baribal

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 12.9.2020  21:59
    Tenet (2020)

Kategorie filmů "hry s časem" našla svého krále. Totální mindfuck, který vás bude buď nudit a nebo chytne, že si ho dáte ještě jednou. Bez nejmenších pochyb je to asi nejnepříjemnější blockbuster, jaký jsem viděl, ale zároveň tak moc deep, že už nechci vidět nic jiného. Asi není režisér který by mě bavil víc než Nolan, chci aby si s hrál s časem / časoprostorem i dál, protože jeho dějová mechanika se nikdy neopakuje a pokaždé má nějakou novou message. Je to chladné, je to nepříjemně rychlé, komplikované.. ale jen na první pohled, Tenet je jako mistrovský obraz, je třeba dívat se dostatečně dlouho, a pak ho možná doceníte.. ale bude to vyžadovat investovat nějaké úsilí.

• 13.7.2020  20:27
    Greyhound (2020)

THanks zase navlékl uniformu, ale dvakrát to téže řeky nevstoupíš. Lodě vs. ponorky jsou vždycky napínavé, taktický souboj, kdy každá strana má odlišné výhody a nevýhody, a chyba se rovná stovkám ztrát na životech. Greyhound bohužel tenhle potenciál nedokázal naplno vytěžit a strach o členy posádky všech lodí prakticky nepocítíte, v kontrastu se film snaží velmi tlačit na pilu abyste cítili dojetí, jak se bůh opět přiklonil na stranu spravedlivých. Tohle jsou pro mě nejhorší části filmu, které působí až úsměvně, trochu mě mrzí že tohle Hanksovi nedošlo. Všechny postavy jsou vedlejší, Hanks téměř také, jejich příběh je nedůležitý a na konci vyzní do ztracena, což vlastně ani není škoda, protože v takové stopáži se toho moc uklohnit nedá. A teď k pozitivům.. 90 minut je super, záběry na manévrující loď jsou super, opakování rozkazů a taktizování také. Greyhound je film, kde stroje jsou zajímavější než lidé a mně to k jakési spokojenosti stačí.

• 10.7.2020  17:16
    Modelář (2020)

Dobrý film, ale škoda že jakmile dochází k vyvrcholení děje tak se přestávají dít zajímavé a nečekné věci. Herecké výkony mi přijdou velmi dobré a zcela odpovídající psychologii postav, naivní magor Hádek i jeho názorový protipól Mádl. Trochu jsem čekal, že s drony se budou dít takové věci které se ve filmu dějí, ale mohlo to být trochu zajímavější a s nějakým lepším twistem. Hádkova postava toho ve filmu dělá docela dost a s různými postavami, ale tak nějak to na konci vyzní do ztracena, jen ho tato setkání lehce popostrčila k tomu co se stane na konci. Mádl mě tady bavil asi nejvíc co jsem kdy viděl a nemyslim to ironicky. Bylo to těžké váhání mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale pořád jsem se dobře bavil a kvality to prostě má.

• 20.6.2020  10:36
    Artemis Fowl (2020)

V první řadě je to fakt škoda, že to dopadlo tak špatně. Na druhé straně je otázka, jak točit uvěřitelnou fantasy, kde hlavni hrdina je záporák a zároveň ještě dítě (v Enders Game se tohle docela povedlo). Film působí jako celek totálně zmateně, arci-záporák Opal se párkrát ukáže, ale o co jí jde moc nevíme, podobně jsou na tom kladné postavy (Butler a ta mladá holka), které nedostali absolutně žádný prostor. Příběh je neskutečně chudý a odfláknutý, že mi za Branagha bylo až trapně. Doufám, že už v sérii pokračovat nebudou a taky doufám, že za stejné peníze se bude točit něco smysluplnějšího.

• 11.5.2020  22:38

Do určité části je to vlastně docela slibné, bohužel ten potenciál zůstal nevyužit a dopadlo to jako tuctová a nudná verze Johna Wicka v Bangladéši. Není to nějaká tragédie, jen je to snadno zapomenutelné s úplně stupidním finále. S lepším příběhem by to byl určitě nadprůměr, ale na tohle brzo zapomenu.

• 29.4.2020  20:55
    Dark (TV seriál) (2017)

Tak jsem to konečně dorazil, po čtvrtém dílu na mě před pár měsíci přestal seriál bavit a dostal jsem s k němu znovu až teď. A rozhodně nelituji, spíš naopak. Chce to věnovat pozornost a jde to pak více méně samo, nicméně i tak Dark něco chybí. Má to skvělou formu, obraz, hudbu, postavy ujdou a cestování časem je dobře zpracované.. jen ten příběh nějak kulhá, špatný není, ale není postaven tak, že by vás to táhlo k dalšímu dílu, spíš je to o té formě. Jdu na druhou sérii. Tak druhá série jde trochu jinou cestou než ta první.. víc vysvětluje a zároveň komplikuje, cestování časem už jede ve velkém a obtížně se orientuje kdo co vlastně ví, kde je (kdy je) a o co mu jde. Trochu to ztrácí na atmosféře, ale kompenzuje to větší výpravností a dějem, který zahrnuje více postav. Těším se na třetí sérii, ale to vršení komplexnosti už začíná být přilíš a stejnou dobu co zabere sledování seriálu, jeden stráví googlením co se to sakra děje.

• 20.4.2020  12:55
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Nikdy jsem Sunderland nesledoval a v podstatě jsem jen okrajově zaznamenal, že sestoupil z Premiere League. Nencházím žádné nedostatky a to ne proto, že se jedná o celkem výjimečné dílo. Obě série jsou super, a to i přes to, že ta druhá je plná celkem nesympatických lidí. Tak snad to jednou dotáhnou zpátky až nahoru.

• 13.4.2020  14:55

Každých pár let se objeví nový dokument o Formanovi a co si pamatuju, tak všechny mají stejnou struktury, postupná rekapitulace díla. Stejnak je tomu i v tomto dokumentu, ale nijak mě to nepohoršuje. Je pravda, že snad téměř vše jsem již někde slyšel a ani strukturou není dílo nijak inovativní, nicméně postava Formana je tak výjimečná, že film nenudí. Co se týče záběrů, tak ty mi naopak přišly nové, které jsem zatím nikde neviděl, nejzajímavější je část než se Forman dostal do USA (rozhovory z Cannes, New Yorku, atd.).

• 18.3.2020  07:47

Tak konečně po dlouhé době velký válečný film, jen škoda že v něm nefunguje skoro nic od scénáře až po digitální triky. Bere se to strašně vážně až je to často nezáměrně vtipné, snad každá obecně známá kýčovitá scéna je zde k vidění. Na druhou stranu je to velkofilm, který neurazí a nikdy nespadne do totální frašky, v kombinaci s gigantickou výpravou je to film, který celkem pobaví a za pár měsíců na něj zapomenete.

• 14.3.2020  18:59
    Outsider (TV seriál) (2020)

Skvěle obsazené a vizuálně natočené, škoda jen že od třetího dílu to hodně sklouzává ke kýči a předvídatelnosti. Na zkrácení dlouhé chvíle je to velmi dobré.

• 18.1.2020  08:58
    Maják (2019)

Racek - Klacek.

• 18.1.2020  08:58

Po letech konečně Terminátor, který neuráží diváka svoji stupidností (která často vycházela z přílišné překombinovanosti). Škoda že příběh není moc originální a že Grace s Dani jsou tak nezajímavé (ačkoli je vidět že u Grace se snažili vytvořit nějaký větší oblouk s Dani). Pro mě překvapivě je to dost vtipné, zejména Arnold perlí na téma rodinného života. Akce ujde, délka se zvládnout dá. A Linda Hamilton vypadá trochu jako Mark Hamill, asi podoba vychází z podoby příjmení.

• 10.3.2019  12:39
    Toman (2018)

Doslova český velkofilm, jak výpravou a obsazením, tak i délkou. Bohužel však zajímavé prostředí, které vypadá velmi věrně dost udusil děj a jeho tempo. Příběh který se odehrává na pozadí ne tolik znamého období mezi lety 1945 - 1948 je doplněn nezáživným děním, které se skládá zejména z představování nových postav (jejichž příběh je uzavřen až v medailoncích na konci filmu), politikaření (které nemá nějaký šmrnc, neboť moc nevíte kdo je co zač a o co mu vlastně jde) a osobního života Tomana, který byl prohnaný a všemi mastmi mazaný (prostě svině), ale i tak nudný. Zpracování a Macháček si zaslouží palec nahoru, děj už je spíš tak jako "eeááách".

• 1.1.2019  22:35

Velmi podařený dokument, zejména oceňuji komplexnost informací v souvislosti s jejich srozumitelností. Nijak glorifikující a zároveň demonizující dokument ukazuje dynastií Kimů takovou jaká je - což je důležité zejména v dnešní době kdy dochází k obnovování vztahů mezi Koreou a západem. Někomu se může zdát že se KLDR mění k lepšímu, pravda je však taková, že s jaderným arzenálem můžete na západní státy tlačit snadněji. Nadprůměr a spokojenost.

• 16.11.2018  17:39

První polovina příšerná, druhá taky. Předchozí díly si pamatuju jen matně, ale pamatuji si že béčkovost byla přítomná všude, takže tady jsem neměl v plánu za ní strhávat body v hodnocení. Podle mě si tvůrci mohli vybrat mezi dvěma možnosti, udělat drsný akční film, béčkový, který bude plný akce na úkor dialogům a snahám budovat hlubší mytologie. Bohužel si vybrali možnost udělat film, který je z poloviny nudně upovídaný a z druhé plný hloupé a povrchní mytologie. Navrch k tomu digitální efekty vypadají mnohdy velmi špatně, což bych u tak očekvávaného filmu nečekal. Jak to mají s pokračováním netuším, ale Predátor má slušně nakročeno do kategorie v níž se nachází filmy série Vetřelec vs. Predátor.

• 16.11.2018  17:28

Ruská propaganda na téma udržování pořádku a bezpečnosti.. parafráze "prý dochází k týrání vězňů, žádný si nám ale na nic nestěžoval". Sonda poměrně zajímavá co se týče prostředí, nutné však brát s rezervou vše co je řečeno.. přece by Rusko samo dobrovolně sebe neukazovalo ve špatném světle. Jo a abych nezapomněl, pobavilo mě "a když se zabijí, máme pak špatné výsledky".

• 4.4.2018  09:32
    Rudí prezidenti (TV seriál) (2018)

Jeden z nejlepších dokumentů, jak svým zpracováním tak tématem, které jsem takto zpracované ještě neviděl. Mimochodem úvodní znělka opravdu velmi výrazně připomíná znělku z House of Cards.

• 23.9.2017  11:20

Utržené ze řetězu.. až se zdá, že to Matthew trochu nezvládnul. Od dvojky jsem čekal, že ačkoli bude trochu rozmáchlejší, tak udrží tempo a styl jedničky, škoda že se na tempo šlape o tolik víc. Postavy není šance si nějak vychutnat, ty nejzajímavější skoro nejsou vidět - Tatum, Bridges a Berry (Pascal celkem jo, ale je celkem zbytečný, ačkoli má top akční scénu). Stopáž šíleně dlouhá a co horší je způsob jak se děj posouvá kupředu.. je to kostrbaté a plno dějových vsuvek ani nemuselo být.. vypadá to, že aby někdo měl malý štěk, tak mu dali pěti minutovou epizodní roli. Vadilo mi toho celkem dost, ale pořád je to skvělá zábava.. a od okamžik co se Harry stane Harrym to začne šlapat výrazně líp. Těšim se na trojku, na Tatuma a netěšim se na zadní vchody.. teda když bude z jedničky tak jo, pokud ze dvojky tak asi spíš teda jako že ne.

• 22.7.2017  21:42
    Dunkerk (2017)

Nolan je dnes největší mistr řemesla, to samé byl možná Spielberg v 90. letech a Kubrick po celý svůj život. Válečné filmy obecně se točí komplikovaněji než například scifi, protože příběh je předem většinou do detailu nalajnovaný skutečným příběhem (nepočítám Inglourious Basterds). Aby se Nolan vyhnul zaměnitelnosti, tak přišel několika prvky u kterých je třeba smeknout: 1) časový posun mezi třemi příběhovými rovinami je nejdříve matoucí, ale v závěru si vše krásně sedne.. 2) žádní němci, anonymní nepřítel, nezáleží na tom, že jako diváci vnímáme němce také jako lidi.. 3) hudba a záběry, těch epických není mnoho, ale když přijdou záběry na pláž nebo spitfiry, tak se tají dech.. 4) IMAX pro pražáka povinnost.. Bodů, proč je to tak super bych možná našel víc, ale tohle jsou ty hlavní.. zápor? možná je to trochu chladné a k postavám nepřístupné, ale jsem si jistý, že to tak Nolan chtěl. Zatím zážitek roku, těším se na druhou projekci.

• 15.7.2017  21:46
    Baby Driver (2017)

Už uvodní představení Babyho v autě když čeká na zbytek postav při vloupačce mi naznačil, že tohle bude trošku pozérský film u kterého nějaké motivace a příběh nebudou důležité. Pro mě je tohle prázdná nuda - tedy v případě, že se nejezdí rychle autem. Srovnání s Drive je podle mě mimo, Bejby driver je pro jiné publikum, v jiném tónu a s lepší hlavní postavou.. sorry jako.. Baby je postava, která mi byla absolutně volná. Edgar Wright je technicky očividně velmi schopný, ale vdechnout postavám a příběhu život by se fakt hodilo.

• 15.7.2017  21:42

Opičí série skončila a po jejím konci stojí za zmínku, že takovouto kvalitu si udržela málokterá série. Někdo dělí tento díl na poloviny, někdo na třetiny.. ale všem je naprosto zřejmé, že ze začátku to je prostě velmi dobré.. vtahující.. místy až dokumentárně pozorné k detailům. Druhá polovina se bohužel zacyklí ve schématičnosti postav, kdy každý dělá co předpokládáte že bude dělat.. vytratí se jakékoli překvapení a pozornost začne upadat. Je zřejmé, že ke konci mají výhrady v podstatě všichni.. i mě závěrečná bitva nestrhla.. nejspíš proto, že hlavní postavy jsou v ní pouze na vedlejší koleji. Druhý díl mě bavil o trochu více, nebyl tolik svázaný povinností zakončovat příběhy.. ale i tak je trojka zatím nejlepší blockbuster léta.. a to srovnávám s transformery, baby driverem..

• 28.5.2017  00:49

Pokračování ve zcela jiném duchu. Negativa? Není to zdaleka tak podvratné, spíš je to takové vzpomínání mixnuté zamyšlením, kam se po dvaceti letech postavy dostali - a odpověď je více méně nikam. Pozitiva? Boyle to natočil moc hezky, dobrá hudba a vyložené to nenudí.. jen to prostě nejede takový bomby jako před dvaceti lety.. ale nemyslím, že to byl i záměr. Na vzpomínání dobré, neurazí, ale vzpomínat na dvojku jako na jedničku se nebude.. nejsou tu kultovní scény nebo kultovní humor

• 21.5.2017  11:44

Neskutečná rychlost hlášek a tempo filmu.. možná trochu škoda, protože plno fórů prostě uteče, na druhé straně je to důvod proč se na Lego Batmana podívat znovu. Krátké srovnání s Lego příběhem: Příběh o něco slabší, takový mindfuck už v závěru nečekejte. Vtipy v lego batmanovi jsou více sofistikované, chce to znát hrané Batmany. Nenasmál jsem se tolik a filmu chybí písnička "everything is awesome", která mě do nálady dostala spolehlivě. Ve výsledku je to film o něco horší ve všech ohledech, ale to vůbec nevadí, abych se na Lego Batmana brzy podíval zase. Víc takových, trochu divácky náročnějších, animáků.

• 19.5.2017  00:49

Vyložené zklamání a problém bude nejspíš v názvu, očekávat díl série vetřelec je chyba, protože tohle je druhý Prometheus. V zásadě to je jedno, ale důležité to je kvůli vnímání kdo je hlavní (záporná) postava.. vetřelec to prostě není. Prometheus mě nějakým způsobem pořád baví - hudba a vizuál, kdy příběh mi nepřijde ještě tak dementní aby mi zkazil zbytek. V Covenantu už je té idiocie na mě přilíš a opravdu už místy vzbuzovala smích, těžko uvěřit kdo to celé zrežíroval. Covenant je velmi komorní, exteriér nevýrazný a většinou tmavý či deštivý a konzervativní, neboť opakuje příběh předchozích dílů. Zároveň je však brutální, brutálnější než jiné díly a celkem akční - navzdory tomu to však není horor, ale spíš thriller. To co vzbuzovalo dříve strach svojí tajemností se nyní stává výrazně odtajněným kvůli čemuž film ztrácí své hlavní kouzlo - já se nebál, já se smál.

• 5.5.2017  20:49
    Uteč (2017)

Zcela určitě nejlepší horor poslední doby, ne svojí děsivostí či krvavostí.. ale tím osvěžujícím přístupem Jordana Peelea, kdy Get Out se velmi podobná tomu jak horory dělal Sam Raimi v minulém tisíciletí. Málo co mě v poslední době bavilo jako tenhle mystery-comedy-horor, příběh je sice lehce předvídatelný a občas to chvilku přešlápne na místě, ale to vzápětí vynahradí hláška typu "do sklepa nechoď, je tam černá plíseň", nebo "černá je teď v módě". Jsem si téměř jistý, že tohle je záměrný humor a nikoliv repliky, které mají vyvolávat tísnivý pocit, že v pozadí příběh je cosi prohnilého. Je fakt, že konec si možná zasloužil něco "osvícenějšího", ale i tak ta krev tekoucí proudem je více než uspokojivá. Letošní nejzábavnější film.

• 5.5.2017  20:39

Do značné míry je to fajn.. vlastně dost fajn, pokud nebudete příliš nároční. Čím jednička oslnila, dvojka využívá dvojnásob - retro hlášky, songy, draxova výstřednost, grootova roztomilost, vzájemné špičkování, atd. Problémem je příběh, zhruba hodinu žádný není, a když se objeví, tak nějaké napětí zrovna nevyvolává. Strach o život postav tu absolutně chybí a v kombinaci s křečovitosti závěrečného souboje dělá z konce efektní, bohužel však nudnou podívanou. Rozhodně to není špatné, humor a styl zvládá unést celý film.. ale za jedničkou to prostě zaostává - více akce, horší příběh. Na jedničku bych po premiéře podruhé šel, na dvojku už ne.

• 16.4.2017  22:34
    Lion (2016)

Dev Patel ani jinak neumí, než se neustále někde ztrácet a pak pátrat ve vzpomínkách a na nich stavět děj. Bohužel tady staví kýčovitě, rozvlekle a především nudně. Průměr zachraňuje první část se ztraceným Sarooem, který je sympaticky bezprostřední a přirozený, tohle přesně po konci této části mizí - Dev Patel se vynoří a jde to do kopru. Nemůžu ale říci škoda, protože tohle evidentně dojit slzy a festivalové ceny chtělo za každou cenu a takové filmy nemám rád.

• 9.4.2017  11:13

V případě Konga se asi každý shodne na tom, že opičák a příšery jsou fajn až super (záporácké potvory mě moc nebrali, na T-Rexe prostě nemají), a že příběh kulhá na obě dvě nohy a že lidské postavy jsou velmi ploché. Ten vizuál 70. let na mě dost zabral, fakt jsem byl přesvědčen o tom, že půjdu na čtyři hvězdy, protože i přes tu stupiditu to baví a jde k nějakému požitkářskému finále.. ale bohužel.. kouknul jsem na hodiny a zjistil, že film za chvilku končí a že se nic moc vlastně nestalo a tak to bylo až do konce. S Jacksonovým kongem se srovnávat prostě nedá, ale bavilo mě to oboje zhruba stejně, tady však příběh jde ještě o něco dolů.. ale zábava rozhodně nadprůměrná.

• 29.3.2017  23:44
    Rozpolcený (2016)

No tak em-NOJT se pomalinku vrací do formy, ale furt tomu něco chybí.. tentokrát je to bohužel ukrutně dlouhé se slabou gradací.. ale zase tomu nechybí dobrej vizuál. Doufal jsem ve finále grande, ale bohužel nepřišlo.. tak snad příště!

• 5.3.2017  20:46

Logan zvedl rukavici brutality hozenou Deadpoolem téměř přesně před rokem.. a přidal k ní slušnou dávku emocí. Drama, které je tragickým příběhem věčně nasraného Logana je tak neskutečně jinde než vše z rodiny X-Men, že se mi ho chce uctívat jako samostatný film. Pravdou však zůstává, že ta síla je právě ukryta v těch předchozích filmech, kde Logan vystupuje jako více méně v pohodě týpek s doutníkem a nezničitelným skeletem, což z něj dělalo postavu, která byla cool, ale postrádala element vzbuzení obav o jeho život.. ve srovnání s Loganem, působí předchozích osm (aspon myslím) jako divadelní představení, kde Logan nosí masku nesmrtelnosti, která ve filmu Logan je pryč. A proto je to tak strašně dobré.. v mnoha okamžicích silně dojemné. Když Logan rozjede svoje drápy a ruce, nohy, hlavy začnou létat vzduchem, tak mu nezačnete fandit.. ale začne Vám ho být líto. Anger and pain, v každém záběru je to cítit. Akce úžasná, ale emoce strhnout ještě víc (i s Johnny Cashem v titulkách) .. proto má Logan pěti kvalt a titul nejdojemnější komiskový film.. ale je tohle ještě komiksový film?

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32