tom.cube

tom.cube

Tomáš Hurt

okres Praha

10 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 9.7.2019  15:26
  Máma (TV seriál) (2013)
  *****

  Zde je krásná ukázka toho, jak většina lidí hodnotí seriál na základě jednoho zhlédnutého dílu, ještě k tomu s otřesným nováckým dabingem. Má to pomalejší rozjezd, ale postupně si to humorem nezadá z nejpopulárnějšími sitcomy (pokud by Máma skutečně byla na 53 %, pak by podobné hodnocení měl mít i Big Bang Theory). Prostě se tomu nebojte dát šanci a budete příjemně překvapeni. Za mě na silné 4 hvězdičky, ale vzhledem k vyloženě trapnému skóre na čsfd tam tu pětku hodím.

  • 18.4.2014  03:21

  Už je to týden a já nemůžu se Waltera Mittyho nabažit. Pořád si pouštím některé scény a pobrukuji si naprosto excelentní soundtrack. Stiller zraje jak víno a dokázal, že mu to jde i za režisérskou židličkou. Alespoň u mě tímhle jednoduchým, ale zábavným a inspirativním snímkem zabodoval na plné čáře.

  • 10.6.2012  00:59
  Diktátor (2012)
  *****

  Sacha Baron střílí do všeho a do všech. Diktátor určitě není bez chyby, ale je natolik zábavný, že je to vlastně úplně jedno. Výborný kolektivní zážitek v kině.

  • 9.11.2012  23:58
  Patrola (2012)
  ****

  Pro někoho může být problém, že v podstatě nejde o film, ale dokument. Dokument, z kterého člověku častokrát padá čelist a mrazí v zádech, realistický feeling se povedl na jedničku. Na druhou stranu Patrola v podstatě postrádá souvislý děj, jednoduše staví na momentkách. Člověk po celou dobu čeká na hlavní zápletku, která nikdy nepřijde, a nakonec film končí tam, kde by možná klasický Hollywoodský akčňák začal. Závěr byl ale i tak strhující, podtrhuje celý film a rozhodně z hlavy jen tak nevyprchá. Suma sumárum silný zážitek, Gyllenhaal je jistota a upevňuje si místo v mé topce.

  • 25.10.2011  22:33
  Alois Nebel (2011)
  ***

  Na Aloise jsem se těšil, z kina jsem však odcházel se smíšenými pocity. Jednak s pocitem, že jsem viděl něco unikátního, neboť audiovizuální stránka je opravdu skvělá, stejně tak navozená atmosféra snímku. A jednak s pocitem, že plytčejší příběh jsem snad ještě neviděl. Jediná primitivní zápletka snímku (ohledně Němého) je chytře prozrazená již v obsahu (naštěstí jsem nečetl), prakticky žádné vyvrcholení, žádné rozuzlení, žádná pointa. Škoda no, kouká se na to fakt pěkně...

  • 30.9.2011  17:41
  Fenomén (TV pořad) (2011)
  ***

  Koncept poměrně dobrý - soutěž pro chytré mozky, proč ne... Ale vadí mi tam jednak moderátor, který je dost plochý (Den D mu slušel daleko lépe), který neustále podkuřuje soutěžícím a dělá ze sebe idiota, jak nechápe ani to nejpolopatičtěji podané vysvětlení, a pak zbytečná divadélka alias "kruh pravdy"... Takže nápad zajímavý, ale šlo by to udělat mnohem lépe.

  • 25.10.2011  22:54
  Terapie - Série 1 (série) (2011)
  ****

  Jako velký fanoušek In Treatment prostě nemůžu nesrovnávat. Gabriel Byrne a spol. jsou pochopitelně někde úplně jinde, ale musím říct, že neznat americkou verzi, byl bych Terapií snad i nadšen, natočeno je to opravdu profesionálně a dialogy jsou poměrně přirozené. V českých seriálových vodách unikát.

  • 7.3.2011  01:09
  Vysoká hra (TV pořad) (2011)
  ***

  Poměrně svěží příspěvek do zatuchlé oblasti televizní zábavy, vědomostní soutěže prostě chybí. Není to kdoví jaká bomba, ale já tomu dávám jasný palec nahoru.

  • 31.12.2012  04:10
  Warrior (2011)
  *****

  Je mi fuk, nakolik je to celé klišé. Snímek je pečlivě vystavěný a hlavně tak neskutečně emocionálně vygradovaný, že mu člověk odpustí absolutně cokoli. Závěr je těžký kalibr, nepamatuju, kdy jsem naposledy dostal takovou nakládačku...

  • 1.7.2011  18:20

  Fascinující seriál, který si pokládá velmi atraktivní otázky a snaží se na ně dávat odpovědi. Většina dokumentů jen přežvykuje stále to samé dokola, ale tady jsem mnohdy nevěřícně sledoval, co všechno mi do dnešního dne (jako člověku, kterého zajímá vesmír a věci s ním spojené) unikalo.

  • 11.11.2013  03:56

  SPOILERY! Rozhodně jedna z nejlepších sérií Survivora, ne-li vůbec nejlepší. Už při prvním díle jsem si pochvaloval skvělý casting (vyjma Sandry, u té jsem nechápal, co tu dělá), zj. složení padouchů předznamenávalo skvělou zábavu. Slizouni Tyson a Rob, zabiják draků Coach, černá vdova Jerri, konspirátorka Parvati, vztekloun Randy a jeden z největších mastermindů hry Russell - k dokonalosti chyběl jen Fairplay a Hatch. Hrdinové jsou z počátku úplně neschopní, brzké vyřazení Steph, Colby za zenitem, uřvaný James, nevýrazný Rupert - zatímco u padouchů se rozjíždí velká mocenská hra a ďábelský Russell s Parvati, navzdory číslům, postupně nabírají na síle. Při vyřazení Tysona jsem smíchy málem spadnul ze židle a to nejlepší mělo teprve přijít. Nevím, co všichni mají proti Parvati, ta tu předvedla skvělou hru, s několika brilantními tahy. Čímž se dostáváme k jediné vadě na kráse této série a tou je pro mě absolutně nepochopitelná vítězska Sandra - už podruhé tato žena vyhrála Survivora tím, že nedělala absolutně nic, což je z mýho pohledu dost směšný. Geniální loutkař Russell bohužel ani napodruhé nepochopil, že pokud se k lidem po celou dobu chová, jak ke kusu hovna, těžko od nich může očekávat hlasy na finální radě. Zaslouženým vítězem byla Parvati, ve všech ohledech - prokoukla veškeré lži, co se na ní snášely, výborná taktická hra, silná bojovnice na výzvách, s permanentním terčem na zádech. Škoda.

  • 19.12.2009  03:53

  Docela zklamání. Čekal jsem, že The Plan přinese šokující odhalení některých záhad z prvních sérií, komplexnější pohled na cylonské úmysly, půjde více do hloubky... To se mu povedlo opravdu jenom z nepatrné části, spousta věcí je drobně nakousnuta, děj je nevýrazný, nepřekvapivý a celý film působí dost nekompaktním dojmem. Je to škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe, ale co už. The Plan, pokud je brán jako bonusový materiál pro fandy seriálu, je poměrně lehce stravitelný bonbónek, se seriálem samotným se měřit nemůže.

  • 23.12.2009  03:06
  Fakta Barbory Tachecí (TV pořad) (2009)
  odpad!

  "Sledujete Fffffakta Barbory Tacheffíí" Proč mám pokaždý chuť tý ženský kopnout do hlavy? :) Nesympatická, arogantní, tupá kráva, Prima jejím angažováním klesla velmi hluboko... http://www.youtube.com/watch?v=ALD0AoUJJfE

  • 7.3.2011  00:56
  Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)
  ****

  Originální a velmi zábavný počin. Zpočátku jsem měl problém s postavami, ale stačila krátká doba, aby se mi tento skvělý seriál zaryl pod kůži, zvláště druhá série má podle mého velké grády. Nejlepší postava jednoznačně Simon, nejzábavnější pak dvorní hovado Nathan. A k tomu skvělý soundtrack... Nemůžu se dočkat třetí série.

  • 24.3.2009  11:54
  Nepodceňuj blondýnky (TV pořad) (2009)
  *

  Ten, kdo vymyslel tenhle "pořad", by zasloužil svěrací kazajku. Samotný koncept tohoto cirkusu, moderátor Šimůnek, který ukazuje, že je naprostej magor, a jako třešnička tupé blondýnky a jejich tvrďácké hlášky... Už jsem viděl koně blít, hada chcát, ale co je moc... edit: Tak nakonec jednu hvězdičku dávám. Jak je to tupý, tak se u toho bavím... :)

  • 26.3.2011  23:56
  Star Trek (2009)
  *****

  Starý Star Trek v novém sexy kabátku. Abramsův Trek je hodně jiný, přesto v sobě zachovává kouzlo původního díla a zároveň je schopný nalákat nové diváky, kteří trekkům nikdy moc neholdovali. Legenda je zpátky, silnější než kdy dřív!

  • 18.7.2010  22:57
  Ted a spol. (TV seriál) (2009)
  ****

  Pohodový a velmi zábavný seriál, bohužel po druhé sérii utnutý. Ne, že by to mělo potenciál na nějakých deset sezón, ale dala se z toho vytřískat ještě spousta originálního humoru, velká škoda...

  • 27.3.2012  17:56

  Zatímco jednička byla skvělá adrenalinová jízda, Crank 2 je jen pozérskou přehlídkou těch největších absurdit, kde jsem měl problém neobracet oči v sloup při každé druhé scéně. To je tak, když někdo neumí v nejlepším přestat...

  • 8.3.2011  23:52
  Zpátky do školy (TV seriál) (2009)
  *****

  Opravdu příjemné překvapení. Rozmanité, chytře napsané postavy, nápaditý scénář, nekončící palba popkulturních odkazů, politicky nekorektních vtípků a parodií na všechno možné. Postavy Pierce či seňora Changa jsou pak čirá dokonalost... Z tohoto dílka přímo srší pozitivní energie a já držím palce, ať se na obrazovce udrží co nejdéle. Streets ahead!

  • 20.9.2009  22:10
  Česko - Slovenská SuperStar (TV pořad) (2009)
  *

  Stokrát přežvýkaná kravina. Dojímají mě porotci, kteří chtějí být za každou cenu zatraceně vtipní a cool, což se jim opravdu nedaří a působí trapně. Sledovat brečící 15leté slepice, kterým se po nepostupu zhroutil svět, už po x-té opravdu nebudu...

  • 23.6.2009  20:57
  Den D (TV pořad) (2008)
  ****

  Poměrně zajímavý a zábavný pořad. Samozřejmě jsem si okamžitě vzpomněl na Mosse a IT Crowd... :)

  • 27.6.2008  17:06
  Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace) (2008)
  ***

  První film mě díky vychytávkám s cestováním v čase zaujal, tady se ale absence seriálového humoru projevuje mnohem víc. Samotná zápletka mne příliš nezaujala, spousta miniepizodek a příběhů splácaných dohromady. Nevím, proč se tvůrci vydali cestou 4 filmů, měli pokračovat klasickou seriálovou cestou, která Futuramě slušela. Jako fanda seriálu zůstávám na 3*, celkově ale zklamání. Uvidíme, co třetí film.

  • 11.10.2011  23:00
  Kopačky (2008)
  *****

  Velké a milé překvapení. S klidným srdcem můžu prohlásit, že jde o jednu z nejlepších romanto-komedií, co jsem viděl, která je navíc opravdu vtipná. Příjemná atmosféra, povedené vtípky, pohodový Segel a především Mila Kunis se svým sexy nakřáplým hlasem, nemůžu se jí nabažit a tady byla úžasná... Možná absolutním hodnocením trochu přepaluju, ale nemůžu si pomoct.

  • 26.1.2009  19:04
  Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)
  **

  Nuda. Pěkný pokus o přispění do seriálového fondu CSI, bohužel tomu chybí jakýkoli spád, usínám u toho. Chvílemi mi to snad i připomínalo (nevím proč) německý fekalismus Lenssen a spol...

  • 1.7.2008  20:43
  Mr. GS (TV pořad) (2008)
  *

  Snaha o imitaci "Uvolněte se, prosím" dopadla přesně tak, jak se od Novy dalo čekat. Suchánek a Genzer již dávno nejsou vtipní a jedna kvalitní hlaška za pořad to bohužel nespraví.

  • 26.12.2008  00:49
  Nic než pravda (TV pořad) (2008)
  odpad!

  Omg! Snaha o co největší ponížení člověka, rádobysoda od nesympatickýho plešouna a bučení na povel od publika. Vaše odpověď je...... odpad!

  • 22.8.2010  15:05
  Sexy kočky z celého světa (TV seriál) (2008)
  odpad!

  Vypatlané rádoby krásky dělají hloupé věci a pronášejí hloupé řeči. Absolutně mi uniká smysl téhle pitominy...

  • 31.12.2008  21:06
  Taxík (TV pořad) (2008)
  ****

  Jeden z lepších pořadů v českých televizích, který si na něco velkého nehraje, přesto je svěží, originální a zábavný.

  • 9.1.2010  22:23
  V odborné péči (TV seriál) (2008)
  *****

  Wow, již po pár dílech musím říct, že jde o velmi velmi kvalitní seriál, neskutečně originální. Jde o pohlcující, téměř hypnotizující záležitost, která donutí člověka přemýšlet nad svým vlastním životem... Gabriel Byrne je frajer, na začátku jsem o jeho obsazení nebyl úplně přesvědčen, ale zcela jsem změnil názor, on je v této úloze geniální. Navíc optimální stopáž, každý díl končí těsně předtím, než by začal nudit. --- Po 1. sérii: Jsem nadšen, opravdu jeden z klenotů dramatické tvorby. Určitě to není seriál pro každého, ale vyplatí se počkat a dát mu šanci. Viděno v originále; přestože mě ke sledování paradoxně navnadil jeden díl viděný na ČT2, dabing opravdu zabíjí velkou část emocí. --- Po 2. sérii: Noví pacienti a nové osudy Paula Westona, kvalita však neklesla ani o píď, velký palec nahoru a těším se na další díly.

  • 2.9.2009  16:42

  Úžasné, zaručený zlepšovák nálady :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6