Remini

Remini

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 26.1.2013  00:24
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Nedokážem pochopiť, ako mohla kvalita seriálu začiatkom 3 série tak drasticky poklesnúť. 1&2 séria = 100%, 3 séria: 20%. Aspoň že mám na prvých 12 epizód také super spomienky :))

• 15.11.2012  18:23
    Barfi (2012)

Šarmantný filmík. Naozaj sa vymyká zo zaužitého 'bollywoodskeho' vzorca, ale to sa v posledných mesiacoch (rokoch?) stáva čoraz častejšie. Osobne ma najviac zaujali lokácie a použitie hudby. Francúzské melódie som privítala rovnako ako westernovské bgm v Dabanggu :) Krásne herecké výkony od hlavnej trojice, najmä Ranbir a Priyanka boli fantastickí. Prvá polovica filmu ale nie je v súznení s druhou. Okrem častej "inšpirácie" inými filmami sa režisér asi nevedel rozhodnúť, ktorú z načatých tém má dotiahnuť do konca. V konečnom dôsledku pôsobí film nezosúladene a mierne chaoticky., prelínanie časových línií bolo úplne zbytočné. Váhala som medzi 3-4 hviezdičkami, ale keďže na mňa nemal skoro žiadny citový dopad, prikláňam sa k nižšiemu hodnoteniu. Neviem, možno som mala príliš veľké očakávania...

• 9.11.2012  23:01
    Joker (2012)

Mala som dojem, že film je postavený na predpoklade, že sme všetci idioti (ako aj obyvatelia Pagalpuru). Po nástupu mimozemšťanov som ale dostalá silné Koi Mil Gaya déja vu :) Nie je to majstrovské dielo, Jaan-E-Mann je čo sa nápadov a spracovania týka zábavnejší, ale aj tak mal Joker dobré momentky. Ďeťom by sa to asi páčilo viacej :D

• 23.10.2012  20:28
    Eega (2012)

Nikto nemáte šajnu o epickosti, pokiaľ ste nevideli muchu, ako prechádza posilňovacím procesom á la Rocky a nakoniec si z tela utrie krv svojho protivníka. S.S. Rajamouli je kráľ zábavy (a oproti Shankarovi sa nespolieha na image hlavných predstaviteľov - prestaň už s tým Rajinim!!)

• 26.8.2012  02:51

Úprimne povedané som očakávala, že po 20 minútach stratím záujem a pretočím si to len na hudobné videá. Nakoniec stačilo len pár minút, aby som filmu venovala plnú pozornosť a užila si ho, ako sa patrí. Dej nepojednáva o reinkarnácii, ako by sa z traileru mohlo zdať. Samotné príbehy nie sú ničím originálne (úprimne povedané, neviem si predstaviť originálny romantický film "p). Netlačil ale na pílu, bol celkom chytrý, mal zaujímavé charaktery a príjemnú atmosféru. Pripomínalo mi to divadelnú hru. Strašne sa mi páčilo, že prvý príbeh, odohrávajúci sa v 60-tych rokoch, mal filmársky nádych filmov z ešte skoršej doby - titulky na čiernej, orámovanej obrazovke, zrýchlené zábery hercov, hudba. Proste som mala pocit, že to nebolo odfláknuté. Potom samozrejme ten moderný kúsok, plný fejsbúku, textovania, verejného prepierania špinavej bielizne (uff, to tak strašne nemám rada a bolo to trochu prehnané, ale čo už -_-). Posledný príbeh sa zameriava na roky pred rozdelením Indie a pojednáva o sukničkárovi, ktorému láska ukáže, že môže byť lepším človekom. Nič nového pod slnkom. *** Shahid a Priyanka sú pre mňa veľmo príjemný párik, ako po estetickej, tak aj po hereckej stránke. Zahrali jednotlivé postavy na jedničku. Shahid bol šarmantný snílek, typický študent, a nakoniec slizký sukničkár. Priyanka mu sekundovala ako nenamyslená herečka (obávala som sa, že z nej spravia fiflenu), ukecaná vysokoškoláčka, a žena so správnymi zásadami. *** Vôbec si netreba lámať hlavu nad tým, že postavy skrz časy nič nespája - sú to tri jednotlivé príbehy a napriek obmedzenému času, som sa stihla (viac-menej) namotať na všetky tri. Trošku Deux Ex Machina tu a tam, kapička drámy, ale čo by bola dobrá romanca bez sĺz a tanca? :) Mnohým sa film nepáčil, ale ja som mala po dopozeraní prihlúply úsmev na tvári a svet mi pripadal krásny a preto ho hodnotím veľmi pozitívne. Rozhodne obľúbený Kohliho film.

• 20.8.2012  11:48
    Rachcha (2012)

A sakriš. Nemala som úspechu tohto filmu pripisovať veľkú dôležitosť. Tamanna Bhatia a syn megahviezdy Chiranjeeviho predsa nedokážu spraviť z obyčajného filmu hit! Oj, ale veru že dokážu. Film je až bolestivo podpriemerný, Ram Charan nemá skoro žiadnu charizmu. Dopozerala som to len kvôli Tamanne, hoci veľakrát som mala chuť film vypnúť, vymazať a zabudnúť, že som z neho vôbec niečo videla. Najsmutnejšie je, že nepreháňam. :/ Našťastie sú klipy naozaj dobré a hlavní predstavitelia sú skvelí tanečníci. Takže dve hviezdičky za hudbu a Tamannu (to dievča je HVIEZDA!). Vaana Vaana

• 5.8.2012  01:25
    Agent Vinod (2012)

Ukážkový prípad toho, že menej je niekedy viac. Hodnotím na také slabšie 3* a dúfam, že keď si pozriem Raghavanove predošlé filmy, budem príjemne prekvapená. Na tak ospevovaného režiséra som očakávala niečo viacej. Plus bod za Dil Mera Muft Ka, ktoré som si asi užila najviac. Teda okrem Saifa, ktorý bol vážne vo svojom živle. Škoda, že ho film sklamal.

• 25.7.2012  23:08

Genelia je moje zlatíčko. Od čias Aladina mám menšiu/väčšiu slabosť pre Ritesha. V skutočnom živote odolávali nevôli jeho rodičov a po 8 rokoch im konečne k svadbe pritakali. Zhodou (šťastných okolností) to bolo práve po natočení Tere Naal Love Ho Gaya :)) Vzhľadom pre moju slabosť pre hlavných predstaviteľov (a ich skutočnému príbehu lásky) som sa na film pozerala so zaujatými očami. Ako povedala Gaja Gamini, chybička sem, chybička tam. Našťastie bola Mini správna žena, Viren bol zásadový chlapík a ich príbeh bol roztomilý od začiatku až po sladký koniec. Tanečky ale v žiadnom prípade nepretáčať!! Najmä Pee Paa a záverečnú itemovku (ta má úplne viviedla z miery, neočakávala som ju. Genelia a jej nemotorný tanec zase zažiarili :)). Odo mňa solídne 4 hviezdičky. S P O I L E R: pre mňa boli asi najväčšou chybičkou Virenove tričká a rozopnuté košele :p

• 18.5.2012  16:21
    Pán času (TV seriál) (2005)

Koniec 4. série a ja zatiaľ hodnotím na plný počet :)) Zostáva mi posledná epizóda s Tennantom, ale ešte nie som pripravená sa s ním rozlúčiť. Ak ale DW niečím vyniká, sú to práve herci a charaktery, takže som na Matta a Karen zvedavá. Konečne seriál, kvôli ktorému obetujem aj spánok, len aby som si mohla pozrieť ešte jednu epizódu. Ďalší klenot z britskej produkcie :) *** Po dopozeraní poslednej epizódy budem radšej predstierať, že sa 6. a 7. séria vôbec nenatočili. Skvelá práca, Moffat! Pekne si to zbabral.

• 24.4.2012  09:53
    Ženy sobě (2011)

Toto je typ komédie, ktoré nemám celkom rada - príliš sa snaží byť vtipná, ale spolieha sa na trápne a prehnané situácie. Niečo sa mi aj páčilo (napríklad taký Chris O'Dowd :D), ale nebolo toho dosť. ** Kamarátka spravila počas filmu zaujímavý koment: "Zaujímalo by ma, ako by to vyzeralo, keby to natočili Briti." A ja sa tej (lákavej) predstavy teraz nemôžem zbaviť...

• 19.4.2012  17:36
    Kahaani (2012)

Nechala som sa nalákať skvelými recenziami (a mojím obdivom k Vidye Balan) a dobre som spravila. Tie dve hodiny plynuli hladko, bez zádrhelov, bolo to napínavé. Ako Niktorius povedal, zobrazenie Kalkaty bolo úžasné, ako keby bolo mesto ďalším charakterom - nenačančané, realistické, úžasné zábery mesta a života v ňom. Páčilo sa mi, že občas mi niečo pripadalo nelogické, ale pri konečnom odhalení všetko začalo dávať zmysel :) Vidya je jednou z mojich obľúbenkýň a fakt jej tento úspech prajem. V niektorých záberoch bola taká krásna! Bez líčenia, strapatá, fádne oblečená a aj tak som sa na ňu pozerala s otvorenými ústami. Hranie na jedničku, ale už od nej ani nič iné neočakávam. Veľmi príjemným prekvapením boli vedľajšie charaktery. Toto je jeden z najlepšie obsadených indických filmov, aké som kedy videla. Keďže thrillery veľmi nepozerám, neviem, aké zvraty možno očakávať. Samozrejme som špekulovala, ako to skončí. A samozrejme bola moja teória nespráva, čiže som si Kahaani veľmi užila :D Ten koniec bol síce veľmi doslovný, ale pre diváka, ktorý indickej mytológii nerozumie, to tam asi museli dať :) Bravó, Vidya. Len tak ďalej!

• 12.4.2012  10:39
    Sadhna (1958)

Mohanovi zomiera matka a tak sa rozhodne splniť jej najväčšie želanie - oženiť sa. Samozrejme nie naozaj! Sused mu 'dohodí' Rajini, ktorá na pár dní predstiera, že je Mohanovou láskou. Ale hľa! Mama sa začne cítiť lepšie, 'nevestu' si obľúbi a najradšej by ich už videla zosobášených. Mohan by vlastne ani nenamietal, keďže sa do Rajini zaľúbil. Je v tom ale háčik - Rajini je v skutočnosti Champa, vychýrená kurtizána, ktorá sa nechala najať Mohanovým susedom, aby si privirobila. *** Stále rozkrikujem svoju nízku toleranciu k melodráme a druhá polovica filmu bola jedna obrovitánska melodráma :( Príbeh sa pekne rozvíjal, Sunil Dutt bol svojho času riadny fešák a Vyjayanthimala bola úžasná. Keď sa ale Champa zaľúbila do Mohana a zmenila sa na úctivú ženu a blah blah blah, začala som sa nudiť. Na druhej strane obdivujem, že sa rozhodli natočiť film, v ktorom tak otvorene kritizovali spoločnosť (a hlavne mužov!!). A už vôbec som nečakala ten koniec. Zahanbene sa priznám, že ma rozosmial :( *** Krásne tance vo filme s Vyjayanthimalou nemôžu chýbať. Okrem nich ma ale veľmi milo prekvapil aj text k Auran Ne Janam Diya Mardon Ko. *** Prvá polovica na 4*, druhá na 2*.

• 6.4.2012  00:56
    Sherlock (TV seriál) (2010)

I am sherlocked. *** Síce mi niektoré jeho charakteristické črty pripadali trochen prehnané "I'm BOOORED", po dopozeraní druhej série by som tomu najradšej dala 12 hviezdičiek :) Martin zostáva mojím favoritom :D A cena za najlepšieho psycho záporáka ide Andrewovi. *** Teraz pekne čakať na tretiu sériu. Ktorá sa začne nakrúcať budúci rok... ;__;

• 28.3.2012  00:53
    Hunger Games (2012)

Ajeje, tá hlúpa skackavá kamera na začiatku! >:( Dúfala som, že s tým prestanú a našťastie aj prestali - je mi úplne jedno, o čo sa s tým snažili, spôsobilo to len zbytočný hlavybôl. *** Páčilo sa mi to. Nijako ma to nezmenilo, ani moje hodnoty, ani môj pohľad na svet. Úprimne povedané, po 1984 mi každá Distópia pripomína len pochmúrnejší Disney Land :D *** Samozrejme si teraz musím kúpiť knihu, pretože mnohé veci sú mi nejasné. Teším sa na pokračovanie.

• 26.3.2012  12:54

Ek Main Aur Ekk Tu je tichý film. Neviem ho inak opísať. Nie je taký zábavný a hlučný ako MBKD, ale vôbec mu to neškodí. Hudba len podkresľuje určité scénky a okrem Ek Main Aur Ekk Tu a Aunty Ji som ju nijako extra nevnímala (asi aj vďaka tomu, že ich Dharma ZASE neotitulkovala!). Kareena a Imran boli skvelí - tak dobre splynuli so svojimi charaktermi, až som si vôbec nevšímala, o akých hercov sa jedná (hoci v Ri som občas videla záblesky Geet z Jab We Met). *** Prečo som tomu nakoniec dala plný počet bodov? Pretože som sa niekoľkokrát prichytila, ako premýšľam nad určitými scénami, dialógmi, musela som si niektoré pasáže znovu pustiť (a skoro som si zase pozrela celý film :D). Mám tieto novodobé romantické komédie rada, pretože aj napriek tomu, že vychádzajú z inej kultúry, nachádzam v nich charaktery a situácie, do ktorých sa dokážem vžiť. Niekomu to asi bude pripadať nudné, ale ja som sa bavila. Bavila a zároveň aj cítila starosti a radosti hlavných predstaviteľov. A o tom to má byť :) *** PS: Netrpezlivo očakávam, kto to ako prvý prirovná k What Happens in Vegas :D pretože okrem svadby v opilom stave (čo sa vo filmoch neobjavilo prvý ani posledný krát) nemajú tie filmy NIČ spoločné. *** PPS: V Aunti Ji sa na okamih mihla aj manželka Imrana Khana, Avantika :))

• 22.2.2012  17:13
    Veer-Zaara (2004)

Bez servítky - toto bolo dosť trápne. Od hrania, skrz "love story" až po uškriekaný hlas Laty Mangeshkar, ktorá zabila jedinú vec, ktorú by som si inak užila - hudobné klipy. Tieto uplakané epické príbehy lásky s ubrebtaným Shahrukhom nemusím, ale chcela som mu dať šancu. Nevyšlo to a už to radšej nebudem ďalej skúšať. Aspoň nie s choprovinami.

• 20.2.2012  19:53
    Kimi ni todoke (TV seriál) (2009)

Prvých asi 7 epizód bolo naozaj pekných, ale odkedy sa tam ukázala tá vlasatá princeznička, tak tomu dochádza dych. Dúfam, že sa to znovu rozbehne, pretože ak sa odteraz budú odohrávať len obdivné vnútorné monológy... tak to nedopadne dobre :-/ Našťastie sú vedľajšie charaktery fakt zábavné :))

• 16.2.2012  22:48
    Mausam (2011)

Ach jaj, ja som dala epickej romanci o prekliatych milencoch 3 hviezdičky? Aj také zázraky sa dejú :) Užila som si to, rovnako ako si užívam rozprávky, v ktorých nič nie je nemožné :) Aj tak uberám body kvôli rozpačitému strihu a kvôli určitým antiklimatickým scénkam a všadeprítomnej nelogickosti. Na Shahida a Sonam bol ale taký krásny pohľad a hudba bola tiež pekná...

• 13.2.2012  00:03
    Rockstar (2011)

Dobré, veľmi dobré, malo to potenciál byť vynikajúce, ale... ale Nargis Fakhri. Kvôli nej som musela ísť s hodnotením dole. Scénky, u ktorých som mala dojatím roniť slzy, som presedela s nemým úžasom - ako je možné, že jej také zlé hranie prešlo? Dúfam, že sa z Bollywoodu vytratí rýchlejšie než Giselle Monteiro. Na druhej strane to bol Ranbirov film a on bol úžasný :) Asi môj obľúbený film od Imtiaza Aliho.

• 12.2.2012  00:23

Toto bolo niečo úžasné!! Odlišné druhy animácií, ironický komentátori... ešte aj prestávka uprostred filmu v real-time (to ma neskutočne pobavilo) :D Len som nejak nechápala spojitosť medzi príbehmi a tých pesníčiek tam bolo predsa len priveľa. Rozhodne to ale stálo za to!

• 21.1.2012  04:07

Film s neskutočným množstvom dospeláckej roztomilosti (a to nemyslím len Abhaya a Minnishu) :)) Booman Irani má naďalej moje nekonečné sympatie a Kay Kay tiež. Okrem toho je to nečakane aj film s naj naj superhrdinami, ktorí sa kedy ukázali na bollywoodskej scéne :D

• 19.1.2012  21:34
    Aata (2007)

Sri Krishnu vychovali okrem otca aj filmy. Sám seba považuje za hrdinu a nevynechá žiadnej príležitosti, aby niekomu pomohol. Najmä ak sa jedná o krásne dámy v núdzi - Satyabhama je na úteku, prenasledujú ju a skoro aj chytia. Krishna jej veľmi rád pomôže, snaží sa na ňu zapôsobiť, ale má smolu - Satya už má priateľa... vlastne je práve na ceste za ním. *** Siddharth tu zahral zaujímavú zmenu charakteru - od naivného chlapca v prvej polovici po hormónmi zmietaného muža v tej druhej :D Ileana bola krásna, hrala dobre a keď mali so Siddharthom spoločné scénky nevedela som, na koho sa mám pozerať - obaja boli príliš pekní :)) Hudba chytľavá, farebné a utancované klipy, riadne strelená zápletka, super zloduchovia. Škoda toho urýchleného konca a niekoľkých hluchých miest.

• 19.1.2012  21:26
    Shakti (2011)

Film ako taký sa mi nepáčil, ale klipy boli pekné, hudba krásna a Ileana s Juniorom boli pastvou pre oči. Najmä teda Ileana :)) Surro Surra *** Prema Desham

• 14.1.2012  20:43
    Oosaravelli (2011)

Dala som si deň na premyslenie, ale ešte mám stále ten istý pocit - je to úžasná masala, aj napriek chybičkám, ktoré sa do filmu vlúdili. *** Jr. NTR hrá bitkára (a vraha?), ktorý postupne likviduje mafiánov a zloduchov. Podarí sa mu popri tom aj zaľúbiť do krásnej Nihariky. A stane sa súčasťou treťotriedneho gangu rádobych výtržníkov. *** Len toľko o filme, pretože síce sa najprv javil ako štandardný "nebojácny hrdina nakope zadok (a odsekne mačetou časti tela) záporákom, odskočí si na pár videoklipov za svojim dievčaťom, trošku rodinnej drámy atď. Ale tie zvraty v druhej polovici (bolo ich hneď niekoľko!) ma fakt prekvapili. Ešte som nevidela komerčný akčný film, v ktorom by ženská postava hrala takú dôležitú rolu a kto iný by tomu spravil takú česť, ako Tamanna?? To dievča je neskutočné!! *** Bollywood, Bollywood... už si asi nebudem vedieť pozrieť tvoj masala film tak, aby som si ho poriadne užila. Oosaravelli totiž posunol laťku VEĽMI vysoko. Keby ešte hudba bola chytľavejšia (á la Dookudu), tak by som bola v siedmom nebi :D

• 6.1.2012  15:22
    Dookudu (2011)

Pravá masala - neúprosný policajt, skazení zločinci, romantická zápletka, rodinná dráma, plán pomsty, asi všetci telugskí komici a vedľajší herci, ktorých poznám. Super hudba (až návyková!!) :D Ja som sa bavila kráľovsky, ale na plný počet to predsa len nebolo. Ako návrat Mahesha Babu na veľké plátno to bolo úžasné :)

• 28.12.2011  21:13
    Awarapan (2007)

Shriya vo filme nebola dosť dlho a Emraan ako sužovaný gangstrík nebol presvedčivý. Ani tempo a spôsob podania príbehu nebol extra zaujímavý. Aj napriek tomu som niekoľkokrát plakala ako malé decko. Na druhej strane mňa rozplačú aj niektoré reklamy... :D Film nie je ničým výnimočný, ale aspoň som teraz zvedavá na originál :)

• 22.12.2011  20:44
    Singham (2011)

Viním Ajaya Devgana za to, že som si film neužila. Je jedno, či má vymakané svaly a je polonahý, alebo štíhly a v tradičnom oblečení - jeho tvár je stále rovnaká. Dokáže zahrať nanajvýš dva, tri odtiene hnevu. To by tu vlastne malo stačiť, ale nestačilo. Akonáhle sa objavil na scéne, umierala som od nudy. Uspávač hadov. Prakash Raj bol ale perfektný. Scény s Kajal som väčšinou pretočila, pretože sa k svojmu hereckému kolegovi vôbec nehodila a sledovať ich "románik" nebolo príjemné ani po vizuálnej, ani po obsahovej stránke. Okrem toho sa mi nepáči ani jej hranie :-/ .... vlastne som tomu nedala odpad len z princípu - nerada ho dávam a okrem toho, ten Prakash Raj za tú jednu hviezdičku rozhodne stojí :)

• 8.12.2011  23:12

Do krásnej Lačhi sa zamiluje prízrak, ktorý na seba vezme podobu jej manžela. Ten hneď po (nenaplnenej) svadobnej noci odišiel na päťročnú služobnú cestu. *** Nádherné kostýmy, veľmi príjemná hudba, choreografia od Farah Khan je skvelá. Rani ešte nikdy nevyzerala krajšie. Prvý film, v ktorom mi Shahrukh pripadal trochu sexi :3 *** 'Duch' nie je práve najšťastnejší preklad, keďže tu sa nejedná o dušu zosnulého. Ide skôr o prízrak s čarovnými schopnosťami. Samozrejme to nič nevysvetluje, ale kedy sa ľudové povesti riadili logikou? ;)

• 8.12.2011  23:11
    Parineeta (2005)

Saif Ali Khan a Vidya Balan patria medzi moje obľúbené filmové páry, takže som si ich tu vyslovene užila. Príjemná hudba, krásne dobové kostýmy a príjemné prekvapenie v podobe itemovky :) Sanjay Dutt by konečne mohol prestať hrať vo filmoch, ktoré mám rada -_-

• 8.12.2011  23:09
    Sorry Bhai! (2008)

Harsh sa chce oženiť a tak pozve svojich rodičov a mladšieho brata na Maurícius, kde so svojou snúbenicou žijú. Problémy nastanú, keď sa nespokojná nevesta zahľadí do mladšieho Siddhartha a on jej náklonnosť opätuje. *** Skvelé obsadenie a prvý film od Onira, ktorý som videla. Je to dráma, takže veľmi sa u toho človek nenasmeje. Ale s rozuzlením som bola veľmi spokojná :) Len tá nešťastá vedecká stránka... neviem, čo je väčšia pohroma - veda a bollywood alebo medicína a bollywood :)) Najväčšie výhrady som mala voči dĺžke filmu, veľmi skoro sa začal vliecť. *** Moje prvé stretnutie s Chitrangadou Singh a dodnes oplakávam, že od svojho debutu nehrala vo viacerých filmoch.

<< předchozí 1 2 3 4 5