Mazací hlava (1977)

Nepozerateľný čiernobiely bordel. Neviem, či môžem hodnotiť film z ktorého som videl asi 15 minút, ale snáď ano, pretože neverím, že zbylích 75 bude pochopiteľnejších :)

Hry s časem (2008) (seriál)

prerostlé detičkx doňstali skvelú hračku a hrajú sa s ňou. A robia rôzne kúzla triky, hovadiny... Ale dá sa, lenže miestami je to nuda.

Moon (2009)

Sam Rockwell potiahol celý film. Výborná herecká kreáciana ktorej bol film postavený. Silné 4*

Krvavá lázeň (1999)

pfuj, nezmyselná magorina ktorá nezaujala ani mňa - v tom čase pubertialneho spratka.

Transsibiřský expres (2008)

Výborné budovanie atmosféry v prvých dvoch tretinách filmu, perfektná práca s hercami, kamerou, sibírskou prírodou a potenciálnym romantizmom vyplívajúcim práve z toho, že podstatná časť filmu sa odohráva v (ruskom) vlaku. Lenže záver toto všetko podmýva ako dobre postavenú budovu na zlých základoch. Áno, práve tá základná pointa je lacná a priehladná. Škoda, prvé dve tretiny za 5*, tretia za 2*, výsledok silné 3* a viac krát si to už asi nepozriem.

12 opic (1995)

Nebol som to schopný dopozerať. Nevadila by tá neskorá nočná hodina ale totálny úlet, akým je tento film. Nechápal som a zaspával som, čo teda nie je zrovna dobre!

Sedm (1995)

Páčilo sa mi na tomto snímku, že v duhej polovici sa nezvrhol na popcornovú slasher jazdu ako Saw a finále bolo len o niečo viac vypätejšie ako zbytok filmu. Režisér sa rozhodol budovať atmosféru bez používania ohraných žánrových klišé a volil náhradnée vyjadrovacie prostriedky, ktoré vo výsledku predčili efekt práve spomínaných klišé. Síce trochu riskantné, ale výsledok je tentokrát uchvácujúci. Samozrejme nejaká tá akčnosť tam byť musela, aby dej lepšie odsýpal a aby sa aspoň zažmurkalo na akcie chtivé babenky a týpkov. Tak sa podarilo dokonale skĺbiť psychotriller raz temnejšieho a raz akčnejšieho rázu. Pre mnohých modla, pre mňa však len veľmi dobrý film, ktorý sa však v mojom prípade minul preferovanej šálky kafe. Ale len veľmi veľmi tesne. Vrcholom filmu je scéna, kde sa na malom mieste stretli rovno tri herecké hviezdy o veľkosti supernovy - jazda autom k posledným dvom obetiam. A dokonale premyslená symbolika poslednej obete robí tento film a hlavne záver ani nie tak šokujúcim (prípad Saw) ako skôr geniálnym. Za 4*

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Bez zbytočného dlhého obkecávania sa tento film rúti presne tam, kam sa rútil aj reaktor č. 4 Černobyľskej jadrovej elektrárne. Nešetrí nić a nikoho. tobôž nie diváka. A v tejto obrazovej doslovnosti je práve skrytá sila.