Dexter1

nafilmu.cz

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 22.12.2017  21:49
    Bright (2017)

Fantasy variácia na Alien Nation z roku 1988, kde podobne musel ľudský policajt prítomnosť "parťáka" z úplne iného sveta. Lenže tam, kde fungovalo podpichovanie a konverzácie akoby z pera Shane Blacka tu nefunguje. Nevravím, že sa to nedá, ale je to predvídateľné, postavám moc nefandím a sú mi úplne ukradnuté, soundtrack otrasný. Noomi potešila, Will až tak neplakal, konečne, a nejaký seriál z tohto sveta, kde by sa riešili nejaké normálne prípady a nie tisícročné proroctvá by som koniec koncov uvítal. Slabé 3*.

• 25.10.2017  01:40

Vskutku zábavný film, výborne natočený, uvoľnený a na pozeranie veľmi príjemný. Škoda len, že je vo svojej podstate o ničom. Akosi mi utiekla podstata a nejaké to hlavné zdelenie. Každopádne, šikovná réžia, skvelé herecké výkony a atmosféra na nezaplatenie. Škoda len, že príbehovo to značne kolíše.

• 18.10.2017  01:22

Jednoduchá zábava na pobavenie. Svieža hororová komédia v ktorej sú všetci pekní, pekne hlúpi a nevedia hrať, hlavne Samarin prejav mi neskutočne liezol na nervy. Napriek mnohým neduhom ide o naozaj vtipnú jazdu, ktorej sa hlúpe a logické chyby dajú veľkoryso odpustiť.

• 30.9.2017  11:44
    Neo Yokio (TV seriál) (2017)

Prvý koment. Neo Yokio je v podstate New York v alternatívnej súčasnosti. Kedysi dávno brázdili ulicami démoni a iné ohavnosti a niekoľko mágov a exorcistov sa porátalo s touto hrozbou. Časom tak vytvorili silnú aristokratickú vrstvu, ktorá funguje dodnes. Kaz Kaan je mladé namyslené chlapča, ktoré síce je tým najväčším postrachom všetkých démonov, no viac sa sústredí na svoj spoločenský status, oblečenie a všeobecnú obľúbenosť. Ak by som mal 15 a bol ženského pohlavia, tak to asi úplne žeriem. Takto mi to prišlo nie len plytké, ale miestami i nudné. Animácia je príliš jednoduchá, charaktery nedotiahnuté a miestami až hnevajú diváka. Jednoduché "anime" pre americkú netflixovú mládež. Keď spomínam negatíva, môžem spomenúť aj pozitíva. Vo svojej podstate je to celkom šikovná kritika dnešnej high society a mladých fungujúcej v nej, ktorých nezaujíma skoro nič a nikto, okrem samých seba. Sem-tam sa podarí aj nejaký ten vtip a celkovo ten fungujúci svet mal svoje čaro.

• 20.9.2017  22:09

Plytká, ohraná a neoriginálna komédia, ktorú okrem ústrednej dvojice zachraňujú neuveriteľne vtipné momenty. Čo sa týka súčasných komédii, tak sa tento kúsok môže zaradiť veľmi vysoko, lebo dneska spraviť dobrú komédiu je skutočne umenie. Bohužiaľ ako som už spomínal, slabý scenár a prestrelená stopáž zráža inak sviežu komédiu na kolená. Podobne ako môj komentár, plný protichodných tvrdení, je na tom aj hodnotenie, raz 5* a potom odpad!

• 23.8.2017  19:00

Po slabom Afterlife a zmätenom Retribution sa ako tak vrátila kvalita do tejto série. Našťastie sa vynechali hlúpe dejové zvraty a šlo sa len po akcii, ktorá mi pomerne vyhovovala. Na Extiction sa to síce nechytá, ale oceňujem tento zárez, ktorým sa s nami snáď Anderson nadobro rozlúčil. Myslím, že Residenta od neho naozaj stačilo.

• 23.8.2017  12:59
    Poltergeist (2015)

Takto nejako to vyzerá keď dáte przniť klasiku tvorcom filmov pre detského diváka. Horor bez atmosféry s prístupnosťou, zrejme mládeži prístupné a vskutku s nehodiacim sa hereckým osadenstvom. Akože Rockwella a Harrisa mám rád, ale do týchto zlých napísaných úloh sa nehodili a nevedeli ani "kam s konopí". V podstate ďalší zbytočný a ubíjajúci remake.

• 22.6.2017  00:12

Efektne preštylizované a naozaj vizuálne dobre pozerateľné. A to je tak všetko. Od R-kového filmu som čakal viac tlačenia na pílu vo všetkých rovinách. Pár vtípkov sa tu nájde, ale pre mňa aj všetkému kraľuje o dušu hláškujúci Rock, ktorý si z Efrona robí vkuse srandu. Čo sa týka deja, tak nič, nápaditosťou skrátka ďalší diel. Najviac však zamrzeli úplne zle využité cameá starých známych, absencia hlavného osemdesiatkového úvodného songu a silný pocit nevyužitého potenciálu. 3* sú veľa ale tak srdcovka to je, nebudem si sám sebe klamať.

• 9.6.2017  23:48

Vizuáne orgie. Zhang vie čo a ako, prehnaná farebnosť, dokonalá výprava a kostýmy. Všetko ostatné je bohužiaľ americký popcorn. Čínsku veľkoleposť, ktorú sa snažil vdýchnuť Zhang uznávam a obdivujem, bohužiaľ tupý scenár plný logických (amerických) trápností už tak ľahko neprekusnem. Forma vysoko prevyšujúca obsah si zaslúži plné 3*, k čomu dopomáha výborný Pedro Pascal a neskutočne zlatá Tian Jing. Inak takto keby nejako vyzeral filmový Warcraft, tak by som krochkal blahom.

• 30.5.2017  23:39

Prvý Labyrint bol aj napriek svojmu teen zázemiu celkom zaujímavý a pre mňa aj prekvapivo drsný (vzhľadom na žáner). Druhý diel sa snaží o to, o čo všetky ďalšie pokračovania, byť lepší. Čiže už tu máme predstavený celý apokalyptický svet, pestrý kolorit bojujúcich frakcii a skutočne nezmyselné, banálne a miestami až hlúpe zápletky. Celková minutáž je prestrelená, pri počúvaní dialógov sa chcete prestreliť vy a od zhruba 20 minúty sa neviete zbaviť dojmu, že je to proste hlúposť. A hlúposť to bohužiaľ je. Z odpadových vôd ťahá tento film snáď len vizuálna stránka. Post-apo svet je pekný, atypický "zombieci" a scénky s nimi sú dobre spravené a bavia. Potešujúci je aj herecký ansámbel vyskladaný z GoT-ka.

• 20.4.2017  22:25

Prvý koment. Skvelo natočený kuchársky film. Vskutku sa dobre pozeralo na kameramanové šantenie s kamerou a aj na samotné jedlo v obraze. Príbeh ma za srdce až tak nechytil, ale chutné drobnôstky vo filme si ma absolútne získali. Zisťujem, že po Shokugeki no Soma môžem akýkoľvek film, v ktorom sa to točí okolo varenia. Každopádne, toto nie je žiadna ukričaná crazy komédia, ale viac-menej dráma s komediálnymi prvkami, čiže žiadnych extrémnych uleteností sa netreba báť. Čiže ak sa do tohoto pustíte, tak vám zaželám iba dobrú chuť (na lačno sa to fakt nedá pozerať). P.S.: Možno príde i Marek Vašut :O

• 11.3.2017  21:14

Nápad zaujímavý, vizuálne zaujímavé, Alicia ako vždy prekrásna, len málo toho bolo, málo...

• 8.3.2017  18:35
    Zásah (2016)

Tjahjantovi veľmi pomohla spolupráca s Garethom Evansom na Safe Heaven. Tima veľmi uznávam ako hororového tvorcu a veru ho uznávam aj ako akčného tvorcu. Od Evansa si požičal Ika, pridal tam trošku seagolovskej poetiky a primišiel tam samozrejme veľ krvi. Zážitok pri tejto stopáži nie je stopercentní a občas sa to pláca v romantickej linke bez nejakého väčšieho zmyslu, ale nabitá akcia a celková krutosť to plne vynahrádzajú. Timo sa bude ešte venovať akčným filmom, ale dúfam, že sa vráti aj k hororom. Každopádne ak máte radi spoluprácu Evans+Uwais smelo do tohto, aj keď Raid, či Berandal je o niekoľko stupienkov vyššie.

• 4.3.2017  10:35
    Maggie (2015)

Extrémne pomalá, no zato skutočne emóciami nabitá zombie dráma. Arnie sa na staré kolená snaží zo seba vydolovať nejakú tú hereckú emóciu, čo miestami pôsobí neskutočne vtipne, ale našťastie sa mu viac-menej darí. Páčilo sa mi vykreslenie apokalyptického sveta, kde sa ľudia snažia kontrolovať počet infikovaných. Na tomto podklade sa začínajúci Hobson snaží vydolovať veľa sĺz a depresie v minimalistickom duchu a ja som tu celkom zožral. Zaujímavé herecké obsadenie (Arnie konečne v zombie filme), fajná hudbička a neustále tiesnivá atmosféra. TOP to nie je, ale ako debut beriem. Hobsona sledujem ďalej.

• 3.3.2017  00:16
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

Vtipné, veľmi čiernohumorné, krvavé a proste skvelé. Netflix si k sebe dokopal Drew Barrymore, ktorá sa ako nie až tak krvilačná zombie snaží udržať svoj život stále v normále a geniálneho a neskutočného Timothy Olyphanta. Práve Olyphant svojím prejavom priemerného Američana, ktorý je na pokraji zbláznenia sa, ťahá seriál ku hviezdam. Inak vskutku neopozeraná televízna zábava, ktorá zombie žáner výrazne neposúva (pohráva sa s myšlienkou pokojného zombieka), ale dostáva tento žáner k širším masám bez výrazného hanobenia. Ja som sa vskutku zabával na každej capine čo sa tu stala a veľmi som bol prekvapený z množstva krvi, čiže si ma to úplne získalo. Teším sa na ďalšiu sériu (verím, že sa jej dočkám).

• 20.2.2017  00:43

Príjemný pohľad do sveta francúzskeho kabaretu. V podstate divadlo, ktoré sa akosi pretavilo na film so šteklivými scénami. Bez výraznejšieho deja sledujeme len scénu za scénou, kde sa striedajú spevácke čísla, komické čísla a samoúčelné jemné erotické čísla. V tomto miš-maši sa tu objavuje aj aj "mladý" Funes, ktorý dáva v tomto období pričuchnúť k základom svojho komického talentu, skrátka taký neobrúsený diamant. Ale jedno mu musím nechať, sliepku vie napodobniť ukážkovo, ale prečo to robil tak to netuším.

• 17.2.2017  09:51

V podstate poviedkový film, kde Fernandel hrá 5 bratov a ich otca a každý má svoj príbeh. Spája ich postava doktora, taktiež ich krstného, ktorý sa ich snaží zlanáriť na spoločnú oslavu 40-ky v rodnej dedinke. Príbehy sú nie vždy vyváženej kvality, ale to vôbec nevadí. Celé je to také milé a dýcha z toho tá krásna atmosféra poctivej filmárčiny (nie ako teraz :D). Tento film treba vidieť hlavne kvôli stávke kapitána o strašné peniaze a majetky kam si sadne mucha. Skutočne jedna z najnapínavejších scén akú som za posledné obdobie videl. A taktiež sa tu mihne Funes a skutočne neviem prečo som si vždy myslel, že ten chlap nikdy nemal vlasy.

• 15.2.2017  16:06
    Miss Zombie (2013)

Výborná fomálna stránka. SABU dokázal využiť čiernobiely formát veľmi profesionálne a nepôsobilo to ako len dáka hra, ale malo to všetko zmysel. Celkovo zo záberov som uchvátený a vyzeralo to veľmi pekne. Príbeh si ide vsutku veľmi, ale veľmi pomaly, čo vôbec nevadí. Postupné budovanie príbehu, zvratov a napätia je presne to, o čo ide. Samotný príbeh sa zaoberá domestikovanou zombie, ktorá zasiahne do fungovania na oko šťastnej rodiny. Samozrejme je v tom obrovský presah na fungovanie našej spoločnosti. Mám rád toto posúvanie hraníc zombie filmu a skúšania nových vecí a tu to na výbornú.

• 14.2.2017  18:32

Veľmi zručná réžia. Skutočne pomalé budovanie atmosféry s výborným finále ma bavilo. Čo ma nebavilo boli hlavne herecké výkony, ktorým dominovala úplne iritujúca Zohra Lampert. Neznáma klasika v ktorej sa pohybuje niečo medzi upírom (bol aj pomenovaný vo filme ako upír ale slnečné lúče ho nezastavujú) a zombie (k čomu by som sa skôr prikláňal, ale nie flesh-eaters ale skôr tí klasický voodoo). Ak sa vyzbrojíte hutnou dávkou trpezlivosti tak si môžte vychutnať pomerne zaujímavý a neznámy horor (z ktorého v dnešnej dobe ten strach až nejde) .

• 11.2.2017  14:40

Prvý koment. Úplne uletená crazy komédia, ktorá poprvýkrát predstavuje Lupina III v live-action. Lupin III sa vlastne prvýkrát stretne ako s Fujiko tak aj s Daisukem (Goemon sa neukáže). Výborný dobový soundtrack skvelo podkresluje svižné tempo v rozumnej stopáži, kde sa to gagmi len hemží. Škoda, že sa nepokračovalo v týchto filmoch asi to bolo strašne uletené už vtedajšej dobe.

• 11.2.2017  12:37
    Hacker (2015)

Typický novodobý Mann. Odporná formálna stránka, tú jeho digitálnu kameru nenávidím lebo to s ňou naozaj nevie a pomerne slušný krimi príbeh akoby vystrihnutý zo stránok komiksu o Rip Korbym. Škoda ja dúfam, že sa niekedy dočkám toho, že Mann ešte dakedy chytí do ruky normálnu filmovú kameru a jeho film nebude vyzerať akoby to točil s kamošmi na dvore.

• 9.2.2017  01:21

Ťažký lacný trash o doktorovi, ktorí sa snaží oklamať smrť. Nudná capina, v ktorej miznú mŕtvoly z miestnej márnice aby sa objavili niekde inde. Vo filme je klasický HK zombie, ktorá v sebe mieša aj prvky upíra, zombie majú tesáky a svieti im jedno oko na červeno. Tento film v podstate nič nové neprináša. Je to banalita, ktorá sa berie smrteľne vážne. A dokonca i tento text má väčší herecký talent, než celé herecké obsadenie,

• 5.2.2017  22:47

Ja by som to až tak čierno nevidel. Poviedkový film, v ktorom sa stretli veľmi zlé CGI a podpriemrné herecké výkony so skvelými brakovitými námetmi a pozerateľnými aziatkami. 1. poviedka - pomerne zamotaný krimi miš-maš, kde sa ani scenárista nemohol zorientovať. 2 . poviedka - predvídateľné sci-fi o cestovaní časom, ktoré dokázalo vtiahnuť. 3 . poviedka - neskutočná paródia na zombie horory, kedy sa nedá nič brať vážne a rozum zostáva stáť. Ak máte radi filmy, pri ktorých odkladáte mozog smelo do toho.

• 5.2.2017  12:30
    Jason Bourne (2016)

Horšie ako predchádzajúci diel s Rennerom. Dejovo strašne nudné a doslova hlúpe. Nejako to je málo akčné (našťastie posledná polhoďka je fajn) a v podstate sa tam nič nedeje. Ďalší zárez sa snáď vráti k prvým trom častiam a ak nie tak dúfam, že to utnú, lebo to už nebude mať zmysel.

• 31.1.2017  17:47
    Stalled (2013)

Príjemná amatérčina, ktorá sa nebojí ukázať zvrhlosti, humosnosti a celkovú nekorektnosť. Osobne som sa bavil na nápadoch, ktoré sa diali na pár metroch štvorcových a vôbec by som to nevidel tak čierne ako všetci ostatní. Ak máte radi filmový trash a nebude vám trápne sa baviť na scenári asi 10 ročného decka (áno Palmera týmto pozdravujem) tak smelo do toho. A možno dojdú aj lezby...

• 31.1.2017  10:32
    11 Blocks (2015)

Prvý koment i prvé hodnotenie (sa mi to konečne podarilo dakde). V ekonomickom kolapse, kedy je počet bezdomovcov už takmer neúnosný, vznikajú drsné a brutálne gangy. John "Concrete" Hong sa po nemilosrdnom tréningu svojho otca musí prebiť 11 blokmi, pričom každý jeden ovláda nejaký ten gang. Nadšenci a fanúšikovia Martial Arts, ktorí to bezpochyby vedia aj robiť sa rozhodli si natočiť film pre seba a podobných nadšencov. Choreo je pomerne reálne, len po filmovej stránke to trošku pokrivkáva. Ťažké béčko so slabým dejom a rozhádzanou dramaturgiou zachraňuje citeľný fanúšikovský zápal a dúfam, že sa tento tvorivý tým začne posúvať a časom si na nás počká skutočne dobrý MA filmík.

• 29.1.2017  09:58
    Jazdi Hlavou (TV pořad) (2015)

Akože RTVS-ka ma v poslednej dobe neprestáva prekvapovať. Úplne, že profi spracovanie.

• 29.1.2017  09:43
    The Captive (2014)

Moje prvé stretnutie s Egoyanom a myslím, že dopadlo veľmi slušne. Temná krimi dráma podfarbená hudbou à la Jóhann Jóhansson s tak poprehadzovanými dejovými linkami, že by sa ani Tarantino v tom nevyznal a vďaka počasiu to celé vyznieva ako severská dráma. To sú vlastne ingrediencie, ktoré potrebujem ku kvalitnému filmovému zážitku. Preto aj napriek tomu, že filmu miestami výrazne dôjde dych hodnotím vysoko. Skrátka kvalitka.

• 5.1.2017  21:12
    L.A. Slasher (2015)

Skutočne nerozumiem tunajšiemu hodnoteniu. Áno ide o neskutočne lacné béčko, ALE so skvelým hereckým obsadením, výborným osemdesiatkovým feelingom (intro patrí k topom), neskutočným soundtrackom a premisou a la God Bless America. Vôbec by som sa nebránil nejakému pokračovania ak by sa niesol v podobnom duchu. Martinovi Owenov želám veľa úspechov a podobných kvalitných žánrových zárezov. Jednoznačne ho budem sledovať. Mne neostáva nič iné len šíriť osvetu o tomto malom prekvapení a samozrejme ho bez hanby odporúčam. L.A. Slasher nemôže sklamať ale len prekvapiť, tak ako mňa.

• 4.1.2017  01:00
    Zánik (2015)

španielske hororové mám skutočne rád. Keď ešte zabrdnú do zombie žánru tak mám istotu, že o zábavu mám postarané. V chladnej krajine neďalekej budúcnosti prežívajú tri odlišné postavy svoj život po zombie apokalypse. Všetci si samozrejme myslia, že "príšery" sú preč, lenže nie je to úplne tak. Tu prichádza film so skvelými zmutovanými zombiekmi, ktorý pre aspoň pre mňa posunuli "že vraj skomierajúci" žáner opäť raz ďalej. Skvelí herci, výborná atmosféra a samozrejme záverečná domová scéna. Na 5* to síce nie je, ale nemá to ďaleko ;)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25