tom.cube

Tomáš Hurt

okres Praha

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 31.5.2008  01:14

Vše bylo řečeno. Úderný a po všech směrech skvělý český snímek. Úderný natolik, že ho teď pěknou dobu nechci znova vidět... :)

• 30.5.2008  14:50

Působivý film o víře, lásce, kořenech a vlastní idenitě. Pro mě velmi uvěřitelný příběh o Šlomovi, který projde několika světy a jako dospělý se vrací na své místo narození. Jedním z vrcholů je židovská "soutěž" a polemika o tom, zda byl Adam bílý nebo černý. Závěr skutečně jak z říše pohádek, ale to mu vůbec nic neubírá na kráse.

• 29.5.2008  17:05
    Já, legenda (2007)

Poměrně sympatický snímek, zejména začátek - pochmurná atmosféra velkoměsta, vyrovnávání se s životem "posledního" muže na Zemi (připomíná snímek Quiet Earth) a milá postava psa :) Druhá polovina mírně sklouzává do béčkové akčňárny, přesto jsem se ani nestihl začít nudit. Po zhlédnutí alternativního konce nechápu záměr studia, to je minimálně půl * navíc oproti tuctovému závěru uváděnému v kinech...

• 24.5.2008  01:26
    Das iTeam - Die Jungs an der Maus (TV seriál) (2007)

Vrchol trapnosti a německého neumětelství. Všem nám bylo jasné, že IT Crowd je jen jedno, ale že jeho německý remake dopadne takhle špatně, to je neuvěřitelné. Jde v podstatě o přesnou kopii originálu, ale s německými herci a bez jakékoli špetky humoru, tohle prostě umí jen Němci. Pro názornější představu doporučuji zhlédnout srovnávací videa na youtube.

• 11.5.2008  01:06

Po opakovaném zhlédnutí zkrátka musím dát za 5*, pro tenhle snímek mám slabost. Reese je prostě moje vysněná mrtvolka... ;)

• 2.5.2008  00:04

Příjemný filmeček o mladém muži, který se vydává na cestu přes půlku Anglie, potkává zajímavé lidi, zažívá nová dobrodružství a přitom zjišťuje, co je na světě důležité. Zejména bych chtěl vyzdvihnout pohodovou hudbu Kate Rusby, kterou jsem si ihned po skončení filmu pořídil.

• 20.2.2008  18:38
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Seriál, který jsem měl po první 3 sezony velmi rád, geekovské zaměření a správně pošahané postavy z něho dělaly velmi originální počin. Bohužel tvůrci se během 4. série rozhodli onu povedenou "geek show" přetransformovat na vztahovou komedii, což se mi osobně vůbec nepozdává. Chápu motivaci autorů, masy tohle mají rády a oblíbenost seriálu o tom svědčí. Howard a Leonard dostali holku a jejich postavy jsou téměř zabité, veškerá zábava stále stojí na "Sheldon je magor", nově navíc na "Amy je taky magor" a mě už to prostě pomalu začíná nudit... 5* hvězdiček nechávám, ale vyřazuji z topky.

• 24.12.2007  16:34
    The Day of the Triffids (TV seriál) (1981)

Knihu jsem již četl před nějakým časem, tato skvělá minisérie BBC mi však veškeré vzpomínky a atmosféru díla Johna Wyndhama dokázala vrátit před oči. Takto nějak jsem si to představoval. Jako fanoušek post-apo nemůžu jinak.

• 19.12.2007  16:26

Pro většinu hodnotících je vidno tato sezóna vrcholem Blackaddera. Pro mě osobně je jen malinký kousek za 3.sezónou. Jinak stejně jako v 2. a 3. sérii naprosto odzbrojující britský humor, genialita, která se jen tak nevidí. Baldrick je konečně degradován na toho nejmenšího budižkničemu, George stále stejně ulítlé a ukecané pako a z Blackaddera opět padá jedna uzemňující hláška za druhou. Navíc se vrací i skvělí Percy a Melchett. Důstojné zakončení dost možná nejlepšího britcomu všech dob!

• 5.12.2007  17:57

Třetí sezóna Zmijákových dobrodružství je má vůbec nejoblíbenější série Blackaddera a jeden z absolutních vrcholů britcomu vůbec. Každý díl nádherně vypointovaný, parádní sarkasmus, švihlý Hugh Laurie a vychytralý Baldrick. Vypilovaný diamant do posledního detailu.

• 29.11.2007  19:29

Od první série obrovský skok. Skok ale sakra vysoko! Přerod Lorda Blackaddera do inteligentního, sarkastického elegána nemohl dopadnout lépe. Objevují se nové, geniální postavy, které s námi zůstávají i v nadcházejících sériích. Jen malinký kousek za mým osobním vrcholem, což je 3.sezóna této geniality. Škoda, že Lord Flashheart nedostal více prostoru (znovu se objeví až ve 4.sezóně), jeho zjev v prvním díle je odzbrojující.

• 29.11.2007  19:17

Vzhledem k tomu, že následující série považuji za absolutní top britcomů, je tato první série velmi špatná. Humor je příliš vulgární a "Beanovský", ne tak sofistikovaný a vypointovaný jako v následujících sériích. Za opravdu dobrý považuji pouze díl "Lovec čarodějnic" a pak také legendární theme song.

• 20.11.2007  22:46

- Ještě něco mi o sobě řekneš?! - Mám tři koule...

• 18.11.2007  19:08

Tak tohle je srdeční záležitost. Poloha Jima Carreyho je skvělá, na komedie se měl už dávno vykašlat. Kate Winslet je moc pěkná, správně ujetá a chemie mezi nimi výborně funguje. Jako fandu sci-fi a tak trochu romantika mě velmi zaujalo celkové pojetí snímku, stavěného na výborném scénáři. Další vizuální vychytávky a hudba jsou už jen třešinkou na dortíku. Film, který vás chytne a vyplyvne emocionálně vyždímané až se závěrečnými titulky.

• 30.9.2007  19:44

Naprostá šílenost, po jejímž skončení zůstane člověku jen spadlá čelist s výrazem "WTF??". Bohužel jsem neodolal a začal pátrat po významu snímku po netu, čímž jsem udělal obrovskou chybu. Samotné kouzlo Lynche je totiž právě v hledání, nikoli nalezení pravdy. I když, kdo ví, jak to ten blázen ve skutečnosti myslel :). Každopádně na ten závěrečný tobogán jen tak člověk nezapomene. Už při vyslovení názvu Mulholland Drive mě chytá mrazení v zádech.

• 11.8.2007  15:06
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Chudší člen rodiny CSI. Až moc často řeší případ počítač, do kterého kriminalisti naťukají jen potřebná data. Ubírá to seriálu na uvěřitelnosti. Navíc ani ústřední postavy nevynikají takovým charismatem jako jejich parťáci z Las Vegas. I tak se ale občas rád podívám.

• 29.7.2007  01:57

Slušná akčňárna se skvělým rozjezdem a velmi dobrými efekty a vychytávkami. Pamětihodná je určitě už mnohokrát zmiňovaná scéna úniku stíhače před raketou. Navíc jedna z mála rolí, kdy mi byl "komediant" Owen Wilson sympatický. Dojem kazí jen přílišná "američnost" a opravdu ujetá závěrečná přestřelka. 3,5 hvězdičky

• 25.7.2007  19:17
    Po právu (TV seriál) (2006)

Velmi originální a sympatická kriminálka, která dokáže zaujmout něčím jiným než supermoderními technologiemi a efekty ala CSI. Její devizou jsou sympatičtí hrdinové, nevšední případy a chytré způsoby jejich řešení. Kvalita dílů první série si drží vysokou úroveň a je škoda, že byl seriál zrušen. Kriminálky příliš nevyhledávám, ale u této jsem se doslova těšil na každý díl. 4,5*

• 26.4.2007  23:10
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Výborný britcom z prostředí IT s vynikající trojicí hlavních aktérů. Seriál odstartovala velmi silná první série, která z IT Crowd sama o sobě udělala kult. Druhá započala odzbrojujícím prvním dílem a ultimátní úvodní scénou v dílu druhém, pak už to bohužel bylo všelijaké a tvůrci začali imho sázet na lehce vulgární humor. Postava Douglase je naprosto nechutná, a šarmu a vtipnosti Denholma nesahá ani po kotníky. Ne, že bych se nebavil, ale nakonec druhá série byla v součtu spíše zklamáním. --- Třetí série ale byla velmi povedená a (ačkoli výhrady k Douglasovi zůstávají) vrátila IT Crowd opět na pomyslný vrchol britcomů. --- S čtvrtou sérií je to zas jak na houpačce, jsou tu naprosto neuvěřitelné díly a jsou tu díly vyloženě hrozné. Přesto všechno nedám na tuhle partičku dopustit.

• 28.12.2006  15:40

Neskutečné vizuální orgie, post-apo atmosféra blízké budoucnosti, deprese a malé světlo na konci tunelu. To vše doplněné skvělým Clivem Owenem a mou oblíbenou Julianne Moore. Ústřední námět může někomu připadat v době genetického inženýrství přitažený za vlasy, ovšem nebylo by to poprvé, co si člověk hraje na boha a příroda se k němu otáčí zády. Co ale vynáší tento snímek hodně vysoko, kromě vizuálna a hudby, jsou herecké výkony a už zmíněná hutná depresivní atmosféra, která mě naprosto pohltila.

• 28.12.2006  15:22

Profláklý námět o napraveném darebákovi, ovšem zde neskutečně originálně pojatý a velmi vtipný. Kdo by nechtěl vidět do duše nežného pohlaví :) Gibson i Hunt excelují, ideální pohodovka na sobotní večer...

• 11.8.2006  20:21
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Tohle je prostě klenot, můj nejoblíbenější seriál dětství. "Kačer hú-ú" :)

• 22.7.2006  19:26
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Seriál, s kterým jsem prožil pět krásných let s tunou propocených triček a posmrkaných kapesníků. Seriál, který dává facku všem StarGatům i Star Trekům. Žádná zidealizovaná budoucnost, žádné sterilní, absolutně kladné postavy, žádné paprskomety ani teleporty. Seriál, ve kterém umírají kladné postavy. Seriál, který posunul pojmy hudba a atmosféra na absolutní úroveň. Seriál, který reaguje na aktuální globálně-politická a morální témata. Seriál, který je skutečný, lidský a do puntíku promyšlený. Seriál, který skončil na svém vrcholu. To je BSG!

• 31.7.2005  22:55

Silná, dechberoucí, vybroušená satira. Kevin Spacey exceluje ve snímku, který donutí člověka popřemýšlet nad vlastním životem. A Mena Suvari je kost, to se musí nechat... ;)

• 12.7.2005  22:40

Co říci nového k jednomu z největších skvostů světové kinematografie vůbec? Úžasný, osvobozující snímek, naplněný emocemi, Timem Robbinsem ve své životní roli, snímek, ze kterého vám spadne čelist. Snímek, na který jen tak nezapomenete.

• 18.4.2005  19:45

První díl úžasné trilogie o cestování časem. Jedinečné propojení sci-fi a komedie, které nechybí ani kus napětí, a nakonec parádní Michael J. Fox, který se touto rolí dostal mezi mé oblíbence. Martyho dobrodružství jsem se zájmem sledoval už jako malý, ale teprve v pozdějším věku jsem dokázal ocenit genialitu tohoto snímku. Jedná se rozhodně o jednu z nejvymakanějších filmových trilogií vůbec, je až neuvěřitelné, na jaké detaily autoři mysleli a propojení všech tří částí je naprosto bezchybné.

• 17.4.2005  17:57
    Redakce (TV seriál) (2004)

Pohodový seriál z novinářského prostředí. Někdy i vtipné, originální a koukatelné. Z produkce českých televizí přímo klenot.

1 2 3 4 5 6 následující >>