Mělas to vědět (2020) (seriál)

První díl až dva držely stále v očekávání kvalitní detektivky či psychothrilleru. Díl od dílu se pak začal propadat v čím dál tím větší nudu plnou rádoby objevných dialogů, které byly ve skutečnosti naprosto prázdné a děj nikam neposouvající. Poslední díl pak naprosto zabil veškeré šance na kvalitní vyvrcholení. Spoiler alert: "Kdy od začátku víte, že to udělal Grant a ani v tom autě se nezabijou či sebevraždu nespáchá". Veliké zklamání a nic na co bych si vzpomněl za pár dní a komukoliv rád doporučil. Snad jen ten Grant se Sutherlandem hráli obstojně. 63%. PS: Jestli někdo viděl v mém profilu v sekci Minisérie, už tomu tak není.

Mělas to vědět - The Bloody Truth (2020) (epizoda)

Hmmm, tak to je šílená nuda. Kdyby ten malej sráč aspoň chcípnul s vyšinutým fotrem a aspoň něčím to překvapilo. Ach jo. Takhle je to pouze o malinko menší zklamání než Outsider (též od HBO). Herecky to zase takový orchestr nebyl, i když Grant překvapil.

Bestie (2020)

Naprosto průměrné ve všech ohledech. Od scénáře a zpracování až po herecké výkony. Na akční film naprosto nejapně zpracované souboje, kdy si protivníci vysloveně čekají na ránu a padají tak nějak divně strojeně. Hlavní aktér spíš přehrává, ač by na první pohled mohl být slušný BADASS. Takhle akorát další tuctovka z Netflixu dobrá tak na TV Barrandov po 22h. 52%

Mizerové navždy (2020)

Kdyby to mělo nějakou aspoň trochu zajímavou zápletku, která by nebyla vycucaná z kozy bez většího obsahu... ehm...prsní blány... a ty kulky se tak nějak divně od všeho neodrážely, místo toho aby prolítnuly. Aspoň že to je docela eRkový místy a pro peprné slovo se nejde daleko. Na večer dobrý, znovu však vidět netřeba. 61%

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Asi takhle. Kdyby to byl sitcom, člověk by to dementní a absolutně afektované a přehnané (čtěte nereálné) chování prakticky všech postav vzal. Jenže sitcom to není. Jediná aspoň trochu normální postava (Luke) je natolik dementní, že se rozhodne být s tou nejvíc postiženou osobou všech dob (Lorelai). Celý seriál pak trpí tím, že jde každou sérii čím dál tím víc podle té samé šablony a chování postav je o to víc otravné a absolutně bez překvapení. Pár vtípků tam je, avšak pachuť převažuje. 52%

Klaus (2019)

Po delší době musím napsat recenzi, protože přišel konečně snímek, který mě lehkostí vyprávění, emocemi, silnými momenty a vtipnými scénami naprosto dostal. Budete milovat holčičku s mrkví. Přirovnal bych k Up. Ve všech ohledech skvělé. Na Vánoce i mimo ně bude mít úspěch. 91%

Černobyl (2019) (seriál)

Seriálová událost desetiletí. Čistá filmařina, kde člověk nechrochtá blahem kvůli CGI efektům, ale atmosféře, hereckým výkonům, geniálním záběrům, skvělé kameře, vykreslení lidskosti, sebeobětování, arogance. samolibosti politické garnitury a v neposlední řadě horníkům a vůbec celkovému zpracování, které na takovéto úrovni nebylo od dob Band of Brothers. Navíc vyrovnanost jednotlivých dílů je přes jejich naprosto odlišné zaměření až neuvěřitelná. Pro tohle jsem seriálový a filmový maniak. Jsem zvědav co neskutečný hype přinese dal v této tématice. Fukušimu? Jsem nesmírně potěšen a děkuji za tento počin, který nesnese většího srovnání. 96%

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Už nikdy víc sovětský svaz, je to zlo (o něco méně horší něž americký kapitalismus). Opět se podařilo to, co ostatním dílům, přinést něco nového a přesto udržet neskutečnou laťku. Poslední komentář bych ale rád pověnoval hercům, kteří až neuvěřitelně vyrovnanou kvalitu utvářeli. Jared Harris je pro mě bezchybný a musím si dohledat, kde všude hrál. Je to pro mě takové to zpětné zjevení, kde si říkáte: "Jo, tak on hrál tady jo,, jaktože jsem si ho nevšiml". Stellan Skarsgård (s vlasy) dokáže být hodně charismatický, ale toho už všichni známe. Paula Rittera v roli Ďatlova nenávidíte. Bravo. I spousta dalších rolí byla skvělá. Člověk však nejvíc musí ve finále obdivovat hrdinství a nasazení všech (ne)vědíc, že se ráno nemusí probudit úplně stejní (na horníky nikdy nezapomenu). Děkuji za tuto seriálovou radioaktivní perlu. Už velice dlouho se mi nestalo, abych se tak těšil na další díl a odešel po každé tak spokojen. Hodnocení k poslednímu dílu berte jako shrnutí i za díly ostatní - 98% a jedním slovem відмінно.

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

O něco pomalejší a ne tak explicitní... ve smyslu byl jsem moc dlouho v solárku, opadává mi místy obličej. Přesto drsné, syrové, politikou stále hnijící. Kdo má jenom trochu empatie, finální scéna s ním opět zamává 94%

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Další díl to pět dokázal. Naturel, atmosféra, pojetí, syrovost, těžkost rozhodování, lehkost smrti. Víc než kdy jindy na místě výrok: "Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika." Dechberoucí zážitek. 97%