tom.cube

tom.cube

Tomáš Hurt

okres Praha

10 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 9.7.2019  15:26
  Máma (TV seriál) (2013)
  *****

  Zde je krásná ukázka toho, jak většina lidí hodnotí seriál na základě jednoho zhlédnutého dílu, ještě k tomu s otřesným nováckým dabingem. Má to pomalejší rozjezd, ale postupně si to humorem nezadá z nejpopulárnějšími sitcomy (pokud by Máma skutečně byla na 53 %, pak by podobné hodnocení měl mít i Big Bang Theory). Prostě se tomu nebojte dát šanci a budete příjemně překvapeni. Za mě na silné 4 hvězdičky, ale vzhledem k vyloženě trapnému skóre na čsfd tam tu pětku hodím.

  • 18.4.2014  03:21

  Už je to týden a já nemůžu se Waltera Mittyho nabažit. Pořád si pouštím některé scény a pobrukuji si naprosto excelentní soundtrack. Stiller zraje jak víno a dokázal, že mu to jde i za režisérskou židličkou. Alespoň u mě tímhle jednoduchým, ale zábavným a inspirativním snímkem zabodoval na plné čáře.

  • 11.11.2013  03:56

  SPOILERY! Rozhodně jedna z nejlepších sérií Survivora, ne-li vůbec nejlepší. Už při prvním díle jsem si pochvaloval skvělý casting (vyjma Sandry, u té jsem nechápal, co tu dělá), zj. složení padouchů předznamenávalo skvělou zábavu. Slizouni Tyson a Rob, zabiják draků Coach, černá vdova Jerri, konspirátorka Parvati, vztekloun Randy a jeden z největších mastermindů hry Russell - k dokonalosti chyběl jen Fairplay a Hatch. Hrdinové jsou z počátku úplně neschopní, brzké vyřazení Steph, Colby za zenitem, uřvaný James, nevýrazný Rupert - zatímco u padouchů se rozjíždí velká mocenská hra a ďábelský Russell s Parvati, navzdory číslům, postupně nabírají na síle. Při vyřazení Tysona jsem smíchy málem spadnul ze židle a to nejlepší mělo teprve přijít. Nevím, co všichni mají proti Parvati, ta tu předvedla skvělou hru, s několika brilantními tahy. Čímž se dostáváme k jediné vadě na kráse této série a tou je pro mě absolutně nepochopitelná vítězska Sandra - už podruhé tato žena vyhrála Survivora tím, že nedělala absolutně nic, což je z mýho pohledu dost směšný. Geniální loutkař Russell bohužel ani napodruhé nepochopil, že pokud se k lidem po celou dobu chová, jak ke kusu hovna, těžko od nich může očekávat hlasy na finální radě. Zaslouženým vítězem byla Parvati, ve všech ohledech - prokoukla veškeré lži, co se na ní snášely, výborná taktická hra, silná bojovnice na výzvách, s permanentním terčem na zádech. Škoda.

  • 31.12.2012  04:10
  Warrior (2011)
  *****

  Je mi fuk, nakolik je to celé klišé. Snímek je pečlivě vystavěný a hlavně tak neskutečně emocionálně vygradovaný, že mu člověk odpustí absolutně cokoli. Závěr je těžký kalibr, nepamatuju, kdy jsem naposledy dostal takovou nakládačku...

  • 10.6.2012  00:59
  Diktátor (2012)
  *****

  Sacha Baron střílí do všeho a do všech. Diktátor určitě není bez chyby, ale je natolik zábavný, že je to vlastně úplně jedno. Výborný kolektivní zážitek v kině.

  • 8.6.2012  21:12

  Zatraceně působivé a inspirativní. Nestává se mi často, abych v závěru u něčeho takhle vyměknul. Respekt.

  • 20.3.2012  23:08
  Párování (TV seriál) (2000)
  *****

  Lehce pomalý rozjezd, ale druhá a třetí sezóna jsou vskutku výtečné. Závěrečná sezóna trochu trpí absencí Jeffa, odchod nejvtipnější postavy vůbec se musí trochu projevit, ale výsledný dojem to příliš nekazí. Zkrátka, Coupling je dle mého značně nedoceněným dílkem s velmi vtipnými a skvěle vypointovanými situacemi a rozhodně by si zasloužil větší pozornost. (Viděno v originále)

  • 11.12.2011  23:37

  Aneb jak mě Clapton naučil milovat blues...

  • 11.10.2011  23:00
  Kopačky (2008)
  *****

  Velké a milé překvapení. S klidným srdcem můžu prohlásit, že jde o jednu z nejlepších romanto-komedií, co jsem viděl, která je navíc opravdu vtipná. Příjemná atmosféra, povedené vtípky, pohodový Segel a především Mila Kunis se svým sexy nakřáplým hlasem, nemůžu se jí nabažit a tady byla úžasná... Možná absolutním hodnocením trochu přepaluju, ale nemůžu si pomoct.

  • 8.10.2011  01:57
  Kdo přežije: Guatemala (TV pořad) (2005)
  *****

  Moc pěkná série Survivora, naposledy jsem viděl první dvě sezóny před dávnými lety na Nově, ale Guatemala mě dost navnadila a s největší pravděpodobností zkouknu i další neviděné sezóny (a že jich je dost). Člověk by nevěřil, jak to dokáže být napínavé a plné emocí... ------ !!! NÁSLEDUJÍ SPOILERY !!! ------ Jsem rád, že vyhrála moje favoritka Danni, jedna z mála opravdu čestných a sympatických lidí. Stejně tak by si finále zasloužil Rafe (já prostě musím fandit těm správňákům :), no a ještě se mi hodně líbil Gary... Nejvíc jsem si ale užil odchod korunované svině Judda, stejně jako jeho pohled, když Gary vytáhl na radě tu nalezenou imunitu. Památný výrok: "Řeknu vám jen tolik - rozhodně je to na zemi!" Fakt svině k pohledání.. :))

  • 15.8.2011  03:50

  Viděl jsem Before Sunset jako první z obou snímků a nejen proto ho mám raději. Přijde mi mnohem dospělejší, rafinovanější a nakonec i krásnější než Before Sunrise. Prostě taková 80-minutová procházka... od které nelze odtrhnout oči. Celý snímek působí strašně opravdově a uběhne jak voda. No a ten závěr - nádhera.

  • 12.8.2011  03:59
  Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)
  *****

  Skvěle trhlej seriál, který se vysmívá všemožným klišé a postupem času zraje jak víno. Do druhé série jsem si říkal, že je to "jen" slušná zábava, bez vyložených záchvatů smíchu, jenže zhruba od třetí série se vlastně nemůžu přestat smát. Sofistikovaný humor a perfektně vypointované situace. Kde by ale 30 Rock byl bez brilantní Tiny Fey, které sekundují neméně výtečný Alec Baldwin i zbytek pošahaného osazenstva. Dabing je samozřejmě humus, silně nedoporučuji - člověk, který vybral pro Liz hlas Z.Slavíkové, by zasloužil pořádně nakopat...

  • 12.8.2011  03:30

  Brilantní, takhle silně přilepen k nějakému fantasy snímku jsem nebyl už pěkně dlouhou dobu. Romanticko-pohádkové dobrodružství, které prostě nemůže nechat chladným ani toho největší mrzouta, k tomu lehce dávkovaný humor a jasný tah na branku. No a Claire Daines je snová, nemám slov...

  • 19.7.2011  02:34
  Serenity (2005)
  *****

  Epické zakončení jednoho brilantního seriálu. Konečně jsme se dočkali pořádných vesmírných bitev, dočkali jsme se zodpovězení některých tajemství a došlo i na pár smutných záležitostí. Zdaleka nejsmutnější ale je, že s Firefly je nadobro konec... :(

  • 19.7.2011  02:33
  Firefly (TV seriál) (2002)
  *****

  Nestává se mi příliš často, abych měl jasno už po pilotním díle. Parádní feeling, který z Firefly sálá, však dává okamžitě najevo, že tohle bude výjimečná podávaná. Ostatně nevím, co vyzdvihnout dřív - zda neuvěřitelně sympatické postavy, vymazlenou hudbu, inteligentní scénář, perfektní akci či povedený humor. Vedle Battlestar Galacticy rozhodně to nejlepší, co jsem měl tu čest ze sci-fi žánru zhlédnout. Stále mám před sebou film Serenity, ale tuším, že loučení bude težké...

  • 5.7.2011  05:30
  Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)
  *****

  Zpočátku jen lehký nadprůměr, od druhé série ale parádní záležitost a nejzábavnější věc, jakou jsem za poslední dobu viděl. Don je neskutečný hovado a loser, postupem času si ale dokáže získat diváka na svou stranu a stává se z něj víceméně sympaťák, jehož eskapády je radost sledovat. Větší zapojení Eddieho, "Gluma" a samozřejmě Samanthy seriál velmi oživilo a druhá a třetí série jsou jednoduše skvělé.

  • 1.7.2011  18:20

  Fascinující seriál, který si pokládá velmi atraktivní otázky a snaží se na ně dávat odpovědi. Většina dokumentů jen přežvykuje stále to samé dokola, ale tady jsem mnohdy nevěřícně sledoval, co všechno mi do dnešního dne (jako člověku, kterého zajímá vesmír a věci s ním spojené) unikalo.

  • 9.6.2011  03:35
  Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)
  *****

  Dokonalá smršť životních pravd a zabijáckých hlášek. Rozhodně jedna z nejlepších stand-up comedy všech dob.

  • 11.5.2011  22:25
  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)
  *****

  Britská komediální perla, která ani po 30 letech neztrácí na vtipu i aktuálnosti. Na eskapády charismatické ústřední dvojice se dá koukat pořád dokola. A pokud se dá u některého seriálu mluvit o geniálním dabingu, pak je to právě tento.

  • 11.5.2011  21:23
  Hotýlek (TV seriál) (1975)
  *****

  Skvěle vypointované dílko komediálního poloboha Johna Cleese. Tedy musím přiznat, že jsem k Fawlty Towers byl zpočátku skeptický, náhodně zhlédnutý díl na ČT2 mě tedy nijak nenadchl, ale jak už to bývá - dabing je zlo a u britcomů to platívá dvojnásob. Velká škoda, že se těch dílů nenatočilo víc...

  • 26.3.2011  23:56
  Star Trek (2009)
  *****

  Starý Star Trek v novém sexy kabátku. Abramsův Trek je hodně jiný, přesto v sobě zachovává kouzlo původního díla a zároveň je schopný nalákat nové diváky, kteří trekkům nikdy moc neholdovali. Legenda je zpátky, silnější než kdy dřív!

  • 8.3.2011  23:52
  Zpátky do školy (TV seriál) (2009)
  *****

  Opravdu příjemné překvapení. Rozmanité, chytře napsané postavy, nápaditý scénář, nekončící palba popkulturních odkazů, politicky nekorektních vtípků a parodií na všechno možné. Postavy Pierce či seňora Changa jsou pak čirá dokonalost... Z tohoto dílka přímo srší pozitivní energie a já držím palce, ať se na obrazovce udrží co nejdéle. Streets ahead!

  • 21.2.2011  00:33
  Black Books (TV seriál) (2000)
  *****

  Další skvělý britcom z pera Grahama Linehana, vynikající zejména ústřední dvojicí dekadentního Bernarda a praštěnýho Mannyho. Každý díl s originálním námětem, leckdy absurdním průběhem, ale vždy velmi velmi vtipný, napěchovaný gagy. Výborný, suchý, černý, nekompromisní, sofistikovaný humor.

  • 29.8.2010  01:29

  Původně jsem dal 4 hvězdičky, ale čím déle si ten snímek přehrávám v hlavě, všechny ty drsňácké pohledy Clinta i Van Cleefa, neuvěřitelně charismatický záporák Indio, úžasná hudba (až hypnotizující motiv hracích hodinek) a jak je u Leoneho zvykem, tak i velmi emocionálně vypjatá závěrečná přestřelka... Zkrátka nejde nedát plný počet, tohle je kultovní záležitost. Zatím jsem neviděl Good, Bad and Ugly, ale již teď mohu říct, že se mi dolarová trilogie velmi zamlouvá.

  • 11.8.2010  14:26
  Computer Boy (2000)
  *****

  Nejlepší Matrix parodie všech dob!

  • 9.1.2010  22:23
  V odborné péči (TV seriál) (2008)
  *****

  Wow, již po pár dílech musím říct, že jde o velmi velmi kvalitní seriál, neskutečně originální. Jde o pohlcující, téměř hypnotizující záležitost, která donutí člověka přemýšlet nad svým vlastním životem... Gabriel Byrne je frajer, na začátku jsem o jeho obsazení nebyl úplně přesvědčen, ale zcela jsem změnil názor, on je v této úloze geniální. Navíc optimální stopáž, každý díl končí těsně předtím, než by začal nudit. --- Po 1. sérii: Jsem nadšen, opravdu jeden z klenotů dramatické tvorby. Určitě to není seriál pro každého, ale vyplatí se počkat a dát mu šanci. Viděno v originále; přestože mě ke sledování paradoxně navnadil jeden díl viděný na ČT2, dabing opravdu zabíjí velkou část emocí. --- Po 2. sérii: Noví pacienti a nové osudy Paula Westona, kvalita však neklesla ani o píď, velký palec nahoru a těším se na další díly.

  • 22.12.2009  00:04
  Velká ryba (2003)
  *****

  Krása. Úžasně to na mě dolehlo... Ne každý Burtonův film mě uchvátil, ale tento je parádní a zařazuje se v mém žebříčku zatraceně vysoko! Nemá cenu to rozpitvávat, kolegové to v komentářích již vystihli více než výstižně. Bravo, Mr. Burton!!

  • 13.9.2009  00:52

  Čert vem kopu nelogičností, patetičnost a sentiment, tohle je dost možná nejlepší postapokalyptické sci-fi všech dob! Co se týče vizuálna a atmosféry, už dlouho jsem neviděl nadupanější film, mrazení v zádech se dostavovalo vlastně po celou dobu sledování. Lituji, že jsem neviděl v kině, zážitek by byl jistě ještě umocněn. Jediná výtka (a to i vůči knize) je závěr deus ex machina, dle mého příliš zbrklý, málo zásadní, podivný... Jinak ale velký zážitek, přesně jak někdo poznamenal - v mém případě jasně vítězí srdce nad rozumem.

  • 2.9.2009  16:42

  Úžasné, zaručený zlepšovák nálady :)

  • 27.8.2009  20:14

  Hire s vůbec nejzásadnějším závěrem. Pěkné...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6