Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Čekal jsem trapnou záležitost, protože jsem dosud žádný znalec Kevina Smitha nebyl. Ale dostalo se mi dost dobré zábavy s hutnou dávkou hlášek, gagů a hlavně skvělých odkazů na nejrůznější snímky či herce. Hlavně scény s Markem Hamillem a Star Wars byly skvělé.

Mrtvá a živá (1940)

Po první hodině jsem byl lehce uspáván nudou, ale nečekané obraty v závěru, respektive v posledních čtyřiceti minutách, dělají tento snímek velice nadprůměrným. Klasické za 4*.

Spider-Man 3 (2007)

Film roku 2007, bohužel ale ten nejhorší. Myslel jsem si, že horší třetí díl než Matrix Revolutions nemůže být, ale zpletl jsem se. Jsem obrovsky zklamán, po dvou skvělých dílech přichází hodně špatné pokračování, tak výborné série. Zároveň doufám, že to bylo pokračování poslední, ale když vidím ty výdělky tak to na konec nevypadá. To, co se mi jako antifandovi komiksů hlavně v prvním a i druhém díle líbilo jsem ve třetím nenacházel. Jestli si Raimi myslí, že za 300 milonů dolarů automaticky natočí kvalitní podívanou tak se šeredně mílí. Spiderman 3 je pouze přeplácaná nuda s trapným příběhem a otřesnými hereckými výkony. A když se v tom to propadáku objeví něco pozitivního, třeba jako postava písečného muže, tak než si ho pořádně prohlédneme, tak na hodinu a půl z plátna zmizí a objeví se až při závěrečném finále. Nechápu. Při tom po vizuální stránce se vyvedl. A to, již zmiňované finále netřeba komentovat. Dva záporáci unesou Spideimu jeho milou, zamotají ji do odporné černé hmoty, která mimochodem do toho okamžiku každého pohltila, ale MJ samozdřejmě ne, o čem by to pak bylo. K tomu se polovina New Yorku přijde podívat na běsnící se nebezpečné zločince jako by se jednalo o wrestlingovou show a jako symbol jejich připitomělého patronismu (který mi už vážně leze na nervy) připíchnou americkou vlajku. Jo a počáteční souboj mezi Harry Osbornem a Spidermanem fakt nechápu. V jednu chvíli ho Harry div nezabije a za okamžik, když Harry leží v nemocnici, tak Peter zpytuje svědomí jestli mu náhodou něco neudělal. Hrůza.

Železný Schwarzenegger (1977)

Pumping Iron představuje Arnieho tak jak ho málo kdo zná. Jako osobnost, fajn chlapíka, který dobyla svět kulturistiky. Skvělý dokument o Arnieho největší slávě v kulturistice, o šesti vítězstvích v Mr.Olympia. Jen mě naprosto odrovnal jeden rozhovor Arnolda se svou mámou, když vyprávěl jak před soutěží musí naprosto vypnout mozek, jak zapomenout na své emoce a naplno se věnovat jenom tomuto sportu. - ,,Tvůj táta umřel " A to bylo přesně dva měsíce před soutěží. Ptala se : ,,přijedeš?" A já řekl ,,Ne" Je pozdě, on je mrtvý, už se nedá nic dělat. A je mi líto, ale přijet nemůžu. - Ano, chápu naprosté Arnoldovo odhodlání, ale toto je vážně moc, naprostý fanatismus.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Pěkně vysříbřený obraz, krásná krajina a pár srdcervoucích scén nezachrání slabý scénář i příběh celkový. Výkony nadprůměrné, hlavně Law a Portman se mi líbily. Ale co mě zaraží je fakt, že Zellweger si odnesla oscara, probůh za co? Její komické kreace se mi v tomto druhu filmu vůbec nehodily. Minghella rozkouskoval celý příběh do pár jednotlivých epizodek, které se mu bohužel nepodařily poskládat v dobrý celek. K čemž možná přispěla i příšerná délka.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Některé povídky excelují, jiné zas lehce nudí. Ale celkově natočil W.Allen skvěle naučnou satiru. Krátká rekapitulace povídek.Funguje afrodiziakum? Ano, myslím, že Allen jasně ukázal, že zabírá i na královnu. Šašek v podání Woodyho je jedinečný a dobývání do královniných ocelových kalhotek je super - 80%.Co je to sodomie? Spolu s ejakulací nejlepší povídka. Krásná, něžná, romantická komedie o bohužel (nebo bohudík??) nereálném vztahu ovečky Daisy se 1) sedlákem z Arménie 2) lékařem z USA. Hlody tipu - soudce : ,, Styďte se, ovce Daisy byla nezletilá" jsou chvátné - 100%.Proč mají některé ženy potíže s orgasmem? Asi nejlepší role Allena ve snímku. Italský mafián je hodně dobrý, kterému pomáhá krásně posluchatelná italština. Nicméně z tak dobrého námětu se dalo vytěžit více - 80%.Jsou transvestité homosexuálové? Asi nejslabší díl. Jenž poukazuje na fakt, že spousta lidí ( hlavně manželky) nebere transvestity vážně a pouze si nalhávají, že se jedná o nějakou vadu či nemoc - 65%. Co to je, když se řekne sexuální zvrhlík? Čekal jsem sice trochu něco jiného, ale sadisticky ukojovaný rabín těšící se pohledem na svou ženu při konzumaci vepřového je skvělý - 75%.Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné? Ou tak tady se Woody odvázal. Sex s žitným chlebem, přeoperování mozku lesbičky do mozku chlápka, znásilnění ženy dvaceti zoombie skauty, prso terorizující město, zdeformovaný Igor po následcích čtyřhodinového orgazmu... úžasné!! - 90%. Co se děje při ejakulaci? Konec jak má být - GENIÁLNÍ. Každý chlap musí naprosto souhlasit s Woodyho variací na naše duševní pochody při dobývání žen. Lidské tělo podáno tak, jak nám jej ještě nikdo nepodal.. 105%. Škoda, že nebylo natočeno víc povídek, nebo rovnou seriál, který by se zabýval jednotlivými problémy, protože v oblasti sexu je otázek vždycky dost.

Terč (1997)

Prostě Jackiho americké filmy nedosahujou ani zdaleka kvalit jeho snímků z Hong Kong. Zde mi přijde, že Jackie se 70% času řehtá a směje a 30% bojuje. Například u Police Story tomu bylo jinak (pro mě nejlepší Jackiho film). Jestli v něčem J.Chan vyniká, tak jako geniální bojovník s skvělou choreografií, z níž sršel samý humor. Ale jeho současné filmy mi většinou přijdou trapné (vyjímku tvoří oba díly Křižovatky smrti a Agent z Hong Kongu), a taky záporné postavy jsou neskutečně ujeté.

Tom a Jerry - Královské zdřímnutí (1958) (epizoda)

Tak tento díl považuji za jeden z úplne nejlepších. Obe myšky ohromne roztomilé, hlavne pri záverečném uspávání krále je šedý myšák úžasný. Snad jen ding dang dung... ding dang dong..

Hadí oči (1998)

Tak těmi 68% jsem poněkud zklamán. Podle mě se jedná o skvělou pecku se vším všudy. Nicolas Cage dostal naprosto šílenou roli, tak trochu paranoidního a pohodového detektiva, který spíš vypadá jako nabubřelý pracháč než jako strážce zákona :-). A Sinise si asi oblíbil hrát muže zákona s jménem ,,dan" ( ve Forrestovi Gumpovi kapitán Dan, tady Dunne). Snake eyes májí to co podobné snímky postrádají : originalitu, skvělou formu( + skvělá kamera a hudba) a dobře promyšlenou zápletku - Bravo!

Gauneři (1992)

Nechápu v čem všichni vidí tu genialitu. Ano, pár scén a hlášek je vskutku geniálních. Hlavně počáteční debata o vyznění songu ,, Like a virgin " a hádka o přidělení barev ( hlavně ,,Pan Hnědý zní jako Pan hovno" je super). Ale celkově snímek nepůsobí tak jak by se od Tarantina čekalo. I přes skvělou režii a super výkony všech ,,gaunerů" dávám pouze 3*.

Ovládací panel
11 bodů