• Krátkometrážní

Simpsonovi - Bart je v base! (2021) (epizoda)

Po nějakých 13 letech vidím nezavrženíhodnou epizodu. Sice nikterak zábavná, ale vítám, že je edukativní.

Bestie (2021)

Ještě nikdy ve mně nevyvolala tolik odporu porcelánová panenka. Také je nezvyklé dovídat se o podobných příbězích z historie prostřednictvím animovaného filmu. Bez nadsázky, bez humoru, naprosto chladně a nekompromisně. Ojedinělý počin.

Cosi (2021)

Temně humorné městečko podobné Silent Hillu jedničce na PS1. Tam se vám také leccos zahryzne do nohy. 85%

Dlouhé loučení (2020)

Z letošních nominantů má vlastně nejméně příběhu a ani se o jeho budování nesnaží. Krátká noční můra bez bližšího kontextu, zkrátka se to rychle seběhne a všem je konec. Agitační "slamový" proslov na konci mne překvapil a ze všech letošních nominovaných mi právě tento snímek nejvíce vyrazil dech. Mým favoritem ale přesto není. 75%

Šaty (2020)

Ten lepší z letošních nominovaných kraťasů. Jak Julča pořídí nebo nepořídí bylo snadné se dovtípit, přesto to bylo o kus bolestnější než jsem předvídala. 79%

Vydrž (2020)

Vtipná dystopie na způsob Black Mirror a Kafkova Procesu. Pachatel bez soudu, obvinění je stejně neopodstatněné jako vykoupení z něj. 75%

V mé hlavě (2021)

Obstojný, bavil, ničím zvlášť nepřekvapil. 70%.