Subjektiv

Subjektiv

Volitel Anonymity

okres Praha
Cynik z cizí vůle, Konzument umění i kýče, Provokatér z nejistoty, Milovník škatulek, Prznitel významů, Vulgární moralista, Divák s posláním, Půlúspěšný vynálezce odstavců, Za sarkasmem dobře schovaný, Člověk, jenž ví kolik znaků se vejde do této kolonky

440 bodů

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 9.6.2018
  Génius - Einstein (série) (2017)

  - Tabule s matematickou a fyzikální látkou, jež se v seriálu vyskytují, navrhoval Prof. RNDr. Jiří Podolský, CSc., DSc. z Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy Univerzity (MFF UK). Návrhy jsou založeny na důkladném studiu dobových pramenů. Kaligraf MgA. Ladislav Kouba tyto návrhy realizoval tak, aby co nejvíce odpovídaly rukopisu zobrazované osoby. Za návrh a realizace fyzikálních experimentů zodpovídal Doc. RNDr. Stanislav Daniš, Ph.D., taktéž z MFF UK.

  • 18.8.2013
  Bílé peklo (1929)

  - Vedlejší roli zkušeného pilota Ernsta Udeta hraje ve filmu sám Ernst Udet, jenž se proslavil jako jedno z největších leteckých první světové války. Na konci války měl na kontě 62 sestřelů, což jej řadilo na 2. místo v Německu a 4. ve světě. Ve filmu poprvé účinkoval právě v Bílém pekle, následovalo několik dalších, např. Stürme über dem Mont Blanc (1930), S. O. S. ledovec (1933) či Wunder des Fliegens: Der Film eines deutschen Fliegers (1935). V roce 1941 spáchal sebevraždu.

  • 3.3.2011
  2001: Vesmírná odysea (1968)

  - Ve filmu zazní celkem 4 skladby židovsko-maďarského skladatele Györgye Ligetiho, a to "Atmosphères", "Lux Aeterna", "Requiem" a "Aventures". Stanley Kubrick však skladby použil bez povolení a po dlouhém soudním sporu byl nucen toto pochybení napravit. I přes tento spor Ligeti vyjádřil režisérovi své uznání.

  • 16.10.2008
  Monster (TV seriál) (2004)

  - V sedmé minutě 31. dílu se v polici u psychologa nacházejí složky nadepsané jmény významných osobností německé kinematografie: Werner Herzog, Wilhelm Wenders, Nastassja Kinski, Wolfgang Becker a Bruno Ganz.

  • 29.2.2008
  Fantastic Children (TV seriál) (2004)

  - Seriál několikrát cituje slavný Tarkovského film Stalker. Lze zahlédnout např. travou zarostlý zrezlý tank či v posledním díle parafrázi scény s mizejícím ptákem. Především však v obou dílech hraje ústřední roli tajemná Zóna.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace