noriaki

noriaki

okres Přerov

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 5.12.2017  22:11
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Navzdory hvězdným hercům, navzdory skvěle zvolené hudbě, navzdory možná nejmysterióznější zápletce je třetí série Farga subjektivně nejslabší. Což ani omylem neznamená, že je špatná. Po černohumorné kriminálce a temném westernu scenáristé napsali paranoidní thriller. A znovu si zasloužili plný počet hvězdiček. Jenže laťka je tak vysoko, že je z toho krásné třetí místo. Vynikající Ewan McGregor, kupodivu ne tak skvělá Carrie Coon. A Davida Thewlise v laciném obleku bych nikdy nechtěl potkat. A to ani ve dne ne.

• 4.12.2017  20:22
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Někde na internetu kolují videa, která porovnávají záběry ze Stranger Things se scénami z vynikajících filmů a seriálů. Režie by ani nemusela být tak doslovná, protože osmdesátky z toho i tak sálají na všechny strany. Od hudby, přes atmosféru, až po roztomilou naivitu a mírnou brakovost. První série je lehce předvídatelná, plná logických nesrovnalostí a laciných scenáristických triků. Stranger Things není moderní komplexní seriál zasazený do minulosti, ale pravověrné retro. Jestli je to slabina, nebo výhoda, to záleží od vkusu. Já jsem nijak přehnaně nadšený nebyl, jenže neodolatelná výprava a sestava výborných herců přesvědčila i mě. Druhá sezóna dojem ještě vylepšila. Scenáristé přidali na emocích, vzpomněli si že točí horor a uctili další várku kultovních filmů. Tempo zrychlilo a na hledání chyb není čas. Seriálu přístup prospěl a já jsem zvedl hodnocení o další hvězdičku.

• 27.11.2017  20:55

Chybí jim v tom dinosauři a vikingové. Jinak to mají komplet.

• 24.11.2017  09:43
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Nic pro mě. Největší problém jsem měl s uspěchaným nástupem. Seriál se nesnaží budovat atmosféru tajemna a strachu. Jde rovnou na věc. Snaha vyděsit a šokovat působí občas nuceně, občas hystericky. Uvěřitelného je na tom jen málo. A zajímavého skoro nic. Ani děj přeplácaný mysteriózními momenty a desítkami vyhrocených scén mě nezaujal. Postupem času jsem se začal nudit a o další vývoj událostí ztratil zájem. Na alespoň průměrné hodnocení seriál vytáhli herci. Jsou do jednoho výborní, a i když hrají nepravděpodobné a úplně mimózní postavy, poradili si s nimi s přehledem. Zvládl jsem jenom první sérii a dost pochybuju, že se někdy přemluvím i ke druhé.

• 23.11.2017  14:38
    Galaxina (1980)

Milý deníčku. Promiň že jsem tě tak dlouho nepsal. Dnes jsem potkal budoucí matku mých dětí. Hned jak jsem zahlédl její kozy, uvědomil jsem si, že je to žena, kterou jsem hledal celý život. Teda, ta je má. Ta bude určitě hodná a chytrá. Zatím mě odmítá, ale než tahle mise skončí, určitě mi podlehne. A nebo všichni umřeme. Briefing jsem sice moc neposlouchal, ale vypadá to, že s tím všichni počítají. Už musím jít. Všechno tu červeně bliká a to na nás většinou někdo útočí. - Teda jak tohle může někdo považovat za kult, to mi hlava nebere. Film vyniká jen tím jak je nudný a dlouhý. Hodina a půl se nezdá moc, ale díky magii scénáristy a režiséra se to táhlo jako tříhodinový epos. I parodie výborných předloh by měla mít myšlenku a vtip. A nebo alespoň obsazení schopné tu bídu dobře zahrát.

• 16.11.2017  22:02

Existenci předlohy jsem zaregistroval teprve v momentě, kdy se ozvaly rasistické komentáře na volbu Scarlett Johansson do hlavní role, proto ji s filmem porovnat nemůžu. A proto je mi jedno, jestli bylo původní anime filosofičtější, komplexnější, nebo bytostně japonské. Ghost in the Shell je klasický cyberpunk, s mírným přesahem do psychologické sondy. Tenhle žánr neproslul hloubkou postav nebo děje a každý odklon od přímočaré zápletky je pro mě bonus navíc. I kdyby odbočkou měla být obligátní cesta do vlastního nitra. Příběh zdatně imituje mysteriózní detektivku a i když atmosférou neoplývá, díky vypiplaným efektům a nápadité akci určité napětí má. Stále je co sledovat, a to včetně samotné Scarlett, která odehrála svého pochybujícího robůtka vcelku slušně. Nic jsem nečekal a možná i proto jsem byl příjemně překvapený.

• 14.11.2017  08:03

Filmům ze série X-Men jsem vždy vyčítal infantilnost a morální plochost. Maskované postavičky snaživě naplňovaly své šablony, děj vršil jedno klišé za druhým a část krajiny při tom lehla popelem. Kupodivu Logan se jim téměř v ničem nepodobá. Akční scény, jakkoliv jsou působivé a dovedně nasnímané, nehrají ani první, ani druhou a možná ani třetí roli. A všem zúčastněným tentokrát jejich emoce věřím. Scénář je několikrát nechal sáhnout až na dno a z každého záběru je to cítit. Především Wolverine by mohl sloužit jako chodící definice pojmu "unaven životem". Stáří, nekončící boj a neustálý stres doženou každého. I ty nejsilnější. Od dob Watchenů jsem asi neviděl syrovější a více deziluzivní komiks. Zack Snyder tehdy naboural několik žánrových klišé, James Mangold vrátil do reality samotné superhrdiny. Tentokrát bez morální kocoviny, ale také s ohromujícím dopadem.

• 14.11.2017  07:33

Jupiter Ascending Luca Bessona. To bych napsal, kdyby v něm nebyly desítky menších i větších ukázek režisérovy imaginace a Cara Delevingne. Tyhle dva prvky vydělují film z kategorie "luxusně vypadajících, ale mizerných" a posunují ho do škatulky "zajímavých, ale nepovedených". Důvodů by se našlo víc a většina je viditelná na první pohled. Hrdina příběhu se do role nehodí. A i když bych mu odpustil vzhled předčasně zestárlého puberťáka po proflámované noci (každý není materiál na elitního vojáka), tak mě iritovalo jak svou postavu pojal. Dva nejvyšší velitele základny bych prohodil, a jestli měla nějaký význam dlouhá a nikam nevedoucí část se striptýzovým barem, tak mi ji prosím někdo vysvětlete. Děj je vůbec velká slabina snímku. Je dopředu odhadnutelný, tuctový a tak strašně pitomý, až jsem ho úplně přestal sledovat. Naštěstí se i tak bylo na co dívat. Pozitiv by se také pár našlo. Bohužel humor mezi ně napatří, ačkoliv ho scénář propagoval co to šlo. Tohle není nový Pátý element. A není to ani nijak dobrý film.

• 13.11.2017  19:42

S kategorickými soudy o nejlepším fantasy všech dob bych byl opatrný. Za prvé jsem byl vždy spíš na filmy typu Souboj Titánů nebo Barbar Conan. A za druhé jen v době vzniku Nekonečného příběhu byly natočeny dvě fantasy, které jsou subjektivně (Planeta Krull), nebo objektivně (Legenda) lepší. Ano Legenda, která je sice trochu slabší příběhem, ovšem když ne výpravou, tak herecky je úplně někde jinde. Což ovšem Petersenovu filmu na kvalitě neubírá. Uhranul mě kdysi dávno a bez problémů se dá sledovat i dnes. Jen už vidím těch několik drobných chybek.

• 11.11.2017  14:08
    Sabotáž (2014)

Někteří říkají, že na to Schwarzenegger už nemá. Někteří říkají, že na to nikdy neměl. Někteří říkají nasrat. Pochybnosti o talentu ho provázejí už od osmdesátých let. Je pravda že charakterní role nejsou jeho parketa, ovšem do těch se zrovna nehrne. Zbytek si vždycky odehrál a nezklamal ani tady. A to se s ním scénář rozhodně nemazlil. David Ayer ho nechal skotačit jako za mlada a napjal tím uvěřitelnost až do krajnosti. No a ty nelogičnosti a prapodivně šroubované dialogy, darmo mluvit. Alespoň jako režisér si napravil reputaci. Jeho filmy mám rád pro až neamerickou neučesanost a syrovost, a tady jsem si toho užil vrchovatě.

• 11.11.2017  09:13

Pokud se režisérovi dostane pocty natočit pokračování výborného filmu, správná cesta není překonat ho pomocí konstantní akce a lepších efektů, ale přijít s vlastní vizí. James Cameron to pochopil a dal světu Aliens. Denis Villeneuve to také pochopil a natočil Blade Runner 2049. Ten se od filmu Ridleyho Scotta liší na první, druhý i všechny ostatní pohledy. Občas se připomene známá scéna, nebo povědomá lokace, ovšem vždy je divák nekompromisně upozorněn, že sleduje jiný příběh. Nejviditelnější to pochopitelně je na výběru prostředí. Klaustrofobní a hemžící ulice přecpaného velkoměsta nahradila liduprázdná místa a otevřené prostory. A styl vyprávění se přesunul z neo-noirové etické vize do existencialistického rozjímání. Snímek už nerozebírá rozdíl mezi lidmi a replikanty. Debata je dál a dnes se řeší, co mají společné. Nedá mi abych nepřipomenul dvojici Prometheus a Covenant, která si podobným vývojem prošla také a rozpracovala ho přístupněji, ovšem zdaleka ne do takové hloubky. Pokud bych měl vyjmenovat alespoň jeden výraznější zápor, tak si vzpomenu na dva. Snímek neobohacuje původní příběh, jen ho rozvíjí. A chybí mi tam závoj tajemství, typický pro Scottův snímek. 2049 nechává jen málo místa pro následné úvahy. Blade Runner zůstává nepřekonán. Ovšem Villeneuve moje očekávání nezklamal, což se samo o sobě blíží zázraku. Top 10 za rok 2017.

• 9.11.2017  17:29
    Badatelé (1985)

Znáte to. Dlouho hledáte film ze kterého si pamatujete pár mlhavých scén, přesně tři dialogy a zlomek zápletky. A pak ho najdete, pustíte si ho a na chvilku se vrátíte do dětství. No tak přesně tohle se mi u Badatelů nestalo. Já jsem je ještě nikdy neviděl. A jestli ano, tak na mě neudělali dojem ani tehdy, ani teď. Potenciál ale měli slušný. Ovšem poslední třetina, možná polovina snímku, je vážně bídná a shazuje celý sympaticky vystavěný příběh. Takhle stojí za pozornost jen pro atmosférický soundtrack a zajímavě obsazené dětské role. Rivera Phoenixe je vážně škoda.

• 7.11.2017  16:55
    Svědkyně (TV film) (1991)

Někdy před půlkou filmu jsem si pro jistotu zkontroloval, kdy Svědkyně vznikla. Ale opravu ne, tohle by nikdo před revolucí nenatočil. A kdyby natočil, tak by to nikdo nevysílal. Navzdory úsměvné zápletce se nejedná o komedii. Pokud ano, tak leda o hořkou, protože na paní Hrabětové v podání vynikající Jiřiny Bohdalové není nic komického. Naopak trefně ukazuje, kam až může dospět lidská závist, pomluvy a zhrzenost. Zmíním ještě skvělého Josefa Somra a taktéž skvělého Viktora Preisse.

• 4.11.2017  15:13
    Temná věž (2017)

Když už nic, tak Temná věž zachovává ducha předlohy. Ani Kingův Pistolník totiž nedává smysl. Když jsem se ve filmu dostal zhruba do třetiny, otevřel jsem si první knížku sedmidílné ságy a začetl se. Po přečtení jsem zjistil tři věci. První, že nevím o čem to bylo. Druhá, že existují i audioknihy, takže se nemusím zdržovat se čtením. A třetí, že z knížky je ve filmu tak deset stran a to si ještě režisér fandí. Scénář je rozháraný, a logicky i pocitově v něm chybí spousta navazujících a vysvětlujících scén. Ze všeho nejvíc se podobá zmatené historce senilního důchodce. Bohatá mytologie Kingova světa (blížím se k závěru třetího dílu) je redukovaná na plytké dobrodružství. A po oné částečně bizarní, částečně brakové atmosféře není ani stopy. Pozitiva jsou jen dvě. Idris Elba a Matthew McConaughey. Tenhle projekt nikdy neměl šanci. Možná by opravdu uspěl jen jako seriál. Sice by neměl tak hvězdné obsazení, ovšem jím vyprávěný příběh by dostal mnohem víc prostoru a hloubky.

• 24.10.2017  22:14
    Mumie (2017)

Čekal jsem horor, ale nová mumie jen nesměle přešlapuje na okraji žánru. Mnohem jistěji se cítí v akčních a komických scénách. Kupodivu se dojem netluče. Tom Cruise všechny tři polohy zvládá skvěle a Annabelle Wallis za ním vůbec nezaostává. A protože na efekty si žádný současný velkofilm stěžovat nemůže, a scénář nijak neruší, nemám co bych vytkl. Zábavný film bez ambicí se špatně kritizuje. Snad jen, kdybych na to šel do kina, asi bych si nadával, že jsem ty peníze radši nevyměnil za čtyři piva. Zas takový zázrak to totiž není.

• 16.10.2017  15:58

Na můj vkus má Fantom Morrisvillu až moc suchý a rafinovaný humor. Ne že bych vtipy nepoznal, jenže jsem se zasmál asi třikrát. Možná pro můj handikap v neznalosti brakových detektivek, možná protože jsem neocenil specifickou atmosféru. Protože film slušně odsýpá a scénář nedává moc prostoru na nudu, tak mi to nakonec ani nevadilo. Iritovaly mě jen Matuškovy pěvecké výstupy. Pokud chcete spolehlivě pohřbít jakékoliv napětí, dejte mu kytaru a tři minuty času. Jako herec byl ucházející, ale zbytek se do děje vůbec nehodil.

• 15.10.2017  10:40

Klidný, citlivý, romantický snímek. Takový který ve Vás probudí vnitřní cynismus. Alespoň ze mě přímo tryskal. Na tomhle filmu nefunguje nic. Příběh, atmosféra, dokonce ani fyzika. Samotný námět je lehce nelogický. Důvod proč se najednou může odehrát návrat na Zemi, je přinejmenším pochybný. Chování mladého génia až se tam dostane, je výsměch zdravému rozumu. A představa, že by asertivní holka od rány toužila po sociálně plachém podivínovi, je přímo WTF. To se prostě nestává. Vím to naprosto bezpečně. A to ještě opomíjím hlouposti typu komunikace nadsvětelnou rychlostí, dilatace času když se to hodí a podobně. Abych jenom nekafral, tak Britt Robertson hraje skvěle a Gary Oldman snad až zbytečně výborně. Jo a taková ta rádoby náladová hudba docela ujde. Zbytek je bída. The Space Between Us sice předstírá potenciál, jenže ve skutečnosti jde o naivní romantický brak, při kterém je lepší nepřemýšlet. A ideálně i usnout.

• 8.10.2017  21:48

Šíleně smutná princezna je příklad výborné pohádky okořeněné moderními prvky. A tady vidíte, jak vypadá nepovedený pokus. Když jsem si přečetl jak film vznikal, tak jsem zpětně pochopil schizofrenní scénář. Crazy komedie a snaha o lyrické drama opravdu nejde dohromady. Škoda toho, protože dojem z Lucifera - a nejen z něho, by mohl být ještě silnější. Csongor Kassai je spolu se Zdeňkem Suchým a překvapivě rozmařilou výpravou jediným skutečným kladem snímku. Herecky opravdu ční nad všemi o třídu. A je jen škoda, že se režisér celou dobu nemohl rozhodnout, jestli má být víc psychopat, nebo zženštilý metrosexuál.

• 8.10.2017  09:35
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Bál jsem se od začátku až do konce. Hlavně toho, jak hluboko klesla naše kinematografie. Tady selhalo úplně všechno. Hynek Bočan - ten nejpovolanější z režisérů co se týče čertovských pohádek, pochopitelně i scénář - tradiční slabina českých filmů, a až na výjimky zklamali i herci. Přidávám se k lynči na to hovado co vymyslelo, že k pohádkové atmosféře patří retardované postavy. Jiří Mádl je jen další oběť tohohle přístupu. Ovšem pochybuju, že by zvládl zahrát cokoliv složitějšího. Takže co zůstává? Pochopitelně čarokrásná Táňa Pauhofová, slušná Jiřina Bohdalová a zajímavý Miroslav Táborský. Ta první sice utrpěla pod taktovkou režiséra, ale odehrála si svoje a stačilo to. Ta druhá režiséra za ty roky režiséra ani nepotřebuje a ten třetí se do role byrokratických hnidopichů asi narodil. Zbytek je bída. Ano, i Zedníček.

• 1.10.2017  18:20

Co jsem čekal, to jsem dostal. Jurský svět je kupodivu téměř uměřený film. Obzvlášť to vynikne při srovnání s moderními blockbustery jako jsou Transformers, nebo nekonečné ságy s hrdiny v kostýmech. Scénář vsadil na nostalgii a jednoduchost, a zpětně řečeno to byla dobrá volba. Takže i když příběh obsahuje nevyhnutelné scény destrukce, a v rychlém tempu umírají bezejmenné postavy, atmosféra stojí na živočišném strachu z pravěkých monster. A to asi nikdy neselže. Herci jsou v dinosauřích filmech jen vedlejší role, Vincent D'Onofrio je ovšem záporák jak se patří. Chris Pratt je naopak sympaťák až za roh. Kdyby nějakou záhadou zklamaly efekty, věřím, že by film utáhl sám.

• 1.10.2017  17:50

Kouzelný měšec je ta lepší z našich porevolučních pohádek. Po Princezně ze mlejna se mi líbila asi nejvíc. A to navzdory handicapu spočívající ve scénáři, hercích i atmosféře. Ani jedna ze stěžejních kategorií sice není vyloženě tragická, ovšem ani bůhvíjak skvělá. Tina Ruland je alespoň krásná, takže dojem princezny budí už svým vzhledem. Toporné herectví králova představitele bohužel nespasilo nic. Naopak čeští herci zanechali velice slušný dojem. A takhle je to se vším. Dialogy jsou vesměs mizerné, ale příběh a záporné postavy jsou velkým kladem filmu. Zmíním ještě výborný hudební motiv. Díky němu mi nevadila ani zbytečně temná atmosféra.

• 24.9.2017  17:35

Tahle pohádka u mě roky balancuje na pomezí mezi skvělou a lehce nadprůměrnou. Pokud přepadne na jednu stranu, tak jen dočasně. Škodí ji nesympatický princ, laciná výprava a nanicovatý děj, který nevyužívá všechny postavy jak by měl. Na druhou stranu ji převažuje Vorlíčkova režie, slovní výměny mezi šaškem a králem a pochopitelně démonický Radoslav Brzobohatý. Z jeho Mrakomora jsem měl jako malý regulérní hrůzu. Když si vzpomenu jak krvácel tu vodu, brrr. Silných scén by se našlo víc. Strach jsem měl i ze setkání s žebráky a kupodivu mi v paměti utkvěla i ta zoufalá náhrada draka.

• 24.9.2017  09:21
    Wonder Woman (2017)

Možná je to tím že na režisérské židli seděla baba, ale tohle je jeden z mála komiksových filmů, ve kterém mě opravdu zajímaly vztahy mezi postavami a jejich charakter. A ještě jsou zajímavě převrácené, čili tady je to dívka která je silná a schopná. Chris Pine naopak přijal roli zachránitelného pohledného tvora. Ne že by se o sebe nedokázal postarat sám, ovšem. Jako bonus dává smysl motivace arcizloducha a to je v komiksárnách dnešních dob velká vzácnost. Casting se povedl na výbornou. Zmíním především Gal Gadot, která má přesně tu správnou kombinaci roztomilosti, sarkasmu, odhodlání a vyděšenosti. A jako další bonus můžete sledováním filmu bojovat proti nenávisti a xenofobii, protože kvůli ní byl film v několika muslimských zemích zakázán. Blbci neví o co přichází. Od Wonder Woman jsem čekal mírně trapnou ženskou napodobenina Supermana, ale díky zajímavé mytologii a slušnému scénáři mě příjemně překvapila. Pokud jsem to správně pochopil, tak Thora potkat nemůže, což je z několika důvodů opravdu škoda. Na jejich slovní výměny bych se těšil.

• 21.9.2017  10:38
    Čertův švagr (TV film) (1984)

Jedné z našich nejlepších pohádech se špatně konkuruje, to je dá rozum. Ale Čertův švagr by nebyl nic extra, i kdyby existoval jen sám o sobě. Na televizní adaptaci má slušnou výpravu a Vladimír Ráž odehrál výbornou roli. Tím výčet kladů končí. Strádá zejména scénář a herecké výkony. Tedy to, na čem by měla studiová pohádka stát v první řadě. Zapamatovatelných hlášek je naprosté minimum, písničky prakticky nejsou a o nějaké atmosféře si může tenhle chutý příbuzný Bočanova filmu nechat jenom zdát. Jediné plus je obsazení Dády Patrasové. Ta by se neztratila ani v S Čerty nejsou žerty.

• 19.9.2017  21:51

K téhle pohádce jsem si nikdy nenašel cestu. Přitom má jen málo opravdových záporů. Angažovanost opomíjím. Jako dítě jsem ji nevnímal vůbec a jako dospělý kvituji, že neruší a nekazí kouzelnou atmosféru. Tak proč nepatří k mým oblíbeným?

• 15.9.2017  19:12
    Blood Drive (TV seriál) (2017)

Ani nevím proč mě to baví. Béčkové horory rád nemám a gore tím tuplem ne. Pomáhají zajímavé postavy a až rozmařile komplexní svět, který sice nedává smysl ani v jednotlivostech, ani v celku, ale je tak krásně ujetý, že vždycky překvapí. A pochopitelně pomáhá to, že se seriál nebere ani trochu vážně. Občas probleskne stěžejní zápletka a vždy když se tak stane, ta braková atmosféra vyplivne trochu reality a osudovosti. Ani tohle kupodivu neruší. Asi jako všichni musím vyzdvihnout démonickéko Colina Cunninghama a přidám k němu i neméně skvělou Maramu Corlett. Na tomhle se muselo spoustu fanoušků žánru neskutečně vyřádit.

• 15.9.2017  15:45

Ve slovanské mytologii nejsou čerti vyloženě záporné postavy. Nejenže se dají všelijak přechytračit, ale člověk s nimi může často vyjít po dobrém. Spolupracují na potrestání zla a někdy jsou svým způsobem přátelští. Takhle sympatičtí pekelníci jako tady, se ovšem vidí jen málokdy. Kupodivu, i když v Hrátkách s čertem Peklo evokovalo vyšetřovnu Gestapa, a hrozilo mučením a zatracením, Bočanův film je daleko naturalističtější a v jistém ohledu mrazivější. Možná za to mohl vynikající hudební motiv Jaroslava Uhlíře a také celkový střih zvuku, nebo nepohádkové bezskrupulózní postavy, neštítící se žádné špatnosti. Každopádně atmosféra je vyloženě lahůdková, herci taktéž a některé hlášky patří k naprosté klasice. Karel Heřmánek snad neměl lepší roli.

• 15.9.2017  14:32

"Všechno se musí vysvětlit MacFarrellovi. Přiznáš se, poprosíš o prominutí, a když tě náhodou uškrtí, tak mu poděkuju. Jdeme." Typická Funesovka. Zábavná a zběsilá. Díky množství střídajících se prostředí se zdá ještě dynamičtější než ty ostatní. A kvůli prázdninové letní atmosféře má své specifické kouzlo, zvláště když ji sledujete v začínajícím sychravém podzimu. Ovšem jen v roce vzniku Louis fe Funés zahrál ve dvou mnohem lepších filmech. V díle mistra jde tedy o slabší průměr, což automaticky znamená, že je to špičková komedie.

• 14.9.2017  21:29

Souboj o druhé místo v závodě o mou nejoblíbenější pohádku je hodně těsné. Šíleně smutná princezna je na tom prvním zcela bezpečně. Možná díky výborným písničkám, nebo pro neodolatelnou atmosféru. Bořivoj Zeman zaplnil děj odkazy na moderní dobu, ovšem natolik dovedně, že mi to vůbec nevadilo. Přijal bych snad, i kdyby Václav Neckář pobíhal po zahradě v riflích. Hlavně aby zpíval a flirtoval s Helenou Vondráčkovou. Ergo, casting hlavních i vedlejších postav se povedl na výbornou a platí, že co slovo, to perla. Pět hvězd je málo.

• 7.9.2017  14:16

"George Lucas tvrdí, že Han Solo by nikdy nestřílel první." A tady klaďas střílí bez varování a do zad. Hvězdné války během dlouhé cesty od naivní pohádky k modernímu blockbusteru posbíraly několik charakteristik, jichž se asi nikdy úplně nezbaví, a zbavit nechtějí. Protože cesta stále trvá, a je pořádně klikatá, přiberou jich zřejmě ještě několik. Zhruba tohle je problém Rogue One. Atmosférou je rozpolcený mezi dětským dobrodružným příběhem a nekompromisním dramatem, přičemž touží být druhým a má mnohem blíže k tomu prvnímu. Důkazem toho je poslední pětiminutovka, která má drtivější dopad než předchozí dvě hodiny výborně nasnímané a parádně ozvučené akce. Takhle asi vypadal v představách režiséra celý film. Kdyby se mu tuhle vizi povedlo dostat na filmové plátno, byla by to fanouškovská extáze srovnatelná s Epizodou IV. Bohužel zůstalo jen u sympatického, nicméně mírně neuspokojivého snímku. Ten navíc s relativně plytkou a zmatenou Epizodou VII sdílí jednu velkou chybu. Postavy jsou ploché, a nebudí ani sympatie ani lítost. Alespoň jejich motivace už je srozumitelná. Potěšil mě Diego Luna a anti C-3PO, stírající droid. Felictiy Jones nezmiňuju, ta je skvělá vždy.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47