mirekem

Skype: miroslaf74

<< předchozí 1 2 3 4
    • 10.3.2019  18:21
    Toman (2018)

Jsem přesně ten typ diváka, který u těchto filmů chrochtá blahem, tahle doba a události okolo jsou moje osobní historické téma, navíc se to Ondřeji Trojanovi opravdu moc povedlo. Mile překvapen jsem byl i hereckými výkony všech zúčastněných.

• 20.2.2019  16:58
    Ploty (2016)

"61 % to má na ČSFD proto, že tomu vypatlaní rasisti typu Redaka a Livingdeada dávají odpady, jednoduchý. Dokud bude naše společnost z nemalé části rasistická a xenofobní, nebudou mít tyto filmy adekvátní hodnocení nikdy, viz třeba oscarový Moonlight (64 % ČSFD, 99 % Metacritic). Fences jsou samozřejmě 80% biják. Jen pro ilustraci dávám část recenze prvně jmenovaného idiota: "...a takhle tam tento pavilon nemajetných amerických opic na dvou metrech čtverečních skoro dvě a půl hodiny třepe kokotiny a jeden se až nestačí divit, co za odporně ostentativní pseudofilozofický superblábol to letos dostal nominace na Oscara." Dalším je Milan Vacek aka Wacoslav1: " Jestli ovšem stačí halda oduševnělých negerských keců a rádoby hereckých výkonů k tomu aby si nějakej akademik u toho vyhonil, pak je všechno ok.10%" A takhle bych mohl bohužel pokračovat do večera, protože deprivanti tam nepřišli ohodnotit film, nicméně vyjevit svoji duševní nemoc, kterou rasismus je." MOJE odpověď na otázku v diskuzi o tomto filmu, která zněla: Jak to, že má film na ČSFD pouze 61 % a na Metacritic 79 %?

• 20.2.2019  02:39

"Byla to tragédie, přišli jsme o 19 našich nejlepších mužů" :))) Příjemné komediální drama, ve kterém byli normální, lidští looseři a ne "vystajlované" modelíny a modelíni. Zkrátka taková přijatelná sociální bublina. Neskutečná Holly Hunter!

• 6.2.2019  21:39
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Musím se smát, když tady čtu komentář KyleReese, který vůbec nepochopil smysl seriálu. Hlášky jsou tam pouze prostředek k natáhnutí podobných deprivantů k televizorům a jejich pomalé, postupné a citlivé převýchově. Takže "cenzor" z ČT rozhodně neudělal žádnou chybu, protože to byl pochopitelně záměr. Na žádnou vlasteneckou notu se tu nehraje, ba právě naopak. Je opravdu veselé, jak se někteří snaží ve své pomatené mysli předělat seriál a jeho humanistické vyznění k obrazu svému. Kéž by to praštilo do palice co nejvíce "fobíků", to, že se jim seriál líbí ukazuje na to, že si uvědomují, jak jsou xenofobie, homofobie a rasismus negativní a že Rom může mít čistý charakter, nebýt buran a být lepším člověkem než mnoho tzv. vlastenců. Je to vpravdě geniálně vymyšlené, ještě to správně pochopit, KyleReesi a další.

• 4.2.2019  00:42
    Drž hubu! (2003)

Přemrštěné hodnocení této stupiditky opravdu nechápu. A škoda o tom psát cokoli navíc. Jen snad, že jsem se nezasmál ani jednou, protože nebylo vůbec čemu. Nejsem suchar ani intelektuál, ale trapným fórkům se opravdu nesměji.

• 3.2.2019  00:08
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

MOST! je opravdu důležitej počin v této době, kdy je naprosto fatálně rozdělená společnost, tvůrci vlastně vychovávají deprivanty, které natáhnou do křesel skrz hlášky, je to geniální koncept. V podstatě terapeutický seroš.

• 2.2.2019  00:12
    Favoritka (2018)

Hlavně to je konečně autentický, nekašírovaný historický snímek, u jehož sledování jsem věřil, že takhle to mohlo být, takže bych se tam nikdy nechtěl ocitnout. Intriky, zvrácenost, bláto na zemi a i na duši, neúprosná rivalita i za cenu života. Krásná paralela s dnešním světem politiky. Vše doplněno třešničkou na dortu v podobě hereckého koncertu "three ugly ladies". Vivat Yorgos!

• 31.1.2019  20:19
    Julieta (2016)

Vůbec bych neřekl, že to je Almodóvar, kdyby mi to někdo pustil "naslepo". A toho sleduji již dlouho (14 filmů). Ale je to velmi dobrá vztahovka, u které si člověk uvědomí životní priority a zamyslí nad vztahem ke svým nejbližším. Emmu Suárez jsem miloval v Medemových filmech Zrzavá veverka a Země, ale ono už je to cca 25 let, tohle je můj první od té doby s ní. A jsem za to znovusetkání mod rád. Co se týče Adriany Ugarte, musím konstatovat, že jsem dlouho neviděl takhle krásnou holku tak dobře hrát, těším se na další filmy s touto bezesporu talentovanou herečkou z Madridu.

• 30.1.2019  23:47
    Melancholia (2011)

Nádherný meditativní snímek o protikladech, porozumění, přijmutí a uvědomění si, že vše je pomíjivé. Tak blízko smrti jsem "díky" filmu ještě nikdy nebyl.

• 30.1.2019  00:35

Skvělý komentář Kamila Fily, lépe bych to nevyjádřil, koneckonců on je profík:"Hodnoceno jako film o historických událostech a politickém tématu jde o výraz poraženeckém syndromu, ne nepodobný tomu, jenž má Amerika z Vietnamu. Ale chápu to spíše jako umělecké zamyšlení nad tím, jak pracuje paměť. Ari Folman přišel na geniální řešení, které zřejmě nemá v dějinách kinematografie obdoby. To, co si člověk nepamatuje, si může nakreslit. Jde o rekonstrukce minulosti skrze animaci - opětovné oživování, obrazy, které nejsou úplně realistické. Působí to vlastně i dost cool - právě v onom původním významu distancovanosti od tématu. Postupně se ale odstup zmenšuje a na konci přijdou dokumentární záběry z BBC a řízne se do živého. Za posledních několik let jsem neviděl film, který by automatičtěji spouštěl silné emoce, aniž by přitom šlo o citové vydírání."

• 29.1.2019  23:34

Mě pobavilo, jak tu mnozí chytrolíni kritizují film z pohledu historie, přitom poradce dělal jeden z největších odborníků na toto téma u nás, historik Petr Koura, podle jeho připomínek tvůrci překopali celý scénář. Takže nejen hokejoví a fotbaloví trenéři, politologové a filmoví kritici, ale i historici jsme my Češi! :-))) https://radiozurnal.rozhlas.cz/petr-koura-o-filmu-kryci-jmeno-holec-historicky-film-nemusi-byt-vzdy-6210548

• 29.1.2019  19:18

Čistá krása. O lidech, kteří ví... Srdcem.

• 29.1.2019  02:54

Hodně mě to bavilo. Ten literárně brautiganovský a filmově jarmuschovský štych. Absurdita v ději i humoru, nečekaně protknutá filozofickou myšlenkou, která jakoby přiletěla z jiného vesmíru než v kterém se film odehrává. Jeden z mých nejoblíbenějších herců Joaquin Phoenix válcoval všechno a všechny, herecky i coby Karlík Sestrů. Nesourodý čtyřlístek fungoval jako živý a neoddělitelný organismus, nechyběla postava výrazné ženy, které bych dal okamžitě Oscara za nejlepší výkon ve třech minutách na place. Poselství v duchu oshovských učení v jeho bizarních komunitách, které naráželo na nepochopení od tradičního pojetí pistolnického a vražedného Divokého západu. Musí v tom být přece nějaký háček, v tom dobru, dobro a ušlechtilé ideály nejsou přece jen tak, člověk koná pro svůj prospěch, což je lapidární paralela dnešních rozdělených společností. SPOILER... Závěrečná katarze v podobě návratu ke kořenům, resp. do matčina lůna ve znamení toho, že i v pokročilém mládeneckém věku jsme pořád jen ti malí kluci u sukní našich maminek, které nás nikdy nebudou brát jinak, i když jsme se živili třeba jako obávaní nájemní vrazi. Ale byli jsme v tom sakra dobří. Konec SPOILERU. Každý kluk by chtěl být obávaným pistolníkem s "kolty proklatě nízko", což i po zhlédnutí většiny načančaných a kašírovaných westernů chápu, nikoli však po absolvování dvouhodinového antiwesternového roadmovie s Audiardem a jeho bandou. A to je dobře, neidealizujme si ty naše hrdiny , nechtějme obdivovat emocionálně vyprahlé zločince, dělejme autentické a opravdové filmy. Za pět.

• 24.1.2019  00:19
    Roma (2018)

Nejsilnější filmový zážitek roku, nadějeplný příběh o životě se závěrečnou katarzí, žádná divácká atrakce, snímek, který vyžaduje pozornost a zapnutý emoční intelekt diváka. Nevím co jiného by mělo získat Oscara. Roma.

• 20.1.2019  19:47

Dvě hvězdičky za film, škoda, že to nevzal do ruky lepší režisér, mohlo být to poselství a potvrzení víry silnější (za které jsou další dvě) a vyznít méně fádně a neuvěřitelně, protože to, že někdo vystoupí z těla a prožije restart, snad dnes už nezpochybňují ani vědci. I když těžko vyčítat Patricii Riggen sentiment a kýč, protože takoví také Američané jsou, patetičtí, emotivní, přecitlivělí, věřící... Natočila skutečný příběh jedné americké rodiny, vlastně ho jen převyprávěla. Čert to vem, pardon, pro mě osobně je důležité to, že být materialisticky smýšlejícím člověkem je v podstatě nevědomost, která bude každému dříve nebo později vysvětlena a vyvrácena a že věřit pouze tomu, co lze změřit a zvážit, osahat si... Je vlastně úsměvná bláhovost. Zvlášť když má jeden tolik důkazů nejen ve filmu, ale hlavně ve svém blízkém okolí.

• 17.1.2019  17:21

Tak tohle z hlavy jen tak nevymažu. Donutilo mě to vážně přemýšlet o tom, co bych dělal na jeho místě, hamletovská otázka tam byla cítit opravdu velmi silně. Jistotu mám jen v jednom, hoďku bych to rozhodně nedal. :-D Fascinující start první série.

• 14.1.2019  14:19

Na to, že pilotní díl plní má plnit úlohu jakéhosi oťukávání, je to velmi slušný start a úvod této historické krimi s výbornými herci. Takže jsem v očekávání dílů příštích.

• 13.1.2019  01:31
    Annihilation (2018)

Myšlenka, že mimozemská civilizace tu nic nezničí, naopak vše mění a vytváří nové, nám (rozuměj lidstvu) dává slušnou naději do budoucna. :-)

• 10.1.2019  01:31

Agentka Kyselá prdel, Otravný chytrolín a Šílený vědec opět v akci! Nicméně to je velmi zábavné a svižné, navíc vědecky naučné.

• 4.1.2019  20:22

Damien Chazelle opět prokázal svůj ohromný talent a opět natočil skvělý film. Cením si toho, že střídá témata i žánry a pokud mu tato kreativita vydrží i do budoucna, máme se opravdu na co těšit. Tak za dva roky zase další pecka? Jinak téma přistání na Měsíci poměrně pečlivě sleduji a taktéž ani po této stránce nemohu tomuto snímku mnoho vytknout. Po faktické ani technické stránce, naopak bych rád vyzdvihl celý štáb, zejména Linuse Sandgrena a jeho úžasnou kameru, Joshe Singera za to, že příběh držel pohromadě a přímočaře cupital ke svému cíli bez zbytečných nánosů sentimentu a přehnané americké hrdosti, Justina Hurwitze za přesnou a citlivou hudbu a v neposlední řadě naprosto skvělou Claire Foy, před jejímž výkonem se klaním až na zem. Ryan Gosling potvrdil svoji extratřídu a ukázal, že si Armstronga dokonale nastudoval. Další role nebyly už tak výrazné, avšak civilně příjemné a perfektně zapadající do celkové mozaiky tohoto, za mě asi nejlepšího, díla loňského roku. One small step for man, giant leap for mankind!

• 31.12.2018  02:53
    Bohové (2014)

Nesmírně zajímavý a inspirativní snímek o Bohovi Religovi, který chlastal, hulil jak fabrika, vyhazoval podřízené, ale přesto to byl Člověk s velkým "Č". A samosebou skvělý kardiochirurg, který šel neprobádanou metodou pokus - omyl. Smekám před všemi herci, jakým způsobem ztvárnili své předobrazy, nicméně největším Bohem je tady Tomasz Kot, který se stal Zbigniewem Religou. Tohle je za plný kotel.

• 3.12.2018  20:38
    Pozemšťan (2007)

Fascinující film. Ani mi nevadil předvídatelný konec, protože to už byla jen třešnička na dortu. Jen jsem si procházel ty epochy s Johnem a nehodnotil, od toho jsme tam měli čtyři vědce. Aneb jak natočit vzrušující film v obýváku u krbu.

• 18.10.2018  19:50

Javier Bardem by si měl u nás střihnout Polednici, šlo mu to náramně.

• 9.10.2018  17:08

Nechápu tak nízké hodnocení, Padilha to pojal zajímavě a originálně, vždyť filmy podle skutečných událostí nemusí být jen převyprávěné tupé střílečky. Ano, chybělo mi hlubší prokreslení postav hlavních aktérů, včetně rukojmích, kteří byli nakonec zabiti. Jinak jsem byl spokojen, včetně závěru a skvělou Echad Mi Yodea.

• 27.5.2018  16:11
    Úkryt v zoo (2017)

Vzhledem k osobě režisérky Nicki Caro jsem čekal, že mě snímek emocionálně rozloží, což se ovšem nestalo. Zůstal solidně natočený příběh podle skutečné události a to taky není málo.

• 9.4.2018  04:29

Don´t send a rabbit to kill a fox...

• 7.4.2018  00:27
    Borg/McEnroe (2017)

Tak jsem si zavzpomínal na dětství, když jsem pilně sledoval zápasy tenisového bouřliváka a magora Johna McEnroa, který byl ovšem talent od Boha a dodnes odborníci tvrdí, že měl nejlepší cit pro úder a patřil a patří mezi absolutně nejlepší tenisty historie. Björna Borga už jsem na kurtech nezažil, protože skončil příliš brzy (v 26 letech) a tudíž jsem ani neviděl finále Wimbledonu v roce 1980. Tímhle skvělým filmem jsem si obě ikony tohoto sportu připomněl a v závěru mi i slza ukápla, byť byl film důsledně natočen bez zbytečných nánosů patosu, což je jinak ve sportovních dramatech poměrně častým jevem (naštěstí to není hollywoodská produkce :) ). Spíše než o tenise je snímek věnován životu a charakterům obou géniů, který by se dal pejorativně nazvat "autista vs. neurotik". Debutant z Dánska Janus Metz natočil strhující, nepovrchní drama i pro ty diváky, kteří neví, co je to tie-break. Herci jsou skvěle vybraní i fyziognomicky, navíc šli oba až na dřeň. A jak vůbec nemusím Shiu LaBeoufa, tak z jeho převtělení se do "Big Maca" jsem nadšený. Bravo a dávám pět! :-) https://www.youtube.com/watch?v=nFeLpTjH2pk

• 7.4.2018  00:26
    Mokřina (2014)

Takhle nějak si to představuji, když se řekne kriminální thriller. Ponurá, atmosférická filmařská lahůdka, vizuálně dokonalá, neprvoplánová s opravdu silnými momenty. Neokoukané herecké tváře. Srovnání se seriálem True Detective není od věci. Pro mě velmi příjemné překvapení ze Španělska.

• 7.4.2018  00:24
    Vzpomeň si (2015)

Jednoznačně nejlepší Atomův film za posledních 15 let. O vyrovnání se s minulostí... Originální, nápadité, překvapující a gradující drama s geniálním scénářem, na které nezapomenete a na jehož konci budete koukat s otevřenou pusou, jako já. Excelentní Christopher Plummer!

• 22.3.2018  13:04

Atmosférické artové drama o lásce a krutosti. Sílu mu dává uvědomění si toho, že to je podle skutečné události, příběh je v podstatě velmi jednoduchý a jasný, byť neskutečně silný a krutý. Celý film jsem si lámal hlavu nad tím, kdo stál za kamerou, protože ten vizuál byl zkrátka perfektní a ejhle, on to geniální Luca Bigazzi, za nímž stojí snímky jako Božský, Velká nádhera, Mládí či Krásný únik.

<< předchozí 1 2 3 4