Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Dobrodružný

Recenze (2 113)

Upgrade (2018)

Skvělá akce + překvapivě chytrý děj + mrazivé zvraty + sympatický hlavní hrdina = naprostá spokojenost.  Od Upgrade jsem toho mnoho nečekal, ale když jsem se dočetl že v něm hraje Logan Marshall-Green, připravil jsem se na slušný zážitek. Tenhle herec už pomalu vyrůstá ze škatulky "levnější náhražka Toma Hardyho" a buduje si svou vlastní tvář. Leigh Whannell zase dokazuje, že je minimálně stejně schopný režisér jako scenárista. Možná jsem přehnaně optimistický, ale je tu naděje, že se etabluje jako jeden z úzké skupinky malých tvůrců, u nichž se vyplatí vidět každý nový film.

plakát

Star Trek: Nová generace - Závod (1993) (epizoda)

Sám jsem neměl jasno, proč jsou rasy po Galaxii tak podobné a částečně geneticky kompatibilní. Tohle téma by si zasloužilo větší prostor a širší záběr, protože jde o jednu ze zásadních epizod celého univerza.

plakát

Star Trek: Nová generace - Lekce (1993) (epizoda)

"I never heard you play with such feeling". - "It took me a lifetime to get it right". Není to opravdový citát, ale trefně vystihuje mé pocity z téhle epizody. Mohla by být skvělým romantickým dramatem a obohatit Picardovu osobnost o další vrstvu, ale scénář ji shodil do podrůměru a udělal z ní tak trochu frašku.

plakát

Star Trek: Nová generace - Moje loď (1993) (epizoda)

Nenápadná a přitom kvalitní epizoda. S trochou snahy by z ní byl slušný akční film, protože zvraty ani zabíjením se v ní nešetří. Jedna smrt je ovšem decentně naznačená, druhá je v pozadí, a ty zbylé jsou taktně zamlčeny, takže si tu pravou syrovost musí člověk domyslet. Na uhlazenou Novou generaci je i tohle odvážný krok.

plakát

Star Trek: Nová generace - Dědictví otců 2/2 (1993) (epizoda)

V prvním díle Worf sotva přicmrndoval, ale ten druhý je téměř jen o něm. I tak je to málo, protože vyprávění je uspěchané a objevování klingonské podstaty příliš povrchní. Jo a napadlo ty dva, že by mohli žít někde kde nevadí když někdo není stroprocentní klingon? Já nevím, třeba ve Federaci?

plakát

Star Trek: Nová generace - Dědictví otců 1/2 (1993) (epizoda)

Promarněná šance na pořádný cross-over a také Datova linie mohl být hlubší nebo košatější. Oceňuju sbírku vytvořených kreseb. Některé bych si v klidu pověsil po bytě.

plakát

Star Trek: Nová generace - Tapisérie (1993) (epizoda)

Možná ne jedna z nejlepších epizod s Q, ale určitě jedna z nejzvláštnějších. Jen ten konec mi moc nedával smysl. Picard zůstal svůj. Změnila se jeho minulost, ale ne jeho povaha. Kdyby chtěl, tak by se do velitelské funkce v klidu vyškrábal.

plakát

Star Trek: Nová generace - Tvář nepřítele (1993) (epizoda)

Deanna Troi pokračuje ve svém osobním rozvoji. Tentokrát nedobrovolně a za asistence Tal Shiaru. Pokud velkoryse přejdu vskutku pitomý způsob rekrutace agentů a přivřu oči když děj sem tam zaskřípe, tak nemám co bych vytknul. Napětí drží, místy probleskne něco jako paranoidní atmosféra a Marina Sirtis ukazuje hlouky herectví, k nimž se v ostatních epizodách často nedostane.

Ti druzí (2001)

Uznávám že je chyba spíš ve mně než ve filmu, ale Ti druzí mi nikdy mi nepřišli jako strašidelný horor, ani jako nějak zvlášť zajímavé drama. Zradu na divákovi jsem tušil už před půlkou, takže mi pointa dech nevyrazila. Natočené je to výborně a zahrané snad ještě líp, takže nakonec dám smířlivé čtyři hvězdičky. Kdybych ovšem měl někdy jejich počet měnit, tak spíš dolů.

Zelenáč (1990)

Podle scénáře to měla být asi spíš komedie, protože takhle nepravděpodobný přerod hlavního hrdiny a takhle drsný policajt se v realném světě jen tak nevidí. Jenže nebyl by to Clint Eastwood, aby filmu nedodal temnou atmosféru a pořádnou dávku napětí. Tuhle kombinaci mohl uhrát opravdu jen Charlie Sheen. S rolí se popasoval skvěle a téměř zastínil staršího kolegu. Chemie mezi nimi příliš nefunguje, Eastwood jako herec už na to přestává míst a i jako režisér se utápí v průměru. Je s podivem, k čemu se za další dva roky vzepjal.