Peabody

osoba s láskou k filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 11.12.2018  12:17
    Kvočna (1937)

Docela mne udivuje, že v roce 37 vźnikl film podle divadelní předlohy (neznám ji, který nejen konstatuje změny v¨morálce, rozvody, rozchody, nevěry, nemanželské dítě a tak dále, ale nijak je morálně neodsuzuje, dokonce hlavní hrdinka je toleruje u celé rodiny pod svými křídly. Není to špatné, Nasková je docela přesvědčivá a ostatní - velká sada hereček té doby - docela slušné, kupodivu si výrazný kus zabrala Truda Grosslichtová, nejen Adina. Jiřina Šejbalová si udělal nácvik něvernice pro následný Cech panen kutnohorských, je skoro identická, baculatá a docela k sežrání.

• 26.11.2018  19:23

Proboha co ta naučená recitace P. Carbola má znamenat: Já chápu, že kdyby to celé mělo jen vypravče k titulkům, bude to asi mít menší sledovanost, proč ne nahrát jako diskusi, ale snad by se našel k panu Myšičkovi ještě jeden herec, aby to vypadalo trochu lidsky. JInak téma zajímavé a slušně podané kromě tohoto

• 26.11.2018  17:36

autoři už zcela rezignovali na pravidla detektivky, hrozný díl, kolega Sorrow dole je až moc slušný - pachatel přece vůbec nemohl vědět, že má plachtu strčit někam na vrakoviště - kdo by mu řekl, kde pracuje otec Dittrich? Ono to spíše připomíná pouťovou střelnici, první podezřelý - to ne, to je moc brzo, o čem by byl zbytek - druhý podezřelý taky ne. Je tam ještě někdo, kdo se objevil v příběhu a není policajt? Ano, Tak to je on - a jak to mohl udělat je přece jedno, hlavně že mu nemůže obracet noty nikdo než vyvolená. I o tom silně pochybuju, že by to mělo hlavu a patu. Jo a ten jeden bod je ex aequo za Horviho z Comebacku a za Laviho z Vyšehradu.

• 28.10.2018  11:07
    Rána pod pás (TV film) (1981)

ten bod je za Evu Jakoubkovou, jinak mne to neoslovilo a o hereckém výkonu MŠ bych raději nehovořil, vystoupení budoucího noviáře, méně spisovatele a méně ministra je jen takové ozvláštnění. .

• 26.10.2018  18:28

tak pan nejvyšší z račan bude jistě s jazykovou stránkou spokojen, já bych řekl, že holk yjsou taky pěkný a to je asi všechno, koukat dál nějak nevidím proč.

• 13.10.2018  10:55

Myslím snad nejlepší Brynych, pro mne vynikající právě tím nedostatkem (pro mne obvykle přehnaného) patosu, emočně vyhrocených (pro mne často umělých) scén. Hrůza Terezína a vyhlazovacího mechanismu je pro mne právě v té rutinnosti, v tom, že všichni to berou jako rutinu (zívající Ilja Prachař je čistým zobrazením této situace). Eiichmann plní úkoly stanopvené ve Wansee, nižší pracovníci jsou jako kolečka a rada starších na tom pracuje a židovská obec poskytuje úředníky a sepisují majetek a stoupají si do fronty a pomáhají odpočítávat. To je podle mne horror, ne štvaní psy atd. Pro mne velmi silné dílo a pouštěl ybch to pořád, jakkoli to není tošené jako americké blockbustry.

• 12.10.2018  20:30
    Barry Lyndon (1975)

nevím proč, nějak jsem to nepochopil, ano, krásné obrázky, ale měl jsem tak nějak pocit, že furt nevím, co se to děje, proč a tak. Nazval bych to asi Míjení.

• 12.10.2018  20:23

mám rád Toma Hankse, docela i Clinta E, ale tady je toho národního cítění trochu více než unesu, jiank bych dal určitě 4

• 5.10.2018  20:26

Podle mne je to nastavovaná kaše, pan Škvorecký o tom pochopitelně píše v pamětech jinak, ale není to ono. Knihy pana Škvoreckého mám hrozně rád, ale jakmile se sám motal do jejich zfilmování a snažil se o humour, nedopadlo to - z mého hlediska - dobře. Mně i Farářův konec a Zločin v šantánu - což jsou jeho dva druhé scénáře, toto je třetí a poslední- přijdou nevalné. Po zpracování jednoho motivu v povídkovém filmu, kde ale motiv zpracoval jiří Menzel - Zločin v dívčí škole - a kde je Kill Kitten Klan v původní a pěkné podobě, kde se na humor moc netlačí a metráž je krátká, takže je to docela slušné, přichází natažení na celovečerák, přitlačilo se, aby to bylo legrační a výsledek je pro mne slabý. S Novou vlnou už to nemá nic společného, ostatně pan Škvorecký taky moc ne, jeho poetika je jinde (ale v knihách je výborná, jak říkám) a scénáře mu myslím moc nešly. .

• 23.8.2018  09:08

rutinní whodunit s docela zajímavými identitními záměnami, bohužel většina se odbývá naprosto nezajímavými hereckými výkony ve stylu soap opera - tedy řeknu si repliku a jdu si pro honorář. Vysmátý Murdoch je docela srandovní, hlavní hrdinka mne taky nenaplnuje nadšením (jakkoli oba patří k tomu lepšímu). Prostě odpolední TV detektivka pro dámy u kafíčka.

• 21.8.2018  21:30
    Pasáž (1996)

Konečně konečně mohu svobodně natočit naprosto co chci a tak natočím ... tohle??? Jo podobenství? no to by nebylo první jakoby podobenství, co mistr natočil, dokonce i před odchodem, jo já jsem takový malý český mistr tajemna. Kde jsou časy Spalovače a dalších dobrých filmů, kde tajemno bylo skutečně přítomno i bez vnějškových jako efektů. Škoda. ,

• 21.8.2018  21:23

Nevím, kde je problém, přijde mi spousta herců tak nějak ... nanic. Pan Abrhám a trochu pan Augusta nevyužitý potenciál, je tu , jako vždy u Juraje Herze hodně mladých hereček (vcelku je známo, proč). Esenbák pana Prachaře se docela dá, starý pán herec byl, ty další generace, mno ... Zápletka je taková utahaná, mladá Dáša docela slušná, ale celkově ani ne tak detektivka 'to by bylo sakra pomalé i na tu dobu) jako hledání kámošky. Horské prostředí přidává určitou zajímavost, to ano. Nevím proč, ale po léta jsem po shlídnutí měl dojem, že vrahem je Muraško. Pro mne osobně je ale na zabití Boban Ondráček, jeho hudba zejména ze začátku mne neskutečně štve.

• 21.8.2018  14:22
    Růžový panter 2 (2009)

tak tohle už nezkousl ani americký nenáročný divák a díky tomu jsme ušetření dalších pokračování, Hnus a bída

• 21.8.2018  14:20

další všeamerický zbytečný remake klasického filmu, rovněž se SM (Clouseau). Ale v USA to funduje a sancta simplicitac se baví a baví a platí. Ono je to hodně posunuté proti prvnímu filmu, kde postata je v patriarchálnosti a ženské emancipaci, ale to by dnes v době MíTůůůůů nešlo, tak je z toho hlavně rozverná komedie a la Deniis the Manace. BRRRRR

• 21.8.2018  14:16
    Růžový panter (2006)

klasický naprosto zbytečný americký remake jen aby se dělaly prachy. Steve Martin je někdy vynikající (mrtví muži), ale tohle je tragické (o on je prostě pšatný, hraje jinou postavu než je Cluseau) a Peter Sellers se snad ani v hrobě neobrací, protože to nestojí za to. Tržby ale asi film tak tak zaplatil, zkusil ještě dvojku a dále se nepokračovalo. Hrozné a nechci tady vypisovat kolik nesmyslných remaků je natočení jen proto, že nápady docházejí /taky proto tolik sequelů, prequelů apod apod. Jistěm jsou tam i dobré vtipy, ale jak říkám, moc daleko od sebe. .

• 21.8.2018  14:01
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

vynikající. Všichni jsme právníci, tak to vyřešíme, ne? Vyvraždit pár desítek milionů podlidí, je jen kompetenční a technický problém. Mírný nátlak, naznačení a moc v rukou fungují spolehlivě, v tom jsou silné okamžíky. Kdo tomu číká, že se jen kecá a kecá tak asi má poněkud omezení schopnosti vnímání. Branagh sice vůbec nevypadá jako Heydrich, ale je tak dobrý herec, že to nevadí, o Firthovi není pochyb, jeho snaha o právně (formálně) korektní řešení je strašidelná a Tucci je výborný Eichman, ale pozor, nebylo to žádné ořezávátko,. podívejte se, jak v Budapešti dokázal ještě v 1945 rozjet bleskovou likvidaci maďarských židů, ne které se do té doby pozapomnělo. I ostatní jsou vynikající - Heinrich Muller jako šéf gestapa, zcela jiný než v 17 zsataveních, ale stejně chytrý (asi se nedožiju zjištění, kam se skutečně uklidil), Martin Luther, málo známá postava, herecky tady skvělý, skvotně je zahraný Rudolf Lange jako mladý fanatik - dá se říci, že jsem je deportoval, když jsem je zastřelil? Kompetenční spory probíhají v kuloárech a jen málokdy otevřeně, ale je to síla, o to na této konferenci šlo Heydrichovi - demonstrovat, že má jak pravomoc, ale - na rozdíl od ostatních - i skutečnou moc prosadit se jako hegemon procesu a podřídit si ostatní k dosažení cíle - vyhlazení.

• 21.8.2018  13:41

Ale tak ano, já mám Powerse Boothe rád od Marlowa (jeden z nejlepších Marlowů vůbec, myslím) a Southern comfortu, takže proč ne, Rutger Hauer je herec hodně omezených možností, takže podle scénáře a režie může být vynikající i tragický. Tady je slušný. Udivilo mne, že k nim vcelku pasuje Kathleen Turner, překvapilo mne, že hvězda její velikosti (hlavně podle ní) vzala tuhle roli, ale -ač jsem o tom apriori pochyboval - není hrozná. Zápletka je taková hodně jednoduchá s malou odbočkou místních vidláků a jejich přátel, bojových umění je úsporně, spec zbraní jen kuše a foukačky snad, trochu ozdob nějakého ptactva, aby bylo eko téma. celkově koukatelný normál.

• 20.8.2018  21:17
    Smoleńsk (2016)

napadla mne jedna hláška z polské Superprodukce, kdy starý herec Machulski hodí roli reisérovi pod nohy se slovy - Takový sračky se netočily ani za komunistů. a asi nemám co dodat

• 19.8.2018  11:17

SPOILERS - slabý čajíček místy slušně režírovaný, takže když u toho člověk něco dělá, jendou se to dá. Problém je v tom, že zápletka je záhadná ledak ta pro nějaké vidláky z Utahu, co viděli film naposledy před útokem na Saddáma Husejna. Utahu prostě míním jako (por)průměrného americké diváka, pro kterého to zcela jasně je, slzu uronit lze, napětí občas je, občas si ho přimyslíte, finální zvrat je spíše zvratek (pachatel je jasný asi tak 5 minut poté, co se objeví na plátně), ale zvrat pro US publikum být musí, Soudní scény snesitelné, pátrání detektiva sice ne moc jasné, ale zase ne tak hrozné, ty dětské hračky, které v samém závěru vedou jednu postavu k odhalení pravdy asi dřív na těch fotkách nebyly, co? Naprosto debilní detail, který jen dokresluje intelektuální náročnost.

• 18.8.2018  18:04

na britské lehce erotické komedie z té doby je to hodně slabé, zápletka nestojí za nic, o což ani nejde, to v jiných taky moc ne, ale ty dámy taky nestojí za podívání, takže proč. Avoid.

• 16.8.2018  14:35
    Sissi (1955)

kristepane, hrozný barvotisk, ale zase - celkem vzato - v rámci žánru je to perfektní, nutno uznat. Taková hagiografie cisařskho trůnu, se vším všudy, chápavý otec, krásný (WTF) následník, jeho drsná matka, zoufalá krásná sestra. náhodné setkání, vtipný (pro mne trapný) policejní důstojník. všechno jak má být a jak láska vítězí nad lží a ... srry to jejiná pohádka o jiném princi. Prostě lidové čtení natočené v šílených barvičkách na plátno.

• 16.8.2018  09:18
    Alien Siege (2018)

Nablblá céčková scifka, která začíná docela zajímavě, ale poté co se objeví mimoši s inteligencí botů z počítačové hry pro děti z mateřské školy (a to ty menší). jde to do kopru. Ztráta času. Herectví by ani tak nechybělo, ale trochu scénáristiky by bodlo.

• 14.8.2018  09:39
    Místo v životě (TV seriál) (2006)

aneb jak zprznit poměrně slušnou první řadu. Nova tady neměla šťastnou ruku, Jičí Chlumský neměl dobré období. Scénář je mizerný, bralo se na první dobrou (a někdy prostě na první), herci občas nevěděli, kdo přijde po nich, nebo tam byl před nimi, kolikátého je dneska a v které telenovele se zrovna pohybují.

• 13.8.2018  20:52

Moc se mi tu líbí pan Macháček, ostatní jsou taky velmi dobří, ale on je nezvklý a mezi námi i Milan Sandhaus, jinak naprosto mi neznámý, je docela solidní (zejména když to srovnám s Černou punčochou, kde je hlavní neznámý herec příšerný). Pan Kodet je takový jakopřeskopírák, padouši Čepek a Poloczek velmi dobří, Očko a gotes se mi líbí moc, ale já karty vůbec rád, skoro bych dal i 4, ale pak to opravdu trochu ztráci napětí a přehlednost a proč je tam proboha honička na Spartě ? tehdy ještě Křetinský za product placement (mimo jiné) neplatil. Nicméně v tu dobu - jsme v tuhé normalizaci - je to nadprůměrná detektivka, není třídních nepřátel, dokonce se ani nesoudruhuje, mám pocit, že se říká pane majore atd., Celkově takové solidní tmavé oprýskané podsvětí Prahy, vezmu-li mnohem pozdější směšné Tísňové volání Miloše Zábranského, tohle určitě lepší. Škoda, že KK pak natočil už jen takový podivný film a víc mu nenechali. , .

• 11.8.2018  13:53
    Do pivnice (1983)

Krásně jsem se bál a - coming out - i já se bál doma v našem žižkovském sklepě a nejen v našem, mám ke sklepům, syrovosti, tajemnu a strachu z toho, co tam na mne číhá a co bude za rohem a v temném koutě kladný vztah. I jedna Bradburyho povídka v Tunelu má sklep a taky stojí za to. Klaním se panu Š a taky za to, že to není zbytečně dlouhé a nastavované.

• 11.8.2018  13:47

geniální animace a surreálná myšlenka, přitom to ukazuje na podstatu lidské komunikace a interakce. A to nemám rád vžnešená slova, ale tohle si je zaslouží. 5 je málo

• 11.8.2018  13:46

nádhera, ano, sice souhlasím, že čas v povídce EAP je lepší, pomělejší a krásný ale zase tady je lepší konec, který nebudu spoilovat. Ale je to lepší než Poe, a to je co říci.

• 11.8.2018  11:24

ale jo, pokud se nezblázníte z faktu, že existovaly pionýrské šátky. Taková road movie hlavně po Slovensku natočená sice k výročí už nevím čeho, ale vcelku slušné a bez moc ideologie, J Pleskot je důvěryhodný, holky docela pěkné, zejména J Bartošová (nejen v plavkách) a M. Reifová, i debutující Radka Stupková. Linie tří dohánějících mi přijde místy křečovitá, ale M Dymek je dobrý (druzí dva nic moc). Ano, Ondřej Vetchý sice hraje v některých scénách celým tělem, v jiných zase vůbec není /i když výprava se zdá být celá), nemluví, zvláštní debut.. Hudba se mi sice moc nelíbí, ale furt lepší než kdyby ji psal J Štaidl.

• 10.8.2018  22:48
    Město bez dechu (TV film) (2003)

tak tento rodinný projekt se silně nepovedl, scénář slabý a silně šustící, dialogy obtížně uvěřitelné a jakoby doslovně vzaté z nějakých politických programů. Režie - if any - taky. slabá, ale třeba je to moje vina, ani jiné práce pana Pokorného mne neoslovují, asi cítíme jinak. Nekolik dobrých herců ploužících se obrazovkou, brrrrrrr

• 10.8.2018  22:25
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Comeback miluji dodnes, ale to je zásluha Tomáše Baldýnského. Myslím, že tato soutěž /neviděl jsem slovenskou verzi, natož proboha primáckou a na tohle jsem hodil krátce oko právě kvůli Comebackovému castingu TM) by se mohla jmenovat kdo je na place nejblbější. a jméno režižéra je dokonalý nomen omen - inu v nouzi může točit opravdu každý.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15