DareDeer

Alena Čadová

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 8.12.2017  02:34
    Silent Hill: Lost Innocence (amatérský film) (2011)

Ale jo, dejme tomu. Sice se tam nic neděje a spíš než film to simuluju hraní počítačové hry, ale na to, že jde o fan project... 45%.

• 2.12.2017  23:11

Kdybychom hráli hru 'Co je to za film?', k Plechovému bubínku by stačily jako nápověda dvě slova: nacismus a pedofilie. Kontroverzní to počin, ale co tak lovím v paměti, v knize byla řada dalších pikantností, které se na plátno nedostaly. Dlouhá stopáž a místy pomalé tempo je to jediné, co bych filmu vytkla. David Bennent excelentní. 80%

• 23.11.2017  13:56

• 23.11.2017  13:42
    Jailbreak (2016)

• 23.11.2017  05:45
    matka! (2017)

To byl ale příšerný trip! Shrnu-li to v kostce, děj filmu představuje mystický archetyp Matky - všerodící, plodící, která život dává i jej krutě bere. Cyklus života, který je nekonečným a nezlomným zákonem přírody. Z místy až abstraktního děje se rodí děsivá noční můra. Jsem částečně ovlivněna tím, že film jsem sledovala sama ve tři ráno, a proto mne film mírně řečeno rozladil. Mystický odkaz Matky stvořitelky mne děsil už v dobách studia Jungův archetypů, a nyní mi film jen připoměl mé staré zlé sny. Mystičnost a bizarnost dodává filmu na děsivosti, protože antagonistou zde není jen nějaký cizí návštěvník, který vám klepe na dveře - je to Matka příroda sama. Z celé té filmové noční můry mám velmi tísnivý pocit. 79%

• 21.11.2017  02:17
    Lajka (2017)

Nesmyslný paskvil. Je mi záhadou, pro koho má být film určen - pro dospělé diváky je příběh příliš infantilní a plochý, pro dětského diváka zase nevhodný pro vulgární, záchodový humor. Narážky na socialismus děcko ani nepochopí. Film uráží jednak Rusy, jenž jsou vykresleni jako zhýralé, ožralé a uprděné trosky bez mozku, jednak černochy, jenž jsou připodobňováni k opicím a otrokům. Metaforou čeho měl být onen slizký, úchylný mimozemšťan jsem nepochopila. Dabing otřesný a hudba snad ještě horší. Mám ráda ruské tradicionály a z písní je cítit podobná rytmika, ale všechna hudba působí jako šitá horkou jehlou. Animace postav dle mého dost trhaná. Námět o Lajce - psovi, jenž byl odeslán na smrt do vesmíru - nabízel zkrátka mnohem více. Představovala jsem si, jak dojemný, snový a vysoce imaginativní příběh by mohl vzniknout, kdybychom dětem nabídnuli příběh o Lajce, která nezahynula, ale našla lepší místo k žití - planetku obývanou jen zvířátky. Výsledek jako je tento jsem ale nečekala. Kdyby se autor vystříhal pubertálních vtipů o prdění a s*aní ve vesmíru, udělal by lépe. 30%

• 16.11.2017  01:12
    Marisa (2009)

Brilantní nápad, který by zasloužil více než čtyřminutový nástřel.

• 16.11.2017  01:04
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

"Kdyby mě chtěl aspoň znásilnit, to bych se tak nebála. Vždyť vypadal jak kosmonaut." Taková sociální sonda z Karvinska - samé kurva pi*a vole vole. Víc se z filmu nedozvíte. Kdyby film předabovali do ruštiny, nikdo by nepoznal, že se odehrává v naší dědině, a ne na předměstí nějakého ruského maloměsta. 25%

• 15.11.2017  23:44
    Podivný příběh pana Josefa 2 (amatérský film) (2012)

To co je za brněnskou zhovadilost? Není to sice takový trash jako Pod drnem se skrývá zlo, ale i tak, fuj fuj fuj!

• 14.11.2017  02:20
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

"Když dítě řekne, že ho baví škola, tak je úchylný". Nad slovní neobratností tohoto údajně nadměrně inteligentního exhibicionisty zůstává rozum stát. Dávat mediální prostor trestanci, jenž je znám tím, že je zdatný manipulátor, mi přijde stejně dobrý nápad jako pustit pedofila do školy, aby děti učil sexuální výchovu. 15%

• 12.11.2017  21:46

Konečně! Už jsem začala tuhle řadu pomalu odepisovat.

• 8.11.2017  17:49
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Jako každá jiná politická satira i Ovčáček upadne v zapomění, až propíraná politická kauza přestane být aktuální. Ne divadelní představení, ale kabaret, s herci, kteří čtou repliky ze scénářů. Místy vtipné a nápadité, ale pro člověka neznající pozadí kauzy určitě nezáživné. Oceňuji, že představení bylo sepsáno takřka na koleni a už za týden se hrálo. Oceňuji, že se vůbec najde soubor, který se do satiry a hořkosladké kritiky prezidenta vůbec pustí. Myšlenka a námět ale stále vítězí nad formou provedení, a druhý díl, obávám se, vyjeté koleje neopustí a půjde o podobně punkový underground. 79%

• 3.11.2017  03:40
    Třída smrti (studentský film) (2013)

V Pionýrech hororu jsem našla horory vlastně jen dva - Třídu smrti a Masožravý obraz. Byť potěšily i hororové parodie/komedie (Odečet vody a Dům 66b), Třída smrti je špicí pionýrské sbírky, ze které číší nesmírná preciznost a láska k hororovému žánru. 75%

• 3.11.2017  03:31
    Pionýři hororu (TV seriál) (2013)

Tři snímky za mě jednoznačně odpadové, za lepší průměr lze považovat Dům 66b a Masožravý obraz. Potěšil humorný Odečet vody. Třída smrti zůstává růží mezi trním všech pionýrských počinů.

• 2.11.2017  04:43
    V1: The Hunters of Carnivorous Bitches (amatérský film) (2013)

"Johny, něco ti kouká z břicha." - "To je moje střevo, vrať to kurva zpátky." Jen za ty humorné dialogy dvě hvězdy.

• 2.11.2017  04:34
    Masožravý obraz (amatérský film) (2013)

Prostředí jak ze Silent Hillu, solidní masky jako z předpeklí Hellraisera. 65%.

• 2.11.2017  03:44
    Odečet vody (amatérský film) (2013)

Milé, vtipné, pointa bravurní a pro mě nečekaná. 60%

• 2.11.2017  03:34
    Fanda (amatérský film) (2013)

S politováním musím říct, že z celého nečitelného, špatně ozvučeného a pro mě i nesrozumitelného filmu se mi nejvíc líbily závěrečné titulky.

• 2.11.2017  03:23
    Hodinový manžel (studentský film) (2013)

Natahovaný úvod, jízda městem a zdlouhavý dialog v autě naprosto o ničem. Poprvé vidím opraváře, jak jde na melouch v polo tričku a bez jediného kusu nářadí. Závěr přehnaný ad absurdum, horor mám v tomhle filmu vidět nevím kde. A ve scéně, kdy se hrdina dívá na auto přítelkyně z okna, ale neotevře ho, jen čeká až auto odjede, aby terpve potom začal plašit a volat, si za takovou stupiditu skutečně zaslouží přivázat někam k trubce a pojít hlady. 15%

• 25.10.2017  02:33
    Kafe & Cigárko - Sex (E06) (epizoda) (2017)

Nejlepší díl. "Rejžo, bude to i se zásunem?"

• 16.10.2017  23:14
    Psaní do nebe (divadelní záznam) (2016)

Smutné, leč důstojné loučení nejen s panem Smoljakem.

• 13.10.2017  03:42

"I can't jam with you." - "...It's because I'm Hitler, isn't it?" Dobré, uspokojivé, ale snad ne nejlepší epizoda nové řady. 70%

• 8.10.2017  00:57
    The Divide (2011)

Gens potřeboval dostat bandu lidí do uzavřeného prostoru, ze kterého není cesty ven, zbavit postavy sociálních masek a ukázat jejich náturu v úplné nahotě - ze zvířat jsme vzešli a jako zvířata i skončíme. Prvních 20 minut je vám bez hlubších detailů servírováno apokalyptické scifi. Zbytek filmu je nelogická, neuspořádaná přehlídka vypjatých dialogů, které postrádají smysl, přehnaných a ukvapených reakcí postav, jejichž nálady se mění jak lusknutím prstu a především stagnující děj, protože venku sice válčí svět, ale já si radši budu dělat starosti šikanou svých spolubyvatel, které jsem ještě včera měl rád a donekonečna pořvávat na jednoho nebo druhého, ať se jdou vysrat a nešahaj na mojí plechovku fazolí. Krom toho je ve filmu mraky, mraky nelogičností, kterých si prostě nelze nevšimnout: Kryt je oddělen pancéřovými dveřmi a všude venku je podle Mickeyho radioaktivní prach. Podle Mickeyho pancéřové dveře nejsou dostatečnou ochranou a smrtící radioaktivní prach by se mohl dostat dokonce i přes ně. Řešení? Olepíme pancéřové dveře kobercovou páskou. Za další - všichni venku nosí ochranný oděv, aby nebyli radioaktivním prachem kontaminováni. Někteří vojáci se z kontaminovaného světa venku dostanou dovnitř krytu, ale nikomu to nevadí. Jejich obleky snad kontaminovány nejsou? Od čeho jsou obvykle dekontaminační místnosti, kde vás svléknou do naha a osprchují? Dále - pár vojáků/lékařů nebo kdo to je v oblecích vtrhne do krytu, prohlíží si bandu lidí uvnitř, míří na ně zbraněmi, a unesou dítě Patricii Arquette, kterému píchnou cosi do krku a spolu s dítětem zase prchají. O co jde? Proč chtějí zrovna děcko? Chtějí jí zkoumat, nebo jí píchnutím do krku usmrtili? Proč nechávají vojáci v oblecích všechny ostatní na pokoji, ale jakmile najdou hlavní hrdinku Evu schovanou za závěsem, chtějí ji odvést taky a říkají "Máme další"? Proč chtějí jen baby a chlapy nechávají na pokoji? Když vidíme v laboratoři ono dítě oholené, v nějakém boxu či co to je, oč běží? Zkoumají jí, dělají z ní humanoida či co? Všichni v krytu si stěžují, že mají málo jídla a hrozně hubnou, takže tam zřejmě strávili nějaký ten pátek. Kde berou vzduch a co tam dýchají, pokud jsou v krytu zapečetěni tak dlouho a vzduch venku je kontaminovaný? Také všem vadil puch tlející mrtvoly vojáka uvnitř krytu. Jakmile ale umře jeden z nich, černoch, jehož jméno si nepamatuji, leží ve sprše několik dní, mezitím všichni zhubnou, přijdou o vlasy, ale černoch dál leží ve sprše, na puch si nikdo nestěžuje, a hlavně ta mrtvola vůbec, ale vůbec nehnije a vypadá i po dnech pořád stejně. Za další - dle fotografií je Mickey bývalý voják a hned v úvodu filmu nadává na Araby a jejich bomby. Parta se snaží dostat přes zamčené dveře, ke kterým jen Mickey zná číselnou kombinaci. To opravdu nikoho nenapadlo, že kódem je datum 11. září 2001? To jsem jako jediná, kdo to uhodl na první dobrou? Dřív mu uříznou prst, než aby zkusili pár triviálních 1234 a podobně? Ke konci jeden z dohola oholených magorů říká hlavní hrdince "Je to ve vlasech, Evo. Je to ve vlasech." Načež si Eva všimne, že jí vypadl pramen vlasů. PROČ?! Co to kurva znamená? Je nemocná? Kontaminovaná? Má se taky oholit, aby se zachránila? Co se sakra děje? A poslední co lovím z paměti - Mickey tvrdí, že kryt je zapečetěn a nelze se z něj proto dostat. Všichni se tam kvůli tomu za těch pár dní zblázní, seřežou, rozřežou nebo vojedou, aby na závěr Mickey přišel s informací, že cesta ven z bunkru existuje - stačí prolézt hajzlem a odpadní šachtou a jste venku na ulici. Seriously?! Závěrem - nesensitelná stopáž, která by byla podstatně kratší, kdyby Gens vynechal všechny nicneříkající, dlouhé, předlouhé záběry na Evu, jak kouká do nikam a nic se neděje. Rádoby drama hudba působí rušivě, je-li užívána i v naprosto triviálních dialozích, a tady v podstatě vůbec nevypne. Nevadili mi ani krvavé nechutnosti, ani porno - s ním i bez něj zůstává děj totálně nezáživným bahnem a Gens mi dluží dvě hodiny života. 30%

• 19.9.2017  20:27
    To (2017)

Digitálně přeboostovaný bubák, který v zajetí triků zcela ztrácí svou osobitost. Využítí Skarsgardovo hereckého potenciálu nulové. Pouze v úvodní a závěrečné scéně se mu dostává více prostoru, aby se dětem představil. Jinak žádná exprese jeho postavy... zlatý Tim Curry. Postavy dětí charizmatické a poutavé, ale to stagnující děj nespasí. Dvě třetiny filmu jsou přehlídka lekaček, pak teprve děj dostává tempo. Sophia Lillis, Jaeden Lieberher a Jack Dylan Grazer bravurní. Mnohem lépe ale snesu devadesátkový odvar se všemi jeho nedostatky než tento digitálně předimenzovaný paskvil. Viděno ve 4DX. 65%

• 17.9.2017  04:23

"Co když jeden z vás je ten netvor?" - "Jeden z nás? No dovolte. My jsme Britové."

• 31.8.2017  00:41

Tak jsem celou dobu čekala, jestli ten "sympatický" vlasatý pán ošuká toho mlaďocha nebo ne, a marně. Ale zatím nejvtipnější epizoa ze všech.

• 17.6.2017  23:20
    Domovoj (2017)

Bez nejmenší nadsázky je pro mne tento počin vrcholem novodobého českého krátkometrážního hororu. Co se tu točí od revoluce je hrůza a děs a Soukup je velkou nadějí na renesanci tohoto žánru. Lesapána jsem zatím neviděla, takže si počkám, zda nenasadí laťku ještě o kousek výše. Zatím pro mne totální špička. 97%

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10