Warcraft: První střet (2016)

Velmi příjemné překvapení. Vetšinou filmy o hrách nedopadnou zrovna nejlépe(jsem zvědav na Assasins Creed). Sice tu a tam nějaká historická fakta nesedí s originálním příběhem, ale je to pořád nesmírně zábavné a graficky pohádkově dokonalé. Travis už není jen Ragnar i když nedostal tolik prostoru aby si ho mohl člověk zapamatovat.

Jak prosté (2012) (seriál)

Kdybych se teď dodíval na 3. sérii, tak by to bylo o jednu méně, ale 4. to zachránila. Místy trochu ubíhá ke stereotypu Mentalisty, ale nakonec to hlavní duo táhne lépe. Problematika drog, která se tady řeší je mi velmi blízká a tím pádem jsem zainteresován více než někteří jiní. Srdcovka

Dívka ve vlaku (2016)

No vezmu to jednoduše. V žádném případě jsem to nesrovnával s Gone Girl, protože se mi to popravdě moc nenabízelo. Možná i dobře, protože o to by bylo zklamání větší. Knihu jsem nečetl a podle všeho jsem udělal velkou chybu. Chybělo mi tam větší zainteresování diváka do celkového děje, Bližší charakteristiky jednotlivých postav a možná i věnování se historické linii filmu (v knize jistě bylo). Co se kamery týče, tak mi neskutečně vadily záběry na obličeje postav (hlavně Emily). Bylo to na mě trochu moc intenzivní a neužil jsem si tak prostory ve kterých se film odehrává. Všechno to tak bylo příliš roztřesené a chaotické. Jedna z hvězd je bezesporu za Emily a její výkon včetně maskérské práce. Alkoholičku jsem ji prostě žral. Jinak se mi zdály herecké výkony vcelku ploché a některé mě přímo sraly (Rebecca). Jako celek to hodnotím naprosto průměrně a obyčejně. 3/4 filmy jsem tak nějak proseděl v kině s očekáváním, že teď už se to určitě rozjede....nestalo se a poslední rozuzlení to nezachránilo, když už je Vám tak nějak jasné co a jak. Musím říct, že jsem se místy dokonce styděl za výběr filmu. Do kina jsem vzal přítelkyni s tím, že to bude super a po projekci v podzemním parkovišti jsem si uvědomil, že to nebyl film, který by si zasloužil návštěvu kina.

Gravitace (2013)

Beru Gravity spíše jako dokument s pěkným obsazením. George cool as usual a v tomhle možná až moc nad věcí. Sandra se opět přihlásila k lepší formě. Příběh je jasný už z upoutávek akorát opepřen informací proč se to všechno rozprskne v trosky (samozřejmě za to můžou rusáci). Celá stopáž je tedy jakýmsi objasněním naší slepoty a hlavně toho co se do nás od mládí cpe. Nádherné obrázky země, poskakování obřími skoky po měsíci atd... ne ne vážení, vesmír není ani trochu cool. Je to pěkná deprese, temnota a bezmoc a mám chuť říct stejně jako dr. Stone: I hate universe

Muž z oceli (2013)

Z cenu lístku to stálo, ale nějak se necítím být naplněn. Očekávání jednoznačně převýšilo realitu. Zack je super vypravěč a tím myslím střípky skládačky provázející vás celým dějem...i love it! Bohužel takto rozkouskovaný je celý film: nesrozumitelné scény, nepřehledné souboje. Nač tolik vizuálních efektů, když tomu nedáte prostor rozhledu. Ubírá to celkovému dojmu *. Mladý Cavill mi sednul. Takhle by měl Kal-El vypadat. Hubeňouři Reese a Routh přece nemohou uzvednout hořící plošinu, na to je třeba medvědí síla. Tu má Henry v každém záběru. Závěr: Nějak mi příjde, že čím má superhero lepší schopnosti, tím větší nuda to je.

Nevědomí (2013)

Ten malý Cruiser to zase zvládl. Příjemné překvapení...čekal jsem akci, akci a další akci, ale dostal jsem strach, překvapení a hněv. Film není scifi výpravou se zbraní jako na obalu. Je klidný, záhadný a..... "Jiný", tak bych to nazval. Hudba je dokonalá,rekvizity fascinujiící a prostory dokonalé. Žádné ratatatata po ufonech, ale pěkná stealth akce výkonného týmu 49 Ehm 52. Cruise překvapil, Freeman potěšil - ten hlas je prostě Boží. 7,5/10 = za místy vleklé pasáže

Jack a obři (2013)

Pohádka o fazolce. - Jasné už od začátku (chtelo by to invenci) ...žádný zvrat, průměrné výkony herců a urychlený střed stopáže. + vizuální efekty, Ewan a menší hlava krále obrů:-D. Syn byl spokojen

Labyrint lží (2008)

Zklamání. Film jsem viděl poprvé v roce 2010 při éře DiCapriovych supervykonu. Přiznejme si,že na co Leo sáhne - ve zlato se promění. Tenkrát jsem to zkouknul po lahudkach: Prokletý Ostrov, Skrytá identita a Inception. Tenkrát jsem se neodvážil hodnotit, protože jsem měl žebříček značně ovlivněný Počátkem (Ano,byla to lahůdka) a tak jsem se včera rozhodl na Lži podívat ještě jednou s dcerou. Už při otázce: "o čem to je?" Jsem byl překvapený,že prostě nevím. Dívat se s dítětem (14 let) vám do sledování vnese další rozměr a tím je totální koncentrace abyste mohli aktuální dění vysvětlit dítěti, protože jejich schopnost koncentrace je na 20% té vaší. O každém dialogu, akci, rozuzlení jsem musel uvažovat a vysvětlovat a došel jsem k závěru, že to Scotty zbabral. Potenciál herců byl nevyužitý až běda. Leo se snažil co to šlo, ale když tomu na place nerozumíte,tak se můžete uhrát k smrti. Crowe jako šedivý operátor neměl ty správné texty aby to zapadalo...postava tak vysoce postavená a s tak ležérním přístupem k angličtině.....to nejde dohromady. Jako řezník za politickou lavicí. Dal jsem tomu noc, bo ráno moudřejší večera, ale nic...bez názoru. Jediné co jsem zaznamenal: Počáteční monolog je každým rokem pravdivější, Mark je čím dál více "Strong" v mém žebříčku(Škoda potlaceneho britského přízvuku) a Ridley je známý svým cestováním nahoru a dolů v režisérskem umu. Nechci říkat, že je film katastrofa, ale tady Ridley padal ze střechy 10ti patrové budovy a rozmazl se tak v 6. Patře. Takže 6/10

Star Trek: Do temnoty (2013)

Bravo!!! Vytáhl jsem na hvězdnout cestu partnerku, která jen při vyslovení názvu chytá záchvaty vzteku...podařilo se mi to, usadím ji na sedačku, obklopím ji popcornem a nápojem a jako bonus přidám Nachos. Polibím ji na tvář a poděkuju, že se na mě nebude zlobit, že jsem ji donutil. Omluvy jsem si klidně mohl strčit za klobouk. Od prvního momentu jí bylo jasné, že seriál a film má určité odlišnosti. V okamžiku první věty Khana otevřela ústa. Kdo neviděl a neslyšel nepochopí. Stejné emocionální rozpoložení z hlasu zažívala u třetího Batmana (Bane). Pak už jsem jen sledoval jak chřadne a v určitých momentech popadá dech. V závěru došlo i na slzy......potřebujete snad lepší důkaz, že film za to stojí? Donutil jsem ženu,odpůrce StarTreku a scifi žánru milovat StarTrek, tedy J.J. to byl. Fenomenální

Já, padouch 2 (2013)

Spoiler: Mimoňové cool. Jinak mě to nezasáhlo tak jako jednička. Padouch inkognito a zavání to velkolepým finále, ale nějak to rychle usekli. Jinak jsem byl spokojen. Silas Velezadek.....zadek...hehehehe