AlfaNumerO

okres Praha
Business analytik

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 17.1.2018  21:57

[ČSFD projekce] Ten film má všechno co od filmu chcete...akci, napětí, ..., vtip a hlavně výborné herce. Nevím, jestli to je nejlepší film roku, každopádně překoná hodně z toho, co jsme viděl za poslední dobu...

• 14.1.2018  23:47

Hmmm, dát si nejdřív Psi poslání a pak Hačikó - příběh psa, to je docela síla. Ukažte mi silnější ukázku věrnosti (až za hrob). Hodně a hodně dojemná záletižost. 89%

• 14.1.2018  22:10

Jakási PZ mi doporučila tento film. Film, na který bych se asi normálně nepodíval. Film běží, pes najednou umírá, říkám si, co mi to sakra doporučila, vždyť to měl být hezky film. Jdu jí napsat a trochu ji vyčinit. Film však pokračuje dál, pes umírá znovu a znovu. To snad nemyslí vážně. Najednou je konec filmu a já naprosto překvapený kam se film dostal. Děkuji za doporučení PZ. 83%

• 10.1.2018  23:17

[ČSFD projekce - kino Atlas] Přesně proto miluju filmovou tvorbu. Nic jiného nedokáže tak působivě p(r)odat emoce někoho jiného. Oldman bez přehánění podal jeden z nejlepších filmových výkonů, co jsem viděl za dlouhá léta (a to jsem toho viděl opravdu hodně). Ta víra ve svůj národ a obrovské odhodlání se dala krájet a je neskutečně inspirativní. Prosím, víc takových filmů. 83%

• 29.12.2017  17:20
    Velká hra (2017)

[ČSFD projekce] Jessica Chastain opět ukazuje, že ji role sebevedomych žen v konverzačních filmech typu Miss Sloane a nově zde ve Velké hře, sednou líp než prdel na hrnec. Za mě veliký palec nahoru a jasný účastník mého žebříčku top 10 za rok 2017. 84%

• 29.11.2017  00:50
    Velký dar (2017)

Filmů na podobné téma bylo natočeno spousty, ale tento se umí tak nějak dostat pod kůži. Vtip, dramatické chvilky, všechno působí, jak má. Navíc Mckeena je neskutečná - člověk si tuhletu malou ďáblici musí zamilovat hned od první chvíle. Pozadu ovšem nezůstává ani Chris Evans v roli jejího otce (pro mě veliké překvapení). Chemie mezi nimi funguje na jedničku. A nakonec, kde máte jednookou kočku jako milovaného mazlíčka. Palec nahoru. 84%

• 3.11.2017  00:11

Jamiiii, chuťové buňky každého správného uchyla a onanisty nad zlámanými (ne jen) končetinami si přijdou na své. Je sice pravdou, že začíná člověk na suchých rohlícich, kdyz ten počáteční půst zvládne, prožere se ve finále k hodně šťavnaté pečínce. 78%

• 25.10.2017  22:43

Jako zábava pro 17tiletý děcka naprosto super, je to divně barevný, chvilkami až přemrštěně, veliká dávka halucinogenů musela skončit ve Waititim. Stranger naprosto nadbytečný. Cameo uvodní velice povedené. Jako komedie čerpající ze světa Avengers jde o velice solidní nadprůměr. Jako regulerní film však o naprosto solidní... wait for it... podprůměr. Tak trochu jako dort co vařil pejsek s kočičkou. Trochu Mad Maxe, trochu Speed Racera, trochu Jupiter Ascending, trochu Pátého elementu, naházet něco málo postaviček z Marvelu a nechutně moc zamíchat a celý navrh to polít ještě trochou toho osmdesatkového feelingu. Výsledná kombinace není rozhodně pro každého. Což si ve finále na tom filmu musíte cenit nejvíc. Martin Sedláček bude určitě velice spokojen, naročnější typ diváka však nikoliv. 68%

• 17.10.2017  22:45
    matka! (2017)

Tenhle snímek je vším, co jsem viděl, za poslední dobu tím nejdivnějším. Rozumím tvůrcově snaze absurditou scén ukázat na sobeckost Bardema a povedlo se mu to na jedničku. To, že k tomu používá naprosto jinou formu než ostatní režiséři ho jenom činí zapomatovatelným, což tento snímek rozhodně je. Ne každému sedne, mě taktéž zcela nesedl, přesto za tvárnění a to že přinesl do filmu zase jednou nějaký přesah jinde nevídaný, má můj obdiv. Chvalte ježíše a požírejte jeho sémě 82%

• 10.10.2017  23:06

[Be2Can - Evald] film má pro mě 2 roviny. První je, že jsme na představení potkal super sympatickou žábu, která mě prosila, ať si nesedam na svoje místo (na něm seděla ona) a přitom mi aktivně opakovaně nabízela, že mi podrží pivko. Já sice blbec vedle ní sednul a pivko ji opakovaně nechal podržet. Avšak neosmělil se a nikam ji nepozval a o číslo si neřekl. To je ta "smutnější" část. Druhou rovinou je film samotný, který dokáže pobavit jako nic doposud viděného a to jsme toho už viděl hodně a hodně. Námět je sice naprosto jednoduchý, ale svou neotřelostí naprosto dokonalý. Hlavní představitelku, jakožto zástupkyni všech možných poruch jako aspergerova syndrom, OCD a autismu, si musíte zamilovat (stejne jako Sagu Norén z kriminálního seriálu Most). Jeji finální procitnutí ve vaně je naprostým vyvrcholením... 83%

• 10.10.2017  22:43
    Odnikud (2017)

Silná káva vařená s příměsí hnojiva a trochou hřebíků. No není to pro každýho... 83%

• 8.10.2017  18:51
    Janička (2017)

Na úrovni studentského filmu by si člověk řekl, že to jsou přece věčně nalitý mláďata a tak si prostě chtěj dělat prdel z normálních lidí. NE. Kde nic není, ani smrt nebere. Hrůza všech hrůz. Člověk se modlil, aby do ty malý kurvy uhodil blesk. Škoda, že nejsem Spáčilová, abych odcházel v půlce představení:-(

• 23.9.2017  18:21
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Tohle mě dostalo jako dlouho žádný seriál ne. Velice umně napsaný scénář, vrstevnatý, inteligentně vypointovaný. Skvěle napsané charakterý postav, se kterými budete prožívat jejich každodenní život, jako kdybyste byli na obrazovce s nimi. Konec velice uspokojující až s slzám člověka dohnající. Tohle je přesně ten důvod proč miluju filmovou/seriálovou tvorbu - člověk dokáže natolik intenzivně prožít pocity někoho jiného/druhých a přesto sedí pohodlně v posteli či gauči a žije si život svůj. Chvilkami až dechberouci seriálová perla, která v žánru (mysteriozní) drama nesnese většího srovnání.. 93%. PS: Jdu si aktualizovat profil a umístit seriál do první lajny.

• 14.9.2017  22:33
    To (2017)

Ten, na To a dvěmi Ta

• 27.7.2017  19:00
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Hodně natahovaná bondovka, které by zkrácení o několik dílů neublížilo. Ničím nepřekvapí, průměrné ve všech ohledech. 67%

• 12.7.2017  23:35

Nevím čim to je, ale ten film dokáže pohladit po duši - člověk se zasměje, dojme, naštve, přeje si hezký konec (to se mi moc často nestává). Má v sobě něco jako genius loci animovanych filmu. 83%

• 12.7.2017  21:41

[ČSFD projekce] Natěšení bylo veliké a zklamání ještě větší. Lidské postavy plochy jako hrudník Keiry Neigthley (tohle nikdy neomrzí) a obecně se film táhne jak smrad z latríny. "Vtipný" opičák potěší, ovšem je až moc uměle zasazen. Něco ve smyslu je to moc drsný, pojďme tam dát nějakou veselou postavu, která to trochu rozbije. Rozbila... Moc. Únik opic vesměs komický, náhod nahrávající úniku bylo až moc (vykopané díry uprostřed komplexu a okolo nich chodící nevšímaví vojáci; holčička vstoupivší do tábora prostředkem komplexu, jako kdyby se nechumelilo a opět vevšímaví vojáci; voják nechajíc se vyprovokovat hozeným hovnem nebo co to bylo) a celá jeho uvěřitelnost je tak poměrně slabá. Finální bitva vysloveně úsměvná a vcelku retardovaná. Uprostřed celého prostranství x cisteren s benzínem, které za celou bitvu netrefí jediná raketa země-země, aby ji pak jedním granátem zničil opičák. Vojáci po stovkách valící se na pevnost, která vybuchla jak po zásahu malé atomovky, aby je následně smetla všechny lavina. Vůbec retardovanost lidí byla víc než bolestivá, asi i proto si sloužili všichni zahynout. No nic. Třetí díl si zasloužil po vynikajícím restartu lepší pokračování. 63%

• 3.7.2017  15:47
    Donnie Darko (2001)

Mam trochu problém s tím, jak hodnotit tento snímek, protože není explicitně vyjádřeno, jak to vlastně autor myslel. Což je na jednu stranu velice zajímavé, protože se celý film dá interpretovat na x zpusobů. Na stranu druhou však neuchopitelnost celého snímku je skoro až neudržitelná. Herecky však skvělé. Těžko se mi to DD hodnotí. 74% za až moc velkou nejasnosti a jednoznačnou interpretaci.

• 2.7.2017  23:14

Především prvotřídní vykradačka původních dvou dílů. Není scéna, která by aspoň trochu neparazitovala na původní duologii. Smutné, herecky vesměs velice špatné. Cameo původních herců potěší, je však zasazeno zcela do jiného nového universa a s původním nemá vůbec nic společeného, což je obrovská škoda. Konec má přinést Zuula a tím pádem a další vykradačku (prosím ne). Jako nástupce jednoho z nejkultovnější filmů velice podprůměrné 38%

• 2.7.2017  12:44
    JFK (1991)

Viděn Director's cut, který přes svou délku 206 minut nenudil. Obsahově uvěřitelné a jen potvrzující, že politika je svinstvo, kterého se normální člověk nechce účastnit a je úplně jedno, jestli je to pod vlajkou amerických, ruských nebo jiných "bratrů". 87%

• 18.6.2017  16:06

Příběh R. Dursta je sám o sobě velice zajímavý, celé zpracování jeho příběhu však už nikoliv. Spoustu informací nebylo v dokumentu řečeno (možnost, že zabil ještě další lidi, že byl odsouzen na rok do vězení a posléze propuštěn na podmínku a další jiné). Oproti dokumentu na podobnou tématiku Making a Murderer o úroveň slabší. 78%.

• 12.4.2017  22:47

Pokud chcete hodnotit uvěřitelnost příběhovou, akce, scenáře, dejte rovnou 5ti * odpad. Pokud ale přistoupíte na hru, která tahle série nastolila, nemůžete odejít nespokojeni. Je sice pravdou, že finální výbuh s coverem aut před Torettem byl hodně i na mě, ale co už. Jízda to je neskutečná naprosto věrná svému názvu...73%

• 12.4.2017  01:02

Jednička přes určitou překombinovanost solidní nadprůměr, dvojka přes určitou uvěřitelnost naprostý podprůměr. K maximální zápletce chybělo snad už jenom to, abychom se dozvěděli, že Morgan Freeman je celou dobu pod tím mejkapem běloch. 52%

• 28.3.2017  22:02

Jako by nakonci došel trochu dech a proto přišel i nahlý konec filmu. Nekteří napíšou tak to mělo být, za mě zajímavě zamotaný film, kterému ke konci došel trochu dech a tak prostě zastavil (skončil). To je ovšem trochu málo i na 92 minutový počin. 63%

• 7.3.2017  15:25
    Ip Man 2 (2010)

Trochu mi to připadlo jako mala agitka spichnuta za komunismu. Prvoplanové, až to bolí, scénář moc na sílu (zlý západ vs. hodní východ). Pokud však vynecháme výše zmíněné, jde o jednu z nejlepších bojovek, co byla natočená za poslední léta. 79%.

• 2.3.2017  15:05

[ČSFD projekce] Nevím, jestli se dá porovnávat s klasickými X-Meny. Pokud jde ale o sólovky, jedná se rozhodně o nejlepší počin z univerza X-Menů. Dějový posun do budoucnosti sluší. Zápletka je sice trochu omšelá, za to její obsah je dávkován natolik přesvědčivě, že člověk nemůže odejít z kina nespokojen. Akční, syrové, surové, drsné, dojemné, dospělé. Jízda, u které nechcete, aby skončila - už proto, že víte, že to je poslední počin s Hugh Jackmanem a Patrickem Stewartem (rozloučení s ním nemuselo být tak náhlé). Víc takových zpracování. Víc honorářů, kterých se vzdají (částečně) hlavní protagonisté a bude nám filmovým fanouškům krásně. Jednoznačně TOP 10 za rok 2017. 93%

• 8.12.2016  11:15

[ČSFD projekce] Než se dostanu k filmu, nemůžu vynechat týpka, co se seděl po levici, chlastal lahváče a k tomu žral nějaký droždí (smrad to byl hroznej). Krá*u, která po mé pravici do sebe rvala při neustálém šustění sáčku jeho obsah. Nakonec týpka, který se smál snad i tomu, že vidí titulky. Začátek u mě vyvolával přímo nenávistné pocity a chuť se sbalit a odejít z kina a to jak z polohy filmové, tak i účastnické. Poté co však dožrala banda opic a mohl jsem se soustředit na něco jiného než na smrad a rámus z pytlíku, se začal i ve filmu objevovat sem tam i nějaký vtípek - svou kvalitou značně nevyrovnaný (chvílemi vysloveně trapný, chvílemi vyvolávající zvednutí mých koutků). Film celkově nic překvapujícího, od první minuty víte, jak film skončí a nemá šanci překvapit, což se taky do puntíku stane. Na druhou stranu - párkrát jsem se upřímně zasmál, což vždycky cením. 2* jsou málo, 3 skoro moc, ale oči přizavřu, už kvůli tomu, že jsem kvůli trojici retardovaných opic neodešel a vydržel až do konce. 59%

• 30.10.2016  20:43
    Westworld (TV seriál) (2016)

Jubilejní 300. komentář. Komentář píši po 4 dílech a nebude tak plně odrážet finální dojem. Pro případné zájemce je seriál je mixem Firefly (zasazení do westernového prostředí), Battlestar Galacticy (zde se dá velice využít budoucí potenciál robotů, kdy divák nebude vědět, jestli jde o člověka nebo robota) a GOTů (sex a násilí a každý díl rozvíjí díl předchozí - zatím nebyl vysloveně prázdný díl, který by příběh neposouval) a samozřejme filmové předlohy. Což dává dohromady skvělý mix. Vypíchnout musím užasnou úvodní znělku (jak po vizuální, tak hudební stránce, což ovšem nikoho nepřekvapí, když jde o HBO, tvůrce geniální znělky pro GOT) a velice zajímavý casting (Harris, Hopkins, Marsden, Newton a další). Pro zvolený námět navíc víc než kdy jindy platí, že má v sobě obrovský potenciál a může ve veliké míře překvapit směrem, kterým se vydá. Doufejme, že neskončí ve slepé uličce. Rozjeté je to zatím víc než skvěle.. UPDATE: Viděna finální epizoda první série. Spokojenost zůstala. Seriál se navíc vydal cestou, kterou jsem tak trochu čekal, jenom je možná škoda, že až tak otevřeně, diváka šlo napínat po ještě delší dobu. Každopadně 91%

• 27.10.2016  23:04
    Serenity (2005)

Film jsem naštěstí viděl po shlédnutí seriálu. U něj se chvilku zastavím. Obecně ho považuji za jeden z nejvíce přetěžovaných scifi seriálu, se kterým se měl tu čest setkat, ne však, že by byl nekoukatelný - na 5. nejlepší scifi seriál však dle mého nemá. Seriál stranou a zpět k filmu. Pecka. Překvapení, jaké jsem nečekal, po všech stránkách kvalitnější než seriálová předloha. Triky o dvě úrovně výš, dokreslení vztahu mezi postavami dostalo nový rozměr, temný příběh, který má hlavu a patu (ne jako spousta prázdných epizod, které seriál nikam neposouvaly). No a hlavně se rozloučíme s několika hlavními postavami, což jsem vpravdě nečekal. Bravo, tahkle má vypadat seriálové zakončení v podobě filmu. I ten seriál u mě najednou stoupl výše. 87%

• 27.10.2016  19:15

Není Marvel jako Marvel. Přichází po x té a přece zcela poprvé. Zpracování astrálního světa, LSD míchanice fyzického světa, Strange a jeho představitel, vše dopadlo na jedničku. Ne už však přerod ze světoznámého arogantního chirurga na samotného Nejvyššího mága. Celkově působí celá transformace velice uspěchaně a skoro bych se nebál použít slovo nevěrohodně. Obecně jsem čekal nějakou zkoušku, zocelení a ne že postačí bouchat pár hodin na dvěře a že poté nejvyšší mág vybalí tvorbu Mandal. Mnohem více by se mi líbilo, kdyby byl celý film věnován jeho přerodu a až další pokračování by přineslo nějakou velikou výzvu ve stylu Největší záporák vesmíru. No nechám se překvapit prodlouženou verzí, jestli navštíví světlo světa (upěnlivě v to doufám). Celkově však pocit z filmu převažuje kladný, což je potom obrovském natěšení na Inception 2.0 veliký úspěch. 78%

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11