Hedka

Hedka

okres Košice

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 8.4.2021  08:42
    Štefan Margita (TV film) (2017)

So záujmom som si pozrela tento dokument najmä preto, že Štefana Margitu som poznala ako mladého nadaného speváka v našich rodných Košiciach. Mal výnimočný talent, vedeli sme, že sa u nás v divadle dlho "neohreje". Potešilo ma, že aj on si pamätá toto obdobie a spomína naň s láskou. V dokumente o.i. zaznela aj veta ako ho košické publikum milovalo. Je to naozaj tak!. Často sme s priateľmi chodili do opery a poznali sme všetky jeho role. Neopakovateľný Lenský z Eugena Onegina alebo Nemorino z Nápoja lásky, ktorý musel 2x po sebe zopakovať áriu - na to sa nezabúda. Jeho kariéru som sledovala zbežne, tušila som, že sa vypracuje na špičkového, svetoznámeho umelca. Myslím, že si zaslúžil takýto dokument - práve pri okrúhlom životnom jubileu. Nech sa mu darí aj naďalej!

• 14.3.2021  22:35
    Tvoja tvár znie povedome (TV pořad) (2016)

Ani môj zmysel pre humor nedokáže ospravedlniť tento úpadok umenia a zábavy...

• 4.3.2021  22:44
    Silná zostava (TV pořad) (2017)

Dnes (4.3.2021) oprášila RTVS túto reláciu s novou moderátorkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou a odvysielala ju vo večerných hodinách. Uf, to bolo trápenie dopozerať to. Neobjektívne, neprofesionálne, výber hostí veľmi zvláštny a nevyvážený. Moderátorka vôbec nevie čo je nestrannosť. Škoda času. A o "silnej zostave" nemôže byť ani reči.

• 23.2.2021  00:29
    Emoce v umění (TV seriál) (2017)

Za originalitu spracovania - maximum, za mnohé protichodné názory, komentáre, nekritický pohľad a "filozofické úvahy" o zmysle (nielen) umenia - odpad. Dokument ma však utvrdil v názore, že nájsť harmóniu, krásu a pravdu v umení je čím ďalej, tým ťažšie. Viaceré oblasti tzv. moderného umenia sú nasiaknuté disharmóniou, ošklivosťou a klamstvom - a to už pre mňa žiadne umenie nie je.

• 18.1.2021  01:11

Tento film dostal mnohé ocenenia a pravdupovediac - ani sa nečudujem. Excelentný herecký výkon hlavnej hrdinky, dobrá réžia a problém, ktorý hýbe svetom - potrat áno alebo potrat nie. Môj názor je jednoznačne PROTI, a preto považujem tento film za neskutočnú propagáciu "kultúry smrti". Pod rúškom dobra propagovať zlo - to je absurdné!!! Hlavná hrdinka Vera by určite urobila lepšie, keby zo samej lásky a dobroty pomáhala radšej ohrozeným deťom a nevraždila ich! Kto sa tých detí zastane?! Umenie by malo slúžiť dobru a nemalo by byť v službe zla. Médiá, obzvlášť film, dokáže mať veľký vplyv na vytváraní názorov. Vie sa bravúrne pohrať s citmi ľudí a vie dostať diváka práve tam, kde ho tvorcovia chcú mať. Tento film je toho typickou ukážkou. Veď čo je cieľom tohto filmu? Nuž vyzerá to tak, že je to predsa ..."neľudské... zakazovať potraty", lebo niekto si ich nemôže dovoliť - "ako dobre, že už je to povolené". Celé zle! Je to pro potratový film - maximálne rafinovaný, škodlivý, zlý a manipulatívny, preto ho nemôžem hodnotiť inak ako ODPAD.

• 16.1.2021  22:37
    Kamenný řád (TV seriál) (1975)

Dala by som určite vyššie hodnotenie ale kvôli niektorým scénam odsudzujúcim hodnoty, ktoré sú pre mňa posvätné nemôžem. Inak je to jeden z lepších seriálov tzv. normalizačnej éry. Určite lepší ako Žena za pultom, Najmladší z rodu Hamru, či Zlá krev..

• 7.1.2021  00:38

Netušila som, že to bude tak vynikajúci dokument. . Množstvo informácií nielen o Ermitáži ale aj o historických udalostiach, o osobnostiach Ruska, o ruskej duši. Názory odborníkov striedané s krásnymi zábermi umeleckých diel, historickými filmovými zábermi, úryvkami diel ruských básnikov a skladateľov, pohľad na ruskú kultúru z viacerých uhlov a k tomu vynikajúca kamera i strih - užila som si to.Veľmi dobré!

• 6.1.2021  21:46
    Anděl Páně (2005)

Toto určite nie je dobrá rozprávka. Čo chceme ukázať deťom? Takúto predstavu Boha, neba..?! Nesúhlasím! Pre mňa je to vrchol nevkusu, nevhodnosti a deformácie detskej duše. ODPAD na n-tú!

• 4.1.2021  00:10

Hviezdička za pekné kostýmy i výpravu - za nič iné! Škoda nedeľného večera. Ak toto má byť "statočná, či silná žena" tak som na úplne inej koľaji. Znovu navonok sympatický príbeh, ktorý však rúca tradičné hodnoty, oslavuje silu egoizmu a šliape po Božích zákonoch. Vážená RTVS - takéto filmy nemusíte pre nás kupovať. Skúste sa poobzerať po pozitívnej hrdinke a dávajte za vzor slovenským ženám pravé hodnoty - a nie takýto nemecký brak!

• 27.12.2020  19:26
    Anne s E na konci (TV seriál) (2017)

Škoda. kto pozná literárnu predlohu musí byť riadne sklamaný. Takúto Annu nepoznám. Čo to s ňou urobili ?!?! Pozrela som si ďalšie diely a mením hodnotenie na odpad. Akým právom mohla Moira Walley-Beckett tak hrubo zneužiť hodnotnú a krásnu klasiku!!? Fuj!! Hrubo zneužila a zmenila celý príbeh na svoj modernistický, feministický a liberálny obraz s podmazom LGBT. Žasnem, že je to vôbec možné. Také zneužitie klasického literárneho diela by malo byť trestné!!! .Anna zo Zeleného domu ovplyvnila generácie dievčat na celom svete. Prežívali sme s ňou nielen vtipné situácie, ale aj vážne problémy, učili sme sa od nej dodržiavať zásady, posilňovala nás v správnych životných hodnotách, obdivovali sme jej silu, statočnosť.....V tomto paškvile tvorcovia veľmi rafinovane dávajú do úst sympatických hrdinov zlo v zlatom pozlátku. Kvapky jedu v sladkom nápoji. Povymýšľali si nové príbehy, nových "hrdinov"....Som nahnevaná a smutná zároveň. Keď už chcú tvorcovia šíriť svoje zhubné názory (napr. aj proti rodine, proti manželstvu...) nech si vymyslia vlastných hrdinov a nezneužívajú svetoznámu, krásnu a hodnotnú klasiku.

• 27.12.2020  19:14
    Hrabě Monte Cristo (TV seriál) (1998)

Veľké sklamanie. Chudák Dumas, tak nehodne ho okradli o námet a zdeformovali.....Slabé 2 *

• 5.11.2020  11:02
    Memento mori (TV film) (2020)

Krásny a veľmi aktuálny dokument. Som na vás hrdá, východniarii, že ste spracovali túto tému a dali nám podnet na zamyslenie práve v čase pandémie. Áno, musíme priznať, že nemáme všetko vo vlastných rukách....

• 24.9.2020  14:26

Veľmi kvalitný dokument, som milo prekvapená.Povzbudil ma vo viere a zároveň som sa dozvedela zaujímavé informácie o založení novej rehoľnej spoločnosti, Zaujalo ma, že na pozadí nevšedného životného príbehu jej zakladateľky tu boli veľmi reálne priblížené aj viaceré historické udalosti.Seriózne študovanie prameňov, veľmi dobrý scenár, kamera, strih i réžia sú zárukou kvality.Určite odporúčam pozrieť.

• 20.9.2020  22:04
    Emma. (2020)

Nové spracovanie Emmy ma sklamalo. Vlastne je zo všetkých štyroch spracovaní, ktoré som videla najslabšie. Vadil mi hlavne výber hercov, ktorý bol naozaj hrozný, ale aj to umelé prešpikovanie neprirodzeným násilným a afektovaným humorom. Mala som pocit, akoby scenárista a režisér chceli povýšenecky zosmiešniť to obdobie a samotný príbeh. Mali vôbec nejakú ženskú poradkyňu? Nepostrehla som tam žiadnu ich empatiu s literárnou Emmou.. Najväčšie sklamanie - Knightley. Čo to z neho, preboha, urobili?! Pajáca?! Čítali vôbec literárnu predlohu? Veľmi slabé tri hviezdičky..

• 7.8.2020  21:16
    Alžírsko (TV film) (2015)

Milé prekvapenie! Nečakala som to. Krásne urobený dokument. Alžírsko ma prekvapilo....

• 28.7.2020  23:58
    Svatá válka (TV seriál) (2011)

Nemecký pohľad na históriu z tohto dokumentu priam kypí. Zdôrazňujem, že ide o pohľad súčasných nemeckých historikov. Mám dojem, akoby bol tento film cielene vyrobený na objednávku ...Aj keď sa tvorcovia opierajú o historické fakty, tie komentáre ma dvíhali zo stoličky. Hrozné! Neomarxismus a súčasný liberalizmus z toho kričí, až sa musí serióznym historikom zatočiť hlava. Čo si ešte tí Nemci dovolia?! Práve oni, "priatelia muslimov," majú veľký podiel na súčasnom devastovaní Európy - morálnom i kultúrnom. Som zásadne proti súčasnej politike Nemecka a tento manipulatívny dokument považujem svojim spôsobom za ich nevydarené alibi.Veľmi sa čudujem RTVS, že to vôbec kúpili.

• 22.2.2020  23:23

Myslím, že posledné chvíle života Karla Gotta, jeho odkaz, dozretie k múdrosti a pokore, ako aj jeho obrátenie sa k Bohu (spojené s réžiou vlastného pohrebu) je najkrajším finále aké si tento výnimočný muž zaslúžil. Je to svojim spôsobom veľká Božia milosť, ked niekto po búrlivom a maximálnou svetskou slávou naplnenom živote zomiera vyrovnaný - so správnym rebríčkom hodnôt, vedomý si svojich nedostatkov a s hlbokou vierou v posmrtný život. Krajší odkaz nám tu nechať nemohol. Áno, viem, jeho piesne tu budú ďalej, ale jeho posledný „smrteľný“ odkaz je oveľa hlbší - je o naozajstnej a pravej Nádeji. Kto to môže pochopiť, nech pochopí (Mt 19,12).

• 21.2.2020  00:14
    La Révolte des innocents (TV film) (2018)

Veľmi sympatický Théo Frilet v úlohe zásadového mladého sudcu, ktorý sa snaží dopátrať pravdy o neľudských podmienkach v domove pre chlapcov zo sociálne slabých rodín a spravodlivo potrestať vinníkov. Film bol natočený podľa skutočnej udalosti a zaujal ma nielen dobrými hereckými výkonmi, ale aj výpravou a najmä samotnou témou, ktorú predniesol a ktorá je v súčasnosti tak aktuálna aj pre Slovensko ( nedotknuteľnosť mocných, rozkrádanie, korupcia, obohacovanie sa, ale aj súdne konanie s oligarchami typu Kočner a spol.). Škoda toho zrýchleného finále, bolo by vhodnejšie to napätie ešte viac vygradovať.

• 11.2.2020  20:38
    Krištáľové krídlo (TV pořad) (2020)

Plusy: vydarený začiatok s Lúčnicou, dosť plynulý a rýchly spád, oceňujem krátke a výstižné ďakovné reči ocenených a nový, svieži prvok v moderátorskej dvojici. Mínusy: Hrozné, nemožné, rádoby umelecké videá - profily nominovaných, kombinácia rap a symfonický orchester...(ach, kam sa to umenie posúva...) Osobné potešenie: Nominovaná Ľ. Čekovská (škoda, že iba nominovaná), ocenení moji favoriti: S. Martausová (krásne upravená), J. Kukura, R. Dobiáš. Celkový dojem: iba priemerné, bez sviežeho nápadu, navonok dôstojné, ale s akousi pachuťou snobstva. Mimochodom, ešte aj tváre v hľadisku často bez záujmu, znudené a bez emócií...

• 22.1.2020  23:42

Veľmi vydarený životopisný dokument o švédskej herečke Ingrid Bergman, ktorá má ako herečka aj moje sympatie. Po zliadnutí tohto dokumentu má však viac môj súcit. Nechcela by som takýto život ani za všetky poklady sveta! Ochudobnená o lásku matky a neskôr aj otca, bez koreňov, bez morálnych zásad, s pomýlenými hodnotami, znudená bežnými dňami s rodinou a deťmi, ustavične hľadala nové a nové podnety a zážitky a vnárala sa do svojho imaginárneho sveta filmov... Áno, dosiahla slávu, získala prestížne ocenenia a vie o nej takmer celý svet, ale ani to ju nenaplnilo šťastím. Nie nadarmo sa hovorí: svetská sláva, poľná tráva. Škoda, že v dokumente nezaznelo nič z jej posledných dní. Želala by som jej, aby svoje šťastie a lásku našla v iných hodnotách a dospela k životnej múdrosti.

• 3.1.2020  15:59
    Inkognito (TV pořad) (2003)

Relácia Inkognito sa za tie roky vypracovala na takmer špičkovú slovenskú zábavnú reláciu, o čom svedčí aj cena OTO. Je to jedna z mála zábavných relácií, ktoré si rada pozriem. Zostava Hudák, Čekovský, Šebová a Šoko Tabaček či Marcel Forgáč je vždy zárukou dobrej zábavy. Ak nenáročný relax, či ľahšia zábava - určite Inkognito!

• 24.11.2019  23:29
    Narodení pre nebo (TV film) (2019)

Ďakujem, vážení tvorcovia! Páčilo sa mi spracovanie dokumentu o troch svätých košických mučeníkoch a obohatilo ma to. Je evidentné, že film je určený širokej verejnosti a myslím, že splnil svoje poslanie. Veľmi oceňujem odborné informácie ale ani hrané scény neboli zlé. Pôsobili na city a umocňovali celkový dojem. Som rada, že takýto dokument vznikol práve v jubilejnom roku štyristého výročia mučeníckej smrti týchto vzácnych mladých mužov, ktorí sú pre nás aj po takom dlhom čase príkladom pevnej viery a vernosti Bohu a Cirkvi. Je chvályhodné, že súčasné moderné vedecké postupy mohli zrekonštruovať ich podoby - je to silný moment pozerať sa im do tváre... Svätí Štefan, Melichar a Marek, orodujte za nás!

• 24.3.2019  19:13
    Kandidát (2013)

Hm, zdá sa, že je to presná trefa - takmer prorocký film. Nestalo sa náhodou niečo podobné aj teraz - pred našimi prezidentskými voľbami?! V hlavnej úlohe Zuzana Potôňová .... Uff, sila ! Tvorcovia však predsa niečo nemohli predvídať. Neuhádli kto za tým v skutočnosti bude o 6 rokov. Mohli si odpustiť ten pľuvanec na Cirkev - NOS a GS nemajú s Cirkvou nič spoločné. Iba ak to, že ju majú " v zuboch"....

• 9.3.2019  15:43
    Naveky mladý (TV film) (2015)

Zaujímavý medailón nevšedného muža, baróna Ladislava Ghillányho. Oceňujem námet i realizáciu tohoto filmu. Vypovedá nielen o ťažkom osude šľachty po nástupe komunistickej diktatúry ale podáva ešte dôležitejšie svedectvo - o nezlomnej vôli a vnútorrnom bohatstve v človeku.

• 31.12.2018  18:24
    Pirko (2016)

Skvelá Dominika Morávková! Film je svojim spôsobom šokujúci, ale verím, že môže čerpať z reality. Veľká škoda toho plytkého happy end-u v závere.... bez nádeje! Aké ťažké je dostať sa z bahna a nezašpiniť sa! Je to zvláštne, ale spomenula som si na život politických väzňov. Aj tí zažili špinu a hanbu krutosti, no slobodu ducha si mnohí uchránili, pretože predtým dokázali čerpať.....Boli to osobnosti. Odkiaľ mala čerpať silu táto filmová Shakira?! Bez koreňov, bez rodiny, bez lásky....Čo dávame deťom v detských domovoch?! Veľmi veľa skvelých materiálnych vecí, ale často nulový morálny kompas, málo pochopenia a pre určité pohodlie vychovávateľov (česť výnimkám) len trápne a pomýlené televízne vzory a biedne názory na život....( Viem o čom hovorím :-) )

• 24.9.2017  15:47
    Čierna madona (TV film) (2017)

Výnimočný dokument! Konečne iný pohľad na predkladanú etapu dejín. Fakty, ktoré tu prezentujú viacerí špičkoví historici sú zaujímavo dopĺňané autentickými zábermi miest, pamiatok, umeleckých diel, ako aj vhodnými rekvizitami, či náznakmi rekonštrukcie dejinných udalostí. Oceňujem široký zdroj prameňov, ale napr. aj kvalitný strih i hudbu. Blahoželám, pani Tokárová, vynikajúca práca! Pre záujemcov: https://gloria.tv/video/cMykq1JyLEC826uRQknE2Tkzy

• 1.9.2017  14:49

Tak krásne zábery Tatier som snáď ani nevidela. Nádhera! A predstavenie najstaršej generácie nosičov ma fascinovalo rovnako. To naozaj ešte v tomto veku nosia tie ťažké náklady?! Obdivuhodné! Zaujímavý, nezvyčajný a krásny film. Chýbal mi však komplexnejší pohľad na problematiku nosičstva, zdalo sa mi to iba ako taká sonda. Čakala som viac konkrétnych informácií. Časový priestor na to bol až-až....

• 1.9.2017  11:43
    Lea (1996)

Myslím, že pán režisér Fíla nemá predstavu o živote "niekde na východným Slovensku" v roku 1994. Svoj film totiž zasadil, či chcel zasadiť práve tam. Teda tu. Ja tu totiž žijem - a oveľa viac rokov ako len od 1994. Je teda riadne vedľa! Neverila som vlastným očiam. To čo má byť? Rómska osada? Alebo si fakt niekto myslí, že tu takto žijeme?! Ďalšia vec - sekli sa nielen v prostredí, ale aj v mentalite. Hlavná hrdinka jednoducho nemohla vyrásť na východe Slovenska! U nás je tak špecifická mentalita - nič, absolutne nič som z nej vo filme nielenže nezahliadla, ale ani náznakom nepostrehla. Dokonca ani z rómskej mentality tam nič nebolo (ak by som brala do úvahy to slabé sociálne prostredie, ktoré tu prezentovali). Takže, milí tvorcovia, aj keď má film výborný námet a dosť dobrý scenár, obsadili ste skvelých hercov, ani samotná réžia nebola najhoršia - a čo je dôležité - vedeli ste vhodne "zatlačiť" na city mnohých divákov - ja som vám napriek tomu nedokázala uveriť. Preto dve hviezdičky dole...

• 13.7.2017  20:30
    S Hudbou Vesmírnou: Je nám teplo! (hudební videoklip) (2015)

Nie je to vôbec môj hudobný štýl, ale verím, že pre mladú generáciu je to nápadité, humorné, chytľavé - celkom som sa pobavila.

• 5.7.2017  16:06
    Špína (2017)

Vynikajúci herecký výkon Dominiky Morávkovej nemohol vyvážiť tú pachuť prezentovanej drsnej reality súčasnej kultúry a života mladých - často ochudobnených o hodnotné duchovné a emocionálne dedičstvo rodičov. Vnútorné zranenia, prázdno, beznádej, plytké názory a dialógy točiace sa okolo sexu (akoby iné témy neexistovali) okorenené sústavným vulgárnym slovným prejavom.... Bože, aké úbohé! Kultúrne sme klesli kdesi na dno, dobrovoľne sme odhodili tradičný kvalitný "morálny kompas", opičiac sa po "vyspelejšom svete".... Čo s tým ?! Nie, film nie je žiadnym hlbokým umením, ktoré povznáša a prináša túžbu po dobre, kráse a nádeji.... Napriek tomu je vo svojej depresívnosti aspoň burcujúci k zamysleniu. A to vidím ako jediné pozitivum.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16