AlfaNumerO

LinkedIn: Alfanumero

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 29.12.2019  23:42
    Klaus (2019)

Po delší době musím napsat recenzi, protože přišel konečně snímek, který mě svou lehkostí a přesto plný emocí - silných momentů a podáním vtipných scén (budete milovat holčičku s mrkví), naprosto dostal. Přirovnal bych k Up. Ve všech ohledech skvělé. Na Vánoce i mimo ně bude mít úspěch. 91%

• 7.6.2019  19:53
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Seriálová událost desetiletí. Čistá filmařina, kde člověk nechrochtá blahem kvůli CGI efektům, ale atmosféře, hereckým výkonům, geniálním záběrům, skvělé kameře, vykreslení lidskosti, sebeobětování, arogance a samolibosti politické garnitury, horníkům :) a celkovému zpracování, které na takovéto úrovni nebylo od dob Band of Brothers. Navíc vyrovnanost jednotlivých dílů je přes jejich naprosto odlišné zaměření až neuvěřitelná. Pro tohle jsem seriálový a filmový maniak. Jsem zvědav co neskutečný hype přinese dal v této tématice. Fukušimu? Jsem nesmírně potěšen a děkuji za tento počin, který nesnese většího srovnání.

• 4.6.2019  08:41

Už nikdy víc sovětský svaz, je to zlo (o něco méně horší něž kapitalismus). Opět se podařilo to, co ostatním dílům, přinést něco nového a přesto udržet neskutečnou laťku. Poslední komentář bych ale rád pověnoval hercům, kteří až neuvěřitelnou vyrovnanou kvalitu utvářeli. Jared Harris je pro mě bezchybný a musím si dohledat, kde všude hrál - je to pro mě takové to zpětné zjevení, kde si říkáte: "Jo, tak on hrál tady jo... jaktože jsem si ho nevšiml". Stellan Skarsgård (s vlasy) dokáže být hodně charismatický, ale toho už všichni známe. Paula Rittera v roli Ďatlova nenávidíte - bravo. I spousta dalších rolí byla skvělá. Člověk však nejvíc musí ve finále obdivovat hrdinství a nasazení všech (ne)vědíc, že se ráno nemusí probudit úplně stejní (na horníky nikdy nezapomenu). Děkuji za tuto seriálovou radioaktivní perlu. Už velice dlouho se mi nestalo, abych se tak těšil na další díl a odešel po každé tak spokojen. Hodnocení k poslednímu dílu berte jako shrnutí i za díly ostatní - 98% a jedním slovem відмінно.

• 29.5.2019  19:17

O něco pomalejší a ne tak explicitní... ve smyslu byl jsem moc dlouho v solárku, opadává mi xicht. Přesto drsné, syrové, politikou stále hnijící. Kdo má jenom trochu empatie, finální scéna s ním opět zamává 94%

• 21.5.2019  08:59

Další díl to pět dokázal. Naturel, atmosféra, pojetí, syrovost, těžkost rozhodování, lehkost smrti. Víc než kdy jindy na místě výrok: "Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika." Dechberoucí zážitek. 97%

• 13.5.2019  22:39

SPOILER ALERT: Absolutně nemám problém s tím, že půlka hlavních postav chcípla a vlastně kolikrát i jakým způsobem (jen pro tu Cercei jsem si přál něco vymazlenějšího). Ovšem co naprosto nemohu odpustit je naprosto dementi zvrat v chování postav, který jde naprosto proti tomu, jak se chovali v předešlých 7. sériích. Jamie, který prošel největším přerodem zase dostane zálusk na incestní zkundištov svojí sestřičky. Arya, která chce 7 serií zabít Cersei se rozhodne na základě moudra od Ohaře jít hledat bílého koně. Cersei pořád děvka (u ní dobrý). Danerys, kterou nesnáším od začátku naprosto nelogicky zmasakruje celé město (čímž se mi teda zalíbila konečně). Jon Je Jon. Tyrion je Tyrion. Tentokrát vynechám spoustu nelogických lapsů. Dehonestování postav bylo samo o sobě dostatečně zničující. No jsem zvědavý, kdo zabije Danerys. Jon? Snad nás něčím konečně mile překvapí a usedne na trůn třeba Bran, ten si na sezení stejně tak nějak už zvykl, i když to by byla šilená mrdka. 53%

• 29.4.2019  10:09

Veliké zklamání. Vůbec mi nevadí tmavá bitva, je to v noci sakra a navíc všechen ten kontrast ohně a tmy vynikne takhle mnohem lépe. Co mi však naprosto nesedlo je naprostá nelogičnost v chování postav, jejich náhodné teleportování, záběry, kde je v jednom záběru stovky nemrtvých, v druhém pouze pár. John sedící na hradbách s drakem sledujíc bitvu, aniž by do ní zasáhl. Jorah, na kterého útočí pár nemrtváků, když jich je v dalším záběrů tisíce. WTF???!!! Velice úsměvné je sledovat jak umírá stovky bojovníků během vteřiny a jak ke konci odolává stejnému množství nepřátel pouze pár hlavních postav desítky minut. SPOILER: Smrt Night Kinga rukou Aryi byla trapná, smrt Theona zbytečná, ostatních nijak moc dechberoucí. Jsem zvědavý s čím přijdou v dalším díle, když je vidět, že přežili jenom hlavní postavy. Debatní kroužek se Cersei? K čemu je tady sakra ten Bran? Ovládl par vran a vyletěl s nimi do krajiny - pecička. Jsem velice skeptický k tomu, jak se vypořádají s koncem seriálu. Zatím nejslabší série a to jsme na ní čekali 2 roky. Připadne mi jako kdyby scénář psalo osmileté mentálně postižené ditě po lobotomii, jinak si ty lapsy nedokážu představit.58%

• 28.3.2019  22:05

Něco mezi Revenantem a 127 hodinami, avšak ve všech ohledech pomalejší a komornější především. Pokud jde o ústředního hrdinu je herecky Mads standardně skvělý a celý film stojí a padá na jeho hereckém výkonu. Bohužel prakticky celý film je právě a jenom o jeho výkonu, což k absolutní spokojenosti nestačí u takovéhoto žánru. Malinko mi chyběla silnější úroveň napětí, kamera mohla nasnímat více nekonečných záběrů krajiny a pod jinými úhly. Celkově se dalo dle mého z vybraného prostředí vytřískat daleko víc. Nakonec bezvýchodnost celé situace nejvíc vykreslilo ani ne tak prostředí, kde se film odehrával, jako spíš nekonečně velká mapa ukazující délku celé cesty, což je trochu škoda. 76%

• 26.3.2019  22:11
    My (2019)

Jooo

• 15.3.2019  11:49

Čím jsem starší (33 v době psaní), tím víc si vážím filmů, které dokáží být něčím inspirativní, mají nějakou hloubku, nesou poselství. Příběh Alvina Straigtha mezi ně bezesporu patří. Děkuji za něj. 84%

• 5.3.2019  20:41
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Velice těžko se mi seriál hodnotí zpětně (poslední série byla natočena v roce 2008), protože seriálová tvorba ušla od té doby neskutečnou cestu. Pokud bych měl hodnotit v kontextu doby, kdy se seriál dostal na světlo světa, dávám jasných 5* (hodnocení klidně přes 90%). Ocenit divák musí především neskutečnou propracovanost postav, jejich chování, pohnutek, komplexitu celého seriálového universa, realističnost či bezvýchodnost některých situací, ta je skoro nevídána. Doposud absolutorium. Avšak s ohledem na současnou tvorbu, kdy vás některé seriály dokážou chytnout za koule tak pevně, že nevydáte nic jiného než krásnou fistulku... je právě tato snaha o uvěřitelnost v The Wire občas na úkor nějakého napětí, které by vás nutilo si pustit s chutí další a další díl. Některé díly, ač jsou pro děj zcela zásadní, jsou svým podáním nestravitelné (velice nezáživné a obsahově dokážou být trochu repetitivní). Navíc je trochu škoda, že s koncem každé série značný část postav pro další dění zcela vynechána nebo zásadně upozaděna, ač byl diváka jejich vývoj zajímal. Pokud člověk porovná The Wire se severskou tvorbou (například Most), je v určitých ohledech (hlavně napětí) chudým příbuzným. Přiznám se, že jsem seriál dokoukal do konce především na základě jeho hodnocení (jinak bych skončil někde u 3. série). Ve finále však dokáže odměnit neskutečnou komplexitou a realističností v tomto žánru nevídanou, nemluvě o posledním dílu 5. série, který je koncentrací všeho hnusu z předchozích sérií. Jen je škoda, že cesta k němu je tak dlouhá. 83%

• 20.1.2019  18:10

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem sám měl otevřenou zlomeninu nohy, ale jak mám normálně megasilný žaludek, při scéně s lámáním nohou jsem musel odejít do vedlejší místnosti. Asi začnu číst Kingovky. Herecky vynikající, atmosféra bezútěšně skvělá.83%

• 1.12.2018  13:23
    Česko Slovensko má talent 7 (TV pořad) (2018)

Kriste pane, ten model, kdy volají po Skypu (nesympatická krava bez signálu - vážně?), finále bez obecenstva. Kde doprdele vyhrabali ty šílený moderátory? Celkový dojem je naprostá lacinost… zoufalost na entou. Do koše s tím

• 21.11.2018  21:52
    Creed II (2018)

Nečekal jsem moc a odešel jsem náramně spokojen. Sice si neodpustili klišé ve formě prohraju, abych mu potom rozbil držku. Trochu jsem v koutku duše doufal v konec ala Se7en, ale přesto všechno je to celé tak zvláštně celistvé, uvěřitelné. Chápete počínání postav (starý Drago vynikající) a ve finále fandíte ve skrytu duše Rusákům. Opravdu jsem to napsal zrovna já? Mimo to Sylvestr se našel v civilnější poloze, kde mu věříte snad každé slovo. Jsou tam hluché děti. Kdo by tohle čekal? Jsem velice překvapen celkovým výsledkem... nutno podotknout, že velice pozitivně. Navíc jde snad o 7 díl? Vyždímali z toho maximum83%

• 12.11.2018  23:48

Vynechme určité nelogičnosti, které se ve filmu děly. Po dlouhé době se divám na film, který umí pohladit, i když obsahuje spoustu smutných pasáží. Film by se neměl jmenovat Jmenuji se Khan, ale Jmenuji se Lidskost. Po shlédnutí je mi smutno, že jde pouze o film a že nebyl ještě o trochu delší (viděna 165 minutový verze). Víc takových snímků. 83%

• 5.11.2018  11:38

Budu hodnotit čiśtě herecky. Jak mám Samuela rád pro jeho maniakální pohled, na tuhle roli se mi vůbec nepozdávaĺ. To samé CAM. Obecně počínání většiny postav bylo jak z nějakého WTF snu plného LSD. Scénaristicky šlo (ač chápu záměr) o velikou slátaninu. Perlička nakonec. SPOILER: Teroristovi useknou všechny prsty, aby si na konci filmu s bouchačkou ustřelil hlavu. Congrat. 63%

• 5.11.2018  09:56

Veliký aspirant na 5*... o křídlo boeingu 737 to nevyšlo. Velice povedený pohled na chlápka, který vede svůj osamocený život a jeho prázdnotu schovává a naopak ještě prodává za teorii batohu. A jak to tak bývá, přijde osobu, která tuto teorii naprosto rozbije a nechá ho prozřít. Některé scény by měly být zarámovány ve zlatém fondu kinematografie. 79%

• 9.5.2018  22:53
    Psí ostrov (2018)

Tak tohle mě vskutku pobavilo, neotřely humor WA je naprosto osvěžující, animace brilatní, stejně tak dabing. 83%

• 19.4.2018  23:36
    Pomsta (2017)

heh, jak udělat s pár litry krve a trochou prachu z blondie redneck killer brunette. Pokud na film půjdete jako na komedii, odejdete prakticky bez výhrad spokojeni. Kde jinde najdete lidi, kteří dokážou krvácet celé hodiny množství krve, jenž by naplnilo žělivku, pomocí plechovky si udělat uhledné tetování a ještě tím zacelit díru od sekvoje, nechat si vytrhnout osmičku ostřelovačkou, udělat lobotomii skrze oční ďůlek nožem zapůjčeným od Ramba, místo obvazu používat potravinou fólii, vytáhnout střep z nohy tak, že si strčím ruku až do pr... asi bych nikdy neskončil, nebýt toho, že i tento film má nějaký konec. Krásných 73% za komedii roku. Jestli to bylo myšleno vážně, strhněte si tak... 73%

• 27.3.2018  12:25

Jeden by řekl, že jde o přípravu na olympijský běh v podání Rachel McAdams, divák pozornější si však všimne, že jde o příběh dvou lidí, kteří přes všechny překážky jim nastavené, našli společné cesty a došli až na společný konec. Průběh celého příběhu pro mě obsahuje několik scén a jejich podání je natolik kouzelné, že je z hlavy nedostanu ani po Zákroku lobotomií (asi i s ohledem na menší paralely z vlastního života). Film jasně ukazuje, že dva osudově spjatí lidé, si k sobě vždy najdou cestu, i když se může zdát sebesložitější. 92%...

• 13.3.2018  23:03

Mijazaki je bůh. Nevídané. Podmanivé, plné všeho. Propadám se do propasti jeho imaginace. 91%

• 10.3.2018  12:22

Emoce se dají ždímat, neskutečně dobře a silně natočený dokument rezonující dobou, ve které se odehrával, o to víc, že neztrácí na své síle i po 20 letech. Za mě možná nejvyšší hodnocení, co jsem kdy dal 96% Freedom.

• 10.3.2018  10:19
    Joker's Wild (2016)

Viděl jsem poslední 2 minuty a přesto mi to stačilo na to, abych věděl, že tohle je... šetřím slovy... 15%

• 28.2.2018  14:28

[Výzva od PZ] Absurdní a naprosto super... Jak si srazit svýho cikána. Trochu mi to připomínalo South Park, akorát v hrané podobě. 9 z 10 šotoušů doporučuje jako pohádku na dobrou noc.

• 28.2.2018  14:27

[Výzva od PZ] Malinko zklamání po všech těch dokonalých Tarantinovkách. Zklamání plynoucí ani ne tak z obsahu jako spíš jeho rozdělení. O půl hodinky méně by stopáži rozhodně pomohlo. Celkově však nakonec stejně zůstává spokojenost - Tarantino totiž umí jedno - vybudovat napětí a to se ke konci dá krájet na hodně silný plátky. Druhou věcí je neskutečná kamera a v neposlední řadě herecké výkony - GogGins se narodil pro tyhle role. 78%

• 27.2.2018  22:02

[Výzva od PZ] Na dřen kosti vyhlodané emoce. Místy tísnivá atmosféra o překonání životních strastí lidí, kteří k sobě našli cestu. Výborná Vikander a Fassbender. Dojemný (ale na můj vkus až moc useknutý) konec. 74%

• 27.2.2018  20:33
    Mechanik (2004)

[Výzva od PZ] Vynechme film, obdiv zaslouží konzument Stanislavského metody Christian Bale. Kdo jiný dokáže nabrat 20kg, shodit 30, nabrat 50 a takhle pořád dokola. Herecky výborné, scénaristicky velice zajímavé, jen škoda explicitního vysvětlení konce, tak nebo tak... hodnotím poměrně vysoko - 79%

• 27.2.2018  13:10
    Narušení (1999)

[Výzva od PZ] Osobní spojení s hlavní představitelkou je víc než silné, protože můj táta si vzal taky prášky a láhev vodky, akorát byl šikovnější a přidal k tomu ještě provaz. V tomto případě se tedy máme i 2 hodiny na co dívat a vcelku vás baví sledovat, kam se dostaneme. Člověk se dokáže do všech protagonistek poměrně dobře vžít a tak si odnést trochu toho jejich vnitřního utrpení. Zase jeden z těch filmů, který dá pocítit... 81%

• 22.2.2018  00:28

Nahlédněte do nitra své duše. Zase jeden důkaz, že film dokáže zprostředkovat pocity druhých, jako kdyby je zažíval sám divák. Děkuji za podobné snímky, umožní člověku pochopit věci dosud skryté. PS: Herci hrající Mateusze ve všech věkových kategoriích jsou bezchybní84%

• 21.2.2018  22:28

Ani nevím čím, jestli těma rockovejma peckama, co tam poušteli nebo trochu uvolněným životem, ale ten film mě prostě bavil a občas docela rozesmál. Co víc si kolikrát přát :) 77%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12