tom.cube

tom.cube

Tomáš Hurt

okres Praha

10 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

  Seriál, s kterým jsem prožil pět krásných let s tunou propocených triček a posmrkaných kapesníků. Seriál, který dává facku všem StarGatům i Star Trekům. Žádná zidealizovaná budoucnost, žádné sterilní, absolutně kladné postavy, žádné paprskomety ani teleporty. Seriál, ve kterém umírají kladné postavy. Seriál, který posunul pojmy hudba a atmosféra na absolutní úroveň. Seriál, který reaguje na aktuální globálně-politická a morální témata. Seriál, který je skutečný, lidský a do puntíku promyšlený. Seriál, který skončil na svém vrcholu. To je BSG!

 • poster

  Firefly (TV seriál) (2002)

  Nestává se mi příliš často, abych měl jasno už po pilotním díle. Parádní feeling, který z Firefly sálá, však dává okamžitě najevo, že tohle bude výjimečná podávaná. Ostatně nevím, co vyzdvihnout dřív - zda neuvěřitelně sympatické postavy, vymazlenou hudbu, inteligentní scénář, perfektní akci či povedený humor. Vedle Battlestar Galacticy rozhodně to nejlepší, co jsem měl tu čest ze sci-fi žánru zhlédnout. Stále mám před sebou film Serenity, ale tuším, že loučení bude težké...

 • poster

  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Další skvělý britcom z pera Grahama Linehana, vynikající zejména ústřední dvojicí dekadentního Bernarda a praštěnýho Mannyho. Každý díl s originálním námětem, leckdy absurdním průběhem, ale vždy velmi velmi vtipný, napěchovaný gagy. Výborný, suchý, černý, nekompromisní, sofistikovaný humor.

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Výborný britcom z prostředí IT s vynikající trojicí hlavních aktérů. Seriál odstartovala velmi silná první série, která z IT Crowd sama o sobě udělala kult. Druhá započala odzbrojujícím prvním dílem a ultimátní úvodní scénou v dílu druhém, pak už to bohužel bylo všelijaké a tvůrci začali imho sázet na lehce vulgární humor. Postava Douglase je naprosto nechutná, a šarmu a vtipnosti Denholma nesahá ani po kotníky. Ne, že bych se nebavil, ale nakonec druhá série byla v součtu spíše zklamáním. --- Třetí série ale byla velmi povedená a (ačkoli výhrady k Douglasovi zůstávají) vrátila IT Crowd opět na pomyslný vrchol britcomů. --- S čtvrtou sérií je to zas jak na houpačce, jsou tu naprosto neuvěřitelné díly a jsou tu díly vyloženě hrozné. Přesto všechno nedám na tuhle partičku dopustit.

 • poster

  Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

  Britská komediální perla, která ani po 30 letech neztrácí na vtipu i aktuálnosti. Na eskapády charismatické ústřední dvojice se dá koukat pořád dokola. A pokud se dá u některého seriálu mluvit o geniálním dabingu, pak je to právě tento.

 • poster

  My z Kačerova (TV seriál) (1987)

  Tohle je prostě klenot, můj nejoblíbenější seriál dětství. "Kačer hú-ú" :)

 • poster

  Dr. House (TV seriál) (2004)