tom.cube

tom.cube

Tomáš Hurt

okres Praha

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Co říci nového k jednomu z největších skvostů světové kinematografie vůbec? Úžasný, osvobozující snímek, naplněný emocemi, Timem Robbinsem ve své životní roli, snímek, ze kterého vám spadne čelist. Snímek, na který jen tak nezapomenete.

 • poster

  Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

  Tak tohle je srdeční záležitost. Poloha Jima Carreyho je skvělá, na komedie se měl už dávno vykašlat. Kate Winslet je moc pěkná, správně ujetá a chemie mezi nimi výborně funguje. Jako fandu sci-fi a tak trochu romantika mě velmi zaujalo celkové pojetí snímku, stavěného na výborném scénáři. Další vizuální vychytávky a hudba jsou už jen třešinkou na dortíku. Film, který vás chytne a vyplyvne emocionálně vyždímané až se závěrečnými titulky.

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

  První díl úžasné trilogie o cestování časem. Jedinečné propojení sci-fi a komedie, které nechybí ani kus napětí, a nakonec parádní Michael J. Fox, který se touto rolí dostal mezi mé oblíbence. Martyho dobrodružství jsem se zájmem sledoval už jako malý, ale teprve v pozdějším věku jsem dokázal ocenit genialitu tohoto snímku. Jedná se rozhodně o jednu z nejvymakanějších filmových trilogií vůbec, je až neuvěřitelné, na jaké detaily autoři mysleli a propojení všech tří částí je naprosto bezchybné.

 • poster

  Mulholland Drive (2001)

  Naprostá šílenost, po jejímž skončení zůstane člověku jen spadlá čelist s výrazem "WTF??". Bohužel jsem neodolal a začal pátrat po významu snímku po netu, čímž jsem udělal obrovskou chybu. Samotné kouzlo Lynche je totiž právě v hledání, nikoli nalezení pravdy. I když, kdo ví, jak to ten blázen ve skutečnosti myslel :). Každopádně na ten závěrečný tobogán jen tak člověk nezapomene. Už při vyslovení názvu Mulholland Drive mě chytá mrazení v zádech.

 • poster

  Americká krása (1999)

  Silná, dechberoucí, vybroušená satira. Kevin Spacey exceluje ve snímku, který donutí člověka popřemýšlet nad vlastním životem. A Mena Suvari je kost, to se musí nechat... ;)

 • poster

  Potomci lidí (2006)

  Neskutečné vizuální orgie, post-apo atmosféra blízké budoucnosti, deprese a malé světlo na konci tunelu. To vše doplněné skvělým Clivem Owenem a mou oblíbenou Julianne Moore. Ústřední námět může někomu připadat v době genetického inženýrství přitažený za vlasy, ovšem nebylo by to poprvé, co si člověk hraje na boha a příroda se k němu otáčí zády. Co ale vynáší tento snímek hodně vysoko, kromě vizuálna a hudby, jsou herecké výkony a už zmíněná hutná depresivní atmosféra, která mě naprosto pohltila.