Cherish

Cherish

Markéta H

okres Pardubice
momentálně na mateřské, tak už není tolik času :)

144 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

  Naprosto dokonalé. Nekonečně miluji všechny tři díly, které se vyznačují vynikajícími herci, originální zápletkou i výborným příběhem. Je radost koukat, jak to do sebe všechno zapadne. Tohle je můj film(y) číslo jedna.

 • poster

  Fontána (2006)

  Nechápu, proč jsem se Fontáně tak dlouho vyhýbala, měsíce jsem ji měla doma a pořád se na ni ne a ne kouknout. Když jsem se konečně k Fontáně dostala, to co následovalo se snad nedá ani popsat. Něco tak krásného a vizuálně dokonalého jsem dlouho neviděla. Hugh Jackman byl jako vždy výborný a ani Rachel Weisz nezklamala. V poslední době mě asi nic nerozplakalo tolik, jako když Isabel umírala. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělou hudbu. Plných 5*. A na podruhé ještě intenzivnější zážitek než poprvé. Už jsem pomalu ani nedoufala, že ještě někdy u sledování nějakého filmu zažiju pocit, že koukám na něco tak výjimečného a nesmírně nádherného. Už po prvním zhlédnutí jsem měla nutkání Fontánu zařadit do mého žebříčku nejoblíbenějších filmů, ale pro jistotu jsem si film pustila ještě jednou a je rozhodnuto. Takže nedá se nic dělat, Fontána putuje do top 10. Díky Darrene ♡

 • poster

  Pomáda (1978)

  Když jsem Pomádu viděla kdysi v dětství poprvé, tak strašně se mi líbila, že jsem dostala hrozný strach, že už ji nikdy neuvidím. Moje obavy se ale nenaplnily a já Pomádu viděla už mnohokrát. Někdy si pro zlepšení nálady pouštím jen samotné písničky, protože snad žádný muzikál nemá tak úžasný a legendární soundtrack. Pro mě asi až do konce života top muzikál.

 • poster

  Rocky Horror Picture Show (1975)

  Na tenhle film asi nejvíc sedí označení - úchylárna. Protože takhle úchylný film jsem snad neviděla :) Tohle asi musíte buď milovat nebo nenávidět a já patřím k té první skupině ;) Skvělá hudba a chytlavé písničky, skvělí herci, originální a naprosto šílený příběh, který je sice ke konci trochu slabší, ale i tak ♥

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Když vás odrovná film po skoro deseti letech ještě víc než tehdy, co jiného si zaslouží než být v topce? A aby mi už viděný film běžel v hlavě ještě pár dní potom, tak to už se teprve povede málokterému. Kultovní scény doplněné o výbornou hudbu a skvělé herce, to je Trainspotting. Ač to mám s filmy Dannyho Boylea trochu jako na houpačce, tak tímto si mě získal.

 • poster

  Madisonské mosty (1995)

  Jeden z nejnádhernějších filmů o lásce, jaký jsem kdy viděla. Snad nic jsem v životě neproplakala tolik, jako Madisonské mosty...Navíc zde excelují oba moji oblíbenci Clint Eastwood a Meryl Streep. Čestné místo v mé top do konce života.

 • poster

  Má mě rád, nemá mě rád (2010)

  Nádhera, nádhera, nádhera! Tento snímek mě uchvátil jak vypravěčským stylem, tak retro atmosférou, kterou zbožňuji. A pokud má film pro mě tu správnou atmosféru, jsem ochotna mu odpustit skoro cokoliv. I když tady v podstatě nebylo co odpouštět. K hlavním představitelům ani nemá cenu se vyjadřovat, byli úžasní. Po skončení závěrečných titulků jsem měla obrovskou chuť pustit si Flipped znovu a to se mi rozhodně často nestává. Tento snímek se zařadil k mým oblíbeným a já nemám nejmenší důvod nedat mu plné hodnocení.

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  Už název tento film vystihuje - dokonalý... Hugh Jackman a Christian Bale jsou v rolích věčných soupeřů fantastičtí. Vše bylo tak zamotané a propletené, ale Nolan to zvládl bravurně, takže to rozhodně nepůsobí přeplácaně. Mám ráda filmy, u kterých musím přemýšlet, ale zároveň všechno musí zapadat a být vysvětleno. A zde se to povedlo na jedničku.

 • poster

  Hříšný tanec (1987)

 • poster

  Mamma Mia! (2008)