Rande naslepo (2017)

Nesmierne príjemná romantická zábava so sympatickým obsadením. A to, že s Nemecka? Len to potešilo.

Chappie (2015)

Jasné, že to je kompilát niekoľkych už známych motívov z filmov z robotami… Ale v zásade som sa bavil, takže to cieľ primárne splnilo.

Princezna Nevěsta (1987)

Stará dobrá rozprávka zo všetkým, čo dobrý príbeh potrebuje. Akurát Westley si mohol odpustiť tie priblblé fúziky :)

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Nejako sa to príliš rozvetvilo a začalo byť až moc neprehľadné. Linka v ríši zla u rusákov bola zbytočne naťahovaná. Mali oslobodiť Davida Harbour-a a páliť domov :) Ostatné celkom dávalo zmysel, akurát určite netreba pridávať piatu sériu. Čakať zase 2 roky??? Načo. Len aby bolo väčší zisk... Ale atmosféru seriál má stále výbornú a napriek tomu, že tam sú motívy snáď zo všetkého dobrého, čo za posledných 40 rokov vzniklo... a možno práve kvôli tomu?

Ozvěny mrtvých (1999)

Ľahko nadpriemerná ducharina, hlavne vďaka Kevinovi. A aj malý to zahral skvele.

Pasažéři (2016)

Originálne romanticko-dramatické sci-fi, ktoré si rád pozriem kedykoľvek… sympatickí herci a krásna scénografia plus úchvatné “výlety” do vesmíru… Super

Pomsta (1975) (TV film)

Srandovná dobová komédijka o vzťahoch… Ivan Mistrik s tou svojou top slovenčinou

Postřižiny (1980)

Nie som až tak očarený a to som film videl 42 rokov po vzniku :) Ale uznalvam, že Magda je tam vážne krásna a odvážne na tie roky ukazuje svoje vnady… Zase mužskí herci sú fakt výborní. Typická menzlovina bez akehokoľvek message. Len plynie a človek čumí ako magor :)

Všechno musí pryč (2010)

Rozhodne to nie je komédia... a ani dráma, je to štúdia prechodu a pochopenia človeka, ktorý si až pod tlakom prúserov uvedomí, že jeho akože skvelý život nebol až tak skvelý a možno aj preto to celé zalieval litrami chlastu. Veľmi pekná pomalá melancholická štúdia, ktorá neurazí a vie potešiť svojou nenútenosťou. Ferrel konečne vo filme, kde sa netvári ako idiot a pokúša sa o reálnu postavu. Snáď to skúsi s Delillah (Laura Dern) :)