Peabody

Peabody

IT. N

Česko
osoba s láskou k filmu

0 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 3.3.2019
  Agatha a podstata vraždy (TV film) (2018)

  Píše se rok 1926 a mladá autorka Agatha Christie (Ruth Bradley) má problém a ne jeden. Její manžel je děvkař a chce se rozvést (ale ona ho stále miluje a rozvod nechce), ale horší je, že sama ztrácí schopnost napsat detektivní příběh tak, aby čtenáři neuhádli rozuzlení už na prvních stránkách. Když ji navštíví stará paní, která ji prosí o pomoc při rozluštění skutečné vraždy její přítelkyně, kterou někdo zabil ve vlaku, nejprve ji odmítne. Pak ale přijme, přestrojí se za právničku Mary Westmacott (což byl její pozdější literární pseudonym pro romantické příběhy) a zatímco celá Anglie hledá po skoro dva týdny zmizelou populární autorku, vyzkouší si na vlastní kůži roli soukromého detektiva a pochopí, v čem je rozdíl mezi detektivkou a skutečným životem.

  • 3.3.2019
  Gauloises blondes, Les (1988)

  Film se odehrává v galské vesnici Lutece v roce 100 po Kristu. Starosta Biturix (Pierre Tornade) má hlavně zájem o své znovuzvolení a v tom mu jeho partnerka Bituite (Sylvaine Charlet) aktivně pomáhá tím, že spí se všemi muži – voliči z vesnice. Místní vynálezce Cuchulain (Roger Carel) kromě vynálezu podvazkového pásu postaví podivnou dřevěnou věž podobnou Eiffelovce. Jenže k vesnici se blíží oddíly Římanů, které vede centurion Cunnilingus (Gérard Hernandez), která chce vesnici obsadit a vyhlásit „pax romana“. Asi dvacet mladých a blonďatých vesničanek vyrazí proti římským vojákům do útoku nahých, což značně podkopá bojovou morálku legionářů a změní jejich původní motivaci. Místo boje se pak všichni věnují mnohem příjemnějším aktivitám.

  • 3.3.2019
  Dangerous Davies: The Last Detective (TV film) (1981)

  Davies (Bernard Cribbins) je řadový detektiv (spíše poslední v řadě) na předměstí Londýna ve Willesdenu, kterému se z legrace říká Nebezpečný, protože je považován za neškodnou figurku. Když se do obvodu vrátí bývalý významný kriminálník, dostane Davies za úkol ho najít (aniž by věděl, že má sloužit spíše jako návnada, protože nikdo nepředpokládá, že by uspěl). Při hledání ale narazí na 15 let starý případ, zmizení 17leté Celie Norrisové a začne rozplétat nitky, od svědka ke svědkyni, hledá a čmuchá, nalezne její kolo, kalhotky, kytici, kterou ukradla na hřbitově, a rekonstruuje poslední chvíle života nešťastné dívky. Přitom hledá tajemného zločince a v pravidelných intervalech ho někdo zmlátí. Podezření padne i na bývalého přítele Celie, zapleten se zdá být i hlídkující policista, který se vracel opilý z oslavy. Další a další svědci a nález v šachtě u kanálu vedou nakonec Daviese k nečekanému zjištění. Klasický britský whodunit s prvky typického britského humoru natočil zkušený režisér Val Guest podle populární série knížek.

  • 3.3.2019
  Best Pair of Legs in the Business, The (1972)

  Sherry Sheridan (Reg Varney) se živí jako imitátor žen v zábavním centru. Jenže už není nejmladší, ředitel ho moc vážně nebere, manželka spí s šéfem jiného zábavního centra, který ji lanaří k sobě. Jeho syn utekl z domova, agent ho odmítá nabízet a Sherry začal chlastat. Pak se ale syn vrátí se snoubenkou a chce, aby se otec seznámil s tchánem, který je kněz. Sherry se chystá ukázat se jako významný herec, který byl přijat i královnou, ale nakonec se přede všemi spíše zesměšní a vrátí se do práce všem opuštěn. Když šmíruje dvě mladé dívky, jak se převlékají v karavanu, jejich kluci ho chytí a hodí do bazénu. Vytáhne ho ale jeho syn, který se vrací a zdá se, že k sobě mohou najít nový vztah. Podaří se to?

  • 3.2.2019
  Seduttore, Il (1954)

  Albertovi (Alberto Sordi) je právě 33 let, úspěšně pracuje v pojišťovnictví a je spokojeně ženatý. Jeho manželka Cicetta vede populární restauraci, což jí zabírá hodně času, a Alberto se honí za každou sukní. Momentálně touží dostat se do Paříže, dokonce prosí místního kněze, aby ho přes své kontakty dostal do zájezdu, který tam pojišťovna pořádá. To se podaří, ale mezitím naváže intimní vztah s blonďatou Jacquelinou (Jacqueline Pierreux), která ho k sobě pozve. Alberto tedy nastoupí do vlaku do Paříže, rozloučí se na nádraží s plačící manželkou, ale pak vystoupí a jede za novou láskou. Jenže ta mezitím odjela na 6 dní s bohatým plukovníkem někam k moři. Alberto zjistí, že jeho auto mezitím garážmistr půjčil Američance Natalině Spencer (Lia Amanda), které se porouchalo její auto, a odjede za ní k moři do Fregenne, kde je mladá žena s dvěma dětmi na letním bytě. Alberto po ní pochopitelně vyjede. Na nádraží se opět po „návratu“ z Paříže setká s manželkou a zdá se, že vše probíhá, jak si představoval. Jenže mezitím se vrátí Jacqueline, protože plukovník přišel o peníze, a vše vyvrcholí navečer v restauraci, kde se sejdou obě milenky, manželka a Alberto.

  • 2.2.2019
  A Private War (2018)

  Mottem Marie Colvin (Rosamund Pike) bylo „Já to viděla proto, abyste to vy vidět nemuseli.“ Film začíná pohledem z výšky na zničený syrský Homs a o něco později se ve stejném městě i uzavírá. Mezitím vidíme v prostřizích londýnský svět večírků vyšší společnosti, zažíváme Mariiny lidské vztahy, léčbu posttraumatických poruch léky i vodkou, sledujeme ji na Srí Lanku, kde jí exploze poškodí zrak (od té doby nosí na oku klapku), sledujeme odkrytí masového hrobu ve Falludži, její rozhovor s Muammarem Kaddáfím, noční můry a strachy, dvojí udělení novinářských cen a další večírky stejně jako další místa hrůz až po návrat do Homsu.

  • 31.1.2019
  Ostia (1970)

  Debutující režisér Sergio Citti natočil pod uměleckým vedením Piera Paola Pasoliniho syrový příběh dvou bratrů z chudého předměstí – Ostie. Rabbi a Flag žijí po smrti svého otce, opilce a anarchisty, sami v malém bytě a živí se krádežemi, občas někoho zmlátí nebo okradou. Jednoho dne, když zase vyrážejí ven, najdou na poli prochladlou uprchlou dívku a odnesou ji domů, aby se ohřála. Dívka u nich zůstane a nejprve o ni chlapci nejeví zájem, ostatně jejich sexuální orientace není zcela jasná. Nezvyklé trio se ale postupně sbližuje, Monica jim vysvětlí, že utekla z domova, když ji otec víceméně znásilnil a oni se jí zase přiznají, že jednoho dne opilého otce vyhodili z okna, a tak ho zabili. Klid v bytě ale naruší zatčení obou bratrů. Monica je navštěvuje, ale mezi trojicí začínají spory, rozvíjí se boj o samičku a otázkou je, zda dokáží obnovit soužití ve třech, nebo zda vše skončí jinak než happyendem.

  • 31.1.2019
  Lettera aperta a un giornale della sera (1970)

  Skupina přátel, levicových italských intelektuálů (architekt, scénárista, spisovatel, universitní profesor apod.) se pravidelně schází ve svých bytech a diskutují o sexu a o politice. Jednoho večera, když jim přijde svět roku 1968 nudný, se rozhodnou napsat - čistě jako provokaci - otevřený dopis do novin, ve kterém se přihlásí jako dobrovolníci do boje za práva vietnamského lidu proti americkému imperialismu. Jeden týdeník to otiskne a nastane mela - podpoří je Jean Paul Sartre, odmítavě zareaguje Italská komunistická strana, ale začnou dostávat spousty dopisů na podporu z celého světa.  Místo řečí o mladých holkách a rádoby radikálních úvah o politice jsou najednou všichni pozváni komunistickou stranou Vietnamu jako Skupina 35 dobrovolníků a chtě nechtě (ale spíše nechtě, protože se jim nechce z jejich klidu a pohodlí někam odjet, natož do války) se musí začít chystat k odletu. Jenže ani vietnamští komunisté nejsou jednotní a v jejich straně se objeví i opačná stanoviska, takže není vůbec jednoduché se rozhodnout. 
  Satiru na salonní levičáctví natočil v roce 1970 Francesco Maselli.

  • 31.1.2019
  Vierges, Les (1963)

  Jean-Pierre Mocky natočil ve vážné i komediální rovině příběhy pěti mladých dívek z různého sociálního prostředí, které chtějí přijít o panenství.
  Marie-Claude (Stefania Sandrelli), drzá a amorální dívka, flirtuje průběžně se dvěma mladými muži, ale pak se vyspí v pouťové atrakci strašidelného zámku s pěkným světským neznámým.
  Geneviève (Catherine Diamant), dcera bohatého bankéře Marchaixe (Jean Poiret), se provdá za Roberta. Jenže o svatební noci je její nový manžel tak nešikovný, že mladá žena si k fyzické lásce vytvoří nechuť.
  Christina (Anne-Marie Sauty) je zasnoubena s mladým a hloupým šlechticem Xavierem, který pracuje pro bankéře Marchaixe. Dívka mu namluví, že v zájmu jeho kariéry se vyspí s jeho šéfem a zatím stráví noc s chudým malířem, kterého miluje.
  Sophie (Josiane Rivarolla) miluje mladého instalatéra. Společně ale velmi obtížně hledají místo, kde by se spolu pomilovali.
  Nora (Catherine Derlac), miluje vedoucího laboratoře Bertheta (Charles Aznavour), pro kterého pracuje. Po rozvodu jí ale tento čtyřicátník řekne, že s fyzickou láskou chce počkat až po svatbě. Dívka se trápí tím, že její panenství stojí v cestě lásce a vyspí se s  mužem, kterého náhodně potká, jen aby se problému zbavila. Jenže když se to dozví Berthet, je jeho reakce nečekaná…

  • 28.1.2019
  Loos (1989)

  Právník Willem Loos (Tom Jansen) obhajuje muže obviněného z vraždy se silným sexuálním motivem. Navíc má pocit, že jeho klient, majitel nočního klubu Harry Weir, není tak nevinný, jak sám tvrdí. Do hry vstoupí i krásná a tajemná Anna (Renée Fokker) a Loos je svou novou milenkou postupně vtahován do trochu lynchovského prostředí různých existencí na hraně zákona a sado masochistických praktik, které Anna má ráda. Jak dopadne proces Harryho Weira a pomůže Loosovi jeho přítel policejní vyšetřovatel Dorrius (Leen Jongewaard) vymotat se z problémů, do kterých se zapletl?

  • 28.1.2019
  Animales racionales (1983)

  Jedna atomová bomba vybuchuje za druhou, aby navodila atmosféru tohoto postkatastrofického filmu. Pak se na pobřeží setká žena a muž, pak se objeví druhý muž a pak ještě pes Larry. Zdá se, že nikdo další nepřežil. Všichni tři samci mají se ženou sex, někteří o ženu a o vedoucí pozici ve smečce začnou bojovat. Kterého si žena zvolí a kdo přežije?

  • 20.1.2019
  Derrière moi (2008)

  Do malého města přichází krásná mladá žena Betty a na jednom z večírků se spřátelí s osamělou 14letou Leou. Ta ji naivně obdivuje a se zájmem naslouchá vyprávění o luxusu, večírcích a celkově fascinujícím životě ve velkoměstě. Netuší ovšem, že Betty je špičková eskortka, která chce vycouvat ze života prostitutky, ale dostala podmínku – musí za sebe dodat odpovídající náhradu. Leu tak postupně zkouší uvést do svého světa, včetně mužů, drog, zdánlivé anonymity velkoměsta a života na hraně a za hranou zákona.

  • 6.1.2019
  La moucharde (1958)

  Betty (Dany Carrel) uteče z polepšovny do Paříže za svým Frederickem (Pierre Vaneck). Dvojice mladých podvodníčků se snaží získat peníze jakýmkoli způsobem. Oberou o úspory řidiče kamionu, který pomohl Betty k útěku, a když policie na Betty zatlačí, ta souhlasí, že bude poskytovat informace z kriminálního podsvětí. Když se dívka zmíní Frederickovi, že její otec, který žije na odpočinku ve Fresnes, zanechal u notáře závěť, mladík ji donutí, aby ji získala. Ze závěti se dozvědí, kde její otec ukryl klenoty, za jejichž krádež si kdysi odseděl několik let. Páreček se bez zábran rozhodne klenoty ukrást. Jenže na zmizení závěti přijde i otec Lefebure a nenechá to jen tak. Do věci se vloží i policie a otázkou tedy je jen to, kdo bude rychlejší.

  • 25.12.2018
  Victory (1996)

  Jedna z řady filmových adaptací stejnojmenného románu Josepha Conrada se odehrává v Indonésii, kde na ostrůvku nedaleko Surabaje žije nepříliš úspěšný evropský obchodník Axel Heyst (Willem Dafoe) s čínským sluhou Wangem. Když navštíví nedaleký přístav, je svědkem toho, jak se majitel hotelu Schonberg (Jean Yanne) snaží dostat do postele Almu (Irène Jacob), jednu z hudebnic, která v hotelu vystupuje. Vedoucí kapely je zvyklý obchodovat s bílým masem a nabídne majiteli, že mu dívku prodá. Alma se obrátí na Axela, aby jí pomohl, a společně uprchnou na jeho ostrov. Schonberg to ovšem nenechá jen tak a pošle za nimi tři desperáty, kterým namluví, že je tam ukrytý poklad. Rozuzlení je dramatické a konflikt mezi trojicí, Axelem a Almou skončí krvavě.

  • 25.12.2018
  Mail Order Monster (2018)

  Sam Pepper (Madison Horcher) je dvanáctiletá dívka a zdá se, že se proti ní všechno spiklo. Matka se zabila při autonehodě, otec si přivedl domu novou, kámoška zničehonic začne být na Sam hnusná a ve škole jí okolí ubližuje a vlastně to celé nestojí za nic. Sam je přitom chytrá holka, má ráda umění, knížky, komiksy a otce, ale tato její klidná útočiště jsou narušena, když jí otec řekne, že se chce znovu oženit. Záchranou snad bude poštou doručená robotická matka - MOM (Mail Order Monster), která by ji měla ochránit před vnějšími hrozbami. Jenže věci nejsou tak jednoduché a svět se nedá vrátit tam, kam by si dvanáctiletá dívka přála. Podaří se jí zase najít kladný vztah k okolí, přátelství a lásku?

  • 2.12.2018
  The Falcon's Brother (1942)

  Do přístavu připlouvá loď z Jižní Ameriky. Tam na ni čeká soukromý detektiv Gay Lawrence (George Sanders), známý jako Falcon, a jeho pomocník Lefty (Don Barclay), který se má setkat se svým bratrem Tomem (Tom Conway). Ten ale údajně spáchá během plavby sebevraždu. Falcon ale ví, že to není pravda, a sleduje stopu Diany (Gwili Andre), bratrovy společnice na lodi. Oba bratři se setkají a děj se zamotává, přestřelky, zatčení, ztracená vražedná zbraň, nechybí zvědavá novinářka, policejní inspektor, láska, otrávený doutník, nacističtí agenti a sabotáž. Falcon je sražen automobilem a je těžce zraněn, jeho bratr ale pokračuje ve vyšetřování až k nalezení finálního řešení. Uzdraví se Falcon, nebo bude muset jeho bratr převzít natrvalo jeho tajemství a poslání?

  • 18.11.2018
  Pleins feux sur l'assassin (1961)

  Starý samotářský hrabě Hervé Kerlaugen (Pierre Brasseur) se ukryje v tajné místnosti na svém zámku, aby tam zemřel (což jeho lékař prozradí „pozůstalým“). Protože ale jeho tělo není nalezeno, jeho dědicové, kteří silně potřebují peníze, na ně budou čekat pět let, než uplyne zákonná lhůta. Aby pokryli náklady na péči o zámek, rozhodnou se zde uspořádat velkou audiovizuální show. Jenže od zkoušek začne docházet k záhadným úmrtím… Vraždy, nebo nešťastné náhody při pátrání po tajném úkrytu?

  • 12.11.2018
  Solis (2018)

  Troy Holloway (Steven Ogg) má problém. Právě se probudil, je v záchranném člunu s mrtvým druhým pilotem, letí vesmírem přímo do Slunce a ještě má jen silně omezenou zásobu kyslíku. Nedávno přišel o syna, a tak čelí hrozící smrti vcelku rezignovaně, aniž by řešil, jestli se nejdřív udusí, zmrzne, nebo shoří. Velitelka Robertsová (Alice Lowe) velí záchranné misi, kvůli chabému spojení komunikuje s Troyem jen s potížemi, nicméně se ho snaží přesvědčit, že konec není nevyhnutelný. Vesmírný sci-fi příběh inspirovaný filmy jako jsou Gravitace nebo Sunshine natočil jako svůj celovečerní debut Carl Strathie.

  • 12.11.2018
  Magiciens, Les (1976)

  Thriller Clauda Chabrola začíná v Djerbě v Tunisu, kde profesor Vestar (Gert Frobe), profesionální kouzelník a jasnovidec, potká po cestě do hotelu milionáře Eduarda Vangarda (Jean Rochefort). Vestar má vidinu ženy zavražděné v poušti a nudícího se Eduarda napadne tuto vizi uskutečnit. V hotelu bydlí architekt Sadry Fahres (Franco Nero), který přijel navštívit svou umírající matku, s ním jeho protivná manželka Sylvia (Stefania Sandrelli) a je zde i jeho bývalka Martine (Gila von Weitershausen), která se snaží obnovit jejich vztah. Vše se začne dále zaplétat, když Sylvie nachytá svého manžela v posteli s Martine, nenávisti ještě přibude a atmosféra dále houstne. Eduard se vyspí se Sylvií a obratně ponouká členy milostného trojúhelníku k tomu, aby se problémů zbavili vraždou. Jenže pak se začne skutečnost s vizí budoucnosti trochu rozcházet a vůbec není jasné, k čemu jeho intriky ve skutečnosti povedou. A je nějaký vztah mezi tím, že Vestar na pódiu při vystoupení řeže ženu pilou napůl a vizí způsobu, jakým měla být ona žena zavražděna?

  • 30.10.2018
  Donna di una sera, La (1991)

  Ellen Foster (Margaux Hemingway) se vrací domů ze zrušeného divadelního představení. Doma uslyší výstřel, nahlédne do místnosti v přízemí a pak vyběhne rychle do patra. Sbalí si kufr, napíše vzkaz a odjede autem pryč. Na cestě se setká s Ryanem (Daniel McVicar), který ji má za úkol sledovat, jde s ním na večeři a pak do postele. Ryan ale spí i s Apollonií (Apollonia Kotero), která je spojkou mezi ním a mužem, který si ho objednal. Tento záhadný muž si ovšem zadal dokonce Elleninu vraždu, ale to Ryan nechce udělat, což přivede do problémů jeho, Apollonii a konec konců i Ellen. Velká část tohoto thrilleru Joe D'Amata se odehrává v New Orleans, v prostředí festivalu Mardi Gras, kde se zápletka konečně objasní a vyřeší.

  • 14.10.2018
  Adventures of Kitty O'Day (1945)

  Druhý a poslední detektivní příběh Kitty O'Day (Jean Parker), dívky z telefonní ústředny v hotelu Townley. Ta uslyší ve sluchátku výstřely a se svým milým Johny Jonesem (Peter Cookson), který pracuje v cestovní kanceláři, najdou mrtvolu. Přivolají policii, ale když dorazí inspektor Clancy (Tim Ryan) a jeho kolega Mike (Ralph Sanford), tělo nenajdou. A protože oba amatérští detektivové pomáhali/obtěžovali policii už v minulosti, policisté jim moc nevěří. Pak se ale přijde na krádež klenotů z hotelového trezoru a do vyšetřování se zapojí i pojišťovák Tracey (William Ruhl), objeví se více mrtvol a nakonec i ta první. Kitty pojme podezření na šéfa hotelu Sautera (William Forrest) a vydá se prohledat jeho pokoj, což vede k dalším problémům. Film navazuje na Detective Kitty O'Day z roku 1944, ale další sequel už nevznikl.

  • 7.10.2018
  Drop Dead Darling (1966)

  Nick (Tony Curtis) je profesionál. Žení se s obvykle staršími, ale vždy bohatými ženami a krátce po svatbě nešťastnou náhodou ovdoví. Pak potká krásnou mladou vdovu Francescu (Rosanna Schiaffino) a ožení se s ní, jenže tentokrát narazí kosa na kámen. Francesca totiž neovdověla ani poprvé, ani náhodou, ale živí se podobně jako on. Kdo teď zvítězí, přežije a bude dědit?

  • 7.10.2018
  Úsměv (1994)

  Stárnoucí psychiatr na soukromé klinice Pierre-François (Jean-Pierre Marielle) dostane infarkt, když poslouchá sexuální fantasie mladičké pacientky Brigitte (Nathalie Cardone). Kolegyně Gaby (Nadia Barentin) ho varuje, že příští infarkt by mohl být jeho poslední. Pierre se vydá na jih za bývalou manželkou Chantal (Christine Pascal) do lázní Saint-Trojan-les-Bains. Ve vlaku ale najde v kupé jen lehce oblečenou spící učitelku Odile (Emmanuelle Seigner) a sní o tom ještě jednou zažít vztah s krásnou mladou dívkou. Odile pak potká i v městečku u kliniky a dívka mu vypráví, jak je fascinována pouťovým striptýzem, který vede Jean-Jean (Richard Bohringer) a sní o tom, že by se zapojila do vystoupení a všichni muži po ní toužili. Společně s Jean-Jeanem pak všichni tři odjedou do Angoulème, kde Odile Pierra v noci svede a druhý den se přidá ke striptérkám při vystoupení. Nikdo ale netuší, že i ona má slabé zdraví a že na životě je ohrožen nejen Pierre, ale i Odile.

  • 7.10.2018
  Petit bonhomme vert, Le (2013)

  Mladá dívka v letních šatech si prohlíží květiny ve skleníku, voní ke květům, když ji náhle jakoby odnikud osloví hlas malého zeleného mužíka z Marsu. Když se přiblíží ke krásnému vztyčenému chlupatému kaktusu, na pokyn hlasu si sundá kalhotky a pak přijde velmi nečekaný erotický zážitek.
  Oceněný krátký film belgického režiséra Rolanda Lethema je inspirován jak surrealismem, tak japonskými kontroverzními snímky (autoru řady z nich je i věnován).

  • 7.10.2018
  Galets d'Étretat, Les (1972)

  Krásná 35letá Alny (Virna Lisi) je úspěšná a samostatná žena, ředitelka salónu krásy v Paříži. Jednoho dne se jí na cestě porouchá auto a v dešti si stopne automobilového závodníka Kelva (Maurice Ronet), který ji zaveze domů, ale navíc vnikne do jejího bytu a okouzlen její krásou ji znásilní. Alny se rozhodne pomstít se mu, seznámí se s jeho milenkou, pronikne zase ona do jeho bytu a zničí mu vystavené fotografie jeho vítězství. Pak mu zavolá a nechá se od něj pozvat na večeři, kde jí on vyzná lásku, ona jej odmítne, ale pak stejně skončí v posteli. Alny odjede do Normandie, do Étretatu, městečka známého krásnými křídovými útesy, a Kelvo se vydá za ní, aby společně vyřešili svůj vztah.

  • 7.10.2018
  Service de Luxe (1938)

  Dorothy Madison Services je špičková agentura, která pomáhá po 24 hodin denně bohatým lidem organizovat jejich domácnosti, volný čas a podobně. Vedou ji společně Helena Murphy, zvaná Dorothy Madison číslo 1 (Constance Bennett), a Pearl, zvaná Dorothy Madison 2 (Helen Broderick).
  Robert Wade (Vincent Price) je mladý vynálezce z Albany, o kterého se rukou společnou stará pět jeho tet. Když přijede do města s novým modelem traktoru, setká se na lodi s Helenou, která tam má nějakou práci pro Robertova strýce. Robert jí hned padne do oka a snaží se mu pomoci s vynálezem. Jiný její klient pan Robinson je ochoten financovat potřebný výzkum, ale problém je, že mladíka miluje jeho vlastní dcera Audrey (Joyce Hodges). Tu zase miluje ruský emigrant Bibenko (Mischa Auer), který v rodině pracuje jako kuchař, ačkoli je ve skutečnosti šlechtic. Stejně tak věci komplikuje to, že Robert je velmi samostatný a nechce, aby mu někdo pomáhal nebo se o něho nedejbože staral. To ovšem Dorothy vyhovuje, protože se pořád stará o neschopné lidi a Robert je tedy vítaná změna. Klasickou romantickou komedii natočil zkušený režisér Rowland V. Lee.

  • 7.10.2018
  Donnez-moi ma chance (1957)

  Nicole Noblet (18letá Michèle Mercier) žije v malém městě Chateauneuf jako dcera ředitele školy. Sní o kariéře ve filmu, a když je vybrána do soutěže o novou tvář, přes rady svého otce i odpor snoubence odejde do velkého města za slávou (jak se domnívá). V soutěži vyhraje, ale záhy zjistí, že skutečnost je poněkud odlišná a cesty ke slávě nejsou nijak snadné. Zklame se v lásce, zaplete se do focení nahých snímků, vyšetřuje ji i policie a otázkou je, zda řešením bude sebevražda, nebo neveselý návrat domů.

  • 7.10.2018
  Dokonalá maska (1994)

  Sportovní novinář Andy Manola (Tony Denison) jednou v baru vidí krásnou Michelle (Lysette Anthony), příště jí pošle šampaňské Moet a Chandon, nechá se pozvat ke stolu, ona se nechá doprovodit a vše skončí v posteli (nebo na stole, chcete-li být vizuálně přesní) tak, jak má. So far so good by jeden řekl, jenže chlapec netuší, že dívka je nejen krásná, ale i duševně chorá. Trpí tzv MPD, tedy mnohočetnou poruchou identity, jsou v ní prostě tři osobnosti současně a ty jejímu jednání alternativně dominují. Logicky pro americký thriller je to jednou třetinou nymfomanka, jednou třetinou 12letá úzkostná holčička a třetinou chlapy nenávidějící cvokyně.
  Andy se ovšem zamiluje a začne hledat příčiny (v americké psychiatrii jde u MPD zejména o sexuální zneužití v dětství), terapii a podobně, ovšem souběžně se zaplétá do horších a horších problémů, které mu Michelle generuje v práci, doma a kdekoli ji zrovna napadne. Nechybí ani vražda a řešení je sice pro zkušeného diváka nasnadě, pro Andyho a Michelle ale určitě ne.

  • 9.9.2018
  De quoi tu te mêles Daniela! (1961)

  Daniela (Elke Sommer) je modelka, kterou narychlo posílají do Říma na přehlídku, protože její kolegyně byla za podivných okolností zavražděna. Poměrně rychle tam ale pochopí, že módní salón hraběte Castellaniho (Ivan Desny), se kterým má smlouvu, slouží – mimo jiné – jako zástěrka pro pašování a špionáž. Smlouva, kterou hrabě nabídl, je docela výhodná, ale Daniela tuší, že má i jiné úmysly, které se jí týkají. Když je na recepci zavražděna i Esmeralda (Claire Maurier), milenka hraběte, dostane se Daniela přímo do centra tahanic, sporů a bojů mezi agenty, kteří hledají ukrytý mikrofilm.  V mondénním prostředí klubů a přehlídek, mezi krásnými manekýnami a dobře oblečenými muži je těžké zjistit, kde je kdo. Například je její soused z hotelu Karl Bauer (Helmut Schmid) opravdu novinář a je jeho zájem o ni motivován „počestně“  sexem, nebo mu jde hlavně o mikrofilm?

  • 9.9.2018
  Question 7 (1961)

  Peter Gottfried je syn protestantského kněze ve východním Německu. Velice se snaží dostat se na prestižní hudební konzervatoř a připravuje se na zkoušky, jejichž součástí je i odpověď na sedm otázek. Problémy má s otázkou číslo 7, protože, aby na ni správně (tedy tak, aby uspěl) odpověděl, musí zapřít svou víru v Boha. Ještě před zkouškou je ale vybrán komunistickou stranou jako nadějný mladý umělec k vystoupení na Festivalu mládeže v Berlíne. Proti tomu protestuje i jeho otec, protože ví, že NDR tak chce demonstrovat, že i věřící mají v této zemi plná práva, což, jak je přesvědčen, není pravda. Peter musí tedy zvolit, zda se konformně podřídit, nebo zda odmítnout, což by ale znamenalo, že bude muset uprchnout na Západ.