Gardenboy

gardenboy gardenboy

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 20.11.2020  00:56

Tarantíno neprestáva šokovať. Načo film podľa skutočných udalostí, keď sa môže s náckami vysporiadať fiktívne, po svojom, podľa chuti, užiť si to, tak ako si zaslúžia? Jedna parádna jazda, perfektné, šupa, samý superlatív :D

• 17.11.2020  22:23

Drbnuté, preexponované, šílené, plné hlášok, tak ako to máme od Tarantina radi. Len posledných 45 minút bolo už navyše, zbytočných a zbytočne to skomplikovalo dej. Prostredná pasáž s DiCapriom brilantná. Zvyšok len veľmi dobrý, takže ostanem tesne pred bránami plného hodnotenia.

• 24.10.2020  22:49
    V síti (2020)

Koncept To catch a predator prevedený na filmové plátno ako realtime dokument, akurát bez moderátora, ktorý by konfrontoval predátorov priamo pri stretnutí (okrem úplne poslednej scény). Skvelé, aj keď v kontexte celosvetovej tvorby rozhodne nie nové. Psík v kaviarni tomu dal "ten správný říz" :D

• 1.9.2020  21:42
    Mafiáni (1990)

What do you mean I´m funny? Just tell me...

• 1.9.2020  21:41
    Casino (1995)

Celá trilógia od Scorseseho je výborná, táto je trochu v tieni Godfellas, ale stále dobré.

• 1.9.2020  21:40

Nedá sa inak. Maximalizmus vo všetkých smeroch, povinnosť vidieť v kine alebo na obrej obrazovke s tým najlepším zvukom, aký sa len dá zohnať. Inak to nemá zmysel. Odchádzal som z kina ako obarený, s pocitom, že som videl niečo výnimočné.

• 1.9.2020  21:39
    Tanec s vlky (1990)

Nebol som schopný to dopozerať.

• 1.9.2020  21:39

Zaujímavý strih medzi scénami, ale rozhodne sa nejedná o horor. Skôr o temné psychologické drama s fenomenálnymi hereckými výkonmi. Ale mne to nesadlo.

• 1.9.2020  21:30
    Tenet (2020)

Síce som to asi celkom nepochopil, ale už len za tú technickú stránku. A hrátky s časom majú vždy svoje kúzlo vo filmoch.

• 23.3.2020  21:53
    Metanol (TV film) (2018)

Skvelé, tu by sme sa mali učiť od našich bratov. Narkoza, Hnojka a RTVS sux.

• 13.1.2020  22:50

Absolutórium. Keď sa dokument stretne s až umeleckým spracovaním. Plné emócií, informácií, prehľadných máp, hraných sekvencií. Pôsobivé, fascinujúce, videl som to niekoľko krát. Starší "Krv na snehu : Ruská vojna" sa môže schovať, nesiaha tomu ani po kotníky.

• 27.10.2019  11:03
    Dark - Série 1 (série) (2017)

Extrémne prekombinované. Tony postáv, veľa naznačených dejových liniek, pomotané vzťahy. Plánovali telenovelu a vyšlo toto? Atmosféra perfektná, ale to nestačí. Záver prvej série prakticky nič nevysvetlí a druhej už šancu nedám.

• 8.10.2019  18:19
    Joker (2019)

Ešte to musím predýchať a uložiť si v pamäti a nechať dôjsť emócie. Ale za mňa jasný ťah na sošku za hlavnú hereckú úlohu. Pri Heathovi Ledgerovi paradoxne tiež za Jokera (nebude mať táto postava "na svedomí" najväčší počet oscarov ukradnutých pre svojich stvárniteľov?) a potom pri Marion Cotillard za Édith Piaf som sa nemýlil. A verím, že sa nebudem mýliť ani teraz. Február ukáže. Za mňa je to jasné. De Niro tiež skvelý, réžia, príbeh ... uvidíme. Musím sa spamätať.

• 25.9.2019  19:52
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Za prvú sériu, začiatok druhej sa kvalitatívne prepadol a už som to ďalej nepozeral. Základná myšlienka je veľmi pochybná a sama o sebe je logickým nezmyslom. No a tých nezmyslov tam začalo byť tak veľa, že som to už nedal.

• 25.9.2019  19:50

Zatiaľ čo Kill Bill je masaker v pravom slovazmysle, toto je masaker čo sa týka vulgárnosti a vychcanosti. Ak toto je skutočný príbeh tak potom ďakujem pekne, v takom svete sa mi ani veľmi nechce žiť. Martin Scorsese je režisér s mimoriadne zvláštným štýlom filmy ktorého si musíte odsedieť. Ale že to potom stojí za to.

• 25.9.2019  19:46
    V pasti (2018)

Silné 4. Film má svoju skvelú atmosféru, zopár akčných scén, vynikajúcu myšlienku a hlavne záver, ktorý nie je prehnaný.

• 25.9.2019  19:45
    Gravitace (2013)

Videné už dávnejšie a veľká spokojnosť. Škoda, že som na tom nebol v kine.

• 25.9.2019  19:27

Všetky ingrediencie sú v správnom množstve a v správnom čase správne servírované. Ale aj tak to nie je to, čo by ma dostalo. Skvelá scéna rozhovoru policajta a padoucha na káve, ale inak chladné ako psí čumák. Vôbec mi na postavách nezáležalo, aj keď psychológia je cez množstvo dejových odbočiek a vzťahových minidramat dôsledne rozpracovaná. Cez to všetko synergia nefunguje, celok nie je súčet jeho častí, v tomto prípade je to menej. Chýba tomu ... ani neviem čo. Niečo, čo by ma dostalo. Emócie. Alebo tak. Tempo je skôr pomalé, film negraduje (aspoň nie podľa mňa). Je dlhý a nudný.

• 22.9.2019  13:13
    Kill Bill 2 (2004)

Vrátil som sa k tomuto filmu po 15 rokoch. Prvý pokus som vzdal po dvadsiatich minútach ale druhý krát už ma to chytilo. Asi som nebol na poprvé na to pripravený.

• 22.9.2019  13:13
    Kill Bill (2003)

• 19.9.2019  23:03
    Ad Astra (2019)

Mne osobne skazil zážitok z filmu totálne béčkový a hlúpy záver. Od momentu prestrelky na lodi odlietajúcej z Marsu až po koniec, to bolo jedno velké WTF. Toľko nelogičnosti, skratkovitosti a nezmyslov vo všetkých smeroch vrátane ultralacného priehladného vyústenia príbehu s otcom som naozaj len tak nevidel. Dovtedy jasná pecka, posledná tretina patrila asi inému filmu. Škoda nevyužitej naťuknutej témy boja o suroviny na Mesiaci a politikárčenia Spacecomu, ktoré tiež vyšumelo do prázdna a nijak sa ďalej neriešilo. Sklamanie. Viac ako 3* si to nezaslúži.

• 6.9.2019  23:27

No a pre mňa radšej ten Requiem za sen.

• 30.8.2019  23:48
    The Terror (TV seriál) (2018)

Kvalitu tomu uprieť nemožno. Ale horor to rozhodne nie je. Konverzačná temná dráma a keby tam nebol prerostlý medveď a celé by sa to nechalo iba na niečom tušenom, čo občas znenazdajky udrie a zase zmizne, tak by to bolo ešte lepšie.

• 4.8.2019  22:06
    Uteč (2017)

Horor roku 2017. Parádne žánrové dielko, miestami vtipné, miestami WTF creepy. Ale v medziach normy tak, aby sa budovala skvelá atmosféra. Škoda len toho záveru, kde sa z príbehu stal slasher horor. Ale inak super.

• 29.7.2019  23:44

Vynikajúca atmosféra v prvej polovici filmu, len tá logika neskôr ... aaaauuuuuuuuu!!! Nakoniec to bola jedna stupídna blbosť s naprosto prašteným príbehom na pozadí, ktorému nemohlo uveriť snáď ani malé dieťa. Zistenia vycucané z prstu, príbeh o čarodejnici vytiahnutý len z dedukcií a pár totálne nejasných indícií. Akože toto fakt nie. Výborná kamera, atmosférická réžia to nezachránil. Slabé 3*

• 21.6.2019  19:31
    Monos (2019)

Za mňa slabé tri hviezdy. Možno nerozumiem umeniu, možno umenie nerozumie mne :)))))))) . Ale v každom prípade, pri tomto filme som to takmer nevydržal a keby neprišla v "poslednej chvíli" prvá akčná vojnová scéna, tak by som bol odišiel. Potom film nabral väčšie tempo, začal sa aj nejaký zmysluplnejší dej odvíjať a malo to miestami pekelne dobrú atmosféru a prekrásnu kameru/výpravu. Lenže mne to nestačí. Ja chcem, aby veci, ktoré sa tam dejú mali aj zmysel - aj keď skrytý, ale aspoň nejaký. Tu veľa vecí zmysel nemalo a to až tak, že som si hovoril WTF???. Možno to chcelo po mne príliš domýšľania alebo lúštenia alegórií, metafor a podobne, no na to ja bohužial nie som. Za atmosféru, niektoré vynikajúce dramatické a akčné scény diskutabilné 3* ale inak slabota. Asi ten ART skutočne nie je pre mňa.

• 15.6.2019  21:50

Parádna atmosféra, škoda len tých nelogičností a patetického záveru.

• 12.6.2019  21:57

Informačne nulové, nezáživné putovanie džungľou (a nepochopiteľné skákanie medzi Európou a Amazóniou bez nejakých logických súvislosti, s výnimkou návratu kvôli vojne a opätovnému vydaniu sa na cestu), kde nikdy nevieme kam idú, prečo tam idú (okrem základnej informácie o prieskume Terry Incognity), s kým tam idú, akých indiánov stretnú a tak. Nuda, šeď, neodporúčam.

• 4.6.2019  21:29
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Silná káva. Najviac ma dostal tretí diel, kde Chomjunkova spovedá hasičov a pracovníkov elektrárne v nemocnici a potom záver - rekonštrukcia, čo sa vlastne stalo. Takéto spracovanie bol môj sen od puberty, kedy som o havárií čítal prvý krát v ABCčku a teraz to konečne niekto natočil v najvyššej možnej kvalite do seriálovej hranej podoby. Treba vidieť.

• 21.2.2019  22:33

Kvalitná dráma, ktorá ale postráda bod, zlom, silnejší moment alebo niečo, čo by som si zapamätal a na čo by som si spomenul aj o päť alebo desať rokov. Pomalé, precítené, hrabajúce sa vo vzťahoch a v nefunkčnom systéme, v celom filme nie je žiadna akčnejšia scéna. Po technickej stránke kvalitné avšak celkový dojem len dobrý, nie brilantný. Tieň sme neprekročili ani tentokrát.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32