tom.cube

tom.cube

Tomáš Hurt

okres Praha

10 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 9.7.2019  15:36
  Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)
  ***

  Je to bohužel celé takové béčkové. Zajímavý námět trochu zazděný zpracováním, ale jako oddechovka dobré a určitě stojí za zkouknutí.

  • 9.7.2019  15:26
  Máma (TV seriál) (2013)
  *****

  Zde je krásná ukázka toho, jak většina lidí hodnotí seriál na základě jednoho zhlédnutého dílu, ještě k tomu s otřesným nováckým dabingem. Má to pomalejší rozjezd, ale postupně si to humorem nezadá z nejpopulárnějšími sitcomy (pokud by Máma skutečně byla na 53 %, pak by podobné hodnocení měl mít i Big Bang Theory). Prostě se tomu nebojte dát šanci a budete příjemně překvapeni. Za mě na silné 4 hvězdičky, ale vzhledem k vyloženě trapnému skóre na čsfd tam tu pětku hodím.

  • 18.4.2014  03:21

  Už je to týden a já nemůžu se Waltera Mittyho nabažit. Pořád si pouštím některé scény a pobrukuji si naprosto excelentní soundtrack. Stiller zraje jak víno a dokázal, že mu to jde i za režisérskou židličkou. Alespoň u mě tímhle jednoduchým, ale zábavným a inspirativním snímkem zabodoval na plné čáře.

  • 11.11.2013  03:56

  SPOILERY! Rozhodně jedna z nejlepších sérií Survivora, ne-li vůbec nejlepší. Už při prvním díle jsem si pochvaloval skvělý casting (vyjma Sandry, u té jsem nechápal, co tu dělá), zj. složení padouchů předznamenávalo skvělou zábavu. Slizouni Tyson a Rob, zabiják draků Coach, černá vdova Jerri, konspirátorka Parvati, vztekloun Randy a jeden z největších mastermindů hry Russell - k dokonalosti chyběl jen Fairplay a Hatch. Hrdinové jsou z počátku úplně neschopní, brzké vyřazení Steph, Colby za zenitem, uřvaný James, nevýrazný Rupert - zatímco u padouchů se rozjíždí velká mocenská hra a ďábelský Russell s Parvati, navzdory číslům, postupně nabírají na síle. Při vyřazení Tysona jsem smíchy málem spadnul ze židle a to nejlepší mělo teprve přijít. Nevím, co všichni mají proti Parvati, ta tu předvedla skvělou hru, s několika brilantními tahy. Čímž se dostáváme k jediné vadě na kráse této série a tou je pro mě absolutně nepochopitelná vítězska Sandra - už podruhé tato žena vyhrála Survivora tím, že nedělala absolutně nic, což je z mýho pohledu dost směšný. Geniální loutkař Russell bohužel ani napodruhé nepochopil, že pokud se k lidem po celou dobu chová, jak ke kusu hovna, těžko od nich může očekávat hlasy na finální radě. Zaslouženým vítězem byla Parvati, ve všech ohledech - prokoukla veškeré lži, co se na ní snášely, výborná taktická hra, silná bojovnice na výzvách, s permanentním terčem na zádech. Škoda.

  • 5.3.2013  02:27

  Ruppert je zvíře!!

  • 31.12.2012  04:10
  Warrior (2011)
  *****

  Je mi fuk, nakolik je to celé klišé. Snímek je pečlivě vystavěný a hlavně tak neskutečně emocionálně vygradovaný, že mu člověk odpustí absolutně cokoli. Závěr je těžký kalibr, nepamatuju, kdy jsem naposledy dostal takovou nakládačku...

  • 9.11.2012  23:58
  Patrola (2012)
  ****

  Pro někoho může být problém, že v podstatě nejde o film, ale dokument. Dokument, z kterého člověku častokrát padá čelist a mrazí v zádech, realistický feeling se povedl na jedničku. Na druhou stranu Patrola v podstatě postrádá souvislý děj, jednoduše staví na momentkách. Člověk po celou dobu čeká na hlavní zápletku, která nikdy nepřijde, a nakonec film končí tam, kde by možná klasický Hollywoodský akčňák začal. Závěr byl ale i tak strhující, podtrhuje celý film a rozhodně z hlavy jen tak nevyprchá. Suma sumárum silný zážitek, Gyllenhaal je jistota a upevňuje si místo v mé topce.

  • 10.6.2012  00:59
  Diktátor (2012)
  *****

  Sacha Baron střílí do všeho a do všech. Diktátor určitě není bez chyby, ale je natolik zábavný, že je to vlastně úplně jedno. Výborný kolektivní zážitek v kině.

  • 8.6.2012  21:12

  Zatraceně působivé a inspirativní. Nestává se mi často, abych v závěru u něčeho takhle vyměknul. Respekt.

  • 27.3.2012  17:56

  Zatímco jednička byla skvělá adrenalinová jízda, Crank 2 je jen pozérskou přehlídkou těch největších absurdit, kde jsem měl problém neobracet oči v sloup při každé druhé scéně. To je tak, když někdo neumí v nejlepším přestat...

  • 20.3.2012  23:08
  Párování (TV seriál) (2000)
  *****

  Lehce pomalý rozjezd, ale druhá a třetí sezóna jsou vskutku výtečné. Závěrečná sezóna trochu trpí absencí Jeffa, odchod nejvtipnější postavy vůbec se musí trochu projevit, ale výsledný dojem to příliš nekazí. Zkrátka, Coupling je dle mého značně nedoceněným dílkem s velmi vtipnými a skvěle vypointovanými situacemi a rozhodně by si zasloužil větší pozornost. (Viděno v originále)

  • 11.12.2011  23:37

  Aneb jak mě Clapton naučil milovat blues...

  • 25.10.2011  22:54
  Terapie - Série 1 (série) (2011)
  ****

  Jako velký fanoušek In Treatment prostě nemůžu nesrovnávat. Gabriel Byrne a spol. jsou pochopitelně někde úplně jinde, ale musím říct, že neznat americkou verzi, byl bych Terapií snad i nadšen, natočeno je to opravdu profesionálně a dialogy jsou poměrně přirozené. V českých seriálových vodách unikát.

  • 25.10.2011  22:33
  Alois Nebel (2011)
  ***

  Na Aloise jsem se těšil, z kina jsem však odcházel se smíšenými pocity. Jednak s pocitem, že jsem viděl něco unikátního, neboť audiovizuální stránka je opravdu skvělá, stejně tak navozená atmosféra snímku. A jednak s pocitem, že plytčejší příběh jsem snad ještě neviděl. Jediná primitivní zápletka snímku (ohledně Němého) je chytře prozrazená již v obsahu (naštěstí jsem nečetl), prakticky žádné vyvrcholení, žádné rozuzlení, žádná pointa. Škoda no, kouká se na to fakt pěkně...

  • 11.10.2011  23:00
  Kopačky (2008)
  *****

  Velké a milé překvapení. S klidným srdcem můžu prohlásit, že jde o jednu z nejlepších romanto-komedií, co jsem viděl, která je navíc opravdu vtipná. Příjemná atmosféra, povedené vtípky, pohodový Segel a především Mila Kunis se svým sexy nakřáplým hlasem, nemůžu se jí nabažit a tady byla úžasná... Možná absolutním hodnocením trochu přepaluju, ale nemůžu si pomoct.

  • 11.10.2011  22:50

  To je práce pro superkačeraaa! Už jsem tu kazetu neviděl asi 15 let, ale pořád si pamatuju většinu scének... :)

  • 8.10.2011  01:57
  Kdo přežije: Guatemala (TV pořad) (2005)
  *****

  Moc pěkná série Survivora, naposledy jsem viděl první dvě sezóny před dávnými lety na Nově, ale Guatemala mě dost navnadila a s největší pravděpodobností zkouknu i další neviděné sezóny (a že jich je dost). Člověk by nevěřil, jak to dokáže být napínavé a plné emocí... ------ !!! NÁSLEDUJÍ SPOILERY !!! ------ Jsem rád, že vyhrála moje favoritka Danni, jedna z mála opravdu čestných a sympatických lidí. Stejně tak by si finále zasloužil Rafe (já prostě musím fandit těm správňákům :), no a ještě se mi hodně líbil Gary... Nejvíc jsem si ale užil odchod korunované svině Judda, stejně jako jeho pohled, když Gary vytáhl na radě tu nalezenou imunitu. Památný výrok: "Řeknu vám jen tolik - rozhodně je to na zemi!" Fakt svině k pohledání.. :))

  • 30.9.2011  17:41
  Fenomén (TV pořad) (2011)
  ***

  Koncept poměrně dobrý - soutěž pro chytré mozky, proč ne... Ale vadí mi tam jednak moderátor, který je dost plochý (Den D mu slušel daleko lépe), který neustále podkuřuje soutěžícím a dělá ze sebe idiota, jak nechápe ani to nejpolopatičtěji podané vysvětlení, a pak zbytečná divadélka alias "kruh pravdy"... Takže nápad zajímavý, ale šlo by to udělat mnohem lépe.

  • 15.8.2011  03:50

  Viděl jsem Before Sunset jako první z obou snímků a nejen proto ho mám raději. Přijde mi mnohem dospělejší, rafinovanější a nakonec i krásnější než Before Sunrise. Prostě taková 80-minutová procházka... od které nelze odtrhnout oči. Celý snímek působí strašně opravdově a uběhne jak voda. No a ten závěr - nádhera.

  • 12.8.2011  03:59
  Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)
  *****

  Skvěle trhlej seriál, který se vysmívá všemožným klišé a postupem času zraje jak víno. Do druhé série jsem si říkal, že je to "jen" slušná zábava, bez vyložených záchvatů smíchu, jenže zhruba od třetí série se vlastně nemůžu přestat smát. Sofistikovaný humor a perfektně vypointované situace. Kde by ale 30 Rock byl bez brilantní Tiny Fey, které sekundují neméně výtečný Alec Baldwin i zbytek pošahaného osazenstva. Dabing je samozřejmě humus, silně nedoporučuji - člověk, který vybral pro Liz hlas Z.Slavíkové, by zasloužil pořádně nakopat...

  • 12.8.2011  03:34
  Já, robot (2004)
  ****

  Velmi solidní scifko, s perfektní akcí, atmosférou, dobře vystavěnou krimi zápletkou i vtipnými momenty. Will Smith je velmi cool, podobné role mu jednoduše sedí jak hrnec na prdel.

  • 12.8.2011  03:30

  Brilantní, takhle silně přilepen k nějakému fantasy snímku jsem nebyl už pěkně dlouhou dobu. Romanticko-pohádkové dobrodružství, které prostě nemůže nechat chladným ani toho největší mrzouta, k tomu lehce dávkovaný humor a jasný tah na branku. No a Claire Daines je snová, nemám slov...

  • 19.7.2011  02:34
  Serenity (2005)
  *****

  Epické zakončení jednoho brilantního seriálu. Konečně jsme se dočkali pořádných vesmírných bitev, dočkali jsme se zodpovězení některých tajemství a došlo i na pár smutných záležitostí. Zdaleka nejsmutnější ale je, že s Firefly je nadobro konec... :(

  • 19.7.2011  02:33
  Firefly (TV seriál) (2002)
  *****

  Nestává se mi příliš často, abych měl jasno už po pilotním díle. Parádní feeling, který z Firefly sálá, však dává okamžitě najevo, že tohle bude výjimečná podávaná. Ostatně nevím, co vyzdvihnout dřív - zda neuvěřitelně sympatické postavy, vymazlenou hudbu, inteligentní scénář, perfektní akci či povedený humor. Vedle Battlestar Galacticy rozhodně to nejlepší, co jsem měl tu čest ze sci-fi žánru zhlédnout. Stále mám před sebou film Serenity, ale tuším, že loučení bude težké...

  • 6.7.2011  19:13

  Dobrá magořina. Jsou to samozřejmě jen sekvence co nejbéčkověji natočených scének, s co nejhoršími "hereckými" výkony a nejvtipnější je samo sebou to, jak se všichni neustále tváří smrtelně vážně. Originální, šílené, občas velmi cool, občas méně. Naprostá povinnost pro milovníky osdesátkových hororů.

  • 5.7.2011  05:30
  Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)
  *****

  Zpočátku jen lehký nadprůměr, od druhé série ale parádní záležitost a nejzábavnější věc, jakou jsem za poslední dobu viděl. Don je neskutečný hovado a loser, postupem času si ale dokáže získat diváka na svou stranu a stává se z něj víceméně sympaťák, jehož eskapády je radost sledovat. Větší zapojení Eddieho, "Gluma" a samozřejmě Samanthy seriál velmi oživilo a druhá a třetí série jsou jednoduše skvělé.

  • 1.7.2011  18:20

  Fascinující seriál, který si pokládá velmi atraktivní otázky a snaží se na ně dávat odpovědi. Většina dokumentů jen přežvykuje stále to samé dokola, ale tady jsem mnohdy nevěřícně sledoval, co všechno mi do dnešního dne (jako člověku, kterého zajímá vesmír a věci s ním spojené) unikalo.

  • 1.7.2011  17:22
  Father Ted (TV seriál) (1995)
  ***

  Některé díly opravdu luxusní, ovšem celkově podle mého pouze lehce nadprůměrný britcom, občas příliš nechutný (otec Jack) a občas příliš pitomý. Z postav stojí za zmínku pouze Dougal a jeho smrtící hlody, ostatní jsou tam tak nějak do počtu. Na pozdější Linehanova dílka to zdaleka nemá, bohužel jsem se příliš často nudil...

  • 9.6.2011  03:35
  Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)
  *****

  Dokonalá smršť životních pravd a zabijáckých hlášek. Rozhodně jedna z nejlepších stand-up comedy všech dob.

  • 2.6.2011  14:53
  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)
  ***

  Krásná ukázka toho, jak může nesmírně kvalitní seriál upadnout do nechutného bahna. První série je na 6 hvězdiček, dodnes si vzpomínám na nervydrásající večery ve společnosti party z Fox River. Jenže ve druhé a hlavně pak ve třetí sérii se z Prison Breaku stává zcela absurdní seriál, který jsem, přiznám se, nedokoukal (a dle ohlasů to "nejlepší" mělo teprve následovat). Můj čas je příliš drahý na to, abych ho ztrácel u téhle blbosti, velmi převařeném a špatně ochuceném odvárku původního Prison Breaku...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace