Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

[ČSFD projekce] Největší výtku bych směřoval k většímu nepropojení jednotlivých scén a zakončení každého partu. Problematické je pak nulové propojení s vedlejšími postavami, kdy je vám jejich smrt naprosto u prdele. Trochu zklamání od scénáře, na kterém dělali několik let. Naštěstí, i když forma drasticky vyhrává nad obsahem, dokáže film na jednoho zhlédnutí utáhnout. Některé scény si pak za vizuální zpracování říkají o zápis ne jen do análů filmové kinematografie (ale i Evy Green). Forma za 5*, obsah za 2*. Řečí procent 68% PS: Závěrečné titulky si říkaly o nápaditější zpracování (viz například 300: Bitva u Thermopyl)

Tajemství rodného domu (2013)

Co očekávat od Kanadského thrilleru dávaného o půl jedné ráno? Pramálo? Ano, správně! 38%

Ďáblova bažina (2008) odpad!

Ušetří mě, pane bože, zvolal ateista po zhlédnutí tohoto filmu. Opravdu hrozný a to jak herecky, tak trikově a vlastně naprosto vším, co Vám jenom vyvstane na mysl. 8%

Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Tak a pro doktora od jezera hrochů se veze jeden odpad, naložte si s ním podle libosti, pane Dobeška.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Milé pohlazení, takový ten typ filmu, který na čkověka od začátku do konce působí mile a baví ho sledovat, ač zrovna neposkytuje to, co byste si přesně přáli. Najednou se políbí a pohádky je konec. Firth výborný, Stone prcoidní, zbytek nepotřebný. 76%

V oku tornáda (2014)

Překvapivě dobré, scény s tornády člověku dokážou chvílema nahnat až husí kůži, navíc film není ve stylu vypatlanosti od Emericha. Herecké výkony na dobré úrovni (až na Sarah). Dokumentární feeling dává filmu tu správnou hladinu uvěřitelnosti v rozumné rovnováze ke zvolenému tématu a celkovému napětí snímku. Nebýt někdy nadbytečných prokecávek, hodnotil bych ještě lépe. Být film instrumentálka dosáhl by snad i na 5*, což je u tohoto žánru prakticky nemožné, takhle slabší 4*, řečí procent 72%

Očista: Anarchie (2014)

Nebýt trochu dementního hollywoodského konce, který je povinnou úlitbou tupému americkému divákovi, měl film velice slušně našlápnuto. I tak jde ale o podívanou vybočující ze zajetých kolejí, kdy jde o zajímavou sondou do sociálních poměrů (ne jen amerických) občanů. Jsem zvědavý, co přijde v dalším díle a jdu si konečně pustit díl první. 76%

Piraňa 3D (2010)

Ne Průša, ale Aja je úchyl. Tak krásně nechutný, až to snad nemůže být pravda. Srdíčko každého narušence zaples(k)á. Aby to nebylo přísný po celou dobu, občas zaplave ukousnutej peníz či se prohryže piraně hlavou nevinné blondýny. Tak to má být. 74%. Víc takových gore hororokomedií.

Úsvit planety opic (2014)

Veliké překvapení. Opět se projevilo, že minimální hype je jenom a pouze ku prospěchu věci. Dostanete velice pěkný balíček obsahující prvky napětí, akce, skrytého humoru, ale i velice silných scén, což od filmu, který je prakticky celý točen na modrém platně je velice překvapující. Nemám co vytknout, snad jen délku (bych chtěl ještě o malinko větší). Nezbývá než se těšit na další pokračování. Zatím mámě zaděláno na velice povedenou trilogii, kvadrologii či snad pentalogii?

Komando (1985)

Švarcík je prostě akční bůh, kdy ho nejde jinak než milovat. Film je naprosto nabouchaný akcí a skvělými hláškami: "Pamatuješ si, jak jsem ti říkal, že tě zabiju jako posledního? Tak to jsem kecal". 85%