• Krátkometrážní

Harold a Maude (1971)

Fantastický film. Úžasná hudba od Cat Stevensna.

Nihon no ičiban nagai hi (1967)

Dej filmu zachytáva okamžiky tesne pred kapituláciou Japonska a s ňou spojený neúspešný pokus o vojenský prevrat 12. až 15. augusta 1945. Skvelí herci, pôsobivé podanie situácie a výborná atmosféra obdobia, kedy japonskí vojaci cítili potrebu zachrániť si česť a bojovať až do konca.

Dvě mladá srdce (1928)

Veľmi "neštandardný" nemý film (a nie len kvôli zvukovým scénam), ale hlavne celkovým spôsobom, ako je film urobený. Len dodám, že na youtube je verzia s neoriginálnym soundtrackom - existuje aj originálna verzia (so zvukovými scénami a hlavne anglickými dialógmi/titulkami), ktorú naozaj odporúčam.

James Dean (2001) (TV film)

Celý čas som mal pred očami skutočného Jamesa Deana - výborný životopisný film.

The Dick Van Dyke Show (1961) (seriál)

Je to až neuveriteľné, aký je rozdiel medzi dnešnými (prevažne americkými) komediálnymi seriálmi a tými spred vyše 50 rokmi. Kam sa stratil ten príjemný situačný humor, prečo dnes v každej tzv. "komédii" sú len sexuálne narážky, vulgarizmy a podobné výdobytky modernej doby... The Dick Van Dyke Show je ukážkou toho, že komédia sa dá robiť aj elegantným a veľmi príjemným a naozaj humorným spôsobom. Malá ukážka - scéna z aukčnej siene

Hoffman (1970)

Komédia... ja by som to ohodnotil ako ťažkú psychologickú drámu. Jediná komédia boli naozaj občasné "vtipné pohyby a gestá" Petera Sellersa.

Kundun (1997)

Pokojný a pritom veľmi zaujímavý film. Veľmi pokojný a upokojujúci.

More (1998)

Smutný príbeh so šťastným koncom a smutným zakončením... Úžasná hudba...