Blue.Shark

okres Rychnov nad Kněžnou
Student

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 10.8.2018  00:49

Vítaná změna v pojetí Marvel univerza. Dost bylo rádoby vážných problémíků, teď si potrháme bránici u směsice gagů a záměrně trapných momentů zabalených v superhrdinském hávu. Guardians of the Galaxy se čtyřikrát vynásobili a vzniknul po dlouhé době komixák, který výrazně vystupuje z řady nadprůměrných klonů svojí nadprůměrnou vtipností. Narozdíl od Black Panthera je tohle zábavné každou vteřinu stopáže a prakticky neexistuje místo, kde by Thor nebo Hulk tahali za kratší konec. Jsem naprosto nadšený a za posledních 5 let bude Ragnarok Marvelovka, kterou si konečně zapamatuju.

• 9.8.2018  00:46

"Hele, kámo, upeč mi ten dort. Mý minulý kámoši mi ho neupekli, ale v tobě vidím něco jinýho" ... "Kámo, tys mi ten dort neupekl a já za to teď naseru na naše tradice a budu věřit cizímu chlapovi, co mi ho upekl místo tebe...a pak nám dorty budou píct všichni a my chcípneme na cukrovku. Šťastní!". Jo, i takhle debilně by se dala shrnout motivace k hlavní zápletce v tomhle nejsterilnějším komixáku od dob prvního Kapitána Ameriky. Kdyby tam na tuhle pitomost aspoň nebyl kladený takový důraz. Problém tohohle filmu je, že je celkem nudný, neděje se v něm nic zajímavého, nemá prakticky žádnou výraznou postavu (až na Klaueho), neřeší se v něm žádný zásadní problém a neoslní ani efekty, protože tato úroveň je v Marvelovských končinách již standardem. Ani capoeiry v choreografii bojů jsem se pořádně nedočkal. Jediná věc, kterou film vystupoval ze stínu 30 starších sourozenců, je hudba, která je poměrně nezvyklá, ale opět nijak bombastická. Žádný vtip, žádná změna, žádný experiment. Tohle je Marvelovský podprůměr. S počtem filmů, které jsou nachlup stejné, bohužel dost zásadně klesá zábavnost.

• 8.8.2018  13:26
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Perfektní cyberpunk, na který čekám od dob Johnnyho Mnemonica. Povedlo se vykreslit dost zajímavě propojený svět, který je špinavý doslova jako dobytek, a kde si člověk nemůže být vůbec ničím jistý. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvyknul na některé zákonitosti, ale jakmile je člověk přijme, rozjede se perfektní detektivní příběh, kterému nasazuje korunu výborný Joel Kinnaman a krásná Martha Higareda. Za pochvalu stojí vynikající vizuál, který se jen tak v rámci seriálů nevidí. Moc se těším na další řadu a jsem zvědavý, kam se posune příběhová linka.

• 21.7.2018  16:00

Super horor, který (můj bože, konečně se někdo odhodlal) nepracuje toliko s lekačkami jako spíš s atmosférou a tušením "něčeho zlého". Divák dostane spoustu prostoru na to, aby se vyděsil sám, protože je děj dávkován velmi rozvážně a pracuje s motivy, které děsí spíš dlouhodobě. Strach se potom kumuluje a nedojde k úlevě tím, že by došlo k leknutí. Když se k tomu přičte skvělá práce s kamerou a zvukem, nadějný horor je na světě. Filmy podobné dějem tu už byly nesčetněkrát, ale ne každý umí svou zápletku prodat tak jako Hereditary. Roli v tom samozřejmě hrají i herecké výkony, jenž podle mě dostatečně znepokojivě dokázaly napodobit šílenství, nepředstavitelný strach a tak dále. Suma sumárum, letošní IT je sice perfektně natočený, ale v rámci děsivosti se tomuto hororovému bonbonu nemůže ani pokoušet vyrovnat.

• 6.7.2018  16:13

Zajímavý, ale trochu nudný thriller, který ke konci začne mít trochu větší šťávu. Co mi vadilo asi nejvíce, je naprosto nelogicky se chovající hlavní postava, která se snaží působit velmi inteligentně, ale tuhle skutečnost vzápětí popře tím, že proti veškerému zdravému rozumu dělá humbuk v místech, kde má být naopak ticho. Jestli mi něco dokáže výrazně zkazit dojem, jsou to právě debilně napsané postavy...Sawyer si to trochu zachránila závěrem, ale ani tak nemůžu hodnotit ničím jiným než průměrem.

• 7.6.2018  00:44

Není to špatné, ale není to ani dobré. Dvojka Annabelle nepřináší nic nového a popravdě ani nijak extrémně neděsí. Všeho všudy tři lekačky s potenciálem, zbytek jen mnohokrát viděná klasika. Řemeslné zpracování je na dobré úrovni a máme tu i klasické Wanovy pohledy na hlavní postavu, přičemž se v pozadí něco děje. Conjuring to ale tempem, nápady, kvalitou ani postavami nemá nejmenší šanci předehnat. Pro příležitostné hororové diváky to bude TOP, pro zkušenější a hororově protřelejší to bude jen silný průměr.

• 5.6.2018  14:37
    To (2017)

Jednoznačně dobrý horor, rozhodně se ale nejedná o dokonalost. It má velmi příjemný styl vyprávění a dokáže krásně vtáhnout do života v městečku Derry. Cítím z toho Stranger Things, což rozhodně není špatné. Postavy podle mého názoru budí přesně ty pocity, které měly: každý hlavní hrdina je jiný a film je dost konzistentní v tom, jak se chovají. I když se tudíž nezachovají zrovna chytře, dává dobrý smysl, proč se tomu tak stalo. Hlavním, a to dost velkým problémem filmu (nehodnotím věrnost předloze, protože ji neznám), je děsivost jednotlivých lekaček. Polekal jsem se jednou, a to při promítání diapozitivů, což byla sama o sobě dost laciná (ale funkční) lekačka. Ostatní děsivé postavy prostě neděsily, a konec konců ani sám Pennywise si do životopisu moc lekaček nemůže připsat. Jak tu píšou jiní: k dokonalosti prostě chybí víc děsu a víc napětí.

• 21.5.2018  22:33

Krásný film, který se těžko popisuje. Osmdesátá léta mají zvláštní kouzlo mírně naivních scénářů, které jsou ale hrozně pohlcující a krásně se na ně kouká. Spielberg tu předvedl nevídané triky, díky čemuž se právem zapsal do historie Sci-Fi fílmů. Nejeden objevitelský duch musí jásat při výborné komunikační scéně, která je delší, než cokoliv, co by si dnešní filmaři dovolili do filmu zakomponovat. A je to neuvěřitelná škoda, že už takovéhle scény nevídáme. Že podobné filmy nevídáme.

• 21.5.2018  20:42
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 nakopává tomu prvnímu zadek a o něco méně trapně u toho hláškuje. Není se co divit, první díl pouze prorážel cestu. Druhý díl tím pádem mohl přijít s příběhem, co má hlavu a patu. Také o něco méně tlačil na pilu v záchodových hláškách, přičemž naopak silněji brnkal na notu popkulturních odkazů. S velkým potěšením podotýkám, že jsem se dostkrát od srdce zasmál. Protože se také výrazněji střídá tempo, nebojím se Deadpoola 2 vyhlásit zábavnějším, než Infinity War.

• 8.5.2018  20:53
    Teorie tygra (2016)

Vcelku příjemný český film, který má hlavu a patu. Nikdy jsem si nemyslel, že tohle napíšu. Zaručuji, že od začátku do konce budete pociťovat hluboký pocit zadostiučinění.

• 30.4.2018  16:57
    Štiky (TV pořad) (2018)

Jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo. Tento pořad ukazuje, že to platí i u Darwinova zákona.

• 25.4.2018  00:04

V rámci normálních fimů nekoukatelné. V rámci béček špička. FIlm nedává smysl, herci neumí hrát, efekty jsou hrozné a kamera při soubojích vyvolává epilepsii.

• 4.4.2018  23:44
    Eega (2012)

To je neuvěřitelné. Kdysi jsem věřil, že originální nápady pochází z japonské kultury. Neznal jsem indii. Eega je nepopsatelně bizarní romantický film, při kterém si od začátku klepete na čelo, ale zároveň se od něho nedokážete odtrhnout. Chudák Bindu, která bude co nevidět velmi sexuálně deprivovaná. Je to horší, než megaepos Bahubali, ale zároveň žánrově jinak zaměřené, takže nelze zcela porovnávat. Spokojil bych se s 3 a 1/2 hvězdičkami. B-Movies Night forever.

• 2.4.2018  16:17
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Teletubbies pro dospělé aneb snaha o prohloubení debilizace diváků. A protože tento typ pořadů sleduje již debilní část diváků, vlastně se nic neděje. Debil se bude dívat dál, člověk s IQ nad 90 přepne na Toma a Jerryho.

• 13.2.2018  09:18
    The Visit (2015)

Jak tuhle malou návštěvu popsat? Shyamalan vzal téma, které už tu bylo mockrát a dokázal z něj vykřesat neuvěřitelně příjemný a zároveň lekavý film. Přechody mezi žánrově odlišně zaměřenými scénami jsou umístěny velmi citlivě a určitě tomu napomáhá i ústřední dvojice teenagerů. Zvláštní je, že i když je v rámci děsivých scén dopředu jasné, co se stane, stejně člověku zatrne. Také nemohu nezmínit, že i když jde o found footage, nesetkáme se zde s klasicky chaoticky rozklepanou kamerou a nepřehlednými scénami. Takových scén je tu pomálu a roztřesení slouží hlavně k navození atmosféry, takže není nijak rušivé; hlavně se obraz neklepe nonstop. Jo...a babka je pěkně děsivá.

• 11.2.2018  17:40
    Wind River (2017)

Kdybych napsal, že forma zde vítězí nad obsahem, zřejmě by to znělo spíš negativně. Oprostěme se tedy od toho negativního smyslu a vychutnejme si sice jednoduchou, ale za to atmosferickou, emocemi nabitou a řemeslně perfektně zvládnutou detektivku. Drsný sever, krásná ale vražedná příroda a spousta lidí, které ta podívaná přivádí k šílenství. Kdyby film nebyl zasazen do severozápadní ameriky, nazval bych ho klasickou severskou detektivkou se vším všudy - s mysteriózní zápletkou, drsnými podmínkami, strhanými postavami, depresivní a bezútěšnou atmosférou, minimem vtipu. Takový zkrátka Wind River je a nelze se divit velmi kladnému přijetí, protože si na nic nehraje. Jeremy Renner ukazuje, že jeho schopnosti nekončí Hawkeyem a Elizabeth Olsen zase dává najevo schopnost působit dospěleji, než Scarlet Witch. Za mě zasloužených pět.

• 30.1.2018  09:41

Tak tohle fakt hodnotit nejde. Scény k poblití střídají bizarně vtipné momenty, některé oravdu výživné (matka). Martin je ta nejnechutnější hlavní postava, kterou jsem kdy zaznamenal, a jelikož bylo cílem, aby byl divák zhnusený, povedlo se to na jedničku. Určitě ale nemá smysl očekávat od filmu něco jiného.

• 17.1.2018  00:21

Tohle je správný atmosférický horor. Celá první polovina divákovi pomaličku vpravuje do žil dlouho neviděnou plíživě-hororovou atmosféru. V té perfektně funguje práce s časem, tedy nic není uspěchané a divák má čas vstřebat děsivé prostředí, děsivou práci, děsivou hlavní rekvizitu a mnohé další sice léty prověřené principy, ale zde bezchybně aplikované. Upřímně, do konce první poloviny filmu to byl aspirant na nejděsivější horor, který jsem kdy viděl. Potom ale došlo na tu druhou, rozlítanější část a tam se projevily mírné slabiny filmu. Jsou to lekačky, které, ač bývají na provedení nejjednodušší, zde vůbec neděsily, což je trochu paradox. A také ne moc děsiví hlavní bubáci, což je škoda. Myšlenka filmu byla dobrá, provedení téměř excelentní, a abych nezapomněl, hlavní hrdinové byli opravdu sympatičtí a moc mě zaujalo, že jejich postavy nebyly typičtí vystrašení posránci, ale ke všemu přistupovaly s chladnou logikou. Škoda mírné ztráty atmosféry v druhé polovině.

• 6.1.2018  13:11

Absolutní spokojenost. Takhle má vypadat přemýšlivé sci-fi - poutavá audiovizuální stránka, zajímavý scénář, perfektní atmosféra a velmi dobří herci. Tenhle film má všechno, co podle mých očekávání měl mít. Líbilo se mi, jak si se mnou pohrál scénárista - lépe vyvedené zvraty jsem v jiných filmech tohoto roku rozhodně nezaznamenal. A znovu musím poznamenat naprosto geniálně depresivní a hnusnou estetiku moderního města, kde slušní občané žijí v totálních sračkách a nenávidění Replikanti naopak v celkem hezkých podmínkách. Dál už je to škoda slov. Miluju inteligentně podaná a přemýšlivá sci-fi a tohle je jedno z nich.

• 1.1.2018  21:13

Zklamání to nebylo, něco extra taky ne, ale pořád si tenhle Captain udržel Marvelovský řemeslný standard, což je pro mě nadprůměr. Bylo mi sympatické, že je děj trochu hutnější a není jen o samotné destrukci fiktivních měst se jmény vytvořenými v generátoru náhodných slov. Se superhrdiny se roztrhl pytel a nutno říci, že ani jeden není vyloženě navíc, i když má třeba jen menší štěk. Zhruba do poloviny filmu jsem si ale nemohl zvyknout na neuvěřitelně roztřesenou kameru při bojových scénách. Buď měl kameraman parkinsona nebo bestiálně masturboval, což poněkud kazilo umělecký dojem. Také bych ocenil méně hrdinského patosu v dialozích, ale uznávám, že se pohybuje ve stále únosné míře. Civil War je pro mě další ze série filmů, které dokážou udržet divákovu pozornost, jsou mírně nadprůměrné, ale není důvod je vidět znovu, i když nebyly špatné. Do té série patří zhruba 75 Marvelovských filmů, přičemž při plánech studia bude toto číslo rozhodně narůstat.

• 24.12.2017  00:56
    Poldové (2010)

Vcelku nahláškovaná buddy komedie osmdesátkového střihu, která nemá nejlepší scénář, ale je zábavná tak nějak na styl Smrtonosné zbraně. Stiffler potěšil.

• 23.12.2017  18:07

Velmi smíšené pocity. Ačkoliv jsem napočítal řádově méně chyb a nesmyslů, než v minulém díle či Rogue One, je The Last Jedi podivným způsobem nudný. Samozřejmě ne po celou dobu, to bych filmu křivdil. Problém je v příliš mnoha hlavních postavách, přičemž se na všechny klade víceméně stejný důraz, ale sympatická/zábavná je pouze polovina z nich. Finn a Rose jsou zde naprosto zbyteční a otravní, Rey a Luke polovinu filmu bezcílně tlachají, Poe a admirál Holdo předvádí dialogy jako z Ulice, kapitán Phasma přijde, aby odešla... Dále jsou tu kraviny jako Leia na koštěti bez koštěte, Snokeův fail nebo moment Rose-Finn. To vše v kulisách vcelku debilní hry na honěnou. Může se zdát, že je ten film strašný průser, ale on vlastně tak špatný není. Přes to všechno jsou zde v rámci Star Wars odvážné scénáristické nápady (zejména Rey-Kylo, Luke-Kylo, Luke-Yoda) a tuna vtípků, které často působí až nemístně. Samotný Kylo Ren už nepůsobí jako trapák; z jeho stylu boje začíná čišet ta správná zuřivost, ale Darth Vaderovi je stále na míle vzdálený. Chválím choreografii bojů...opět. Nic jiného než scénář tu nemá cenu hodnotit, protože audiovizuál je úžasný a na špičkové úrovni. Film budu muset určitě zkouknout znovu.

• 20.12.2017  14:01
    John Wick 2 (2017)

Řekněme, že někdo vzal první díl, naklonoval ho a zasadil do maličko jiného prostředí. A funguje to bezvadně. Příběh je zase nenaročný, ale akce je špičková, uvěřitelná a hlavně při jejím natáčení nikdo nezaměstnal kameramana s parkinsonem. A když už, tak jen s mírnou formou. Nejspíš je to dané tím, že Keanu Reeves opravdu něco málo bojových sportů pochytil a proto se nemusí schovávat za rozmazané záběry. Jednoznačně super akční zážitek, kterému k dokonalosti chybí nějaký hlubší příběhový kontext.

• 5.12.2017  10:45

...aneb Castle S05E19. Jen v české verzi, což samozřejmě znamená nevalnou kvalitu.

• 27.11.2017  12:27
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Nedivím se, má tenhle pořad právní tahanice kvůli tomu, že neukazuje skutečnou policejní práci, ačkoliv se tak prezentuje. Divím se spíš, že na to někdo kouká a že tu hrůzu ještě nezrušili kvůli otřesným výkonům, debilním "příběhům" a retardovanému formátu na bázi Soudkyně Barbary. Jsem bytostně přesvědčen, že pořady jako Policie v akci snižují IQ pravidelných diváků.

• 9.11.2017  01:03

Vtipné, když je člověk pod obraz nebo ví, co čekat a zároveň je ve společnosti podobně nastavených individuí. Arnolda mám fakt rád, ale film, kde je v titulkách "Starring Arnold Stang and Arnold Strong" snad ani nemůže dopadnout dobře. Asi nejzajímavější je na celém filmu talent scénáristy. Má totiž smysl pro tajemno, což je na některých scénách dost vidět. Třeba když Héra řekne Nemesis: "A předej Plutónovi zprávu", ale nikdo se nikdy nedozví, co je to za zprávu. Celý film je pouze předváděčka Arnieho svalů, a to i v situacích, kdy by to člověk nečekal. Třeba při prohlížení pouličního plakátu. Asi je škoda, že to není nahláškované, protože by z toho mohlo být kultovní béčko. Už jen kvůli Diovu blesku vytvořeného ze zohýbaného roxoru.

• 3.10.2017  21:09

Co jsem to sakra právě viděl?

• 3.9.2017  22:38
    Uteč (2017)

Krásný příklad poutavého bizarního mysteriózního filmu, který diváka neustále něčím překvapuje. Krásně je zde zpracována atmosféra, kdy je jasné, že něco rozhodně není v pořádku, ale přestože to bije do očí, dlouho nelze prstem ukázat, o co přesně tu sakra jde. Velmi oceňuji zejména herecké výkony sluhů, které mě nutily pozvedat pravé obočí do výšin, kam jsem si ani nepomyslel, že je možné jej dostat.

• 27.8.2017  23:08
    Annabelle (2014)

Bohužel pouze standardní bubu. Od začátku až do konce film provází jako námořnické lano tlustá linka průměrnosti. Existuje pár světlých momentů (výtahová šachta, koukání pode dveřmi), které jsou bezesporu kvalitními nápady, ale je jich naprosté minimum. Je znát, že film vsází na kamerové pohledy, které známe z Wanových filmů, ale není to tak nějak ono. Velmi zvláštní je, že většina lekaček je nedůrazná, takže divák ví, že se má leknout, ale dojde mu to pozdě. Pokud ještě zhodnotím příběh, nestalo se v něm nic, co bychom neviděli už dříve lépe zpracované. Musím ale nechat, že ústřední panenka má ten nejhnusnější ksicht, co jsem kdy u panenek viděl. A tak tomu bylo už od The Conjuring.

• 25.8.2017  11:33
    Pád (2016)

Jednu hvězdičku za přehrávání, debilní děj a hrozný příběhový mišmaš. Když se to všechno smíchá a člověk se smíří s tím, že to prostě není dobrý film, dá se u toho docela nasmát. Co ale nejvíc překvapí, to je stav po filmu, kdy si vlastně divák není jistý, co všechno se na plátně odehrálo. Přirovnal bych to k 91 minut dlouhému videozáznamu, na kterém se štěňátko s dramatickým pohledem snaží otevřít sklenici zavařovaných okurek, přičemž kolem pobíhají zlá koťátka a našemu štěňátku se smějí. Ano hlavní dějová linka je úplně o ničem a vlastně to ani nedává smysl. Jo a pozor, když už má to štěňátko sklenici skoro otevřenou a v dáli proto začnou vybuchovat epesní římské svíce a rachejtle různého typu, záznam skončí. Because fuck you. Zajímalo by mě, jestli je špatný jen film nebo i předloha, ale prozatím tuhle otázku rád nechám nezodpovězenou.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13