tom.cube

tom.cube

Tomáš Hurt

okres Praha

• 15.12.2008  00:40

Jasně, je to sračka, ale ty dvě hoďky v autobusu pěkně utekly a já se párkrát pobavil. Zejména už zmíněná hláška (sry za vykrádačku): "- Kde ses to naučil? - v GTA3 - A půjčíš mi to? - Máš plejáka dvojku? - Ne, mám jenom Gamecast - No počkej, je Dreamcast a Gamecube - Hele, víc si dovolit nemůžu, jo?!"

• 14.12.2008  15:17

Celkem chytrý a zajímavý thriller. Obsazení Laurence "Morfeus" Fishburna se velmi povedlo. Doporučuji nečíst komentáře, jinak přijdete o celý zážitek z finálního rozuzlení, které opravdu stojí za to.

• 14.12.2008  15:12
    Polibek pod jmelím (TV film) (2006)

Sice předvídatelný, přesto příjemný rodinný snímek na nedělní odpoledne. Nechápu, co se vám na tom nelíbilo? Někteří, zdá se, mají potřebu strhat, co se dá... Michael Shanks je velmi sympatický herec, škoda, že nedostává moc šancí.

• 16.11.2008  00:44

Tak čekal jsem větší průser. Pomineme-li občas šílený scénář, jako oddechovka celkem příjemné. Pro náročnější fanoušky motorismu mohu doporučit Le Mans (1971) se Stevem McQueenem.

• 28.9.2008  01:35
    Simone (2002)

Davová psychóza/stupidita dovedená do absurdity. Snímku by prospělo zkrácení stopáže a nějaký údernější, duchaplnější závěr. Takto mám ze snímku poněkud plitký dojem. Dobrý námět, ale tak nějak nedotažený do konce. Rachel Roberts je ovšem kusanec!

• 23.9.2008  23:37

"Kultovnost" tohoto snímku mě nějak minula. Tupý "Sněženky", nabouchanec Viky a další slizouni, snad až na mladýho Suchánka. Jinak to zřejmě vnímala tehdejší generace, která tu teď melancholicky hází nejvyšší hodnocení...

• 20.9.2008  22:37

Pohodová, originální a zábavná romantická komedie. Menší výhradu mám k Evě Mendes, dokázal bych si představit lepší a hezčí herečku na její místo, ale tak to je asi otázku vkusu. Will Smith by dokázal utáhnout i špatný film a tohle není ten případ.

• 20.9.2008  16:46

Dnes už snad legendární dobrodružný snímek. Čím by ale byl bez toho parádního hudebního motivu, skvělého Daniela Day-Lewise a opravdu krásné Madeleine Stowe. Snímek, který snad ani nemohl skončit jinak, než tak svíravým hořkosladkým koncem.

• 19.9.2008  01:43
    Nájemník (1976)

Dusivá atmosféra, která přerůstá v šílenství. Ještě teď mi v hlavě zní řev Simone ze začátku filmu. Polanski není rozhodně beznadějný herec a ještě lepší režisér.

• 17.9.2008  20:50
    Raymonda má každý rád (TV seriál) (1996)

Skvělý sitcom, který si po celých devět sezón drží vysoký standard (možná snad vyjma první série). Jeho hlavní zbraní je přitom uvěřitelnost a věrohodnost postav i nastalých situací - jednoduše seriál ze života. Netlačí zbytečně na pilu a produkuje přesně dávkovaný humor. Pochvalu tentokrát zaslouží i český dabing, precizně zvolené hlasy jen umocňují charakteristiky daných postav. Dle mého velmi podhodnocený seriál.

• 17.9.2008  20:47
    Dva z Queensu (TV seriál) (1998)

Když mám čas, tak sleduji při obědě a vždy se slušně pobavím. Kvalita dílů je ale poměrně nevyrovnaná, někdy padám k zemi, někdy celkem nuda.

• 11.9.2008  23:02

Úžasné komorní drama z jedné místnosti. Atmosféra postupně začíná houstnout a sranda končí. Každý z porotců disponuje jedinečným charismatem v čele s Henry Fondou. Pro českého diváka navíc okořeněno o Jiřího Voskovce. Velmi, velmi dobré!

• 30.8.2008  00:42

Faktem je, že jsem od snímku čekal trochu něco jiného. Není to vyložený trhač bránice, alespoň zpočátku. Objevuje se skvělý suchý humor, odkazy na nejrůznější snímky a ne nezajímavá detektivní zápletka. Závěrečný masakr vám pak plně vynahradí pomalejší první polovinu snímku. Když Danny s řevem začne střílet do vzduchu namísto svého otce (Point Break), málem jsem spadnul ze židle. :)

• 29.8.2008  00:50
    (1998)

Uff, velmi originální, nervydrásající snímek. Na Aronofskyho si dám bacha. Matematika mi není úplně cizí, tak snad na nic převratnýho nepřijdu ;-)

• 24.8.2008  01:06
    Odplata (1999)

Jedním slovem: Nářez!

• 21.8.2008  13:33
    Ghost Rider (2007)

Rádoby efektní komixová adaptace, béčkové zpracování béčkového námětu a amatérské triky. Nic, čeho bych se mohl chytnout, prostě jedna velká stupidita, která ohromí tak desetileté děti, které fascinuje hořící lebka....

• 5.8.2008  23:29
    Nesvatbovi (2005)

X-krát provařená komedie o napravených individuích, nepříliš originální a téměř bez humoru. Styl humoru Owena Wilsona mi nikdy příliš neseděl a ani tady u mě nezabodoval. Hvězdička navíc za pěkné kusance Rachel McAdams a Islu Fisher.

• 26.7.2008  20:39
    Le Mans (1971)

Ne tak dobré jako Grand Prix (1966), přesto skvělá podívaná pro automobilové nadšence. Čistokrevná závodní záležitost bez jakéhokoli příběhu, pouze parádní kamera, střih a charisma Steva McQueena.

• 20.7.2008  00:08
    Grand Prix (1966)

Úžasné! Hřmot motorů, pach spálených pneumatik a vůně benzínu se dostanou až k vám domu... Technická a zvuková stránka předběhla dobu a právem se film honosí 3 oscary. Nádherné záběry z vozu vám přivedou pravý adrenalinový zážitek a přenesou vás více než 40 let zpět, kdy se na piloty F1 pohlíželo jako na naprosté šílence. Ani dějová linie snímku rozhodně není zanedbatelná, k postavám si vytvoříte vztah a jejich souboje prožíváte s o to větším zájmem. Při závěru pak nejeden divák ukápne slzu. Pro milovníky rychlých kol naprostá povinnost!

• 16.7.2008  23:48

Nejvíce mě zaujala povídka "Bratranci", kdy se fantasticky během chvíle prohodí role, z losera je frajer a naopak. V hlavě mi ještě utkvěly "Sestřenice", kde si to pěkně střihla Cate Blanchett sama se sebou, "Šampáňo" a samozřejmě "Delirium" se skvělý Murrayem. Zbytek občas potěší, chvílemi nudí. Pro mě spíše slabší Jarmusch. Stěží 4*.

• 12.7.2008  00:27
    Big Lebowski (1998)

Ulítlá komedie s dokonale bizarními postavami, pochcaným koberečkem a zničujícími hláškami Johna Goodmana, ten chlap je bůh, bez něho by tenhle snímek ani nebyl. "Vyvěsili další kolo turnaje." "Donny, shut the fu... kdy hrajem?"

• 4.7.2008  12:27
    Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál) (1971)

Nejoblíbenější večerníček! Vybavují se mi krásné vzpomínky z dětství, kdy jsem byl přilepený k obrazovce :)

• 2.7.2008  00:28

Burtona nemám v době sledování snímku tak nakoukaného, možná o to víc mě okouzlila vizuální stránka, stylizace a skvělá morbidní atmosféra. Vůbec mi nepřišlo, že by byl příliš krvavý či brutální, spíše jsem se občas zasmál nad vychytávkami "pekárny". Ačkoli muzikál není vůbec můj šálek kávy, tohle nemá chybu. Snímek stojí opět z velké části na Deppovi, tomu člověku charisma nikdy nedojde. Potěšila i vedlejší role Barona Cohena (aka Ali G) jako italského holiče. Navíc duchaplný stylový závěr. Velmi, velmi dobré!

• 1.7.2008  20:43
    Mr. GS (TV pořad) (2008)

Snaha o imitaci "Uvolněte se, prosím" dopadla přesně tak, jak se od Novy dalo čekat. Suchánek a Genzer již dávno nejsou vtipní a jedna kvalitní hlaška za pořad to bohužel nespraví.

• 1.7.2008  20:42
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

Velmi kvalitní talkshow. Jan Kraus skvěle improvizuje a většinou jde o příjemnou zábavu. Bohužel má pořad poslední dobou mírně klesající tendenci a to zejména kvůli výběru hostů. Značně otravná je pak už od počátku pořadu skupina Davida Krause.

• 1.7.2008  20:41
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Velmi dobrá talkshow, mnohdy vtipnější než Krausovo Uvolněte se prosím. Karel Šíp je sympatický a jeho humor mi sedí. Dalším plusem je kvalitní výběr hostů a témat.

• 29.6.2008  23:34
    Ali G, Aiii (2000)

Pokud máte rádi Aliho humor, není co řešit. Obzvláště rozhovory o drogách, v FB (Áááj), porno festival, Borat a další střihy z jeho show jsou velmi vypečené. Jsou tu i slabá místa, ale já se slušně bavil.

• 27.6.2008  17:06
    Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace) (2008)

První film mě díky vychytávkám s cestováním v čase zaujal, tady se ale absence seriálového humoru projevuje mnohem víc. Samotná zápletka mne příliš nezaujala, spousta miniepizodek a příběhů splácaných dohromady. Nevím, proč se tvůrci vydali cestou 4 filmů, měli pokračovat klasickou seriálovou cestou, která Futuramě slušela. Jako fanda seriálu zůstávám na 3*, celkově ale zklamání. Uvidíme, co třetí film.

• 24.6.2008  21:34
    Taxidermia (2006)

Samoúčelné nechutnosti, rádoby snaha šokovat... Nic moc pozitivního ve mě tohle dílo nezanechalo. Možná nejsem s to pochopit jeho filozofické vyznění. Možná ani nechci.

• 13.6.2008  23:59
    Alvin & the Chipmunks (TV seriál) (1983)

Proboha, na tomhle jsem jako malej ujížděl jak blázen. Nedávno jsem celkem náhodou narazil na theme song na youtube a vzpomněl jsem si na tenhle kresleňák. Vůbec nevím, o čem to bylo, ale vím, že jsem to žral :)