Peabody

Česko
osoba s láskou k filmu

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 19.9.2017  09:24

ano uznávám pár hezkých holek, ale jinak blbé, excesivně vulgární, vtipy na úrovni páté třídy základhí školy. jen doklad jak hluboko se dá klesnout.

• 17.9.2017  15:26
    Tango a Cash (1989)

Ale jo, nečekal bych tuhle dvojici že bude ladit, ale vcelku ano, hlášky dobré no a debut Teri Hatcher nemůže mít chybu

• 17.9.2017  15:09

cvičení na téma dokument jako manipulace. Jako takové je to vynikající a jestli učí tohle pan Janeček na Famu, tak pambu s náma.

• 15.9.2017  10:26

Vcelku standardní, tedy blbá, ale nikoli extrémně blbá komedie. Marcel Bystroň je podle mne tragéd (a nechápu, kdo si od něho může koupit scénář po tom, co má na kontě) , pan Chlumský velmi slušný řemeslník, takhle nevznikl propadák a slušně zvládl i dětské role. Pánská trojice absolutně rutinní šarže, bohužel, takže pan Čermák rutinně solidní, pan Langmajher bohužel hraje jako v komediích skoro vždycky, ačkoli je to pan herec (když chce), pana Lišku nemám rád a nejsem vůči němu objektivní, tady mi přišel tak nějak ne zcela nesnesitelný. Záplatka atd je - jak se českému divákovi dělá rodinná komedie - soudobá červená knihovna s komickými prvky, škoda řeči. Do letních kin s flaškou růžáku a pěknou holkou dejme tomu, ale jinak je to slabota

• 10.9.2017  18:57
    Miláček (2012)

Asi jsem viděl nějakou jinoui verzi se setjnými herci, herecké umění opravdu nevnímám jako po 90 % filmu tupý výraz, tenhle hoch hraje asi jako kdysi Val Kilmer blahé pameti, to je děs. Prostě klasický další důkaz toho (Mušketýři, .Můj táta milenec a mnoho dalších), že americké publikum požaduje něco hodně jiného a páni fabrikanti (nelze považovat za tvůrce) z velkých studí mu to umějí dát, správě předžvýkané, upravené, vždy s nejnovějšími mediálně vytvořenými "hereckým esy", ve skutečnoisti efemérními celebritkami.

• 9.9.2017  21:38

nedá s enic dělat, dobře udělané řemeslo, podmínky ukázány skutečně docela drsně, ideologie dost málo, ono tehdy asi nebylo vše tak jednoduché, jak je to z dnešního pohledu.

• 9.9.2017  12:55

Jsem poněklud schozofreení, pokud jde o tuto ... snad komedii, protože manželkka se bavila výborně a uvolnilo ji to. NO je to klasická červená knihovna v současném hávu, Už dlouho jsme neviděl takové nakupení klišé, jako tady, tolik rlůžové a pastelových barviček aby byly dámy spokojeny, mužné polské herce (ono to bez nich asi nejde, takové typy jako byl kdysi Perepeczko, nebo Linda a další tady fakt nemáme, i když tihle dva mi přišli výrazně slabší, kdeže je Geralt z Rivie). Pohled na Táňu Pauhofovou a Kláru Issovou mne vždy potěší, jsou to krásné dívky/ženy, oblečené i jinak (tady spíše a) :-( ). Ondřej Sokol hraje svým klasickým stylem, to jest jeho výraz stále připomíná palačinku, Luboš Kostelný je podle mne jedinou slabinou castingu, jeho buzík mi přišel nezajímavý (na rozdíl od p. Vaňka). Probírat smysl zápletek nemá smysl, lékař, který naváže vztah s paní, která má dvě děti s dvěma chlapy a přitom se furt chová jako sedmnáctka je jistě možný /i když pro futuro jistě rizikový. O tom, že všichni jsou ekonomicky naprosto za vodou, nikdo v zásadě nepracuje (tedy dámy projdou kolem kasy, něco naprosto neschopně zabalí, developer vydá pokyn Kupte, Prodejte, Uplaťte atd.), netřeba hovořit, to k žánru patří. Prostě smyslem života je orgasmicky se nechat pomilovat na stole nebo čemkoli, a pak se o tom chichotat s kámoškou, vše ostatní je druhotné.

• 8.9.2017  17:02
    Televarieté (TV pořad) (1970)

no hodnotit to jako celek nejde. Tehdy jsem to hluboce nenáviděl jako dítě a když jsem musel (velmi vzácně na návštěvě, doma jsme to nevedli), díval jsem se na to s opovržením. Uznávám, že EIn Kessel Buntes byl ještě příšernější. Vystoupení různých bulharských a sovětských a já nevím jakých šmíráků bývala strašná, naši "umělci" byli občas snesitelnější. Bohdalová s Dvořákem se mi nelíbili, když se na ně podívám dnes, je to neuvěřitelně kultivovaný humor, ale pořád je o ničem a pořád je to komunální, tedy pečlivě odsouhlasená satira jen tam kam se velmi opatrně smělo. Absoplutně žádný důvod k nostalgii nebo obdivu v tom pro mne není.

• 16.8.2017  20:20
    X-Men (2000)

Nejsem nijak velký komiksový fanda, vyrůstaůl jsem sice na Barberelle a dalších (rychlé šípy zase už ne), ale tohle se mi líbí hodně, děj je jednoduchý, ale ne tak primitivní jako u Batmana nebo Supermana, kde mi to šlo na nervy, herecky odpovídající, hezké holky, pěkné triky, všechno šlape, ale zase to není Fast and Furious, velmi mi to sedlo. Leckdy se mi stává, že mi triky vadí, nebo ruší, tady plynuly tak jako by byly alternativní realitou. Zápletka uměřená žánru, jak jsem už říkal. Jen Rogue je taková trochu nemastná neslaná, ale třeba je to podle předlohy OK, Mystique i Jean Grey ji vynahrazují, je to dobře zvládnuté i co do množství postav, není to zase vyložené panoptikum, ale jsou rozumně zvládnutelné a zase jich není moc málo. Jo jo dobré, hodně, váhal jsem 4/5, protože je to tak 90 %, ale co by ne

• 16.8.2017  13:45
    Přísahám a slibuji (TV seriál) (1990)

podle mne jeden ze sice hodně krátkých ale velmi solidních seriálů, hlavně pro to, co zde řekli i jiní, tedy už ne přeceňování role komunistů a zase na straně druhé ne každý slušný člověk jako antikomunista a naopak. Tedy ani Major Zeman ani Zdivočelá země. Ta vynikající povařuji ukázku vývoje vztahu německých lékařů i řádových sester, to odjinud moc neznám. Slabina je buď v rozpočtu, nebo castingu, nebo režijním vedení, které je možná trochu televiznější, než je třeba. Pan Abrhám je skutečně trochu mirekdušínovský hrdina, i když hraje dobře a některé postavy jsou takové neprokreslené i tam, kde to není omezeno hrecekými schopnosti, jako podle mne u V Vrabce) - Eliška Balzerová, . Jana Preissová, Iva Janžurová, František Němec, Viktor Preiss, Radek Brzobohatý, V. Dlouhý jsou herci vynikající a tady nemají co ukázat, jen tak probíhají, nebo procházejí, i další solidní herci, jako pan Postránecký, D Veškrnová, jsou jen takovým stínem. Je to škoda, protože téma je atraktivní a koncepce cenná.

• 11.8.2017  14:15
    Bláznivá komedie (1990)

To není film, ale série skečů a to villagiovsky blbých- Ale nejsem zcela kompetentní tohle posuzovat, Josef Alois Náhlovský mne tak ynechává zcela mimo. a bez rychloposuvu bych to nedal.

• 6.8.2017  16:49
    25. hodina (1967)

No je to takové melodrama, jistě že je to tragický osud, ale obávám se, že takových je v každé válce moc. Ale na to poukazuje dobře Docela mne udivuje, že v roce 1967 mohl hrát Jan Werich (byl dobrý jako obvykle a s uchovanou angličtinou z války) ve filmu, kde se hovoří o znásilňování žen sovětskými vojáky (což se jistě dělo, ale pokud vím (i ze vzpomínek rodinných), ne tak masově), v tu dobu u nás zcela jistě tabu.

• 6.8.2017  13:55
    Dobrodružství šesti trampů (TV seriál) (1969)

Tramprprostě nejsem a Maminko mámo u táborového ohně ve mne vždy vyvolávalo smích, nikoli dojetí. Takže ne pro mne, navíc tedy knihu znám velmi dobře (a kupodivu i jako netramp mám docela rád), ale tohle je jako adaptace podle mne špatné, natahované písněmi až kam. Ne pro mne.

• 3.8.2017  18:43
    Jehla (TV film) (1982)

Jedna ze špiček televizní práce osmdesátých let, žídná normalizační úlitba komunálním satirám a dramatům, ale drama samo. Jana Brejchová naprosto hvězdná, pan Lukavský velmi dobrý a Jiřímu Bartoškovi hajzlíci šli vždycky dobře Ale i dámy Steimarovy, pan Brzobohatý velmi dobří. A trochu studené doktroské prostředí je pro JS vždycky vhodné. A podle mne výborná režie J Svobody, jistě i dobrý scénář. Hodně dobré.

• 3.8.2017  18:29

Slabá zábava velmi komunální povahy takové soudničky kolem manželských vztahů a bytové nouze. Jenže Miloš Kopecký je standardně dobrý (i když hraje absolutně totéž co v filmových soudničkách jako je Kauza králík a podobně). JIřina Bohdalová je docela slušná (ovšem tato dvojice neladí k sobě, jejich vztah studí celou dobu), plus kolem jsou někteří dobří herci v epizodách. Někteří zase nestojí za nic, ale těch je méně. Takže slabá dobová věcička (jedna káva 5,80 :-)), něco mezi jendou a dvěma hvězdičkami.

• 2.8.2017  11:22
    Večírek pro liché (TV film) (1980)

To se fakt nedá. Je tu sice velmi mladá JItka Smutná, ale nemá moc co hrát, Monika Hálová taky ne, protože hlavní dva neherci jsou prostě společně se scénářem děsiví. Jiří Schwarz umí jenom rádobyhlubokomyslně vrhat svýma krásnýma očima záhadné pohledy, ale to je vše co uměl a Michal Pešek byl Michal Pešek. Takže tragické je, že paní Rosůlková, celoživotní sice roztomilá, ale spíše figurkářka tady vypadá jako herecká hvězda. Režie je taky nanic, prostě rutinní TV rychlovka aby byly penízky.

• 2.8.2017  10:37

Naprosto ideální produkt pro milovníky Michala Davida. Já jeho styl sice nesnáším, ale respektuji jako profesionála, který umí . Což nemyslím, nijak ironicky, jen prostě nejsem jeho cálová skupina. Pokud jde o film, je to poněkud jiné, protože pan Halík neumí (tedy sehnal na film peníze). Proč se paní Janžuirová zapojí do projektu s absolutními neherci jako je nejmladší Rudolf Hrušíénský, Pavel Horváth a další, to sice nechápu, ale to je její věc. . Scénář je hrozný a režie taky,, takže paradoxně ta hvezda je za tu hudbu, kterou nemám rád, ale uznávám ji.

• 30.7.2017  15:12
    Smrt a blažená paní (TV film) (1980)

Detektivka - míním předlohu - je dobrá, pan Haničinec taky, paní Hlaváčová jako vždy taky. Jediný háček je dvojice Šafránková Schneider, kde ta první hraje v podivné křeči, což je u ní výjimečné a ten druhý tak hrál vždycky (další doklad, že herecké umění se nedědí), zuřivě poulí oči a nic víc (ostatně v Mladém víně a Benjamíncích je jasně vidět, jak omezený - míním uzounký - repertoár má). Bohužel tady má rolil docela velkou.

• 30.7.2017  14:55

Pan Kachlík nechtěl vytvářet angažované filmy, chtěl prostě točit a m ít se dobře, tak dělal po čem byla poptávka - stejně jako jiní dneska. O angažovanost se snažil Jirka Svoboda, kdežto tohle bylo jenom takové u verchušky oblíbené filmaření. Natáčím život jaký sice všichni vědí, že není, ale velká většina dělá, že to tak je a ta rozhodující menšina nahoře snad i věří že to tak je (VKlaus snad taky věřil neviditelné ruce trhu, zatímco většina kolem jen věděla, že se to má říkat). Nicméně Kachlík podle ne tak špatného Jiřího Švejdy si nevybral špatné herce, ale velká většina (těch dobrých) s ním v osmdesátkách už nechtěla točit. tak mu zbyli začínající, nebo uvědomělí, nebo ti co nevěděli o co jde, nebo kterým to bylo jedno (J Lír, figurkář a - podle své vlasstní biografie - bojovník proti komunistům). Hlavní hrdina je sice hezky mužný, ale herec tedy moc ne, navíc hned po této ideologické hříčce emigroval do USA, kde je jako herec neuživil. Po návratu taky žádné velké role, jakkoli nebyl takový tragický. Paní Turbová pěkná a nic víc, ostatní spadají do některé z výše popsaných kategorií. Ztráta času.

• 30.7.2017  14:20

Hrozný. O úrovni paní režižééérky není třeba míti iluze, stačí náhled, dva filmy f roce 87, pak 18 let nic a pak Ordinace a Ohnivé kuře - no na to to jistě stačí. Hvězdička je za hudbu pana Skoumala, kamera pana Sirotka sice není špatná, ale ono nasnímat koně atd ve sněhu zase není takové dřina a poetické to bude vždycky. Jádro problému je pochopitelně casting. Ivana Vavrová byla tragédka vždycky /vybavuji si ji v (tuším) Mladém víně, kde je její přehrávání hrozné a v Copak je to za vojáka, kde se sice snaží svést Langmajera, ale ... on tak spěchá. Taky prý hrála v seriálech Jiřího Adamce, ale ani to není zrovna signum laudis. Miloš Podhůrský je taky hrozný (nevím, jak umí loutky a obrázky na Karlově mostě, ale hraní je slabší). No a když chcete natočit film podle hezké předlohy o dvou mladých manželích a vyberete si dva příšerné herce, jak to asi může dopadnout - to okolo to zachránit nemůže.

• 26.7.2017  13:05
    Živnost jako řemen (TV film) (1979)

Asi jsem viděl neco jiného než D Moore. Já viděl zhruba na dvojnásobek natahovanou typicky upadle bakalářskou povídku na téma hnusná živnostice kontra socialistická medicína s hereckými výkony, které jsou až na vyjimky hrozné i na vesnickou šmíru.

• 25.7.2017  10:13

Mně to přijde poněkud slabé, základní vada je pro mne v hlavním milovníkovi, se kterým tohle stojí a padá - a František Smolík prostě není ani Haas, ani Nový, ani Antonín Novotný. Ani není komik jako Plachta nebo Kryštof Veselý, i když není zase trapný jako Dohnal, nebo dokonce Borský. Je jen takový neslaný nemastný. Ljuba Hermanová je sice široko daleko jediná, kdo mluví normálním hlasem a nepiští jako Ferbaska, ale herečka není a místy je to vidět. Baarová je prostě Baarová a málokterý režisér ji uměl udělat víc než jen holkapěknýksichtík. Ostatní jsou standardní šarže /Černý, Trégl, Šlégl.

• 24.7.2017  16:06
    Mezičas (TV film) (1981)

Asi na to nikdo neměl moc času pro jiné kšefty, mám pocit. Scínáž je hodně tezovitý a ukecaný (Život je zamotanej. My ho, brácho, rozmotáme! Hudba M Kratochvíla je tuctovej popík. Pan Haničinec rutinná chlapácky výkon, V Dlouhý jako přes kopírák jiných rolí submisivního bratra. Září jediný Ivan Luťanský. který mi přišel důveryhodný, ženské postavy jsou napsané tak, že s tím ani Eliška Balzerová, ani Dagmar Veškrnová ani Ivana Andrlová moc udělat nemohou. Vinllář s Kramplem taky rutina,. Bartoška Zedníček a Heřmánek neměli než štěknout, podobně pan Lanmgmiler a paní Bohdanopvá byla nějak z formy. Adamcova režie je rutinně solidní ale to je vše a šetřilo se i na dekoracích.

• 20.7.2017  12:13
    Agentura Puzzle: Strach (TV film) (2004)

nechápu v jakém pominutí smyslů napsal autor jako V Šulc tak hrozné dialogy a kdo přiměl docela slušné herce je tak idiotsky recitovat. Plus přidali pejsek s kočičkou trochu dementní pseudomystiky a není opomenuta ani špetka let padesátých, Skoro bych řekl, že takže nějak se asi před 40 lety vyvažovalo pro schvalovací komise, dneska se takto odvažuje očekávaný úspěch u diváků nebo granbtových komisí. Ach jo.

• 19.7.2017  13:54

mně se to líbilo, jsem scifista a moc mi vyhovovalo, že to nemá americké schéma - my lidi (čti We the people ...) jsme nadřazeni (třeba broukům, jako ve Starship Troopers). ale spíše evropské pojetí, místy přebarvené, místy na hraně sentimentu, ale to bylo jen snad jednou, místy střílečky taky trochu moc, ale budiž. Konec konců proš ne pohádku s kosmu.

• 18.7.2017  12:18

Body dávám především za herecké výkony, zápletka sama je sice solidní, ale spíše okrajová a tomu odpovídá i minimální aktivita Jana Skopečka and company a V Menšíka, který se taky věnuje více ochotnické režii. Martin Rúžek je vynikající jako pijící a svou práci milující malíř, Bohumil Šmída v panu P/acínkovi má snad životní roli, mladý Luděk Munzar je takový trochu nemastný, paní Petrovická jako obvykle tragická, jak se snaží o musklmimiku a práce s obočím a ty smíchy - OMG. Pan Hoger je nějak jako nevyužitý, podobně jako pan Nedbal - asi scénářem. Myslím, že je těch motivů prostě až moc - tracený francouzský obraz a ještě to divadlo a ještě rozmařilý bratr J Mareše a navíc falšování obrazů a rozkrádání a ještě kšeftíky pana Pacínka - všechno nacpat do 91 minut asi nešlo . Nicméně je to film, který se dá vidět opakovaně i po letech a vychutnávat si každý co se mu líbí.

• 17.7.2017  15:34

S panem režisérem Matějkou si nerozumíme a jeho filmy nemám rád. Navíc Svatopluk Matyáč kdykoli hraje dramatickou tragickou postavu . tak je podle mne hrozný, tady jeho soustředění zachmuřené pohledy ??? v komedii mi nevadí, ale tohl epodle mne nejde. Jana Gýrová si jednu hvězdu zaslouží, pan Augusta je taky pěkný vstup něčeho živého a herecky solidního, kdežto paní Merunková je hrozná bloudivka scénou. Paní Maciuchová málo prostoru. Vlasttimil Brodský je apan Augusta jsou druhá hvězdiřka. Pro mne film nanic.

• 17.7.2017  15:06
    Šachy (TV film) (1975)

Naprostá nuda, předvídatelné až běda, herecky nikde nic, Petr Štěpánek v obvyklé šarži, paní Janžurová nikde nic, Jana Gýrová nemá prostor, stejně jako Petr Čepek. Takže to není k ničemu a ta hvězdička je že mám rád šachy. Pan Dietl to asi napsal v pauze mezi dvěma gamy na kurtu a pan Dudek natočil ke svačině. Ve vrcholné formě, jak zde píše kolega? WTF? Asi mají v Hradci jiná kriteria.

• 16.7.2017  19:41
    Území bílých králů (TV seriál) (1991)

nejdřív mi obsazení a způsob hraní dětských hrdinů docela vadilo, ale postupně jsem si zvykl a nakonec mi přišli docela ucházející. Jako dětská detektivka podle mne docela špičkové, pozvolna rozvíjené, prepubertální vztahy docela solidně podané, nakonec je to jeden z podle mne velmi nedoceněných seriálů. Dospělé postavy jsou navíc velice solidní, Jiří Sovák, paní Stella, Pavel Zedníček, padouch Oldřich Vlach, Martin Růžek, vcelku i Jan Kanyza a Simona Postlerová, málo prostoru Janě Hlaváčové, spousta klasických a dobrých figurkářů v mnoha menších a taky dobrých rolích. Solidní režijní práce, pěkný scénář a celkově kvalitní a nezvyklý seriál. No a jeleni si to zaslouží i obora, je to velký unikát.

• 7.7.2017  14:02

zápletka j ehodně minimalistická (chci říci blbá), vyšetřování a všechno se vleče jako léto v jizních Čechách, Režie pana Hanibala je jako obvykle nevalná, herecký ansambl až na pár vyjímek třetí liga a navíc to všichni flákají. Michal Hofbauer není tak roztomilý a drzý, jako jinde, ovšem co rozhodně stojí za vidění, je šestnáctiletá Pavlína Mourková, nejen pro svou ofinku. Jen škoda, že hned ta úvodní scéna ze sprchy je špatně /nedostatečně) nasnímaná nebo nastříhaná, rozhodně to mohlo být zajímavější. .

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12