• Romantický

Velryba (2022)

Považujem sa za dosť empatického i súcitného človeka, ale toto cielené tlačenie na emócie až do vybičovaného súcitu a dojímavosti  ma nenadchlo. Dávam prednosť drámam, kde napriek slabostiam vítazí sila osobnosti a kde aspoň trochu zasvieti nádej a pravdivý zmysel života,......

Nemocnica (2021) (seriál)

Pani Hričová, je to úbohé s akým trápnym. navonok humorným pátosom viete pľuvnúť na veriacich, nehovoriac o scénach, v ktorých vyvyšujete hodnoty akurát tak z  morálneho bahna.... Myslím, že máte na viac.

Budiž světlo (2019) odpad!

Za iných okolností by som hodnotila podstatne lepšie ale nesedí mi  tento divný námet a scenár s výrazne antikresťanským podtónom, resp. propagandou. Tento film určite nie je žiadnym kvalitným prínosom do slovenskej kultúry. To nemohli zachrániť ani vynikajúce herecké výkony. Pre mňa ODPAD!

Slobodní (2022)

Ďakujem, milí tvorcovia dokumentu! Urobili ste veľmi dôležitú a záslužnú prácu! Som rada, že všetky moje informácie z mladosti o činnosti "tajnej cirkvi" na Slovensku dostali ucelenejšiu a reálnejšiu podobu a rozšírili môj obzor o.i. aj o autentické výpovede a zábery hlavných protagonistov. Veľmi dobre načasovaná TV premiéra a dôstojné pripomenutie si týchto dôležitých historických udalostí práve 17. novembra. Záverečná reč odsúdeného Silvestra Krčméryho, ktorú predniesol pred vyšším vojenským súdom v Trenčíne v roku 1954 by mala byť súčasťou učebných osnov! "Vy máte v rukách moc, ale my máme pravdu. Tú moc vám nezávidíme a netúžime po nej, nám stačí tá pravda. Lebo je väčšia a silnejšia ako moc. Kto však má v rukách moc, ten si myslí, že môže pravdu potlačiť. Zabiť. Alebo i ukrižovať. Ale pravda dosiaľ ešte vždy vstala i vstane z mŕtvych." (úryvok)

Všechno nebo nic (2017)

Úbohá napodobenina úbohého mravného i kultúrneho úpadku západnej kinematografie. Hodnoty poprekrúcané hore nohami....Jedna hviezdička za hľadanie istôt v rodine a niektoré dosť dobré herecké výkony.

Rehab Addict (2010) (pořad)

Náhodou som v archíve Joj objavila tento zvláštny seriál a tak veľmi ma zaujal, že som si už pozrela  všetky dostupné časti. Má síce typické prvky  americkej šou, ale vôbec mi to tentokrát nevadí. Veľmi sa mi páči akým štýlom Nicol Curtisová zachraňuje a rekonštruuje staré domy. Je veľmi schopná, to musím uznať! Teším sa na ďalšie diely.

Over-the-Rhine (2020)

Absolútne nevšedný film, ktorý sa vymyká súčasnej produkcii filmov USA. Dočítala som sa, že táto dráma je jeden z najlepšie hodnotených inšpiratívnych filmov, ktoré kedy mali premiéru na Amazon Prime. U nás to vysielala TV Lux a som rada, že čas, ktorý som s ním strávila bol naozaj zmysluplný.

Odhodlaní putovať (2021) (pořad)

Veľmi vítam vo vysielaní RTVS podobné dokumenty. V uplynulých dňoch som videla všetky diely "Božie domy s Vandalom", a  tak ma to, prirodzene, núti porovnávať oba formáty.  Kým od "Vandala" som nečakala žiadne duchovno, ani  stretnutie s nevšedným  umením v takomto rozsahu  - a bola som milo prekvapená, od "Odhodlaných putovať" som mala očakávania oveľa vyššie. Predpokladala som, že na mňa aspoň dýchne atmosféra naozajstnej púte. Som náročnejšia -  čakala som trochu viac hĺbky.  Videla som zatiaľ iba prvý diel, ale  určite mi v ňom najviac  chýbal pohľad  - aspoň krátky strih - na živé stretnutie ľudí s Bohom, napr. počas slávnostnej liturgie. Hudobná vložka bola dobrá - ale ten prázdny kostol počas nej pôsobil divne a smutne. Akoby stretnutie s Bohom bola iba individuálna záležitosť.....Mala som dojem akoby dokument bol skôr zameraný len na náboženskú turistiku, ako na naozajstné vystihnutie podstaty pútí. Vyzeralo to, akoby púť už vlastne v súčasnej dobe bola prežitkom, čo patrí len minulosti -  čo môžeme síce obdivovať, o čom môžeme rozprávať, ale čo sa už v podstate nedá zažiť. Napriek tomu, veľmi, naozaj VEĽMI oceňujem, že  sa niekto snaží priblížiť naše vzácne pútnické miesta širokej verejnosti. Evidentne tento dokument natočili mladí pre mladých. Je to také..... súčasné, možno až veľmi populárne, ale žiaľ....s nádychom sekularizácie.  Neviem, či tvorcovia zažili niekedy naozajstnú púť. Zatiaľ to vyzerá, že nie. Dúfam, že ďalšie časti ma  milšie prekvapia. Už sa na ne teším!

Božie domy s Vandalom (2017) (seriál)

Vynikajúci projekt! Hodnotím takmer maximálne, aj napriek tomu, že mi pán Chrappa ako moderátor a sprievodca so svojou zvláštnou prezývkou "Vandal" občas nesedel (ale dokážem sa nad to povzniesť). Výborný strih, kamera, réžia. Je to dokument pre súčasnú dobu - rýchly, ale nie povrchný. Dosť dobrá paralela rýchlosti, či plynúceho času a rýchleho presunu na motorke. Za cca 12 minút tak vystihnúť podstatu a ukázať tak veľa krásy - klobúk dole! Veľmi oceňujem krásne zábery kamery z dronu. Predstavovať unikátne sakrálne skvosty Slovenska takýmto spôsobom je pre odborníkov možno zvláštne,  ale pre širokú verejnosť a vzbudenie záujmu o tieto slovenské unikáty určite príťažlivé.  Scénar miestami trochu pokrivkáva, najmä o duchovnom rozmere sa tvorcovia vyjadrujú veľmi málo a veľmi opatrne, ale menej je niekedy  viac.... Z  hodnoty dokumentu  to až tak veľmi neubralo. Kto chce tieto výnimočné pamiatky bližšie spoznávať, má cez tento dokument úžasné tipy.  Mne, a verím, že aj ďalším divákom,  sa obzor rozšíril. Ďakujem a chválim. CHVÁLIM! A teším sa, že RTVS znovu zaradila tento seriál minidokumentov v týchto dňoch do vysielania. Určite odporúčam pozrieť - alebo ho nájdete aj v archíve RTVS. Pre záujemcov o túto problematiku vrelo  odporúčam aj dokument - Zabudnuté poklady - z dielne TV Lux. Tiež nájdete v archíve.

Přiznání - Epizoda 1 (2022) (epizoda) odpad!

Hniezdo sa dalo pozerať - ale toto?!? Veľké sklamanie! Vážení tvorcovia - vidím, že chcete byť "in" a kráčate  novým liberálno progresívnym smerom...proti všetkému tradičnému čo bolo Slovensku sväté.  Som rada, že sa verejne ozval  aspoň biskup Haľko - ale ten mediálny lynč, čo rozprúdili proti nemu...katastrofa. Tolerancie máte plné ústa, ale v realite by ste len pľuvali na tých, ktorí majú iný názor. Najmä ten tradičný a kresťanský vám "kole oči".  Absolútne s biskupom Haľkom súhlasím a odmietam tento brak pozerať!

Ovládací panel
60. nej uživatel Slovensko