Cherish

Cherish

Markéta H

okres Pardubice

142 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

  Naprosto dokonalé. Nekonečně miluji všechny tři díly, které se vyznačují vynikajícími herci, originální zápletkou i výborným příběhem. Je radost koukat, jak to do sebe všechno zapadne. Tohle je můj film(y) číslo jedna.

 • poster

  Fontána (2006)

  Nechápu, proč jsem se Fontáně tak dlouho vyhýbala, měsíce jsem ji měla doma a pořád se na ni ne a ne kouknout. Když jsem se konečně k Fontáně dostala, to co následovalo se snad nedá ani popsat. Něco tak krásného a vizuálně dokonalého jsem dlouho neviděla. Hugh Jackman byl jako vždy výborný a ani Rachel Weisz nezklamala. V poslední době mě asi nic nerozplakalo tolik, jako když Isabel umírala. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělou hudbu. Plných 5*. A na podruhé ještě intenzivnější zážitek než poprvé. Už jsem pomalu ani nedoufala, že ještě někdy u sledování nějakého filmu zažiju pocit, že koukám na něco tak výjimečného a nesmírně nádherného. Už po prvním zhlédnutí jsem měla nutkání Fontánu zařadit do mého žebříčku nejoblíbenějších filmů, ale pro jistotu jsem si film pustila ještě jednou a je rozhodnuto. Takže nedá se nic dělat, Fontána putuje do top 10. Díky Darrene ♡

 • poster

  Pomáda (1978)

  Když jsem Pomádu viděla kdysi v dětství poprvé, tak strašně se mi líbila, že jsem dostala hrozný strach, že už ji nikdy neuvidím. Moje obavy se ale nenaplnily a já Pomádu viděla už mnohokrát. Někdy si pro zlepšení nálady pouštím jen samotné písničky, protože snad žádný muzikál nemá tak úžasný a legendární soundtrack. Pro mě asi až do konce života top muzikál.

 • poster

  Rocky Horror Picture Show (1975)

  Na tenhle film asi nejvíc sedí označení - úchylárna. Protože takhle úchylný film jsem snad neviděla :) Tohle asi musíte buď milovat nebo nenávidět a já patřím k té první skupině ;) Skvělá hudba a chytlavé písničky, skvělí herci, originální a naprosto šílený příběh, který je sice ke konci trochu slabší, ale i tak ♥

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Když vás odrovná film po skoro deseti letech ještě víc než tehdy, co jiného si zaslouží než být v topce? A aby mi už viděný film běžel v hlavě ještě pár dní potom, tak to už se teprve povede málokterému. Kultovní scény doplněné o výbornou hudbu a skvělé herce, to je Trainspotting. Ač to mám s filmy Dannyho Boylea trochu jako na houpačce, tak tímto si mě získal.

 • poster

  Madisonské mosty (1995)

  Jeden z nejnádhernějších filmů o lásce, jaký jsem kdy viděla. Snad nic jsem v životě neproplakala tolik, jako Madisonské mosty...Navíc zde excelují oba moji oblíbenci Clint Eastwood a Meryl Streep. Čestné místo v mé top do konce života.

 • poster

  Noc plná zázraků (2011)

  Já tady určitě nebudu psát, že "na polský film to bylo dobré". Já už se totiž dávno přesvědčila, že Poláci umí točit vynikající filmy, takže rozhodně nejsem překvapená, že to bylo výborné. Bylo to krásné, dojemné, vtipné, vánoční,... Upřímně pochybuji, že ještě letos uvidím lepší vánoční film. Přiznám se, že očekávání jsem měla skoro až obrovská, ale navzdory tomu jsem nebyla ani na vteřinu zklamaná a Noc plná zázraků se mi dokonale trefila do nálady. Občasná přeslazenost mi ani trošku nevadila, to k těm vánočním filmům tak trochu patří:) Jsem strašně ráda, že mohu dát plné hodnocení naprosto bez rozmýšlení.

 • poster

  Má mě rád, nemá mě rád (2010)

  Nádhera, nádhera, nádhera! Tento snímek mě uchvátil jak vypravěčským stylem, tak retro atmosférou, kterou zbožňuji. A pokud má film pro mě tu správnou atmosféru, jsem ochotna mu odpustit skoro cokoliv. I když tady v podstatě nebylo co odpouštět. K hlavním představitelům ani nemá cenu se vyjadřovat, byli úžasní. Po skončení závěrečných titulků jsem měla obrovskou chuť pustit si Flipped znovu a to se mi rozhodně často nestává. Tento snímek se zařadil k mým oblíbeným a já nemám nejmenší důvod nedat mu plné hodnocení.

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  Už název tento film vystihuje - dokonalý... Hugh Jackman a Christian Bale jsou v rolích věčných soupeřů fantastičtí. Vše bylo tak zamotané a propletené, ale Nolan to zvládl bravurně, takže to rozhodně nepůsobí přeplácaně. Mám ráda filmy, u kterých musím přemýšlet, ale zároveň všechno musí zapadat a být vysvětleno. A zde se to povedlo na jedničku.

 • poster

  Griffin a Phoenixová (2006)

  Zcela určitě to není to nejoriginálnější, co jsem kdy viděla, ale mě tento film hluboce zasáhl a nestydím se za to, že jsem druhou polovinu probrečela. Svým způsobem hrozně obyčejný film nevybočující z řady romantických drama/komedií, já jsem z něj ale ještě po týdnu trochu mimo. Našla jsem v něm něco víc, něco, co dokázalo pohladit mou romantickou duši, jako žádný jiný film už dlouho ne. Ústřední dvojice byla vybrána skvěle, Dermot je neskutečný sympaťák a i hudba mi tam výborně pasovala. Pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků poslední doby a jeden z možná vůbec nejsmutnějších.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace