Peabody

Česko
osoba s láskou k filmu

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 20.11.2017  20:55

Bondy mám rád a to jak Fleminogovy knihy, tak klasickou frančízu. Podle mne tohle není parodie, ale taková hra na motivy, jistě, opakuje, (vykrádá?) spoustu nápadů, ale právě tím, že se nesnaží být nějak originální, jako spousta jiných odvarů bondovek šedesátých let, tak má podle mne jistý půvab. Takové setkání s dávným kolegou, na kterého jste pozapomněli, ale máte hodně společného - třeba když jste krátce dělali ve stejné firmě, takže známé tváře tady hrají samy sebe, padouchové jsou padouchovatí, dívky krásné, i vtipy na Conneryho a to že Neil C je Neil C není pro mne trapné, ale je to hra na známé hrací desce, s podobnými figurkami a kartami, trochu jiná, ale ne moc. Ale je pravda, že jsem bondofil a jiný si to užít nemusí. .

• 18.11.2017  11:44
    O život (2007)

stejně nechápu, kam se podělo režijní umění MŠ, po vrať se do hrobu a Díky za každé nové ráno je to prostě už jen propad a tragedie.

• 1.11.2017  18:19

JO MIládka to byla lolitka jako vyšitá, a celkově klidový letní dívčí románek bez zbytečnoých schválností.

• 22.10.2017  13:21

MArigold má pro mne asi nejvíce pravdy. Hollywoodu chybějí náměty, takže remakuje sequeluje prequeluje a przní kus za kusem fšechno, i to, co bylo perfektní, a jako nikdo nedosáhl na prvního Vetřelce - Cameron přidal sice spoustu akce a humoru, ale napětí nedokázal vytvořit - stejně tak svět jedničky BR nemá s tímthle americkým polopatismem pro většinového diváka, který myslet nechce, nic společného. U Totall Recall to tak nevadí, to nemá tajkemství a i původní je akční, takže remake je jenbom zbytečný, ale tady se ztrácí. Je to krásně koukatelné a řemeslně nezvadní, ale není to ono. Jako dnešní hry, krásná grafika, ale obtížnost, potřeba m,yslet a vkládat si do filmu vlastní emoce a určitou kreativitu diváka ta tady chybí - všechno už má hotové a když ne, tak mu to vysvětlíme velmi prostými dialogy. Jak se říká v jednom mém oblíbeném polském filmu - Má power, ale Nie ma tajemnicy,

• 17.10.2017  20:32
    Muzzikanti (2017)

tak jen jsem nahlédl a uprchl. Nicméně jedna scéna mi utkvěla - kdysi prohlásil Marek Eben, že vždycky chtěl hrát bigbít, ale, protože ví, jak vypadá, nešlo to. Pavel Kříž asi nemá doma zrcadlo, v tom šátku před mikrofonem vypadá, že jsem se málem smíchy počůral. Pak jsem zahlédl pár hezkých holek, on měl pan režisér vždycky dobrý vkus - tedy na holky..

• 8.10.2017  17:49
    Dům pro celou rodinu (TV film) (1981)

ten bod je za mladičkou Apolenu Veldovou, jinak je to nevalný námět, nic moc scénář a bneméně rutinní režie. Slabounké

• 2.10.2017  19:40

viděli jste Švankmajerovu Alenku? Viděli? Četli jste knihu? Pokud jste dali dvakrát ano, neptejte se mne proč jenom jedna hvězda. Prachy možná dělají člověka, ale neudělají Carrolovu Alenku, ale jen něco, co je jak si normální Američan přečte vysoce imaginativní předlohu. Doslovné s omalovánkami a ve stylu svých vlastních vizuálních představ. A ty jsou omezené tak, jak tady vidíme. Frank Zappa věděl proč nahrál Plastic people - tohle jsou přesně oni, přečtete si jeho texty a poslechněte jak je vnímal.

• 26.9.2017  14:45
    Smrt v sedle (1958)

na padesátá léta překvapivě westernově laděná romantika, kde se Rodokapsy neodsuzují jako ideologická diverze. Nádherné interiéry Slovenského ráje, dobré herecké výkony, absence závazků, úderníků i stranických tajemníků, není divu, že se na to lidi hrnuli. A Rudolf Jelínek myslím solidní, Lukavský, Růžek, Sovák ad vynikající.

• 22.9.2017  15:47
    Milenci a vrazi (2004)

Když ta kniha vyšla, bylo to dost zjevení a vůbec rané Páralovy prózy byly událostí. Zobrazení absurdit kolem zvládal s chemickou přesností. Dnes se to dá těžko vysvětlit. Tenhle film je falešný a prázdný a zdá se mi především, že jde o nepochopení smyslu díla. Hovoří - li se o leporelu v textu distributora, je to pro mne slátanina. Ta kniha drží pohromadě skládá obraz jako kaleidoskop, tohle ne. Řada dobrých herců se tam prostě plácá, scénář a režie musí být příčinou. Rozebírat jednotlivost nemá cenu, proptože problém je v koncepci. Znechutilo mne to i když odpad je asi nespravedlivý, jsou horší věci. Jen poznámka, myslím, že jediná dobrá až vynikající realizace Párala je hned ta raná první - Bočanova Soukromá vichřice, se skvělým Josefem SSomerem, Danielou Kolářovou a Pavlem Landovským. Ale zase si řekněme, že Kachlíkova Radost až do rána je daleko horší, než tohle, protože tam není ani režijní řemeslo. Obě Jirešovy adaptace jsou slabé, zase, spíše řemeslo než dobré uchopení (aleo něco slabčích látek). Drhova Muka obraznosti jsou strašná, pocit svobody zcela zahltil autory (ale ta kniha už nic moc). O Playgirl¨s bych nemluvil, to je už jen odvar Párala, jestli to psal pro prachy nebo co, stejně se to nepovedlo a realizace podobně jako Muka uvízla na tom, že když ukážu sex, lidi se pohrnou. Ale to samo o sobě nestačí. . Pan Polesný není můj oblíbený režisér, někdy je to podle mne řemeslník, jindy chlebař, ale tohle se mu myslím silně nepovedlo.

• 20.9.2017  18:41
    Zmizení herce Bendy (TV film) (1979)

herci vynikající, i průměrní, ale i ti vynikající nakonec ucouraní, na vině je podle mne jediná osoba, paní režisérka a scénáristka v jeidné osobě. Ta povídka je skvělá, myslím, že jedna z nejlepších Karla Čapka vůbec a natočena byla vícelrát. Tady to ale nátáhla paní Valová (když se podíváte na její tvorbu, opravdu to lumen nebyl) nad hodinu (honoráře byly vyšší?) a tudíž musela zvolit v e l m i pooooooo m a l éééééé t e mm p o, aby to nabylo. Asi jako když víc nastavíte kaši. K tomu donutila asi i herce, kteří pak recitují, pauzují , celé je to bez jakékoli chyby, ale prostě nudíííííííííííííííííííííí c ííííííííííííííí. . .

• 20.9.2017  18:11
    V novinách psali (TV film) (1987)

taxem přemýšlel, proč tomu dát alespoň jednu hvězdičku. Slečna Hudečková? No, račte prominout, ne, je sice z herecké rodiny, ale herečka není a nebyla. Ta dvojice rodičů? No way, není proč, nechci komentovat paní Hlaváčovou (sestra slavnější herečky a opravdu paní herečky), celoživotní figurkář Dušek sice nic nekazí, ale taky nic moc nepřidává, tudy to nejde. Vydra s Bouškovou? Ale proboha za co, on je sice taky ze slavné rodiny a je to kus chlapa, ale herce myslím ani kousek. Milostivá tady nic nemá co ukázat kromě krásných očí. Klišé na klišé, prostě anekdota rozvedená na 20 minut. Za to jsem ji mohl dát, že ta blbina není ještě delší. No a režie paní Moskalykové, shodou okolností dalšího dítěte ze slavné rodiny, je takové odběhnutí si na svačinku. Nekazí taky nic nepřidá taky nic. Komentujícímu kolegovi moc přeji, že tomu konci dokáže říkat vtip a pointa, asi bude mít hodně veselý život.

• 19.9.2017  09:24

ano uznávám pár hezkých holek, ale jinak blbé, excesivně vulgární, vtipy na úrovni páté třídy základhí školy. jen doklad jak hluboko se dá klesnout.

• 17.9.2017  15:26
    Tango a Cash (1989)

Ale jo, nečekal bych tuhle dvojici že bude ladit, ale vcelku ano, hlášky dobré no a debut Teri Hatcher nemůže mít chybu

• 17.9.2017  15:09

cvičení na téma dokument jako manipulace. Jako takové je to vynikající a jestli učí tohle pan Janeček na Famu, tak pambu s náma.

• 15.9.2017  10:26

Vcelku standardní, tedy poněkud prostá , ale nikoli extrémně blbá komedie. Marcel Bystroň je podle mne tragéd (a nechápu, kdo si od něho může koupit scénář po tom, co má na kontě) , pan Chlumský velmi slušný řemeslník, takhle nevznikl propadák a slušně zvládl i dětské role - to je zejména vájimka proti jiným filmům. Pánská trojice spíše rutinní šarže, bohužel, takže pan Čermák solidní, pan Langmajher bohužel málo hraje - jako v komediích často, pana Lišku nemám rád a nejsem vůči němu objektivní, tady mi přišel snesitelný. Záplatka atd je - jak se českému divákovi dělá rodinná komedie - soudobá červená knihovna s komickými prvky. Do letních kin s flaškou růžáku a pěknou holkou dejme tomu, ale jinak nic moc. Nicméně podruhé mne to donutila vidět manželka a přišlo mi to mírně lepší než napoprvé.

• 10.9.2017  18:57
    Miláček (2012)

Asi jsem viděl nějakou jinoui verzi se setjnými herci, herecké umění opravdu nevnímám jako po 90 % filmu tupý výraz, tenhle hoch hraje asi jako kdysi Val Kilmer blahé pameti, to je děs. Prostě klasický další důkaz toho (Mušketýři, .Můj táta milenec a mnoho dalších), že americké publikum požaduje něco hodně jiného a páni fabrikanti (nelze považovat za tvůrce) z velkých studí mu to umějí dát, správě předžvýkané, upravené, vždy s nejnovějšími mediálně vytvořenými "hereckým esy", ve skutečnoisti efemérními celebritkami.

• 9.9.2017  21:38

nedá s enic dělat, dobře udělané řemeslo, podmínky ukázány skutečně docela drsně, ideologie dost málo, ono tehdy asi nebylo vše tak jednoduché, jak je to z dnešního pohledu.

• 9.9.2017  12:55

Jsem poněklud schozofreení, pokud jde o tuto ... snad komedii, protože manželkka se bavila výborně a uvolnilo ji to. NO je to klasická červená knihovna v současném hávu, Už dlouho jsme neviděl takové nakupení klišé, jako tady, tolik rlůžové a pastelových barviček aby byly dámy spokojeny, mužné polské herce (ono to bez nich asi nejde, takové typy jako byl kdysi Perepeczko, nebo Linda a další tady fakt nemáme, i když tihle dva mi přišli výrazně slabší, kdeže je Geralt z Rivie). Pohled na Táňu Pauhofovou a Kláru Issovou mne vždy potěší, jsou to krásné dívky/ženy, oblečené i jinak (tady spíše a) :-( ). Ondřej Sokol hraje svým klasickým stylem, to jest jeho výraz stále připomíná palačinku, Luboš Kostelný je podle mne jedinou slabinou castingu, jeho buzík mi přišel nezajímavý (na rozdíl od p. Vaňka). Probírat smysl zápletek nemá smysl, lékař, který naváže vztah s paní, která má dvě děti s dvěma chlapy a přitom se furt chová jako sedmnáctka je jistě možný /i když pro futuro jistě rizikový. O tom, že všichni jsou ekonomicky naprosto za vodou, nikdo v zásadě nepracuje (tedy dámy projdou kolem kasy, něco naprosto neschopně zabalí, developer vydá pokyn Kupte, Prodejte, Uplaťte atd.), netřeba hovořit, to k žánru patří. Prostě smyslem života je orgasmicky se nechat pomilovat na stole nebo čemkoli, a pak se o tom chichotat s kámoškou, vše ostatní je druhotné.

• 8.9.2017  17:02
    Televarieté (TV pořad) (1970)

no hodnotit to jako celek nejde. Tehdy jsem to hluboce nenáviděl jako dítě a když jsem musel (velmi vzácně na návštěvě, doma jsme to nevedli), díval jsem se na to s opovržením. Uznávám, že EIn Kessel Buntes byl ještě příšernější. Vystoupení různých bulharských a sovětských a já nevím jakých šmíráků bývala strašná, naši "umělci" byli občas snesitelnější. Bohdalová s Dvořákem se mi nelíbili, když se na ně podívám dnes, je to neuvěřitelně kultivovaný humor, ale pořád je o ničem a pořád je to komunální, tedy pečlivě odsouhlasená satira jen tam kam se velmi opatrně smělo. Absoplutně žádný důvod k nostalgii nebo obdivu v tom pro mne není.

• 16.8.2017  20:20
    X-Men (2000)

Nejsem nijak velký komiksový fanda, vyrůstaůl jsem sice na Barberelle a dalších (rychlé šípy zase už ne), ale tohle se mi líbí hodně, děj je jednoduchý, ale ne tak primitivní jako u Batmana nebo Supermana, kde mi to šlo na nervy, herecky odpovídající, hezké holky, pěkné triky, všechno šlape, ale zase to není Fast and Furious, velmi mi to sedlo. Leckdy se mi stává, že mi triky vadí, nebo ruší, tady plynuly tak jako by byly alternativní realitou. Zápletka uměřená žánru, jak jsem už říkal. Jen Rogue je taková trochu nemastná neslaná, ale třeba je to podle předlohy OK, Mystique i Jean Grey ji vynahrazují, je to dobře zvládnuté i co do množství postav, není to zase vyložené panoptikum, ale jsou rozumně zvládnutelné a zase jich není moc málo. Jo jo dobré, hodně, váhal jsem 4/5, protože je to tak 90 %, ale co by ne

• 16.8.2017  13:45
    Přísahám a slibuji (TV seriál) (1990)

podle mne jeden ze sice hodně krátkých ale velmi solidních seriálů, hlavně pro to, co zde řekli i jiní, tedy už ne přeceňování role komunistů a zase na straně druhé ne každý slušný člověk jako antikomunista a naopak. Tedy ani Major Zeman ani Zdivočelá země. Ta vynikající povařuji ukázku vývoje vztahu německých lékařů i řádových sester, to odjinud moc neznám. Slabina je buď v rozpočtu, nebo castingu, nebo režijním vedení, které je možná trochu televiznější, než je třeba. Pan Abrhám je skutečně trochu mirekdušínovský hrdina, i když hraje dobře a některé postavy jsou takové neprokreslené i tam, kde to není omezeno hrecekými schopnosti, jako podle mne u V Vrabce) - Eliška Balzerová, . Jana Preissová, Iva Janžurová, František Němec, Viktor Preiss, Radek Brzobohatý, V. Dlouhý jsou herci vynikající a tady nemají co ukázat, jen tak probíhají, nebo procházejí, i další solidní herci, jako pan Postránecký, D Veškrnová, jsou jen takovým stínem. Je to škoda, protože téma je atraktivní a koncepce cenná.

• 11.8.2017  14:15
    Bláznivá komedie (1990)

To není film, ale série skečů a to villagiovsky blbých- Ale nejsem zcela kompetentní tohle posuzovat, Josef Alois Náhlovský mne tak ynechává zcela mimo. a bez rychloposuvu bych to nedal.

• 6.8.2017  16:49
    25. hodina (1967)

No je to takové melodrama, jistě že je to tragický osud, ale obávám se, že takových je v každé válce moc. Ale na to poukazuje dobře Docela mne udivuje, že v roce 1967 mohl hrát Jan Werich (byl dobrý jako obvykle a s uchovanou angličtinou z války) ve filmu, kde se hovoří o znásilňování žen sovětskými vojáky (což se jistě dělo, ale pokud vím (i ze vzpomínek rodinných), ne tak masově), v tu dobu u nás zcela jistě tabu.

• 6.8.2017  13:55
    Dobrodružství šesti trampů (TV seriál) (1969)

Tramprprostě nejsem a Maminko mámo u táborového ohně ve mne vždy vyvolávalo smích, nikoli dojetí. Takže ne pro mne, navíc tedy knihu znám velmi dobře (a kupodivu i jako netramp mám docela rád), ale tohle je jako adaptace podle mne špatné, natahované písněmi až kam. Ne pro mne.

• 3.8.2017  18:43
    Jehla (TV film) (1982)

Jedna ze špiček televizní práce osmdesátých let, žídná normalizační úlitba komunálním satirám a dramatům, ale drama samo. Jana Brejchová naprosto hvězdná, pan Lukavský velmi dobrý a Jiřímu Bartoškovi hajzlíci šli vždycky dobře Ale i dámy Steimarovy, pan Brzobohatý velmi dobří. A trochu studené doktroské prostředí je pro JS vždycky vhodné. A podle mne výborná režie J Svobody, jistě i dobrý scénář. Hodně dobré.

• 3.8.2017  18:29

Slabá zábava velmi komunální povahy takové soudničky kolem manželských vztahů a bytové nouze. Jenže Miloš Kopecký je standardně dobrý (i když hraje absolutně totéž co v filmových soudničkách jako je Kauza králík a podobně). JIřina Bohdalová je docela slušná (ovšem tato dvojice neladí k sobě, jejich vztah studí celou dobu), plus kolem jsou někteří dobří herci v epizodách. Někteří zase nestojí za nic, ale těch je méně. Takže slabá dobová věcička (jedna káva 5,80 :-)), něco mezi jendou a dvěma hvězdičkami.

• 2.8.2017  11:22
    Večírek pro liché (TV film) (1980)

To se fakt nedá. Je tu sice velmi mladá JItka Smutná, ale nemá moc co hrát, Monika Hálová taky ne, protože hlavní dva neherci jsou prostě společně se scénářem děsiví. Jiří Schwarz umí jenom rádobyhlubokomyslně vrhat svýma krásnýma očima záhadné pohledy, ale to je vše co uměl a Michal Pešek byl Michal Pešek. Takže tragické je, že paní Rosůlková, celoživotní sice roztomilá, ale spíše figurkářka tady vypadá jako herecká hvězda. Režie je taky nanic, prostě rutinní TV rychlovka aby byly penízky.

• 2.8.2017  10:37

Naprosto ideální produkt pro milovníky Michala Davida. Já jeho styl sice nesnáším, ale respektuji jako profesionála, který umí . Což nemyslím, nijak ironicky, jen prostě nejsem jeho cálová skupina. Pokud jde o film, je to poněkud jiné, protože pan Halík neumí (tedy sehnal na film peníze). Proč se paní Janžuirová zapojí do projektu s absolutními neherci jako je nejmladší Rudolf Hrušíénský, Pavel Horváth a další, to sice nechápu, ale to je její věc. . Scénář je hrozný a režie taky,, takže paradoxně ta hvezda je za tu hudbu, kterou nemám rád, ale uznávám ji.

• 30.7.2017  15:12
    Smrt a blažená paní (TV film) (1980)

Detektivka - míním předlohu - je dobrá, pan Haničinec taky, paní Hlaváčová jako vždy taky. Jediný háček je dvojice Šafránková Schneider, kde ta první hraje v podivné křeči, což je u ní výjimečné a ten druhý tak hrál vždycky (další doklad, že herecké umění se nedědí), zuřivě poulí oči a nic víc (ostatně v Mladém víně a Benjamíncích je jasně vidět, jak omezený - míním uzounký - repertoár má). Bohužel tady má rolil docela velkou.

• 30.7.2017  14:55

Pan Kachlík nechtěl vytvářet angažované filmy, chtěl prostě točit a m ít se dobře, tak dělal po čem byla poptávka - stejně jako jiní dneska. O angažovanost se snažil Jirka Svoboda, kdežto tohle bylo jenom takové u verchušky oblíbené filmaření. Natáčím život jaký sice všichni vědí, že není, ale velká většina dělá, že to tak je a ta rozhodující menšina nahoře snad i věří že to tak je (VKlaus snad taky věřil neviditelné ruce trhu, zatímco většina kolem jen věděla, že se to má říkat). Nicméně Kachlík podle ne tak špatného Jiřího Švejdy si nevybral špatné herce, ale velká většina (těch dobrých) s ním v osmdesátkách už nechtěla točit. tak mu zbyli začínající, nebo uvědomělí, nebo ti co nevěděli o co jde, nebo kterým to bylo jedno (J Lír, figurkář a - podle své vlasstní biografie - bojovník proti komunistům). Hlavní hrdina je sice hezky mužný, ale herec tedy moc ne, navíc hned po této ideologické hříčce emigroval do USA, kde je jako herec neuživil. Po návratu taky žádné velké role, jakkoli nebyl takový tragický. Paní Turbová pěkná a nic víc, ostatní spadají do některé z výše popsaných kategorií. Ztráta času.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13