Katyň (2007)

Bezpochyby silný námět, ovšem jeho ztvárnění je slabší. Děj je často nudný, předvídatelný a přijde mi, že je postaven de facto na finální části, kde je dosti silně zobrazen samotný masakr. To jediné se vám bude nějakou dobu vrtat hlavou. Slabší 3*

Jdi a dívej se (1985)

Syrovost, drsná atmosféra, odporná, odpuzující a šokující pravda o válce a, což je na tom všem asi to nejhorší, uvědomění si, že to vše se skutečně odehrávalo. Jeden z mála sovětských filmů, který konečně pojal válku i z této stránky, což je vlastní spíše těm západním tvůrcům, a povedlo se to opravdu na jedničku. Navíc jsem neměl pocit, že by mi film navazoval nějakou ideu, myšlenku - všechno je ponecháno divákovi. Jinak věřím, že by se film určitě obešel bez určitých scén a pasáží. 85

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

A jeje, po skvělé jedničce to šlo rapidně dolů... škoda, asi je to fakt prokletí těch dvojek nebo co. Sice ten základ je tam stále patrný, ale všechny ty super hyper turbo vymoženosti dělají svoje - já jim totiž přestal věřit, přišlo mi to přetažený za vlasy. V jedničce (vlastně i v 0) se to dá alespoň technicky a fyzicky vysvětlit, všechno se více či méně skutečně zakládá na fyzice a chemii, kdežto tady už je to přeci jenom postavené jen a jen na efekt. Přesto musím říct, že jsem se bavil, ovšem na jedničku se podívám opravdu radši.

Kostka (1997)

Skvělé a naprosto bombastické sci-fi. I když se na to dívám po desátý, tak pokaždé ta neskutečně ohromující, drsná atmosféra a napětí mě vždycky znovu a znovu dostanou. Nevím čim to je, ale řekl bych, že je to tím uzavřeným prostorem, protože podobné pocity mám i při sledování Vetřelce (mam na mysli ten první díl, pak už to šlo z kopce). 99

Scary Movie 2 (2001)

Mrzí mě to a je to k pláči :( Nejhorší díl z celé řady, škoda. Jo, něco se povedlo, ale jinak zbytečně ukvapené, šílené a jednoduše jednoduchý. 30

Žába k zulíbání (2002)

Jednoduchá komedie postavená na jednoduchém scénáři, ale přesto si z něj dokázala leccos vytěžit - některé pasáže jsou opravdu srandovní a to hlavně díky Schneiderovi a Rachel McAdams, ve skutečnosti totiž právě na nich celý ten film stojí. No a Annu Faris mám prostě rád a hotovo :) Do půjčovny si pro tento film určitě nepůjdu, ale v televizi bych se na něj asi určitě ještě jednou podíval.

RRRrrrr !!! (2004)

Skvělá bláznivá oddechová komedie, která spojuje tři velmi důležité věci: nápad, originalita a vtip. Opravdu mě pobavila a věřím, že sledovat to pod vlivem nějaké té omamné látky, tak je to na pět hvězdiček. K tomu je tato komedie totiž přímo dělaná.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem od toho víc, než jsem ve skutečnosti dostal. Dokonce mě první půlka filmu, přesněji řečeno do doby, než se dostanou do továrny, mě bavila víc. Bylo v ní něco kouzelného a pohádkového, dokonce mi to připomnělo první díl Harryho Pottera. Jenže nakonec všechno moje nadšení opadlo a všechno se to obrátilo v jakousi přehlídku plnou barev, skřítku, zpěvu, tanců a sem tam i nějakých většinou zajímavých vynálezů. Ne že by to nebylo až tak úplně bez chuti, ale bylo to trochu monotónní a místy až nudný. Nakonec jsem doufal, že alespoň ten závěr bude stát za to, ale bohužel, ani to ne. Jediný Johnny Depp byl výborně a skvěle šílený. Na to, že vedl továrnu na čokoládu, místy jsem se ho opravdu i bál )). Možná to není ani tím filmovým zpracováním ale spíše samotnou předlohou, ale je taky možný, že je to obráceně. 55

Transformers (2007)

Michael Bay si zase hraje s vojáčky!!! A v tomto případě se mu to opravdu povedlo. Co se týče scénáře, je to naprostá pohádková blbost, plná neskutečných do očí bijících nesmyslů. Ovšem už po prvním shlédnutí pochopíte, že ten zde v podstatě nehraje žádnou roli a i já jsem se s tím nakonec smířil, protože celkové zpracování filmu je vskutku vynikající a i po pěti shlédnutích se k němu ještě určitě nejednou vrátím. Skvělé akční scény, výborná místy zmatená kamera a před Jablonským smekám, protože hudba místy byla dokonce mnohem lepší, silnější a výraznější, než samotný děj na obrazovce. Taky jsem se u toho i několikrát dobře zasmál, např. scéna v autosalónu Porsche mě fakt dostala. Sečteno a podtrženo, skvělá akční podívaná s komediálními prvky a kdyby ten scénář byl trochu více propracovaný, bylo by to opravdu na sto procent. Takhle dávám dobrých jistých 90.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Další novácká, nechutná, komerční, nezajímavá blbina... Je to jeden z těch kusů u kterých si říkám kdo a za co probůh těm lidem dává peníze!!! Naprosté mrhání časem, penězi a mnohdy i talenty lidi, kteří se toho zúčastní.