AlfaNumerO

Facebook: stanislav.strnad

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 9.5.2018  22:53
    Psí ostrov (2018)

Tak tohle mě vskutku pobavilo, neotřely humor WA je naprosto osvěžující, animace brilatní, stejně tak dabing. 83%

• 19.4.2018  23:36
    Pomsta (2017)

heh, jak udělat s pár litry krve a trochou prachu z blondie redneck killer brunette. Pokud na film půjdete jako na komedii, odejdete prakticky bez výhrad spokojeni. Kde jinde najdete lidi, kteří dokážou krvácet celé hodiny množství krve, jenž by naplnilo žělivku, pomocí plechovky si udělat uhledné tetování a ještě tím zacelit díru od sekvoje, nechat si vytrhnout osmičku ostřelovačkou, udělat lobotomii skrze oční ďůlek nožem zapůjčeným od Ramba, místo obvazu používat potravinou fólii, vytáhnout střep z nohy tak, že si strčím ruku až do pr... asi bych nikdy neskončil, nebýt toho, že i tento film má nějaký konec. Krásných 73% za komedii roku. Jestli to bylo myšleno vážně, strhněte si tak... 73%

• 27.3.2018  12:25

Jeden by řekl, že jde o přípravu na olympijský běh v podání Rachel McAdams, divák pozornější si však všimne, že jde o příběh dvou lidí, kteří přes všechny překážky jim nastavené, našli společné cesty a došli až na společný konec. Průběh celého příběhu pro mě obsahuje několik scén a jejich podání je natolik kouzelné, že je z hlavy nedostanu ani po Zákroku lobotomií (asi i s ohledem na menší paralely z vlastního života). Film jasně ukazuje, že dva osudově spjatí lidé, si k sobě vždy najdou cestu, i když se může zdát sebesložitější. 92%...

• 13.3.2018  23:03

Mijazaki je bůh. Nevídané. Podmanivé, plné všeho. Propadám se do propasti jeho imaginace. 91%

• 10.3.2018  12:22

Emoce se dají ždímat, neskutečně dobře a silně natočený dokument rezonující dobou, ve které se odehrával, o to víc, že neztrácí na své síle i po 20 letech. Za mě možná nejvyšší hodnocení, co jsem kdy dal 96% Freedom.

• 10.3.2018  10:19
    Joker's Wild (2016)

Viděl jsem poslední 2 minuty a přesto mi to stačilo na to, abych věděl, že tohle je... šetřím slovy... 15%

• 28.2.2018  14:28

[Výzva od PZ] Absurdní a naprosto super... Jak si srazit svýho cikána. Trochu mi to připomínalo South Park, akorát v hrané podobě. 9 z 10 šotoušů doporučuje jako pohádku na dobrou noc.

• 28.2.2018  14:27

[Výzva od PZ] Malinko zklamání po všech těch dokonalých Tarantinovkách. Zklamání plynoucí ani ne tak z obsahu jako spíš jeho rozdělení. O půl hodinky méně by stopáži rozhodně pomohlo. Celkově však nakonec stejně zůstává spokojenost - Tarantino totiž umí jedno - vybudovat napětí a to se ke konci dá krájet na hodně silný plátky. Druhou věcí je neskutečná kamera a v neposlední řadě herecké výkony - GogGins se narodil pro tyhle role. 78%

• 27.2.2018  22:02

[Výzva od PZ] Na dřen kosti vyhlodané emoce. Místy tísnivá atmosféra o překonání životních strastí lidí, kteří k sobě našli cestu. Výborná Vikander a Fassbender. Dojemný (ale na můj vkus až moc useknutý) konec. 74%

• 27.2.2018  20:33
    Mechanik (2004)

[Výzva od PZ] Vynechme film, obdiv zaslouží konzument Stanislavského metody Christian Bale. Kdo jiný dokáže nabrat 20kg, shodit 30, nabrat 50 a takhle pořád dokola. Herecky výborné, scénaristicky velice zajímavé, jen škoda explicitního vysvětlení konce, tak nebo tak... hodnotím poměrně vysoko - 79%

• 27.2.2018  13:10
    Narušení (1999)

[Výzva od PZ] Osobní spojení s hlavní představitelkou je víc než silné, protože můj táta si vzal taky prášky a láhev vodky, akorát byl šikovnější a přidal k tomu ještě provaz. V tomto případě se tedy máme i 2 hodiny na co dívat a vcelku vás baví sledovat, kam se dostaneme. Člověk se dokáže do všech protagonistek poměrně dobře vžít a tak si odnést trochu toho jejich vnitřního utrpení. Zase jeden z těch filmů, který dá pocítit... 81%

• 22.2.2018  00:28

Nahlédněte do nitra své duše. Zase jeden důkaz, že film dokáže zprostředkovat pocity druhých, jako kdyby je zažíval sám divák. Děkuju za podobné snímky, umožní člověku pochopit věci dosud skryté. 84%

• 21.2.2018  22:28

Ani nevím čím, jestli těma rockovejma peckama, co tam poušteli nebo trochu uvolněným životem, ale ten film mě prostě bavil a občas docela rozesmál. Co víc si kolikrát přát :) 77%

• 18.2.2018  22:11
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Herecky prakticky bezchybné. Obsahově možná nejsilnější podívána za poslední léta ne-li za celý můj život. Sílu celého filmu podtrhuje navíc to, že část záběrů při natáčení pacientů na kameru, kteří za chvilku zemřou, je autentická. Některé pasáže, kdy děkuje pacient za to, že může zemřít či prosí svou ženu o poslední dar ve svém životě (svou smrt), jsou emociálně za hranou běžného vnímání. Jestli nemáte srdce z kamene či jste aspoň trochu empatičtí, musíte několikrát během filmu utírat slzy. Navíc číslo pacientů, které odvedl na onen svět - 131, je neskutečné. Stejně jako život a konec celého Kevorkiana. Chtěl bych pocítit emoce, které zažíval. Děkuju za takovéhle filmy. Člověk si hned váží víc svého života a že je zdravý a musí obdivovat lidskou sílu a vůli člověka zemřít... 93%

• 10.2.2018  09:58
    Mezi vlky (2011)

Copak to tady máme? Aaaa... trochu přerostlého pejska. Pojde ke mně! Jo tak ty si mi ukousl ruku, ty zmrde?! Pojd sem znovu, tentokrát tě vezmu klackem po hlavě! Jo tak ty si mi ukousl i druhou ruku... co teď jako mám dělat? Sorry jako... Trochu bezmoc, když se snaží sedm bezbranných šulinů utéct z terotoria (který má 480km) v -10 °C a asi metrovym sněhu a honí je smečka (nad)vlků, kterým svitěj oči ve tmě jako žárovky. Nějaký napětí se z toho dalo vykřesat, ale šlo to až moc ve stylu, jeden za druhým umírá, kdopak to přežije, když je tady wolfkickass Neeson? 62%

• 21.1.2018  11:50

[Výzva] Na začátek musím uvést, že nejde zrovna o žánr, který bych (ještě v neděli ráno) vyhledával a ke shlédnutí jsem byl "donucen" v rámci výzvy od jakési PZ (pro neznalé Petry Zumrové). Jak se však říká: "Jako dobrý filmový kritik musíš být schopen shlédnout a objektivně ohodnotit film i mimo svůj oblíbený žánr". Tudíž k filmu. Hudebně to až takové peklo nebylo, leč žádná z písní mi v hlavě neutkvěla, což u muzikálu považuji trochu za trestuhodné (například Come what May z Moulin rouge z hlavy nedostanu nikdy). Herecky to až taková křeč nebyla, i když Hermiona Krasková oplývá spíše vzhledem než uměním zpěvu a herectví. Obecně vzato mě však chvilkami film a přerod vztahu mezi kráskou a "zvířetem" bavilo sledovat a připadlo mi to chvilkama vesměs i milé (neplést se slovem teplé). Příště však, prosím, zvíře udělat pořádný monstrem, chvilkama bylo až moc roztomilé, než aby se do něj HK nemohla zamilovat prakticky na první pohled a navíc ve zmenšené formě být to mohl být i poměrně dobrej Pet. No... nakonec musím ohodnotit vesměs kladně (na klasicky kýčovité americké zpracování). Ač jde o 100x zrecyklované téma (s mírně zoofilními prvky), bylo to docela povedené...68%

• 17.1.2018  21:57

[ČSFD projekce] Ten film má všechno, co od filmu chcete... akci, napětí, ..., vtip a hlavně výborné herce. Nevím, jestli to bude nejlepší film roku, každopádně překoná hodně z toho, co jsme viděl za poslední dobu. 85%.

• 14.1.2018  23:47

Hmmm, dát si nejdřív Psi poslání a pak Hačikó - příběh psa, to je docela síla. Ukažte mi silnější ukázku věrnosti (až za hrob). Hodně a hodně dojemná záletižost. 89%

• 14.1.2018  22:10

Jakási PZ mi doporučila tento film. Film, na který bych se asi normálně nepodíval. Film běží, pes najednou umírá, říkám si, co mi to sakra doporučila, vždyť to měl být hezky film. Jdu jí napsat a trochu ji vyčinit. Film však pokračuje dál, pes umírá znovu a znovu. To snad nemyslí vážně. Najednou je konec filmu a já naprosto překvapený kam se film dostal. Děkuji za doporučení PZ. 83%

• 10.1.2018  23:17

[ČSFD projekce - kino Atlas] Přesně proto miluju filmovou tvorbu. Nic jiného nedokáže tak působivě p(r)odat emoce někoho jiného. Oldman bez přehánění podal jeden z nejlepších filmových výkonů, co jsem viděl za dlouhá léta (a to jsem toho viděl opravdu hodně). Ta víra ve svůj národ a obrovské odhodlání se dala krájet a je neskutečně inspirativní. Prosím, víc takových filmů. 83%

• 29.12.2017  17:20
    Velká hra (2017)

[ČSFD projekce] Jessica Chastain opět ukazuje, že ji role sebevedomych žen v konverzačních filmech typu Miss Sloane a nově zde ve Velké hře, sednou líp než prdel na hrnec. Za mě veliký palec nahoru a jasný účastník mého žebříčku top 10 za rok 2017. 84%

• 29.11.2017  00:50
    Velký dar (2017)

Filmů na podobné téma bylo natočeno spousty, ale tento se umí tak nějak dostat pod kůži. Vtip, dramatické chvilky, všechno působí, jak má. Navíc Mckeena je neskutečná - člověk si tuhletu malou ďáblici musí zamilovat hned od první chvíle. Pozadu ovšem nezůstává ani Chris Evans v roli jejího otce (pro mě veliké překvapení). Chemie mezi nimi funguje na jedničku. A nakonec, kde máte jednookou kočku jako milovaného mazlíčka. Palec nahoru. 84%

• 3.11.2017  00:11
    Blok 99 (2017)

Jamiiii, chuťové buňky každého správného uchyla a onanisty nad zlámanými (ne jen) končetinami si přijdou na své. Je sice pravdou, že začíná člověk na suchých rohlícich, kdyz ten počáteční půst zvládne, prožere se ve finále k hodně šťavnaté pečínce. 78%

• 25.10.2017  22:43

Jako zábava pro 17tiletý děcka naprosto super, je to divně barevný, chvilkami až přemrštěně, veliká dávka halucinogenů musela skončit ve Waititim. Stranger naprosto nadbytečný. Cameo uvodní velice povedené. Jako komedie čerpající ze světa Avengers jde o velice solidní nadprůměr. Jako regulerní film však o naprosto solidní... wait for it... podprůměr. Tak trochu jako dort co vařil pejsek s kočičkou. Trochu Mad Maxe, trochu Speed Racera, trochu Jupiter Ascending, trochu Pátého elementu, naházet něco málo postaviček z Marvelu a nechutně moc zamíchat a celý navrh to polít ještě trochou toho osmdesatkového feelingu. Výsledná kombinace není rozhodně pro každého. Což si ve finále na tom filmu musíte cenit nejvíc. Martin Sedláček bude určitě velice spokojen, naročnější typ diváka však nikoliv. 68%

• 17.10.2017  22:45
    matka! (2017)

Tenhle snímek je vším, co jsem viděl, za poslední dobu tím nejdivnějším. Rozumím tvůrcově snaze absurditou scén ukázat na sobeckost Bardema a povedlo se mu to na jedničku. To, že k tomu používá naprosto jinou formu než ostatní režiséři ho jenom činí zapomatovatelným, což tento snímek rozhodně je. Ne každému sedne, mě taktéž zcela nesedl, přesto za tvárnění a to že přinesl do filmu zase jednou nějaký přesah jinde nevídaný, má můj obdiv. Chvalte ježíše a požírejte jeho sémě 82%

• 10.10.2017  23:06

[Be2Can - Evald] film má pro mě 2 roviny. První je, že jsme na představení potkal super sympatickou žábu, která mě prosila, ať si nesedam na svoje místo (na něm seděla ona) a přitom mi aktivně opakovaně nabízela, že mi podrží pivko. Já sice blbec vedle ní sednul a pivko ji opakovaně nechal podržet. Avšak neosmělil se a nikam ji nepozval a o číslo si neřekl. To je ta "smutnější" část. Druhou rovinou je film samotný, který dokáže pobavit jako nic doposud viděného a to jsme toho už viděl hodně a hodně. Námět je sice naprosto jednoduchý, ale svou neotřelostí naprosto dokonalý. Hlavní představitelku, jakožto zástupkyni všech možných poruch jako aspergerova syndrom, OCD a autismu, si musíte zamilovat (stejne jako Sagu Norén z kriminálního seriálu Most). Jeji finální procitnutí ve vaně je naprostým vyvrcholením... 83%

• 10.10.2017  22:43
    Odnikud (2017)

Silná káva vařená s příměsí hnojiva a trochou hřebíků. No není to pro každýho... 83%

• 8.10.2017  18:51
    Janička (2017)

Na úrovni studentského filmu by si člověk řekl, že to jsou přece věčně nalitý mláďata a tak si prostě chtěj dělat prdel z normálních lidí. NE. Kde nic není, ani smrt nebere. Hrůza všech hrůz. Člověk se modlil, aby do ty malý kurvy uhodil blesk. Škoda, že nejsem Spáčilová, abych odcházel v půlce představení:-(

• 23.9.2017  18:21
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Tohle mě dostalo jako dlouho žádný seriál ne. Velice umně napsaný scénář, vrstevnatý, inteligentně vypointovaný. Skvěle napsané charakterý postav, se kterými budete prožívat jejich každodenní život, jako kdybyste byli na obrazovce s nimi. Konec velice uspokojující až s slzám člověka dohnající. Tohle je přesně ten důvod proč miluju filmovou/seriálovou tvorbu - člověk dokáže natolik intenzivně prožít pocity někoho jiného/druhých a přesto sedí pohodlně v posteli či gauči a žije si život svůj. Chvilkami až dechberouci seriálová perla, která v žánru (mysteriozní) drama nesnese většího srovnání.. 93%. PS: Jdu si aktualizovat profil a umístit seriál do první lajny.

• 14.9.2017  22:33
    To (2017)