Stalker (1979)

60% ... Vizuálne je to veľmi pútavé ale keď po takmer troch hodinách sa nepriblížite ani len náznakom k pointe tak je niekde chyba. A ako tak čítam komentáre tak som rád, že nie som jediný čo to nepochopil.

Smrt člověka na Balkáně (2012)

80%... Za málo peňazí, veľa muziky. Na jeden záber natočený film, ktorý je založený na dialógoch medzi postavami a na ich absurdnom správaní. Snímok, ktorý dokážu natočiť jedine na Balkáne.

Maradona režie Kusturica (2008)

"Hovorím, čo cítim," povedal Maradona na začiatku filmu, ktorý mal mapovať nielen jeho futbalovú kariéru ale aj jeho osobný život, ktorý bol plný vzostupov a pádov. Podľa komentárov súdim, že inak kvalitný dokument trpí politickými názormi, ktoré hlavná postava tohto diela hlása. Pravdupovediac, neviem, čo ste čakali od človeka čo má na sebe vytetované podobizne Che Guevaru a Fidela Castra.

LokalFilmis (2015)

60% ... Vtipné momenty sa neustále striedajú s nudnými. Tvorcovia mohli ešte jeden alebo dva roky venovať príprave scenára a bolo by to dokonalé. Lenže prostredie slovenskej kinematografie nie je moc naklonené animovaným snímkam a niekde bolo treba začať. Určite sme o partičke z InOut nepočuli poslednýkrát a zaslúžia si obdiv, že dokázali do kín dostať projekt robení doslova na kolene.

Její případ (2005)

Tento film je určite top snímok pre každú feministku. Hlavná hrdinka nemá najmenšej chybičky a pomaly každý jeden muž, ktorého živote stretla, jej ubližoval (dokonca aj vlastný syn). Napriek tejto drobnosti sa jedná o skutočne kvalitný snímok, ktorému nechýbajú silné emócie a skvelé herecké výkony. V tomto prípade bola oscarová nominácia pre Charlize Theron skutočne málo.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Aby ste ocenili tento dokument, musíte si bezprostredne po jeho vzhliadnutí ešte niečo o hlavnej postave prečítať a až potom zistíte, akého neuveriteľného príbehu ste boli práve svedkom.

Domek z karet (2013) (seriál)

85% ... Po dvoch sériách musím konštatovať že, atmosféra a herecké výkony sú fantastické. Ako už bolo viackrát spomínané Kevin Spacey je v životnej forme ale ostatní mu pri jeho hereckom koncerte skvele sekundujú. Čo ale nestíha ísť zarovno s týmto koncertom je príbeh. Celý čas sa rieši viacero politických roztržiek, čo sa dalo čakať samozrejme, ktoré sú poväčšinou vyriešené tak nejak zmäteno. Tým myslím, že všetko sa to nakoniec vyrieši "samo". Ostatné viaceré dejové línie, ktoré moc nesúvisia s hlavným dianím mali byť ukončené hneď v zárodku. Zhrnutie:: Napriek skvelým hereckým výkonom sa podľa mňa jedná o veľmi preceňovaní seriál, ktorého zhadzuje vlastný príbeh.

Most (2011) (seriál)

1. séria: Škoda, že tu nefungujú polhviezdičky lebo tento seriál je podľa mňa presne na pomedzí 4 až 5*. Doteraz som videl len zopár filmov zo škandinávskej produkcie a tento seriál ma utvrdil v tom, že by bolo dobré sa jej venovať viac. V prvom rade tu zafungoval skvelý kasting. Aj tá najokrajovejšia postava je zahratá skvelým spôsobom. Hlavná dvojica Noren-Rohde sa vo všeobecnosti moc neodlišuje od iných dvojíc z iných kriminálok ale časom sa pre Vás stanú výnimočnejší a to hlavne vďaka ich dialógom a aj vďaka faktu, že jedna postava je obdarená zvláštnou formou autizmu. Fungujú tu aj úžasné zábery na okolité budovy, prírodu alebo na more, z ktorých vyžaruje taký chlad, ktorý sa dá natočiť asi len v škandinávií. Čo tu podľa mňa moc nefunguje je príbeh. Do polovice skvelý, napätie postupne gradovalo ale potom sa autori akoby zasekli a zabudli čo vlastne tým všetkým chceli povedať. Celé sa to potom začína zamotávať a isté momenty mi prišli ako z jednej Cimrmanovej hry, keď niektorým postavám sa venoval dlhší čas a aj príbeh a tie postavy zrazu zmizli a vy celkom neviete načo tam vlastne boli. A to je podľa mňa u tohto seriálu kameňom úrazu. 4/5 2.séria: Na rozdiel od mnohých si myslím, že druhá séria bola výrazne lepšia. Príbeh, hoci bol trošku miestami zmätený, tentokrát sa držal svojej línie od začiatku až po koniec a autori sa nepokúšali o akýsi zásadný zvrat. Martin a Saga vplyvom rôznych udalostí prechádzajú zmenami a to je obrovské plus pre túto sériu. Kolegovia z vyšetrovačky im skvele sekundujú a na rozdiel od 1.série má každá z vedľajších postáv v príbehu akési miesto, hoci niektorým pasážam z ich života sa nevyhnete a tie patria medzi tie nudnejšie momenty tejto série. Inak všetko ostatné tu funguje skvele. Šikovná réžia, kamera zachytávajúca chladné severské prostredie a samozrejme úžasné herecké obsadenie. Zvlášť scény v ktorých išla do akcie zásahovka boli spravené s neskutočnou precíznosťou. Preto dávam 5/5 a celkové hodnotenie zvyšujem na najlepšie možné. Už teraz sa teším na 3.sériu

Taká malá propaganda (2001)

Dokument kde monológ hlavného "hrdinu" nemusí byť každému po vôli. Napriek tomu, že z jeho myšlienok by sa nejednému spravilo zle, obsahujú v sebe silné posolstvo. Páči sa mi ako sa nehrá na prevracača kabátov a pokojne prizná, že to čo robil ho bavilo a keby sa dalo tak by to robil znovu. Veď prečo nie keď bol za to platený, však? On nemôže zato, že ľudia hocičomu uveria.