Ve znamení Merkura - Případ živého muže (1978) (epizoda)

tak tenhle díl je už celničtější, bohužel, ale zase je to spíše taková love story z knihy Ivana Gariše Léto z Venuší takže je to skoro průměr

Ve znamení Merkura - Léto s Venuší (1978) (epizoda)

pro mne jasně nejlepší díl, spory pana Vinkláře s paní Vránovou jsou pěkné, Racek je slizký padouch, zápletka slušná a celníků je tady díky bohu jen  jako šafránu (buzerace na hranicích byla někdy nechutná). Taky sna jediné, co vydal Ivan Gariš knižně, i když v knížce je propletený i ten Postránecký Macháčková atd. Takový humoristická detektivka docela milá. Souhlasím že i ta hospoda s výčepním který viditelně nemá rád když mu tak chodí lidi a dělá z toho sámošku je milá

Ve znamení Merkura - Návrat princezny (1978) (epizoda)

velmi slabý závěr, Trejtnarová a Martin Štěpánek podle mne ve velmi slabých výkonech a J Hanzlík takový nemastný neslaný. Nějak se to zkušenému FF nedařilo udržet, což je asi vina scénáře. V díle Léto s Venuší to bylo lepší, jistě ale i kvůli herecké dvojici

Escape! (1930)

Velmi raný britský mluvený film, herectví pořád obsahuje spoustu grifů němé éry, ale ta metafora štvanice na zvěř a na člověka je docela pěkná a tehdy to asi nebylo klišé, to se stalo až časem. Taky to psal opravdu spisovatel, John Galsworthy.  Jsou to tak 2,5 hvězdy, ale přidal jsem.

Britannia of Billingsgate (1933)

Respektuji dokumentární význam, je to zajímavé, ale pro mne hodně vyčichlé

Nebezpečná metoda (2011)

Viggo ano, Fassbinder také,  ale co tu předvádí Keira K je zoufalství, to není ani přehrávání, ale křeč nebo neschopnost, případně obojí. A to mi za mlada připadala roztomilá. Označit to za dechberoucí herectví mi nesedí, já bych v jejím případě psal o herectví chuťberoucím.  Ono zahrát hysterii není lehké, kdysi to skvěle u nás uměla paní Budínová, ale třeba když si vzpomenu na jinak mou moc oblíbenou paní Balzerovou v jednom díle perpetisovského seriálu, běhá mi mráz po zádech.  Suché popisné, nudné podle mne. Taková esteticky vkusně a dobově pěkně ilustrovaná učebnice teorie sexuality podle Sigmunda Freuda,

Pomsta je sladká (2014)

nelíbí se mi Katie Holmes, moc nechápu onen obdivný hvizd mnohých jak je krásná, ale OK, to je věc osobního vkusu.  Její herectví  se mi nelíbí taky. Uznávám, že výtvarná stylizace je půvabná a osobitá, za to dávám hvězdu. Nelíbí se mi základní princip, tedy že traumatem z dětství získává žena právo na to střílet padouchy. Nemyslím si to. A že ji policajt kryje je podle mne taky špatně, jakkoli to chápu. Ale tady celá koncepce tyto jevy adoruje a to se mi nelíbí.

Shortbus (2006)

děkuji kolegyním a kolegům zde, že mi ušetřili čas, který bych jinak zjevně promrhal. Raději ho využiji jinak :-)

High Flight (1956)

hodně klasických vojenských klišé, ale Ray Milland to prostě zvedá nahoru. Seržant Bernarda Lee z Jamese Bonda je podpořen i malou rolí autora knih v odlehčující linii s létajícím talířem. .

Gentlemen Are Born (1934)

je to docela dobré, hlavně obsazené dobrými herci a herečkami, jinak mírně depresivní drama s Velké deprese :-).  centrální postavou je novinář Bob, který spojuje osudy svých přátel.