Peabody

Česko
osoba s láskou k filmu

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 2.5.2021  16:24
    Lékárníkových holka (TV seriál) (1996)

já se prostě dobře bavil, Klára Issová se mi líbila vždycky (Kamila Špráchalová také, škoda že jí bylo tak málo, Tereza Kostková je tady poněkud větší, přitom jkí bylo dvacet, ale rád jsem ji takto viděl) a příběh ženské emancipace je podle mne nejen reálný, ale stylově napsaný, zrežírovaný a dobře zahraný. Jistě, mohl bych dát 3,5, ale to vlastně nejde a 3 jsou mi málo. Řekl bych až citlivě dobové i s reáliemi (skoro jako pan Smyczek), upustil bych od některých stylových přeskoků z crazy do skoro dramatu. Práce s herci velmi dobrá, snad kromě Lukáše Vaculíka, která zrovna v té době přecházel z rolí romantických chlapců, kde byl velmi dobrý, po role chlapské, kde je dnes taky velmi dobrý. tady to bylo něco mezi a přehrával až moc.. Ale oceňuji, mnozí tohle nezvládnou vůbec a v mezidobí se vytratí. Saša Rašilov je jistě pohádkový princ který zachrání princeznu ale proč ne. Jediné co bylo příšerné byla hysterická šarže pana Přeučila, to se dalo jen obtížně vydýchat, on byl vynikající herec, ale někdy tomuhle podlehl.

• 2.5.2021  16:07
    Panic je nanic (2006)

tak další pokud přiživitit se na )spěchu Snowboardáků, aneb klasický merketing, kopie kopie kopie atd. Neschjpný režisér, který se ovšem v klidu živí ordinacemi apod., jeden seriál horší než druhý. To za prvé. Pak si vybere tři absolutné zoufalce, kteří nejen neumějí hrát (dva z nich taky skoro nic víc neodehráli a třetí ano, ale domnívám se jen proto, že je to výrazný křivonosý typ, nikoli herec)- Pár holek taky nic moc podařených, proto ním zase ty ue Snopwboar%dáků a poté i Rafťáků jsou o kategorii výše. Ještě horší je, že jim to nefunguje spolu, což u dvojice Kotek Mádl bylo zcela opačně . Navíc Pak přihodím několik amatérů typu Boučka a přilepím Aichmajerovou, Decastelo a Verešovou jako abych měl mediální oihlas, pak se zde nějakým omylem obkjeví dámy Kovalinková, Fialová a Dvorská, tedy herečky, ovšem šanci nedostanou. Od rekviziotáře (dlouholetého) si nechám napsat jeho další a opět neúspěšný pokus o scénář. Plus neco neméně trapných politických a několik sexuálních - neméně trapných - poznámek. Hodně hrozné.

• 2.5.2021  15:14
    Hra, kterou nikdo nepískal (TV film) (1973)

není to až tak špatné, ovšem dva mladí hrdinové nejsou bohužel dobře obsazení, J POkorná by ještě ušla, ale M NOhýnek je podle mne tragický. Štěpničková dobrá jako mnohdy, Adamíra jako skoro vždy, i když ty texty jsou místy dost toporné. celkově docela nuda.

• 28.4.2021  15:52

no hlavně velký zklamání koho to potkalo :-( J8 už už jsem se podle názvu těšil a ono ne.

• 20.4.2021  11:12
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

dost slabé mi to bohužel přišlo, hrozná zejména postsynchrony, zpívané jako emrická angličtina s chybnými přízvuky, jako by to byl komerční rychlodabing. Filip Cíl bez nějakého charismatu, princezna s emi nelíbila, Onndřej Vetchý neměl co hrát, Jeho konečné prohlášení Tak teď už topmu nerozumím vůbec je vlastně hlavní poselství filmu. Navíc odfláknuté triky, šílená je třeba ta výměna šatů na samotný závěr, kde střihač nedokázal ani navázat gesto, za tohle by na FAMU vyletěl okamřitě. Úpadek řemesel nejen v Čechcách, ale zdá se i na Slovensku.

• 17.4.2021  16:22
    Vyloučený (2021)

Měl jsem pocit, že se dívám na Příběhy obyčejného šílenství po turecku, jiný styl, jiná realita, místy jsem sice nevěděl proč je tam to či ono, ale malý zmetek a oba hlavní protagonisté se mi líbili a asi bych sice dal 70, ale 3/5 je mi málo.

• 15.4.2021  08:32

Výborně - podle mého názoru - napsané, s nečekanými zvraty skoro bych řekl Agatha Christe - takový ten minimalismus, kdy je pět postav a 4 možnosti a stejně je všechno jinak než se zdá. No a Silver Dagger je krása nesmírná a Ebony Banks pěkná, až je člověku líto. Herecky jako u tohoto seriálu je zvykem takové tlumené (asi jako jeho barevnost), ale pod povrchem je toho mnoho. Ani aristokracie to nemá až tak jednoduché a ještě bych ocenil dnes nezvyklou třídní nenávist Johna Bacchuse ke šlechtě.

• 14.4.2021  12:18
    Mezek (1985)

Asi největší role Jiřího Hálka, velmi dobrého herce, který je i zde vynikající. Civilní pojetí, poměrně reálné, klasický Drha, slušný režisér s limity, které nedokázal překročit. Takže sledujeme slušné i méně známé herce, opatrně nadhozená i docela aktuální témata, neméně opatrně nakousnuté i opravdové problémy, ale vše tak nějak plyne bez oblouku. Chyběl lepší scénář, nebo dramaturg? Když jsem nedávno listoval knihou Drhova soukmenovce Pavla Meloiunka, který ho v ní snaživě a podbízivě šacuje na nejlepšího režiséra své doby, přišlo mi to až líto.

• 5.4.2021  15:29
    Zločiny Velké Prahy (TV seriál) (2021)

škoda ušlé příležitosti. Pánové by si měli něco přečíst o zákonech dramatu, případně angažovat dramaturga. Za zásadní a naprostou vadu beru to, že postavy se jen posunují jako figurky na šachovnici, velice zajímavé téma sporu mezi rakušáky a legionáři se celých deset dílů ani nepohne, Ondřej Malý a Jaroslav Plesl se sice občas potkají, ale nic. Ani náznak spolupráce, nebo rozvoje sporů, Miroslav Táborský občas pohovoří, ale nic víc a Bartoškova figura je jen trapná. Skutečnost, že aposlední díl vrcholí souložením manželské dvojice hlavního hrdiny mi přijde symptomatická, autorům to asi přišlo cool, ale není. Nestojí to prostě za nic. Nechci řešit detaily jako jsou sice efektní, ale nevalně a místy zcela špatně užité rekvizity, zejména vybavení místností sloužících, historický jazyk nehudbu a pseudodramatyzující kameru. Celý karetní klub je jen dekorace, milá, ale nic víc, nic se tu nikdy nestane, důležioté informace se tu nevyměnují, podstatná setkání taky ne, občas se objeví nekdo nový a .... zase nic. Akorát v posledním díle osvítí Budíka duch svatý a dojde mu ta tříska. Myslím, že se to dost nepovedlo a místy je to prostě odfláknuté. Herci jsou tím lepším, pokud mají co hrát, což místy není, ale v tom problém nespočívá.

• 3.4.2021  13:45
    Hnízdo (TV seriál) (2020)

docel amilé překvapení, výhoda je, že ty herce tady lověk moř nezná, takže neruší, jestli jsou nebo nejsou okoukaní. Pro mne nikoli. Scénář je sice pro mne osobně za hranou citového vydírání (Dietl vždycky velké emoce shazoval hned v další větě - viz Nemocninici, kde Dr Fastová sice sdělí Sovovi staršímu že v životě za žádným mužským tak neběhala a nechá si políbit romaticky ruce, ale hned dodá s pohledem na vilu, že ta barabizna dá při úklidu pěkně zabrat - tady ty záběry na malé něžné miminkovské ručičky a podobně jsou hrozné), obsahuje neuvěřitelné množství již někde použitých klišé (viz v závěru odchod mladých, zcela jako v Okresu na Severu odchází Svojtka s mladou plátenicí pracovat jinam, aby se postavili na vlastní nohy, akorát tady je to do Paříže, jak odpovídá lepším lidem na úrovní architekta Ivana, i ten rozhovor zbylých starších manželů je podobný, jen je prohozen genderový akcent, tam chápe Moučka a nechápe Švorcová - , ale přesto je podle mne velice dobře sestaven. Herci jsou další velké plus, nejsou to manekýni ani manekýnky, ale vcelku - vzhledově - normální lidé, takže i hodně vykonstruované situace jsou jim docela uvěřitelné a znovu se potvrzuje, že SR má prostě řadu herců chlapů,. což tady po smrti Radka Brzobohatého dost chybí. Krásné slovenské hertečky tady jsou méně, vlastně jen ve vyšších společenských třídách, Modrava, její dcera, i ta sociálka krásnou nevynikají, ale herecky jsou víc než solidní. Bylo mi na blití z úvodní melodie, měl jsem pocit, že pan Štaidl vstal z mrtvých a napsal k seriálu něco nového vlezlého co se bude líbit. Nicméně manželka si šlehala svou dávku emocí zcela pravidělně a sám musím uznat, že to je hodně dobře udělané, i když nejsem cílová skupina. Takový ten žádoucí pocit - kurva já se mám vlastně skvěle když tyhle problémy nemám, sice se manžel občas ožere, ale šperky mi nesebral a auto nepropil, manželka sice není zrovna jako hvězda Star Dance, ale zase mi kukačku nepřinesla a děti sice občas přinesou kuli a moc jim nerozumím, ale sebevraždu nepáchají, do super hotelů sice nejezdíme, ale zase nás nikdo nevydírá - tedy pocit štěstí, kvůli kterému se na tohle lidé koukají, byl nastolen. S dobrými to dopadlo dobře a se špatnými špatně, jak se poškleboval kdysi cynik Oscar Wilde, zavládlo Smíření a Odpuštění a Láska a holky si poplakaly a vše je tedy jak má být

• 31.3.2021  15:34

no přiznám se že pro mne byl návrat Laviho osvěžením. Ta postava sice nebyla podstatná, ale nebyla nezajímavá a zabrala čas, který by jinak vyplnovali kolega Patka a kolegyně řekněme Velkooka :-)- No a ti mi tedy absolutně nechybí. Docela by mne zajímalo, jestli se to plánovalo, nebo jestli je to reakce na negativní odezvu nové dvojice, která má ale platné smlouvy. Už jsem se lekl, když trefili Dejdara, že už chce taky utéct, ale naštěstí je to jen rameno. Pan scénárista by se měl podívat co je v boxu úder zvaný zvedák a co je úder zabíjející jednou ranou zlomením vazu (doporučuji Bruce Willise a Last BOy Scout - toto není zvedák, prosím, pokud se tedy hrubě nemýlím)

• 31.3.2021  11:36
    Otravný víkend (TV film) (1989)

no mne to nijak nadšením nenaplnilo, mladý Trojan se mi zdálo, že je nucen k jiné herecké rovině, než která je mu vlastní a zdál se mi nepřesvědčivý, jakkoli ho mám jinak velmi rád. Paní Wilhelmová má myslím větší roli než zvládá a místy v hystericky vypjatých scénách a la Slávka Budínová zní falešně. Ne mockrát, ale místy ano. Vala je solidní, ale zase nemá dost prostor. Zápletka je sice čitelná od okamžiku kdy si kluci dělají smaženici, ale není špatná, jen zbytečně natahovaná - ještě ho vysadá dva zlodějíčci a pak ho najdou dva staří a ještě není v nemocnici a ještě ne atd atd Hlavní problém je podle mne herecký a možná režijní vedení je trochu jinde než zmíněné dvě postavy.

• 29.3.2021  18:32

nějak nechápu, jak se tento díl líbí - zcela zásadní problém je podle mne to, že nejprve Budík jde s půlpytlem hledat revolver do šuplete, kde jsou jen hadry a zbraň tam není. Po nějaké době tam revolver najdou a ihned zatknou půlpytla. WTF??? to jako že po vraždě ho tam neuklidil a pak po několika dnech ano? Velmi rafinovaný notor. Mně to přijde jako scénáristická bota erste klasse. Problém druhý, ono se to opakuje už několik dílů, hlavní pítrací metoda je, že prvníího, kdo to technicky mohl udělat a mohl míz nějaký sebemenší důlvod, sebereme, vyslechneme a obviníme z vraždy, přičemž mu Langioš otcovsky vysvětlí že přiznání je polehčující okolnost. No a v tomto dílu se takto postupovalo sekvenčně dokud zbýval někdo, kdo ještě mohl být podeřelý a koho nám někdo jiný rozmluvil (tu policista, tu kněz). Cetertem autem že mi hudba přijde strašná, přetékání přes střihy do zcela jiné atmosféry mi vadí a patologické kývání kamerou mi přijde taky špatné. A jen technicky ad honajz, vystoupit z církve myslím šlo a jde to dodnes, udělá se poznámka do matriky. Ve 20 letech se to dělo, lidé přecházeli do československé církve, nebo demonstrativně zůstávali bezvěrci. Nejsem ale historik

• 15.3.2021  17:49
    Krásná paní ševcová (TV film) (1973)

Ano, paní Balzerová je neobyčejně krásná a stojí za to se podívat, Josef Somr výborný, mně osobně tady vadí pan Menšík, je to jeho ukřičená a halasná šarže, ta mi nesedí. Později už byl zase lepší, ale v této poloze ho nemám rád

• 12.3.2021  10:56
    Touha po vraždě (2020)

BW mám moc rád, ale tohle je opravdu odpad, naprosto klišoidní scénář něco o vojenských programech, něco o chamtivosti farma firem (na že by obojí nebyla pravda), plus banda neherců kolem BW. Hrozný Ještě pak umocněno Bartošovic duem, tedy značně nečeským překladem a pod réééééééžijnou tlapkou paní Veronyky Veselé naprosto hroznou režií dabingu současným rychlostylem, na první dobrou, lidi čtou text vedle sebe ale ne spolu, intonace je taky nečeská, pokus o cool ameryckou dykcy. Nebýt rychloposuvu, nikdy bych se toho konce, kdy jsem se doslechl kdo nás takto obohatil, nedožil. Jeden prastarý slovenský film sa volal Varúj!. Tak varuji

• 3.3.2021  13:56
    Figarova svatba (TV film) (1984)

aneb jak se sešli provinciální a nevalní herci (JK tady není o moc lepší) a sehráli podle mizerného scénáře komedaj. A navrch KaREL vOCHOČ, omg. J Jelenská koketující po telefonu s policajtem, to by jednoho nenapadlo.

• 2.3.2021  14:00
    Hlava Medúzy (TV seriál) (2021)

no je pravda, že JČ jako atomová vědkyně byla ještě méně uvěřitelná, ale to neznamená plus pro tento casting. Kdo vyhrál interní soutěž kostymérů o to, jak ji ješště hnusněji obléci? (napříč filmovými díly asi Václav Marhoul). Je pravda že i Steven Seagal v posledních filmech běhá málo a bojuje ještě méně, tady bylo vidět proč. místy hrubé chyby v detektivní logice (zuřivé pátrání podle mapy, asi nehrál jako dítě hledání názvů, jinak by si ho přečetl), nelogická práce s hudbou, vykrádačky slavných filmů by mi až tak nevadily, pokud by byly trochu s nadhledem. Petřě Bučkové se ta docela drsná policistka docela věřit dala (jí ano), nelogické zařazení komicky hláškujícího JD mi tady vadilo, jakkoli ho jinak mám rád někdy od Phila Vance. Celkově je to mírný podprůměr, jsou i horší a i FR tanočil horší věci, tafdy se celkem držel na uzdě, nestříhal po 4 vteřinách a necukal tolik divákem. Ano, některé věci neumí (jako je vést herce, držet nějakou jednotu výrazu a natáčet vypjaté okamžiky), ale - jak říkám - tohle je na něho docela slušné.

• 24.2.2021  10:00

dost zoufalé, pořád si každý hraje co chce a neladí to dohromady (Dvořák vtipkuje (ale ten vtip že Strach nic nenatočil je pěkný, ano), hlavní hrdinka se snaží každou větu vyslovit bez jakékoli intonace, natož emoce a dost se jí to daří, Strach skoro neexistuje, což je škoda, protože je i herec Světlana Nálepková vystupuje v roli velké herečky (což je asi vtip, hrát nikdy neuměla)). Navíc tentokrát nejen že šéfové narazili tu hučku, ale zjevně kostyméři soutěžili i o titul DO JAKYCH PRISERNYCH HADRU BYCHOM JI JESTE NAVLIKLI?. Hlavní zápletka sice není zcela nemožná, ale zato je tak nějak podružná, jistě vraha nelze odhalit hned na začátku, jak si zde někteří libují, ale osobně v tom nevidím až takové plus.

• 22.2.2021  17:23

¨ne ne a ne. tohle není Predátor, to je bezpohlavní politicky koretní sračka ve stylu Walt Disney nebo Marcel, kde dominuje samozřejmě vědka a dojebává to genyjáááální dítko. Fuj Je to udělané pro mozky vymyté sociálními sítěmi, neschopné se soustředit na více než 5 minut kdy muž už musí přijít další hláščka, ftip atd a co bylo dosud je nepodstatné. Nedejbože myslet. Připomíná mi to Řím před páídem císačství, kdy barbači klepou na vrata, ale spolemost řeší pseudoproblémy. Prostě další sequel jako tiskárna na prachy. Jinak nic.

• 15.2.2021  19:29
    Máme se rádi (TV film) (1987)

myslím, že včetně Karla Vochoče, reaguji na kolegu Topiho - cituji - Navíc to obsazeni ostravských herců je příšerné, s vyjímkou Karla Vochoče.

• 15.2.2021  19:15
    Vytriezvenie (TV film) (1987)

polský Amatér se dá vidět pořád, ale tohle???

• 15.2.2021  19:14
    Poslední zkouška (TV film) (1977)

ukázka toho, jak je možné příšerným hysterickým herectvím p Procházkové a neherectvím p Prokeše a i Kuby zastřít i takové hvezdy jako byli pp Voska a Čepek a krásnou Evu Jakoubkovou.

• 15.2.2021  18:42

tak tento díl mi přišel o něco lepší, myslím, že Hlaváček byl trochu lépe zapojen (nemyslím počáteční zapojení), dokonce i na něco pčišel a bylo mu to uznáno, buď si zvykám, nebo se méně často nakláněla kamera. Na rozdíl od mnoha místních diskutérů mi hlavní zápletka nepřijde nemožná, myslím, že 80 letou paní, hluboce věřící, pyšnou a soustředěnou na čest rodu, to není zcela nemožné. Navíc předpokládám, že scénárista vycházel z nějakých dobových případů. a necucal si všechno z palce. Ano, trvají nedobové dialogy mezi hlavními postavami, i když žid se docela snažil (jako v Humoreskách), trvá nehudba (abych to řekl klausovsky), ale třeba tubera netubera se mi docela líbila.

• 14.2.2021  19:42
    Volavka (TV film) (1990)

slabá moralitka, herci sice docela dobří, ale tady nemají co hrát a nebaví je to, dialogy a zápletka stokrát přežvýkané, klasické schéma - výchova v neúplné rodině rovná se cesta do pekel, - špatná parta cesta do pekel, - chyby rodičů opakuješ. odehrané na čtvrt plynu. bez zájmu a režisírce je to asi taky jedno, honorář je, tak rychle na první dobrou a za další štací. Ne že by to v tom příběhu nebyla mnohdy a možná i většinově pravda, ale kro se na to má koukat.

• 10.2.2021  11:07

pořád se mi moc líbí výběr lokací a záběrů, to si asi pan Brabec hlídal, ale jakmile se šel věkovat něčemu jinému, pokračují z mého hlediska naprosto idiotské nakláněčky kamery. fskutku avantgardní. Neméně avantgardní je zvukový doprovod (tomu se nedá říkat hudba), sestávající z několika tónů opakovaných a varírovaných ad libittum, občas dramatizují funkčně, zhusta nefukčně, třeba když se prohledává místnost, zabere se v detailu něco co nemá žádný význam a hudba nám k tomu chystá nálet na vietnamskou vesnici. Herci pořád velmi dobří, jen tedy karikaturní komické prchání kominíka s nohama od kraje ke kraji jsem nepochopil, asi to je reakce na poukazy na chybějící aspoň trochu humor (chyběla hláška Mazánku, takhle se prchá?). Taky by si pan scénárista, když dobově správně chce zařadit mariáš, měl nechat poradit, že hráči ve zjevně elitním klubu, na které se kouká (v jednom záběru) asi 15 kibiců, nemohou být tak blbí, aby tři štychy před koncem nevěděli (tedy dva z nich, Predrag to vědět nemohl, ale rád jsem ho zase viděl), že jsou dvě sedmy prohrané, protože dva trumfy zbývají v jedné ruce protihráče. Taky jsem měl o chvíli později pocit, že sedí u stolu najednou 4 (pauzír?), ačkoli předtím byli tři. Jasně, úlitba dobovému sebemrskačství že my Češi jsme byli ti zlí a hodní byli Němci (pro mladší - fakt to nebyla většinově pravda, právě naopak - zlaté Humoresky, kde je to ukázáno pravdivě, ale ono Moskalyka na rozdíl od pana srdce Němci léta neživili). Rovněž se mi zdá nesmysl, aby jim manželka předpokládaného pachatele řekla, že pod uhlím jsou hadry zabitého, oni vědí, že podezřelého pustili domů a že to není kretén, který neví, že je to důkaz proti němu, takže by tam rada Vacátko už hnal lidi, aby důkaz zajistili, než pan řídící rozdělá v kotli a spálí to, ale oni sedí kolem stolu jako puci?? Leda by to byla vtipná metafora na zcela nevyužité loutky v názvu, to jo. A nemám rád uhoněné a ukřičené filmy, ale přece jen tempo je i na mne trochu moc p o m a l é. Ovšem pro mne je to pořád lepší než Plzeň, Ostrava. Luhačovice a zcela děsivý humourný Max

• 6.2.2021  20:06
    Rammstein: Engel (hudební videoklip) (1997)

ale ta původní scéna se Salmou Hayek je síla.

• 3.2.2021  19:34
    Kurýr 2 (2005)

zajímavé. Jakmile se v sequelech začnou objevovat malé vtipně hláškující děti, jde to celkově do kopru. Jakmile se začnou objevovat vražedkyně v sexy prádle, je to ještě horší. Jestli je to Indiana Jones nebo Bruce Willis nebo JS je vcelku jedno, prostě nějaká scínáristická nakažlivá choroba k tomu vede. A souhlasím, že když se ztratí napětí, protože víte, že ať je to jakkoli fyzikálně nemožné, povede se to, tak to člověka začne nudit. Pokud tedy má zapojený mozek a nenechá se uchlácholit výbuchy, ohníčky, střelbou atd. Když jsem u jedničky napsal, že u Emmericha nebo Baye by mne to nebavilo, tak tady to adaptací pro emerického diváka dosáhlo stejných hodnot. Ne e

• 3.2.2021  19:28
    Kurýr (2002)

jak tady někdo naříkal, napoprvé solidní akční film, napodruhé už to vadí. Prooboha, proč napodruhé? leda bych na to psal diplomku. Ale nenudí, dialogy se dají přežít, na oba hlavní se kouká dobře. Krajina je taky pěkná a francouzský policajt mi taky vyhovoval. A zcela souhlasím, že z Emmericha by se mi dělalo naic, tady se jen pousměju.

• 2.2.2021  11:23

Nechci dělat soudy po prvním dílu, tedy jen poznámky. Docela slušné, oceňuji velmi výpravu, rekvizity, filmové natáčení, tady se Tv plácla přes kapsu a je to dobré, i krávy tam jsou a nedělá je strýček Jedlička. Sice nechápu, proč svítí jak elektrikou, tak svíčkama, ale to je nepodstatné a taky chápu, že když mají hezké rekvizity, tak dají pěkné věci i děvečce od chlíva (lampa). Mohl by se pan scénárista někde podívat, že březové koště má proutky nebo větvičky, ale fakt nemá štětiny, to je jiné koště. Skutečnost, že jediný humorný provek je čokl pana policejního prezidenta, kterého hraje pan Bartoška jako pánaboha z Anděla je skoro škoda, ne že by se musel dělat humor furt, ale když nění nic, chypí, zejména pokud je to podtrhováno hudbou jak z italského horroru z 80 let za pár šupů, klávesa, 5sec klávesa jiná, 4 sec. cinky linky rolička pauza. Melodie - zakázáno, inu drámo. Herecky docela slušné, Plesl lepší, Langmajer takový slušný standard bez zbytečných šklebů, Táborský neměl moc co ukázat, dámské role se vyvinou - snad, Jenom ten policejní asistent Hlaváček je moc půjčenej od Cimrmanů, prohledávat místnost a vynechat skříň jen proto, že nemám klíč, aby se později dramaticky odhalila pachatelice, to je scénáristický majstrštyk. . Líbí se mi problematika legie x bývalí mocnářští policajti, v armádě legie vyhrály jasně, tady se to asi mlelo, to je fajn ukázat, že to zase taková idylka nebyla. Co se mi nelíbí vůbec je kamera, která se neustále z roviny naklání, svislice jsou šikmice, nevidím v tom žádný smysl, i koleje jsou chvíli dolů, chvili nahoru a zejména ve scéně, kdy zfetovaný syn nakládí debilně hlavu napravo nalevo a kamera dělá totéž ale asynchronně - to bylo docela únavné. A najmout jako kameramana žábu, aby byly samé podhledy je kreativně odvážný prvek. Logika toho, proč musí být vše vyřešeno do příjezdu pana poslance mi unikla, jasně jako že aby byl tlak na Budíka, ale jinak - důvod. Rytmizace prostřihy vlaku - no nic moc. Ale podívám se i na další, těch dobrých prvků je taky dost.

• 1.2.2021  19:06
    Bomba (1957)

Na tu dobu a na Jaroslava Balíka je to podle mne nadprůměrné, někteří herci jsou vynikající - jako většinou pan Štěpánek, Růžek, a i ti ostatní jsou až na výjimky (Amortová ani tady ne) velmi slušní - Hevrle, Lackovič, Deyl. Jana Štěpánková je moc pěkná, pan Brodský jako srab je ok, ve chvílích kdy má chlapácké řeči moc uvěřitelný není. A ono opravdu když o něco jde, umějí lidé být odvážní a leckdy i ti, od kterých se to až tak nečeká. Ano, někteří - lékaři - jsou až trochu moc sošní a načesané vlasy a makeup ženy čerstvé rodičky to tedy nevím, Nicméně se soudruhuje jen tak uměřeně době, stranická iorganisace se neschází a ani okresní tajemník zde není, takže jo, dobré - na tu dobu, jak jsem uvedl.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21