Pianista (2002)

No nejsou to čisté 4* je to na rozhraní 3 a 4*. Pianista je typickým filmem z prostředí 2.sv.války, který monstrózně ukazuje krutost a zvrácenost tehdejší doby. Nevýhodou snímku ale je, že už o 10 let dříve někdo natočil podobné drama - Schindlerův seznam. Který je plný hrůzných scén, nicméně scéna jak němci vyhazují starého pána na vozíčku z okna je možná nejhrůznější scéna v dějinách válečného filmu. Nikdy na ni nezapomenu!! Avšak zbytek filmu ve srovnáním s Schindlerem vypadá Pianista jako velice slabý odvar. Nicméně není špatné se podívat i na jinou verzi. Adrien Brody podává úctihodný výkon, kterým si svého oskara právem zaslouží. Hlavně v závěrečné scéně shledáním s německým vojákem hraje naprosto přesvědčivě. Dále film je proložen překrásnou hudbou. Pianista je jedním z těch filmů, kterým by prospělo sestříhat do 100 min - druhá půle zbytečně roztahaná.

Vetřelec (1979)

Zklamání. Jako milovník sci-fi thrillerů a napětí, jsem čekal od této promnohé kultovní podívné mnohem více. Děs, tísnivá atmosféra, napětí..kde? Místama dobré, ale taky chvílemi nudné.

Vetřelci (1986)

Rozhodně lepší než jednička, a to o dost. Sice mě trochu zklamalo málo mariňáků jak jsem zprvu čekal. Představoval jsem si pořádnější ,,řežbu" a ne pouze 8 mariňáku a jeden obrněný transportér. Myslím, že se z tak dobrého nápadu dalo vykřesat víc. Celkově mě celá serie o Vetřelcích moc nevzala, vždy dám přednost Predátorům. Nicméně skvělý závěr a geniální souboj Ripleyové a Vetřelčí královný nejde Cameronovi upřít.

Big Lebowski (1998)

Dost bláznivý snímek se skvělým hereckým kabaretem. Ale čekal jsem víc....

Mariňák (2005)

Sam Mendes natočil svůj teprve třetí film a opět výborný film. V Mariňákovi prokazuje svůj jedinečný talent a grandiózní smysl pro humor. Pubesciální, šílené a hlavně hodně komické nápady a myšlenky, jak zabít nudu v osamělé poušti během 160 dní..zvládl natočit Mendes jedinečně. Dále Jake Gyllenhaal podává další skvělý výkon ve své krátké kariéře a o Jamie Foxxovi škoda mluvit.

Umučení Krista (2004)

Šokující!! Dlouho po shlédnutí sem se sám sebe ptal jestli se mi to co sem viděl jen nezdálo. Mel Gibson natočil (poprávu nazývající se) konstroverzní film, který se může zdát moc krutý, moc drsný, moc přehnaný ?? možná, nicméně Gibson natočil ,,svůj" film svým pohledem na posledních 12 hodin Krista a nikdo mu nemůže vyčítat brutalitu a mnoho krve, protože nikdo neví jak to ,,tenkrát" bylo. James Caviezel podává v roli Ježíše úctyhodný výkon.

Tenkrát na Západě (1968)

Sledoval jsem vůbec stejný film ?? Je možné, aby jednomu dívakovi tenhle snímek vyrazil dech svou genialitou a druhému zas otrávil celý den znuděním ?? Asi jo. Tohle prostě není pro mě. Žánr western má u mě červenou, nikdy mě prostě tyhle snímky brát nebudou. Jediné pozitivum vidím závěrečnou přestřelku, která byla opravdu povedená a krásnou hudbu Ennia Morriconeho, jenž stvořil jeden z nejlepších soundtracků.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Brad Pitt a Angelina Jolie vytvořili dokonalou dvojici, která na sebe navzájem umí skvěle reagovat..Film má šmrnc, vtip, dobré hlášky, slušné scény,....určitě bych dal 4*.Ale za ten šílený až trapný konec( jak John s Janny se skrývají před 30členým komandem a jedním vrzem je vyřídí.)dám pouze 3*

Iásón a argonauti (2000) (TV film)

I nudná školní středoškolská přednáška o Argonautech byla zajímavější

Nesmiřitelní (1992)

Film mi nepřipadal ničím vyjímečný nebo že by vyčníval nad ostatním westerny, tento žánr jsem nikdy nemusel a ani nikdy nebudu muset.A oskara za nejlepší film roku 1992? to už vůbec ne! Sice výkony Gene Hackmana a Morgana Freeman jsou nadpůměrné, ale to je jediné pozitivum na tomhle snímku.

Ovládací panel
11 bodů