DareDeer

homepage
Facebook: AlenaCadovaBeingCreative

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 4.6.2018  01:10

Je chvályhodné, že se autor dokumentu snaží upozornit na pochybné postupy terapeutů v Aktipu. Dokument ale přistihuje jen vybranou terapeutku, či terapeuty, v jednom konkrétním nezdravotnickém zařízení, a byť nejsem kdovíjakým zastáncem alternativních léčebných metod, takové podněcování k honu na čarodějnice, kdy každý léčitel je za šarlatána či podvodníka, podle mě nepřispívá ničemu. Krom toho nevím, jaký míra ironie a sarkasmu je pro mě únosná, abych nadále měla dojem, že dokument je objektivní a nepodsouvá divákovi emotivně zabarvené záběry. Což je něco, k čemu se paní režisérka sama doznala - že má obrovský vztek a ještě s Aktipem neskončila.

• 11.4.2018  12:37
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Vida, Barrandov našel nové dno. Najednou i ta Aréna vypadá v lepším světle.

• 17.2.2018  23:38
    Nahrávka (2014)

• 5.2.2018  00:27
    Uteč (2017)

Mlčení jehňátek v roce 1991 urvalo rekord a jako první horor v historii kinematografie vystřílelo Oscary ve všech pěti hlavních kategoriích. Get Out posbíralo nominace ve čtyřech - což je bezpochyby velkým lákadlem, proč se na film podívat. Trailer byl lákadlem druhým - návnada na sociálně psychologický thriller slibuje temnější a násilnější verzi "Hádej, kdo přijde na večeři". První třetina filmu slibuje hodně a hlavní hrdina zdá se skutečně být součástí psychologické hry, ve které má obstát před rodinou své nastávající, která, byť to nechce nahlas přiznat, evidentně něco má proti černochům. Nenápadné popichování jak hlavního hrdiny, tak diváka, o černé plísni ve sklepě, o tom, že černá je zase v módě, o tom jak záživné je poznávat kultury jiných etnik, nás utvrzuje v tom, že se v pozadí děje něco nekalého. Dokud jde jen o mírné brnkání na tuto strunu, divák je bezpochyby napjat a pln očekávání. Film pro mě ale dalece přesahuje hranici uvěřitelnosti a předně, stává se nehorázně prvoplánovým a těžce předvídatelným. Nejšílenější teorie, která je nastíněna hned v úvodu nejlepším kamarádem hlavní hrdiny na telefonu, se čím dál víc zdá být pravdivá a divák tak ani nedostává prostor hádat a domýšlet si, kde že vězí jádro pudla. Jakkoli přitažená za vlasy se vám zdá být varianta, že černoši jsou v honosném sídle neurochirurga a psychiatričky vymýváni a jejich mysli jsou transplantovány bílým, kteří si z černochů dělají otroky a ovládají na dálku jejich mysl, pak vězte, že jste nepřeháněli dost a trefili jste se, ehm, přímo do černého. Těžko ale takový závěr nevytušit hned z prvního rozhovoru se služkou nebo zahradníkem. Všechny černé postavy totiž mluví naprosto strojeně jako vymyté mozky a jen dokola omílají, že jim nic nechybí a mají se božsky. Těžko se nedovtípit, že za vším vězí ona hypnóza, která je zmíněna asi v 15 minutě filmu. Nemluvě o tom, že v samotné expozici vidíme útok na černocha, který je přepaden, unesen a zavlečen do auta. Toto pro mě není nápověda, ale vyzrazení pointy filmu. Jde zkrátka o lov černochů a hypnóza umožňuje bílým s černými manipulovat, ende šlus. Krom toho mi velmi vadí, jak těžkopádně si scenárista nastavuje v situacích postavy a dialogy jsou kvůli tomu křečovité, zcela evidentně pouze účelové, a jak překotně postavy mění své postoje - zkrátka tak, jak se to scenáristovi zrovna hodí do krámu. Z jejich motivací neplyne žádný vývoj a jednají zkratkovitě. Film je navíc plný drobných nelogičností, které mu zkrátka jako pozorný divák neodpustím - jedním příkladem za všechny budiž otevřená komora, kde jako na talíři má hrdina naservírován důkaz o počínání své partnerky. Se všemi obětmi se vyfotila, fotky seskupila a pečlivě uložila do červené dárkové krabice, nastražila jako pěst na oko do otevřené skříně, aby hlavního hrdinu praštila do očí jen co se do ní koukne a fotky si prohlédl. A trochu humoru na závěr: Po oné šokující a naprosto nepředpokládané proměně partnerky hlavního hrdiny, vidíme scénu, kde je holčina náhle převlečena do bílé barvy, sedí v bílém pokoji a pije mléko. Tím to Jordan Peele opravdu potrhnul. Měla jsem se bát, ale chce se mi spíš nad tím nevyužitým potenciálem brečet. 40%

• 3.2.2018  23:25
    Sousedé (TV seriál) (2017)

Už jsem shlédla deset epizod - pořád jsem čekala, co se vyklube z toho dlouhovlasého slizouna a zda se vydaří milostný vztah mezi ním a tím klukem z veteriny. Víc už ale koukat nesnesu, protože po každé epizodě mající 50 minut mám pocit, jako bych hodinu v kuse čuměla na bílou zeď, nebo sledovala kuličku v Arkanoid, jak hodinu lítá sem a tam, sem a tam. Podobně náročné pro mozek je totiž sledování tohoto barrandovského výplachu - úplně cítíte, jak vám klesá IQ. 0%

• 17.1.2018  02:34
    Widow Motel (2012)

Animace líbivá i v některých ohledech iritující. Příběh s chatrným kolizním bodem (odhozený kapesník, který uletí přesně tam, kam má). A co je nejvíc na škodu, děj utnutý před vrcholným třetím dějstvím. Vcelku naivní a obehraný děj - nekřekvapí, neurazí. 60%

• 8.12.2017  02:34
    Silent Hill: Lost Innocence (amatérský film) (2011)

Ale jo, dejme tomu. Sice se tam nic neděje a spíš než film to simuluju hraní počítačové hry, ale na to, že jde o fan project... 45%.

• 2.12.2017  23:11

Kdybychom hráli hru 'Co je to za film?', k Plechovému bubínku by stačily jako nápověda dvě slova: nacismus a pedofilie. Kontroverzní to počin, ale co tak lovím v paměti, v knize byla řada dalších pikantností, které se na plátno nedostaly. Dlouhá stopáž a místy pomalé tempo je to jediné, co bych filmu vytkla. David Bennent excelentní. 80%

• 23.11.2017  13:56

• 23.11.2017  13:42
    Jailbreak (2016)

• 23.11.2017  05:45
    matka! (2017)

To byl ale příšerný trip! Shrnu-li to v kostce, děj filmu představuje mystický archetyp Matky - všerodící, plodící, která život dává i jej krutě bere. Cyklus života, který je nekonečným a nezlomným zákonem přírody. Z místy až abstraktního děje se rodí děsivá noční můra. Jsem částečně ovlivněna tím, že film jsem sledovala sama ve tři ráno, a proto mne film mírně řečeno rozladil. Mystický odkaz Matky stvořitelky mne děsil už v dobách studia Jungův archetypů, a nyní mi film jen připoměl mé staré zlé sny. Mystičnost a bizarnost dodává filmu na děsivosti, protože antagonistou zde není jen nějaký cizí návštěvník, který vám klepe na dveře - je to Matka příroda sama. Z celé té filmové noční můry mám velmi tísnivý pocit. 79%

• 21.11.2017  02:17
    Lajka (2017)

Nesmyslný paskvil. Je mi záhadou, pro koho má být film určen - pro dospělé diváky je příběh příliš infantilní a plochý, pro dětského diváka zase nevhodný pro vulgární, záchodový humor. Narážky na socialismus děcko ani nepochopí. Film uráží jednak Rusy, jenž jsou vykresleni jako zhýralé, ožralé a uprděné trosky bez mozku, jednak černochy, jenž jsou připodobňováni k opicím a otrokům. Metaforou čeho měl být onen slizký, úchylný mimozemšťan jsem nepochopila. Dabing otřesný a hudba snad ještě horší. Mám ráda ruské tradicionály a z písní je cítit podobná rytmika, ale všechna hudba působí jako šitá horkou jehlou. Animace postav dle mého dost trhaná. Námět o Lajce - psovi, jenž byl odeslán na smrt do vesmíru - nabízel zkrátka mnohem více. Představovala jsem si, jak dojemný, snový a vysoce imaginativní příběh by mohl vzniknout, kdybychom dětem nabídnuli příběh o Lajce, která nezahynula, ale našla lepší místo k žití - planetku obývanou jen zvířátky. Výsledek jako je tento jsem ale nečekala. Kdyby se autor vystříhal pubertálních vtipů o prdění a s*aní ve vesmíru, udělal by lépe. 30%

• 16.11.2017  01:12
    Marisa (2009)

Brilantní nápad, který by zasloužil více než čtyřminutový nástřel.

• 16.11.2017  01:04
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

"Kdyby mě chtěl aspoň znásilnit, to bych se tak nebála. Vždyť vypadal jak kosmonaut." Taková sociální sonda z Karvinska - samé kurva pi*a vole vole. Víc se z filmu nedozvíte. Kdyby film předabovali do ruštiny, nikdo by nepoznal, že se odehrává v naší dědině, a ne na předměstí nějakého ruského maloměsta. 25%

• 15.11.2017  23:44
    Podivný příběh pana Josefa 2 (amatérský film) (2012)

To co je za brněnskou zhovadilost? Není to sice takový trash jako Pod drnem se skrývá zlo, ale i tak, fuj fuj fuj!

• 14.11.2017  02:20
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

"Když dítě řekne, že ho baví škola, tak je úchylný". Nad slovní neobratností tohoto údajně nadměrně inteligentního exhibicionisty zůstává rozum stát. Dávat mediální prostor trestanci, jenž je znám tím, že je zdatný manipulátor, mi přijde stejně dobrý nápad jako pustit pedofila do školy, aby děti učil sexuální výchovu. 15%

• 12.11.2017  21:46

Konečně! Už jsem začala tuhle řadu pomalu odepisovat.

• 8.11.2017  17:49
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Jako každá jiná politická satira i Ovčáček upadne v zapomění, až propíraná politická kauza přestane být aktuální. Ne divadelní představení, ale kabaret, s herci, kteří čtou repliky ze scénářů. Místy vtipné a nápadité, ale pro člověka neznající pozadí kauzy určitě nezáživné. Oceňuji, že představení bylo sepsáno takřka na koleni a už za týden se hrálo. Oceňuji, že se vůbec najde soubor, který se do satiry a hořkosladké kritiky prezidenta vůbec pustí. Myšlenka a námět ale stále vítězí nad formou provedení, a druhý díl, obávám se, vyjeté koleje neopustí a půjde o podobně punkový underground. 79%

• 3.11.2017  03:40
    Třída smrti (studentský film) (2013)

V Pionýrech hororu jsem našla horory vlastně jen dva - Třídu smrti a Masožravý obraz. Byť potěšily i hororové parodie/komedie (Odečet vody a Dům 66b), Třída smrti je špicí pionýrské sbírky, ze které číší nesmírná preciznost a láska k hororovému žánru. 75%

• 3.11.2017  03:31
    Pionýři hororu (TV seriál) (2013)

Tři snímky za mě jednoznačně odpadové, za lepší průměr lze považovat Dům 66b a Masožravý obraz. Potěšil humorný Odečet vody. Třída smrti zůstává růží mezi trním všech pionýrských počinů.

• 2.11.2017  04:43
    V1: The Hunters of Carnivorous Bitches (amatérský film) (2013)

"Johny, něco ti kouká z břicha." - "To je moje střevo, vrať to kurva zpátky." Jen za ty humorné dialogy dvě hvězdy.

• 2.11.2017  04:34
    Masožravý obraz (amatérský film) (2013)

Prostředí jak ze Silent Hillu, solidní masky jako z předpeklí Hellraisera. 65%.

• 2.11.2017  03:44
    Odečet vody (amatérský film) (2013)

Milé, vtipné, pointa bravurní a pro mě nečekaná. 60%

• 2.11.2017  03:34
    Fanda (amatérský film) (2013)

S politováním musím říct, že z celého nečitelného, špatně ozvučeného a pro mě i nesrozumitelného filmu se mi nejvíc líbily závěrečné titulky.

• 2.11.2017  03:23
    Hodinový manžel (studentský film) (2013)

Natahovaný úvod, jízda městem a zdlouhavý dialog v autě naprosto o ničem. Poprvé vidím opraváře, jak jde na melouch v polo tričku a bez jediného kusu nářadí. Závěr přehnaný ad absurdum, horor mám v tomhle filmu vidět nevím kde. A ve scéně, kdy se hrdina dívá na auto přítelkyně z okna, ale neotevře ho, jen čeká až auto odjede, aby terpve potom začal plašit a volat, si za takovou stupiditu skutečně zaslouží přivázat někam k trubce a pojít hlady. 15%

• 25.10.2017  02:33
    Kafe & Cigárko - Sex (E06) (epizoda) (2017)

Nejlepší díl. "Rejžo, bude to i se zásunem?"

• 16.10.2017  23:14
    Psaní do nebe (divadelní záznam) (2017)

Smutné, leč důstojné loučení nejen s panem Smoljakem.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10