Rychlá rota (2022)

...a presne takto to dopadne, keď máte takmer neobmedzený prístup k právam na akékoľvek postavy a hlavu plnú nápadov. Chlapci z Lonely Island mi oprášili spomienky detstvo v podobe Rýchlej roty a podali neskutočný fan servis, plný skvelých nápadov, dokonalých vtipíkov a s pomerne dobrým kriminálnym prípadom, ktorý môže smelo konkurovať Králikovi Rogerovi. Veľmi príjemné a chcel by som viac.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Úprimne od Tokyo Vice som čakal úplne niečo iné - vtipné dialógy, zbesilú akciu a preneované prostredie (v podstate som čakal mix Miami Vice a Naked Director). Namiesto toho tu máme komplexný príbeh, ktorý sa síce ťahá ako sopeľ, ale ponúka nesmierne dobre vygradované a vypointované scény. A ako bonus je to celé formálne, štylisticky a režijne na veľmi vysokej úrovni. Príjemný seriálový zážitok, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť.

Bellezonismo (2019)

Prvý koment. No dobre...toto bol silný absurd! Bol som na to zvedavý, hlavne kvôli mexickej rosničke s bujarým instagramom (Yanet Garcia), či vie aj hrať. Odpoveď je, že nie, ale pri tomto to viac-menej vôbec nevadilo, lebo pravdepodobne hrala samú seba. Príbeh samotný sa zrejme snaží o dajaké silné filozofické posolstvo, ale vo forme a celkovom vyznení film značne pokrivkáva (a posolstvo preto zaniká, ba priam absentuje). Ak sa však chcete odreagovať na absolútnych a nelogických nezmysloch, pri plejáde španielskych výstrihoch a záberov na zadky, tak smelo do toho. Taktiež je veľmi prekvapivé, že Netflix so svojou PC politikou, takéto dačo zaradil do svojej ponuky, keďže sa film sústreďuje na témy ako machizmus a ťažký sexizmus.

Camille (1926)

Prvý koment. Tak takto vyzeral video teror kedysi. Tento "movie-trash" je vyskladaný zo súkromnej zbierky domácich videí Ralpha Bartona (režiséra, tohto snímku). V tej zbierke sa mihne mnoho významných osobností tej doby, ktoré si poväčšine vychutnávajú alkohol v dobe prohibície. Celé je poskladané akože do Dumasovej Dámy s kaméliami. Z historického pohľadu zaujímavosť, inak film nič neponúka a aspoň pre mňa prvý historický trash (i keď keď pôjdem ešte ďalej do minulosti, tak zrejme ešte dačo nájdem).

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Okrem tohto videný iba originál, ktorý bol kvalitatívne úplne inde ako tento remake/sequel. Film teší svojou minutážou, ktorá zbytočne nenaťahuje jednoduchý dej zbytočnými dialógmi. Potešujúce sú aj gore scény, ktoré som v takejto kadencii od Netflixu naozaj neočakával. Problém nastáva asi len v tom, že je to stále jedna a tá istá ohraná pesnička bez akejkoľvek inovácie, teda ak nerátam prehnané pílenie "influencerov". Nie márny pokus, ktorý tvrdé jadro určite teší už len tým, že to nie je úplna hanba. Ale treba uznať, že za takých pomaly 50 rokov by sme sa už aj mohli v tom Texase dakam posunúť, či?

Síla psa (2021)

Film bez ničoho o ničom s výborným Cumberbatchom. Účelový kúsok, ktorý by chcel pozbierať čo najviac cien, čím vlastne podkopáva hodnotu a objektívnosť daných cien.

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Absolútny meta zážitok, ktorý vyžaduje od diváka plnú zaangažovanosť. Čo treba poznať? Obsahovú náplň Smithových filmov, obsahovú náplň filmov, ktoré sa spomínajú v Smithových filmoch (aj tých vymyslených), kritický ohlas a (pop)kultúrny dopad Smithových filmov, Smithovú umeleckú prácu (scenáre, komiksy, podcasty), filmografiu hercov, ktorí sa vyskytujú v Smithových filmoch (obsah filmov je vítaným bonusom), informácie zo Smithovho a Mewesovho života a to je myslím všetko. Ak toto teda všetko poznáte tak máte pri tomto filme garantovanú zábavu a príjemné ohliadnutie sa za celou Smithovou kariérou. Teším sa na ďaľšie Smithové výlety s Jayom a Mlčanlivým Bobom. Veľa krát som tuším spomenul slovo Smith, ale keď ja si nepomôžem a úplne si fičím na jeho štýle humoru.

Raw (2016)

Zrejme boli moje očakávania až príliš vysoké a tak som sa nahypeoval, že som si ten film po žiadnej stránke neužil. Ono to má takú mierne nepríjemnú atmosféru, ale ani po hororovej avšak ani po "artovej" stránke sa nedá hovoriť o niečom výnimočnom, dá sa hovoriť len o niečom podpriemernom. Keď vynecháme superlatívy, ktoré film sprevádzali počas svojho uvedenia na festivaly, a teda hnusnosť a artovosť (lebo tam proste nie sú), tak nám ostane akože sociálny príbeh o problémoch začlenenia sa do spoločnosti, kvôli svojmu odlišnému vnímaniu sveta. Bohužiaľ k danej téme sa príbehovo pristupuje veľmi skratkovito a s mnohými logickými chybami. Za povšimnutie stojí zaujímavý výkon hlavnej protagonistky Garance Marillier.

Vánoční hrad (2021)

…a ten pes, bol najlepší herec vo filme. Zrejme najrýchlejšia netflixovská “rychlokvaška”, pri ktorej nie je originálne naozaj nič.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Ted Lasso nie je bohvieako vtipný alebo zábavný seriál, je však neskutočne príjemný a skvelo sa pri ňom naberá nová energia. Veľmi pozitívny seriál, v ktorom sem-tam vyskočí nejaký ten mráčik. Každopádne, dobre zahrané, výborne natočené, v hlavných myšlienkach inteligentné a koniec koncov je to zaujímavá cesta von zo smutnej nálady.

Ovládací panel
174. nej uživatel Slovensko