X (2022)

Klasický hororový motív zasadený do 70. rokov 20. storočia. Už dlho tu nebolo nič lepšie v danom žánri. Konečne podarený horor. Ti West a Mia Goth sú super.

Nyad (2023)

Po dlhom čase vidieť Jodie Foster na obrazovkách bolo fajn. Film je ale výnimočný asi iba príbehom, tie životopisné väčšinou vedia očariť. Mne osobne to neponúklo nič nové, žiadny ''vau efekt''. Po filmárskej stránke slušne zvládnuté, no vo filmovou žánri priemer. Prekvapila réžia Jimmyho China. Silné 3 hviezdy.

Ještěr (2023)

Ďalší zo svetlejších momentov Netflixu a jedna z najlepších krimi trilerov za posledné roky. Skvelá plíživá hudba a sebavedomý Benicio Del Toro. Veľmi dobre.

Nech svět světem (2023)

Veľmi zaujímavá podívaná. Aj pri tak pomalom tempe som ostal nonstop v napätí. Film vo veľmi decentne ladenom obale. Netflix filmy veľmi kvalitu nemajú, ale tento je výnimka.

Air: Zrození legendy (2023)

Skvelá a svižná športová dráma aj bez toho, aby v nej čo len na malú chvíľu ukázali tvár hlavného športovca. Ako to ten Ben robí? Je to skvelý režisér. Filmy kde sa objaví po boku dlhoročného kamaráta z detstva Matta Damona sú zárukovu kvality. Obaja majú skvelý feeling. Zlaté 80. roky v USA a Michael Jordan a ono sa to už potom pozerá samo. BTW, tie tenisky sú naozaj geniálne :)

Robbie Williams (2023) (seriál)

Za mého mladí to bola neprekonateľná britská superstar, veď kto si vtedy mohol dovoliť mať ako predskokanov svojho koncertu kapelu Oasis. Táto dokumentárna miniséria sa mi pozerala mimoriadne príjemne. Robbie bol stále sám sebou a to sa mi na ňom páči najviac.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Ono to mohlo ako rozlúčka s Indiem skončiť veľmi zle, ale takéto ukončenie tejto veľkej filmovej ságy beriem všetkými piatimi. Dokonca mi tu ani nechýba rukopis Stevena Spielberga, Mangold to celkom zvládol. Záverečný úlet bolel prekvapivo menej ako nezmyselný záver v predošlom diely. Shia A.K.A. Jones Jr. a jeho osud trochu zamrzí. Ford stále nenávidí náckov a ostatní herci pekne zapasovali do tejto skládačky. Škoda len, že piaty diel vznikol až vyše 40 rokov od toho prvého, ale takto to asi malo byť. Som rád, že filmová séria o najznámejšom archeológovi sveta dopadla tak ako dopadla.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Priemerný sci-fi snímok. Škoda, celkom som sa tešil na poriadnu scifárňu. Má to cool názov a Zacka mám svojim spôsobom rád za tu jeho svojskosť a za to, že nikdy neviete kedy prekvapí. Je to základ novej trilógie, ale určite to nebude vrcholové dielo Zacka Snydera, tým podľa mňa stále ostáva film 300.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Tvorcovia si z nás robia prdel. Doslova uletená séria. Je z toho sračka, ktorá sa snaží udržať byť ''in'' tým, že si tam nasačkuje hercov na steroidoch a zmŕtvychvstania tu sú častejšie ako v Marvel Cinematic Universe.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Aj po 17. rokoch by ste film s lepším cinematic lookom len ťažko hľadali. Po výbornej jednotke veľmi solídne pokračovanie s neopakujúcimi sa scenériami pralesnatých ostrovou ukázujúich krásu Karibiku. Postavy pokračujú v tom čo začali v predošlom diely a pritom sa ich vtipky neopakujú a sú dokonale zasadené do deja. Špičkové špeciálne efekty robia z tohto filmu vždy pozerateľný zážitok. Z niekdajšej atrakcie Disneylandu sa stal nezabudnuteľný blockbuster.