Jízda (1994)

Pokus mestkých chalankov o totálny úlet... Útek "mimo civilizácie" na starom Peugeote s urezanou strechou. Dovtedy by to bolo super až kým stretnú pitomú nánu Geislerovú a tá to celé komplikuje...

Dobrý den, sousede (1967)

Sami Swoi je skvelá komedia o vztahoch ludi presidlených po vojne na zeme nikoho. Nedorozumenia a problemy su velmi milo osadene do tych tazkych casov kde pri orani zeme treba bolo davat pozor na míny. Zápletka je samozrejme okolo vzťahu mladych z dvoch rozhnevaných rodín. Treba vidieť v originále v skvelom nárečí východného Polska.

Rejs (1970)

Rejs je kultový film v Polsku. Porovnat sa ho da u nas napriklad s Kurvahošigutentag. Jednoznačný výsmech nezmyselnosti socializmu...

Krátký film o zabíjení (1987)

Zabil z hlupej tuzby po peniazoch, z necitlivosti voči iním ľudom a určite aj mizéria poľského socializmu mala svoj velľký vplyv... Zabil niekoho úplne neznámeho (taxikára) a nezľutoval sa napriek prosbám umierajúceho... A za to teraz pyká... Všetko si začína uvedomovať, všetko ho to mrzí, chcel by vrátiť čas. To sa však nedá... a tak prichádza deň popravy. Pochmúrnejí film som nikdy v živote nevidel. Zanechal vo mne hlbokú stopu a dal by som ako povinný film vo vezeniach

Lebkouni (1988)

Asi to chcelo byť tak trochu o rasizme a neznášanlivosti oblečené do šatu science-fiction... Bolo to však príliš tuctové. Šišatohlavý policajt ma nijako nepresvedčil.

Smallville (2001) (seriál)

Snaha tvorcov prerástla tému a tak vznikol tento mládežnícky seriál. Nehovorím, videl som pár častí, ktoré zaujali, keď hodnotím celok tak končím pri 35%.

Na Hromnice o den více (1993)

Tak táto komédia ma dostala. Koľko krát som už rozmýšlal čo by som urobil, keby som sa dostal do podobnej časovej slučky... Veľmi vtipné. Príbeh ma úplne vtiahol. Človek len rozmýšla, že čo už treba urobiť, aby sa všetko vraátilo tak ako má byť. Bill Murray: "Bravo"

Mastičkář (1981)

Upłakany film Jerzego Hoffmana. Pamietam, kiedy go po raz piewszy widzialem, to chyba sie rozplakalem. Anna Dymna jeszcze mlodziutka i piekna gwiazda polskiego filmu i wspaniale przygody swietnego chirurga ktory zgubil pamiec. W koncu uratuje zycie wlasnej corki nie wiedzac o tym fakcie... Velmi dojímavé :)

Alf (1986) (seriál)

Ak majú byť mimozemšťania takíto, tak to berem... Nasmejeme sa do vôli. Plyšový sympaťák si ma získal v momente keď hodil prvú z množstva svojich periel. Vždy si rád mrknem ktorúkoľvek epizódu.

Želary (2003)

Veľmi dobrá poetická dráma, ktorá si už len kvôli hereckým výkonom hlavných protagonistov pozornosť. Dramatický príbeh núteného prechodu životných štýlov, len potvrdzuje, že láska nemá hranice a v skutočnosti to životná situácia núti prehodnocovať všetky hodnoty... Vždy som tvrdil že človek je "flexible beast". V Želaroch to platí dva krát.