Doctor Who - The Time Meddler: The Watcher (1965) (epizoda)

Představuje se další Pán času. Tentokrát se tak ještě nejmenuje, ale není pochyb o tom, že je Doctorovi rovnocenným protivníkem. Má svou vlastní Tardis, neurčité jméno, geniální inteligenci a dobrodružného ducha se sklonem k riskování. Doctor se pořádně zapotí, než mu překazí jeho pečlivě připravené plány. Závěrečné zúčtování je vysoce uspokojivé.

Doctor Who - The Chase: The Death of Time (1965) (epizoda)

Epická a patřičně napínavá epizoda, která protáhla postavy několika roztodivnými prostředími, aby nakonec přišla se smutným finále v podobě rozloučení s Ianem a Barbarou. Asi to bylo nutné, ale přišlo to moc brzo. Návštěvy strašidelného domu nelituji.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Podle mě se tomuhle filmu křivdí, protože ani jedna povídka nebyla vyloženě slabá. Ta s karavanou měla brutální pointu, a ta se zlatokopem byla drsná a napínavá. Už jenom za ně by si snímek zasloužil nadprůměrné hodnocení. Chápu že někteří byli zklamaní, protože tohle nejsou špičkoví Coeni a nepřepisují se tady učebnice kinematografie, ale ať se na mě nikdo nezlobí - dvou hvězdičkové verdikty jsou úplně mimo. Přesná režie, plejáda skvělých herců a náladová hudba si zaslouží alespoň silnější tři, nebo slabší čtyři. Já hlasuju pro čtyři.

Apokalypsa: Válka světů (2019) (seriál)

Nejslabší seriál celého projektu. Projevila se tu národnost tvůrců, takže se většina první epizody točí okolo tehdy ještě francouzské Indočíny, a stěžejní události v Evropě jsou přiblíženy jenom letmo. Kdyby to byla jediná vada, tak bych byl smířlivější, jenže bohužel se autoři neudrželi podruhé a nepokrytě sympatizovali s jednou stranou. Je to o to bizarnější, že během povídání o dvou světových válkách si udrželi odstup, ale při popisu událosté studené války už se jim to nepovedlo. Asi od všeho uplynulo příliš málo času.

Flintstoneovi (1994)

Podle mě to asi věrněji natočit nešlo, což neznamená, že výsledek nemohl být mnohem lepší. Hraná verze se podobá té animované téměř ve všem, jenže to co v ní skvěle funguje, to na plátně spíš drhne. Sympatičtí herci a skvělá pohodová atmosféra naštěstí z téhle potenciální katastrofy vykouzlili slušnou jednohubku která nestihne nudit. Filmovi kritici byli výsledekem částečně zděšeni a částečně zhnuseni, jenže lidi svými peněženkami hlasovali jinak. Pazourkovi zlomili několik kasovních rekordů a vydělali sedminásobek rozpočtu. Klasika se z nich ovšem nikdy nestala.

Karaoke blues (2023)

Kdyby tenhle námět natočil téměř kdokoliv jiný, tak bych se o hlavní hrdiny bál a fandil jim. Takhle jsem jen věděl, že spolu buď skončí, nebo ne, a bylo mi to tak nějak jedno. Přitom jsou oba sympaťáci, i když třískaní životem a trochu smolaři. Přísahal bych, že jsem tyhle postavy už v jeho filmech potkal. Pro Kaurismäkiho je to typické, protože neustále opakuje ty samé motivy, až na výjimky v téměř stejných kulisách lehce zmodernizovaných 70. let. Občas mu to funguje líp, občas hůř. Tady to vyšlo na slabší čtyři hvězdičky - z části i díky příjemné krátkosti snímku.

Doctor Who - The Space Museum: The Space Museum (1965) (epizoda)

Vynikající epizoda o "cestování časem", která není přímo o cestování časem a o muzeu, které není až tak úplně muzem. První dva díly jsou lepší než druhé dva, ale kvalita neklesla o moc. Závěrečná scéna slibuje napínavé dobrodružství.

Doctor Who - The Crusade: The Lion (1965) (epizoda)

Spíš průměrná epizoda kterou asi mělo táhnout atraktivní prostředí z něhož jsme moc neviděli a historická postava, která ovšem byla nezajímavá. Nečekal jsem zrovna Království nebeské, ale rád bych měl alespoň vágní pocit, že jsme opustili televizní studio.

Doctor Who - The Web Planet: The Web Planet (1965) (epizoda)

Já bych tuhle epizodu chtěl mít rád. Líbila se mi zápletka, hlavní záporák i "kostýmy". A ta hvězdná obloha díky níž všechno vypadalo patřičně exoticky, mě úplně fascinovala. Přesto mě tahle epizoda zdaleka nebavila tak, jak by mohla. Pokud se k nějakému dílu druhé série po čase vrátím abych ho docenil, bude to tenhle.

Doctor Who - The Romans: The Slave Traders (1965) (epizoda)

Začátek je až příliš poklidný. Vypadá to, že se naši hrdinové zabydleli v idylických časech, v nichž by mohli zůstat po zbytek svých životů. Je ovšem jasné, že za tuhle bezstarostnost budou záhy potrestání. The Romans je výborná historická epizoda z atraktivního prostředí s napínavou zápletkou. Přesto si našla chvilku na trochu odlehčení a humoru. Doctorova neopatrnost s lupou vešla do dějin.