h.madlenka

• 14.3.2018  09:36
    Bába z ledu (2017)

3.5

• 26.12.2013  11:35
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Že jsou ty Vánoce, dávám 3. Každopádně to bylo slabé, a to jsem se moc snažila o pozitivní náhled. Naprostá absence humoru a logicky vystavěného scénáře, nedostatek normálních postav a kvalitního hraní (nejlepší byla asi princezna Petra Tenorová, kterou by nebylo na škodu vidět v nějaké další roli). Zase nic, bohužel.

• 12.12.2013  22:26
    Mildred Pierceová (TV seriál) (2011)

Naprosto neskutečný výkon Kate Winslet, který zastiňuje cokoliv, co jsem s ní kdy viděla (a to včetně oscarového Předčítače). Celá minisérie mě naprosto ohromila.

• 4.12.2013  18:39
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Z prvních pár dílů jsem byla celkem nadšená/pozitivně překvapená (až tak, že jsem na ČSFD dala 4 hvězdičky), časem už to bylo trochu horší. Problémem byly hlavně časté scénáristické mouchy. Občas některé věci časově vůbec neseděly, jiné věci se vyřešily dost zvláštním způsobem... a některé se nevyřešily vůbec.. Jako celek v porovnání s ostatními českými seriály hodnotím jako mírný nadprůměr, hlavně kvůli výborným záchranářským scénám (hlavně té největší ve dvou posledních dílech).

• 13.10.2013  12:12

Rádoby velkofilm, který postrádá opravdové emoce. Studený jak zima v Montaně. Scénaristicky naprosto nepropracovaný, napriměje vás cítit s jakoukoliv postavou, protože (ačkoliv mi přišlo, že to trvá snad 5 hodin) žádnou ve skutečnosti nepoznáte. Ani herecké výkony příliš neoslnily.

• 3.10.2013  14:27

Tak tohle se povedlo. Čekala jsem kdeco a bála jsem se, aby film nezkazili podobně, jako se to stalo třeba s Eragonem. Město z kostí má od katastrofy daleko. Tvůrci se rozhodně drželi předlohy. Problém je, že (nejspíš v zájmu zvýšení atraktivity děje) vyzradili několik věcí, na které si čtenáři museli počkat až do dalšího dílu. Podle mě to bylo zbytečné, protože film by vůbec nemusel trvat přes dvě hodiny. Bohatě by stačila hodina a půl, protože občas se skvělá akce rozmělnila na delší dobu, a já se jenom divila, proč se to tak násilně natahuje. (I když na druhou stranu, pokud vám hlavního záporáka hraje Jonathan Rhys Meyers, kdo by ho nechtěl mít na plátně trochu déle...) A ještě něco: oblíbila jsem si Clary, což se mi za tři knihy nepodařilo. Lily Collins to jde.

• 22.9.2013  17:15
    Speed Racer (2008)

• 17.9.2013  00:46
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

1. série: 4*

• 17.9.2013  00:28
    Podfukáři (2013)

Ten pocit na konci jsem zažila naposledy u Inception. Budete si přát, aby to bylo opravdové a aby Four Horsemen měli show ve vašem městě... pokud možno hned. Největší překvapení roku!

• 9.9.2013  21:34

• 8.3.2013  21:44

• 18.12.2012  21:13
    Home (2009)

• 17.12.2012  23:11

Jo. Jo! To je přesně ono. Žádné zklamání, na které jsem se trošku připravovala předem, se nekonalo. V Hobitovi je všechno, co jsem od něj čekala. Dostatečně se drží knihy. (Upřímně, kdyby se jí držel o něco míň, nevadilo by mi to tak moc... Nadšení z toho, že se tam objevil Elrond a Galadriel by mi to částečně vynahradilo!) Herci jsou skvělí a zčásti se podařilo i něco, s čím jsem měla v knize problém: rozlišit všechny ty trpaslíky, kteří se jmenují skoro stejně a prostě si je nejde zapamatovat. Středozemě je krásná. (Mám podezření, že tak zelená tráva nemůže ani existovat!) Hobit je i přes téměř tři hodiny svižný - nenudila jsem se ani jedinou minutu!

• 1.10.2012  07:13

Absolutně strhující. Excelentní výkony Kate Winslet a Leonarda DiCapria.

• 9.9.2012  21:04
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Zase jsem si jednou myslela, že konečně uděláme dobrý seriál. Zase se to nepovedlo.

• 1.7.2012  01:08

Začátek je takový nijaký; hrozně rychle se seznámíte se všemi postavami a pak tápete, kdo je vlastně kdo. Příběh je tak trochu nedotažený a nijak mě ze začátku nevtáhl. Opravdu jsem se do něj zabrala až v poslední třetině, kdy se konečně začaly řešit závažnější problémy, což film výrazně vzdálilo od klasické vztahovky, jenom zasazené do 40. let. Trauma války v podání mého oblíbence Cilliana Murphyho bylo odzbrojující. Nakonec tři hvězdičky za docela dobré retro s dobrými herci.

• 3.6.2012  14:14
    Miláček (2012)

2,5 | Je mi líto, ale nevěřila jsem Robertovi ani pozdrav. A to mi v jiných filmech vůbec nepřišel špatný. Prostě mu tahle role absolutně nesedla a ostatní herci to vůbec nedokázali zachránit. Příběh vyznívá naprázdno. Tahle adaptace se nepovedla.

• 5.4.2012  16:22
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Můj problém s Misfits začíná u postav. Jo, ten celý nápad se superpowers by šel, a možná je to i lepší než Heroes, protože příběh je zhuštěnej do třetiny epizod, co má průměrnej americkej seriál. Ale proč jsou všechny postavy tak naprosto nesympatický a neoblíbitelný? Nemůžu prostě překousnout, že tohle mají být průměrný teenageři, který dělají úplně obyčejný věci jako všichni ostatní.

• 18.2.2012  23:51

3,5 | Wow, tak tohle je ten film, okolo kterého bylo tolik hypu, tolik diskuze, tolik uznání? Který posbíral tolik cen? Polovina světa teď Marka Zuckelberga vidí jako nesnesitelného sociopata (něco mezi Sheldonem Cooperem a Sherlockem), který si nedokázal udržet ani jediného kamaráda, kterého měl. Zajímavý způsob vyprávění ve více rovinách fungoval celkem dobře, ale nemohla jsem se zbavit pocitu, že nikam nemíří, což se nakonec i potvrdilo. Rozhodně si nepřipadáte, jako byste postavy znali. Jsou založeny na skutečných lidech, ale vlastně nemáte tušení, kolik z filmu je fikce. Jestli je člověk, který dal půlmiliardě lidí na světě virtuální život, opravdu takový, jak ho snímek zobrazuje. Přesto ale nejde opomenout herce, protože jakkoliv protivný pro mě Mark ve filmu byl, Jessie Eisenberg ho zahrál skvěle. Andrew Garfield mu byl vážně výborným protějškem, ačkoliv je tu jako tragická postava. Celkově je ale pro mě The Social Network spíš ne moc výrazný počin, ve kterém se sice najdou památné scény (hlavně ta poslední s Andrewem Garfieldem v centrále Facebooku), ale není to nic, co by mi na dlouho utkvělo v paměti.

• 1.1.2012  17:00

Mohl by to být jeden z nejlepších snímků roku. Kdyby se nad scénářem tvůrci trochu víc zamysleli, kdyby dokázali lépe vykreslit, jak to v tomhle světě chodí, jaká je skutečná vláda, kdyby bylo odpovězeno trochu víc otázek... Takhle je z Vyměřeného času na pohled líbivá, ale uvnitř prázdná podívaná, plná patetických jánošíkovských řečí o tom, jak budeme bohatým brát a všechno to dáme chudým, a černo-bílého vidění bohatí = zlí a chudí = dobří. Postavy jsou celkem ploché, za necelé dvě hodiny je nepoznáme. Dialogy nemají šťávu, většina je pronášená prkenně a bez zájmu. Jediní herci, kteří svým rolím dali hodně, jsou Cillian Murphy a překvapivě Alex Pettyfer, který pro mě doteď byl jenom postavou z trošku prostoduchých teenagerovských podívaných.

• 28.12.2011  20:18
    Atentát (1964)

Skvělá rekonstrukce, která sází na přesnost a nesnaží se upoutat improvizací na úkor autentičnosti.

• 4.12.2011  17:14

První polovina skvělá, tu druhou zkazila přílišná snaha o moralitu na poslední chvíli, která pozbyla vtip.

• 27.11.2011  19:37

Pokus DreamWorks vydělat na Shrekovi a jeho kamarádech ještě něco se určitě povede z hlediska počtu diváků v kinech, ale jejich dojmy na cestě domů už možná nebudou tak pozitivní. Kocour v botách je dobrý standard, ale nepřináší nic nového. Největší škoda je, že vtípky, nad kterými se může pobavit i starší generace, se omezily na pár poznámek o Kocourově slabosti pro krásné ženy, a přitom bych neřekla, že malé děti pochopí všechno. Takhle se film zastavil někde mezi. Palec nahoru patří hudbě a flamencu!

• 13.11.2011  12:43
    Mamma Mia! (2008)

Film, kterému jsem schopná odpustit jakékoliv nesrovnalosti v příběhu, protože je tak senzační.

• 13.11.2011  12:40

Nic, co jste jste ještě neviděli, ale pokud přistoupíte na tuhle hru, můžete se docela dobře pobavit. Nic víc, nic míň.

• 11.11.2011  22:27
    Fighter (2010)

Průměrný film, který vás možná přiměje fandit na pár minut boxu, ale za pár dní už si na něj ani nevzpomenete. Obyčejní Američani z malého města, nadužívání slova fuck. Sjetý Christian Bale, který hraje vážně dobře (ale stejně si myslím, že hrál i líp). A překvapivě dobrý Mark Wahlberg, u kterého je super, že vůbec hraje, ale takhle ve formě jsem ho asi neviděla (ale přesto má po většinu filmu jenom známý výraz pozor-ukrutně-se-soustředím). Nějak mi ale nejde do hlavy, kde se Fighter vzal v oscarových nominacích na nejlepší film.

• 6.11.2011  12:55

<< předchozí 1 2 3 4 5