Blue.Shark

okres Rychnov nad Kněžnou
Student

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 21.5.2018  22:33

Krásný film, který se těžko popisuje. Osmdesátá léta mají zvláštní kouzlo mírně naivních scénářů, které jsou ale hrozně pohlcující a krásně se na ně kouká. Spielberg tu předvedl nevídané triky, díky čemuž se právem zapsal do historie Sci-Fi fílmů. Nejeden objevitelský duch musí jásat při výborné komunikační scéně, která je delší, než cokoliv, co by si dnešní filmaři dovolili do filmu zakomponovat. A je to neuvěřitelná škoda, že už takovéhle scény nevídáme. Že podobné filmy nevídáme.

• 21.5.2018  20:42
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 nakopává tomu prvnímu zadek a o něco méně trapně u toho hláškuje. Není se co divit, první díl pouze prorážel cestu. Druhý díl tím pádem mohl přijít s příběhem, co má hlavu a patu. Také o něco méně tlačil na pilu v záchodových hláškách, přičemž naopak silněji brnkal na notu popkulturních odkazů. S velkým potěšením podotýkám, že jsem se dostkrát od srdce zasmál. Protože se také výrazněji střídá tempo, nebojím se Deadpoola 2 vyhlásit zábavnějším, než Infinity War.

• 8.5.2018  20:53
    Teorie tygra (2016)

Vcelku příjemný český film, který má hlavu a patu. Nikdy jsem si nemyslel, že tohle napíšu. Zaručuji, že od začátku do konce budete pociťovat hluboký pocit zadostiučinění.

• 30.4.2018  16:57
    Štiky (TV pořad) (2018)

Jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo. Tento pořad ukazuje, že to platí i u Darwinova zákona.

• 25.4.2018  00:04

V rámci normálních fimů nekoukatelné. V rámci béček špička. FIlm nedává smysl, herci neumí hrát, efekty jsou hrozné a kamera při soubojích vyvolává epilepsii.

• 4.4.2018  23:44
    Eega (2012)

To je neuvěřitelné. Kdysi jsem věřil, že originální nápady pochází z japonské kultury. Neznal jsem indii. Eega je nepopsatelně bizarní romantický film, při kterém si od začátku klepete na čelo, ale zároveň se od něho nedokážete odtrhnout. Chudák Bindu, která bude co nevidět velmi sexuálně deprivovaná. Je to horší, než megaepos Bahubali, ale zároveň žánrově jinak zaměřené, takže nelze zcela porovnávat. Spokojil bych se s 3 a 1/2 hvězdičkami. B-Movies Night forever.

• 2.4.2018  16:17
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Teletubbies pro dospělé aneb snaha o prohloubení debilizace diváků. A protože tento typ pořadů sleduje již debilní část diváků, vlastně se nic neděje. Debil se bude dívat dál, člověk s IQ nad 90 přepne na Toma a Jerryho.

• 13.2.2018  09:18
    The Visit (2015)

Jak tuhle malou návštěvu popsat? Shyamalan vzal téma, které už tu bylo mockrát a dokázal z něj vykřesat neuvěřitelně příjemný a zároveň lekavý film. Přechody mezi žánrově odlišně zaměřenými scénami jsou umístěny velmi citlivě a určitě tomu napomáhá i ústřední dvojice teenagerů. Zvláštní je, že i když je v rámci děsivých scén dopředu jasné, co se stane, stejně člověku zatrne. Také nemohu nezmínit, že i když jde o found footage, nesetkáme se zde s klasicky chaoticky rozklepanou kamerou a nepřehlednými scénami. Takových scén je tu pomálu a roztřesení slouží hlavně k navození atmosféry, takže není nijak rušivé; hlavně se obraz neklepe nonstop. Jo...a babka je pěkně děsivá.

• 11.2.2018  17:40
    Wind River (2017)

Kdybych napsal, že forma zde vítězí nad obsahem, zřejmě by to znělo spíš negativně. Oprostěme se tedy od toho negativního smyslu a vychutnejme si sice jednoduchou, ale za to atmosferickou, emocemi nabitou a řemeslně perfektně zvládnutou detektivku. Drsný sever, krásná ale vražedná příroda a spousta lidí, které ta podívaná přivádí k šílenství. Kdyby film nebyl zasazen do severozápadní ameriky, nazval bych ho klasickou severskou detektivkou se vším všudy - s mysteriózní zápletkou, drsnými podmínkami, strhanými postavami, depresivní a bezútěšnou atmosférou, minimem vtipu. Takový zkrátka Wind River je a nelze se divit velmi kladnému přijetí, protože si na nic nehraje. Jeremy Renner ukazuje, že jeho schopnosti nekončí Hawkeyem a Elizabeth Olsen zase dává najevo schopnost působit dospěleji, než Scarlet Witch. Za mě zasloužených pět.

• 30.1.2018  09:41

Tak tohle fakt hodnotit nejde. Scény k poblití střídají bizarně vtipné momenty, některé oravdu výživné (matka). Martin je ta nejnechutnější hlavní postava, kterou jsem kdy zaznamenal, a jelikož bylo cílem, aby byl divák zhnusený, povedlo se to na jedničku. Určitě ale nemá smysl očekávat od filmu něco jiného.

• 17.1.2018  00:21

Tohle je správný atmosférický horor. Celá první polovina divákovi pomaličku vpravuje do žil dlouho neviděnou plíživě-hororovou atmosféru. V té perfektně funguje práce s časem, tedy nic není uspěchané a divák má čas vstřebat děsivé prostředí, děsivou práci, děsivou hlavní rekvizitu a mnohé další sice léty prověřené principy, ale zde bezchybně aplikované. Upřímně, do konce první poloviny filmu to byl aspirant na nejděsivější horor, který jsem kdy viděl. Potom ale došlo na tu druhou, rozlítanější část a tam se projevily mírné slabiny filmu. Jsou to lekačky, které, ač bývají na provedení nejjednodušší, zde vůbec neděsily, což je trochu paradox. A také ne moc děsiví hlavní bubáci, což je škoda. Myšlenka filmu byla dobrá, provedení téměř excelentní, a abych nezapomněl, hlavní hrdinové byli opravdu sympatičtí a moc mě zaujalo, že jejich postavy nebyly typičtí vystrašení posránci, ale ke všemu přistupovaly s chladnou logikou. Škoda mírné ztráty atmosféry v druhé polovině.

• 6.1.2018  13:11

Absolutní spokojenost. Takhle má vypadat přemýšlivé sci-fi - poutavá audiovizuální stránka, zajímavý scénář, perfektní atmosféra a velmi dobří herci. Tenhle film má všechno, co podle mých očekávání měl mít. Líbilo se mi, jak si se mnou pohrál scénárista - lépe vyvedené zvraty jsem v jiných filmech tohoto roku rozhodně nezaznamenal. A znovu musím poznamenat naprosto geniálně depresivní a hnusnou estetiku moderního města, kde slušní občané žijí v totálních sračkách a nenávidění Replikanti naopak v celkem hezkých podmínkách. Dál už je to škoda slov. Miluju inteligentně podaná a přemýšlivá sci-fi a tohle je jedno z nich.

• 1.1.2018  21:13

Zklamání to nebylo, něco extra taky ne, ale pořád si tenhle Captain udržel Marvelovský řemeslný standard, což je pro mě nadprůměr. Bylo mi sympatické, že je děj trochu hutnější a není jen o samotné destrukci fiktivních měst se jmény vytvořenými v generátoru náhodných slov. Se superhrdiny se roztrhl pytel a nutno říci, že ani jeden není vyloženě navíc, i když má třeba jen menší štěk. Zhruba do poloviny filmu jsem si ale nemohl zvyknout na neuvěřitelně roztřesenou kameru při bojových scénách. Buď měl kameraman parkinsona nebo bestiálně masturboval, což poněkud kazilo umělecký dojem. Také bych ocenil méně hrdinského patosu v dialozích, ale uznávám, že se pohybuje ve stále únosné míře. Civil War je pro mě další ze série filmů, které dokážou udržet divákovu pozornost, jsou mírně nadprůměrné, ale není důvod je vidět znovu, i když nebyly špatné. Do té série patří zhruba 75 Marvelovských filmů, přičemž při plánech studia bude toto číslo rozhodně narůstat.

• 24.12.2017  00:56
    Poldové (2010)

Vcelku nahláškovaná buddy komedie osmdesátkového střihu, která nemá nejlepší scénář, ale je zábavná tak nějak na styl Smrtonosné zbraně. Stiffler potěšil.

• 23.12.2017  18:07

Velmi smíšené pocity. Ačkoliv jsem napočítal řádově méně chyb a nesmyslů, než v minulém díle či Rogue One, je The Last Jedi podivným způsobem nudný. Samozřejmě ne po celou dobu, to bych filmu křivdil. Problém je v příliš mnoha hlavních postavách, přičemž se na všechny klade víceméně stejný důraz, ale sympatická/zábavná je pouze polovina z nich. Finn a Rose jsou zde naprosto zbyteční a otravní, Rey a Luke polovinu filmu bezcílně tlachají, Poe a admirál Holdo předvádí dialogy jako z Ulice, kapitán Phasma přijde, aby odešla... Dále jsou tu kraviny jako Leia na koštěti bez koštěte, Snokeův fail nebo moment Rose-Finn. To vše v kulisách vcelku debilní hry na honěnou. Může se zdát, že je ten film strašný průser, ale on vlastně tak špatný není. Přes to všechno jsou zde v rámci Star Wars odvážné scénáristické nápady (zejména Rey-Kylo, Luke-Kylo, Luke-Yoda) a tuna vtípků, které často působí až nemístně. Samotný Kylo Ren už nepůsobí jako trapák; z jeho stylu boje začíná čišet ta správná zuřivost, ale Darth Vaderovi je stále na míle vzdálený. Chválím choreografii bojů...opět. Nic jiného než scénář tu nemá cenu hodnotit, protože audiovizuál je úžasný a na špičkové úrovni. Film budu muset určitě zkouknout znovu.

• 20.12.2017  14:01
    John Wick 2 (2017)

Řekněme, že někdo vzal první díl, naklonoval ho a zasadil do maličko jiného prostředí. A funguje to bezvadně. Příběh je zase nenaročný, ale akce je špičková, uvěřitelná a hlavně při jejím natáčení nikdo nezaměstnal kameramana s parkinsonem. A když už, tak jen s mírnou formou. Nejspíš je to dané tím, že Keanu Reeves opravdu něco málo bojových sportů pochytil a proto se nemusí schovávat za rozmazané záběry. Jednoznačně super akční zážitek, kterému k dokonalosti chybí nějaký hlubší příběhový kontext.

• 5.12.2017  10:45

...aneb Castle S05E19. Jen v české verzi, což samozřejmě znamená nevalnou kvalitu.

• 27.11.2017  12:27
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Nedivím se, má tenhle pořad právní tahanice kvůli tomu, že neukazuje skutečnou policejní práci, ačkoliv se tak prezentuje. Divím se spíš, že na to někdo kouká a že tu hrůzu ještě nezrušili kvůli otřesným výkonům, debilním "příběhům" a retardovanému formátu na bázi Soudkyně Barbary. Jsem bytostně přesvědčen, že pořady jako Policie v akci snižují IQ pravidelných diváků.

• 9.11.2017  01:03

Vtipné, když je člověk pod obraz nebo ví, co čekat a zároveň je ve společnosti podobně nastavených individuí. Arnolda mám fakt rád, ale film, kde je v titulkách "Starring Arnold Stang and Arnold Strong" snad ani nemůže dopadnout dobře. Asi nejzajímavější je na celém filmu talent scénáristy. Má totiž smysl pro tajemno, což je na některých scénách dost vidět. Třeba když Héra řekne Nemesis: "A předej Plutónovi zprávu", ale nikdo se nikdy nedozví, co je to za zprávu. Celý film je pouze předváděčka Arnieho svalů, a to i v situacích, kdy by to člověk nečekal. Třeba při prohlížení pouličního plakátu. Asi je škoda, že to není nahláškované, protože by z toho mohlo být kultovní béčko. Už jen kvůli Diovu blesku vytvořeného ze zohýbaného roxoru.

• 3.10.2017  21:09

Co jsem to sakra právě viděl?

• 3.9.2017  22:38
    Uteč (2017)

Krásný příklad poutavého bizarního mysteriózního filmu, který diváka neustále něčím překvapuje. Krásně je zde zpracována atmosféra, kdy je jasné, že něco rozhodně není v pořádku, ale přestože to bije do očí, dlouho nelze prstem ukázat, o co přesně tu sakra jde. Velmi oceňuji zejména herecké výkony sluhů, které mě nutily pozvedat pravé obočí do výšin, kam jsem si ani nepomyslel, že je možné jej dostat.

• 27.8.2017  23:08
    Annabelle (2014)

Bohužel pouze standardní bubu. Od začátku až do konce film provází jako námořnické lano tlustá linka průměrnosti. Existuje pár světlých momentů (výtahová šachta, koukání pode dveřmi), které jsou bezesporu kvalitními nápady, ale je jich naprosté minimum. Je znát, že film vsází na kamerové pohledy, které známe z Wanových filmů, ale není to tak nějak ono. Velmi zvláštní je, že většina lekaček je nedůrazná, takže divák ví, že se má leknout, ale dojde mu to pozdě. Pokud ještě zhodnotím příběh, nestalo se v něm nic, co bychom neviděli už dříve lépe zpracované. Musím ale nechat, že ústřední panenka má ten nejhnusnější ksicht, co jsem kdy u panenek viděl. A tak tomu bylo už od The Conjuring.

• 25.8.2017  11:33
    Pád (2016)

Jednu hvězdičku za přehrávání, debilní děj a hrozný příběhový mišmaš. Když se to všechno smíchá a člověk se smíří s tím, že to prostě není dobrý film, dá se u toho docela nasmát. Co ale nejvíc překvapí, to je stav po filmu, kdy si vlastně divák není jistý, co všechno se na plátně odehrálo. Přirovnal bych to k 91 minut dlouhému videozáznamu, na kterém se štěňátko s dramatickým pohledem snaží otevřít sklenici zavařovaných okurek, přičemž kolem pobíhají zlá koťátka a našemu štěňátku se smějí. Ano hlavní dějová linka je úplně o ničem a vlastně to ani nedává smysl. Jo a pozor, když už má to štěňátko sklenici skoro otevřenou a v dáli proto začnou vybuchovat epesní římské svíce a rachejtle různého typu, záznam skončí. Because fuck you. Zajímalo by mě, jestli je špatný jen film nebo i předloha, ale prozatím tuhle otázku rád nechám nezodpovězenou.

• 24.8.2017  00:08

Překvapení. Po příjemně pomalém rozjezdu tu máme hezký akční film okořeněný zajímavými protagonisty a poněkud překombinovanými antagonisty. Už bych rád viděl film, ve kterém padouch nechce zničit svět, protože zrovna nemá nic lepšího na práci. A co měl znamenat ten dvacetivteřinový úsek scének, kde jsme teda jako měli spokojeně mávnout rukou nad mírně ohnilou Tinker Bell, co se rozhodla, že teda půjde riotovat do ulic? Ale co, já tou rukou klidně mávnu. Zbytek byl totiž tak dobrý, že mi to za to stojí. A to nemluvím jen o Margot Robbie. Celkově byly postavy velmi sympatické a docela mě mrzí, že prostor, kterého se jim dostalo, byl vlastně dost omezený. Chtělo by to trochu víc interakce, více hloubky (ta tam evidentně díky předlohám je). Soundtrack byl potom výborný a vizuál oproti ostatním komixákům až nebývale střídmý. Samozřejmě jsme mohli dostat nějakou tu krev nebo drsnější vtípky, ale i na té komediální rovině Suicide Squad celkem dobře boduje. Jsem fakt velmi mile překvapen a doufám, že tuhle partu magorů ještě někde potkám. Až na Jokera. To byl kretén.

• 14.8.2017  23:46

Velmi milé překvapení. Přestože se Žena v černém řadí spíš do žánru klasických duchařin, je poznat, že kvalita zpracování je rozhodující. Nemohu říct, že bych viděl neviděné, ale film je natolik atmosferický, že klasické scény, které jsme viděli jinde už tisíckrát, dokáže podat s úplně jiným nábojem. Překvapil mě třeba závěr filmu; na takové rozhodně zvyklý nejsem. A to rozhodně není výtka. Daniel Radcliffe se jinak hlavní role zhostil s jistotou, a přestože jsem se zpočátku bál, že nepřestanu očekávat, kdy zpod kabátu s výkřikem "Lumos!" vytáhne hůlku, musím nakonec uznat, že role Harryho Pottera rozhodně nemusí zůstat jeho nejslavnější. Také spokojeně bručím nad krásnými exteriéry, jenž, ať už byly digitální nebo ne, výrazně dotvářely atmosféru filmu. Jsem zkrátka velmi spokojený.

• 5.8.2017  14:53

Kdybych tenhle nevtipný, nezajímavý a po všech stránkách špatný film nazval kardinální sračkou, urazil bych všechny kardinální sračky. Česká tvorba opět ukazuje, proč není známá za hranicemi a proč můžeme jen doufat, že to tak zůstane.

• 16.6.2017  15:15

Totálně naivní béčko, u kterého se s chutí zasměje úplně každý. Nemá to hlavu ani patu, ale je to tak špatné, až je to vtipné. A přece jen je to jeden z prvních filmů, kde se objevil David Hasselhoff.

• 30.5.2017  15:31

Vcelku velké překvapení. Od tohoto filmu jsem čekal možná tak pár krvavých scén a jednu dystopickou společnost. Během filmu jsem si ale začal uvědomovat, jak perfektně drží idea drandícího vlaku pohromadě. Jak postupuje revoluce od posledních vagónů, určených pro největší póvl, vpřed, scénář odhaluje některé krásně promyšlené systémy a dává celému pojizdnému městu smysl. A to se mi moc líbí - ačkoliv je vlak jakožto archa kardinální kravina, scénář se postaral o to, aby tak nepůsobil. Rovněž se mi líbí volba postav, které si člověk zapamatuje. Ač filmu k dokonalosti leccos chybí a strašně by mě zajímalo, na co vlastně ta kupa šrotu jezdí, čtyři hvězdy jsou naprosto zasloužené. Kéž by po scénáristické stránce dostávaly podobnou péči i blockbustery. Ale to je asi dystopie.

• 21.5.2017  14:38

Tak pěkně zostra: hlavní problém Covenanta je, že se odkazuje na Aliení filmy, ale ve skutečnosti si z nich nebere téměř nic. Postavy v původních filmech se vždy chovaly dost logicky a krásně mezi sebou interagovaly, aniž by to působilo trapně. Rovněž měly filmy docela pomalé tempo a dávaly divákovi prostor, aby se podělal strachy úplně sám, nebo aby naplno cítil atmosféru. Nic z toho Covenant nedělá. V praxi to vypadá tak, že lidé na kolonizační loď vybrali posádku největších dementů, kteří kašlou na jakékoliv bezpečnostní opatření, jenž by snad někomu mohlo v podobné situaci přijít na mysl. Korunuje to fakt, že se všichni hrozně diví přerostlé pšenici, ale obrovské ruiny prastaré civilizace jsou jim z nějakého důvodu úplně šumák. Co se týče Aliena jakožto monstra, film se sice chlubil tím, že jsou tu dokonce tři druhy, ale v součtu se na plátně vyskytují hrozně krátce a ani zdaleka jejich ztvárnění nepřevyšuje estetiku původního zvířátka a už vůbec nebudí srovnatelný respekt. Vrcholem je potom totální nakálení na evoluční cyklus Aliena, který fanoušek původních filmů bere jako věc danou a neměnnou. Co se Covenantovi musí nechat, je velmi vysoká kvalita efektů, parádní výprava a celkem zábavná příběhová linka začínající již v Prométheovi (ačkoliv je vlastně docela pitomě jednoduchá). Ono se na ten film strašně hezky kouká a je i dost zábavný, ale Alienovské látce prostě nesvědčí přístup moderních blockbusterů - grafická vyumělkovanost, urychlení a zpitomění děje. A ten Alien tam je vlastně taky trochu navíc. Možná se ten film prostě měl jmenovat jen David.

• 12.4.2017  21:37
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Paradoxně jeden z pořadů z produkce Novy, který není retardovaný, a to, co z něj dělá koukatelnou zábavu, jsou výkony aktérů. Je pro mě naprosto neuvěřitelné, co dokážou maskéři a choreografové. Ale co je často perfektní, to jsou výkony soutěžících, které jsou mnohdy opravdu špičkové. Jak muž dokáže zazpívat ženskou písničku nebo naopak žena mužskou písničku...brada na zemi. Ondřej Sokol se sice sem tam moderátorsky ztrapní, ale pořád ví, co dělá, a považuju ho za schopného člověka, kterému mezi ostatními moderátory ještě nechybí smysl pro osobitý humor. Nejtrapnější na celé soutěži je porota, která je tam úplně zbytečně, ale sem tam se jí rovněž povede nějaký ten vtípek. Rád koukám na lidi, kteří něco umí a tahle "soutěž" mi to umožňuje.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13