Tommassi3

Tommassi3

Tomáš Hloušek

okres Brno


38 bodů

Moje oblíbené pořady

 • poster

  Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

  Ačkoliv ve své podstatě Ano, šéfe!! pouze dokonale kopíruje schéma neméně skvostných pořadů Gordona Ramsayho, a jde tak vlastně v jeho stopách národního kulinářského budiče, platí v rámci tuzemského televizního rybníčku za záležitost natolik významnou, že přes všechny nešvary i ten formát reality show budiž blahořečen člověk, v jehož hlavě se tento projekt zrodil, především dík nečekanému dopadu na většinového diváka, tedy i běžného strávníka !! Ona totiž ta naše tvrdohlavá slepá česká kotlina je na tom se stavem gastronomie obecně vzato nesrovnatelně mnohem hůře než ta britská, potažmo jakákoliv jiná civilizovaně světová.. Ať už máte klasika Zdeňka Pohlreicha rádi nebo ne, on rozhodně platí za dost kontroverzní osobnost, k níž prostě musíte zaujmout nějaký postoj, právě jen a jen díky němu, i dík medializaci, a mnohým dalším myslícím profíkům se probrala velká spousta diváků, ačkoliv bohužel naopak v případě restauratérů, číšníků či kuchařů se ta osvěta vlastně takřka minula účinkem, když si naprostá většina dál nebere servítky a zas a znova nás, mě tedy ne, krmí těmi svými blafy, které by se jeden naprosto štítil nazvat jídlem..

 • poster

  Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (TV pořad) (2004)

 • poster

  Anthony Bourdain: bez předsudků (TV pořad) (2005)

  Naprostá gastrocestopisně dokumentární špička.. Upřímný, leč neúnavně objektivní, bonviván a nejsympatičtější gonzožurnalista nového století Bourdain si rozhodně nebere servítky, ale dokáže bezezbytku zaujmout i pobavit..

 • poster

  Bizarní jídla (TV pořad) (2006)

  Američan Andrew Zimmern, u nás v podstatě neznámá postavička, se může pochlubit velmi zajímavým osobním životem, to on je zde to nejbizarnější, když se dokázal vydrápat zpět mezi normální lidi a z drogově závislého bezdomovce, zloděje a alkoholika stal uznávaným kuchařem, gastronomickým odborníkem a spisovatelem.. Jistě se zákonitě nabízí srovnání s velmi obsahově blízkým pořadem S Kuchařem kolem světa, když nakonec se jedná o dost jiné záležitosti, protože Zimmern je skutečně odborník na slovo vzatý, což sympaťák Fred Chesneau zase vynahrazuje svým až infantilním nadšením, a často se věnuje i historii a sociální situaci dané země či regionu, čímž vlastně mnohé objasňuje i nezasvěcenému divákovi.. A že se občas na některé žvance tváří jako idiot, co ho zrovna bodla včela ?? To jen vítám, uctivost neuctivost.. Děláme to všichni..;)

 • poster

  Hledání ztraceného času (TV pořad) (1991)

 • poster

  Pekelná kuchyně (TV pořad) (2005)

  Pekelně dobrá zábava.. Velmistr řemesla a vulgarit Gordon Ramsay se svou reality show platí symbolicky za takový Cordon bleu napříč kuchyněmi a televizními obrazovkami.. Originál je jen jeden, ostatním přeju dobrou chuť u všech těch nápodob a variací..

 • poster

  Všechnopárty (TV pořad) (2005)

  Jistě, talk show v našich končinách vlastně platí za sprosté slovo, když snad jen sebeklamu vlastní geniality nakonec podlehnuvší Jan Kraus tuto ryze angloamerickou televizní formu skutečně pochopil, a tak by měl Karel "na Silvestra Führer" Šíp svou pozici jednookého krále mezi slepci dost usnadněnou, kdyby se ovšem jeho Všechnopárty dala za talk show opravdu považovat.. A to skutečně i dík tomu uvolněnému konceptu nelze !! Název mluví za vše.. Nicméně nezničitelný bard Šíp, který se po všech těch Šarádách, estrádičkách, Skopičinách a jiných zloprasárnách v té poloze starého glosátora skutečně našel, když spíše ctí ten horníčkovský kongeniálně inteligentní či sečtěle protřelý odkaz, činí svoji show velkou večerní zábavičkou.. Nechybí mu zkušenosti, intelekt, smysl pro humor, nadhled a kupodivu ani sebereflexe, s nimiž dokáže i se sebeneschopnějším hostem pocuchat bránice.. Mnohdy famózní epizody se střídají se slabšími, ovšem léta potvrzují Karlovu jedinečnost.. Švejk českého humoru, to je Karel Šíp !!