Peabody

Česko
osoba s láskou k filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 22.5.2020  17:52

tohle ,me nudilo, stejně jako mne nebavil Big brother, asi nejsem dostatečně voyeur. Postavy hnusné, děj žádný, prostě postmoderní avantgarda. Neumím si představit, že bych se na to dobrovolně koukal 2,5 hodiny bez rychloposuvu. Tak jako mne nudily Warholovy filmny, ařč byla svého času móda nad nimi jásat a rozplývat se jak jsou hluboké. Asi jsem mělký.

• 18.5.2020  13:32
    Den Šakala (1973)

Film je skvělý a dokonce si myslím, že jde o jeden z příkladů jak může vypadat výborná adaptace vynikající knihy, která musí pochopitelůně mnoho vynechat, ale přesto neztrácí púodstatu. Je mi líto lidé, kteří naříkají, že to není dost akční, na rozdíl od remaku s (mým jinak moc oblíbeným Bruce Willisem), který jasně ilustruje problém amerického filmu, rezignaci na napětí a důraz na Bayovskou přímočarou a oholenou (nebo vyholenou) akci. Sledovat to od introdukce do děje (není čas vysvětlovat problém alžírské války), jednání, plánování, realizace, rezervních plánů a falešných identit, kdy je padouch (studený, leč sympatický) stále - nebo skoro stále - o krok napřed a vidět i skoro skoro podařenou akci (ach, ten francouzský polibek veteránovi) je prostě krása. Technický důraz ve stylu kdysi Bondů (i sem ale - pro mne bohužel - pronikla akce a rvačky místo elegance) je prvotřídní, ostatně Forsyth má tyto věci dokonale zpracované ve velké většině svých knih, přípravu musí mít perfektní a rešeršní tým neskutečně kvalitní. Edward J Fox je vynikající, souhlasím, že Lonsdale coby Lebel také, ale nikdo tady nedělá směšné figurky, nepitvoří se, pan režisér Zinneman to zvládl na vysoké úrovni práce s velkými jmény a herci. Komerce na té nejvyšší úrovni.

• 17.5.2020  21:53
    Kam uhnout očima (TV film) (1977)

Ano, je to moralita, ale je Stanislavem Rudolfem docela dobře napsaná a paní Koutnou solidně zrežírovaná. Herci jsou někteří vynikající, pan Somr prostě záporáky uměl. Prokoš soudruh dělá maximum a není tragický, Michal Dymek velmi dobrý, překvapil mne že hraje nejen jako vtipkující rošťák. JIří Zahajský dobrý, pan Krška - jeho přehrávání nemám rád, nechyběl by mi. Celkově solidní

• 17.5.2020  21:39
    Zlaté rybičky (TV film) (1979)

další ze serie jak pranýčovat prohnilý kapitalismu. Jams Hadley Chase je ale autor kvalitní, televizní kulisy mi nevadí jako mi nevadí u pohádek (i když ta plastová sektorová šuplata v americké redakci, to je síla :-)). Zůstávají herecké výkony a tady se láme chleba, většina hraje své klasické dobové šarže, takže František Němec, Iva Janžurová jsou standardně dobří, stejně jako Petr Haničinec, Josef Somr i Luděk Munzar (tedy kromě zvaní Jany Šulcové). Jan Teplý jako slizák je taky dobrý, jediný tragický je Jaroslav Kepka, solidní figurkář, který tady ale dostal roli detektiva, shlédl se asi v Petru Falkovi a z každého gesta a natočení hlavy je vidět, jak se snaží, snaží ... a ono nic. Hana Maciuchová hraje to, co často (ostatně třeba v Samotářích je taky hysterická a současně skvělá) a je pro mne dobrá, navíc ty modely a paruka, to je síla.

• 17.5.2020  20:26

On Bínovec byl sice pracovitá, ale slabý režisír, snad s výjimkou Městečka na dlani. Asi si pak ty komplexy z toho, že je béčko, za okupace svým konfidenstvím kompenzoval, těžko říci. Tohle je mizerná předloha červené knihovny, pan Wasserman se jako scénárista taky moc nevytáhl a režie to zadzila definitivně. Adina Mandlová zase nebyl ataková herečka, aby to vytáhla, Borský je hrozný jako skoro vždycky, Jiří Plachý slabý, což nebývá zvykem. Jen pro odvážné

• 17.5.2020  20:21

Jeden z mých nejoblíbenějších starých filmů, Nový a Gollová jsou sice tentokrát romntičtí, ale dobří pořád, Jan PIvec skvělý, zajímavé jak s Ladislavem Peškem zcela upozadili Antonína Novotného. Mandlová taky dobrá, prostě hvezdami nabité a vyrovnané. Wssermann s Fričem napsali dobrý scénář a MF to solidně natočil. Doporučuji.

• 17.5.2020  09:50
    Poslouchej (2019)

no film jsem ještě neviděl, ale jestliže už v první větě popisu filmu je pravopisná hrubka (jejich vztahu místo svému vztahuú, nebudí to ve mně velkou důveru.

• 4.5.2020  09:42

Asi jsou ty tři o něco více než by mělo být, ale já to viděl s manželkou těsně po Špindlu 2 (děláme si takovou horskou tůru, která skončí Zasněženou romancí). A to je nebe a dudy, tam smečka neherců a vykopávek, tady docela v pohodě dvojice, kde Dejdar s Polívkovou jsou sice naprosté klišé nemluvný bručoun a městská dáma, ale docela fungují, ani ten saxofon mi nevadil, já ten zvuk rád, Polívka s Preissovou taky docela šli a ty děti taky, zase sice klišé zdravá dívka z hor a neduživý městský chlapec. Nicméně raději dobře zvládnuté klišé než inovace ua každou cenu a amatérismus. Krausovou nemám obvykle rád, ale tady mi docela vyhovovala, Marek Neměc rozhodně lepší než Fiala, nechápal jsem sice postavu dementa kterého ubytuje primář doma, nevyužitý byl potenciál dívčího lyžařského zájezdu, Adamczyk tam byl taky tak nalepený jako ozdoba na dortu, téma žena se zdravou výživou a ličejníky x špekem se cpoucí chlap je taky obehrané, ale docela to zaklaplo s oboustrannými mírnými ústupky, Tatry jsou rozhodně krásnější než Špindl a filmy taky tak.

• 3.5.2020  13:21
    Špindl 2 (2019)

Sbírka stárnoucích herců až na vyjímky slabší kategorie, nepochopitelný casting bych řekl, vévodí tomu Kateřina Botoxka, která je místy napuchlá jak po napadení hejnem vos, místy vypadá jak Mongolka, hrát neuměla nikdy, ale bývala docela pěkná. To pominulo, měla se držet zvěrolékaře a ne dýchat a zjevně i myslet vagínou. Ostatně to by Helena Houdová taky měla následovat. Naprostio nepochopitelně je pro mne obsazení Milana Peroutky, který nenabízí nic, Pak tu máme vyslkoužilou Janu Synkovou , což herečka je, ale tady jen ucmrndne, Ivan Andrlovou (to je mi líto), Alici Bendovou, která tak yukazuje, že léta plynou, herečka taky nebyla nikdy, Pak je tu hlrůzná kapela co nezahraje ani tón (kdyby to tak dodrželi i ti, co tam zpívají, bylo by to lepší, to jsou odporné melodie o rýmech ani nemluvě), Kohák a Skamene ve svých nejprofláknutějších maskách (přitom Jakub K je chytrý chlap a v teorii tygra i vypadal jako herec), o postavě chlíponého bohatce Jana čenského lépe nemluvit, Pavel Rímský taky dostal málo rolí a dnes i v Tescu :-(. Radim Fiala je vlastně něco jako Jan Čenský, nebo pan Etzler, důkazy toho, že velký pěkný chlap nemusí vůbec umět hrát a může se tím živit po dlouhá léta a i většinu života. RF je prostě hrozný. Postava dcery občas osvěžuje, o herectvé si na základě tohoto díla netroufám nic odhadovat. Nosek další nudný gay, takže celé to zachranuje velmi fragmentovaně vyprávěná love story Vágnerové a Blažka (to byl taky princ, nejen Čenský), asi jako v Babovřeskách byl vcelku snesitelný románek Dolanského a Vondráčkové. Jinak se důsledně vyhýbáme nmahotě (v některých případech asi díky bohu), je tu mnohem méně frnd a vagín než u Meryl Streep a company, máme tu zato čuráka, hurá, to jsme se odvázali. O scínáři netřeba mluvit, hrozný, nelogický /hledání ztracení kupky sena jehly Aničky Horskopu službou (ačkoli ji Navrátil viděl dalekohledem a tedy věděl kde atd atd. Ale zasmál jsem se polohrubé mouoce. Jednou, pak už to bylo jen z děsu. Jestli an tohle dal Fond nějaké peníze, měla by paní Bezděk Fraňková místo platu vracet tento příspěvek do státního rozpočtu a to dost dlouho. Natáčení takovýchto filmů by mělo být ppřestupek, nebo možná i trestný čin.

• 1.5.2020  10:12
    Tajemné křížovky: Hra se smrtí (TV film) (2019)

co bych se s tím patlal, oni se taky nesrali. Tak za prvé jako detekticka hrozné, vezměte si geniálního autora křížovek, který do nich umně vkládá pokyny pro dokonalé krádeže. Prosím a přitom se nechá chytit na to, že jednak nesebere poo vraždě všechny tři nábojnice, ale jednu tam, nechá a navíc ty dvě nosí několik dní sebou v tašce všudy kudy chodí. No nezabili byste ho? Za druhé rychlopřeklad a rychklodabing pravděpodobně Dabing studia Dejvického divadla na vedlějšák. Jedbnak pořekladatel se tím tedy opravdu ..., jede na první takže - hořkosladké - a jiné anglicismy /místy vůbec nevíte, co chtěl kdo říci)jsou všuidypřítomné. No a oiperátoři dabingu (herci neříkám úmyslně) to prostě jedou rovněž na první dobrou ze sluchátek, druhého neslyší, na druhého vůbec nereagují, někteří se nestarají ani o českou intonaci věty, ani o nejaký vztah k partnerovi, jen to rychle odemlít na čas. Hrozný

• 23.4.2020  19:35
    39 stupňů (TV film) (2008)

Znám i knižní předlohu, je třeba si uvědomit, že v UK je Buchanova kniha dost slušně známá, takže některé věci nechybějí proto, že je to ledabylé, ale že jsou obecně známé a nemá to Hitchcockovu vážnost prostě proto, že se to zcela vážně brát dnes nedám kdežto v roce 1935 s pocitem války za dveřmi to možné bylo. .¨ Mám nakoukané i všechny tři filmové adaptace včetně Hitchcocka, tohle je moderní adaptace, podle mne je inspirovaná co do kostýmů, dekorací apod. taky Poirotem, odkaz na Hitchcocka nechybí taky, ale s typickým britským humorem je zde převzata z North by Northwest honička s dvouplošníkem. Použití kontrastu sufražetky a ex vojáka je podle mne milé, i když silně politicky nekorektní z dnešního i normálního, natož z MeToo úchylného pohledu. Romance je napsaná i natočená s lehkým humorem, nebo jak Britové říkají Tongue in cheek. Díky bohu jsem to viděl v originále a sehnal jsem si anglické titulky, takže jsem nemusel protrpět dabing Marty Issové, což je pro mne dost hrozná představa. Pro mne je to mezi 3 a 4 hvězdami, příjemný večer a dám ty 4, abych tomu pomohl, protože mi hodnocení přijde trochu z nepochopení nebo neznalosti nízké,

• 10.4.2020  14:02

Je těžké nastylizovat dcerku známé filmové publicistky do pozice ženy proskribované režimem ( IP nastoupila na FAMU někdy na začátku 80. let, tam se tehdy disidentské děti fakt nebraly). Když vám i kvůli mamince po Světu mýdlových bublinek, kde se mihne mnoho lidí kolem filmu všichni klepou na záda a dělá se kolem kult odvážného díla, je těžké se necítit absolutní hvězdou Pak natočíte slušný, ale taky přeceněný Čas sluhů, rozmělníte jej později do času dluhů a dále do dalších nevalných děl a pořád je ve vaší vlastní bublině dostatek těch, kdo vám olizují kotníčky. Tak tady napíšete scénář tak, aby to odpovídalo běžným dobovým klišé - jak je správně popisuje Marty - -tedy vekslák fízl fronta na maso nebo na co to bylo- nazvete to atraktivně - zamícháte do toho zase Václava Havla - okořeníte Vaculíkem - natočíte svým běžným k ničemu stylem - a - ... zase to nestojí za nic. Někdo čekal zázrak?

• 10.4.2020  09:43
    Otevři oči (TV film) (1975)

MOžná, že to v kontextu poloviny 70 let bylo nadprůměrné, to si nejsem jist, ale paní Maciuchová je místy za hranoui svého excitovaného herectví, jinak je ale krásná a celé to s ní stojí a padá. Malá je docela slušná, pan Brzobohatý patřičně mužně zachmuřený, aby dámy (nejen tvůrkyně) měly proč vzdychat. Dodnes myslím takového chlapa nemáme, Problém je s Jaroslavem Drbohlavem, podle mne to byl hezký kluk, ale herec ne a ani v něho nedorůstal. Takže podle mne intonací i gestikulací nestíhá a zhusta je mimo. Jednou a dost

• 3.4.2020  17:42
    Král Krysa (divadelní záznam) (1979)

jako pamětník jsem to viděl i na divadle i v TV a jakkoli považuji knihu za ještě lepší - ona se našim hercům britská a americká mentalita nehraje snadno (film Bryana Forbese to jasne demonstruje, prostě my ty třídní rozdíly nemáme pod kůžé, jako Britové), tak musím říci, že to bylo velké divadlo, Brzobohatý skvělý, bohužel takového chlapa od té doby české herectví nemá (Borise Rosner byl jiný macho). Byl jsem kluk, ale knihu jsme měl načtenou a dojem z představení byl ůžasný. Tehdy Vinohrady měly několik velkých kusů, jojo. Doporučuji

• 3.4.2020  17:19

Já si myslím, že je to mírně nad průměrné, hlavní dva protagonisté mají zajímavě se rozvíjející, sice předvídatelný, ale dobře zpracovaný vztah. U kamery byl zkušený český kameraman Otto Heller, která v UK uspěl, hlavní německý padouch není úplný idiot (jak je někdy dělali v US)- Takže nic hvězdného, Casablanca to není, i když styčné body by se našly, ale podívat se na to má smysl, pokud tento styl proložení melodramatu a špionáže máte rádi. Jasně, nejsou tu výbuchy, mrtví padající po desítkách , je to film špionážní, nikoli ryze válečný, ale v tomto je dobově dobrý.

• 3.4.2020  10:35
    365 dni (2020)

tak podle mne je to naleštěná sračka pro některé ženy, aby si mohly plnit zvlhlé sny o krásném bohatém chlapovi, který se jich drsně zmocní (ale neznásilní, protože to by nebylo dnes korektní). Knihu jsem nečetl, ale tohle je prostě červená knihovna 21 století, nic společného s realitou, klišé na klišé. Ano, krajiny jsou krásné a některé holky taky, ale jinak mne to míjí, ppřekvapení ve scéníři nula, herecké výkony nula, ... . Ani mi nestálo za to se dívat na divácký ohlas. Jen je vidět, že tohle Poláci technicky umějí, proti tomu jsou ty naše prázdniny v Provence, nebo Veni vidi vic naprosté sračky i po stránce kamery atd. Moje kritika ale nevychází, jako mnozí na IMDB z toho, že to je film politicky nškorektní, protože politickou korektnost v dnešním pojetí (zdůrazňuji v dnešním pojetí v USA, UK a nektěrých Skandinávských zemích. ) považuji za nebezpečnou nákazu.

• 28.3.2020  18:48

ty holky jsou ale moc pěkné. Jinak to točili ve skutečném kostele, kněze ukecali, že budou točit svatební scénu (no, scéna s nevěstou tam fakt je) a pak z toho byl dost skandál a museli chrám znova vysvětit. Není li to pravda, je to dobře vymyšleno.

• 22.3.2020  18:55

Začátek a první polovina je prostě herecký koncert a pžehlídka hvězd francouzského filmu, které se snaží rozmluvit chudáčkovi Brialymu jeho pmysl oženit se. Především ženská složka le luxusní, obě sestry Francoise Dorleac (škoda jí) a jednadvaceletá Catherine Deneuve, ta v jedné z nejroztomilejších scén s Claudem Richem a Bernardem Blilerem, pak pětadvaceliletá Marie Laforet, jedny z nejkrásnějších očí co znám, Mireille Darc proběhne jako prostitutka společně s Bernadette Lafont a to byly hvězdy první velikosti o něco později tady je jim 26, jako starší milenka je tu ještě Micheline Presle, hvězda čtyřicátých let (tady je jí přes 40, pořád OK), Martie Dubois, hvězda Rogera Vadima hvězda let minulých a ještě nekolik pěkných mladých holek nmeuspělo tolik, ale za vidění stojí. Pánská série je taky boží, Brialy vcelku ve standardní podobě, ale dvojrole Belmonda (tedy frajer před svatbou a troska po ní) je bezvadná a Claude Rich je skvostný v již zméněné scéně s Deneuvkou. Bernard Blier, v drobné roli Michel Serrault. Krása. Jinak je to narvané zcela politicky nekorektním humerm, díky bohu, jen ve druhé polovině na cestě Řeckem se mi zdá, že to ztratilo tempo i dost vtipu,. takže se na top musím ještě podívat jednou, jestli jsme nebyl moc znaven. Chce to ovšem originál s titulky, jsou i v češtině a z doby, kdy se dělaly špičkově.

• 21.3.2020  14:55
    Cukr-blog (2014)

tak tomuhle se asi říká aktivismus v poměrně krystalické podobě. Argumentace stylu - sukr je absolutní zlo, jako Babiš, jako Čína, jako Trump / Putin / Zeman , jako globalizace, jako lepek, jako laktóza, jako alkohol, *nehodící se škrtněte* ... Důkaz? Jaký důkaz? všechno je přece jasné a komu ne, je nepřítel. Je to asi i důkaz toho, že cukrovka opravdu má i vedlejší účinky na psychiku. Autorky je mi docela líto. Jistěže průmysl manipuloval, totéž je ve filmu Děkujeme, že kouříte, americká likvidace veřejné dopravy ve prospěch individuální, i jinde naftová lobby, ale to se děje bohužel všude.

• 10.3.2020  09:42

špatně špatně. Tak za prvé scénář. PO době dost slabé se zdá se mi objevili nějací Němci nebo kdo, komu se vcelku podařilo to oživit. S novou sérií to jde ale do kelu, to už pomalu i Bezouška píše lépe a že to je co říci. Za druhé casting. Když vyměnili Prachaře za Dejdara, zdálo se mi to celkem pozitivní, nevypadá jako vosková figurína. Zadražil pryč a přišel Hána, měl jsem obavy, ale zapadl docela dobře a nakonec jsem velmi spokojen. Pak ale souběžně odešli Kajnarová se Štágfkem a noví jsou naprosto tragičtí. Štáfek sice frajírka hrál rutinně, ale on to zvládá velmi dobře a bylo to uvěřitelné, čtveřice fungovala docela jako parta. Tady dva noví nefungují nijak, jen se naznačuje nějaký vztah mezi nimi, ale ani jeden se nechová moc jako kriminalista. Ne

• 9.3.2020  10:17

tak tady se snad zhulil celej tým a pak šli psát, točit, stříhat atd. To se fakt nedalo

• 3.3.2020  08:38

hroznej díl, Pavel Kříž to snad točil sjetej, protože ve druhé polovině, kde bohužel skoro nesleze ze scény, nedokáže udržet rovinu postavy, takže v plynulém dialogu se 30 vteřin směje, 30 vteřin je tragický (mj), a tak dále, podobně vrah recituje monotonně naprosto emocinálně zásadní odhalení vztahů v rodině. Vzpomněl jsem si na Moskalyka a četnické Lázeňské intermezzo, ale to opravdu nesnese srovnání. Topfer, Rimský ad. byli herecky o kategorii jinde, ale bohužel tady se mi navíc zdá, že pan Hřebejk naprosto kašle na herecký projev, což kdysi byla jeho silná parketa.

• 1.3.2020  19:52
    Oskar (1967)

pro mne jeden z nejlepších Funesu, šílená jízda od začátku do konce. Slovní gagy střídají vizuální, scéna s nosem je snad nejšílenější Funes jakého znám a řval jsem u ní jako mladší smíchy, doslova. Klasický nóbl zámecký interiér a šlověk si pomalu ani nevšimne, že je to skoro vše v jediné dekoraci. Tempo to navíc prakticky neztrácí, já měl dojem, že uprostřed je hluché místo, ale nenalezl jsem ho. Záměny osob, záměny kufrů, ještě trochu a byl by to Cimrman a Jsem tvůj dědeček, nebo jak to tam je. Super

• 17.2.2020  11:39

podle mne je to velice dobré, nečekaně civilní na dobu vzniku, není tam ani moudrá ilegální stranická organizace (ne, že by nebyly vůbec, jak se povinně podle kyvadlového českého principu tvrdí dnes, ale v některých filmech jsou prostě všude a to je taky kravina. Herecky civilní, což je jistě vliv pana Lehovce. Dramatičnost je dost civilní, ale ne že by nebyla. Fakt to mám rád.

• 16.2.2020  16:49

tak tady zase krik dolů, postava Pavly Beretové je dost podivná a celkově pro mne slabší kus, uvidíme dál

• 16.2.2020  16:42

Tak tento díl už skoro dosahuje demence Strážmistra Topinky. Zápletka je naprosto idiotská, rozuzlení přes škatuli od skleniček takové ... obtížně pochopitelné, motivace žádné, youtuberka Teena hrozná atd atd Adamczyk v tomhle díle zcela tragický - nějaký pánský nebo co striptýz??? Policejní president předseda Klubu dementů? I spor mezi otcem a synem po pořádání akce je směšný a Svaťa Skopak nemá vůbec co hrát. Tak snad jen Jana Pidrmanová a pan Hoffman snesou každý půl hvězdy

• 14.2.2020  09:50
    Otevřený kruh (TV film) (1973)

Taková školní inscenace, nebo historická ilustrace slavných osob. Studené a dost sterilní, s místy pěknými, místy zcela rutinními byť solidními hereckými výkony, pro mne osobně se to vztahuje i na hlavní postavu. Mám trochu problém s jeho vztahy se ženami, všechny tři jsou takové, jak bych to řekl, salonní? jako z památníku? z Karolíny Světlé? Za shlédnutí to stojí, ale ne za to se vracet. Podle mne tomu chybí koule, abych to vyjádřil jazykem malířským. Najít v tom normalizační agitku, jak zde někdo psal, to chce ale hodně zaujetí.

• 12.2.2020  16:37
    Malé velké gatě (TV film) (2006)

no ono se tvrdilo o Igorovi Chaunovi, že je to absoilutní king českého filmu a jenom má smůlu na scénáře. Chytil se televize, kde se Léčbou Klausem nějak tak uživil a protloukl devadesátkami, aby se vcelku jasně ukázalo, že tvrzení v první větě neplatí. Takže nevalé TV filmy a pohoda, pohodička. Tohle jsem chtěl vidět kvůli panu DLouhému, toho stojí snad vždy za to shlédnout. Pan Sovják napsal rutinně scénář, činí tak již dlouhá desetiletí a ICH to prostě vystřihl na první metodou žaves a neopomněl si přidat mystično, které k jinak bakalářské historce sedí jako pěst na oko. .

• 8.2.2020  16:17

stále lepší než první dva díly, i když mimno se vrátilo a navíc přibyla podle současných zásad korektnosti další ženská postava, bez které se dnes správná komedie nemůže obejít, tedy Archimedovsky /míním zákon o tělese ponořeném do kapaliny) lehce hendikepovaná.

• 8.2.2020  16:14

Sal jsem ještě po dvou dílech šanci a třetí mi přijde lepší, zejména proto, že tu není nemluvně a tedy zmizely dramatické vtipy o posraných plenkách. Hledání manželčina přítele není zlé, Jana Kolesárová je pěkná ženská i ve svých 40, Adamczyk trochu na hraně nadrženosti, Radek Holub stále dobrý. Dá sa

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18