace. Spin off na Cloverfield z roku 2008 se bere krapánek jinačí cestou, zaměřuje se klaustrofobní napětí mezi jedinými třemi postavami na scéně, přičemž John Goodman tomu doslova dominuje. A Elizabeth Winsteadovou si chci oficiálně vzít. Už ve Scottu Pilgrimovi jsem o tom uvažoval, teď je mi to jasný. Napínavý, skvěle natočený a chytrý. Kdo ale zná původní Cloverfiled, ať neočekává stejnou podívanou, to hle jde fakt trochu jiným směrem. Slabší 4*

Pokoj (2003)

Myslím, že dokonce i naše telenovela byla lépe natočená. A to už je sakra co říct! Když se tak člověk dívá na hlavního představitele a jeho herecký výkon, plus s tím otřesným přízvukem, člověku začne vrtat hlavou, jestli si z toho náhodou nedělá prdel. Obzvlášť, když je zároveň režisérem a scénáristou. Evidentně nedělá. Taky se mu podařilo natočit film, ve kterém téměř nic nefunguje, nicméně ta nefunkčnost a ty hovna, co všechny postavy během filmu řeknou, jsou strašně a příšerně skvělý. Ed Wood má silného konkurenta. Hovado Tommy Wiseau natočil tak příšernej film, až je vlastně neskutečně zábavnej. 5*

Vyměřený čas (2011)

Trošku s prošvihem, ale přece. Naprosto parádní námět film bohužel příliš nezachraňuje od poněkud chaotické dějové linky, která ve své podstatě téměř nikam nevedla. Možná to bude i tím, že Justin Timberlake je pro mě takovej "meh" herec, plus patřím k té menšině mužů, kterým se Amanda Seyfried fakt nelíbí. Třešničku tomu dává asi nejzajímavější postava Cilliana Murphyho, jenž ve filmu jen tak marně běhá a na konci je naprosto promrhaná. Ke konci jsem mu dokonce fandil víc než hl. hrdinům. Ono celkově bylo těm dvoum obtížné fandit, když se snaží nastolit takovej rádoby "komunistickej" ideál společnosti. Totálně jsem chápal hlavní záporáky, že je chtěli zastavit. Nic moc. Průměrné 3*

plakát

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

I když se už hned po několika vteřinách dovtípíme na průběh celého snímku, stejně nám s mrazivým bodem v břiše roste ono napětí, které nakonec konečně vyústí v uspokojivou spravedlnost (či potrestání). A hudba z Temného Rytíře snad ani nemohla být vybrána líp. Průměrné 4*

plakát

Kostičky (1994) (TV pořad)

Idioti...