moriarty

moriarty

Jiříček Nádeníček

Česko

• 10.4.2019  10:45
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Pořad, co mi vždycky zvedne náladu. Jen těch dětí je mi někdy líto.

• 20.3.2017  10:59

Ještě horší než Pearl Harbor. Jako akční sci-fi film na motivy druhé světové války to celkem ujde, ale prostříhal bych to a nechal jen bitevní scény.

• 25.12.2015  20:11
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Milý ježíšku, slibuju ti, že už se na žádnou pohádku nepodívám.

• 24.1.2015  08:55
    Paví král (TV film) (1978)

Český předchůdce Star Wars. První pohádka natočená čistě jen před modrým pozadím.

• 26.12.2013  18:20

Depresivni film o tom, jak se dementni chlap snazi sparit s megerou, ktera cely leto vari, pere, uklizi, zavaruje, mraci se a zase vari... A do toho se jim tam plete otravnej kluk a senilni deda.

• 19.12.2013  08:25

Hrozná nuda. Šmak byl pěkný, Sauron byl pěkný, ale už po hodině jsem si přál, aby byl konec.

• 18.10.2013  09:27
    Rivalové (2013)

Moc keců, málo bouraček

• 1.6.2013  16:03
    Městečko (2003)

Z filmařského hlediska strašná šmíra, dávám ale jednu hvězdičku za zajímavej kritickej pohled na začátek devadesátých let. Další dvě hvězdičky reprezentují dvě lehké hliníkové stavby. Pro Němce. Až přijedou. A teď můžu zase chlastat dál.

• 12.5.2013  10:36

Dobrý nápad, ale neuvěřitelně odfláklý. Listování v dobovém tisku je zajímavé, ale člověk se tam dovídá věci jako, že Čurda se ve skutečnosti jmenoval Čarda a nebo že Lancaster měl dva motory a tak podobně. Co se týče obrazové části, tam jsou zase pouštěny filmy, které vůbec nesouvisí s daným tématem, takže při vpádu do Francie tam jsou zobrazeny ruský tanky a tak podobně. A když jsem v českém dabingu po několikáte slyšel říkat "džamajka", tak jsem se na to přestal dívat.

• 22.1.2013  21:09

Viděl jsem to ve stavu, kdy jsem se cítil podobně jako Zach ve filmu, takže jsem se dobře ztotožnil s postavou. Jinak bych si aasi myslel, že je ten film moc ufňukanej :)

• 8.11.2012  22:15

Jeden z nejlepších filmů devadesátých let. Film u kterého jsem chtěl utýct z kina, žít v kanálech a stát se desperádem :). Dokonalá adaptace knihy, snad někdo natočí i Program pro přeživší, to by byl taky dobrej film.

• 28.8.2012  22:11
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Po třetí sérii musím přidat pátou hvězdičku

• 28.8.2012  16:49

Škoda, že ten film nebyl natočenej o dva, tři roky dříve, byl by to krásnej trezorovej film srovnatelnej s Panelstory. Takhle vyzněl tak nějak naprázdno a i přesto, že je to opravdu vtipná komedie, tak úplně zapadl. Jedna z nejlepších rolí Miroslava Štibicha. A špičková kultůra jako řemen. I kdyby čert na koze jezdil!

• 15.8.2012  11:17
    Single Man (2009)

Vypůjčil bych si citát z Americké krásy: Pamatujete si na ty letáky, na kterých bylo napsáno: "Dnes je první den zbytku vašeho života"? No, tak to je pravda o každém dni, kromě jednoho. Toho, kdy zemřete.

• 14.7.2012  21:06

Film, který musíte vidět těsně před tím, než zemřete.

• 6.7.2012  21:40

Mozek! Pošlete další posily :) Já se výborně bavil, skvěle natočený béčko.

• 6.7.2012  17:25
    Basquiat (1996)

Asi nejlepší životopisný film, který jsem kdy viděl. Naprosto mě dostal tou atmosférou.

• 8.6.2012  19:27
    Top Gun (1986)

Já mám tenhle film rád už od doby, kdy jsem jako dítě čučel na sklonku osmdesátých let na jeho x-tou kopii na VHS. Pěkný letadla, frajerský piloti, dobrá hudba. Co na tom, že je to vlastně náborovej film k americkýmu námořnictvu :)

• 17.4.2012  21:42
    Barry Lyndon (1975)

Tenhle film bych chtěl někdy vidět na velkém plátně. A v kině s dobrým ozvučením, protože ta hudba je dokonalá stejně jako obraz.

• 14.4.2012  22:03
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

První tři, čtyři sezóny byly originální, neskutečně vtipný a svým způsobem punkový, teď už je ale seriál obětí velkého počtu dílů a teď u šestnácté série je to už stále trochu o tom samém. Ale není to špatná sonda do americkýho myšlení, protože tvůrci stále kritizují nejnovější trendy ve společnosti. A Cartman je dokonalej bídák i po šestnácti letech.

• 14.4.2012  21:43
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Don je sobeckej línej a omezenej parchant a přes všechny tyto kladné vlastnosti mu v životě nic nevychází. První dvě sezóny za 100%, třetí za 90%, ale TOP GUN muzikál je jedna z nejvtipnějších scén, co jsem kdy v nějakým seriálu viděl. A škoda, že Clark, Armand a Haddock nehrajou v moc filmech, minimálně Laura Haddock by zvýšila tržby za kategorii "Muž 20 - 50 let" u jakéhokoliv filmu :) Jo a naučil jsem se nový slovo - dickhead - a těším se na čtvrtou sezónu, jestli nějaká bude.

• 5.2.2012  14:06

Jednu hvězdičku dávám za vysmáté svazačky a za atomovou bombu v závěru filmu. Už jsem si myslel, že mě nic nemůže překvapit, ale u toho konce už jsem měl křeče. Jinak jsou horší budovatelský filmy, například Hudba z Marsu, tenhle je prostě jenom hloupej.

• 11.8.2011  21:56
    Výletníci (TV pořad) (2011)

Něco tak hroznýho se nevysílá snad ani na komerčních televizích

• 3.3.2011  20:19

- "Ty jseš Ondra, viď?" - "No, já jsem Ondra." - "To máš recht!" Komedie plná trapnosti, která má své světlé i temnější chvilky. "HU!"

• 6.1.2011  16:38
    Paskvil (TV pořad) (1997)

Viděl jsem vlastně jen pár dílů, ale i tak mě tento pořad hodně obohatil, poprvé jsem tu uslyšel Jazzanovu, Royksopp nebo Zero 7. Škoda, že tento formát nepřežil, asi patřil do volnějších devadesátých let, ne do toho dnešního neohubismu. A díl o osmdesátých letech je asi nejlepší epizoda televizního pořadu všech dob :)

• 18.11.2010  09:55

Docela zajímavý thriller o tom, jak se na hranicích chytali nevinní lidé, kteří tu jen už nechtěli bydlet.

• 16.11.2010  08:51
    Roztržitý (1970)

Na dobroty od Kazimíra i má žena mlsně zírá :)

• 5.8.2010  21:17
    Proutníci (1996)

Zásah, kdysi poslaný americkým nezávislým létem na ČT2. Je to vtipné, uvěřitelné a ze života :) P.S. Vegas, baby, Vegas!