Peabody

Česko
osoba s láskou k filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 13.10.2018  10:55

Myslím snad nejlepší Brynych, pro mne vynikající právě tím nedostatkem (pro mne obvykle přehnaného) patosu, emočně vyhrocených (pro mne často umělých) scén. Hrůza Terezína a vyhlazovacího mechanismu je pro mne právě v té rutinnosti, v tom, že všichni to berou jako rutinu (zívající Ilja Prachař je čistým zobrazením této situace). Eiichmann plní úkoly stanopvené ve Wansee, nižší pracovníci jsou jako kolečka a rada starších na tom pracuje a židovská obec poskytuje úředníky a sepisují majetek a stoupají si do fronty a pomáhají odpočítávat. To je podle mne horror, ne štvaní psy atd. Pro mne velmi silné dílo a pouštěl ybch to pořád, jakkoli to není tošené jako americké blockbustry.

• 12.10.2018  20:30
    Barry Lyndon (1975)

nevím proč, nějak jsem to nepochopil, ano, krásné obrázky, ale měl jsem tak nějak pocit, že furt nevím, co se to děje, proč a tak. Nazval bych to asi Míjení.

• 12.10.2018  20:23

mám rád Toma Hankse, docela i Clinta E, ale tady je toho národního cítění trochu více než unesu, jiank bych dal určitě 4

• 5.10.2018  20:26

Podle mne je to nastavovaná kaše, pan Škvorecký o tom pochopitelně píše v pamětech jinak, ale není to ono. Knihy pana Škvoreckého mám hrozně rád, ale jakmile se sám motal do jejich zfilmování a snažil se o humour, nedopadlo to - z mého hlediska - dobře. Mně i Farářův konec a Zločin v šantánu - což jsou jeho dva druhé scénáře, toto je třetí a poslední- přijdou nevalné. Po zpracování jednoho motivu v povídkovém filmu, kde ale motiv zpracoval jiří Menzel - Zločin v dívčí škole - a kde je Kill Kitten Klan v původní a pěkné podobě, kde se na humor moc netlačí a metráž je krátká, takže je to docela slušné, přichází natažení na celovečerák, přitlačilo se, aby to bylo legrační a výsledek je pro mne slabý. S Novou vlnou už to nemá nic společného, ostatně pan Škvorecký taky moc ne, jeho poetika je jinde (ale v knihách je výborná, jak říkám) a scénáře mu myslím moc nešly. .

• 23.8.2018  09:08

rutinní whodunit s docela zajímavými identitními záměnami, bohužel většina se odbývá naprosto nezajímavými hereckými výkony ve stylu soap opera - tedy řeknu si repliku a jdu si pro honorář. Vysmátý Murdoch je docela srandovní, hlavní hrdinka mne taky nenaplnuje nadšením (jakkoli oba patří k tomu lepšímu). Prostě odpolední TV detektivka pro dámy u kafíčka.

• 21.8.2018  21:30
    Pasáž (1996)

Konečně konečně mohu svobodně natočit naprosto co chci a tak natočím ... tohle??? Jo podobenství? no to by nebylo první jakoby podobenství, co mistr natočil, dokonce i před odchodem, jo já jsem takový malý český mistr tajemna. Kde jsou časy Spalovače a dalších dobrých filmů, kde tajemno bylo skutečně přítomno i bez vnějškových jako efektů. Škoda. ,

• 21.8.2018  21:23

Nevím, kde je problém, přijde mi spousta herců tak nějak ... nanic. Pan Abrhám a trochu pan Augusta nevyužitý potenciál, je tu , jako vždy u Juraje Herze hodně mladých hereček (vcelku je známo, proč). Esenbák pana Prachaře se docela dá, starý pán herec byl, ty další generace, mno ... Zápletka je taková utahaná, mladá Dáša docela slušná, ale celkově ani ne tak detektivka 'to by bylo sakra pomalé i na tu dobu) jako hledání kámošky. Horské prostředí přidává určitou zajímavost, to ano. Nevím proč, ale po léta jsem po shlídnutí měl dojem, že vrahem je Muraško. Pro mne osobně je ale na zabití Boban Ondráček, jeho hudba zejména ze začátku mne neskutečně štve.

• 21.8.2018  14:22
    Růžový panter 2 (2009)

tak tohle už nezkousl ani americký nenáročný divák a díky tomu jsme ušetření dalších pokračování, Hnus a bída

• 21.8.2018  14:20

další všeamerický zbytečný remake klasického filmu, rovněž se SM (Clouseau). Ale v USA to funduje a sancta simplicitac se baví a baví a platí. Ono je to hodně posunuté proti prvnímu filmu, kde postata je v patriarchálnosti a ženské emancipaci, ale to by dnes v době MíTůůůůů nešlo, tak je z toho hlavně rozverná komedie a la Deniis the Manace. BRRRRR

• 21.8.2018  14:16
    Růžový panter (2006)

klasický naprosto zbytečný americký remake jen aby se dělaly prachy. Steve Martin je někdy vynikající (mrtví muži), ale tohle je tragické (o on je prostě pšatný, hraje jinou postavu než je Cluseau) a Peter Sellers se snad ani v hrobě neobrací, protože to nestojí za to. Tržby ale asi film tak tak zaplatil, zkusil ještě dvojku a dále se nepokračovalo. Hrozné a nechci tady vypisovat kolik nesmyslných remaků je natočení jen proto, že nápady docházejí /taky proto tolik sequelů, prequelů apod apod. Jistěm jsou tam i dobré vtipy, ale jak říkám, moc daleko od sebe. .

• 21.8.2018  14:01
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

vynikající. Všichni jsme právníci, tak to vyřešíme, ne? Vyvraždit pár desítek milionů podlidí, je jen kompetenční a technický problém. Mírný nátlak, naznačení a moc v rukou fungují spolehlivě, v tom jsou silné okamžíky. Kdo tomu číká, že se jen kecá a kecá tak asi má poněkud omezení schopnosti vnímání. Branagh sice vůbec nevypadá jako Heydrich, ale je tak dobrý herec, že to nevadí, o Firthovi není pochyb, jeho snaha o právně (formálně) korektní řešení je strašidelná a Tucci je výborný Eichman, ale pozor, nebylo to žádné ořezávátko,. podívejte se, jak v Budapešti dokázal ještě v 1945 rozjet bleskovou likvidaci maďarských židů, ne které se do té doby pozapomnělo. I ostatní jsou vynikající - Heinrich Muller jako šéf gestapa, zcela jiný než v 17 zsataveních, ale stejně chytrý (asi se nedožiju zjištění, kam se skutečně uklidil), Martin Luther, málo známá postava, herecky tady skvělý, skvotně je zahraný Rudolf Lange jako mladý fanatik - dá se říci, že jsem je deportoval, když jsem je zastřelil? Kompetenční spory probíhají v kuloárech a jen málokdy otevřeně, ale je to síla, o to na této konferenci šlo Heydrichovi - demonstrovat, že má jak pravomoc, ale - na rozdíl od ostatních - i skutečnou moc prosadit se jako hegemon procesu a podřídit si ostatní k dosažení cíle - vyhlazení.

• 21.8.2018  13:41

Ale tak ano, já mám Powerse Boothe rád od Marlowa (jeden z nejlepších Marlowů vůbec, myslím) a Southern comfortu, takže proč ne, Rutger Hauer je herec hodně omezených možností, takže podle scénáře a režie může být vynikající i tragický. Tady je slušný. Udivilo mne, že k nim vcelku pasuje Kathleen Turner, překvapilo mne, že hvězda její velikosti (hlavně podle ní) vzala tuhle roli, ale -ač jsem o tom apriori pochyboval - není hrozná. Zápletka je taková hodně jednoduchá s malou odbočkou místních vidláků a jejich přátel, bojových umění je úsporně, spec zbraní jen kuše a foukačky snad, trochu ozdob nějakého ptactva, aby bylo eko téma. celkově koukatelný normál.

• 20.8.2018  21:17
    Smoleńsk (2016)

napadla mne jedna hláška z polské Superprodukce, kdy starý herec Machulski hodí roli reisérovi pod nohy se slovy - Takový sračky se netočily ani za komunistů. a asi nemám co dodat

• 19.8.2018  11:17

SPOILERS - slabý čajíček místy slušně režírovaný, takže když u toho člověk něco dělá, jendou se to dá. Problém je v tom, že zápletka je záhadná ledak ta pro nějaké vidláky z Utahu, co viděli film naposledy před útokem na Saddáma Husejna. Utahu prostě míním jako (por)průměrného americké diváka, pro kterého to zcela jasně je, slzu uronit lze, napětí občas je, občas si ho přimyslíte, finální zvrat je spíše zvratek (pachatel je jasný asi tak 5 minut poté, co se objeví na plátně), ale zvrat pro US publikum být musí, Soudní scény snesitelné, pátrání detektiva sice ne moc jasné, ale zase ne tak hrozné, ty dětské hračky, které v samém závěru vedou jednu postavu k odhalení pravdy asi dřív na těch fotkách nebyly, co? Naprosto debilní detail, který jen dokresluje intelektuální náročnost.

• 18.8.2018  18:04

na britské lehce erotické komedie z té doby je to hodně slabé, zápletka nestojí za nic, o což ani nejde, to v jiných taky moc ne, ale ty dámy taky nestojí za podívání, takže proč. Avoid.

• 16.8.2018  14:35
    Sissi (1955)

kristepane, hrozný barvotisk, ale zase - celkem vzato - v rámci žánru je to perfektní, nutno uznat. Taková hagiografie cisařskho trůnu, se vším všudy, chápavý otec, krásný (WTF) následník, jeho drsná matka, zoufalá krásná sestra. náhodné setkání, vtipný (pro mne trapný) policejní důstojník. všechno jak má být a jak láska vítězí nad lží a ... srry to jejiná pohádka o jiném princi. Prostě lidové čtení natočené v šílených barvičkách na plátno.

• 16.8.2018  09:18
    Alien Siege (2018)

Nablblá céčková scifka, která začíná docela zajímavě, ale poté co se objeví mimoši s inteligencí botů z počítačové hry pro děti z mateřské školy (a to ty menší). jde to do kopru. Ztráta času. Herectví by ani tak nechybělo, ale trochu scénáristiky by bodlo.

• 14.8.2018  09:39
    Místo v životě (TV seriál) (2006)

aneb jak zprznit poměrně slušnou první řadu. Nova tady neměla šťastnou ruku, Jičí Chlumský neměl dobré období. Scénář je mizerný, bralo se na první dobrou (a někdy prostě na první), herci občas nevěděli, kdo přijde po nich, nebo tam byl před nimi, kolikátého je dneska a v které telenovele se zrovna pohybují.

• 13.8.2018  20:52

Moc se mi tu líbí pan Macháček, ostatní jsou taky velmi dobří, ale on je nezvklý a mezi námi i Milan Sandhaus, jinak naprosto mi neznámý, je docela solidní (zejména když to srovnám s Černou punčochou, kde je hlavní neznámý herec příšerný). Pan Kodet je takový jakopřeskopírák, padouši Čepek a Poloczek velmi dobří, Očko a gotes se mi líbí moc, ale já karty vůbec rád, skoro bych dal i 4, ale pak to opravdu trochu ztráci napětí a přehlednost a proč je tam proboha honička na Spartě ? tehdy ještě Křetinský za product placement (mimo jiné) neplatil. Nicméně v tu dobu - jsme v tuhé normalizaci - je to nadprůměrná detektivka, není třídních nepřátel, dokonce se ani nesoudruhuje, mám pocit, že se říká pane majore atd., Celkově takové solidní tmavé oprýskané podsvětí Prahy, vezmu-li mnohem pozdější směšné Tísňové volání Miloše Zábranského, tohle určitě lepší. Škoda, že KK pak natočil už jen takový podivný film a víc mu nenechali. , .

• 11.8.2018  13:53
    Do pivnice (1983)

Krásně jsem se bál a - coming out - i já se bál doma v našem žižkovském sklepě a nejen v našem, mám ke sklepům, syrovosti, tajemnu a strachu z toho, co tam na mne číhá a co bude za rohem a v temném koutě kladný vztah. I jedna Bradburyho povídka v Tunelu má sklep a taky stojí za to. Klaním se panu Š a taky za to, že to není zbytečně dlouhé a nastavované.

• 11.8.2018  13:47

geniální animace a surreálná myšlenka, přitom to ukazuje na podstatu lidské komunikace a interakce. A to nemám rád vžnešená slova, ale tohle si je zaslouží. 5 je málo

• 11.8.2018  13:46

nádhera, ano, sice souhlasím, že čas v povídce EAP je lepší, pomělejší a krásný ale zase tady je lepší konec, který nebudu spoilovat. Ale je to lepší než Poe, a to je co říci.

• 11.8.2018  11:24

ale jo, pokud se nezblázníte z faktu, že existovaly pionýrské šátky. Taková road movie hlavně po Slovensku natočená sice k výročí už nevím čeho, ale vcelku slušné a bez moc ideologie, J Pleskot je důvěryhodný, holky docela pěkné, zejména J Bartošová (nejen v plavkách) a M. Reifová, i debutující Radka Stupková. Linie tří dohánějících mi přijde místy křečovitá, ale M Dymek je dobrý (druzí dva nic moc). Ano, Ondřej Vetchý sice hraje v některých scénách celým tělem, v jiných zase vůbec není /i když výprava se zdá být celá), nemluví, zvláštní debut.. Hudba se mi sice moc nelíbí, ale furt lepší než kdyby ji psal J Štaidl.

• 10.8.2018  22:48
    Město bez dechu (TV film) (2003)

tak tento rodinný projekt se silně nepovedl, scénář slabý a silně šustící, dialogy obtížně uvěřitelné a jakoby doslovně vzaté z nějakých politických programů. Režie - if any - taky. slabá, ale třeba je to moje vina, ani jiné práce pana Pokorného mne neoslovují, asi cítíme jinak. Nekolik dobrých herců ploužících se obrazovkou, brrrrrrr

• 10.8.2018  22:25
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Comeback miluji dodnes, ale to je zásluha Tomáše Baldýnského. Myslím, že tato soutěž /neviděl jsem slovenskou verzi, natož proboha primáckou a na tohle jsem hodil krátce oko právě kvůli Comebackovému castingu TM) by se mohla jmenovat kdo je na place nejblbější. a jméno režižéra je dokonalý nomen omen - inu v nouzi může točit opravdu každý.

• 10.8.2018  22:15

to bylo blbý i tehdy, normalizační srágora

• 10.8.2018  11:21

podle mne mnohem slabší než Soukupova Drsná planina, humor je anticky umělý, dabing nesmyslný, záplatka mnohem primitivnější. Je to takové povinné cvičení na normalizační zadání na téma ochrany hranic, celkově jako pan řežisér - sice bez hrubek, ale taky nic moc. Jeho starší krimi byly lepší. Dobrých herců jako much, ale potenciál nevyužitý.

• 5.8.2018  15:18

Inu STanislav Strnad se chopil šance a v normalizaci natočil kus vzpomínek dělnického presidenta. Strnad nikdy neuměl, ale to tehdy nevadilo, pokud se točilo co třeba obsazoval ti správní herci (Moučka, Teplý, Satoranský, Pohan, Šmída, ) i neherci (Zounar, Schneider, Hanus, Prokoš). Obykle Strnad obsadil i nějakou pěknou holku a tu a tam mu tam vnikl i někdo z jiné party (tady pan Brodský a F Husák). Režijní vedení je zoufalé, střihy jsou řazení, nikoho to zjevně nebavilo. ŠSpatný produkt smutné doby.

• 5.8.2018  15:07

Další špatná práce špatného normalizačního režiséra, který se uplatnil až když jiní nemohli a poslušně točil sračku za sračkou jedno jakou a jedno jak. O Kaiser v jedné (ale ne jediné (Můj hříšný muž) vážné a bohužel špatné roli (plus špatné režijní vedení). Pár promarněných možností pro hezké holky, něco rolí pro poslušné špatné herce (Zounar Vochocč). tehdy snaživý mladý straník Zdeněk Žák (která se hrát naušilú, Předloha taky režimního Karla Štorkána a celkově to nestojí prostě za nic.

• 5.8.2018  15:01
    Zátah (1985)

Inu Stanislav Strnad, aneb příběh nic moc reziséra, který se chopil své ššance za normalizace, když s emsto uvolnilo a pilně posluišně točil. Filmů udělal celou řadu, v naprosté většině jsou buď naprostý řemeslný průměr (Stopy zločinu), pbčas velké sračky ' jako Poprask na silnici e4, kluci z bronzu, Není siroptzek jako sirotek (kde to ale má nechtěný půvab naprosté blbosti a Ondřeje Havelku)). Tohle je námět, který mohl být docela slušný, ale neschopnost dostat z herců něco to zabíjí. Ladislav Potměšil sice nikdy nebyl velký herec, ale takhle nanicovatý nemusel být. Tomáš Vacek vlastně nikdy neukázal jestli něco umí jako herec, jako podnikatel asi ano. Ale ve 28 letech hraní ve filmu zapíchl, takže ho pamatujeme jen jako vojáka základní služby, což byla jeho asi osudová role. Věrní straníci Buchvaldek (herecky nikdy nic) Zounar /taky tak) Matyáš (který někdy docela uměl.), Jelínek (občas velmi slušný) a Kodet (zjevně hrál ty policajty jen s krajním politickým odporem :-)) jsou tady hrozní, rádoby kamarádští a otcovští. Doplněni jsou třetiřadou sérií figurkářů Musil Klapka Krška Vochoč, kteří jsou spolehlivě trapní kdykoli kdekoli. K tomu sice slibná ale dost promarněná polská linie. Takže hvězdičku dávám za tu polskou dívku, ta hrát nemusela, stačila si sama. Naprosto rutinní a nezvládnutá režie, herci se pohybují kolem sebe, ale bez vztahu s ostatními, střih jen tak řadí dějové prvky, nějaké budování napětí nebo tak něco zcela chybí. A vypadá to, že to nikomu nevadí, skoro jako dnes ve filmech klidně zafinancovaných fondem a sponzory, kdy producent a tvůůůůůůůrci mají svoje jisté a jestli přijde divák je jim ganz egal.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15